zii iiik/i i sciii; miiwsihhhï. Dinsdag 4 Mei 1897. Nationale Militie. H E 11 B E S T E I) I N G AFKONDIGING. Onveiligheid Vaarwater. BEKENDMAKING. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en 53ste JAARGANG. No. 6917. Advertentie»van 13 regels 30 Cta. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franoo per post f 1,60. Noord-AmorikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 53ste JAARGANG. No. 6917. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 rogels 30 Cta. meerdere regels 10 Cta., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdaga en Vrijdags middaga 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar -plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men. te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" POSTERIJEN. De DIRECTEUR van het Postkantoor te Zierikzee brengt in herinnering, dat Postpakketten en Aniigeteekende itrieven, om in de eerstvolgende verzending te worden opgenomen, moeten worden bezorgd minstens eeil half uur vóór het vertrek «Ier Post, dat ishg verzending des namiddags naar de dorpen op Schouwen en Duiveland, met uitzondering van Ouwerkerk en Viano, uiterlijk ten 1 UU1* stadstlM: naar Ouwerkerk, Viane, het eiland Tholen en naar en over Bergen op Zoom uiterljjk ten 2 uur gladst Utl. op Mnniulag: «Ion ÏO Mei 1897, des namiddags te 12>/i uur, ten Raadhuize van Zierikzee, van: liet afbreken en wederopbouwen van den Uurwerktoren op de Kleine Kerk te Zierikzee. Aanwijzing op Woensdag den 5 Mei 1897, des voormiddags te 10 uur, waartoe gegadigden moeten bijeenkomen ten Kantore van den Gemeente Bouwmeester, bij wien inmiddels ook de noodige inlichtingen te bekomen zijn. KIESWET. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat op heden is afgekondigd de door den Raad, in zijne Vergadering van den 28 April 1897, vast gestelde Verordening, aanwijzende de stemlokalen voor de stemdistricten in deze gemeente. Zierikzee, den 1 Mei 1897. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Verslag van den toestand der gemeente, 1896. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken aan de ingezetenen bekend, dat het jaarlijksch ver slag van den toestand dezer Gemeente over 189G in druk verkrijgbaar is gesteld tegen 50 cent per exemplaar, ter Gemeente-Secretarie. Zierikzee, den 1 Mei 1897. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Het HOOFD van het Gemeentebestuur te Zierikzee maakt bekend, dat door den heer Directeur der Directe Belastingen te Middelburg is. executoir verklaard het kohier van de belasting op bed rij Is- en andere inkomsten dezer gemeente, over liet belastingjaar 189G/97,; d.d. 29 April j.l., No. 32, dat op heden aan den heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier wordt ter hand gesteld ter invordering, en dat ieder verplicht is zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzee, den 1 Mei 1897. CH. W. VERMEIJS. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van zeevarenden, die daarbij belang kunnen hebben, dat op G Mei e.k., en zoo noodig op de volgende dagen, schiet oefeningen zullen gehouden worden van liet fort nabij don Hock van lAoiluml; dat eene strook van den Niouwon Kottor- <lnmsclieu Waterweg, ter breedte van om streeks 400 M., door dit vuur onveilig wordt gemaakt, waardoor ten anker komen van schepen in deze strook moet worden vermeden; dat de strook aangeduid wordt door roode vlaggen, ge plaatst aan beide zijden van den Niouwon Kottor- «lamHohon Waterweg; dat het terrein, dat aan de overzijden van genoemd vaar water onveilig is, tot op een afstand van ongeveer 3000 M. van het fort, eveneens door roode vlaggen wordt afgebakend, en dat op de dagen waarop gevuurd wordt, van het fort een roode vlag getoond zal worden, van minstens één uur vóór den aanvang der schietoefeningen tot het einde daarvan. Zierikzee, den 1 Mei 1897. De Burgemeester voornoemd, CH. W. VERMEIJS. PERSONEELE BELASTING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee ni aken beken cl: dat, ingevolge art. 1 van het Kon, Besluit van 18 December 189G (Staatsblad No. 223), van heden af ter Gemeente- Secretarie ter inzage voor de ingezetenen is nedergelegd een afschrift der lijst, voor zooveel deze gemeente betreft, van de inrichtingen, bedoeld in art. 4 1J der wet op de Personeelc Belasting, waarvoor geene belxsting naar den len, 2en en ?en grondslag verschuldigd is, behoudens voor die gedeelten, welke dienen tot woning van bestuurders, beambten, enz. Zierikzee, den 1 Mei 1897. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CII. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Oproeping van Verlofgangers der lichtingen 18»3, 1894 en 1895. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de belanghebbenden: dat bij Koninklijk besluit van 30 Maart 1897, No. 32, is bepaald, dat krachtens artikel 125 der Militiewet, dit jaar in werkelijken dienst moeten worden opgeroepen de verlof gangers, belioorende tot de hierna te vermelden lichtingen en korpsen, te weten: a. van de lichtingen van 1893 en 1894: de verlofgangers der militie, belioorende tot de regimenten Infanterie; b. van de lichting van 1894: de verlofgangers der militie, behoorende tot de compagniën Hospitaalsoldaten, het le en het 3e regiment Veld-Artillerie, met uitzondering van die der Treinafdeelingen dezer regimenten, het 2e regiment Veld-Artillerie, met uitzondering van lien, die van het wapen der Cavalerie bij de Trein- afdoeling van dat regiment zijn overgeplaatst, het korps Rijdende Artillerie, het korps Pontonniers, het korps Torpedisten en het korps Genietroepen, met uitzondering van de Vestingtelegrafisten, die hebben voldaan aan liet bepaalde in den eersten volzin van art G van het Koninklijk besluit van 29 Februari 1884, No. 13; c. van de lichting van 1895: de verlofgangers der militie, belioorende tot de regimenten Vesting-Artillerie, het korps Pantserfort-Artillerie en liet korps Genietroepen, een en ander zooals breeder hieronder is aangewezen. Infanterie van 25 Mei tot 18 Juni de verlofgangers der lichtingen 1893 en 1894 van de helft der 4e compagnie van liet 3e bataljon van het regiment Grenadiers en Jagers; van 1 Juni tot 25 Juni die der 1 chtingen 1893 en 1894 van de helft der 4è compagnie van het 5e bataljon van het 8e regiment Infanterie; van 28 Juni tot 22 Juli die der lichtingen 1893 en 1894 van de helft der 4e compagnie van het 3e bataljon van het regiment Grenadiers en Jagers; van 4 Augustus tot 28 Augustus die der lichtingen 1893 en 1894 vail het 5e bataljon van het regiment Grenadiers en Jagers, van het 2e, 3e en 4c bataljon van liet 5e regiment Infanterie en van de le, 2e, 3e en de helft der 4e com pagnie van het 5e bataljon van het 8e regiment Infanterie van 24 Augustus tot 17 September die der lichtingen 1893 en 1894 van het le, 2e, 3e en 4e bataljon van het 2e, 3e en Ge regiment Infanterie; van 25 Augustus tot 8 September die der lichtingen 1893 en 1894 van liet le, 2e en 4e bataljon van het regiment Grenadiers en Jagers, van het le, 2e. 3e en 4e bataljon van het 1e, 4e, 7e en 8e regiment Infanterie en van het le bataljon van het 5e" regiment Infanterie van 25 Augustus tot 8 September die der lichting 1894 van de le, 2e en 3e compagnie van het 3e bataljon van het regiment Grenadiers en Jagers en van het 5e bataljon van het le, 2e, 3e, 4e, 5e, Ge en 7c regiment infanterie. Artillerie. a. Vel<l-«i*tiller*lo van 23 Juni tot 27 Juli de verlofgangers der lichting 1894 van de le, 3e en 5e batterij van het le regiment; van 7 Juli tot 10 Augustus die der lichting 1894 van de le, 5e en 6e batterij van het 3e regiment; van 21 Juli tot 24 Augustus die der lichting 1894 van de le, 4e en 5e batterij van het 2e regiment; van 29 Juli tot 1 September die der lichting 1894 van de 2e, 4e en Ge batterij van het le regiment; van 16 Augustus tot 18 September die der lichting van 1894 van de 2e, 3e en 4e batterij van het 3e regiment; van 25 Augustus tot 28 September die der lichting van 1894 van de 2e, 3e en 6e batterij van het 2e regiment. ,6. Bgdondo-ai'tillprie van 24 Mei tot 26 Juni de verlofgangers der lichting 1894 van de le batterij en van 28 Juni tot 31 Juli die derzelfde lichting van de 2e batterij van dit korps. c. Yestiiiff-artillorio van 1 Juni tot 3 Juli de verlofgangers der lichting 1895 van de 8p compagnie van het 3e regiment; van 8 Juni tot 10 Jufi die der lichting 1895 van de 5e, Ge en 9e compagnie van het le regiment; van 21 Juni tot 23 Juli die der lichting 1895 van de Ge compagnie van het 2e regiment; van 22 Juni tot 24 Juli die der lichting 1895 van de le en 5e compagnie van het 4e regiment; van 6 Juli tot 7 Augustus die der lichting 1895 van de 7e compagnie van het 2e regiment; van 20 Juli tot 21 Augustus die der lichting 1895 van de Ge, 7e, Se, 9e en 10e compagnie van het 4e regiment; van 27 Juli tot 28 Augustus die der lichting 1895 van de 10e compagnie van liet 2e regiment; van 3 Augustus tot 4 September die der lichting 1895 van de 7e en 8e compagnie van het le regiment en van de 2e, 3e en 4e compagnie van het 4e regiment; van 10 Augustus tot 11 September die der lichting 1895 van de 1e, 2e, 3e, 4e en 10e compagnie van het le regiment; van 13 Augustus tot 16 September die der lichting 1895 van de 2e, 3e, 6e, 7e, 9e en 10e compagnie van het 3e regiment; van 17 Augustus tot 18 September die der lichtir.g 1895 van de 4e compagnie van het 2e regiment; van 1 September tot 2 October die der lichting 1895 van de le, 3p, 5e, 8e en 9e compagnie van het 2e regiment; van 7 September tot 9 October die der lichting 1895 van de 2e compagnie van het 2e regiment; van 14 September tot 16 October die der lichting 1895 van de le. 4e en 5 compagnie van het 3e regiment. d. Pautserfort-artillerio van 26 Mei tot 30 Juni de verlofgangers der lichting 1895 van de 3e compagnie; van 11 Juni tot 15 Juli die der lichting 1895 van de 4e compagnie; van 18 Juni tot 22 Juli die der lichting 1895 van de le en 2e compagnie van dit korps. Korps Pontonniers: van 3 Augustus tot 4 September de verlofgangers der lichting 1894 van de 2e compagnie en van 23 Augustus tot 24 September die derzelfde lichting van de le compagnie van dit korps. Korps Torpedisten van 2 Juli tot 5 Augustus de verlofgangers der lichting 1894 het le peloton van de 2e compagnie (plaats van op komst fort aan den Hoek van Holland), en het 2e peloton vau de 2e compagnie (plaats van opkomst den Helder) van dit korps; van 19 Augustus tot 22 September de verlofgangers der lichting 1894 het le peloton van de le compagnie (plaats van opkomst fort de Ruyter), en het 2e peloton van de le compagnie (plaats van opkomst Hellevoetsluis) van dit korps. Korps Genietroepen van 9 Juni tot 13 Juli de verlofgangers der lichting 1895, uitgezonderd de vesting-telegrafisten, die hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van art. G van het Koninklijk beslait van 29 Februari 1884, No. 13, de adspirant-vesting-telegrafisten en de overige miliciens, in gedeeld bij de telegraaf-compagnie, en van de lichtingen 1894 en 1895 de overige miliciens van de telegraaf- compagnie, die hiervoren zijn uitgezonderd; van 21 Juli tot 24 Augustus dc verlofgangers der lichting 1894 met uitzondering als voren; van 12 Augustus tot 21 Augustus die der lichting 1895 van dc le serie der miliciens vesting-telegrafistendie hiervoren zijn uitgezonderd; van 12 Augustus tot 15 September de miliciens adspirant- vesting-telegrafisten der lichtingen 1894 en 1895; van 19 Augustus tot 28 Augustus die der lichting 1895 van de 2e serie der miliciens vesting-telegrafisten, die hier voren zijn uitgezonderd. Hospitaal-Soldaten van 9 Augustus tot 8 September de verlofgangers der lichting 1894 van de le en 2e compagnie en van 24 Augustus tot 17 September die der 3e compagnie van dit korps. Gezien de daartoe betrekkelijke circulaire van den Com missaris der Koningin in deze provincie van den 10 April j.l., A No. 913, 3e afdeeling N. M. (Prov. blad No. 39); Roept bij deze op de in deze gemeente wonende miliciens- verlofgangers der lichtingen 1893, 1894 en 1895, hierboven genoemd, om overeenkomstig het bepaalde, op den tijd en dc plaats, als in de aan hen uit tereiken orders is vermeld, tegen woordig te zijn, voorzien van nl de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, benevens vim hun verlofpas, ten einde recht streeks naar hun korps te vertrekken. Voorts wordt te hunner kennis gebracht, dat zy, die in gebreke blyven op den bepaalden dag onder de wapenen te komen, bij hunne latere opkomst zooveel langer in dienst zullen worden gehouden en die niet aan de oproeping vol doen, volgens art. 145 der militiewet, als deserteur zullen worden behandeld, tenzij zij, om andere reden dan ziekte buiten staat zijnde aan hunne oproeping te voldoen, over leggen een deugdelijk bewijs of deugdelijke verklaring tot staving der redenen van het achterblijven, terwijl zij, die wegens ziekte niet op den bepaalden tijd onder de wapenen komen, verplicht zijn over te leggen een gelegaliseerd geneeskundig getuigschrift en zullen die, zoowel in het algemeen belang van den dienst als om misbruik tegen te gaan, te dier zake niet voor diligent worden gehouden, maar verplicht zijn zich na hunne herstelling bij hun korps te vervoegen,, ten qinde daarbij in den wapenhandel geoefend te worden. En is hiervan afkondiging geschied 'waar het 'behoort te .Zierikzee, den 3 Mei 1897. De Burgemeester voornoemd, GIL W. VERMEIJS, NIEUWSTIJDINGEN. J>e oorlog tnssclien Griekenland en Turkije. Athene, 30 April. Do Turken zijn thans definitief uit Velestino teruggeworpen. Het terugtrekken der Grieksche troepen uit Epirus wordt bevestigd. De troepen trekken terug naar de grenzen. Tsamados, de nieuwe Minister van Oorlog, heeft den Koning het bevel ter teekening voorgelegd tot terngroeping van den chef van den generalen staf, kolonel Sapoundzaki, en tot voorloopige benoeming van den luit.-kolonel Ralli. De maatregel is tegen den Kroonprins gericht. Edhem pasja, van zijn staf vergezeld, is Don derdagmorgen Larissa binnengetrokken, met diepen eerbied door de Mohammedaansche bevolking begroet. Sefulla boy is tot den rang van pasja bevorderd, wegens de uitnemende diensten, op het slagveld bowezen. De militaire bevelhebber van Janina seint, dat de brigade van Moestafa pasja Donderdag de hoogten beeft bezet, die Mechesta Karavanserai bestrijken, aan gone zjjde van Peptepigadia. De Grieken trekken zich terug. De voorhoede der Turken rukt in alle deelen van Thessalië voorwaarts, de legers komen telkens op verschillende punten met elkaar in contact. Er wordt een slag verwacht. Edhem Pasja seint dat Trikala genomen is en dat hg met twee divisies op Vólo en Fnrsalos lostrekt. Aan de Standard werd Donderdagavond 10 uur 40 minuten uit Athene geseind, dat het Turksche leger of de voorhoede 's avonds om zes uur den aanval bad geopend op de Grieksche stellingen bij Parsalos. Vijftien duizend Grieken zgn in bet veld bij Velóstino, afsugdend den weg naar Vólo. De scher mutselingen zijn tot nu toe zonder resultaat gebleven. Dertig duizend Grieken staan te Parsalos. Het Grieksche eBkader is aangekomen. Het gevecht bij Velestino duurde, volgens een later bericht, nog voort. De brigade Smolenits strijdt dapper. Charges van de Turksche cavalerie zgn teruggeslagen. De stelling der Grieken schijnt gunstig te zgn on men hoopt dat de Turken teruggeworpen zullen worden. Is dit. niet het geval, dan zou het Grieksche leger op Domoko moeten terugtrekken. Vólo is, volgens ontvangen bericht, ontruimd floor de Grieken. De tijding van de bezetting door de Turken wordt elk oogenblik verwacht. Een telegram uit Saloniki meldt, dat een troep Grieken, die zich in de omstreken van Provisjta vertoonde, totaal verslagen is. Het Westelijk-Grieksche eskader heeft het bom bardement van Prévesa hervat. Transvaal. Vóór de stemming in het Kaapsche parlement over de vrede-motie van den heer du Toit, sprak de heer Merriman een krachtig woord ten gunBte van de Transvaal. Hg zeide o. a. het volgende »Niet de nederlaag bjj Majuba-heuvel heeft schande gebracht over de Britten, maar de poging om de Boeren van hun vrjjheid te beroöven. Het is geen schande dat een bende ongeoefende mannen, aan gevoerd door officieren, bjj Doornkop werd verslagen, maar schandelijk is het lage verraad en bedrog, dat deze poging moest verbergen. Ik geloof dat Transvaal en Oranje-Vrjjstaat een slagboom zgn tegen bastaard- imperialisme en bastaard-kapitalisme, die de vrjjheid zouden verdrinken in een zee van bederf'. De regeering der Z -A. Republiek heeft bij Webloy and Sons te Birmingham 5000 revolvers besteld. Het grootste aantal is reeds naar Transvaal verzonden. Zij zjjn van hetzelfde soort, als de firma er ten getale van 70.000 aan hot Engelsehe leger en de vloot geleverd heeft. Iemand heeft de firma gevraagd wat zij doen zou als er oorlog kwam. Weigeren nog verder wapenen te leveren, was het antwoordop het oogenblik beschouwde zij de Boeren nog a's oude en goede klanten. Amerika. Kort geledon zgn aan de universiteit van New- York 47 vrouwelgke studenten in de rechten gepromoveerd. Sommige dier vrouwen zullon in de recbtspractijk gaan, anderen hebben de rechtsweten schap bestudeerd, om zelf haar bezittingen te kunnen besturen, buiten de kostbare hulp van advocaten. De rjjkste man tor wereld. Uit statistieke opgaven is onlangs de rjjkdom gebleken van den Amerikaan8chen oliekoning John D. Rockefeller, den rijkst en man ter wereld. Van zijn aandeel in een olie-maatschappjj trekt hjj elk uur 3840 gulden. Dit aandeel vertegenwoordigt een waarde van 250 millioen gulden. Andere ondernemingen brengen hem ongeveer oen geljjke som op. De voorspelling zal dan ook weldra verwezenlijkt zjjn, indien zijn bezittingen in geljjke mate als thans bljjven toe nemen, dat hg weldra van millionair zal geworden zjjn milliardair. Engeland. Met het prinsesje, dat de vorige week geboren is, zgn thans 70 afstammelingen van koningin Victoria in 't leven, 7 zoons en dochters, 33 klein kinderen en 80 achterkleinkinderen. Bjj het 60-jarig regeeringsfeost in Juni zullen dus vier geslachten tegenwoordig zjjn van do vorsteljjke familie. De koningin wordt op 24 Mei 78 jaar; haar oudBte 1 zoon, do prins van Wale's, is 55zijn eenige zoon, de hortog van York, wordt op 3 Juni 32, diens oudste zoontje op 23 Juni den dag van het feest 3 jaar. Oostenrijk. WceilCIl, 1 Mei. Uit goede bron wordt ge meld, dat, als <le Turken de nederlaag hadden geleden, reeds een algemeene oorlog zou uitgebroken zijn. Servië noch Balgarjje zouden zich door de Mogendheden hebben laten weerhouden en de dan onvermgdoljjk gevolgde inval van Oostenrjjkers in Servië, zou het sein voor een algemeene mobilisatie geweest zjjn. De termijn, binnen welken de Grieken het Turksch gebied moeton verlaton hebben, is met acht dagen verlengd. Zwitserland. Een belangrijke diefstal is gepleegd te Zürich bjj den uurwerkmaker Paul Gilli. Er zgn daar gestolen |135 gouden dames remontoirs, 150 gouden heoren horloges, 140 zilveren remontoirs, 20 nikkel remontoirs, horloge-kettingen, enz. De gezamenlijke waarde is ongeveer f 15,000. Door de politie te Zürich is een belooning uit geschreven van f 300 voor hem of haar, die een spoor aanwijst, dat tot ontdekking leidt van de daders. Frankrijk. Te Parijs is het pleister zoo goedkoop, dat men weinig zorg kan besteden aan de zuiverheid der grondstoffen. Deze nalatigheid was een aanleiding tot een merkwaardig avontuurtje. Een dronkon vrachtrijder ledigde tusschen zgn zakken pleister bij ongeluk den zak, die zgn paarden voer bevatte. De stukadoors, die weinig acht sloegen op het graan, dat met het pleister vermengd was, maakten het mengsel aan en vervaardigden er het plafond mee. Daarna sloten zij de deuren en openden de ramen, om alleB gedurende drie weken goed te laten drogen. Toen zij terugkwamen had de warmte van het pleister het graan uit laten komen en welig doen groeien. Het plafond was in een dicht begroeid graanveld veranderd. Dit verhaalt de Temps, een zeer ernstig blad. Een geval van weergalooze taaiheid van leven wordt uit Parijs verteld door het Petit Journal. Daar woonde op een dakkamertje een 64-jarige man, Peter Warkau, die besloot om zich dood te hongeren. Hg antwoordde aan zijn buren, die nu en dan eens aan de deur klopten, dat hij niet behoefde uit te gaan, omdat hg levensmiddelen genoeg bezat. Feitelijk echter vastte hg, op het bed liggende, totdat eindelijk de vrouw van den concierge, die zag hoe mager hg werd, op zekeren morgen, toen Warkau in onmacht viel, den dokter liet halen. Warkau had 24 dagen lang in het geheel geen voedsel tot zich genomen en te grooter waren daarbjj zgn kwellingen geweest, wijl hg gedurende 20 dagen en nachten achtereen niet had kunnen slapen. Nadat eenige artsen hem twee dagen lang hebben behandeld, hoopt men hem in 't leven te houden. Partis, 1 Mei. Uit Weenen wordt aan den Temps geseind, dat de noodzakelijkheid van een tusschenkomst hoe langer hoe duideljjker blijkt. Griekenland's krachten zgn uitgeput eu de inneming van Arta door de Turken wordt voorzien. In Thessalië is de toestand onhoudbaar. Men gelooft dat het nieuwe Kabinet niet bg machte zal zijn den bestaanden toestand lang genoeg te doen voortduren, om de tnsschenkomst te kunnen ver hinderen, tenzij het verkiest onmiddellijk zelf met Turkije te onderhandelen. In diplomatieke kringen gelooft men niet dat het tegenwoordige kabinet het lang zal honden, maar meent men veeleer dat Delyannis zal terugkomen en dan den vrede sluiten. Nederland. 's C-ravenliage, 1 Mei. Yan de 1 Mei- betooging der arbeiders merkte men hier zoo goed als niets. Er werden geen openlucht-meetingen gehouden, die andere jaren uit den aard der z*ak eenige drukte en geloop met zich brachten; enkel werden des morgens vroeg strooibiljetten verspreid met aansporing tot het bjjwonen van vergaderingen, te houden naar aanleiding van hot Mei-feest. Omstreeks één uur was dan ook in »Walhalla" van welk gebouw de roode vlag woei een 60-tal personen, onder wie eenige vrouwen, samen gekomen om te lnisteren naar de schets, welke de partijgenoot W. Meng, van Amsterdam, van don oorsprong en do ontwikkeling van de 1 Mei beweging gaf. Aan het einde der vergadering werd een telegram van sympathiebetuiging gezonden aan Van der Veer te Middelburg. Ook werd nog een collecte gehouden, ton oinde de kinderen vandaag een feestje te bereiden. In den middag deden de betoogers mot een reclame-wagen oen wandeling door de stad om propaganda te maken voor de hedenavond in het Casino" te houden meeting. In de Eerste Kamer merkte Vrjjdag de heer Fransen van de Potte op, dat sedert 32 jaren een stuk diamant, geraamd op 3 ton, buitgemaakt te Bandjermassing, bg de Nederl. Rank renteloos ligt. Dit mocht, volgens hem, wel het eerst worden opgeruimd. De minister van koloniën zou dit eens nagaan. Dordrecht, 1 Mei. De tentoonstelling van fotografische kunst, uitgeschreven door het Hoofd bestuur der Dordtsche Tentoonstelling, zal gehouden worden van 15 Juni tot 1 September. Het reglement onderscheidt 4 afdeelingen, één voor amateurs, één voor vak-fotografen, één voor wetenschappelijke fotografie (X-stralen, microscopie etc.) en kleuren-fotografie, en één voor handelaren in fotografie-artikelen. Aan amateurs wordt geen wandvlakte in rekening gebracht, vak-fotografen en handelaren volgens tariéf. De inzendingen moeten omlijst of op behoorlijk carton geplakt zgn. Ongemonteerde foto's worden niet aangenomen. Onder-verdeeling naar de genres heeft niet plaats.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1897 | | pagina 1