Nationaal Huldeblijk. Uit het verslag van deD Secretaris, don heer J. Hogerland, bleek, dat de Vereeniging zich meer en meer in de sympathie van het publiek mag verheugen. De rekening over het afgeloopen jaar werd onder zocht en goedgokeurd met eea batig slot van 239,33Gedurende 13 weken werd aan 31 leerlingen driemaal per week warm voedsel ver strekt. Het werken onder eigen beheer bleek zeer ten voordeele der Vereeniging te zyn; de kosten bedragen thans slechts 11 cte. per portie. Een woord van buide werd gebracht aau de dames, die hunnen tijd aan deze zaak besteden. Besloten werd een schryven te richten aan het wegens vertrek uit deze gemeente afgetreden bestuurslid, den beer F. J van de Yen, waarin hem namens de Yereeniging dunk wordt toegebracht voor het vele goede dat hy voor de zaak der Kindervoeding heeft verricht. De Voorzitter wyst op het groote voordeel dat verkregen is door de zaak onder eigen beheer te nemen, waardoor echtor de taak der dames zeer is verzwaard. Nadat dé heer van GeunB zyn dank aan het Bestuur had gebracht voor hetgeen het in deze zoo nuttige zaak bad verricht, sluit de Voorzitter de vergadering. Binnenkort zullen door de firma H. Braakman Co. te Rotterdam een of meer booten in de vaart worden gebracht van Vlissingen, Boraele, Terneuzen, Hoedekenskerke door het kanaal van Zuid-Beveland naar Rotterdam vice versa, ten einde passagiers, vee en goederen te vervoeren. Dit plan zal zeker in dit gedeelte van Zuid- Beveland en ook in het 4e district met groot genoegen vernomen worden. Te Terneuzen is eindelyk de nieuwe stations weg geheel gereed en wacht men nog slechts op de toestemming der autoriteiten om hem voor het publiek open te stellen, hoezeer er thans reeds veel gebruik vau wordt gemaakt. De weg heeft eeue breedte van ruim 9 M., waar van het middelste 5 M. bestraat is met keien. Beginnende onmiddellyk aan de spoorbrug by den Zuidbeer, bereikt hy met een boog op ongeveer V* der lengte den tegenwoordigen stationsweg naby bet kantoor van de firma van IJsselstein en Co. Hoezeer de afstand niet korter wordt, zal toch de passage veel veiliger zyn dan tegenwoordig op den Kanaaldyk, waaroverheen zich gedurig manoeu- vreerende treinen bewegen, MiddCt Nu gaan ze er nog den draak mee steken ook 1 Een der correspondenten van de Tel, schryft: Iemand, die behoefte had, van 't geen hij wist aan anderen meetedeelen, vertelde my dezer dagen, dat de Becretaris van 't gemeentebuis hem bad uit gelegd hoe 't by de verkiezing voortaan zou toegaan. In de vaste veronderstelling, dat ik don secretaris nog ni6t gesproken had, gaf hy het volgende verslag »Je krygt een papiertje en daar Btaan een stuk of wat nullen op, onder mekaar. Iedere nul heeft zyn eigen naam en die naam staat er achter, b. v. zoo: de bovenste nul beteekent de Christelijk Historische, de tweede nul is de doleerende, de derde nul ia de Roomsche, de vierde nul is de Liberale, eu zoo een heele ry. De nul, die je nu hebben wil, maak je zwart met potlood, en die gaat, als ie 't wint, naar de Tweedo Kamer, dat is te zeggen, de naam die er achter staat, of eigenlijk de man dan. 't Is heel eenvoudig voor zoover als ik het begryp, vooral omdat de namen vlak achter de nullen staan. Anders zon het nog al lastig uit elkaar te houden zijn, want de nullen zyn allemaal even groot By een busdokter te Rotterdam kwam onlangs een werkman om een ziekenbriefje vragen. Hij was zoodanig gevallen, dat hg een blaaw oog had, waaruit hg niet zien kon, en dus Diet kon werken. De dokter gaf het briefje en de man ging naar zyn penningmeester om ziekengeld. Maar nu kwam aan t licht, dat hy zich met bewouderswaardig talent een kunstblauwoog" bad geschilderd en daarmede den geneesheer had beetgenomen. De Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Justitie hebben op het verzoek vau don Haarlemschen gemeenteraad om een gelykmatige toepassing van de Zondagswet te verzekeren, ge antwoord, dat de Regeering niet voornemens is een andere uitvoering van die Zondagswet voor te staan dan tot heden gevolgd is. Zy noodigen den burgemeester uit geen verder gevolg te geven aan zyn voornemen tot een nadere handhaving van die wet. Te Kampen zyn Dinsdag een paar maré chaussees aangekomen uit Volienhove, in verband met de ontvoering van een meisje uit het R. K. gesticht: »De Voorzienigheid" te Steenwgkerwold, op Zondag jl. Al spoedig slaagde men er in den man in handen te krygen, die reeds sinds Maandag te Kampen vertoefde. Een onbezoldigd veldwachter en jachtopziener van den heer E, beeft hem name lijk met het kind even buiten Kampen aangehouden. Zy zyn kort daarop door de maréchaussees per spoor naar Zwolle gebracht. De man blyffc sterk volhouden, dat het zijn eigen kind is, en dat by gehandeld beeft op haar eigen verzoek. Het meisje, de 14-jarige A. M. Scheid- weiier, is intusBchen naar de Pr. Ov. Zw. Ct. meldt weder naar het gebouw teruggebracht. Het noordelyk gedeelte vau Limburg, vooral de omstreken van Broekhuizen, is door zwaren hagelslag geteisterd geworden, waardoor vele tuinen en velden zeer ernstig schade hebben geleden. Duizenden vensterruiten aan huizen en kerken zyn verbrjjzeld. Er waren hagelsteenen ter dikte van een vuist. Hoe een koe een snoek vangt! Dezer dagen liet een knaap zyn koe grazen aau de spoorlyn, naby het station Drunen. Toen het dier bezig was zyn dorst te leeschen, schoot een snoek toe en beet het in de onderlip. Terstond Bprong de koe achteruit, den snoek met zich trekkende, die eenige oogenbliken later in het zand lag te spartelen. Het koebeest kwam er met een bloedende lip af. Alle leden van het muziekkorps der dienst doende schutterjj te Enschedé hebben wegens oneenigheid met hun directeur eervol ontslag aan gevraagd. Een timmerman te Nunspeet, die een splinter in de hand kreeg, bleef daarmee loopen, tot de hand opzwol. Geneeskundige hulp mocht toen niet meer baten. De man overleed aan bloedvergiftiging. Twee 17-jarige jongelingen uit Oldebooru hebben Zondag op rijwielen de elf Bteden van Friesland bezocht. Om vier nor gingen zy op reis en avonds half twaalf waren zy weer thuis. Onbekendheid met de wegen bad ben in den avond een paar malen doen afdwalen, hetgeen vrij wat tijdverlies veroorzaakte; ook de koude N.O. wind had hen den geheelen dag vrij wat gehinderd. Eene afgeteekende lyst bewees het tijdstip van aankomst in de verschillende steden. De weduwe I. Keiper, te Sappomeer, bad haar kachel reeds op zolder gezet, maar vond het te koud in haar kamertje, eu plaatste daarom vier testeu met kolen iu het vertrek, om dat te ver- Tegeu den avond bemerkten de buren, dat de thee onaangeroerd op tafel Btond. Er werd een onderzoek ingesteld, en nu bleek, dat de bejaarde vrouw bedwelmd was geworden. Ofschoon de weduwe weder bjjkwam, is zij toch aan de gevolgen van het ongeval bezweken. Tegelijk met de komst onzer Koninginnen te Alt Aussee kwam er ook verandering ten goede in het weer. Aanvankelijk was het er guur, zoodat geheele dagen door een ma6sa sneeuw viel, die den grond Zondag zelfs een voet dik bedekte. Echter thans genieten Hare Majesteiten van de weergaloos schoone omgeving bij kristalhelderen hemel. VKRKIGZ1IVGËII. ZKerlkzee, 21 Mei. Officieel kunnen wjj thans mededeelen dat mr. Th. Heemskerk do can- didaafc is der anti-revolutionaire kiesvoreenlging «Nederland en Oranje". Omtrent de candidaatstelling van den heer van Kerkwijk door de liberale kiesvereeniging te Zierik- zeo deelt men aan de AT. Rott. Ct. mede: De liberale kiesvereeniging te Zierikzee voor de verkiezing vau Kamer- en Staten-leden is eene afdeeling der centrale liberale kiesvereeniging en noemt als zoodanig voor bestaande vacaturen wel candidaten, maar stelt ze niet. Het stellen van candidaten geschiedt door de centrale vereeniging en deze is nooit aangesloten geweest by de Liberale Unie. Ook al had das de Zierikzecscke kiesver eeniging den heer van Kerk wjj k op grond van zijn schryven niet in hare candidatenJyBt opgenomen, dan ware dit voor de centrale vereeniging geen reden geweest om hem niet als candidaat te pro- clameeren. De centrale anti-revolutionaire kiesvereeniging in bet district Goes, heeft tot candidaat voor de Tweede Kamer geateld het aftredend lid jhr. A. F. De Savornin Lohman. Door de 12 antirev. kiesvereenigingen op het eiland Walcheren, te zamen vormende do centrale kiesvereeniging, ia thans met algemeeae (230) stem men definitief tot candidaat voor de Tweede Kamer in het district Middelburg geateld, de beer Mr. O. LucasBe, aftredend lid. Te Terneuzen is opgericht de liberale demo cratische kiesvereeniging >Vryheid". Besloten werd zich niet aan te sluiten by de Liberale Unie. Een voorloopig bestuur werd gekozen en met het oog op den korten tyd die nog rest, werd ook tot candidaatstelling overgegaan. Na eenige discussie werd met nagenoeg algemeene stemmen tot candidaat verkozen mr. P. O. J. Hennequin, aftredend lid. Door de centrale anti-rev, kiesvereeniging in het district Rontenisse is jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoart gekozen tot defiaitief candidaat voor lid der Tweede Kamer. Aanbestedingen, Verkoopingen ens. Kierlkze<% 21 Mei. Bjj de op gisloien gehoudene aanbesteding door het Dagelyksch Bestuur van het Waterschap Schouwen van 1°. Het verwyden van een brug Bs Nn. 15, het maken van een waterkeering en ennigo bykomende werken, in den Ringdyk bezuiden Serooskerke, volgens bfretek No. 230, by enkele inschryviug, is aannemer geworden H. J. Rorneyn te Burgh voor 1138; 2°. Het maken en zinken van een zinkatuk, groot 1600 M2. eu de leverantie van 3520 scheepston zink- en stortstoen, uitmakende het le perceel, en het leveren, verdoelen en storten van 5070 6cheepston steen als nastorting op de werken van het le perceel en tot versterking der bestaande werken aan het Noorderstrand, uitmakende het 2e perceel, volgens bestek No. 231, by enkelo inschrijving, is aannemer geworden Jan Roskam Cz. te Sliedrecbt voor 10290 het le perceel en voor 11146 het 2e perceel. By de heden (Vrydag) te Middelburg gehouden aanbesteding vau het verrichten van herstellingen aan den Ryksweg, le klasse No. 3, Walcheren, raming 1000, was laagste inschryver W. Wandel te Nieuwerkerk in Duiveland, voor f 889. Ten overstaan van de notarissen Mrs. J. A. Bolle en J. O. van der Lek de Clercq zyn op den 19 Mei j l. voor de Erven van mej. O. de Vrieze, onder Dreiscbor, verkocht Werkpaarden voor 380, 344, f 300, f 170, f 108, f 105 en 87; een jarig paard voor 167; melkkoeien voor 151, 140, 92, 75; ossen en vaarzen voor 27 tot 77 enz. Landbouw «mi Veeteelt St. llaartensdtlk* 20 Mei Als eene bijzonderheid kaa van hier gemeld worden, dat by den landbouwer Jb. Nelisse een paard dit jaar eeu veulen ter wereld braebt in denzelfden nacht, op hetzelfde unr, van dezelfde kleur eu kunne als het vorige jaar. - Door het groote gebrek, dat in België bestaat aan goed slachtvee, is de veemarkt te Sas van Gent, welke eiken Dinsdag gebonden wordt, in den laatsten tyd sterk vooruitgegaan. Iedere week heerscht er een levendige handel, daar tal van Gentsche slagers die markt bezoeken om hun voor raad te koopen. Nu hebben 70 slagera van Gent zich schriftelijk tot den gemeenteraad van Sas van Gent gewend, met vriendelijk verzoek, de week markt eerst 's namiddags om twee uur te laten beginnen, wjjl deze tyd hun met het oog op de treinen bet best gelegen komt, belovende alsdan minstens een halfjaar genoemde markt te bezoeken, om hunne inkoopen te doen. Natuurlyk heeft de gemeenteraad met algemeene stemmen dit verzoek toegestaan en bepaald, dat genoemde weekmarkt zal gehouden worden vau 's namiddags 2 tot 5 uur. Vóór de opening en buiten de markt mag niet verkocht worden. De klok van het stadhuis zal de opening der markt aankondigen. RECUTSZAKEiV. Door het O. M. by de rechtbank te Alkmaar is tegen het ontslagen hoofd der school M. te Heer- Hagowaard, wegens bet plegen van onzedelyke handelingen met de zyce school bezoekende kinderen, eene gevangenisstraf geëisebt van 18 maanden. De rechtbank te Haarlem veroordeelde Donderdag 11. mej. v. d. S., verpleegster op Meeren- berg, die door onvoorzichtigheid de dood van een patiënte veroorzaakt had, tot 1 maand hechtenisstraf. De eisch luidde 2 maanden. De soldaat te Delft, die beschuldigd werd den Haagschen zadelmaker Collard, terwyl deze hem in beschonken toestand naar den weg vroeg, beroofd en in 't water te hebben geworpen, is door den krygsraad te 's G.-avenbage tot drie jaar gevangenis straf. met vervallen-vet klaring van den militairen Btand, veroordeeld. De Boldaat gaat van dit vonnis in appèl. De weduwe van der Poli te Buarn, betrokken in de meergemelde flesschentrekkery. in Den Haag ontdekt, is Woensdag na een eerste verhoor te hebben ondergaan bjj den rechter-commissaris, belast met de instructie van Btrafzaken, in voorloopige hechtenis Herhaaldelijk werden in den laatsten tyd goederen vermist uit de waggons van de Staatsspoor te Amsterdam en verdacht werd hiervan zekere T. J. Everts, voorman-rangeerder. Om zekerheid te krygen, gingen op een goeden avond een 2-tal rechercheurs in een waggon zitten, die gesloten werd. Een half uur later kwam Everts, brak de sluiting en stak eon lucifer in den waggon aan. Onder het uiten van een vloek verliet hg den waggon, zoodra hy de rechercheurs zag, en sloot dien onmiddellyk, zoodat de rechercheurs er niet nitkonden. Beklaagde, Everts, had zich thans voor dit feit te verantwoorden, evenals voor diefstal van schaatsen, die hy ook uit een waggon gestolen had. Hy ont kende bet hem ten laste gelegde, doch de Officier van Justitie bij de Amsterdamsche rechtbank achtte zyn schuld bewezen en eiechte een jaar gevangenis straf. EGRIiNIËdWS. Beroepen by de Ned. Herv. Gem. te Renesse en Noordweile ds. Tenbrngge Kate te Lobith. De heer C. Oranje, cand. te Middelburg, beeft het beroep naar de Geref. gemeente te Berkel (Z.-H aangenomen en tengevolge daarvan bedankt voor het beroep naar die gemeenten te Ooatkapelle, Veere, Monster, Overschie, Marken en Bleiswyk. Do synodale commissie beeft in hare ver gadering van Woensdag 19 Mei beslist, dat het oudekerkgebonw te Kerkwerve niet kan gerestaureerd worden. ONDERWIJS. Benoemd tot onderwijzeres te Serooskerke (Sch.) mej. E. van Akkeren van Zierikzee. Benoemd tot assistent aan het Rjjlts-Landbouw- proefstation te Wageningen Dr. v. d. Meulen, assistent te Goes. Tot onderwijzer aan de openbare school te Heinkenszand is benoemd de heer 0. Verhuist te 's Gravenpolder, die ook op de voordracht staat voor onderwijzer aan school No. 1 te Culemborg. Benoemd met ingang van 1 Jnni as. tot onderwijzer aan de byzondere school te Charlois, de heer E. Trjjzelaar te Kerkwerve, als zoodanig den 15 April gestaagd. Ingezonden stukken. In bet nummer dezer Courant van 1.1. Woensdag zagen we in een opwekkend bericht, dat aanst. Maandag in deze gemeente de collecte zal plaats hebben voor liet Nationaal Huldeblijk aan onze geëerbiedigde Koningin-Regentes. liet doet het Vadei landsch, het Nedeila.dsch hart goed, te zien, dat mannen van allerlei rong en stand en van uiteenloopende richting op godsdienstig en politiek gebied zich tot dat doel vereenigd hebben. Bij velerlei verschil op menig terrein des levens is er toch ééne zaak, die ons Nederlanders samenbindt, n.l. de aloude liefde voor ons Vorstenhuis. Zoolang dio liefde ons volk in al zijne geledingen vereenigt, is er voor de toekomst van ons vaderland nog goede hope. D; band tusschen het Oranjehuis en ons volk toch is een heilige band, geweven in eene bange worsteling en door de Voorzienigheid zelve in den gang onzer volkshistorie gelegd en tot op den hui- digen dag bevestigd. Zoo getuigde ook de laatste koning uit ons Oranjehuis, wijlen Z. M. Willem III, van wien onze Regentes de weduwe is. Toen hij n.l. zijne 4Ó-jarige regeering herdacht, richtte hij eene proclamatie tot het Nederlandsche volk, waarin o. m. deze woorden voorkwamen: »Met innigen dank jegens den Almachtige zie ik op het vervlogen tijdperk terug. Zijn zegen heeft het oud verbond van Oranje en Nederland bevestigd!" Burgeis van Zierikzee I Thans krijgen wij weer gelegen heid om van die liefde tot het Oranjehuis blijk te geven. Laat ons dan ook door ruime bijdragen toonen, dat die liefde nog onverzwakt is! Toone ons gansche volk, vooral in deze dagen, nu zoovele heillooze machten samenspannen ora de tronen der vorsten te doen waggelen, dat het weet te waardeeren den zegen, dien het in onze regeerende Vorstin bezit. Neen, zy is ons geen vreemde. Zy is de gemalin van omen laatsten Oranje vorst; de Moeder van de laatste telg uit dat geliefde huis; de Moeder van haar, Wilhelmlna van Oranje, die we het volgende jaar als onze geliefde Koningin hopen gekroond te zienl En wanneer zij dan den regeeringscepter overgeeft in de tengere handen harer koninklijke dochter, zullen wij haar dan niet een blijk van hulde en waardeering bieden voor de teedere liefde, waarmede zij gewaakt en gezorgd heeft voor de laatste Oranje-telg? Voor den vromen ernst, waar mede zij zich gek weten heeft van de zwaarwichtige taak om Je jeugdige koningin eene waardige plaats te doen innemen onder de regeerende vorsten van Europa? Heeft zij daardoor het Nederlandsche volk niet voor altijd aan zich verplicht? En zou Zierikzee willen achterstaan bij andere plaatsen in ons vaderland? Neen, dat mag nietl Maar dat zot ook niet! Bij meer dan ééne gelegenheid heeft Zierikzee bliilr ge geven van zijn onkreukbare trouw aan het Oranjehuis. Laat het ook nu weer zoo zijn Dat rijk en arin naar ver mogen bijdrage, opdat het een recht nationaal huldeblijk moge zijn! Dat het thans weer blijke, dat wij ons allen één gevoelen in deze leus: Oranje en Nerlerlund onder God» «egrni één, Uroehtig' mi vrjj! EEN ORANJEKLANT. 354ste Staats-Loterij. Collecten uit hot 2e d Trekking der 5e klasse van Prijzen van f ÏOO, Prijzen van 4303 8423 8444 9864 3070 8438 8525 9874 NIET 4302 4728 8448 8489 3051 4745 8448 8494 3003 0047 8463 8543 3064 8396 8470 8544 3065 8403 8474 8520 3086 8444 8479 8528 istrict van Zeeland. 48, 49 en 20 Mei 4897. Nos. 8406, 48664. f ro. 44975 48659 48684 48652 48669 EN. 8530 9894 48073 9854 44973 18684 9855 44984 48687 9869 44983 48689 9870 48654 48694 9887 48670 HZRKTBeBICHTEN. ZlerlUzee, 20 Mei. Het aanbod was heden wederom klein en ging tot onveranderde prijzen langzaam van de hand. Puike Tarwe f G,— a f 6,10 Goede en mindere f 5,50 a f 5,75 Rogge f 3.50 a f 3,60 Wintergerst f 3,25 a f 3,60 Zomergerst f L',25 a f 3,50 Haver f 3,— a f 3,25 Erwten I 5,— a f 5,60 Bruineboonen f 5,a f 6,— Chevaüergerst 1 4,50 a f 4,75 Witleboouen f a f Paardeboonen f 4,75 a f 5,— Lynzaad f 6,— a f 6,50 Middelburg, 20 Mei. Ter graanmarkt van beden was de aanvoer uit Walcheren niet groot en bestond hoofdzakelijk uit Tarwe en Witteboonen, waarnaar eenige vraag was van audere artikelen werd bjjna niets getoond. De noteering is als volgt: puike Walcb. Tarwe f 6 4 f 6,10 naar kwaliteit; Rogge, Zomer- en Wintergerst zonder handel; Groene Kookerwten hield men op 7; Kroonerwten niet getoond; Walcb. Witteboonen gevraagd en f 9,50 betaald; enkele daarboven; dito Bruineboonen 7 4 7,50 naar kwaliteit; dito Paardenboonen f 5,25 nominaal. Boter f 0,60 4 f 0,80 per kilo. Eieren f 2,80 per 100 stuks. Dordrecht, 20 Mei. Tarwe. Pnike nieuwe Zeeuwscbe, VlaaniBche en Overmaa8sche f6 i f 6,50; dito goede 5,50 4 ƒ6; Canada ƒ5 4 5,20Rogge Zeeuwscbe, Vlaamsche en Overmaassche 4 4 4,20Gerst. Winter Zeenwsche en Vlaamsche 4 4 4,50dito Over maassche en FlakkeeBche 3,50 4 4; Zomer Zeeuwscbe en Vlaamsche f 4 4 4,30Chevalier 4,50 4 5Haver. Nieuwe 8 4 3,80dikke 3,80 4 4,20Boonen. Paarden- 5 4 5,40 Duiven- 6 4 f 6,50Witte- 7 4 ƒ9; Bruine- f 5 4 8Erwten. Kook- 6 4 6,30Voer- 5 4 5,40. Kanariezaad 4 a 6,50. Koolzaad 10 4 10,50. TELEGRAMMEN. Gravenliage, 21 Mei. Eerste Kamer. De Regeering verklaarde aan den beer Muller, dat schorsing van uitvoerrecht op Java-suiker voor dit oogenblik onnoodig is en eene herziening van het Indisch tarief op sniker en koffie wordt overwogen. De verhoogingen der Indische Begrooting werden aangenomen. Pretoria, 20 Mei. Onder voorwendsel van plaatsgebrek worden 2000 Engelsche soldaten gelegd in Landysmitb, een plaatsje in Natal, direct by de greuzeu van den Oranje-Vryataat en de Transvaal. PREDIK.BBUHTBN in onderstaande Gemeenten van Schouwen en Duiveland. Kondag 9 3 Mei De Geref. Keik le Zierikzee: Voorm. tien ure: ds. G. W. If. EsselinkVoorbereiding; '«•avonds zes ure: Idem. Cal. Zondag 37. Herv. Kerk te Kerkwerve: 'sïiam. twee ure: ds. Couvée. Herv. Kerk te Serooskerke: 'a Nam. twee ure: ds. Burger van Dreisehar. Herv. Kerk te Noordweile: 'sNam. twee ure: ds. Verioeijs van Burgh. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. W. M. van der Schans te Gaast en Terwoude. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorin, half tien ure: ds. van Krevelen. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Renesse: Geen dienst. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Bozeboom. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. hall tien ureds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. Izalf tien ureds. Geerling's nam, ureIdem. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Nam. twee ure: ds. i>. d. Broek van Brouwershaven. Geref. Kerk te Zoniiemaire: 'sVoorm. half tien ure: Leesdienst j 'saam, twee ure: Idem. Leeskerk. twee Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Wessels; 's nam. twee ure: Idem; 's avonds zes ure: Idem. Herv. Kerk te Noordgouwe: Geen opgaaf ontvangen. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure: ds. Burger. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: da. Oldeman. Herv. Kerk te Nieuwerkerk 'm Voorm. half tien ureds. t>. d. LindenNam. twee ure: Idem. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5,15 ure Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 'a Voorm. half tien ure: ds. v. d. Berg van Zierikzee. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: waarschijnlijk Leeskerk; 's nam, twee ure: Idem; 'savonds half zes ure: Idem. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk, D. Hanae, Ouderling; 'snam, twee ure: ds. Oldeman van Ouwerkerk. Herv. Kerk te Bruinisse: 'sVodirm. half tien ure: Leeskerk; 's nam twee ure: ds. Ben it van Zierikzee. Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ureds. van Bueren's avonds vijf ure: ldern. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1897 | | pagina 2