Llü O F w. Financiëel Overzicht. Namens de Commissie van het internationaal Vredebnreauvertegenwoordigd door zjjne af gevaardigden van België. Denemarken, Duitschland, Engeland, Frankrijk, Italië, Oostenrijk, Rumenië on Zwitserland, De Voorzitter, (get.) F. BAJER. De Secretaris, (get.) ELIE DUCOMMUN. Tweede Kamer). Wegens een lichte ongesteld heid van den heer Gleichman wordt het voorzitter schap waargenomen door den heer De Beaufort (Amsterdam). Ingekomen is een wetsontwerp tot het verleenen van een Rijksbijdrage voor: a. aanleg van een kanaal uit den zijtak van het Oranjekanaal bij Odoorn naar en in de Weerdinger- venen, aansluitende aan het Groninger Stadskanaal met een zjjkanaal in de zuidelijke richting naar de Emmer-Veenmarken enz. b. den bouw van eene nieuwe schutsluis te Zaandam. Het debat art. 11c over de gemeente-financiöa (buitengewone opcenten voor uitwonenden) en de daarop voorgestelde amendementen wordt voortgezet. De wijziging door de Regeering voorgesteld, om die heffing te beschouwen als een exceptioneelen maatregel, werd door de Commissie van Rapporteurs verdedigd, doch door de heer De Savornin Lohman sterk bestreden als een nadeel, omdat het toestaan van de heffing van buitengewone opcenten dan zou afhangen van de wisselvallige inzichten van op volgende Ministers. Ook de heer Rutgers achtte die wjjziging on- practisch en onbruikbaar. Rotterdam, 27 Maart. Op last van den hoofdcommissaris van politie alhier is een vasten politiepost geplaatst voor een pand in de Delftsche- straat, bewoond door D. F. Hg wordt verdacht in een kerkeljjk blad adver tenties geplaatst te hebben, waarin Christelijke meisjes gevraagd worden, alleen met het doel haar, die zich daarop aanmelden, te esploiteeren. De verdachte is intusschen reeds naar Den Haag vertrokken, om wellicht daar zjjn lage praktijken voort te zetten. Rordrecllt, 30 Maart. Ten einde het publiek, ongeduldig als altjjd, in de gelegenheid te stellen, zich te overtuigen van de snelle vordering der werkzaamheden, had het Tentoonstellingsbestuur j.I. Zondag het terrein tegen een kleine entrée voor iedereen toegankelijk gesteld. Het Dordrechtsche Fanfarecorps (kapelmeester de heer Dresselaers) gaf bij die gelegenheid een promenade-concert en voerde daarbjj o. a. uit de aan het Hoofdbestuur opgedragen Tentoonstellings- marsch, gecomponeerd door den heer Léonee Serruijs. Door ruim 2000 bezoekers werd van deze gelegen heid, om een kijkje op het terrein te nemen, gebruik gemaakt. Het hoofdgebouw, met zgn hoefijzervormig front dat in het midden een voorsprong maakt, begint zich al duidelijk af te teekenen. De galerij, die een gedeelte van het gevelfront uitmaakt, is zóó geprojecteerd, dat zjj zich in het water van de vijvers, die er onmiddellijk langs loopen, zal woörspiegelen, hetgeen een aardig effect zal opleveren. Ook de zuivel-boerderij van de land- bouw-maatschappg Nederland vordert flink. In Oud-Dordt komt al wat orde in den chaos; slanke torentjes en rjjzige trap- of tuitgeveltjeB beginnen het hoofd te verheffen; het stadhuis met zijn gekantelden trans en hangende hoektorentjes is in de hoofdlijnen reeds goed kenbaar. En al is het nu nog een stad van gladde planken, men kan toch al nagaan, hoe aardig het er uit zal zien, als het kleurige bekleedsel met papier-maché kleur en relief aan het geheel zal hebben verschaft. Het heeft H. M. de Koningin-Regentes behaagdvoor de Nationale Tentoonstelling te Dordrecht (afdeeling Oude Njjverheid en Kunst) tijdelgk af te staan eene serie Delftsche maand- borden, eene serie Delftsche wapenborden en twee zilveren candelabers, stijl Lodewjjk XVI. De toezeggingen voor deze afdeeling, van ver schillende zjjden ontvangen, maken het waarschijnlijk dat de collectie Oude Njjverheid en Kunst een der belangrijkste van de geheele Tentoonstelling zal worden. Hulst, 29 Maart. In eene Zaterdag expreBselgk daarvoor belegde vergadering werd door den Raad dezer gemeente behandeld de subsidie-aanvraag voor de aan te loggen stoomtramljjn Hulst—Walsoorden, waarvan concessionaris is de heer A. van den Broeck te St. Nicolaas. Der gemeente werd een subsidie gevraagd van f 600 'sjaars gedurende tien jaren en, zoo de ljjn per jaar minder opbrengt dan f 2400 per K.M., nog gedurende tien jaren de helft dier som. Door ruim 100 burgers was een adres ingediend, waarin den Raad verzocht werd geen subsidie te verleenen. Daar de stemmen staakten, 3 tegen 3, werd eene beslissing verdaagd. Vllsgingen, 30 Maart. De Belgische loods- schoener No. 4, schipper A. L. de CrooB, kwam Zondagmorgen ter reede alhier binnen, met de treurige tijding, dat drie zjjner matrozen, door het omslaan der jol, terugkeerende van het beloodsen van het Ned. driemastschip «Hainaut", gezagvoerder Jacobs, van New-York naar Antwerpen, hun graf in de golven gevonden hadden. Het ongeluk gebeurde Vrijdagavond in het Engelsch kanaal, met storm weder en hooge zee. Daardeloodsschoener, afgemand zijnde, de terugreis naar Vlissingen moest aanvaarden en door dit ongeluk gben equipage genoeg meer aan boord had, werd van den Nederlandschen loodsschoener No. 1, schipper Ketting, een zjjner matrozen aan den Belgischen loodsschoener overgegeven, en kwamen beide loods vaartuigen gelijktijdig te Vlissingen aan. De drie verdronkenen, allen gehuwd en hier woon achtig, zgn E. F. L. Druive, die 3 kinderen achterlaat, waarvan het jongste 3 weken oud isE. J. Deman, die 4 kinderen had, waarvan de jongste 16 maanden, en C. J. Termate met 2 kinderen, waarvan de jongste 9 maanden. Middelburg;, 30 Maart. De Commissie tot het aanbieden van een nationaal huldeblijk aan de Koningin-Regentes, bjj gelegenheid van het neer leggen harer taak, bestaat uit de heeren: Jhr. Mr, L. Schorerburgemeestervoorzitter, A. J. Adriaansen, H. M. van Beem, A. A. Bekaar, J. BeldorokC. Boüsson, L. O. Breebaart, J. A. Frederiks, P. G. de Jager, A. Littooy, D. J. Mes, J. L. van de Pauwert, J. W. de Raad, G. H. Rengs, H. Snjjders, Mr. F. J. Sprenger, secretaris, Mr. G. N. de Stoppelaar, G. W. A. de Veer, Jhr. Mr. A. van Reigersberg Versluys en Jhr. W. G. van der Wijck. Hausweert. Het jjzeren aakschip «Cor nelia Johanna", schipper J. Landegent, van Ant werpen komende en naar Holland beBtemd, dat hier masteloos werd binnengebracht, is thanB naar de bestemming gesleept. Goes, 31 Maart. In den polder West-Kraaiert, gemeente 's Heer-Arendskerke, zgn Maandag door den plotseling opkomenden vloed, waardoor onver wacht het geheele schorre onder water gezet werd, 132 schapen van J. Rarelse verdronken. De schaap herder tijdelijk afwezig zijnde, werden de dieren gehoed door een knecht. Men rekent dat de eigenaar eene schade ljjdt van ruim f 1300. lersekc, 30 Maart. Gisteren morgen sloeg het alhier thuisbehoorende vaartuigje Y. E. no. 57, groot zes ton, in het gezicht der haven, om. De opvarenden werden spoedig gered, terwijl de mate- riöele schade niet groot is. Het ongeval liep dus nog al gelukkig af. Scherpenisse. 30 Maart. Benoemd tot Ontvanger-Griffier van het Calamiteuse Waterschap Scherpenisse de heer L. O. van Doorn, Secretaris dezer gemeente. Brulnisse, 31 Maart. In de Maandag gehouden vergadering van de Visscherijvereeniging waren 58 leden tegenwoordig. Tot eerelid werd benoemd onze burgemeester de heer Joh. Elenbaas. Besloten werd een verzoek in te dienen aan den gemeenteraad van Antwerpen, ter verkrijging van eene geheele week tot het lossen van mosselen op de zes losplaatsen aan het Zuiderdok. Ook werd besloten zich tot den Minister van Waterstaat, Handel en Ng verheid te wenden met verzoek de voor de algemeene scheepvaart toegestane vlucht- baven te maken aan den oostkant van den Stoofpolder of Nieuwlandje. Zierikzee, 30 Maart. In eene op heden gehouden openbare terechtzitting van de arron dissement^-rechtbank, is de hoer Mr. A. Moolenburgh, advocaat-procureur, geïnstalleerd als recbter-plaats- vervanger in die rechtbank. Mr. B. W. F. Kronenberg heeft Maandag 11. voor het Hof te 's Hage den eed afgelegd als rechter in de rechtbank te Middelburg. Bij Prov. blad no. 34 wordt bekend gemaakt dat door Ged. Staten van Zeeland is besloten: 1°. den Provincialen veearts der 3e klasse J. A. de Graaff, met ingang van 1 April, te verplaatsen van Cortgene naar Scherpenisse, met aanwijzing van laatstgenoemde gemeente als standplaats en van de gemeenten in de eilanden Tholen en St.- Philipsland als dienstkring; en 2°. den dienst in bet eiland Noord-Beveland met ingang van 1 April a.s. tijdelijk op te dragen aan den Provincialen veearts J. Z. Risch te Goes. Tot lichtwachter bij de kustverlichting te Westkapelle is benoemd W. van Roojjen, thans hulp wachter. Verleden jaar werden de besturen der water- keeringen van calamiteuze polders of waterschappen in Zeeland door Gedeputeerde Staten gehoord over de vraag of de vaste arbeiders aan het onderhoud der zeeweringen, die sedert 1872 door de betrokken aannemers in dienst werden gesteld en bezoldigd, voortaan hun weekloon ad f 6, rechtstreeks uit de kassen der waterkeeringen zouden ontvangen buiten de bemoeiingen der aannemers. Naar aanleiding der ingekomen antwoorden is thans door Gedeputeerde Staten beslist, dat ver andering in de bestaande regeling hun niet wenschelijk voorkomt. De beer G. A. Vorsterman van Oyen, te Aardenburg, is, naar hij in de Midd. Ct. verklaart, van vrjjhandelaar voorstander van schaalrechten op de granen geworden, overtuigd dat dit het genees middel voor den zieken landbouw is. Daar hij deze nieuwe overtuiging niet vereenigbaar acht met het voorzitterschap van eene liberale kiosvereeniging, heeft hg daarvoor bedankt. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag om streeks half 2 uur, is onder Willemsdorp gezonken een houten aakschip. Bedoeld schip lag tusschen twee ijzeren schepen voor anker in de Kiltoen de storm op kwam steken, werd het schip lek, ver moedelijk door het aanhoudende stooten tegen de andere. Omstreeks 11 uur vond de schipper het raadzaam, om zich van die schepen los te maken en een eind verder voor anker te gaan liggen. Intusschen kwam er meer en meer water in het schip en eindelijk omstreeks 1 uur zag de schipper zich gonoodzaakt met vrouw, 2 kinderen on den knecht het vaartuig te verlaten en in de vlieger huu heil te zoeken. 't Was pikdonker; de storm was intusschen in hevigheid toegenomen, zoodat hun toestand alles behalve benijdenswaard was. De schipper on zjjn knecht trachtten tevergeefs tegen den sterken stroom op te roeien, om zoodoende aan boord van de ijzeren schepen te komen; de hooge golven sloegen de boot half vol water. Inmiddels had men het gevaar opgemerkt aan boord van de ijzeren schepen en stelde men pogingen in 't werk om hen te redden. Het eenige redmiddel was, om een boot los te vieren, waarin de ongelukkigen konden overstappen. Gelukkig slaagde men er in, en ten slotte werden allen aan boord van een ijzeren schip gered. Het vaartuig behoort te Antwerpen thuis, waarheen het met een lading steenkolen uit de Ruhr bestemd was. Als eene bijzonderheid wordt medegedeeld, dat nu de prijzen der runderen steeds dalen, die dor slachtpaarden rijzenzoo werd o. a. door een vleeschhouwer in den Haag, te Rotterdam een slachtpaard aangekocht voor ruim f 200. De directie der gasfabriek te Enkhuizen heeft tot invoering van het muntgasmeterstelBel besloten. Te Nieuwolda (Groningen) worden kipeieren uit Wagenborgen aangevoord; zij kosten 35 cents de 20 stuks. De zoon van den landbouwer W. v. d. P. te Nieuwenhoorn vermaakte zich Maandag 11. in den loop van den dag met het schieten van kraaien. Toen hij klaar was, zette hij het weer geladen Seweer weg en deed er een bedekking over. Tegen en avond hervatte hij het werk van 's morgens en ontdeed in tegenwoordigheid van drie anderen het geweer van zgn bekleedsel. Bij die gelegenheid ging het geweer af, en wondde het achtjarig zusje aan een slagader in den hals, zoodat het arme kind dadelijk dood neerviel. Te Gouda heeft men thans zekerheid ver kregen dat het bezoek der Koninginnon niet is afgesteld, maar alleen uitgesteld; tot hoelang weet men nog niet. Het Dagblad van Gouda zond een telegram aan den particulieren secretaris der Koningin-Regentes, den heer De Ranitz, die daarop telegrafisch antwoordde «Kan u niet inlichten. Voorloopig niets bepaald. Uitstel zal in elk geval slechts van zeer korten duur zijn. Wellicht enkele dagen. Eenige jongens te Coevorden vermaakten zich met «proppenscbieten". Hiertoe werden alle mogelijke soorten van papier tot proppen gekauwd. Een 9-jarige jongen werd 's avonds ODgesteld en overleed den volgenden dag ten gevolge van vergiftiging. Vermoedelijk is deze vergiftiging veroorzaakt door gekleurd papier. Ameribaansch meel 1 Wjj lezen in de Bakkers- Bondscourant Een onzer Amsterdamsche lezers deelde ons mede, dat hij na het ziften van Amerikaausch meel en bij uitstorting van de zeeft een Hollandschen cent in het meel vond. Niet om het vinden van dien cent maken wjj er bericht van, doch een Hollandsch muntstuk in direct uit Amerika aangevoerd meel komt ons wel wat verdacht voor en doet twijfel opkomen of het Amerikaansche meel niet in een AmsterdamBch meelmagazijn gemaakt kan wezen Trouwens, er wordt tegenwoordig weer een tameljjk hooge prjjs voor ledige Amerikaansche meelzakken door de opkoopers betaald, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat die zakken weder gevuld en nog eens gebruikt worden. Er schjjnt thans geen twjjfel meer te bestaan omtrent het met man en muis vergaan van de «Utrecht". Te Morlaix spoelden nog altgd verschil lende strandgoederen, overblijfselen van eene schip breuk, aan, die blijkbaar nog niet lang in het water hebben gelegen. Te Plouescat heeft men een cahier gevonden met aanteekeningen betreffende drie reizen van Rotterdam naar Batavia en terug en betrekking hebbende op genoemd stoomschip. Volgens den weerkundige Falb belooft de aanstaande maand April buitengewoon mooi, droog en zacht te worden. Onze Troon-Opvolging. Door het overigden van H. K. H. do hertogin van Saksen, prinses Sophie der Nederlanden, eenige dochter van koning Willem II, is weder een der weinige overgeblevenen uit het huiB van Oranje- Nassau heengegaan. Thans zgn nog alleen koningin Wilhelmina en prinses Marie, dochter van wijlen prins Frederik en gemalin van den prins Von Wied, over. Volgens de grondwet was prinses Sophie, bjj ontstentenis van nakomelingen van koning Willem III, 't eerst tot de kroon geroepen, met hare afstammelingen. Haar eenige zoon, de erfprins van Saksen-Weimar, is in 1894 50 jaar oud overleden. Deze erfprins was gehuwd met zijn nicht Pauline, kleindochter van den bekenden hertog Bernhard van Saksen-Weimar, die als generaal in Nederlandschen dienst in 1831 den veldtocht in België medemaakte en in 1848 opperbevelhebber der Nederlandsche troepen op Java was. Uit dat huwelijk zijn twee zoons geboren. Do oudste, erfgroothertog Willem Ernst, is 20 jaar oud en thans in de rechten van zijn moeder getreden wat de Nederlandsche kroon betreft, welke echter niet te gelijk met die van een ander land mag worden gedragen. De tweede zoon, prins Bernhard Hendrik, is 18 jaar. Prinses Sophie heeft verder twee dochters, van welke de oudste met den vorst Hendrik VII van Reuss-Schleiz is gehuwd en de jongste met hertog Jan Albrecht van Mecklenburg. Na de Weimars komen de afstammelingen van prinses Marianne der Nederlanden (zuster van koning Willem II), die met prins Albrecht van Pruisen (den jongsten bioeder van keizer Wilhelm I) is gehuwd geweest. Die afstammelingen zijn prins Albrecht van Pruisen (de regent van Brunswjjk) en zijn drie zoons, de afstammelingen van nu wijlen prinses Charlotte, en prinses Alexandra, kinderlooze weduwe van hertog Willem van Mecklenburg- Schwerin. Vervolgens worden geroepen de afstammelingen van prins Frederik. De oudste van diens beide dochters (overleden in 1871) is met koning Karei XV van Zweden gehuwd geweest en haar eeHige dochter is de gemalin van den kroonprins van Denemarken (8 kinderen). De jongste dochter van prins Frederik, prinses Marie Von Wied, de eenige nog levende prinses van Oranje-Nassau, behalve koningin Wilhelmina, heeft vijf kinderen. Ten slotte kunnen nog de manneljjke afstamme lingen van prinses Caroline van Oranje, een zuster van koning Willem I, worden geroepen. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Collinsplaat, 30 Maart. Heden werd alhier door het Bestuur van den Oud-Noordbevelandpolder aanbesteed: het leggen van een inlaagdjjk in ge noemden polder. Ingeschreven was door C. Franken, Ooljjusplaat, voor f 6945; A. Hollestelle, Coljjnsplaat, voor f 6995A. Lodder, Oud-Beierland, voor f 8800 M. Kleppe, Scherpenisse, voor f 6940P. Bezuijen, Duivendjjke, voor f 8186. Naar wij vornemen, is het werk gegund aan den heer C. Franken en was de raming f 8900. Hoden (Woensdag) werd te St.-Maartensdjjk aanbesteed het bouwen eeuer landbouwschuur op de hofstede van den heer P. Hage. Aannemer is geworden de heer A. Soetens te St.-Annaland, voor f 9698. Door ridder dr. Luigi Morandi te Milaan wordt als middel tegen mond- en klauwzeer aanbevolen een aftreksel van den wilden tbijm (Thymus Berpillum). Het aftreksel wordt verkregen door een emmer thijm met kokend water te overgieten en zes uur te laten trekken. Met dit treksel worden de vooraf met water gereinigde bek en pooten der dieren ingewreven. Als voorbehoedmiddel kan het, met het drinkwater vermengd, worden toegediend. Verschillende attesten leggen getuigenis af voor de resultaten van het middel. Tot directeur der beetwortelsuikerfabriek Laene, Rogier, Daverveldt Cie. te Bergeu-op-Zoom is bonoemd de heer F. van der Honert, directeur der fabriek te Barendrecht. Noorcl-Bcvelailtl, 30 Maart. Het bericht, dat onze veearts, de heer J. A. de Graaff, ons eiland gaat verlaten, hebben zeker de meeste onzer landbouwers met leedwezen vernomen; ZEd. was hier geacht en bemind, zoowel door zgn degelijk karakter als door den ijver en de bekwaamheid, die bij voor zgn vak steeds en nog aan den dag heeft gelegd. Dat het hem op zijne nieuwe standplaats goed moge gaan en wjj een hem gelijkenden plaats vervanger Bpoedig mogen bekomen, is zeer zeker veler wensch. Cortgene, 30 Maart. Niettegenstaande de vele verlotingen van paarden enz., welk getal van jaar tot jaar steeds toeneemt, ondorvindt de ver koop van loten der verloting van wege de Vereeni- ging Landbouwbelang alhier, 9 April te honden, niet minder afnemers dan vorige jaren en is het waarschijnljjk, dat het aantal verkochte loten dat van het vorige jaar weer zal overtreffen. MERKHIEIl S. Het tweetal voor predikant bjj de Geref. Gem. te Baarland bestaat uit de heeren J. H. Spoel te Alblasserdam en" O. Los te Oud-Vosmeer. Beroepen bij de Geref. Gem. te Gouda ds. A. Voogel te Dinteloord. Beroepen bjj de Geref. Gem. te Anna-Jacoba- polder ds. R. Smeding te IJselmonde. Beroepen bij de Herv. Gem. te Rotterdam ds. A. B. ter Haar Romeny te Middelburg. Aangenomen het beroep naar de Chr.-Evang. Gem. te Goes door ds. G. W. van Leusen te Oude Tonge. OMDEBWIJS. Rijksnormaallessen te Zierikzee. Overgangsexamens. 31 Maart 1897. Van de 7 leerlingen der 3e klasse werden 6 naar de 4e bevorderd. De 7 leerlingen der 2e klasse gaan allen naar de 3e over. Van de 15 leerlingen der le klasse werden 12 naar de 2e bevorderd. Tot de le klasse werd nog toegelaten J. B. Hack. Voor het toelatings-examen tot de Rijksnormaal lessen te Tholen zgn geslaagdVoor de le klasse 3 vr. en 8 m. aspiranten, afgewezen 1 m. en 1 vr. toegelaten tot de 2e klasse 8 m. en 4 vr., afgewezen 1 m. en 1 vr.toegelaten tot de 3e klasse 6 m. en 4 vr., afgewezen 1 m. en 2vr.; toegelaten voor de 4e klasse 7 m. en 1 vr., afgewezen 3 m. Tot de voorbereidende klasse zgn toegelaten 5 m. en 2 vr. aspiranten. Op het zestal voor hoofd der Chr. School te Westmaas komt voor de heer A. Boot te Zierikzee. POSXERIJEM. Verplaatst met 1 April de klerk der poster gen en telegraphie J. A. H. Vooren van Hengeloo naar Hillegom. Bjj Kon. besluit is bevorderd tot commies der telegraphie le klasse de heer B. G. van Enck te Zierikzee, thans 2e klasse. Bjj Kon. besluit is benoemd tot directeur van het telegraafkantoor te Delft de heer A. Somers, thans in gelijke betrekking te Bergen-op-Zoom. Amsterdam, 27 Maart 1897. De stemming der Fondsenmarkt op de verschillende Beurzen heeft gedurende de afgeloopen week, hoewel zonder belangrjjke koersafwijkingen zeer gevarieerd. De week vast beginnende, had reeds Dinsdag eene flauwe tendenz de overhand, om daarop een paar dagen beter gedisponeerd te worden en te eindigen met een lusteloos slot. Het nieuws van Greta tot op gisteren schaarsch en aan de geruststellende zjjde, bracht eenige ont spanning aan, doch toen de berichten sedert gisteren wederom onaangenamer werden, bracht deze factor opnieuw ontstemming teweeg. Parijs, waar de Philhelleensche beweging sterk aan het afnemen is, bekommerde zich overigens op de Beurs weinig of niet om de Cretenzer quaestie; de meeste Staatsfondsen bleven op het peil der vorige week en de Italianen waren er zelfs aan vankelijk gefavoriseerd op eene door de verkiezingen in Italië aan het Ministerie daar te lande verschafte meerderheid. Berlijn, waar de Kaisersfeier op 22 dezer aan de Beurs eenen vacantie-dag verschafte, was gedurende het grootste deel der week flauw gestemd, terwjjl Weenenin verband met de verkiezingen in Oos- tenrjjk, mede zwak gedisponeerd was. Te Londen bleef het in alle afdeelingen zeer stil, primo in afwachting van de verdere ontwikkeling der Levantsche aangelegenheden, secundo ten gevolge der Chamberlain-politiek tegenover de Transvaal, en eindeljjk door de vrij plotselinge ommekeer te New-York. De New-Yorker markt, gedurende den laatsten tijd zeer weifelend, is plotseling zeer merkbaar flauw geworden. Dit toont zich voor zooverre eerste klasse beleggingsfondsen betreft, meer in de terughoudend heid der koopers, dan in de groote koersvariatiën, doch de prijzen der meeste speculatieve obligatiën en aandeelensoorten wjj zen een vrjj sterk verlies aan. De reden dier plotselinge ommekeer in den laatsten tjjd wel is waar weifelende, maar toch tameljjk vaste New-Yorker markt, moet, behalve in de bekende deciBie van het Hoog Gerechtshof betreffende de Western Traffic Association, hoofd zakelijk in de houding van den Senaat gezocht worden, die, zoowel in het arbitrage-verdrag met Engeland, als bjj de behandeling der tariefwetten zgn oude politiek van obstructie weer schjjnt te volgen. Hierdoor wordt de vrees verwekt (het is kenschetsend dat men hier van vrees moet spreken) dat de buitengewone zitting van het Congres langer zal duren, dan men van de nieuwe administratie gehoopt had, en dit neemt den goeden indruk weg, welken de verbetering van den algemeenen toestand in vele kringen had teweeg gebracht. Ter Amsterdamsche Beurs zijn onze Nationale Schuldsoorten bjj ruimer geld zoowat stationnair gebleven. Stedelijke Leeningen nagenoeg onveranderd en Biniwnlandsche Sporen verdeeld, zonder noemens waardige koersveranderingen. Onze markt voor Europeesche Staatsfondsen toonde weinig koersvariatiën aan en de handel bleef van geringen omvang; tegen het midden der week was deze afdeeling vaster geBtemd, om gisteren en heden ongeanimeerd en zwak te Bluiten. De Zuid-Amerikaansche hoek was over het algemeen willig gestemd, speciaal de zoogenaamde Zilver-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1897 | | pagina 2