van de getalsterkte der verschillende partgen in de nieuwe Kamer, zal deze aaneensluiting meer dan ooit plicht wezen. Dat dan allen van deze overtuiging diep doordrongen mogen zijn en daar naar handelen!" De Tel. achtte mede den heer Pierson den aan gewezen perBOon om een kabinet te vormen, waarin de bij de stembus tijdelijk herstelde eenheid der liberale party bestendigd en belichaamd werd; dat in genoegzame mate vooruitstrevend zou zyn om bij den linkervleugel dier partij duurzaam steun te vinden en waarin toch ook het oud-liberaliBme vertegenwoordigd bleef. De Hagenaars vinden hem een radicaal en de Amsterdammers een conservatief; de waarheid zal wel zoowat halverwege liggen. In ieder geval zyn zijne pogiDgen met den gewenschten uitslag bekroond. De heeren de Beaufort en Bor- gesiuB samen in één ministerie, het is een monument van het herstel der liberale eendracht. Dat die eendracht echter niet gekocht wordt ten koste van de vooruitstrevendheid der geavanceerde groep, daarvoor kan, naar 't blad meent, het over wicht der geavanceerden in de combinatie waarborg geven. Immers niet alleen in getalsterkte vormen zij de meerderheid, maar zjj komen aan het hoofd van die departementen waar het meest aan ge legen is. Het oud-liberalisme trekt zich terug in buiten- landsche zaken, dat vanzelf het langst buiten de democratische strooming blijft, de heer Pierson kan aan financiën, na het vroeger door hem ondernomen hervormingswerk, betrekkelijk rustig voortarbeiden. Alle aandacht valt dus op hetgeen de mannen van de uiterste linkervleugel der liberale party zullen tot stand brengen. Het blad vertrouwt dat de nieuwe regeering by het doen van voorstellen in vooruitstrevende richting wel op genoegzaam steun by de Kamer zal kunnen rekenen. Het Handelsblad is verheugd, dat mr. Pierson optreedt als kabinet-formeerder. Nog brengt het blad hulde aan de mannen, die voor onze weerbaarheid en koloniën zullen zorg dragen. De heer Jansen heeft in het ministerie Van Tienhoven het eerst den onontbeerlijk en aan bouw van nieuwe schepen doorgedreven. Hij volgt den minister Van der Wyck op, dien het blad met groot leedwezen ziet gaan, en wien warme dank verschuldigd is. Moge de heer Jansen naast het materiëel ook het personeel der marine versterken, ontwikkelen en stennen. Den minister van oorlog, generaal-majoor Eland, kent het blad als een onzer kundigste, voortreffe lijkste hoofdofficieren. Het Vaderland is van oordeel, dat de oplossing dezer crisis beantwoordt aan de eischen van den parlementairen toeBtand. Mr. Pierson was, ook als onderteekenaar van het manifest der 83, de geschikte man om de noodzakeljjke combinatie van ministers nit de beide fracties der liberale party, met een overwicht naar links, tot stand te brengen. De Amsterdamsche Courant hoopt, dat de over tuiging van de oppositie, een gedachte minderheid van katholieken en anti-revolutionairen, waarbij zich, als het betreft te vérstrekkende wetswijzigingen, zullen aansluiten de christelyk-historischen en de ♦liberalen van onze kleur", vooral de ministers Cort v. d. Linden en Borgesius, tot eenige bezadigd heid zal stemmen. Zy vindt echter reeds nu eenige waarborgen voor die matiging in mr. Pierson, den premier, en mr. W. H. de Beaufort, den minister van buiten- landsche zaken. En bovendien, het unie-program, zelfs niet het ♦urgentie-program", zal maar niet zóó als werk program der regeering worden overgenomen. Het Utr. Dagblad laat zich als volgt nit: Het stemt tot vertrouwen, dat aan Pierson de taak der samenstelling van het nieuwe kabinet is toevertronwd. Moge al bet voorbeeld dat Pierson in woord en daad steeds heeft gegeven, niet overal zyn behartigd zooals behoorde, de wjjze waarop bij de taak beeft volbracht, die hem nu door de Kroon was opgedragen, bewijst opnieuw hoe diep hjj er van doordrongen is, dat alleen langs den weg door hem aangegeven, eene gezonde ontwikkeling van ons staatsleven mogelijk is. Zoo ooit, besluit het blad, dan is het voor dit ministerie dringend noodzakelijk, dat 't door inner- ljjke kracht invloed naar buiten knnne oefenen. Ook wanneer het gelukt in de Tweede Kamer de verschillende elementen der liberale party tot aan eensluiting te brengen, dan komen er aan de meerderheid toch altjjd nog eenige stemmen te kort. Eene vrnchtbare samenwerking tnsschen Regeering en Kamer vereischt in de gegeven om standigheden meer dan ooit eeno vaste band en het vermogen om datgene, wat vereent, op den voorgrond te brengen, en tot zwygen te brengen 't geen verdeelt. Laat ons hopen, dat het nieuwe kabinet door zijne daden toonen zal die eigenschappen te bezitten. De Zutphensche Courant schrijft onder meer: Ongetwijfeld zullen velen het waardeeren, dat een man als de heer de Beaufort, zoo algemeen geacht op intellectuëel, maatschappelijk en staat kundig gebied, zijn krachten aan de algemeene zaak bljjft wijden; dat het departement van buiten- landsche zaken hem volkomen is toevertrouwd, zal ieder dadelijk toestemmen. De Nederlander, red. dr. P. BrooBhooft, die mede op het gecombineerd karakter van het kabinet wjjst, maar tevens doet uitkomen, dat de meer vooruit strevende elementen 't krachtigst zgn, schrijft over den nieuwen minister van koloniën het volgende: ♦Aan den heer Cremer kan Indië een flink minister van koloniën krygen, met een open oog voor de belangen der Europeesche industrie zoowel als van den inlander. Hij staat te dien aanzien op nagenoeg hetzelfde standpunt als het kamerlid voor '8 Gravenhage Pjjnacker, maar deze is meer bekend op het hoofd-eiland van onze Oost, de heer Cremer meer met Sumatra's Oostkust, waar hij zyn groot fortuin verwierf door de tabak. Zyn energie en degelijk gezond veratand geven overigens gegronde verwachting, dat hij wat goeds voor Indië zal uit richten en de zaken wat minder langs zyn koude kleeren zal laten gaan dan de tegenwoordige titu laris. Zyn verhouding met den gouv.-gen. van der Wyck is vriendschappelijk, zoodat deze uitstekende landvoogd onder het nieuwe kabinetshoofd zeker zal willen aanblyven. De a.-r. Nederlander had jhr. Böell, van wien men weet dat hij een talentvol en bezadigd man is, liever als minister van binnenlandsche zaken zien optreden dan mr. Borgesius, dien men kent als een groot talent, maar zeer hartstochtelyk. Vooral ook niet het oog op de sehoolbelangen geldt dit voor hem. Maar by mr. van Houten vergeleken is het toch geen achteruitgang. Mr. Pierson als premier is, uit constitutioneel oogpunt, een gelukkige keus. Wat talenten aangaat, kunnen ook de overige ministers met vertrouwen worden begroet. Alles te zamen genomen aldns besluit de Ned. willen wij dit kabinet, dat in staatkundige grondrichtiog ver van ons af staat, loyaal te gemoet treden en het onzen steun verleenen in alles waarin het ons dat niet zelf onmogelyk maakt. De a.-r. Hollander schrijft - uit Scheveningen Men is hier nog al ingenomen, dat de portefeuille van Waterstaat weder in handen van den heer Lely is overgegaan. De heer Lely heeft zich altijd doen kennen als een vriend van Scheveningen. Men verwacht dan ook veel van hem, en de hoop wordt gekoesterd, dat onder zgn bestunr de zoo begeerde visschersbaven zal tot stand komen". VER KIEZI W GEN. Uitslag der stemmingen voor de Viceede Kamer De niet-officiëele uitslag der stemmingen, die Dinsdag voor de Tweede Kamer gehouden werden, is de volgende Amsterdam District IX. Aantal kiezers 5182. Uitgebracht 2382 geldige stemmen. Gekozen Mr. A. KerdtJk (lib.) met 1229 st. Mr. Th. Heemskerk (antir) had 835 St.; Mr. W. H. de Beaufort (libdie bedankt had, 285 en de heer W. J. den Boer 33 stemmen. Leeuwarden. Aantal kiezers 5366. Uit gebracht 3669 geldige st. Daarvan verkregen de heeren H. Pyttersen Tz. (lib) 1399, W. Bax (soc - dem) 1081, W. C. van Munster (antir) 856 en Z. Middelkoop (rad 333 stemmen. Herstemming tnsschen de heeren H. Pyttersen Tz. en W. Bax. Winschoten. Aantal kiezers 6090. Uit gebracht 3880 geldige st. Daarvan verkregen de heeren B. L. Tydens (rad. protect.) 1208, H. van Kol (soc-dem.) 1181, C. V. Gerritsen (rad.) 1050 en P. Djjkhnk (antir) 441 stemmen. Herstemming tnsBchen de heeren B. L. Tydens en H. van Kol. Aanbestedingen, Verkoopingen en*. Dr|jschor, 27 Juli. Ten overstaan van den Notaris J. Franse werden heden alhier verkocht het woonhuis en erf, wijk D no. 75, te DryBchor, voor 1076een v rouwen-kerkzitplaats voor f 32. Noordwelle, 27 Juli. Ten overstaan van notaris mr. J. A. Bolle te Renesse werden in de herberg van A. Verjaal publiek verkocht, ten ver zoeke van J. Hanson, o a. vruchten te velde: voor tarwe werd besteed f 80voor gerst f 80, f 86. f 75, f 82, f 71, f 51 en f 58foor haver f 60 en voor aaidappelen f 90. Brouwershaven, 28 Juli. De Notaris J. Franse verkocht heden albier bet huis en erf wjjk O No. 75, voor f 250. RECHTSZAKEN. Overeenkomstig den eisch van het O. M. heeft de kantonrechter te Beetsfcerzwaag den veehouder E. A. te Wijojeterp, die naliet een kind nit het water te redden, wat zonder eigen levensgevaar kon plaats hebben, veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Een voorbeeld van rechtspleging k la minute werd dezer dagen geleverd door de rechtbank te Luik. In het voorportaal van het gerechtsgebouw betrapten een politieagent en een gendarme een man, die op schaamtelooze wijze een vrouw lastig viel. De kerel werd gearresteerd en voor de rechtbank gebracht, die hem op staanden voet tot een jaar gevangenisstraf veroordeelde. KERKNIEUWS. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Oosterland, door ds. H. J. Convée, predikant te Kerkwerve. Beroepen by de Herv. Gem. te Znidzande, ds. Pont te Nisse. Bedankt voor het beroep naar Oost- en West- Sonbnrg, door ds. Schnlte te Cothen. Beroepen by de? Herv. Gem. te Renesse en Noordwelle, ds. C. Hille Ris Lambera te Venhuizen (Noord-Holland). De Synode der Ned. Herv. Kerk sprak als haar gevoelen uit, dat zy de geljjktjjdige waarneming van herders- en leeraarsambt met die van het lidmaatschap der Tweede Kamer in ieder geval bezwaarljjk en in menig geval onuitvoerbaar acht. De vergadering der Algemeene Synode van de Ned. Herv. Kerk werd geopend door den heer G. W. van Eerde, als oudste in dienstjaren der af gevaardigde predikanten. Deze kweet zich op uitnemende wyze van zyn taak. Na een hartig gebed, hield hy een flinke toe spraak, die met groote belangstelling en instemming werd aangehoord en aan het einde zeer toegejuicht. Hij begon met een hartelyken welkomstgroet aan de on de en de pas voor het eerst opgetreden leden, en wees daarna op het hooge belang, dat het jaar 1897, zoowel voor den Staat als voor de Ned. Herv. Kerk, zal hebben. Terwyl toch de leden der Synode nu in rustige, vredige stemming des gemoeds waren samen gekomen, zouden zy, indien zy hun zittingen eenige weken vervroegd hadden, te midden van het strijd gewoel by de stembus zich bevonden hebben, dat allerwege in den lande weerklonk en velen met angstige bezorgdheid voor de toekomst des lands en ook voor die van onze Herv. Kerk vervulde. Men stond voor de vraagwie het volk ter Staten-Gene- raal zonden vertegenwoordigen aan wie de duurste belangen der natie zouden worden toevertronwd vier jaren lang? en of het Protestantsche Neder land, van ouds bet land der vrijheid, onder het juk zou komen van clericals ♦leidslieden en geleiders", in verbond met de aanhangers en predikers van een nieuw geschapen Calvinisme, die allen op school en kerk en maatschappij al meer den stempel zouden drukken van hun geest? De strjjd was echter thans volstreden! By de uitkomst was ge bleken dat de fiere, vrjje geest van het Protestan tisme nog niet geweken is uit ons land en van ons volk; dat men het dreigend gevaar slechts helder had in te zien om het te keeren en om de rechten en vryheden te handhaven, door het voorgeslacht verworven ten koste van zooveel bloed en tranen. Hoe dan zich niet over dien uitslag te verhengen, ook ter wille van ons geliefd "Vorstenhuis, ter wille I van ons dierbaar vaderland, maar ook ter wille van onze eigene Hervormde Kerk Hulpe van God ver kregen hebbende, dus besloot de Bpreker het eerste deel zijner, met groote instemming aangehoorde rede, staan wij tot op dezen dag en met versterkten moed gaan wjj de toekomst tegen! Doch, zoo ging de heer van Eerde voort, dit jaar zal echter ook in een byzonder opzicht van belang zyn in de geschiedenis onzer Kerk. Het zyn niet alleen de gewone jaavlijke wederkeerende werkzaamheden, die de Synode te behandelen zal hebben en die een rechtmatige aanspraak laten gelden op ons aller belangstelling en toewijding. Twee hoogst gewichtige wetsontwerpen zullen aan de orde komen, beide, schoon in onderscheiden zin, van groote beteekenis, van ingrijpenden aard, van verstrekkende gevolgen voor het leven, ja voor de rust, den vrede en den welstand der gemeente en haar stoffelijke en geestelyke belangen; het ont werp van een herzien reglement op beroeping van predikanten en benoeming van ouderlingen en diakenen en dat op het Beheer. Nopens beider strekking trad de redenaar in eenige bijzonderheden en sprak als zijn overtuiging uit, dat het bjj voor- en tegenstanders niet ontbreken zal aan over tuiging en bewijsgronden, en dat de beslissing door de kerk met spanning werd verbeid. Diep doordrongen van de verantwoordelijkheid die op hem rust, besloot de spreker met den wensch, dat de leden der Synode zouden trachten de taak, die op hen rustte, naar hun beste weten en vermogen te vervullen. De geesten zullen wel verdeeld zijn! Lynrecht zullen de gevoelens tegenover elkander staan en met warmte worden verdedigd! Mogen allen toonen ééaen geest des kinderen te zyn, in zoover dat zy zich zeiven niet bedoelen, noch een party dienenmaar het waarachtig belang, don bloei en den vrede bevorderen der kerk, die allen lief hebben en aan welke zij hun krachten, hun tjjd, hnn gaven te wjjden hebben, één ook in liefde tot de kerk en bovenal in de liefde tot Christus, haar Hoofd en haar Heer, zoodat zjj konden hopen op de goedkeuring en den zegen des Allerhoogsten Gods Tot besluit las de heer v. Eerde Math. V1—17 ONDER IA IJ S. De door Bnrg. en Wefch. en den Districts-School- opziener opgemaakte voordracht voor hoofd der openb. school te Sljjkplaat (Hoofdplaat) bestaat nit de heeren G. van den Heuvel te Made, L. de Kok te IJzendijke, E. J. Michielsen te Vlissingen en J. F. de Windt te St.-KruiB. Tot hoofd der bjjz school te Sluis is benoemd de heer G. Visscher te Utrecht. Voordracht voor onderwijzer aan school E te Vlissingen D. Dronkers te Delft, J. J. van Elsficker te Westkapelle en C. Visser te Vlaardingen. De aanbeveling voor conrector aan het gymna sium te Schiedam bestaat uit de heeren dr. B. Steringa Kuiper te Middelburg en dr. E. B. Koster te Doetinchem. St.-Annalaiicl, 28 Juli. Benoemd tot onderwjjzer met hoofdacte aan de openbare lagere school alhier, den heer J. van Houte, thans te Arnemuiden. Met hem stond op de voordracht de heer A. H. van de Lint te Bergen-op-Zoom. Door Gedeputeerde Staten is aan deze gemeente vrjjstelling verleend voor een tijdvak van vjjf jaren van de verplichting tot het geven van onderwijs in de vrije- en orde-oefeningen. POSTERIJEN, In de tweede helft van October a.b. zal een ver gelijkend onderzoek plaats hebben van adspiranten voor de betrekking van klerk der posterijen en telegraphie, om naarmate van de behoefte te worden benoemd. Aan die betrekking is verbonden eene jaarwedde van f 400, welke tot f 1200, respectievelijk f 1500 kan klimmen. Dit laatste alleen voor hen, die by de examina in de beide dienstvakken blijk geven daarmede voldoende vertrouwd te zijn. In dit geval geschieden ook de verhoogingen van jaarwedde naar een gunstiger maatstaf dan voor hen die deze examina niet of met onvoldoenden uitslag afleggen. Zjj, die zich aan dit onderzoek verlangen te onderwerpen, moeten zich vóór 27 September a.s. aanmelden bjj het hoofdbestuur der postergen en telegraphie, door een op zegel geschreven verzoek, met nauwkeurige opgave van naam, voornamen en woonplaats. Voor nadere inlichtingen omtrent ouderdom, over te leggen stukken en vereischte kundigheden, ver- wjjzen wij naar de St.-Ct. No. 172. Financieel Overzicht. Amsterdam, 24 Juli 1897. In aanmerking nemende het vacantie-seizoen, gednrende hetwelk alle zaken eene tydelijke stag natie ondergaanis de Fondsenmarkt in het afgeloopen 14-daagsche tjjdvak toch tamelijk levendig en vast geweest. Inzonderheid profiteerden de Staatsfondsen en andere 1ste klasse beleggings waarden van den overal zeer ruimen geldstand zoodat 2 groote Russische door den Staat gewaar borgde Spoorwegleeningen gemakkeljjk plaatsing vonden, hier door de firma Lippmann Rosenthal A Co. en te Berlijn en FraDkfrllt a/M., resp. door BleichrÖder en Rothschild. De gunstige wending der vredesonderhandelingen te Constantinopel, na een critiek oogenblik op het einde der vorige week, geven een krachtigen stoot aan de verbetering der Turksche fondsen, die sterk begunstigd door Parijs en Weenen, op eene belangrijke rjjzing kunnen bogen. Overigens geven de Europeesche waarden weinig stof tot beschouwingen. Spaansche fondsen waren te Parijs lager aan de markt. De Amerikaansche markt had gednrende de jongste 14 dagen een zeer gunstig verloop, waartoe de eindregeling der Tariefwet niet weinig medewerkte, terwyl zeer gunstige berichten nit het Westen der Vereenigde Staten omtrent den graanoogst eveneens ten goede inflnenceerden. Onder de weinige medewerking tot nu van Europa schynt de rijzende beweging voor Ameri kaansche waarden voortgang te maken en de handel ter New-Yorker beurze zelfs met den dag in om vang toe te nemen. Zoo werden gisteren bjjna 400,000 aandeelen omgezet, een sedert maanden ODgekend cjjfer. Voor Londensche en Amsterdam sche rekening werden zeer groote bedragen Bonds en aandeelen afgegeven, die ook voorbijgaand een druk op de stemming uitoefenden, doch na de absorbeering biervan nam de New-Yorker markt weder een rjjzende richting aan, om op de beste pry zen te sluiten. Vooral de Zuidelyke wegen waren gefavoriseerd op goede oogstberichten, het geen eene krachtige rjjzing van Missouri Kansrs A TexasMissouri Pacific en Gulfwaarden ten gevolge had. Bij den ruimeren Geldstand konden oDze diverse Nationale Schuldsoorten zich niet onbeduidend ver beteren en op buitenlandsche vraag gingen de certificaten 3 zelfs ongeveer één vol percent in koers vooruit. Stedelijke Leeningen bleven voor het meerendeel stationaire, terwyl Binnenlandsche Sporen vast waren en eerder iets rezen. De Europeesche afdeeling, met uitzondering van Turksche fondsen, waarin levendige affaire plaats vond, was hier stil. Zuid-Amerikanen weinig veranderdalleen liepen de Uruguay-fondsen eenigszins op. In Petroleumoorten, zoowel in de Europeesche als Indische aandeelen, zyn de omzetten tot een minimum gereduceerd en behoudens eene enkele uitzondering, brokkelden de prjjzen verder af. Amerikaansche Spoorwegwaarden. Voor het eerst schynt de onwrikbare vaste houding der New- Yorker markt ook meer indruk op de Euro peesche markt gehad te hebben, althans hebben de verkoopen op onze markt voor eenige, zjj ook matige lokale vraag, in bjjna alle afdeelingen plaats gemaakt, met het gevolg dat de meeste prijzen, zooals die van Oregon Short Line, Mis- sourri Kansas A Texas en Atchisonwaarden boven het buitenlandsche peil opgedreven werden. Groote handel vond vooral in laatstgenoemde soorten plaats. Ook voor Lincoln A Colorado Certificaten bestond speculatieve vraag, en waar slechts weinig materiëel op de tegenwoordige prijzen ter markt komt, oefent iedere vraag grooten invloed op den koers uit. WeBternwaarden werden hoofdzakeljjk voor Frank fort gevraagd; doch over het algemeen bestond ook hier voor dergelyke waarden van meer lokalen aard meerdere belangstelling. Canadian Pacific Bbares steeds zeer vast en hooger. Van andere aan deelensoorten werden voornameljjk Union Pacific Bbares in zeer groote bedragen omgezet en waren aanmerkelijk hooger, zonder dat eene bepaalde reden hiervoor op te geven is. De Koloniale hoek was zéér stil en daardoor noteerden de meeste Bank- en Cultuurmaatschappjj- aandeelen lager. Taóafca-aandeelen, met uitzondering der Deli- Maatschappjj en Senembah-waarden, mede zwakker. Geld op Prolongatie voortdurend ruim 2°/0—2 °/0. Wisselkoersen London-zicht 12,06 Va 12,07. Parijs48,05 48,07i/a. Duitachland. 59,27 Beurs van Amsterdam. DINSDAG S7 JULI 1897. Staataleenlngen. EUROPA. Nederland. pCt. V. K. L. K. H. K. Ned. W. S. Cert. 2*/, 88 'U 88'/, 883/, 3 99'/% 99»/» dito dito Cert. 3 98'/, 98»/, H o n g a r ij e. Obl. Goudl. 1876 5 103 dito 1881/1893 4 103»/, 86 103 .VU 86 Italië. Inschrijving '62/81 5 89 88»/, Oostenrijk. Obl. Papier Mei 5 855/, 85»/,, 85»/.. dito Febr./Aug. 5 85 Zilver Jan./Juli 5 86*/» 863/,, m. 85%, Obligat. in Goud 4 403 403'/,, Polen. Obl. Schatk. 1844. 4 92*/, Portugal. Obl. m. tick. 100. 3 225/, 22'/, 22'/.. dito m. c. 88/89 April '9 12 m. ticket fr. 500 *lu 32»/» O. Tabaksmonop vu 91 91 Rusland. Cert. Hamb. 1820. 5 78 Obl. Londen 1822. 5 132»/, O. Ins. 5e Serie '54 5 72 72»/, Oblig. Transcauc. 5 102 97V» dito (Donetz) '94 4 973/, dito Kursk Ch. Az. 4 S6»/„ dito '94 (Orel Vit) 4 973/, 99 dito G. R. 625 4 80'»/, 80'/, dito Goudl. '91 3 Obl. in Goud '84 5 104'/, 404»/, 4043/, Spanj e. 58'/» 583/» Binnenl. Amortis. 4 dito Perpet Sch. 4 47'/» T u r k ij e. Gepriv. Conv. L. 4 84»/i. 84'/, 84V, Geconv. serie D y 21'5/u 245/, 225/, 22'/, MIDDEN- sn ZUID-AMERIKA. Brazilië. Obligatiën 1883 .VU 673/» 64»5/„ Venezuela. Obligatiën 1881 4 42'/,, 42»/, Spoorwegleeningen. Nederland. Hoil. Spoor 442'/, UV/, Mij tot Expl. van St.-Spw. Aand. 101 401 Ned. Centr. Spoorweg Aa ind. Italië. Spoorw. Leening 1887/ '89. 54'3/„ 5f/s Zuid-Ital. Sp. O. 3 -57'/, 575/, Oostenrijk. F. O. Spw. 'Obl. 3 Polen. W. W. A. Rusland. Gr. Sp. Maatsch. Obl. 4»/. 100»/, 100 dito dito dito 4 Balt. Spw. Aand. 3 64»/,. 64 Kurk-Ch. Az. O. - 4 Mosk.-Smol. dito. 5 Amerika. Ateh. T. volg C. v. A. 42»5/f, 42»/, 43'/,, do. Cert. v. Pr. A. 25'/, 25 25'/, 83' do. Alg. Hyp. Obl. 4 83»/., 83»/, do. Adjust. Obl. 4 51'/, 51»/, 51'/, Atlant P. Tr.-C. 4' f170 - Central Pacific A. 91/, 2s/,. 9'/. dito Obligatiën 6 4003/,, .4 104V, 118*5/., St. Obligatiën7 dito Gec. Schuld dito in Goud. dito 2e Hyp. O. S. Rlw. Ie M. C. T. O. 5 U. Pac. hoofdl. A. dito Cert. v. dito dito met assessm. dito Obligatiën 6 U. Term. Br. 05 Wab. afg. C. v. P. A. O. v. 6 pCt. Deb. B. W. N. Y. P. afgest. Argent. Republ. Spwg. Ink. Obl5 Brazilië. Spoorwegl. Obl. Fremle-Leeningen. Nederland. Stad Amsterdam 3 109 Stad Rotterdam 3 106»/lt België. Stad Antwerpen 1887. 2'/» 73/, - PU 104 10011/,, - 15 15 ~4'/e - - 52*/, - - 4V. 75*/, - I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1897 | | pagina 3