ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Dinsdag 16 Maart 1897. Algemeen Overzicht. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 53ste JAARGANG. No. 6897. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiênvan 13 regels 30 Cta. meerdere regels 10 Cts.kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Gr ooit letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van AbonnemenU- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode". Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden door het Postkantoor Zierikzee, gedurende de 2e helft der maand Februari 1897: 1. M. Arnold, Vlissingen. Van Zonnemaire 2. W. den Haan, Vreeswijk. Precies op den laatsten der 6 dagen, door de Mogendheden aan Griekenland toegestaan om zjjne troepen van Kreta terug te trekken, heeft dit land aan de verschillende Mogendheden zjjn antwoord doen toekomen. In het Fronsch gesteld wijst de nota er op, dat al wat Griekenland deed eenvoudig geschiedde om den Europeeschen vrede te bewaren en de Kretenzers te verlossen van het Turksche juk. Evenwel op grond harer ervaring en van hare nauwkeurige kennis van den toestand op Kreta, acht de Grieksche Regeering bet nieuwe stelsel van zelfregeering, dat de groote Mogendheden wenschen, ongeschikt voor Kreta en vreest zij dat dit stelsel het lot zal deelen van de verschillende bestuurs- stelsels, die het een na het ander en zonder goeden uitslag op Kreta beproefd zijn. Men kan zich trouwens gemakkelijk voorstellen wat de toestand zou zjjn van het ongelukkige eiland, van nu af tot op het tijdstip der invoering van dat regeerings- stelsel, indien de groote Mogendheden meenden te moeten volharden in hun besluiten, wanneer men zich in herinnering brengt, wat er in den laatsten tjjd op Kreta is gebeurd. In dezen gedachtengaug, en in naam der humaniteit, alsook terwille van het herstel der orde op het eiland welke pacificatie het eenige onderwerp van zorg voor de groote Mogendheden uitmaakt aarzelt de Regeering niet, zich bij haar te beroepen ten aanzien van den anderen maatregelhet terugtrekken der Grieksche troepen van Kreta betreffende. Laat het waar zjjn dat er geen Grieksche oorlogsschepen in de wateren van Kreta noodig zijn, het verblijf van het Grieksche leger op Kreta wordt daarentegen geëischt, zoowel door overwegingen van humaniteit als om het belang voor het volkomon herstel der orde. De Regeering acht het in het bijzonder hare taak het volk van Kreta niet over te laten op genade of ongenade aan bet fanatisme van do Mohammedanen en aan het Turksche leger, dat ten allen tijde desbewust en opzettelijk medeplichtig is geweest aan de daden van geweld der bevolking tegen do Christenen. Wanneer de Grieksche troepen de rnst in het land hersteld hebben, zullen de wenschen en bedoelingen van die Mogendheden geheel bevredigd zijn en dan, na het herstel der orde, zou hot mogeljjk wezen de vrije wenschen van het volk van Kreta te kennen en vervolgens over zijn lot te beslissen. De gruwelen, die geregeld op Kreta voorvallen sedert verscheidene tientallen jaren, worden niet bedreven zonder het Helleensche volk diep te schokken en bovendien wordt de economische en financiëele toestand van dien Staat er ernstig door in gevaar gebracht; de Helleensche Staat kan niet langer weerstand bieden aan der gelijke schokken. Daarom doet de Grieksche Regeering een beroep op de edelmoedige gevoelens, die de groote Mogendheden bezielen en verzocht zjj haar het volk van Kreta te vergunnen, zelf uit spraak te doen over de wijze, waarop het geregeerd wil worden. Het kon niet anders, of dit keurige antwoord van Griekenland moest het resultaat hebben, dat men er van verwachtte: de groote Mogendheden zijn met nieuwen moed aan het onderhandelen gegaan. Van die onderhandelingen lekt niet veel uit, alleen weten we dat Griekenland in eene nadere nota nog eenige punten heeft ver duidelijkt of nader omschreven. Verder niets dan geruchten, die eerst nadat de interpellatie in de Fransche Kamer, door de Regeering op Maandag bepaald, gehouden is, vaster vorm zullen aannemen. De een beweert, dat alle Mogendheden het eens zijn hierover, dat er nu dadelijk dwangmaatregelen tegen Griekenland moeten worden aangewend, maar dat Engeland eenige bedenkingen had; een ander zegt, dat de Russische Regeering een voorstel aan de overige Mogendheden voorbereidtuitgaande van den eisch, dat de Grieksche troepen worden teruggeroepen; een derde gelooft en hoopt, dat het niet tot dwangmaatregelen komen zal, en een vierde verzekert heel stellig, dat de Mogendheden zich nog eens tot Griekenland zullen wenden, alvorens de strenge maatregelen te treffen, die de admiraals hebben voorgesteld omdat het antwoord van Griekenland een verzoenenden geest ademt. En onder al die geruchten blijft de toestand op Kreta vrijwel onveranderd. De admiraals beweren, dat zij niet genoeg troepen hebben om Kreta tot rust te brengen, maar het schijnt dat zij door hun partijdig handelen tegenover de Turken, die zjj kalmpjes lieten schieten, de zaken eer verergerd dan verbeterd hebben. Op het eiland zelf wordt nog duchtig gevochten, en wie er feitelijk baas is, valt moeilgk to zeggen. Zie telegram). Maar is de toestand op Kreta nog niets veranderd, en de houding van Duitschland, het land, dat het eerst van alle Mogendheden sprak over dwang maatregelen, en dat het beneden zijne waardigheid achtte langer te Athene te onderhandelen, Dnitsch- land, dat een oogenblik zich scheen in te beelden de leiding der Oostersche zaken in handen te kunnen nemen, heeft zich in de laatste dagen op den achtergrond gehouden. Waarin deze veranderde houding is toe te schrijven, ligt nog in het donker. Er zijn er die beweren, dat de Dnitsche Regeering nooit erg ingenomen is geweest met het persoonlijk optreden des Keizers in deze aangelegenheid en dat zij het met Bismarck eens is, die beweerde, dat Duitschland geen belang heeft bjj de Oostersche quaestiemaar er zijn ook anderen, die met groote zekerheid meenen te weten, dat het zich retireeren van Duitschland alleen daarin zijn oorzaak vindt, dat de Keizer gevoeld heeft, dat het machtsvertoon, dat Duitschland in de wateron van Kreta kon ont wikkelen, niet evenredig was met den toon, dien het aansloeg. Inderdaad moet de Keizer zich uiter mate geërgerd hebben aan het ontbreken van Dnitsche oorlogsschepen in de Grieksche wateren en het moest aan die ergernis zijn toe te schrijven, dat de admiraal Hollmann als Staatssecretaris der Marine met een nieuw marineplan voor de begrootings- commissie uit den Rijdsdag verscheen. Dat nieuwe marineplan was zoo buitengewoon veelomvattend en zou zulke zware eisch en der schatkist vorderen, dat de gemoederen bij het hooren daarvan zeer opgewonden werden, tot dat de Rgkskanselier en de Staatssecretaris het noodig oordeelden om te verklaren, dat het plan eigenlijk geen plan was, maar dat er eenvoudig bedoeld was om eens te laten zien wat er nog noodig was om te komen tot ver wezenlijking van het plan dat reeds in 1878 voor de zeemacht was opgemaakt. Waarheid schijnt echter te zijn, dat nóch de Rijkskanselier nóch de Staatssecretaris iets van de indiening afwisten en het de eerste gelukt is den Keizer te bewegen het plan niet tot een struikelblok voor de Regeering te maken. i Engeland. In het stadje Hoxton trad een vrijwilliger na de exercitiën een herberg binnen. Men vroeg hem daar de inrichting en het gebruik van zjjn geweer uit te leggen. Bereidwillig voldeed de man hieraan, toen plotseling een schot afging; de kogel sloeg door een houten beschot, door den hoed van een biljartspeler in het naaste vertrek, en doodde aan den overkant der straat eene dame, die in haar salon met hare zuster en eenige kennissen zat te praten. De inhechtenis genomen vrijwilliger ver klaarde het goweer in geen half jaar in handen gehad te hebben en niets van de ramp te begrijpen. Rhodes is te Parijs, gaat dan naar Spanje en komt vervolgens in Holland. Hij zal einde Maart te Londen terug zijn en denkt dan naar Zuid-Afrika weder te keeren, als de enquête-com missie hem niet noodig heeft. In een thee-salon te Londen, Woodstreet, had Vrijdag een gasontploffing plaats, ten gevolge waarvan vier winkeljuffrouwen gewond worden, twee zelfs ernstig. Bij het overladen van dynamiet in de nabijheid van Glasgow had een ontploffing plaats; zes mannen werden zoo ernstig gewond, dat voor hun behoud wordt gevreesd. Oostenrijk. Weciieil, 13 Maart. Moerawjof heeft aan de vijf andere Mogendheden een schrijven gericht, waarin Rusland voorstelt, dat de zes Mogendheden ieder 2000 man, te zamen dos 12,000 man, naar Kreta zenden om het geheele eiland motterdaai te bezetten en de Grieksche troepen te dwingen, zich terug te trekken. De Mogendheden overwegen op het oogenblik dat voorstel. Frankrijk. De heer Arton, de Panama-held, heeft een lijst gegeven van 30 personen, die in het Panama-schandaal betrokken zjjn. De meeste dier namen zijn bekend, maar volgens de Eclair komen er ook eenige op voor, die groote sensatie zullen wekken. Te Marseille werd een 70-jarige dood gevonden van den honger. Men zegt, dat hjj de 18e is, sedert drie maanden, die van gebrek stierf in die groote stad. Koningin Victoria heeft hare reis naar Nice zóó ingericht, dat President Faure haar aan het station Noisy-le-Sec heeft kunnen ontmoeten en zjjne opwachting maken. H. M. verliet, wegens de bekende redenen, haar salon-rjjtuig niet, maar zjj recipiöerde er den President, die een kwartier bleef. Het als zeer har telg k beschreven gesprek moet voornamelijk over de reis van H. M. geloopen hebben. Duitschland. In een, vóór eenigen tjjd te Buckeburg vertoevend leeuwentheater deed zich onlangs het volgende voor Na het laatste nummer van het program trad de moedige leeuwentemster voor het publiek en riep: >1000 Mrk. voor dengene, die het waagt in het leeuwenhok te gaan." Na deze aanbieding voor de tweede maal afgekondigd te hebben, stond uit een der achterste rijen een boer op en zeide: »lck dan et." (Ik doe het.) Algemeene verstomming. De leeuwentemster, waarschijnlijk niet erg genegen de, voor zoovele getuigen uitgeloofde 1000 Mrk. te betalen, beduidde den man dat de onderneming hoogst gevaarljjk was. >Ik doe het", antwoordde de boer rustig. Maar bedenkt u toch, de leeuwen zjjn zeer wild, gij begeeft u in groot gevaar. »Ik doe het", was het halsstarrig antwoord. Zjjt go getrouwd? »Ja, ik doe het toch". Heeft u kinderen? >Ja, maar toch doe ik het". Nu wanneer gij dan niet hooren wilt, kom, dan zal ik n in de kooi laten. »Ja, ik doe het, laat u eerst het beest er maar uit". Een millioenen-erfenis, waarop 97 personen aanspraak maakten, heeft de rechtbank te Dresden gernimen tjjd bezig gehouden. De erfenis, die ongeveer een millioen Mark groot is, is aan een in Posen in armoedige omstandigheden levende wasch- vrouw toegewezen. IlcrlUn* 13 Maart. De Commissie uit den Rijksdag voor de begrootingen verwierp de credieten, die aangevraagd waren voor den bouw van twee nieuwe kruisers (het lievelingsplan van den Keizer). België. De opzienbarende moord, die in April van het vorig jaar te Eisene bjj Brussel op mevrouw de weduwe Herry werd gepleegd, zullen onze lezers zich nog wel herinneren. Men weet dat de oude dame des morgens dood te bed werd gevonden, terwjjl de brandkast uit haar kamer was verdwenen. De verkoop van de gestolon effecten bracht de justitie op het spoor der dieven. Zij werden bij een Brns8chelsen wisselagent ten verkoop aangeboden door een zekeren Courtois, een gewezen commissaris van politie. Bjj een verder onderzoek rezen tegen dezen zeer zware verdenkingen, zoodat hjj in voor- loopige hechtenis werd gehouden. Spoedig legde de politie de hand op twee ongunstig bekende individuen, Restiaux en De Vos, die van mede plichtigheid werden verdacht. De drie genoemde personen zijn Donderdag wegens deze zaak voor het assisenhof van Brabant verschenen. In de aanklacht wordt evenwel aan Courtois niet alleen den moord op de weduwe Herry ten laste gelegd; hij wordt bovendien verdacht, nog terwjjl hg ambtenaar was bjj de politie, twee diefstallen te hebben gepleegd en een drietal wissels te hebben vervalscht. Nederland. Amsterdam, 13 Maart. Een brutale inbraak heeft gisterennacht plaats gehad in de magazjjnen en kantoren van de firma Zeilmaker Co., Prins Hendrikkade 157, alhier. Door het indrukken eener ruit aan de buitenzijde van het gebouw, dat op het water ligt, wisten de inbrekers zich toegang te verschaffen tot het magazjjn van touwwerk en van daaruit de kantoren binnen te komen. Daar hebben zij op zoodanige wjjze huisgehouden, dat de kantoren des morgens een chaos van verwarring en vernieling vertoonden. Twee nieuwe bureaux waren ingetrapt; in het ook nog nieuwe meubilair had men gesneden, de klok lag stuk gesmeten op den grond, papieren van waarde en geen waarde lagen ordeloos over den vloer geworpen. Men had getracht de brandkast te forceeren, doch deze, een flink gepantserde kast, heeft aau alle pogingen der onverlaten weerstand geboden. Financieel schade lijdt de firma in zooverre niet, dat geen contanten werden medegenomen, maar al de medailles die de firma op verschillende tentoon stellingen verwierf, en waaronder er zijn van waarde, zjjn medegenomeneen groote massieve gouden medaille is echter aan het oog der dieven ontsnapt on is bljjven liggen. Verder worden vermist de groote reddingsmedaille, door Z. M. Willem III geschonken, en alle medailles en penningen des heeren M. C. Teves, die indertjjd de mailboot op de tentoonstelling alhier bonwde. De politie stelt een streng onderzoek in. De sedert eenige weken vermiste dochter van den spoorweg-beambte W. te Amsterdam is terecht zjj was er met haar vrijer »van door" gegaan. Te Enschedé heeft zij een tjjd lang vertoefd, waar zij eene plaats op een fabriek had gekregen; vandaar is zjj naar Duitschland getrokken, doch eenige dagen geleden te Enschedé teruggekomen, waar zij thans door de politie is aangehouden en naar de ouderljjke woning overgebracht. Bloc, Block en Blok. Uit Amsterdam meldt men In een onzer meest bekende hotels logeerden dezer dagen twee handelsreizigers, de Franschman Bloc en de Duitscher Block. Daar kwam de mededeeling, dat een aangeteekenden brief ton poBtkantore gereed lag voor den heer Block, een brief met een aan gegeven waarde van 200 gld. De heer Bloc wist zich, wat hem gemakkei ijk viel door het gering verschil in naam, van die aankondiging en van den brief zeiven meester te maken, waarna hij in een ander hotel zjjn intrek nam. Binnen twee dagen was de gewonnen schat reeds geronnen, en binnen dat gering tjjdsverloop had ook de politie het mis dadig namenspel ontdekt, met het gevolg, dat de Fransche reiziger Bloc, die den Dnitschen reiziger Block bestolen had, gearresteerd werd door den Amsterdamschen rechercheur Blok! Gouda, 13 Maart. Thans is definitief bepaald, dat HH. MM. de Koninginnen bij Hs. Dr. bezoek aan onze gemeente, niet door den tunnel het stationsgebouw zullen verlaten, maar langs een expresseljjk daarvoor, op het zoogenaamd Lombok terrein gemaakt emplacement, dat smaakvol zal worden versierd. Met het oog op de van stadswege aan te brengen versiering van het Stationsplein, bjj gelegen heid van het bezoek der Vorstinnen en de smalle passage aan de Spoorstraat, zullen HH. MM. zoowel bjj den heen- als bij den terugtocht de Crabethstraat Rotterdam, 12 Maart, Gisterenavond ver voegden zich bjj den uitdrager Vink aan de Botersloot drie jongens in het bezit van een aantal stukken satjjn van verschillende kleur, als: granaatkleur, wit, crème, lichtgeel, oranje, bruin, brons, hemelsch blauw en donkerblauw, welke partjj den uitdrager te koop werd aangeboden. Dezen kwam dit evenwel zoo verdacht voor, dat hjj aan de jongens vroeg, of zjj hedenmorgen terug wilden komen. Hiermede namen de knapen genoegen en intusschen werd aan de politie van een en ander kennis gegeven, met het gevolg, dat hedenmorgen eenige rechercheurs in de buurt verdekt opgesteld waren, en toen de jongens vanmorgen opnieuw met hun aanbod kwamen, twee hunner werden gegrepen, terwjjl de derde ontkwam. De politie vond in de beide aangehoudenen I. en P. genaamd, niet alleen een paar oude be kenden terug, maar tevens de daders van den diefstal ten nadeele der firma Brans Co., mannfacturen- magazjjn »De Adelaar" aan de Weste Wagenstraat no. 1 op den hoek der Raamstraat, waar zjj een groote spiegelruit hadden ingedrukt, en negen stukken satjjn hadden ontvreemd, dezelfde die zij thans te koop aanboden. Naar den derden medeplichtige, die ontvluchtte, wordt door de politie ijverig gezocht. De politie te Rotterdam heeft eene straf vervolging ingesteld tegen den havenbediende M. aldaar, die verdacht wordt zich in vereeniging met een schipper te hebben schuldig gemaakt aan oplichting voor een bedrag van f 200. Naar men verneemt, zou deze havenbediende hiertoe over gegaan zjjn om een geldeljjk tekort in zjjn administratie te dekken. M. is reeds in zjjne betrekking geschorst. Te Rotterdam hebben de nieuwo comman danten van 't Leger des Heils in Nederland en België, de maréchale Booth en haar echtgenoot Clibborn, een bijeenkomst geleid. Volgens een bericht in de N. 11. Ct. was de zaal angstig vol" en sprak de maréchale het pnbliek toe in mooie klinkende, hartstochteljjke improvisaties". Zjj zeide o.a., dat zij en haar echtgenoot de menschen in Nederland eenvoudig zullen maken en goed, »als de kindertjes en de leliën in de dalen". Het stoomschip Utrecht" van deRotterdam- sche Lloyd, dat den 28en Februari van Rotterdam naar Java vertrokken is, zon, volgens een te Rotter dam ontvangen telegrafisch bericht, op de Fransche kust vergaan zijn. Nabjj Ouessant is wrakhout aangespoeld, dragende den naam »Utrecht". Er waren geen passagiers aan boord. Als een bijzonderheid meldt men, dat de equipage op drie man na dezelfde was, welke met de Gelder land" van dezelfde reederjj bjj den Hoek van Holland op strand heeft gezeten. Onder hen waren twee Vliasingers. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de bemanning van het stoomschip Utrecht" het slacht offer is geworden van eene ontploffing, die in de aanwezige lading, voor zoover die uit ammunitie bestond, bestemd voor Atjeh, ontstaan kan zijn. Vlissingen. De bjj de Maatscbappjj >de Schelde" in aanbouw zjjnde kruiser »Zeeland" zal Zaterdag 20 Maart, des namiddags te 3 ure, te water worden gelaten. Goes, 14 Maart. Grooter verlies voor onze gemeente dan het aanstaande vertrek van onzen burgemeester mr. J. G. de Witt Hamer laat zich niet denken. Het financieel nadeel door een talrijk gezin, dat aan de neringdoenden ten goede kwam het hooge bedrag van hoofdei, omslag en personeele belasting daargelaten, ontstaat in ons stadje eene leegte, die niet gemakkei jjk aan te vallen zal zijn. De talrijke familie de Witt Hamer, door en door Goesch, heeft dan op een enkel lid na, deze gemeente metterwoon verlaten. Eerljjk als goud gaf deze familie een goed voorbeeld aau allen, en mr. Jan, de burgemeester, muntte daarin weder boven allen uit. Ofschoon van onverdachte liberale beginselen, werd Z.E.Achtb. door alle partgen geacht, en toch was het in veler oog juist zijn gebrek, dat hjj geen jacht maakte op populariteit. Genaakbaar voor iedereen, was hjj tevens do goede raadgever van velen, en niemand heeft het zich ooit behoeven te beklagen den raad van mr. de Witt Hamer te hebben gevolgd. Een zjjner hoofddeugden was weldadigheid, die het meest in het geheim werd bewezen. Geen inteekenljj8t circuleerde in de gemeente of ze werd den burgemeester aangeboden, maar ook geen enkele miste zijne handteekening. Het moest al eene heel zonderlinge zaak zjjn, als hij geen verlof gaf om daarvoor eene inteekenljjst te presenteeren. En wat al veranderingen, tevens verbeteringen in de gemeente. Noemde men vroeger de singels een gordel van modder, thans zjjn ze sierljjk aangelegde wandelplaatsen. Één groote ramp trof de gemeente tijdens het bestnur van mr. de Witt Hamer, de brand der meel fabriek n.l., die èn aan de stad-zelf èn aan vele ingezetenen aanzienljjk nadeel berokkende. Moge mr. J. G. de Witt Hamer nog vele jaren als ambteloos burger een gelukkig leven leiden, en moge de hooge regeering er in slagen een hem waardig opvolger te vinden! Noordgouwe, 14 Maart. De Raad dezer gemeente twee leden waren afwezig kwam op zjjn besluit aangaande den tram terug. De sub sidie a f 150 per jaar zal onvoorwaardelijk aan het tram-comitè uitgekeerd worden. De wensch van bjjna alle kombewoners zal dus niet in vervulling komen. Ouwerkork, 8 Maart. Als een vervolg op liet feest ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van onzen burgemeester, den heer B. 6. van der Have, had heden het aangekondigde feest plaats. Hoewel het weder niet zoo goed was als Zaterdag, was het toch vrij goed; geheel het dorp was nog in feesttooialles was gebleven gelijk Zaterdag. De burgerij, ruimschoots in staat gesteld tot dat feest door den jubilaris, was reeds des voormiddags in een recht gezel lige en vroolijke stemming, die niet weinig werd verhoogd door den optocht met muziek en trom, waaraan een schare van mannen, vrouwen, jongens en meisjes deelnamen, die ook nu naar de woning van den jubilaris trokken en hem een serenade brachten. Des avonds was een feestzaal open gesteld voor de gansche burgerij, waar ook tevens ver- frisschingen te verkrijgen waren. Een allergenoeglijkste stemming heerschte aldaar, te meer daar de tooneelstukjes en voordrachten, welke Zater dag daar werden opgevoerd, ook thans weer ten tooneele werden gebracht. Ten ongeveer acht ure verscheen de jubilaris, vergezeld van zijn echtgenoote, de oudste Wethouder en eenige familie aldaar te midden van zijne burgers, na vooraf de beide herbergen een bezoek gebracht te hebben. Hartelijk waren de woorden door hem tot zijne burgers gericht, waarin hij onder meer ook zei: dat het hem zoo wel was bij de groote stroom van lui van elders, geen enkele wanklank gehoord te hebben. Ja het moest hem van het hart, dat hij voor het aanbod van versterking der politie, daarvoor, als ver trouwende op zijne burgers, beleefdelijk had bedankt. Dat hij nu 25 jaren aan het hoofd der gemeente staande steeds steun en waardeering van hen had ondervonden en thans vroeg of hij daar voor 't vervolg ook weer op kon rekenen, waarop een daverend ja" en applaus en een driewerf ,.Leve de Burgemeester" volgde. De voorzitter der feestcommissie, de heer J. W. Romejjn, dankte namens de burgerij den jubilaris voor de zoo har telijk gesproken woorden en al het goede dezer dagen van hem ondervonden. Ongeveer negen ure vertrok de jubilaris naar zjjne woning. Heerlijk was de toon die overal heerschte. Tot laat in den nacht was men bijeen, zonder wanklank, zonder dron kenschap. Donderdag werden de kinderen der openbare school op chocolaad en broodjes onthaald, waarbij liet hoofd der school, de heer Schoo, in goed gekozen woorden zijn waardeering en dank uitsprak voor de steun en hulp door hem steeds van den jubilaris ondervonden. Vrijdag daarop de kleinen der bewaarschool. Is er nu sprake van dankbaarheid, dan hier; allen zonder onderscheid in feesttenue, de glans van genoegen op aller gelaat, melk drinkende en koekjes etende, afgewisseld door het zingen van expresselijk vervaardigde liedjes, goed iogeleerd door het hoofd der school, mej. Kreft, den jubilaris toegezongen. En zoo behoort het feest dan weer tot de geschiedenis, weken te voren met geestdrift verbeid; aller liarten, hoof-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1897 | | pagina 1