ZlIltlkZIISIJIl. NIEIJWSBMJL Dinsdag 3 Angnstns 1897. bekendmaking. Nationale Militie. NIEUWSTIJDINGEN, Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. Da nriis per 3 maanden is f 1,30, franco per post v r f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, India ens. versending eens per week, f 10,— per jaar. 53ste JAARGANG. No. 6956. Directeur-Uitgever J. WAALE. AdvertentiSnvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnement*- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierïkzeesche Nieuwsbode" Onveiligheid Vaarwater. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van zeevarenden die daarbij belang kunnen hebben, dat in den loop der maanden Augustus en September e.k. schiet oefeningen zullen plaats hebben in de stelling van den Helder; dat op de dagen, dat gevuurd wordt, van het betrokken fort een roode vlag zal waaien, van minstens één uur voor den aanvang der oefeningen, en gekleurde vlaggen, aangevende de richting waarin gevuurd zal worden; dat op die dagen bovendien groote waarschuwingsborden zullen geplaatst worden aan den ingang der haven en op de batterij Vischmarlrt, vermeldende de plaats waarvan en in welke richting dien dag gevuurd zal worden terwijl nabij de haven en nabij het Torpedomagazijn borden zullen worden geplaatst, waarop is aangegeven de beteekenis der gekleurde vlaggen, als volgt Een rood en witte vlag beteekent N., zwarte vlag O., wit en roode vlag Z., witte vlag W., wit en zwarte vlag N.O., rood en zwarte vlag Z.O., zwart en witte vlag Z.W., zwarte en roode vlag N.W. Bij nachtelijk vuur van het fort K\jl«lnn zullen bemande vaartuigen beneden- en bovenstrooms der vletten, waarop gevuurd wordt, geposteerd worden, ten einde elke nadering van eenig vaartuig aan het vurende personeel te seinen, om het vuur tijdig te doen staken en zullen, behalve de maatregelen hierboven vermeld, voor het vuren overdag, op genoemd fort alsdan roode lantaarnlichten, verticaal ten opzichte van elkander, getoond worden. Zierikzee, den 13 Mei 1897. De Burgemeester voornoemd, CH. W. VERMEIJS. De BURGEMEESTER van Zierikzee; Gelet op de Circulaire van den heer Commissaris der Koningin in deze Provincie van 16 April j.l., A No. 913, 3e Afdeeling N. M. (Prov. blad No. 39); Brengt ter kennis van de na te noemen Verlofgangers der Nationale Militie der lichtingen 1893 en 1894, dat zij zijn opgeroepen tot den weikelijken dien9t en wel: Op 84 Augustus e.k. 10. PHILIPPUS LOCHMANS te 's Gravenhage 2°. HECTOR MOÜTON te IJzendijke, plaatsvervanger voor Jan de Does dezer gemeente; 30. LEENDERTBERNARD ASSERIUS WINDHORST; 4°. LOUIS JAN TUIJNMAN te 's Gravenhage 50. WILLEM VAN DEN BERGE; Go. CORNELIS VAN DEN HOUTEN; 70. ABRAHAM JOSEPHUS DEN BOER te 's Graven hage; 80. WILLEM VAN TIGGELE te Zonnemaire; 90. CORNELIS ANDREAS REEDERS 10». JOHANNES VERLOO; lio. MARINUS FRANC1SCUS VAN DEN HOUTEN; 120. LEENDERT ALBURG 13°. P1ETER KRIJN KANAAR; 140. KORNELIS JAKOBUS DE BIL te Dordrecht; 150. DIRK TEN I1AAF; 1Go. IIENDRIKUS VERMUNT te Rotterdam 170. PAUL VAN DER WEIJDE te Rotterdam; 180. MARINUS CORNELIS H1LLERRAND; 190. THOMAS GLOUDE; 20". WILLEM VAN DER KLIFTen 210. ABRAHAM MUSTE, allen verlofgangers dezer gemeente van het 3e Regiment Infanterie en, behoudens de daarbij aangegeven verblijf plaatsen, wonende alhier, alsmede WILLEM SCHULTS plaatsvervanger voor Marinus CÓBNÊUS van Elsacker der gemeente Tholen, wonende te Zierikzee en beboorende tot het 3e Regiment Infanterie. Mitsdien zullen zij op bovengenoemden dag, ieder voor zooveel hem aangaat, des namiddags vóór 4 uur bij hun korps tegenwoordig moeten zijn, voorzien van hun verlofpas en van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen. Aan bedoelde verlofgangers wordt onder het oog gebracht, dat, zoo zij in gebreke blijven op den bepaalden tijd onder de wapenen te komen, zij bij latere opkomst zooveel langer in dienst zullen worden gehouden. Eindelijk worden zij gewezen op art. 145 der Militiewet, volgens hetwelk de verlofganger, die niet aan de oproeping voldoet, als deserteur zal worden behandeld. den 30 Juli 1897. De Burgemeester, D. VAN DER VLIET, Weth., I.o-Burgem. AFKONDIGING. Het HOOFD van het Gemeentebestuur te Zierikzee maakt bekend, dat door den heer Directeur der Directe Belastingen te Middelburg zijn executoir verklaard de kohieren Nis. 2 en 3 van de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten dezer gemeente, over het belastingjaar 1897/98, dd. 28 Juli 1897, Nis. 126, 127, die op heden aan den heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier worden ter hand gesteld ter invordering, en dat ieder verplicht is zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzee, den 2 Augustus 1897. D. VAN DER VLIET, Weth., l.°-Burgem. Transvaal. Pretoria, 30 Jali. De Zaid-Afrikaansche republiek beeft het aanbod aangenomen van de firma Robinson, Lewis Marks om 200.000 pond te Ieenen voor de bestrijding van de veepest, zonder in den toestand van den Transvaal ver andering te brengen, en op voordeelige voorwaarden voor den staat. Noorwegen. Dr. Nils Ekholm, die verleden jaar Andrée naar Spitsbergen vergezelde, om vandaar met hem op te stijgen, maar thans weigerde mede te gaan, beeft in de Aftonbladet zijn redenen daarvoor opgegeven. De ballon was z. i. niet dicht genoeg om de reis met kans op snccès te ondernemen. Volgens zijn berekening verloor de ballon elke 24 uren 51 kub. M. gas of 56 kilogr. gewicht. Ook bjj de oplating zal eenig gas zijn verloren en voorts is door het verlies van sleeptouw het gewicht aan ballast ver minderd vandaar dat de ballon terstond een hoogte bereikte van 15 a 25000 voet, veel grooter dus dan men berekend had. Uit een en ander trekt hjj de conclusie, dat de ballon niet langer dan 22 A 24 dagen in de lucht kon zweven, indien niet voor het oversteken van hoogere bergen dan 25000 voet nog meer ballast moest worden uitgeworpen. En daar onder de gunstigste omstandigheden van weer en wind de reis 24 dagen zon vorderen, moet alles bjjzonder meeloopen, om den tocht te doen gelukken. Engeland. De kroon van koningin Victoria, die zij bij hare kroning in 1837 droeg, is het kostbaarste, maar ook in de letterlijke beteekenis het drukkendste aller koninklijke diademen. Dit kleinood vertegenwoordigt een groot maar nnttelooB kapitaal. Het diadeem bevat 1273 diamant-rosetton, 1363 brillanten, 273 ronde paarlen, 4 groote ovale paarlen, een bijzonder grooten robijn, 4 kleinere robijnen, een grooten saphir en 26 kleinere en 11 smaragden. De groote robijn stelt het middelstuk van een Maltbeser-kruis voor met diamanten in de voorzijde van de kroon. De steenen zijn gedeeltelijk in zilver en gedeeltelijk in goud gevat. Het binnenste van 'de kroon is met carmozijn fluweel en hermelijn bekleed. Do Sp«ansche anarchisten, die te Liverpool zijn aangekomen, vertellen van ontzettende martelingen die zg tgdens hunne gevangenisschap te verduren hadden. Deze verbannenen zijn van alles beroofd, voor hen is de openbare liefdadigheid ingeroepen. Frankrijk. Een eigenaardige manier om een zaak te onder zoeken bracht dezer dagen een inspecteur van politie te Parijs in toepassing. Een weduwe verdacht haar dienstbode een goudstuk van 40 franse gestolen te hebben; en sprak daarover een commissaris, die beide vrouwen bij zich ontbood en haar toen verzocht even te wachten, omdat hjj een waarzegster wilde raadplegen. Na eenigen tijd quasi weg geweest te zijn, kwam hg terug met de boodschap, dat die waarzegster hem den naam van den dief niet kon zeggen, maar dat zjj hem verklaard bad, dat bij of zij, die de daad pleegde, binnen drie maanden sterven zon, indien bet geld niet terecht kwam. De dienstbode werd wit als een doek, maar ging, zonder iets te willen bekennen, met hare mevrouw naar huis. Den volgendon dag kon zij eten noch drinken. Des avonds lag zg met hevige koorts te bed en den ochtend daarop wierp zjj zich voor de weduwe op de knieën en gaf haar het goudstuk terug. Oordeelende dat het meisje door haar doodsangst genoeg gestraft was, heeft la aanklacht tegen haar ingediend. België. De jaarlgksche feesten van Antwerpen, die dit jaar belangrjjk zijn zullen, hebben plaats van 7 tot 15 Aug. Behalve zeil- en roei wedstrijden, wiel- rijderskoersen, onthulling van het gedenkteeken De Wael, wedrennen en prijskampen van maatschap pijen, zal er een »lichtstoet" zgn en men weet, dat te Antwerpen de eerstelingen dezer feestelijk heden plaatsgrepen. Dit jaar zal een som van on geveer 20.000 frs. aan premiön verdeeld worden onder de maatschappijen, die aan dezen stoet deel zullen nemen, die op den lOn en 15n zal uitgaan. De processie van O. L. Vrouwe gaat Zondag 22 Aug. nit. Nederland. Amsterdam, 31 Juli. Aangezien onze burgemeester en de hoofdcommissaris van politie zich als tegenstanders van het verbod der openbare huizen van ontucht verklaard hebben, meent menigeen dat niet al te streng tegen de hondster van die huizen zal worden geageerd. Méïf heeft zich, nn het Raadsbesluit is afgekondigd, daaromtrent vergewist. De hoofdcommissaris van politie is vast besloten het Raadsbesluit, ook al verwacht hij als gevolg daarvan slechts verplaatsing der prostitutie, gestrengelijk uit te voerenZooveel is zeker, dat al dadelijk elk der 35 officieel bekende huizen van des avonds 10 nnr tot 's morgens een politie-agent in uniform voor de deur krggt. Hoewel dos de meeste der vroegere houdsters te kennen hebben gegeven, dat zij, nu het oude bedrijf verboden is, een nieuwe zaak hebben geopend en wel een hotel en café" of een »cafó met pension", en hoewel zg reeds voldoen aan alle verplichtingen, welke de overheid aan de houders en houdsters van logementen oplegt, neemt de politie A priori aan, dat zij het verbod zullen trachten te over treden, daar zjj met de verandering van bedrgf zich niet tevens van een ander, in een gewoon hotel passend, personeel hebben voorzien. Intusschen is het de politie al gebleken, dat thans enkele heusche hotels, vroeger als fatsoenlijk bekend, minder nanw toezien op de gasten, die zich voor logies aanmelden. En buitendien heeft het verbod de intrekking veroorzaakt der politie controle in de bordeelen, welke de heer Franken eenigen tijd geleden in het belang der blanke slavinnen" bad ingeBteld. In den laatsten tyd werden de bordeelen eiken dag door twee beproefde rechercheurs doorzocht. Ook waren er verzegelde brievenbussen geplaatst, welke de logées in staat stelden, met een enkelen regel schrift buiten de patro nes om de politie te waarschuwen, indien haar het heengaan werd belet of haar vrijheid van handelen op eenige andere wijze werd verkort. Reeds meer malen leidden deze maatregelen tot terugkeer van prostitnées naar het onderlijk hnis. Dat de eigenaars van vroegere bordeelhuizen niet zoo spoedig kamp zullen geven, is wel te vermoeden op grond van het feit, bijvoorbeeld, dat een dier huizen, overigens zeer onaanzienlijk gebouwd, nog zeer onlangs voor de kapitale som van f 120.000 is verkocht. De vrouw, die dezer dagen te Roozendaal uit het raam van een hotel sprong, blijkt de tweede vrouw te zgn geweest van eon Amsterdamschen koetsier. Het lijk is te Amsterdam reeds ter aarde besteld. '8 CiravenhagC, 31 Juli. De nieuw benoemde Minister van Oorlog is hedenochtend in de residentie aangekomen. Generaal Eland werd aan het Btation begroet door generaal-majoor Gjjsberti Hodenpgl, inspecteur van het wapen der genie, en den luitenant-kolonel van den generalen staf Staal, directeur van de Hoogere Krijgsschool alhier. In den loop van den dag hoeft de heer Eland de portefeuille van Oorlog van den interimairen Minister overgenomen. Mr. S. van Houten gaat volgens het Dbl., een bnitenlandsche reis doen. De heer van Houten denkt daarna voor eenige maandon naar Amerika te vertrekken. Bjj verschillende postzegelhandelaars in Den Haag zgn vanwege den speurdienst inlichtingen ingewonnen omtrent tekoopaanbiedingen of het koopon, in den laatsten tijd, van NederlandBche afgestempelde postzegels van eene frankeerwaarde van f 5 per stuk en welke door diefstal of ont vreemding verkregen zouden zjjn, tot eene hoeveel heid van 500 stuks, die vermist worden. Indffrdaad zjj' hier en daar dergelijke frankeerzegels voor f 3 per stuk verhandeld. Rotterdam, 1 Aug. Zooals indertijd ge meld werd, zal door den architect, den heer W. Molenbroek alhier, op den hoek van de Wijnhaven en Geldersche Kade een z.g. Amerikaansch pand van 10 verdiepingen worden gebouwd. Bij den aanvang van dit werk is men reeds niet gelukkig, want bjj het inslaan van de eerste der 500 palen, welke daar geheid moeten worden, brak de as van de heimachine en heden, nn nog eerst enkele palen in den grond zitten, beginnen de muren van de aangrenzende panden een zoodanige neiging tot omvallen te vertoonendat het heien voorloopig gestaakt is moeten worden en de Wijnstraat, waar die panden uitkomen, is afgezet uit oogpunt van veiligheid. Men tracht thans door stutten dio muren staande te houden, doch of men daarin slagen zal zoolang tot alle 500 palen in den grond zitten, is zeer de vraag. Dordrecht, 31 Juli. De Nationale Bakkerij- Tentoonstelling zal dit jaar van 17 tot 20 Augustus alhier worden gehouden in de feestzaal van het Hoofdgebouw der Nationale Tentoonstelling van Nijverheid en Kunst. Zij is verdeeld in de volgende groepen: I. Maalderij; II. Brood- en Beschuitbakkerij met inbegrip van ScheepsbeschuitIII. Koek, Banket en zoogenaamde Engelsche BiscuitsbakkerjjIV. Cacao-, Chocolade en Suikerwerken; V. Niet genoemde voorwerpen of artikelen, voor zoover het bestuur zal meenen ze ter mededinging of opluistering te kunnen of mogen aaimemen; VI. Geleien en opgemaakte konde schotels. Bijzondere wedstrijden worden uitgeschreven voor 1°. den grootsten en schoonsten koek en den schoonsten en knnstigst gedecoreerden koek2°. de grootste en mooiste vol-au-vent; 3°. de grootste en sierljjkst opgemaakte taart; 4°. het grootste en schoonste wittebrood, roggebrood en krentenbrood. Verder wedstrijden om de schoonste collectie pain de luxe on dfe grootste en schoonste groep chocolade en suikerwerk, afzonderlijk of gecombineerd. De termijn van aangifte sluit, voor de Tentoon stelling op 10 Augustus en voor de wedstrjjden op denzelfden datum. Het bureau der Bakkerg-Tentoonstelling is ge vestigd ten kantore van de Maatschappij Nederland op de Tentoonstelling alhier. Als prgzen worden toegekend voor de wedstrjjden verguld-zilveren en zilveren medaillesvoor de tentoonstellingdiploma's voor gouden, zilveren en bronzen medailles; zoo mogelijk ook eereprjjzen. Dat de tentoonstelling te Dordrecht ook veel bezocht wordt door de jeugd, bljjkt wel hieruit, dat in den melksalon >de Cluysenaer" van den heer George H. Figi in 24 dagen 30000 glazen melk aan kinderen werd ingeschonken. De D. Ct. deelt mee, dat ter eere van het bezoek van HH. MM. de Koninginnen aan deze Btad, van gemeentewege worden opgericht eene kolossale eerepoort aan den toegang tot de oude stad tegenover de Johan de Wittbrug, en een naald in het midden van den Stationsweg, recht tegen over het spoorwegstation, terwijl vóór de groote trap van het stadhuis een uitbouw wordt gemaakt in den vorm van een bordes met toegang aan de zjjde der Groenmarkt en met baldakgn, versierd met de wapens van het rjjk en de provinciën. Voorts wordt door het gemeentebestuur bjjgedragen in de koBten van versiering.van openbare gebouwen, voor zoover die in bunrtversieringen vallen, en zullen, voor zoover de beschikbare geldmiddelen dat gedoogen, ook eenige bruggen worden ver sierd en wellicht geïllumineerd. Eene schitterende illuminatie zal worden aangebracht op het Scheffers- pleinaan eene feestelijke verlichting van het stad huis valt niet te denken. §(avenis§e. Het uitstapje der leerlingen, waarvan het plan in de vorige week in dit blad gemeld is, had Vrgdag en Zaterdag 1.1. plaats. In optocht, begeleid door vele ingezetenen, gingen de leerlingen 55 in getal Vrijdagmorgen 7 nnr naar den Bteiger, om kort daarna onder het zingen van vele schoolliederen met de Schelde I" naar Rotterdam te vertrekken. Circa 2 uur arriveerde men en ging men het middagmaal gebruiken bij den heer Siemens op de Kipstraat. Van daar eene wandeling naar den Dierentuin, waar men bleef tot circa 7 uur, om daarna weder in genoemde inrichting te avondmalen. Ook Rotterdam bij avond, als de lichtjes branden, werd niet vergeten. Ver moeid van loopen èn kijken èn vragen werden ze ter rust gebracht in het Christelijk Tehuis Jernël", waar ze, zooals te begrjjpen is, Bpoedig in stille rUBt geleiders alle kinderen in den besten welstand aan de hunnen teruggeven. Itruinisse, 31 Juli. In de gisteren ge- honden vergadering van den gemeenteraad werd de gemeenterekening over 1896 aangeboden. Dezo sloot in ontvang met f 23900,22, in uitgaaf met 21373,83® en een goed slot van f 2526,38s. Door onderzoek dier rekening werd eene commissie be noemd, bestaande uit de heeren Gondzwaard, van Vessem en Bolier. Ook word aangeboden de armen- begrooting over 1896sluitende in ontvang en uitgaaf met f 1500,79. Deze werd evenzoo in han den eener Commissie van onderzoek gesteld, waartoe de heeren Elenbaas, Jumelet en Gondzwaard werden benoemd. De heeren J. Elenbaas en J. van Vessem werden als raadsleden toegelaten. Toegestaan werd af- en overschrijving ad f 150,22®, waartoe bij de begrooting zelve machtiging is ver leend van en op verschillende posten der begrooting. Idem werd f 25 toegestaan ten behoeve van het aanschaffen van speelgoed voor de bewaarschool, waarvoor de goedkouring van Gedep. Staten zal worden gevraagd. Besloten wordt tot uitdieping der haven voor het hnis van Joh. Padmos, mits de vierk. meter op niet meer dan 60 cent komt te staan. Aan den aannemer van het straatwerk, wiens aangevoerde keien afgekeurd zgn, werd drie weken uitstel van oplevering van het werk toegestaan. De voorzitter zegt verder, dat de brug aan het einde der Nienwstraat zal worden nagezien en dat de politie speciaal opmerkzaam zal worden gemaakt op de vernieling der boompjes langs den grindweg. Aan het Zjjpe is een begin gemaakt met de uitbakening van den weg voor de ontworpen tram verbinding naar Steenbergen. Iturgh, 30 Juli. In de heden alhier gehouden vergadering van den Dijkraad van den Cal. polder Burgh en Westland, werd het nieuwbenoemde lid de beer G. A. van Zuyen beiiedigd. Onder meer werd de rekening over het dienst jaar 1896/97 voorloopig vastgesteld, de ontvangsten tot een bedrag vanf 9818,98® de uitgaven tot een bedrag van 17736,28 zoodat meer is uitgegeven dan ontvangen f 7917,29* in welk tekort is voorzien door betalingen van wege het Rijk en de Provincie, te zamen tot een bedrag van 8251,77. Drcfsckor. Volgens den alhier geplaatsten regenmeter bedroeg de regenval in Juli 84,9 m.M., in 5 aftappingen. (Aantal regendagen 11). Zierikzee, 2 Aug. De 39ste geboortedag van H. M. de Koningin-Regentes werd heden alhier herdacht door het uitsteken der vlag van alle openbare en vele particuliere gebouwen. De d.d. Bchutterij hield geene parade, terwijl het carillon zich niet liet hooren. Bij Kon. besluit is aan den matroos le kl. der Kon. Ned. Marine P. F. Kalb de zilveren medaille der orde van Oranje-Nassau toegekend. In de coöperatieve bakkerg »De broederband", te Middelburg is besloten den nachtarbeid af te schaffen, zoover als maar immer in overeenstemming te brengen is met het belang van de bakkerg, zoo dat de gezellen nn voortaan maar één nacht per week werken. Men zal voorts niet vroeger beginnen dan des morgens 4 nur, en de arbeidstjjd is be paald op 11 nur per dag. Het personeel wordt tevens in het genot gesteld van 4 dagen verlof per jaar met behoud van 't volle weekgeld. In die vier dagen zal de afwezige gezel door een noodhnlp worden vervangen, zoodat de overige gezellen geen zwaarderen arbeid behoeven te verrichten. Te Vlis8ingen hebben zich 23 deputaties van vereenigingen ten raadhnize aangemeld om van den burgemeester, den hoer Tutein Nolthenius, die binnen enkele dagen de betrekking van burgemeester van Apeldoorn aanvaardt, afscheid te nemen. De burgemeester gaf een afscheidsdiner aan de leden van den gemeenteraad. Oneenigheid was oorzaak, dat eene echtgenoote te Breda haren gemaal beschuldigde, dat hij uit een r'jjksgebouw handdoeken ontvreemd had. Ver oordeeling volgde onlangs en thans zjjne wraak. Eene woordenwisseling ontaardde in eene vechtpartij, waarbjj de echtgenoote een verwonding met een hakbijl opliep, zoodat medische hulp moest worden ingeroepen. Na het leggen van een eerste verband, werd opname in het Stedeljjk Gasthuis noodzakelijk Den volgenden morgen eene wandeling naar het Maasstation om, om 8 nur, per »Fop Smit" naar Dordrecht te vertrekken en daar, behalve eone wandeling door de stad, een bezoek van een paar nnr aan de Tenstoonstelling te brengen. Per open tram reden allen naar de aanlegplaats der boot, om verder per Schelde" huiswaarts te keeren. Circa 5 nnr arriveerde ze hier, opgewacht door een groote menigte familieleden en nieuwsgierigen. Dat de kinderen oogen te kort hadden, toen ze zooveel moois en nieuws zagen, is te begrijpen. Voorzeker hebben de kinderen, door de welwillende modewerking van allen, oen paar genotvolle en leerrgke dagen gehad. Gelukkig konden de dames De Wereldkroniek bevatte de vorige week weder interessante zaken; aardige kijkjes op en portretgroepen van de Dordtscho tentoonstelling, 't uitvoerend Comité, de vroedschap en de architecten van Oud-Dordt; afbeeldingen van 't jongste bloemen corso te Scheveningenportretten van wijlen kolonel Collard, van de Koningin-Regontes van Spanje, van al de leden van 't nieuwe kabinet-Pierson, uit nemend geljfkend schetsjes in 't concours hippique in Den Haag en van de harddravergen te Heem stede, Henri Megers, Morin, Linton op hun rijwiel de bekende cricketer C. Posthuma en eindelgk een paar portretten van Anton van Roojj in zgn rollen in »Die Walküre" en >Siegfried". Naar men mededeelt, zouden de ministers Goeman Borgesins, Lely en Pierson zich bereid verklaard hebben eventueel eene candidatuur voor de Tweede Kamer, respectievelijk in de districten Zutphen, Lochem en Enschedé, die hen bij de alge- meene Kamerverkiezingen kozen, opnieuw te aan vaarden en dus het kamerlidmaatschap met het ministerschap te verbinden. Volgens De Tijd heeft ons land binnen een halve eeuw, sedert 13 Mei 1848, niet minder dan 163 ministers gehad. Behalve nog de vele ministers voor do eeredien8ten. 81echts vier zjjn als minister op 't veld van eer ovorledenBorret (1867), Thor- becke (1872), van Bosse (1879) en de Roo van Alderwerelt (1879). De overigen moesten voor een ongunstig kamerbesluit of voor een doodende stembus-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1897 | | pagina 1