mimscflOHW. MIDDELBURG -ZIERIKZEE. ADVERTENTIEN. Soepkokerij te Zierikzee. den 8 October aanstaande. De Hollandsche Hypotheekbank Raadszitting van 7 Sept. 11. te Wissenkerke. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer Helderman. Vóór de opening worden de heeren Vader van 's Graven polder, A. van Damme en dr. Q. J. Janssen beëedigd en nemen, nadat door den Voorzitter tot de drie herbenoemden een hartelijke toespraak is gehouden, plaats. Na opening der vergadering wordt het gebed voorgelezen en worden de notulen der vergadering van 23 Augustus gelezen en goedgekeurd. Is ingekomen eene kennisgeving van Gedep. Staten, dat met ingang van 15 September e.k., tot veearts op Noord- Beveland is benoemd de heer G. C. Verwey te Utrecht. Van het gemeentebestuur te Cortgene de begrooting voor 1898 van het telegraafkantoor, welke begrooting een tekort aanwijst van 160, waarin door Wissenkerke moet worden bijgedragen 40 pCt. Van de heeren A. van Damme Az. en F. Molhoek, namens het fanfare-gezelschap nApollo", een adres van dankbetuiging voor de aan genoemd gezelschap geschonken gratificatie ad f 70. Van den heer J. Robijn, onderwijzer aan de openbare school te Camperland, dankbetuiging voor de hem toe gekende gratificatie ad f 30. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat P. Versluis, die als krankzinnige steeds op eigen kosten in een gesticht te Loosduinen werd verpleegd, dit niet meer uit eigen fondsen kan doen, zoodat dit van gemeentewege van af 1 Juli 1.1. dient te geschieden en dat er dus van de post onvoorziene uitgaven een som van f 110 wordt gevraagd om over te schrijven op den post verplegingskosten. Wordt toegestaan. Daarna wordt door Burgera. en Weth. machtiging gevraagd, om de grasetting betreffende de zijkanten der wegen, wat Geersdijk betreft, te verpachten, wat wordt toegestaan. De heer Janssen vraagt naar het bedrag dier pachtsom, waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit f 1,50 per jaar bedraagt. Ook eindigt, zegt de Voorzitter, met 30 Sept. e.k. de huur van grond de gemeente toekomende, liggende onder den dorpsdijk, opbrengst f 4,30 per jaar. Wederverhuring wordt toegestaan. Daarna wordt door den Voorzitter in herinnering gebracht, dat door Gedep. Staten indertijd vrijstelling werd verleend voor het geven van vrije en ordeoefeningen aan de openbare lagere school te Camperland, zulks tot 31 December 1897. Volgens spreker is het echter zoo goed als onmogelijk, die oefeningen te houden, waarom een schrijven aan ge noemd College wordt voorgelezen, waarin wordt verzocht orn daarvan voor 5 jaar te worden ontslagen. Alsnu stellen Burgem. en Weth. voor, over te gaan tot de benoeming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, door aftreding van den heer W. J. Vader van 's Gravenpolderlaatstgenoemde wordt hierop herkozen met 10 van de 11 stemmen, een briefje was blanco; Z.Ed. neemt die benoeming aan en wordt door den Voorzitter hiermede geféliciteerd. Hierop volgt door Burgem. en Weth. een voorstel tot verbetering van polderwegen. De Voorzitter zegt, dat vele polderwegen zich in een treurigen toestand bevinden. Burgem. en Weth. meenen dus, dat met het oog op ruimere fondsen, waarover de gemeente zal kunnen beschikken, het gewenscht zou zijn om die aan te wenden tot verbetering der wegen. De bedoeling zou zijn, voor zoover daarvoor gelden aan wezig zijn, van gemeentewege, wanneer door Ingelanden hierom werd verzocht, de eerste bestorting met grind worden gedaan, nadat vooraf door Ingelanden de betrokken weg werd effen gemaakt of gehard met puin. Voor volgende jaren wordt door Ingelanden in het onderhoud ponds ponds gewijze bijgedragen. Dit onderhoud had volgens den Voor zitter over de laatste 5 jaren 23 cent per strekkende meter bedragen. Ingelanden zouden echter de grint, die voor den aanleg van een weg gevraagd werd, voor de gemeente gratis moeten vervoeren. De heer Vader van 's Gravenpolder is tegen het voorstel. Z.Ed. noemt het gevaarlijk, wanneer men dat de eene polder doet, men moet aan de andere zoo iets ook gunnen en al de polders kunnen dan wel komen. Er is volgens spreker nog wel meer te doen dan zoo iets. De Voorzitter antwoordt dat, wanneer een polder aanvraag doet en er is geen geld, het dan eenvoudig moet geweigerd worden, terwijl het altijd een raadsbesluit moet zijn. De heer Janssen wijst er op, dat een gedeelte van den Heer Jansz polderschendijk toch zoo dringend verbetering zou behoeven, waarop de heer Vader antwoordt dat, wan neer het een zeker gedeelte betrof, hij zich daar wellicht mee zou kunnen vereenigen, doch dat dan ook het voorstel van Burgem. en Weth. onnoodig was. Spreker blijft er bij, dat hij er tegen is, in sommige opzichten kan de Raad er mee in moeilijkheden worden gebracht. Na eenige deliberatie over 't zelfde onderwerp wordt, alvorens hieromtrent een besluit genomen wordt, overgegaan tot de behandeling (artikelsgewijze) der begroóting voor 4898, die werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 23361,33'Ij, met een post voor onvoorzien van f 1625,46>{v Na afloop daarvan het voorstel verbetering polderwegen weer aan de orde zijnde, verklaart de heer Vader nogmaals hier tegen te zijn. Met het oog op den zeer slechten toestand van een gedeelte van den Heer Jansz polderschendijk, kan ik, zegt de heer Janssen, niet anders dan méégaan met het voorstel van Burgem. en Weth. In omvraag gebracht, wordt het voorstel van Burgem. en Weth. aangenomen met 10 stemmen, tegen stemde de heer Vader van 's Gravenpolder. Niemand meer het woord verlangende, wordt de vergade ring door den Voorzitter gesloten. KERMIS. Bene zwervende schaar komt zich melden in 't stadje, En het slapende marktplein weet nauw, wat het ziet Maar de kgkeode jengd is al bezig te droomen Van het nad'rend genot, dat de kermis straks biedt. Zie de reizende draaischuit groeit onder hunne oogen, En den sjouwenden »epulleman" helpen ze kloek. Ook de bonte plakkaten met de lokkende nieuwtjes, Ja, ze kennen die eer dan de les uit hun boek. O, ze zien reeds de schitterende molens vol knapen, Die den schomm'lenden ring willen grjjpen om 't best, En ze hooren voornit al de joelende scharen Bjj 't verdoovend geblaas van het circusorkest. Ja ze zien al de geurende wafelkraam open En de poffertjesbakster aan 't werk met haar man, Als ze blozend van hitte achter 't walmende lamplicht, 't Vloeiend deeg zoo juist mikt in de sissende pan. Was die tijd maar gekomen 1" is nu hun verlangen Maar ras luidt dan de klacht weer: »hoe kort hg [toch duurt 1" Als de pret is genoten, de kramen gesloten, Al het moois reeds gepakt en naar elders gestuurd. Dan is alles verdwenen, wat nu hier gepronkt heeft, En het plein is ontruimd en weer netjes geveegd Al de scholen heropend, de lessen begonnen. En de jeugd weer aan 't werk, maar de spaar pot geleegd 1 In het volgend No. hopen wij een en ander mede te deelen omtrent de Zierikzeesche kermis. KEBhWEUW Beroepen tot predikant bg de Herv. Gem. te Oosterland de heer G. Smit, cand. tot den H. Dienst te Kruiningen. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Wondeend door dr. J. P. Eromsigt te Scberpenisse. Door wglen den landbouwer O. te Cadzand zijn aanzienlijke sommen vermaakt aan de Herv. Gem. aldaar en de weesinrichting te Neerbosch. Jl. Woensdag herdacht onder veel blijken van belangstelling de heer A. Littoojj, predikant der Geref, Gem. (afd. Langendelft) te Middelburg zijne 80-jarige ambtsbediening aldaar. PREDIK.] ia onderstaande Gemeenten van Zondag 12 De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ureds. G. W. H. Esselink's avonds zes ure: Idem. Cat. Zond. 48. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ureds. Couvée. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ureds. Zeeman van Zonnemaire. (Oogstpreek). Herv. Kerk te Noord welle: 's Voorm. half tien ure: ds. van Krevelen van Haamstede. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. Verweijs. Herv. Kerk te Haamstede: 's Nam. twee ure: ds. van Krevelen. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 's nam. twee ure: Idem 's avonds zes ure: Idem. Herv. Kerk te Renesse: Geen dienst Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Rozeboom. Geref Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Broek. (Oogstpreek). Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. Geerling's nam, twee ure: Idem. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Wunder. Herv. Kerk te Dreischor: 's Nam. twee ure: ds. Couvée van Kerkwerve. JEUKTEN Schouwen en Duiveland. September: Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Wessels; 's nam. twee ure: Idem; 'savonds zes ure: Idem. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Nam. twee ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: s Voorm. half tien ure: Leeskerk; 's nam. twee ure: ds. Esselink van Zierikzee. Woensdag 15 Sept., 's avonds zeven ure: ds. Donner van Nieuwdorp. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Nam. twee ure: ds. Oldeman. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 'sNam. twee ure: ds. v. d. Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorin. 9 ure: Leeskerk; 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Idem. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. hall tien ure: ds. Oldeman van Ouwerkerk. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 's nam. twee ure: Idem; 's avonds half zes ure: Idem. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Linden van Nieuwer kerk; 'snam. twee ure: Leeskerk, D. Hanse, ouderling. Herv. Kerk te Bruinisse: 'sVoorin, half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: Leeskeik. Oud-Geief. Kerk te Bruinisse: 's Voorin, negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds. Jansen. Landbouw en Veeteelt. Voor eenigen tijd werd bet plan gevormd alle hier te lande bestaande suikerfabrieken in een syndicaat te hervormen. Maandag kreeg deze zaak baar beslag. In een te Rotterdam gehouden vergadering van beetwortel- Buiker-fabrikanten werden de statuten definitief goedgekeurd en het bestuur gekozen. Benoemd werden: tot hoofddirecteuren de heeren N. de Caritat, S. C. J. Heerma van Voss, J. Verhoeff, 8. J. de Vries en H. Vrins; tot commissarissen de heeren E. Laano, J. Maas, Aug. Meeus, L. Meeus, A. C. Grampré Molière, Aug. Peeters, L. de Ram, J. van Rossum, J. C. Veenhuizen en Paul Wittouck. De nieuwe maatschappij zal den naam dragen van »Nederlandsche Maatschappij van Beetwortel- suiker-Indnstrie" en gevestigd zijn te Breda. De voorloopige acte van oprichting is door 19 fabrieken geteekend. §(avei)i§8C. Meende men de laatste week de hoop te mogen gaan koesteren, dat bet mond en klauwzeer onder het rnndvee alhier tot staan was gebracht, de laatste dagen scheen men zich met een jjdele hoop gevleid te hebben, want er hadden weder aangiften van nieuwe of verdachte gevallen plaats. Bijna geen stal of weide onder deze gemeente is onbesmet gebleven. De schade, vermeerderd met het groote ongemak, is voor de veehouders groot. Te Groede zijn in de laatste week niet minder dan 17 vette varkens aan de bekende varkensziekte gestorven, terwijl ook in naburige gemeenten die ziekte veel slachtoffers maakte. Jl. Dinsdag werden op de stadswallen te Hulst, in tegenwoordigheid der bevoegde autoriteiten, de aan kwade droes en huidworm lijdende paarden van den huurkoetsier van K. aldaar, doodgeschoten. Het paardentuig enz. werd ontsmet. RECHTSZAKEN. Een paar studenten uit de fundatie van Renswoude, de een 21, de ander 23 jaar, hadden wat kwistig met hun zakgeld omgesprongen en om het te kort weer aan te vullen, maakten ze schrome lijk misbruik van het in hen gestelde vertrouwen en verkochten 21 kostbare platen uit het archief voor eene som van f 245. De diefstal kwam uit en de beide schuldigen, die zoo lichtzinnig hnn schoone toekomst er aan waagden, hebben terecht moeten staan. De officier van justitie noemde hnn daad de allerschandelijkste onerkentelijkheid aan eene inrichting, waaraan ze alles hadden te danken en vorderde tegen ieder hunner anderhalf jaar gevangenisstraf. ONDER W IJ S. De gemeenteraad van Arnemuiden benoemde tot onderwijzer met hoofdacte den heer J. J. van Doeselaar, onderwijzer te Ter Neuzen. Tot onderwijzer met hoofdakte aan de open bare lagere school te Arnemuiden is benoemd de heer J. J. van Doeselaar, in gelgke betrekking werkzaam te Terneuzen, Mej. A. Middelveld Viersen, onderwijzeres aan de openbare school te Oostburg, is in gelgke be trekking benoemd te Utrecht. POSTERIJEN. Bij het te 's Hage gehouden examen voor sur numerair der Posterijen en Telegrafie slaagde o. a. de heer H. A. J. Boudier, geb. te Zierikzee. TELECRAMHEN. Athene, 10 September. De regeering kan met de uiterste moeite 10'/4 millioen drachmen als garantie voor oorlogsvergoe ding aanbieden. De ellende onder de uitgewekenen uit Thessalië is verschrikkelijk. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! Het was mijn bepaald voornemen geweest verdere stukken van den heer Vorsterman van Oyen onbeantwoord te laten het schrijven van genoemden heer d.d. 31 Aug. j.l., o. m. ook in uw blad opgenomen, noodzaakt mij evenwrl tot het geven van eene kleine opheldering. Uit de voorstelling, die de heer Vorsterman va» Oyen van het voorgevallene geeft, zoude blijken, dat het mij te Goes reeds bekend was, dat meergenoemde heer voor zijne overkomst te Axel de eisch, dat hem daarvoor f 50 zoude worden uitgekeerd, niet had gesteld. Niets is evenwel minder waar; te Goes werd my, staande de vergadering, medegedeeld, dat genoemde heer niet naar Axel had willen komen vóór hij van dat bedrag verzekerd was. Eerst later vernam ik van den heer van Hoeve, in het bijzijn van den heer Wolfert, en hierop doelt waarschijnlijk het telegram van laatstgenoemde, dat die voorwaarde niet gesteld was, doch dat aan meergenoemden heer f 50 voor zijne moeite was gegeven. Dat ik te Goes den heer Wagtho met het mij mede gedeelde dadelijk, en ik erken dit gaarne wel- wat voorbarig in kennis stelde, was het gevolg van mijne groote verwondering, en, ik mag dit niet ontveinzen van mijne niet minder groote verontwaardiging. Hoewel ik toegeef, dat de zaak een eenigszius ander karakter krijgt, wanneer de f 50 niet bepaald geëischt, doch vrijwillig gegeven zijn, mag ik niet verhelen dat het mij steeds ten zeerste blijft verwonderen, dat de heer Vorsterman van Oyen een betrekkelijk zoo hoog bedrag heeft aanvaard, om te Axel het woord te komen voeren over de oprichting eener in de door hem zelf gezondene circulaires aanbevolen Vereeniging. U dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, heb ik de eer mij hoogachtend te teekenen, UEd. Dw. Dienaar, K. J. A. G. COLLOT d ESCURY. De bladen, die het stuk van den heer Vorsterman van Oyen opnamen, worden beleefd verzocht ook dit over te nemen. MARKTBERICUTEil. Zierikzee, 9 September. Bij zeer ruim aanbod ruimden Tarwe en Erwten tot on geveer onveranderde prijzen Chevalier tot 10 cent lagere en Bruineboonen tot 50 a 70 cent lagere prijzen per Hecto liter langzaam op. Puike Tarwe f 6,80 af 7,10 Goede en mindere f 6,25 a f 6,75 Rogge f 4,50 a f 5, Wintergerst f 4,25 a f 4,75 Zomergerst f 3,60 a f 4,10 Chevahergerst I 5,a f 5,80 Haver f -2,— af 2.75 Erwten f 6,25 a f 7, Bruineboonen f 7,50 af 8,25 Middelburg;, 9 Sept. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren ruim en daar er naar alle artikelen een levendige vraag was, ruimde het aangebodene tot vorige prijzen vlag op. Jarige Waleh. tarwe in pnike soort f 7.50 k f 7 75 betaald; nieuwe dito naar deugd van f 7.25 tot f 7.50 gekocht; dito rogge in zaaisoort f 5.50 betaald, goede f 5.25; dito wintergerst weinig ter markt, bracht in puike soort f 4.75 5 op; dito zomer gerst, meer aangeboden, werd van 4.35 tot f 4.50 gekocht; nieuwe groene kookerwten, onveranderd in prijs, f 7.25 f 7.50 betaaldpoldersoort daar boven dito kroonerwten met veel vraag waren naar deugd van f 7.25 tot f 7 50 te plaatsen; Walch. witteboonen gewas 1896 komen niet meer voor; van nieuwe dito waren eenige partijtjes van goede kwaliteit ter markt, die om het nieuwtje tot f 12 zjjn gekocht; dito bruineboonen ook van goede kwaliteit, waarvan ook enkele partijtjes aan gevoerd, zijn in ronde soort met 9 en in lange soort met f 9.50 betaald; dito winter koolzaad weinig getoond, f 10.50 nominaal. Dordrecht-, 9 Sept. Tarwe. Puike jarige, Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 7.50 f 8, dito goede f 7 f 7.50, dito mindere f 7 k f 7.50, nieuwe dito dito f 6.80 a f 7.80, dito goede f 6 kf 6.50, Canada 5.75 A 6.25. Nieuwe Rogge Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche 4 80 4 f 5.20. Gerst, Winter, ZeeuwBChe en Vlaamsche 4.70 per 100 kilo; dito Overmaassche en Flakkeesche f 4 30 k f 4.70, Zomer, Zeeuwsche en Vlaamsche f 4 f 4.30, Chevalier f 5 k f 5.25. Haver, lange nieuwe /'2.40 k f 3, jarige f 3 k f 4, dikke f 4.20 f 4.50. Boonen, Bruine f 8.50 k f 9. Erwten, kook nieuwe f 6 80 k f 7.20, voer f 5 k f 5.50. Kanariezaad f 5 f 6 50. Weekm»rlct te Zierikzee, 9 September 1897. Boterprijzen: De Boter is verkocht voor 55, 57J/ii 60 en 62l/3 Ct. de 5 Hectogram. Kip-Eieren: De Kip-Eieren zgn verkocht voor f 0,75, f 0,90, f 0,95 en f 1,per 25 stuks. 8T001HB00TD1B1V8T SEPTEMBER. Amsterdamsche tijd* Van Middelburg: Van Zierikzee: 's morg. 's midd. 's morg. 6,30 'b midd. Zaterd. 11 7,30 7,30 3,30 Zaterd. 11 3,45 Zondag 12 3,30 Zondag 12 7,50 3,45 Maand. 13 7,30 3,30 Maand. 13 7,50 3,45 Dinsdag 14 7,30 3,30 Dinsd. 14 7,50 3,45 Woensd.15 7,30 3,30 Woens. 15 7,50 345 Dond. 16 7,30 3,30 Dond. 16 6.30 5, Vrijdag 17 7,30 3,30 Vrijdag 17 7,50 3.45 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig i uaar Goes worden getelegrafeerd. Schipper A. VAN DER HUCHT i vertrekt Woensdag; van Zierikzee naar Mid delburg en des Vrijdag-namiddags Tao j Middelburg uaar Zierikzee. De Heer en Mevrouw VAN DER HOEVEN Kok geven bg deze kennis van de geboorte van eene Dochter. Zierikzee, 9 September 1897. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer Jan de Keeuw Hz., in den ouderdom van ruim 68 jaren. Rijsoobd, 7 September 1897. Uit aller naam Wed. J. DE ZEEUW—Padmos. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed ons geliefd kind Cornelia Jannetje, oud 3 jaar en 2 maanden. Duivendijke, 10 September 1897. J. JONKER. M. JONKER—Steür. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het over igden van onzen innig geliefden Vader en Be huwd vader J. HAGE Wz., betuigen wg onzen hartcl|jken dank Scherpenissb, 10 September 1897. I. C. HAGE Jz. C. M HAGE Jd. De ondergeteekende betuigt langs dezen weg, zijn liarteliiken dank aan de ingezetenen van St.-Maartensdïjk, voor de giften hem verstrekt, waardoor hg in staat gesteld werd om in zgn on gelukkigen toestand nog iets voor zgn talrijk gezin bijeen te brengen. St. Maartensdijk. M. BEEKE. Zij, die iets te vorderen hebben van - of verschuldigd zgn aan wijlen den Heer WILLEM SPEELMAN, in leven Herbergier te Bnrgh, worden verzocht daarvan vóór 1 October aanstaande opgaaf of betaling te doen, ten Kantore van Mr. A. J. F. FOKKER te Zierikzee, Executeur-Testamentair. Zij, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zgn aan wglen ADRIAAN VAN SPLUNTERin leven Schilder te St.-Maartensdijk, worden verzocht daarvan vóór f. October 1899, opgaaf of betaling te doen ten kantore van den Notaris VAN SETERS aldaar. De ONTVANGER-GRIFFIER van bet calamiteuze Waterschap Scberpe nisse noodigt de SCHOTPLICHTIGEN in dit Waterschap beleefd doch dringend uit, de ver schenen termijn van het dijkgeschot 1897/98, op Woensdag 15 September ISO?, ten zijnen Kantore te komen voldoen, znllende bij nalatigheid onmiddellijk tot vervolging worden overgegaan. Scherpenissb, 9 September 1897. De Ontvanger-Griffier voornoemd, L. 0. VAN DOORN. LANDBOUWERS te Zierikzee, die wenscben in te schrijven naar de levering van erwten voor het aanstaande seizoen, worden verzocht zich aan te melden bg den Secretaris der Soepcommissie, Jhr A e. RÖELL De ondergeteekende verklaart» dat de Verzekeringn-lVIaatschappiJ .ALIMKLO" bem voor zijn gestorven rand de volle verzekerde waarde be nevens de halve dokterskosten uitbetaald heeft. Hij beveelt daarom genoemde Maatschappij, Agent P. VAW DEH WEHDEGz. alhier, ten zeerste aan. Stavenisse, 9 September 1897. NI. C. STEENDIJK. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Water schap Schouwen vestigt de aandacht op de aangeplakte afkondiging van de INSPECTIE op Bg deze Schouwing op de Peilslooten, Zijlen en andere Kunstwerken zal in 't bijzonder worden onderzocht of zij behoorlijk zijn gezuiverd van oor, sek, planten, riet, sintels en specie, of geene ondiepten of stukken grond in de slooten en vóór de zijlen aanwezig zgn, of de voorgeschrevene berbedelvlngen ter bepaalde diepte en breedte hebben plaats gehad. Zierikzee, 11 September 1897. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd, M. LOCKER DE BRUIJNE, waarn.J Voorz. D. VAN DER VLIET, Ontvanger-Griffier. verstrekt gelden onder eerste hypothecair verband. J. A. ZIP VAN TEIJLINGEN Middelburg. agenten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1897 | | pagina 2