aardappelen, geBtolen ten nadeele van Duvekot. Ook van andere diefstallen meende men hier de goederen te vinden. De vermoedelijke dief H. ~K., is te Ierseke gearresteerd en naar Middelburg gevoerd. Zijn medeplichtige is M. P. De weduwe en hare dochter worden verdacht van heling. In de buurt van Goes, onder 's Gravenpolder, werd een weggeloopen klassiaan uit Vlissingen door twee veldwachters gearresteerd. De deserteur had zijn witte pantalon over zijn blauwe aange trokken en de muts gevouwen in den vorm van eene pet, waardoor hjj op eenigen afstand het voorkomen had van een politieman op surveillance. Toch is de slimmerd gesnapt. Do vrachtrijder A. Karelse, die, zooals wij berichtten, het ongeluk had van den 's Heerhendriks- kinderen-dijk te rijden en onder zijn rijtuig te geraken, is aan de gevolgen overleden. Ierseke, 30 Oct. Loting en geen lotelingen. Vrijdagvoormiddag moesten o.m. te Kapelle ook loten zij, die in Januari j 1. voor de Nat. Militie in de gemeente Schore waren ingeschreven. Op het bepaalde uur was alles present en in orde doch de lotelingen (8 in getal) waren abBent, zoodat de Burgemeester voor allen een nummer moest trekken en die later uitdeelde. De a. s. vaderland-verdedigers waren in Bieze- linge big ven hangen. 1 Nov. Vrijdagavond gaf de werkmans-tooneel- vereeniging alhier eene uitvoering in de benedenzaal van den heer van Eijkeron, die zeer goed voldeed. Een nog al talrijk publiek was tegenwoordig en het was al laat toen met het dansen nog altjjd lustig het echt typisch »elk met z'n meisje, faldera" enz. door de zaal klonk. H esterschouweil, 30 Oct. Een Belgische vischsloep zit aan de buitenzijde van de Zeehonden plaat aan den grond. Reddingsboot van Burghsluis vertrekt naar strandingsplaats. 31 Oct. De reddingsboot is heden nacht om drie uur teruggekeerd, zonder het vaartuig te hebben gezien. Men vermoedt dat het bjj hoog water is vlot gekomen en de reis vervolgd heeft. Dreisclior. Volgens den alhier geplaatsten regenmeter bedroeg de regenval in de vorige maand 19,2 m.M., verkregen in 2 aftappingen. Aantal regendagen 5. Zierikzee, 1 Nov. Door Burgem en Weth. zjjn heden benoemd: tot ambtenaar ter Secretarie de heer P. L. F. Treffers te Delft en voorts tot eersten grafdelver J. Berkhont en tot tweeden grafdelver D. Timmerman. Door den mist, die heden morgen op de Zeeuwsche stroomen heerschte, is de eerste Spoorboot van Middelburg bier niet aangekomente Cortgene werden de poBt-pakketten enz, aan de tweede boot overgegeven, die op den gewonen tijd hier aankwam. De stoomboot van Rotterdam schijnt minder last van den mist gehad te hebben. De heer M. Verbrugge te Terneuzen is door de Ingelanden van den Zeven Triniteitspolder en van den Serlippenspolder benoemd tot ontvanger- griflier dier beide polders, terwijl voor den polder Noord bjj Terneuzen de heer W. S. J. Dieleman te Hoek als ontvanger-griffier benoemd werd. Deze drie betrekkingen vaceerden tengevolge van het overigden van den heer J. Dieleman Wz., in leven gemeente-secretaris te Terneuzen. Naar men aan het Vaderland meedeelt, is het wetsontwerp tot invoering van persoonlijken dienst plicht thans bij den Raad van State ingekomen. De plantsoenopzichter te Delft krjjgt f 150 meer tractement, éón gemeente-opzichter aldaar 1 300 meer, onder gehoudenheid dat hg geen bij betrekkingen zal waarnemen. Als zoo met alle gemeente-ambtenaren gehandeld werd, viel er heel wat te verhoogen. Men zegt, dat de groote revue, welke ten volgenden jare kort na de huldiging door H. M. de Koningin zal worden gehouden, zal plaats hebben tusschen Amersfoort en Ede, misschien wel op de Zeisterheide. De minister van oorlog was Dinsdag met de generaals Kool en Gjjsberti Hodenpjjl, kolonel Panthaleon, baron Van Eek, majoor Sabron en kapitein Doorman op die terreinen, om ze op te nemen. Te Hilversum werd Donderdagmiddag het 2!/2-jarig dochtertje van J. Bast door een buur vrouw iu een kinderwagen naar de bewaarschool gereden. Onderweg ontmoetten zjj een oom van de kleine, die het een cent wilde geven. Het kind boog wat te veel op zjjde, waardoor het wagentje omkantelde en het kind op de steenen neerkwam. Ongelukkig passeerde juist op dat oogenblik een steenkolen wagen, waarvan de wielen het kind over de borst gingen. Het kind, dat terstond naar de ouderljjke woning werd teruggebracht, is kort daarna overleden. In eene Donderdag te Utrecht gehouden openbare vergadering van den Volksbond, vereeniging tegen drankmisbruik, als spreker optredende, heeft dr. Schaepman zijn uitlating in de Tweede Kamer, dat de werkman recht zou hebben op twee borrels per dag, herroepen. Zij was hem ontvallen, en hij erkende, dat hjj beter had gedaan dit woord niet te bezigen, daar het de gelegenheid biedt tot misbruik. In de vorige week heeft iemand de laagheid gehad een der beste runderen van den landman H. G. te Grosthuizen (N.-H.) de tong uit te snijden. Voor de tweede maal werd Woensdag jl. voorbij de Petroleumhaven een schot gelost op den trein, die 3,54 uit Zaandam vertrekt. Het vreemde van het geval was dat do kogel, evenals de eerste beer een 2de klasse raampje verbrjjzelde, en dat in deze coupé wederom de heer J. J. Bakker uit Zaandam zich bevond, die den trein door aan de noodrem te trekken, deed stilstaan. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Een jager te Tilburg, met toestemming der Trappisten jagende op hunne gronden, loste een schot op een vlucht patrijzen, met het gevolg, dat een der kloosterlingendie zich in de nabijheid bevond, getroffen word. Hoewel het schot hoofd en zijde trof, is het niet doodelijk. Terwjjl Donderdag-avond de zoon van den heer I., steenkolenhandelaar te Wormerveer, zich naar het gemeentehuis had begeven, om in onder trouw te worden opgenomen, beroofde de vader zich door ophanging van het leven. Wat hem tot dezen stap beeft gebracht, valt niet met zekerheid te vermelden. Zierikzce, 1 Nov. In de heden namiddag ten 2 ure gehouden openbare zitting van den ge meenteraad waren afwezig de hoeren v. d. Bout, Mrs. Lechner, v. d. Lek de Olercq en van Geuns. Voorzitter de heer Ch. W. Vermeys, burgemeester. De notulen der beide vorige vergaderingen worden gelezen en goedgekeurd, na eeno opmerking van Mr. Can. Meaedeeling wordt gedaan van: een brief van Gedep. Staten, houdende goedkeu ring van het raadsbesluit tot wijziging der Veror dening, regelende het getal onderwijzers op de openbare lagere scholen en het bedrag hunner jaarwedden een brief van de Rotterdamsche Tramwegmaat- schappjj, houdende bericht, dat de gestelde voor waarden en bepalingen in zake de afsluiting van het Dijkwater en de opruiming van de Sassluis door haar worden aanvaard; brieven van de heeron Mr. S. J. M. van Geuns, A. H. W. van der Vegt en Mr. A. Moolenburgh, waarbij zij kennis geven dat zij hunne benoeming tot leden der Commissie van Toezicht op het M. O. aannemen; brieven van de heeren P. J. H. van Geleuken te Voorburg en J. H. Ochtman Sz. alhier, dat'zij hunne benoeming tot leeraar, respectievelijk in de Fransche taal en in het rochtljjnig teekenon aan de Hoogere Burgerschool alhier, aannemen. De heer Geleuken heeft kennis gegeven, dat hij op 12 dezer zijne lessen hier hoopt aan te vangen. Afschrijving van Hoofdei. Omslag wordt verleend aan: A. Botvliet ad f 0,52V,, H. W. J. Callenf<3s ad f 18,37 V2 en M. Kristal jjn ad f 3,15. Ingekomen is een verzoek van den heor B. ten Have, om verhooging zijner jaarwedde, als leeraar in de gymnastiek aan de Hoogere Burgerschool. Adressant zegt, dat zijne jaarljjksche bezoldiging is vastgesteld op f 550; dat zijne les-uren echter sedert zijne aanstelling alhier zijn vermeerderd, terwgl overal elders de bezoldiging der Gymnastiek leraars is gelijk gesteld met die van andere leeraren aan de Hoogere Burgerschool, redenen waarom hij verzoekt zijn tractement met 200 per jaar te verhoogen. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten dit adres te stellen in handen van Burgem. en Weth. tot uitbrenging van prte-advies. Ingekomen is de begrooting van het Bnrger- Weeshuis voor 1898. Deze wordt tot onderzoek gesteld in handen eener commissie, bestaande uit de H.H. Legemaat, Franse en Mr. Cau. Bij de thans aan de orde zijnde nadere behande ling der jaarwedde van den Secretaris dezer gemeente, in verband met een schrijven van Gedep. Staten, verlaat de Secretaris de vergadering en neemt de Commies-Griffier de Vos zijne plaats in. Het advies van Gedep. Staten is, dat het wen- schelijk te achten is, dat de jaarwedde van den Secretaris gelijkgesteld worde met die van den Burgemeester, nl. f 2000. De Voorzitter (Burgemeester) geeft de behande ling dezer zaak over aan den Wethouder Mr. D. van der Vliet. Deze stelt voor, te adviseeren, dat de Raad geen termen vindt om het tractement van den Secretaris tot f 2000 te verhoogen, daar hij het wenschelijk acht, d^t de Burgemeester hooger tractement heeft dan de Secretaris. De heer Cau kan zich zeer goed met dit voorstel vereenigen. Alsnu wordt aangenomen met algemeone stemmen' het besluit, dat de Raad van oordeel is, dat het tractement van den Secretaris op f 1700 zal worden bepaald. Bij de algemeens omvraag vestigt de heer Fokker de aandacht van het Dagel. Bestuur op de ondoel matige inrichting der trappen bij de stoombooten, terwijl hij hoopt, dat daarin door verlegging der trappen of plaveisel zal worden voorzien. Do Voorzitter zegt, dat deze opmerking door Burgem. en Weth. in overweging zal worden ge nomen. Hierna wordt de vergadering gsloten. Het Friesche VoVcsbl. deelt treurige bijzonder heden mede omtrent de Nederlandscbe kolonisatie op Chili, op de westkust van Zuid-Amerika. Tien arbeidersgezinnen, 28 personen tellende uit Fries land, lieten zich het vorige jaar door de voor spiegelingen der agenten bewegen derwaarts te gaan. Hun werden toegezegd vrije overtocht, een maandgeld van ƒ30 een jaar lang, 3 bunders goeden bouwgrond met een huisje en 70 bunders bosch voor elk gezin, dat de kolonisten zelf moesten kappen en in cultuur brengen. De Chileensche regeering kwam deze toezegging getrouw na, maar zij zelve was misleid door haar eigen agenten en ingenieurs. De vruchtbare grond was een dun laagje bladaarde op een harde rots daaronder; de woning, een houten schapenhok, was uren verwijderd van de beschaafde maatschappij. Vele zochten een heenkomen naar elders en leefden van het maand geld, maar met het ophouden daarvan zgn do menschen aan den hongerdood prijsgegeven. Het Fr. VoVcsbl. kreeg inzage van de brieven, waarin de jammerlijke toestand wordt geschetst; een er van, door zeven kolonisten onderteekend, deelt 'tin zgn geheel mede. Slechts ƒ650 zgn noodig om die misleide kolonisten in de gelegen heid te stellen naar het vaderland terug te keeren. Het blad doet een beroep op bemiddelde Neder landers, en de redactie verklaart zich bereid de giften in ontvangst te nemen en te verantwoorden. Een onzer kennissen (zegt de Limb. Koerier) bezocht dezer dagen Groningen, en had toen het genoegen kennis te maken met den oud-zeekapitein Boomgaard, een man van 109 jaren. Omtrent die kennismaking deelt onze vriend ons 't volgende mede Boomgaard bewoont sedert 1853, dus sinds 44 jaar, als lgfrentenier hot gasthuis aan de Laan te Groningen, dat daar ter plaatse algemeen bekend is als »het lekkerbeetjes gasthuis". Hij hoeft het daar uitstekend en is er zeer tevreden. Toch knort hij wel eens op zijne oppassers, b.v. als hij niet op tjjd bediend wordt. Het uiterlijk van dezen aarts vader is volstrekt niet dat van een zeer oud man, integendeel, zgn gezicht is vol en rond en ziet er vrjj frisch uit. Het gezicht en het geheugen van den man zijn wonderlijk goed en helder wanneer bij geld uitgeeft om iets te koopen, dan weet hg precies wat elk stuk kost en hoevoel men hem moet terug brengen. Het gehoor is echter niet meer zoo goed, men moet hard spreken om zich te doen verstaan. Boomgaard loopt, eet en drinkt goed, en als men het niet wist, zou men den man bepaald niet voor zoo oud houden. Zijne oppasseres zeide, dat de kapitein nog zeer lang kau leven, en dat niemand begrijpt, waaraan die man zou mooten sterven. Hooge ouderdom en verval van krachten hebben blijkbaar geen vat op hem. Een Alkmaarder heeft zich dezer dagen ge wend tot den heer Falb, om te vernemen of de berichten in do verschillende dagbladen, als zou door hem voorspeld zgn, dat onze planeet op 13 November 1898 in botsing zou komen met een ander, waarheid bevatten. Den 28en kwam por briefkaart het volgende bericht dat in de AVcm. Cl. openbaar wordt gemaakt. Weledele Heer! Zoo iets is nimmer door mg beweerd. Slechts de mogeljjkbeid der botsing roet den komeet van 1866 I, op 13 November 1898, heb ik gssteld. Hoogachtend, Rudolf Falb". Een noodlottig voorval dompelde de vorige week een gansche familie te Schim inert (L.) in rouw Een oppassend jongeling, Jau Soons, bakker van beroep, verliet omstreeks 7 uur de ouderljjke woning om in een der gehuchten bij zekeron M. K. nog brood te brengen. In 't café aldaar gebruikte hij een fleschje spuitwater. Terwjjl hij dit flescbje in de hand houdt, springt het uit elkaareen stuk glas dringt in het bovenste deel van één zjjner beenen, en snjjdt er de djjader of de djjslag- ader door. Hevig bloodend was bjj reeds na weinige oogenblikken bewusteloos en in minder dan tien minuten tjjds was de arme jongeling, die pas 20 jaren oud was, dood gebloed. Te verwonderen is het, dat niemand van de verschillende aanwezigen op de gedachte is gekomen, om, door een touw stevig boven de wond om het been to snoeren, te beproeven het bloed te stelpen en den ongeluk kige te redden. 14 O It TM 7 «IJ 1VS. Eene dame te Utrecht had de onvoorzichtige voor zichtigheid eene enveloppe met een aanzienlijk bedrag aan bankpapier in den oven van een fornuis weg te bergen. Daar zou niemand haar geld zoeken, en toch werd het gevonden door de hitte des vuurs, die de kostbare papiertjes geheel deed ver schroeien. De nummers, voor zoover ze bekend zgn, zgn aan de Nederl. Bank opgegeven. „Leer lingen van alle scholen, vereonigt u!" In vrjje navolging van Karl Marx werd dit parool aange heven door de leerlingen van eenigo scholen te Utrecht, die vrjjaf gekregen hadden om de kleine studenten-rjjjool te zien, welk vrgaf niet word ver leend aan de leerlingen van andere scholen. De „vrjjheidsheldon" trokken nn in troepen van wel vijfhonderd door de straten, staken verontwaardi- gingsvnnrtjes af en hielden een „protest-meeting", waarop groote menschen jaloersch konden zgn. Een correspondent vergelijkt de beweging bij een soort van sprinkhanenplaag, waartegen de politie al bitter weinig kon uitrichten. Bjj de zitting, die het Kamerlid Bonman in het gemeentehuis te Sex- bierum heeft gehouden, om ieder in de gelegenheid te stellen hem te spreken, heeft zich geen enkele ingezetene ter audiëntie aangemeld. In die geluk kige streek valt dus niets te reclameeren. Reeds hadden een groot aantal jongelingen te Geldrop een nommer getrokken, toen bleek, dat een der aan- gegevenen, die in den loop des jaars gestorven was, nog op de lijst voorkwam. De jongelingen waren dadeljjk allemaal voor veertien dagen „vrijgeloot". Landbouw en Veeteelt. Zierikzce, 30 Oct. Heden werd ten huize van don heer Verwer eene buitengewone vergadering gehouden van de Landbouw-Vereeniging Draagt Elkanders Lasten", afdeeling Veeverzekering. Voorzitter was de heer J. C. v. d. Maas. Tegen woordig 32 leden. Deze vergadering was eene buitengewone, daar het Bestuur deze had gewensebt ter opheldering van enkele zaken, die bij alle jeugdige Vereenigingen ter sprake komen, doch inzonderheid bij de land bouwers wier bedrjjf zich over verschillende takken verdeelt. De notulen der vorige vergadering werden door den Secretaris, den heer J. v. d. Vliet Cz., gelezen en daarna goedgekeurd. De Voorzitter deed mededeeling omtrent het geen sedert de laatste vergadering is gedaan door het Bestuur, n.l.: dat tot onder-directeur is benoemd de heer J. J. van Oeveren; dat de agenten zgn beëedigd en dat het kasgeld in déposito is gegeven bij de firma R. Koole Zoon. Hierna volgden eenige mededeelingen van meer huishoudeljjken aard. Uit de mededeelingen van den Secretaris bleek, dat het verzekerd kapitaal voor paarden en runderen thans bedraagt f 181,415. In de vorige drie maanden zjjn betaald door de Vereeniging aan de deelhebbers voor het verlies van paarden en runderen de som van f 861,50. Naar aanleiding van deze gegevens, maakt het Bestuur, bjj monde van den Voorzitter, de op merking: »dat alle paarden worden opgegeven zonder gebreken", terwjjl men spoedig toch iels ontdekt. Hg geeft daarom in overweging aan de leden dezer Vereeniging, wiens eigen zak het toch geldt, nauwlettend toe te zien wat zij doen en wat zjj niet moeten en niet belmoren te doen. Het is toch, volgens Spr., eene waarheid, dat, als men in eene Coöperatieve Vereeniging, zooals dit hier is, fraude maakt, men dat uit eens anders zak haalt. Naar aanleiding van een bjj een der leden der Vereeniging voorgevallen ziekte bjj een paard, dat door den veearts was afgekeurd voor verder gebruik, is besloten deze zaak in handen van het Bestuur "te stellen, dit paard te onteigenen en te verkoopon aan de slachtbank of waar het Bestuur het voor- deeligst oordeelt. Een voorstel om de vergoeding voor paarden die gestorven zjjn in plaats van 80 op 7O pCt. to bepalen, werd aangehouden tot de volgende vergadering, die waarschijnlijk drukker zal zjjn bezocht. Eene langdurige discussie had ook hierover plaats, want verschillende personen spraken en die hadden allen verschillende beschouwingen. Het eind was, ook dit voorstel in handen van het Bestuur te stellen tot uitbrenging van advies in de volgende vergadering. Eindolgk werd aan de leden van hot Bestuur eenige vergoeding toegekend voor het houden dor vergaderingen (iets, wat in elke Vereeniging beBtaat). De Voorzitter sloot hierop de vergadering, met den wensch dat elk der leden moge medewerken tot het doel, maar dan ook allen samenwerken tot het bereiken daarvan. Niet buiten de vergaderingen moet men spreken of liever aanmerkingen maken, maar in eeno vergadering waar men van gedachten kan wisselen; dikir is de plaats, waar men die ter sprake kan brengen en dat zal zeker aan de be doeling beantwoorden. Tholen, 30 Oct. De vereeniging »Algomeen Belang" alhier, aan wie te danken is dat dezen zomer een flinke paardenmarkt werd gehouden, heeft in hare laatsto vergadering besloten niet alleen voor het vervolg jaarlijks een paardenmarkt te houden, doch ook twee flinke veemarkten van rundvee daar te stellen. Mot het oog op het mond en klauwzeer zal nu de in deze maand te houden veemarkt hoogstwaarscbjjnlijk niet veel beteekenen in ieder geval wordt toch op de hulp van de land bouwers gerekend. Aangezien flinke veemarkten groote voordeelen voor eene gemeente aanbrengen, is hot te wonschen dat de vereeniging krachtig worde gesteund door het toetreden van leden. Honderden Heet. aardappelen, Zeeuwsche blauwe, worden van Zuid-Beveland naar Den Haag verzonden. De prijs is f 2 per Heet. De juin is 90 cent de 50 kilo. BE CHTSZAKEIV De zaak van de 36-jarige A. G., ongehuwde moeder te Wilhelminadorp, waarvan wij de acte van beschuldiging onlangs mededeelden, werd Vrijdag met gesloten deuren voor de arrond.-rechtbank te Middelburg behandeld. Één getuige on één deskundige waren gedagvaard. Het openhaar ministerie eischte 4 maanden. Uitspraak over 8 dagen. (Reeds per telegram medegedeeld). W. v. d. L. te Kloetinge is door den kanton rechter te Goes veroordeeld, wegens overtreding der veeartsen ij wet (ver voor van beBmet vee) tot f 5 boete en verbeurdverklaring van de f 80, door hom gestort voor teruggavo der vervoerde koo. Onder de veroordeelden door dien kantonrechter wegens strooperg, komt voor J. v. d. B., huisvrouw van C. K. te Krabbendgko. Vrouwen die stroopen zjjn gelukkig nog scbaarBcb. De rechtbank te Breda behandelde Woensdag de zaak van een kiezer, die bij gelegenheid dor periodieke verkiezingen voor den gemeenteraad te Bergen-op-Zoom, in tweo kiesdistricten had gestemd. Het O. M. achtte het opzet bewezen en eischte, volgens art. 129 wetb. van Btrafv., een gevangenis straf voor den tjjd van een maand. KEBK1IEUWS, Het geheele college van kerkvoogden, evenals dat van notabelen bjj de Ned. Herv. gemeente te Middelburg, heeft als zoodanig eenparig ontslag genomen. Al deze heeren op één na wenschen bjj den voortgaanden achteruitgang der geldmiddelen niet langer toe te staan do uitbetaling der jaarljjksche toelage aan de zesde of vacante predikantsplaats en nog minder het advies van hoogere besturen te volgen om een kerkeljjken omslag in te voeren. De classis Goes der Geref. kerken, bjjgestaan door deputaten der provincie, heeft den candidaat B. v. d. Werff, beroepen predikant te Kruiningen, in hare vergadering van Donderdag 29 October, peremptoir geëxamineerd en met algemeene.stemmen tot de bediening des woords en der sacramenten in de gereformeerde kerken toegelaten. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Renesse c a. door ds. J. Brink te Dongjum en voor dat naar St. Annaland door ds. W. J. M. Engelberts te Borgschonhoek. Ziei'ikzee. Zooals uit achterstaande adver tentie blijkt hoopt a. s. Donderdag 4 November des avonds te half acht ure do heer S. van Eenden burg, zendeling der Ned. Zendingsvereeniging te Soekaboemi (Java), in een der lokalen van de Bjjzondere School op to treden. Wjj wekken de vrienden en vriendinnon der Zending op, deze zeer interessante mededeelingen te gaan hooren. De toegang is voor ieder vrij. Genoemde heer hoopt Dinsdag 2 Nov. te Kerk- werve; Woensdag 3 Nov. te Eikerzee en Vrijdag 5 Nov. te Burgh, telkens des avonds, op te treden. Kerkwcrve, 1 Nov. Gisteren deelde onze leeraar ds. Couvée van den kansel aan de gomeente mede, dat hij van zgn collectereis voor onB nieuw kerkgebouw in den Haag, Rotterdam en Utrecht met Zeist, Driebergen) medegebracht had, na aftrek der onvermijdeljjke kosten, 750 gulden. Elkerzee, 31 Oct. Bjj de heden gehouden stemming voor gemachtigden in het kerkeljjk kiescollege werden de aftredende leden, de H.H. A. v. Weijde te Ellemeet en M. T. v. d. Bout en Adr. Gilijamse te Eikerzee met volstrekte meerderheid van stemmen herkozen, terwjjl in de bestaande vacature werd gekozen de heer J. v. d. Linde Nz. te Eikerzee. OMPEB WIJS. Mej. H. Bauer van Middelburg slaagde te Rotterdam bij het examen in de vrjje- en orde oefeningen der gymnastiek. Uit de voordracht voor onderwjjzer of onder- wjjzeres aan school A te Vlissingen, bestaande uit den heer C. L. van de Wejjer, mej. J. H. Holm, beidon te Vlissingen on mej. H. G. Giljam te Vlachtwedde, is door den gemeenteraad benoemd de heer van de Wejjer. Tot tjjdeljjk assistent-leeraar aan de burger avondschool te Vlissingen, is door den gemeenteraad met algemeene stemmen beiioemd de heer F. van der Veen aldaar. A. van Liere, leerling rijks-normaallessen te Goes, en W. O. Windhorst, onderwgzer te Heinkens- zand, slaagden te Rotterdam voor de vrije- en orde-oefeningen. Vrijdagmiddag nam de beer Mouthaau, onder- wjjzer te Colgnsplaat, afscheid van de leerlingen der school en van zijne collega's. Van de 47 jaren, die de heer Mouthaan bjj het onderwijs is werk zaam geweest, heeft bjj er 23 in genoemde ge meente doorgebracht. In tegenwoordigheid van de wethouders en den secretaris (de burgemeester was uitlandig) sprak de heer J. Vermeulen, hoofd der school, deu scheidenden onderwijzer toe, schetste diens werk zaamheid en jjver en hoopte, dat de rust, wolko hem nu beidde, hem nog vele jaren mocht geschonken zgn. Ook de wethouder Snoep sprak oen woord van waardeering en dankte den heer Mouthaan voor zijno jjverigo en trouwe plichtsbetrachting, wat ook de secretaris, den heer Vink, nameDS den raad deed. Namens het hulppersoneel dankte de heer Benn, lo onderwijzer, den heor Mouthaan voor de vriend schap en de collegialiteit, welke hot voortdurend van hem had mogen ondervinden. Zichtbaar aangedaan dankte de heer Mouthaan allen on nam van elk der kinderen hartoljjk afscheid. Sommige leorlingon boden bem een cadeau aan, ofschoon hjj verzocht had, dezen dag ongemerkt te laten voorbjjgaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1897 | | pagina 2