ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE. Donderdag 25 Maart 1897. RECLAMES. CIJFER: 2 THOMSON'S THEE. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 njaanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-Ame'rikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 53ste JAARGANG. No. 6901. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiênvan 13 regels 30 Cta. meerdere regels 10 Cts.kannen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ore bezorgd worden, Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Hetcdiiigen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" .1—5 regels T'Ö Cts. Elke regel meer IS Cts. DRANKWET. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zigiukzee herinneren de belanghebbenden, die wenschen, dat de hun verleende vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein zal worden geacht wederom voor één jaar te lijn verlengd, «lat zy vóór* «Ion 1 April ».s. «laarvim uau lion t>oliooi*en Iceimi» te {jereu. Zierik7.ee, den 2 Maart 1897. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Transvaal. Pretoria, 23 Maart. President Krilger ant woordde op den brief, waarin de rechters in het Hooggerechtshof hun onderwerping aan het besluit van den Volksraad mededeelden, dat de Regeering nooit getwijfeld heeft aan de goede trouw van de rechters, die het vermaard geworden vonnis in de zaak-Brown hebben gewezen. Doch de Regeering moest aan den Volksraad de goedkeuring vragen van krachtige maatregelen, die bestemd zijn zeker heid voor do houders van schuldbrieven en de eigendomsrechten van den staat te waarborgen. Het einde van de judiciaire crisis veroorzaakt al- gemeene tevredenheid in het land, behalve bij de pers, die de belangen der Chartered-Company" voorstaat en die teleurgesteld schijnt door de vreedzame oplossing van dit incident. Het herziene verdrag tnssehen de Z.-A. Republiek en den Oranje-Vrijstraat behelst, behalve de bepaling dat de burgers van den eenen staat stemrecht erlangen in den anderen, dat de twee staten elkaar bjj zullen staan als zjj worden aan gevallen. Amerika. Catherine Kempsallde twee-en-dertig-jarige vrouw die te Liverpool den koopman Holland op zyn eigen kantoor doodschoot, is ter dood veroor deeld. Engeland. Koningin Victoria heeft den wensch te kennen gegeven, dat plechtige bidstonden ter gelegenheid van haar jubileum op 20 Juni znllen gehouden worden. Hongarije. Het getelephoneerde dagblad van Budapest, Telefon Hirmóndo, is een van de jonrnalistische merkwaardig heden van die plaats. Zyn programma omvat niet minder dan twee-en-dertig rubrieken, die op vast gestelde uren tnssehen halftien in den voormiddag tot tien uren 's avonds ten gehoore der geabonneerden worden gebracht. Het begint met de laatste tele grammen van den vorigen avond en uittreksels uit de buitenlandsche bladen; daarop volgen om het kwartier of om het half uur: de beurskoers, het nieuws van sport en schouwburgen, de beraad slagingen in het parlement, de meteorologische tijdingen, de stemming der beurs, de rechtzaken in behandeling, het plaatselyk nieuws, de ouverture der te verwachten opera enz. enz., en eindelijk weder de laatste telegrammen. De geabonneerden worden op deze wjjze, zonder dat zij een voet behoeven te verzetten, op de hoogte gehouden van alles wat er voorvalt en voor hen van belang kan zyn, en dat wel veel spoediger dan dit door de gewone dagbladen geschiedt. De abonne mentsprijs, circa f 22, schjjnt niet buitensporig hoog. Toen de onderneming begOD, beschikte zy over niet meer dan 60 kilometer draad en had zij slechts circa duizend geabonneerden, maar thans heeft zy een dradennet van 550 kilometer draad, waarmede zy 6000 geabonneerden bedient. Frankrijk. Aan de schuld van kapitein Dreyfus, den zoo zwaar gestraften Franschen landverrader", is van den aanvang af door velen getwijfeld. Er is reeds herhaaldelijk melding gemaakt van stemmen, die zich dan ten behoeve van dezen veroordeelde verhieven, en nu bericht de Parysche correspondent van het New-York Journal het volgende »Een onderzoek, in de militaire departementen van alle Europeesche Staten ingesteld, heeft de overtniging doen ontstaan, dat de zaak van kapitein Alfred Dreyfus, die in 1894 als landverrader tot deportatie werd veroordeeld, een der vreeselijkste gerechtelijke dwalingen is geweest, waarvan de nieuwere geschiedenis melding maakt. >Door den invloed van den Pans (die op verzoek van mevr. Dreyfus tusschenbeide kwam) is de tegenwoordige beweging ontstaan, naar men meent. Er zijn verzoekschriften over de zaak gezonden aan den Czaar, den Duitschen Keizer, aan den Paus, niet alleen door vrienden van den veroordeelde, maar ook door Oostenrjjksche Aartshertoginnen. Ook de Koning van Griekenland, ofschoon geheel in beslag genomen door de Cretenser qnaestie, heeft betuigd, aan Dreyfus' onschuld te gelooven. Dreyfus is nog altjjd gevangen op het Duivels eiland", een der onvruchtbaarste eilanden der Fransche bezittingen in de Stille Zuidzee. Men hoopt te kunnen bewerken, dat by naar een militair station in Algerië wordt overgebracht, om daar te wachten tot een nieuw proces over zyn lot heeft beslist". De visschers van de boot »'l Intrigant", uit het Fransche stadje Martignes, haalden de vorige week naby de Golf van Fos het lyk op van een welgekleed, omtrent vjjftigjarig man. Om den hals was een koord, verder kruiselings over den rug gespannen en om de lende vastgeknoopt. Een zakdoek was over zijnen mond gebonden. De zaak-ArtonDe rechter van instructie Le Poittevin, die tot de algemeene verbazing twee dagen lang uit Parijs verdwenen was, is Vrijdagavond uit Londen teruggekeerd, waar hy op de door Arton aangegeven plaats de gezochte stukken schynt gevonden te hebben. Dit verzekerde Foittevin althans aan een redacteur van den Figaro, die hem aan 't station snapte. Zaterdag is Arton opnienw in verhoor genomen. Onthullingen van ArtonIn de Kamer is door den afgevaardigde Argeliès aan den Minister van Justitie gevraagd, hoe het met de Panama-zaak stond, of er vervolgingen ingesteld zonden worden en of er besloten was een einde te maken aan den toestand, waarin het parlement verkeerde. De Minister van Justitie Durlan verklaarde, dat den rechter van instructie volle vrjjheid van handelen werd gelaten en de regeering niet van plan was hem in iets te dwarsboomen. In elk geval zon de eer van het parlement onaangetast blijven. Naar aanleiding hiervan wordt opgemerkt, dat van de 51 parlementsleden, waarvan Arton de namen beeft genoemd, er dertig in 1893 niet herkozen zyn, tien zyn er overleden en 11 moeten er nog zitting hebben één in den Senaat en 10 in de Kamer. In de Kamer zijn nog maar 41 afgevaardigden, die in 1888 voor de uitgifte der Panama-loten gestemd hebben. De socialistische gemeenteraad van Rijsel heeft den maire een tractement van 25000 francs toegekend! Voor zich zelf hebben de leden een maandelijksche toelage van 300 francs aangenomen. Duitschland. Iteriy ll, 22 Maart. De onthulling van het Keizer Wilhelm-gedenkteeken had heden volgens het programma plaats. Het was mooi weer. Tegen woordig waren de beide Keizerinnen, de Duitsche Bondsvorsten, vertegenwoordigers van buitenlandsche Hoven en een ongehoorde menschenmassa. Aan vensters en op daken van de omliggende huizen zaten de toeschouwers in menigte. De Keizer com mandeerde persoonlijk de troepen, die de plechtigheid bywoonden. Na het gebed beval de Keizer, dat het gedenkteeken onthuld zon worden. De troepen presenteerden het geweer en 101 kanonschoten werden gelost, terwijl de klokken luidden. Einde- looze, opgewonden hoch's weerklonken. De troepen defileerden voor den Keizer, de Keizerinnen en de andere Vorsten, maakten een rondgang rond het monument en begroetten daarop den Rijkskanselier. Do straten der stad waren mooi versierd en een opgewonden menigte, met de korenbloem in het knoopsgat, vulde de straten. In geheel Duitschland is Maandag 1.1. de viering der Wilhelmsfeesten met opgewektheid voortgezet. In de universiteit, den Rijksdag en op het stadhuis hadden officiëele plechtigheden plaats, 's Avonds heeft ter eere der vorstelijke gasten in het paleis een galadiner plaats gehad, waaraan de Keizer een dronk uitbracht. Dinsdagmorgen om halftwaalf is in tegenwoordigheid der beide Keizerinnen, de ver schillende vorsten, de vertegenwoordigers van vreemde hoven en een ontzaglijke menigte het nationaal gedenkteeken onthuld. De Keizer comman deerde zelf de troepen. Het stormweder der laatste dagen heeft in Duitschland veel schade aangericht aan telefoon- en telegraafieidingen, boomen, schoorsteenen, enz. De toren eener in aanbouw zynde kerk te Znndorf (by Frankfort) is omgewaaid, gelukkig zonder iemand te treffen. Te Solingen is een meisje door den bliksem gedood; te Dnsseldorf is de groote electrische kraan in de nieuwe haven gevallen en heeft een sleepkraan verbrijzeld. Professor Falb, die, geljjk men weet, verlamd is en voor wien onlangs hulp werd gevraagd, heeft, naar bericht wordt, al f 30,000 aan giften van vrienden en bewonderaars ontvangen. Het blijkt dus, althans dat deze profeet wèl wordt geëerd in zyn vaderland. België. Volgens een gerechtelijke beslissing te Brussel komt de 24 urenwyzer, inzake van aangiften bij den burgerljjken stand, in aanmerking. Nederland. 'S-Gravenhage, 23 Maart. {Tweede Kamer). By de voortgezette behandeling van de regeling der gemeentefinanciën werd van gedachten gewisseld over het door den heer Borgesius namens de Com missie van Rapporteurs toegelicht amendement, strekkende te voorkomen, dat gemeenten die niet veel armenzorguitgaven hebben, toch eene rijks- nitkeering krygen. Een gemeente, die niet meer dan f 0,80 per inwoner daarvoor uitgeeft, zou dus geen extra rijksuitkeering ontvangen. De heer Borgesius betoogde hierbij de wenschelijk- heid van een herziening der armenwet ter betere behartiging van do armenzorg der overheid en wenscht geen uitkeering, althans een beperkte voor niet belastingheffende gemeenten. De heeren De Beaufort (Wijk) en Mackay bestredon het stelsel van dit wetsontwerp, voor zooveel de armenzorg betreft. Laatstgenoemde wilde liever de noodlijdende gemeenten helpen met de gewone uit keering, in afwachting van een nadere regeling van de staatszorg ten opzichte van de armenzorg. De Minister van Financiën verdedigde het regeeringsstelsol bij gebreke aan iets beters en ver wachtte geen verbetering van het amendement, omdat enkele arme plattelandsgemeenten minder znllen krygen dan de Regeering haar toedacht en zjj in billjjkheid mogen ontvangen. De heer Lieftinck ging met net regeeringsstelsol mee in het belang vooral van de arme gemeenten in het Noorden des lands en protesteerde tegen de beschuldiging van den heer Mackay, dat in Fries land de particuliere armenverzorging verwaarloosd wordt. De tegenwoordige ellendige toestand in Friesland vindt zyn oorzaak aan gebrek aan eens gezindheid tnssehen Kerk en Staat, aan gebrek van het practiecb Christendom. De heeren Bastert en Lohman meenden, dat de Regeering haar stelsel niet aannemelijk had gemaakt. Laatstgenoemde drong aan op het doen vervallen van het geheele artikel ten opzichte van de hulp aan de gemeenten in de kosten van armenzorg. De Minister van Financiën hield vol, dat met de beschikbare gegevens geen betere regeling te krygen is. Door het voorstel der Regeering zal de subsidie bjj wyze van gunst een hooge uitzondering worden. Het voorstel sluit zich bij de bestaande organieke wetten aan en staat herziening niet in deu weg. Art. 3 is onmisbaar in het ontwerp, anders zou de regeling half en incompleet zyn, de Regeering zal daarvoor niet gaarne de verant woordelijkheid dragen. Het amend.-Borgesius acht hjj niet wenscheljjk, maar daarmede staat of valt Uwr^aeringsvoorstel niet. De heer Lohman acht intrekking der wet zoo erg niet, daar dan later een betere regeling kan worden gemaakt. Art. 3 is aangenomen met 62 tegen 21 stemmen. Het amend, der Commissie van Rapporteurs (nienw artikel 3bis) is aangenomen met 63 tegen 15 stemmen. Uit het jaarverslag van de Coöperatieve Vleeschhonwery van »Eigen Hulp" te 's Gravenhage over 1896 bljjkt, dat het aantal leden klom van 786 tot 946 en het gestort kapitaal van f 18,911 tot f 22,720. Ingeslagen werd aan vee en vleesch- waren voor f 154,580 tegen 130,550 in het voorgaand jaar. De verkoopsom daarvan bedroeg f 189,817, latende een bruto winst van f 35,236. Aan leden werd verkocht voor f 175,211. De exploitatiekosten beliepen f 12,864, zoodat er een netto winst overblyft van ^22,372. Na afecbryvingen en uitkeering aan bestuur en beambten zal aan de leden een uitkeering kunnen plaats hebben van 9 V» pCt. van het verbruik. Hulst, 22 Maart. Vrjjdagavond had hier eene vergadering van ingezetenen dezer gemeente plaats, om te spreken over de door den heer van den Broeke te St.-Nicolaas aan de gemeente gevraagde subsidie voor de aan te leggen tram HulstWals oorden. Op die vergadering, waar een 50 A 60 personen tegenwoordig waren, was men vrij algemeen van gevoelen, dat een aan te leggen tramlijn voor de gemeente Hulst meer na- dan voordeelig zyn zou, weshalve men het gewenscht oordeelde, dat de gemeenteraad de aangevraagde subsidie van f 600 per jaar, gedurende de eerste 10 jaren, mocht weigeren. Besloten werd een request op te stellen, waarin den raad verzocht werd geen subsidie te verleenen, en dit request aan de ingezetenen ter teekening te zenden, om het daarna den raad te doen toekomen. Vllssingcn, 22 Maart. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad is door den Voorzitter medegedeeld, dat van den heer W. Stok Jr., architect te Dordrecht, een adres is ingekomen, waarbjj hjj voor eene op te richten bouwmaat- schappy grond vraagt aan de Badplaats tot het bonwen van tien villa's en een hotel. De eerste aandeelen voor de op te richten Maatschappij zyn reeds geplaatst. Op voorstel van Burgem. en Weth. werd met algemeene stemmen besloten aan de te vestigen Maatschappij gratis af te staan 2300 vierk. meters grond ter bebouwing en verder om aan die Maat schappij voor tien jaren te verpachten tegen later te bepalen som, de exploitatie van het strand en de strandstoelen. Goes, 23 Maart. Een stukje geschiedenis der Fisk Jubilee-Zangers, die hier heden avond concert geven. Deze uit kleurlingen bestaande corporatie van zangers en zangeressen, is niet alleen zoo merkwaardig, omdat zij de aandacht vestigt op een tak van muzikale litteratuur, die in Europa zoo goed als onbekend was, n.l. op het Negerlied, maar ook door de volkomenheid der uitvoering, die, zoowel wat technische afronding als zielvolle uitdrukking betreft, moeilijk te overtreffen is. Inderdaad bestaat er tegenwoordig in geen der kunst-centra van Duitschland een a-capella vereeniging, die zich met de Jubilee-Zangers zou kunnen meten, wat de buitengewoon schoone en klankrijke toon- vorming betreft en evenmin wat betreft de fijne geschakeerde voordracht, waarbij b.v. een piano en een pianissimo wordt voortgebracht, zoo sferisch rein, als in Duitschland nog nooit gehoord werd. De Jubilee-Zangers danken hun ontstaan aan den Ameri- kaanschen burger-oorlog van 1861. Toen er met de over winning der Noordelijken een eind gemaakt werd aan de slavernij, was het zaak om alle zwarten, die nu zonder dak en zonder bestaan waren, een beroep te doen kiezen, waarin zij als nuttige, bruikbare leden der burgermaatschappij konden werkzaam zijn. Een schoone vrucht van dit streven was het stichten in 1865 van de Fisk-Universiteit te Nashville, eene inrichting voor hooger onderwijs aan kleurlingen. Het koor der Jubilee-Zangers werd door George L. White in het leven geroepenweldra had hij het door onvermoeide inspanning zoover gebracht, dat hij met hen concerten kon organiseeren en met de opbrengsten er van genoemde inrichting kon steunen. Buitengewoon verrassend waren de artistieke resultaten, die in betrekkelijk korten tijd met de vorming der kleurlingen bereikt werden. Dit vindt zijne verklaring in de volgende omstandigheidOndanks den druk der slaverny en de vernederendste bezigheden onder de zweep van hardvochtige planters, hadden de Negers hun eenigsten en liefsten troost gevonden in den zang, waarmede zij den moeitevollen dag begonnen en besloten, en ver heugden zij zich over deze natuurlijke gave, die hun moed gaf tot den strijd met het noodlot en hun tevens leerde uitdrukking te geven aan hetgeen hun hart opgewekt of treurig stemde. Zonder het aanwezige, overvloedige kapitaal aan goede zangstemmen, dat bij de meesten dezer Negers te vinden was, zou het scholen dezer Jubilee-ZaDgers zeker zeer lang zaam gegaan zijn; het ging echter zoo vlug en mét zoo voorbeeldeloos artistiek gevolg, doordien de natuurlijke begaafdheid slechts op de hoogere vorming door een kunstenaarshand scheen te wachten en doordien de ijver, de geestdrift van den leeraar gelijken tred hield met de onvermoeidheid der leerlingen. De heer J. Bnijse deelt in de a.-r. Nederlander mede, dat zyn bedanken alB voorzitter van het bestuur der anti-rev. kiesvereeniging Voor Neder land en Oranje" te Goes zyn oorzaak vindt in de aanneming van de benoeming tot bestuurslid door den heer B. Quist. Deze is nu voor den aandrang van den heer Buy se gezwicht en heeft diens taak overgenomen. De heer B. meende, dat, nu de heer Quist in 't beBtuur gekozen was, ook hem het voorzitterschap (te voren, 1877 tot 1894 onafgebroken waargenomen) weder toekwam. Sckerpeulssc, 23 Maart. Op het Dinsdag 1.1. alhier gehouden examen, waaraan 14 personen deelnamen in de theorie van het hoefbeslag, zyn allen geslaagd, zoodat allen toegelaten kunnen worden by de practische oefeningen, die de volgende week alhier zullen aanvangen. Hurgll, 23 Maart. De gemeenteraad van Haam stede heeft eene jaarljjksche bijdrage toegezegd aan de Commissie voor de Grintwegen in Schouwen tot uitbreiding van het grint wegennet in Schouwen. De gemeente Haamstede zal alzoo medewerken om het door de Commissie ontworpen plan te doen slagen. Zal dit plan kunnen worden verwezenljjkt, dan zullen in de gemeente Haamstede begrint worden: de Stolpweg tot aan den Zeedjjk, over eene lengte van 2040 M. en de Hooge- of Schelp- hoeksweg over eene lengte van 1330 M. De gemeenteraad alhier daarentegen heeft op het verzoek van de Commissie tot het verleenen eener bydrage voor hetzelfde doel afwijzend beschikt. Zierik/ee, 23 Maart. Gisterenavond werd de besloten zitting van den gemeenteraad voortgezet. Na heropening der zitting werd het kohier van den Hoofdelyken Omslag voor 1897 vastgesteld op f 29,145,37G, zynde naar eene percentage van 3,15. Tot leden der Commissie tot onderzoek der reclames op den Hoofdelyken Omslag werden benoemd de heeren Legemaat, van Genns en Lechner. By de gewone rondvraag vestigt de heer Legemaat de aandacht van Burgem. en Weth. op de ver zakking in de straat aan het Kraanplein, waardoor zich aldaar bij regen voortdurend een grooten waterplas vormt, welke voor de jeugd eene groote aantrekkelijkheid bezit, maar die voor haar zeer nadeelig is, omdat velen er natte voeten en zelfs dikwijls een nat pak opdoen. Hij vraagt of het niet mogeljjk is de bestrating te verleggen of de afwatering te verbeteren, of zoo dit thans niet doenlijk is om de kosten, er de hand aan te houden, dat dit water van gemeentewege telkens wordt De heer ten Haaf acht eene ophooging van het lage gedeelte van het plein wenschelijk en meent dat die ook gevoegelijk zou kunnen geschieden. Nadat de Voorzitter had medegedeeld, dat voor alsnog aan geen verlegging der bestrating kan worden gedacht, omdat die wegens verzakking der rioolbuizen toch niet zou haten, maar dat hij zal zorgen voor het behoorlijk wegvegen van het water, vraagt de heer van Schelven nog inlichting over de verzakking der buizen, welke de Voorzitter verstrekt. De heer van Schelven zegt daarop, dat bij het betreurt dat die buizen zóó zyn gelegd, dat dit aan de gemeente weder groote offers zal koBten en betwyfelt of er, zooals de Voorzitter meent, wel dageljjks door de rioolbuizen wordt gespuid. Na nog eenige bespreking sluit de Voorzitter daarop de vergadering. Dezer dagen werden onder Oosterland de eerste kievisteieren gevonden. De kievitseieren worden te Amsterdam door de handelaars ingekocht tegen f 5 per stuk. Bij den landbouwer F. van Poele te Koewacht zyn Zaterdagnacht 24 kippen en 2 hanen ontvreemd. De politie zoekt naar de daders. Door de recherche te Rotterdam is aangehouden een persoon, woonachtig te Breda, die wegens dief stal, onder verzwarende omstandigheden, was ge arresteerd, doch aldaar uit het arrestantenlokaal ontsnapte. De rywieltentoonstelling te Amsterdam werd Zondag bezocht door 1000 personen. Aldaar kwam dien dag te 4 u. 54 m. van Parijs aan Ch. Joyeux, reclame-rijder van de >Acatine Metropole", die Zaterdagmorgen te 6 u. 7 m. uit Frankrjjks hoofdstad was vertrokken. Hy had den afstand van 626 K.M. dns in 35 nur afgelegd. Met toejuichingen en kransen werd hij begroet. Slechts een kort oogenblik vertoefde hy op de tentoonstelling, om daarop per rytuig naar zyn hotel te gaan en een bad te nemen. Bijzonder frisch kwam hij aan. Toen hem een stoel gepresenteerd werd, antwoordde hij: »ik heb al zoo lang gezeten, nu wil ik eens staan". Joyenx had onderweg niets anders dan vleescn- extract gebruikt, en zyn diner bestond uit Boep, oesters, bloemkool en ijs. Zyn pacemaker Vuillaume is 's middags niet op de tentoonstelling geweest in de Utrechtsche- straat te Amsterdam werd hij door de politie opgepaktEen wandelaar waB met zyn wiel in aan raking gekomen, de Franschman vond dit minder geschikt, en gaf den man een flinken stomp. De politie kwam tusschenbeiden en zoo toog men in optocht naar het Frederikspleinwaar men hem weer spoedig vryliet. Mevrouw C. V., te Oosterhout, ontdekte gas- lucht in haar huis. Zy liet den timmerman ontbieden, die de onvoorzichtigheid beging licht te ontsteken. Een ontploffing was het gevolg, waardoor een deel van den inboedel en het plafond vernield werd. De timmerman kreeg ernstige brandwonden. In de aangrenzende straten was de schok merkbaar. Zier ik zee, 23 Maart. Gisterenavond werd in de Concertzaal alhier gehouden de derde en laatste Volkslezing in dit seizoen vanwege het Nut. Voordrachten werden gehouden door de H.H. jhr. Röell en F. C. van der Vliet; eerstgenoemde had gekozen >Dirk de Snorder" van Justus van Maurik; laatstgenoemde: >eene vergadering van Dierenbeschermers", van dr. Laurillard. Beide voordrachten vielen zeer in den smaak van het aanwezige publiek, dat echter niet talrjjk was, zeer zeker doordien de dagelij ksche werkzaamheden langer dnren. Te 's-Hertogenbosch werd dezer dagen een zes jarig knaapje voor dood uit de haven opgehaald. Na echter ongeveer een uur aanhoudend de drenke lingenmethode op hem te hebben toegepast, mocht men de voldoening smaken de levensgeesten te zien wederkeeren, en den volgenden dag was het venfje bjjna oven flink als vóór het ongeval.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1897 | | pagina 1