ZIEItlKZEESCIlE NIEUWSBODE. Dinsdag 30 Maart 1807. Directeur-Uitgever J. WAALE. KENNISGEVING. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franeo per pOBt f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 53ste JAARGANG. No. 6903. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts.kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Ahonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" Belasting op de honden. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat het primitief kohier der belasting op de honden van deze gemeente, over het dienstjaar 1897, op heden door hen is opgmaakt en van heden af tot den 10 April e.k. ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zal liggen, zullende ieder aangeslagene, binnen dien tijd, tegen zijn aanslag bij den Raad bezwaren kunnen inbrengen, bij verzoekschrift op ongezegeld papier. Zierik7.ee, den '26 Maart 1897. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Amerika. Hetgrootste" van allerlei is doorgaans in Amerika te vinden, en hoenderparken zijn geen uitzondering op dien regel. Het grootste hoenderpark ter wereld iB dat van Isaac Wilburn, te Little Compton Rhode Island. De heer Wilburn verzendt jaarlijks 1.800.000 eieren. Hij heeft 100 hokken ieder met ongeveer 40 kippen, welke 150 voet van elkaar op zacht glooiende velden staan. Het voederen geschiedt twee malen per dag door een man, die op een lagen wagen rondrijdt van hok tot hok. Bij het middagvoeren worden de eieren ingezameld. In Amerika worden tegenwoordig, naar men verzekert, onvorslytelijke, veerkrachtige, geluid dempende straatkeien van gras gemaakt, wolk gras, van de zilto velden langs de oostkust, daartoe met olie, hars en teor tot blokjes wordt geperst. Den 16en Februari jl. word in eon Ameri- kaansche stad de millionair Arthur Diistrow, wiens grootvader vroeger te Mainz een herberg hield, door den strop ter dood gebracht. Diistrow had zijn vrouw en zgn kind vermoord en deswege werd hg ter dood veroordeeld. Te vergeefs waren alle be moeiingen der advocaten, die zelfs naar Duitschland reisden, ten einde een onderzoek in te stellen naar gevallen van waanzin, die in de familie Diistrow zonden zjjn voorgekomen, om den veroordeelde voor den strop te behoeden. Nu begint na den strjjd om het leven van Düstrow de strijd om zijn nalaten schap. Blijkens de testamentaire bepalingen van den vader van Düstrow, wiens jaarlgkseh inkomen eenmaal 12G000 mark bedroeg, doch sedert tot 84000 mark daalde, zijn de kinderen van de zuster van den veroordeelde de eenige erfgenamen. Nu heeft de zuster van den gehangene zich niet alleen tot de rechtbank gewend om haar beweerde aanspraken op de erfenis te doen gelden, maar ook om de schuld vorderingen van Düstrow's verdedigers, die duizenden dollars voor hun diensten verlangen, te laten verifieeren. Engeland. Te Londen is men reeds druk in de weer met de voorbereiding van hetdiamanten regeeringsfeest" van koningin Victoria. Het hoofdmoment der viering moet de tocht zjjn, dien de grijze souvereine maken zal van het Buckinghampaleis door Piccadilly, St. Jamesstraat, Pall-Mall, Strand, Fieetstraat en Ludgate-Hil naar de St. Paulskerk, waar een korte dankzegging in de open lucht zal geschieden, welke de koningin zonder het rijtuig te verlaten zal bijwonen. De terugrit is voorgenomen langs de straten ten zuiden der Theems, de onaanzienljjko wjjken, die een toerist zelden bezoekt. Enkele dagen geleden is een proefrit gedaan, men wilde weten hoe de feeststoet zich op de zeer enge ruimte voor de kathedraal zon kunnen opatellen en ook hoeveel tijd de tocht eischt. De Londenaars waren zeer verbaasd, toen zij tegen 8 nnr in den morgen een grooten stoet rijtuigen en ruiters naar de City zagen trekken. De proef schjjnt vrijwel voldaan te hebben. Reeds nu wordt een geweldige handel in vensters en kijkplaatsen gedreven. Zoodra de rit officieel bekend werd, vormde zich ijlings een syndicaat van 10.000 pond sterling voor de exploitatie der 400 vensters, die op de kerk uitzicht geven. Het was echter te laat, want anderen waren 't syndicaat al voor geweest, vele eigenaars hadden reeds gecontracteerd. Men rekent ten minste 40.000 pond sterling winst nit die 400 venBters te zulllen slaan, denkeljjk veel meer. Wat langs den geheelen weg zal betaald worden is eenvoudig onberekenbaar. De groote risico is evenwel deze of de 78-jarige vorstin inderdaad over 3 maanden den vermoeienden tocht zal kunnen volbrengen. De eigenlijke feestdag is Dinsdag 22 Juni, Zondag 20 Juni zal in't geheele Vereenigd Koninkrijk als dankdag worden gevierd. Griekenland. Het antwoord van Griekenland op de aanzegging van de blokkade van Kreta, door do gezanten der mogendheden te Athene, is dezen heeren Vrijdag ter hand gesteld in den vorm van een protest tegen bet doen dor toongevende rjjken van Europa mot doze motieven: Kreta zal in grooten nood komen door het gebrek aan levensmiddolon en het optreden is volkomen in tegenspraak met de door de mogendheden verkondigde menschlievonde denk beelden. Frankrijk. Te Parjjs loopt het gerucht, dat een bekend afgevaardigde, mot 't oog op 't naderend Panama schandaal, Parijs verlaten beeft. Deze afgevaardigde is Naquet, die door zjjn deelneming aan de Bou- langistiscbe beweging en meer nog als vader van de Fransche echtscheidingswet bekend is. Mevrouw De Lesseps beeft aan oon redacteur van de Matin verklaard, dat haar zoon CharleB de Lesseps niet spreken zal en ook niet spreken kan, daar 't hem aan bewijzen ontbreekt. Behalve Naquet moet ook de radicale afgevaardigde Camille Pelletau en ver scheidene andere op de lijst der beklaagden in het nieuwe Panama-proces voorkomen. De volgende week worden nu bjj den Franschett Senaat en bij de Kamer do aanvragen om verlof verwacht, benoodigd tot het gerechteljjk doen ver volgen der Parlementsleden, die op »het lijstje van Arton", in zake de Panama-omkooperg, voorkwamen. Menig hart en hartje zal onruBtig zijn. Het bericht, dat de ond-afgevaardigde Saint- Martin in verband met de Panama-geschiedenis zon gearresteerd zijn, is voorbarig geweest. Wel is er een bevel tot inhechtenisneming tegen hem uitge vaardigd, doch de chef van don veiligheidsdienst, Cochefer, heeft hem noch te Avignon noch te Carpentras kunnen vinden. Saint-Martin is verdwenen Arton is aan de beterhaud. In 't begin van de volgende week zal de minister van justitie in de Kamer hot resultaat van de instructie mededeelen. 27 Maart. De Regeering heeft aan de Kamer machtiging gevraagd om eene vervolging in te stellen tegen de afgevaardigden Naquet, Anbide Boyer en Henri March. In den Senaat is machtiging gevraagd om een vervolging in te stellen tegen den Senator Levry. AIIcb tengevolge der onthullingen van Arton, in zake de Panama-zaak. De vrouw van een officier, in garnizoen in een Fransche stad, was met den oppasser van haar man de Belgische grenzen over gevlucht.. Voorzien van een goede som geld, juweelen en de burger- bleeding van den officier, kwamen de vluchtelingen zich te Brussel nestelen. De vrouw, die berouw kreeg, schreef na eenige dagen aan haar man, om hem te verzoeken haar te komen terughalen. Dit gebeurda en de officier zjjn, vrouw vergiffenis schenkende, dwong don deserteur alles af te staan, tot zelfs zjjn kleeren, zoodat dezen niets overbleef dan een paar bottines, een hem den een hoed. Hoo de man zich nu uit de moeiljjkhoid zal redden moldt de historie niet. Spanje. In de laatste jaren zijn herhaaldelijk, ook in Nederland, uit Spanje pogingen aangewend om personen over te halen geld te geven om een schat op te graven, waarvan dan een groot deel werd toegezegd. Der Spaansche politie is het deze maand gelukt de oplichters te Barcelona to vatten. Het zijn twee personen uit Valladolid. Francisco Vigo Vidal en Manuel Roca, bij wie men in de verschillende woningen die zjj hadden, een geheel archief vond van adressen plattegronden, enz. Uit hun boeken bleek dat zij dit jaar al 14,000 pesetas met hun »bedrgfhadden verdiend. Hun slachtoffers maakten zjj vooral in Frankrijk en Italië. Duitschland. Ook een record! Gedurende het carnaval zjjn in de bank van leening te Straatsburg 53 rjjwielen verpand. Prof. Schweninger is te Friedrichsruh aan gekomen, wgl Bismarck weder zwaar lijdt aan aangezichtspjjn. De pjjnen beletten Bismarck bjjna den mond te openon. »'tls mgn verdiende loon" moet hij dezer dagen gezegd hebben »want met den mond heb ik het meest gezondigd in mijn leven, met eten, drinken en vooral met praten". Om verlichting aan te brengen haten slechts twee middelenblazen van caoutchouc, met warm water of oen alcoholische drank. »Een cognac, of een grog heeft 't meeste effect, zegt Bismarck, »maar Schweninger wil dit niet te veel toestaan. De Dnitsche bladen zjjn over het algemeen vol lof over de overleden Prinses Sophie der Neder landen, Groot-hertogin van Saxen-Weimar. De Weimarsche bladen schrijven o.a: Weimar en het geheele land is met smart vervuld over het verlies van eene vorstin, die Zondag nog door duizenden van haar getrouw volk mot echte geestdrift toegejuicht is als het ideaal van eene landsmoeder. Na zoo groote vreugde is de droefheid onmeetlgk enz. De doodsklokken luiden, de straten, waar zooeven nog vreugdevlaggen waaiden, zgn mot zwarte vlaggen bedekt; de bevolking gaat in het rouwkleed. Bjjna 55 jaar is de Hollandscho prinses op de welvaart van haar tweede, Weimarsch vaderland bedacht geweest. Wjj hebben eene edele, onvergetelijke vorstin verloren enz. België. Brussel, 26 Maart. In het proces wegens moord tegen den gewezen politic-commissaris Oonrtois is zoowel deze als zijn medebeschuldigde Restiaux ter dood veroordeeld. De dorde beschuldigde, De Vos, is vrijgesproken. Nederland. Botterdam, 28 Maart. Alhier is in een bierhuis zekere O. aangehouden, verdacht van diefstal van een groote hoeveelheid sigaren. Niet minder dan 40 duizend sigaren zgn successievelijk ontvreemd ten nadeele van de firma Van der Tak Co., sigarenfabrikanten in de Oppert te Rotterdam een klein deel slechts, een veertigste daarvan, is ton huize van O. in beslag genomen. De overige hebben hun weg gevonden naar verschillcndo herbergjes, op draaiborden, snoeptafels enz. Bjj het onderzoek is gebleken dat sigaren van f 18 het honderd van de hand gedaan worden voor f 1.50 het honderd, daar de koopors er geen koogeren prijs voer wilden besteden, omdat hunno herberg bezoekers niet gewoon zijn or veel meer voor to botalen. Wel had hot hunne aandacht getrokken, dat deze sigaren zooveel aftrek vonden. Tot straf dat hg zoorool menschen, die dit niet gewoon zgn, in de gelegenheid heeft gesteld een extra fijn sigaartje te rooken, zal O. waarschijnlijk een leelgke pijp moeten rooken, want hoewel hij alle schuld of medeplichtigheid aan diefstal bljjft ontkennen, is hij naar het huis van bewaring overgebracht. llitldclburg, 27 Maart. Door don schutters raad alhier is do schutter Van dor Veer op- niouw veroordeeld, thans tot 12 geldbooten ieder van f 15 on in de kosten wegens 12 tegeu hem ingediende klachten, dat hg zjjno wapenen niet is komen afhalen. Stavenisse. Zaterdagavond 1.1. werd alhier eene vergadering van ingezetenen gehouden in zake het benoemen van een Bub-commissie voor het huldeblijk aan H. M. de Koningin-Regentes. Gekozen werden de heeren: L. J. Dorst, Voorzitter, W. C. Crncq, Secretaris, A. F. Hanssens, Penningmeester, en tot leden de hoerenM. van Lujjk, C. Brood man, A. J. Steendgk, A. Steenberg, P. van dei- Wende, J. Droogendyk, C. Dorst Jz. en H. E. Roozemond. Bui'gil27 Maart. Op de Wester-Schelde, nabjj Bath, is tengevolge van den hevigon wind, bij een der schepen van schipper Landegent van Burghsluïs, komende van België en geladen met steen, de mast gebroken, zoodat het tuig overboord is geslagen. Het vaartuig is met behulp van een sleepboot behouden te Hansweert binnengebracht. De op Vrijdag jl. door den Djjkraad van den calamitenzen Burgh- en Westlandpolder vastgestelde begrooting voor den dienst 1897/98, bedraagt in ontvang f 9173.25= en in uitgaaf f 17173.87. Onder de raming der uitgaven komt voor een bedrag van f 9663.71, voor het herstel, de vernieuwing on het onderhoud tot 30 April 1898 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan de waterkoeling van bovengenoemden polder. Die werken zullen op 16 April a.s. worden aanbesteed. Zonneiiittire, 27 Maart. Aan de oproeping door 't voorloopig bestuur van 't alhier op te richten Onder steuningsfonds voor werklieden bij ziekte, hadden ruim 70 personen gehoor gegeven en het waren dus geen ijdeie woorden, die de voorzitter in zijne openingsrede uitsprak, toen hij zijne ingenomenheid betuigde met de talrijke op komst en daarin een bewijs zag, dat de werklieden het belang van zulk een fonds inzagen. De voorzitter gaf daarop het woord aan dr. Wortman, die op zich genomen had het doel en de werking den opgekomenen bekend te maken. Op eenvoudige en zeer bevattelijke wijze kweet deze zich van zijn taak, eh hoewel hij nu niet in bijzonderheden kon treden over de inrichting van zulk een fonds, gaf hij eene duidelijke uitlegging, waarom 't noodig was een fonds op te richten, en waarom ieder zich daarbij moest aansluiten. Daar in deze courant een uitvoerig overzicht is gegeven van de wijze waarop het fonds zal werken, van de contri butie, die betaald moet worden en van de uitkeering, die de leden zullen genieten, dunkt 't mij overbodig weer in zijn geheel de lezing van dr. Wortman te releveeren. Alleen zou ik willen melden, dat de voordracht met gloed en over tuiging werd uitgesproken en met de meeste aandacht werd aangehoord. (Door Spreker werd tevens aangevoerd, dat in 't verslag der vorige vergadering een paar onjuistheden waren binnengeslopen, die hij met name noemde; 1°. de samenstelling van 't Bestuur en 2°. de duur der uitkeering). Spreker wees er op, dat het de plicht was voor een ieder om deel te nemen, vooral nu, daar ieder zonder onderscheid, zich beijverd had flinke bijdragen te leveren en de land bouwers door verhoogde donatiën het voorbeeld hadden gegeven. Ruim 160 gulden bedragen de jaarlijksche giften. Hij voor zich durfde gerust zeggen: die niet aan het fonds deelneemt is dom öf slecht, en eindigde, nadat hij medegedeeld had, dat 't bestuur straks zou aangevuld wor den met 4 leden, te kiezen door en uit de deelhebbers, zijn rede met de woorden van een groot man: Hij is 't meest gezond en ontwikkeld en verstandig mensch, die zich waar borgt voor zijn toekomst. Een luid herhaald applaus bewees, dat de vergaderden instemden met 't gesprokene. Alsnu werd gelegenheid gegeven om na eene korte pauze vragen tot den Spreker te richten. Hiervan werd ruim gébruik gemaakt, en zij allen getuigden van waarachtige sympathie met 't fonds niet alleen, maar ook dat over de inrichting en werking door de werklieden goed was nagedacht. Allen werden met de meeste heuschheid door dr. Wort man beantwoord en toen de stilte bewees, dat niemand meer iets te vragen had, gaf de voorzitter gelegenheid als lid toe te treden. En de uitslagHij beloonde de moeite, die Spreker zich getroost had. Negen en veertig personen traden toezeker een getal dat moed geeft voor de toekomst. De toegetredenen kozen nu als hun vertegenwoordigers in 't bestuur: Jan van Nieuwenhuijze, Jan Muste, Johannis de Rooy en Lauris de Klerk, die allen de keuze zich lieten wel gevallen en beloofden hunne beste krachten in te spannen om het fonds te doen bloeien. Met een opwekkend woord tot de saaragekomenen, om leden te werven, en met een woord van dank aan den Spreker voor zijne belangelooze medewerking, sloot de voor zitter de vergadering, nadat de Burgemeester èn inleider èn praises geluk gewenscht had met 't voorloopig succes en hun dank had betuigd voor inleiding en leiding. Zierikzee, 27 Maart. In eene gisterenavond gehouden buitengewone vergadering van aandeel houders in de Zierikzeesche Stoombootmaatschappij is mot algemeene stemmen besloten eene overeenkomst aan te gaan met de Maatschappij »de Schelde" en tengevolge daarvan de statuten te wijzigen. De dienst zal van af 1 April a.s. voor gemeen schappelijke rekening worden voortgezet door de stoombooten iStad Zierikzee" en Schelde II", terwijl de »Schelde I" als reserve-boot wordt behouden, en de stoomboot »Zoeland" zal worden verkocht. Volgens rapport van den vuurtoren van Westerschonwen zijn door schipper van der Klooster, van Burgsluis, wrakstukken gevonden van een sloep, waarvan op een stuk van den spiegel stond in blauwe letters op zwarte grond Gouverneur van Ostende". Bij kon, besluit zgn de volgende pensioenen verleend: aan J. P. Boogaert wed. jhr. mr. J. F. Schuurbeque Boeijo, rechter in de arrondissements rechtbank to Middelburg, f 600; en aan J. H. A. Beijerinck, wed. W. F. E. Wijnen, ontvanger der directie belastingen en accijnzen, f 720. De heer De Graaff to Cortgone is door Ged. Staten van Zeeland benoemd tot provinciaal veearts 3o kl., standplaats Scherponisse, ter vervanging van den heer J. Z. Risch. Te Scherpenisse is door den opvolger van don thans ontslagen ontvanger-griffier van het calamitouse Waterschap Scherpenisse, na slechts enkele maanden in functie te zjjn geweest, togen 1 April a.s. ontslag gevraagd. Deze ontslagaanvrage staat in verband met den desolaten toestand van de administratie van genoemd waterschap en de groote moeilijkheid waarmee het innen van de djjkgelden gepaard gaat. Bovendien is* de te stellen borgtocht zoo groot geworden, dat van het betrekkelijk gering salaris al heel weinig overblijft, indien men door een maatschappij borgtocht moet stellen. In deze maand zullen ingelanden van genoemd Waterschap bjj elkaar komen om in de vacature te voorzien. De landmeter H. A. van der Zanden is over- van Roermond naar Middelburg. De Wereldkroniek bevat de portretten van Prinses Sophie, van mr. A. P. D. Lange, prof. dr. Schols, van den gewezen Amst. postdirecteur den hen heer J. J. Smith, van den ass. resident A. J. C. De Neve, benoemd ridder M. W. O. enz. De regeering heeft gunstig beschikt op het verzoek van eenige oesterkweekers te Ierseke om uitstel van pachtbetaling zonder betaling van rente. Het bestuur dor visscheryeu is gemachtigd ora uitstel te verleenen tot 15 Juni, dat is 3 maanden. Daarentegen heeft zjj het verzoek om kwjjtschelding der halve pacht van de hand gewezen. Voorts is bepaald, dat de pachters der Bergsche bank, die voornemens zgn hunne perceelen tegen 1898 in te geven, zulks desverkiezende kunnen doen vóór 15 April in plaats van vóór 15 October. De ingegeven perceelen zullen dan na 15 April zoo spoedig mogelijk opnieuw in pacht worden aangeboden. De heer Cremer, lid van de Tweede Kamer, heeft Vrijdag een menschlievende daad verricht. Om half vijf van de vergadering op het Binnenhof huiswaarts keerende, zag hg beweging in de gracht van den Nieuwen Uitleg, en bjj nader onderzoek bleek hem dat een man in het water lag en reeds in zinkenden toestand verkeerde. De Amsterdamsche afgevaardigde draalde niet met het aanwenden van pogingen tot redding van den drenkeling, te meer daar er op dit oogenblik weinig menschen op den weg waren. Hij trok zgn overjas en jas uit en sprong midden in het water, met het gelukkig gevolg dat hg een werkman het leven redde. Inmiddels kwamen eenige personen met ladders aangeloopen, langs welke de heer Cremer en de drenkeling weer op het droge kwamen. De heer Cremer keerde in zjjne hemdsmouwen naar zijne nabijgelegen woning aan de Prinsessegracht terug. Te 's Hertogenbosch is een brander op heetor- daad betrapt, terwijl hij een vaatje jenever ongedekt van zgn pakhuis naar zjjn slijterij vervoerde. De ambtenaar H. van Lunzen had zich daartoe met zjjn collega A. Hilbers verdekt opgesteld in de onmiddellijke nabgheid van des branders woning. Een derde ambtenaar, A. van Schajjik, die van uit het dakvenster zijner woning de beweging om van het pakhuis naar de slijterij te komen met een geladen pistool in de hand volgde, loste dit op het oogenblik, dat zgn beide collega's hadden toe te snellen en de fraude te constateeren. Uit Amsterdam zal een zilveren rouwkrans naar Weimar gezonden worden om op de Jjjkkist van Prinses Sophie te worden nedergelegd. Het idee ging uit van de Amt. Crt. en vond veel instemming. De groote bond van diamantwerkers te Amsterdam, een lichaam dat een jaar geleden opper machtig scheen, heeft het hoofd in den schoot moeten leggen voor de organisatie der patroons. Nadat dezen alle bondsleden van werk had uitge sloten, zoolang de werkstaking by een derpatroons, Visser, voortduurde, is met 2565 tegen 975 stemmen besloten de proclamatie, waarbg die werkstaking werd afgekondigd, in te trekken. Als curiositeit deelt men mede, dat de vorige week een eend van den koopman J. van Straaten te Charlois op twee dagen achter elkaar een kool zwart ei gelegd heeft. Tgdens de Geldersche tentoonstelling van ngverheid en handel, 1 Juni tot 1 October te Arnhem, zal een nationale wedstryd voor muziek- faDfarecorpsen worden gehouden op Zondagen van Juli en Augustus, op het landgoed Sonsbeek. Verguld zilveren en zilveren medailles worden uitgeloofd, en prgzen in geld. In de herv. kerk te Asperen, welke bg den brand van 4 Maait 1896 vernield werd en thans bgna weer herbouwd is, zal Zondag 2 Moi voor het eerst worden dienst gehouden. Bg een spaarzaam weeuwtje te Velden vonden de erfgenamen na haren dood onder oud linnengoed onverwachts een pakje dat 400 bevatte. In April zullen vele militairen, beneden den rang van officier, den dienst met pensioen verlaten, die gedurende de wintermaanden zgn afgekeurd, doch niet anders dan op verzoek in de wintermaanden mogen worden ontslagen. Eiaiicllioiiw en Weeteelt, Men meldt uit Zevenbergen d.d. 27 dezer: Heden werd alhier een talrgke bezochte vergadering van bietenverbouwers gehouden, bgeengeroepen door het bestuur der landbonwvereeniging Zevenbergsche Hoek, ter bespreking der bietquaestie. De voorzitter bewees door cijfers dat bg de tegenwoordige prgzen en voorwaarden geen enkele landbouwer in staat is met hoop op geldelyk voordeel bieten te verbouwen. De voorwaarden moeten in elk geval worden gowyzigd en dientengevolge besloot de vergadering hot bestuur te machtigen in onderhandeling te tredon met de fabrikanten, en tevons een prys te vragen van f 9.50 per 1000 kg. voor franco levering fabriek. Staande de vorgadering meldden zich op voorstel van den voorzitter een 46tal laudbouwers aan, die lid wenscben to worden van de te Wageningen gevestigde >Vereeniging van landbouwers, die suiker bieten verbouwen". Nooi'tl-Bevelaiitl. Mot hot contracteeren van suikerbieten gaat hot slocht vooruit. De solide boeren doen óf niets óf een beetjede minder gofortuneerden doen iets wat zo moeten, doch denken er niet aan te contracteeren do hoeveelheid die ze plan hadden te verkoopen. Het is aan te nemen, dat het meerendeel dor landbouwers bier met den grootsten tegenzin een contract afsluit en waren graanpryzen hooger dan zouden slechts enkele besluiten om te Yorkoopen aan de gestelde voorwaarden. Eon grondeigenaar to Middelharnis heeft aan zyne pachters op hunne pachtsommen over het jaar 1897 eene vermindering van twintig percent

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1897 | | pagina 1