st De gemeenteraad van Hontenisse heeft benoemd tot gemeente-veearts, belast mei de vleescbk curing, deu beer J. Kooyman, provinciaal-veearts aldaar. Op de Woensdag 1.1. onder voorzitterschap van deu beer Mr. H. Smeenge te Heerenveen ge houden algomeene vergadering van de schippers vereniging >Schuttevaer" waren 16 afdeelingen vertegenwoordigd en werden o.a. de volgende voor stellen aangenomen: van do afdeeling St.-Annalandbij den Minister van Waterstaat pogingen aan te wenden ter ver krijging van het voorschrift, dat de in de rivier de Noord gesleept wordende vaartuigen dichter dan thans het geval ia achter de sleepbooten moeten worden vastgemaakt; van de afdeeling Middelburghet leggen van een gasboei te vorzoeken op het einde der Zandkreek en een in het midden daarvan van de afdeeling Rotterdam: aan te dringen op het plaatsen van een voldoend licht op het haven hoofd te Bergen op Zoom, op een gasboei bij het inloopen van de Zandkreek; vrijen sleepdienst te vragen door de Noordgeul; van de afdeeling Roosendaal: betere betonning te verzoeken van het Slaak bij Onde Tonge en het leggen van een gasboei in het Engelsehe gat; van de afdeeling Sliedrecht: aan te dringen op betere bebakening van het Slik te Stavenisse tot de Mosselkreek. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Oost- en West-Souburg diefstal met inbraak gepleegd in het consistoriegeboaw der Ned. Herv. kerk. De brandkist beeft men opengebroken en zich daaruit toegeëigend een som van 70 aan klein geld. Gelukkig is door den dader niet opgemerkt een aanzienlijk bedrag aan munt- en bankpapier, dat zich eveneens in genoemde kist bevond. Aan sloten en grendels is te zien, dat terdege geweld is gebruikt. Een onderzoek der politie is reeds ingesteld. Omtrent den schuldige of de schuldigen is niets bekend. Door de firma C. J. van Houten k Zoon te Weesp zjjn 50 bunders land aangekocht, grenzende aan de terreinen der nieuwe cacao-fabriek tot aan het Merwedekanaal, met het doel daarop een park te doen aanleggen en daaromheen de woningen voor het fabrieks-personeel. Zierikzee, 3 Febr. Door de Gedeputeerde Staten dezer provincie is bg het thans opnieuw ingevallen dooi weder, andermaal beperkt het met beladen voertuigen berijden der kunstwegen, met ingang middernacht tnsschea 3 en 4 dezer. Het is om wanhopig te worden met zulk een winter als wij ditmaal genieter#! Sneenw, dooi, vorst, mist, ijzel wisselen elkander met onrust barende snelheid af. Menschen, die nog weten meé te praten van onze ouderwetsche winters", en dit nu beleven, schudden bedenkelijk het hoofd en vragen zich af, »of nu alles in onzen nieuwen tjjd aan degelgkhoid gaat afnemen". Gelukkig heeft ons Gemeentebestuur de straten doen schoonmaken. Daardoor waren zg althans voor eenige oogenblikken begaanbaar en is er door menigeen op eerlijke wijze wat verdiend. Op de lijst van aanbeveling voor de betrekking van griffier van de arrond.-rechtbank te Utrecht komt voor Mr. J. Lechner, griffier dor arrond.- rechtbank te Zierikzee. Te Niouw-Helvoet heeft een jongen, die door een kameraad met sneeuwballen werd gegooid, dezen zoodanig met een mes aan den hals verwond, dat men voor het behoud van diens leven vreest. Een erg ongelukkig avontuur had een man met een houten been te Didam. Hij kwam Zondag 27 Januari op den weg uit de kerk naar huis aan 't dwalenvolgde een anderen dan den gewonen weg, ging niet ver van huis een boschje kreupelhout in, brak den band, waarmede dat houten been aan zijn dijbeen is bevestigd, kwam in dat boscbje op een dwaalspoor en liep, neen kroop van Zondag middag tot Dinsdagavond door dat bosch, dns twee volle dagen en nachten, zegge ruim 2-maal 24 nren, rond en kwam eindelijk Dinsdagavond thuis aange kropen. Zijne hui8genooten en buren zochten hem al dien tgd te vergeefs. In den nacht van 29 op 30 Januari is ten huize van den rijksveldwachter Strijbosch te Horn (Limburg) diefstal met braak gepleegd, en pl. m. 200 mark aan goudgeld ontvreemd. De daders zijn onbekend. Dit is brutaal! Te Woensel (N.-Br.) is een 2-jarig kindje van zekeren H. in eeu onbewaakt oogenblik gevallen in een waschketel, ten deele met water gevuld, en daarin verdronken. Slechts eenige minuten was de moeder afwezig geweest; bij hare terugkomst was het echter reeds te laat, en alle pogingen, om de levensgeesten weder op te wekken, bleven vruchteloos. Te Rotterdam verkocht dezer dagen op de veemarkt een landbouwer uit Kethel een koe aan een hem onbekenden slager. Terwijl men afrekende, bracht de slager het gesprek op kwade praktijken bg den verkoop en vroeg aan den verkooper, of 't hom nooit was overkomen, dat hg een rund had verkocht en de kooper zich onderwijl zonder betaling doch met het beest had verwijderd? Toen de boer op die vraag tea antwoord gaf, dat hem dit 8 jaar geleden gebeurd was, deelde de slager hem mee, dat hg zelf de man was, die dat op zijn geweten had. Hg was toen door den nood gedrongen, doch kon er nn wel 20 betalen. Hij betaalde daarop de koe van vóór 8 jaar en bovendien f 100 als rente voor het gebruikte geld. Zoo luidt een verhaal, dat te Kethel van mond tot mond gaat. Te Vreeswgk heeft een treffend ongeval plaats gehad. Nadat de vrouw van schipper Didde met haar oudste zoontje eenige oogenblikken van boord was geweest, vond zg met haar man, die inmiddels terug was gekomen, de vier andere kinderen in erbarmelgken toeBtand, bloedbrakende enz. Nog vóór dr. Buurman aan boord gekomen was, was een jongetje, 4 jaar oud, reeds dood. Alle pogingen door dr. Buurman in 'fc werk gesteld, mochten niet baten de levensgeesten weer op te wekken. De drie andere kinderen zijn iets beter. Schipper Didde lag sedert een paar dagen pulp te lossen bg de Koninginneslui8. Van een en ander is aan den officier van juBtitie kennis gegeven. Door de directie van de Holl. IJz. Spoorweg maatschappij zal aan de weduwe Nagel, wier echt genoot oenigen tgd geleden zoo ongelukkig om het leven kwam en die met elf kinderen is achter gebleven, gedurende 6 weken het daggeld van haar man worden uitgekeerd, terwijl haar daarna een som zal wol den toegekend, gelijkstaande met 21/, jaar van dat daggeld. In hot goheol beloopt dit een bedrag van f 1675. De heer A. Arts, oud-luitenant der Pauseljjke Zouaven, werd verleden jaar te Tilburg tot lid van den Gemeenteraad gekozen, maar diende zijn geloofs brieven niet in. Hij wachtte tot hg weder genatu raliseerd was als Nederlander en nu dat geschied is, zal de Raad over zgn toelating moeten beslissen. De vraag is nu of de vorkiezing wettig was, daar de heer A., toen hij verkozen werd, het Nederlander schap miste. De kalender heeft de volgende eigenaardig heden, welke misschien weinig bekend znllen zgn. October begint steeds met denzelfden dag als Januari; April met deazeltdea dag als Juli; December met denzelfden dag als September; Februari, Maart en November beginnen steeds met denzelfden dag, ofschoon deze regel niet geldt voor schrikkeljaren. Een eeuw kan nooit op een Woensdag, een Vrjjdag of een Zaterdag beginnen. Het gewone jaar eindigt steeds met den dag, waarop het begonnen is. Na 22 jaar keert dezelfde kalender terug. hO H I H1EC W Nu van de gewone worstelwedstrijden te Amsterdam de aardigheid vrjjwel begint af te gaan, worden de liefhebbers onthaald op een eerlijk gevecht tusschen Dirk van den Berg en een reuzen- heer". Men heeft Bruintje eerst de nagels behoorlijk afgevijld en hg krijgt een stevigen muilband om, terwijl zgn temmer hem geen oogenblik uit het oog verliest. Dan is het voor een beer eigenlijk ook geen eerlijk gevecht" meer. Maar niettemin, als Dirk van den Berg toont de beren" te kunnen staan, dan is bij meer mans dan vele artiesten", die er ook volstrekt niet bang voor zgn, maar er artistiek den slag van hebben hier en daar zoo'n onbetaald verscheurend dier" achter te laten. 't Kan waar wezen wat de N. R. Gt. vertelt, dat te Amsterdam is voorgevallen. Een schaatsenrijdend meisje sukkelde met een losgeraakt hakleer. Ze vroeg een man op de baan, of hg even een mes voor haar had, doch zoodra kwam deze niet met een geopend mes op haar toe, of een paar voorbijgangers grepen hem aan, luisterden niet naar zjjne verklaring, maar brachten hem, gevolgd door een drom van menschen, die weldra tot eenige honderden aangroeide, naar het politiebureau als de op heeterdaad betrapte vrouwenmoordenaar. Amsterdam wordt aan alle kanten gevaarlijk op zoo'n manier. Eene ver- eeniging, die zeker wel in eene wezenlijk gevoelde behoefte voorziet, is de Zweedscbe vereeniging tegen lange rokken. Lang en breed hebben de leden gediscussieerd over het gewichtige vraagpunt of de dames hare rokken niet een of anderhalf handbreed korter kunnen dragen. Een bloot komend lief damesvoelje staat wel aardig, betoogde eene der spreeksters. Maar niet alle lieve dames hebben lieve voetjes, voerde eene andere daar weer bedenkelijk tegen in. En nog bedenkelijker was bet voorstel om aan deznlken het recht te geven lange rokken te blijven dragen, omdat die lange rokken dan welsprekend te kennen zouden geven, dat de draagster haar levenspaadje had te gaan op lange, breede of plompo platvoeten. Ten slotte werd toch met eene meerderheid van stemmen »de wenschelijkheid uit gesproken" dat de rokken van 10 tot 12 centimeter van den grond moeten staan. De wereld is door dit besluit al weder aardig vooruitgebracht! liet ondier In het llellegnt (U81). Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen Alle vreemdelingen, die het schoone en welvarende dorp Zaamslag bezoeken, zullen met verwondering aan de bnitenzgde van de Hervormde Kerk de stukken van het geraamte opgemerkt hebben van eene groote visch, die in deze streken niet thuis behoort. Weinigen zullen echter de geschiedenis van dit geraamte kennen en daar er in do laatsto dagen over gesproken wordt die overblijfselen uit vroeger dagen met wat meer zorg te bewaren, is het niet ondienstig de geschiedenis van dit zeemonster in herinnering te brengen. Den 15 Augustus 1757 verspreidde zich het gerucht, dat met het opkomende water een visch van buitengewone grootte het Hellegat was inge zwommen en zich bevond op een kwartier afstands van het Zaamslagsche veer. De kapitein der burger wacht, zekere Jan de Vos, ging er met een tiental mannen heen om het ondier te vangen. Onversaagd sprongen zij in eene boot om het na te jagen en op eene zandplaat te drjjven. Tegen den middag, toen het water reeds aanmerkelijk gedaald was, raakte het dier op het droge en door het geweldig slaan, zat het weldra zoodanig in het zand, dat het zich bijna niet meer bewegen kon en men zonder gevaar kon naderen. Van kant gemaakt zijnde, bemerkte men, dat het een soort wal visch was, bekend onder den naam van noordkaper. De lengte bedroeg ruim 26 voet, de staart was, van den eenen boek tot den anderen gemeten, 7 voet breed en het dier was zoo dik, dat drie men schen op den rag naast elkander konden staan. Verheugd over dien on ver wachten buit, begonnen de mannen het verbazend dikke spek aan stukken te hakken en brachten eenige duizenden ponden met hunne boot aan wal, waar zij het tot traan versmolten. Toen de buit verdeeld was, begon men er aan te denken, dat men het geraamte als merk waardigheid zon kunnen bewaren. De kop en verscheidene ribben werden daarna van de slachtplaats gehaald en aan de bnitenzgde van het kerkgebouw geplaatst als een blijvend aan denken aan dit zeldzaam feit. Zoo staat dan bijna 140 jaar dit geraamte aan de buitenlncht blootgesteld. Dat het in dien tijd een onbehaaglijk uitzicht gekregen heeft en door den invloed der buitenlucht veel heeft geleden, is buiten kgf. 't Is daarom, dat er thans stemmen opgaan om dit overblijfsel uit vroeger dagen eens behoorlgk op te knappen en een betere standplaats te geven. He Pest In Indlë. Nog steeds breidt de ziekte zich nit, ook in andere steden van Britsch-Indië. Een Servische prins geeft in den Figaro een interessant verhaal van 't geen bjj te Bombaj heeft bjjgewoond. Hij schrjjft o.a.: »Het is opmerkelijk, dat men in de hospitalen, dank zij de inentingen met serum, meer dan twee derden van de pestzieken, die er behandeld worden, van den dood redt. Maar de afschuw voor de ver menging van do casten, voor de aanraking met lieden, die zjj als hnnne minderen beschouwen, houdt de Hindoes op een afstand van de hospitalen zij blijven liever in hun eigen huis en laten zich behandelen door kwakzalvers of toovenaars, om er onherroepelijk te sterven, dan afstand te doen van de casten-vooroordeelen, waarin zij zgn grootgebracht. Daar komt bg, dat de godsdienst der Parsis, die een tamelijk groot gedeelte der bevolking van Bombay uitmaken, vóór en na den dood allerlei verrichtingen vooiBCbrjjft, die onmogelijk in een hospitaal kunnen worden volbracht. Daarom willen ook de Parsis hunne huizen niet verlaten. Bg een Parsi, die sedert gisteren ziek is en dien ik ga bezoeken, is eene vrouw bezig een wit hemd te was8chen, dat men morgen het lijk zal aantrekken, zijn doodshemd. Dat kleed moet door een lid der familie gewasschen wordenen de vrouw, die weet, dat haar man is aangetast door de pest en dos verloren is, en die zijn doodskleed gereed maakt, heeft droge oogea en eene uitdrukking van berusting, die mij doet ijzen. De zieke ligt op een zeer jaag bed uitgestrekt. Hij heeft het verschrikkelijk benauwd en het zweet parelt op zgn gezicht. Zijn hals is met compressen bedekt en met inspanning vraagt hg mij: »Pftné, Sahib! (water, mijnheer"). Dan sluit hij de oogen weer en schijnt te slapenzoo zal hg slapen totdat het einde daar is. In de nanwe straten kom ik begrafenissen voorbij. Hindoes op baren gedragen, rood beschilderd, ver schrikkelijke gezichten met akeligen lach, grgnzende onder het scharlakenroode blanketsel van de wangen. Het lijk is bedekt met slingers van jasmijnen en Bengaalsche rozen. Voor de baar draagt een man een vaas, waarin houtskool gloeit, die straks den brandstapel zal aansteken en achter het lijk loopen lieden, die met kleppers slaan en op een soort lange trom rumoer maken. Dau volgen de vrienden, ieder een stuk hout dragende, dat zij aan den brandstapel zullen toevoegen, als laatste eerebewijs aan den doode. Daar is weer een andere begrafenisstoet: van muzelmannen. Dit lijk rust op eene baar, bedekt met eene roode met gouddraad doorweven Btof. En de dragers en volgers, allen een soort zangspraak, bijna vroolgk, zingende, gaan langzaam voorbij naar bet mohammedaansehe kerkhof, waar de doode zal ruBten onder de groote bananen en de bloeiende jasmijnen. Eene begrafenis van een Parsi: Op eene baar met witte kleeden bedekt, wordt de doode gedragen door acht mannen geheel in 't wit, met witte hand schoenen. Het gebruik bg de Parsis eischt, dat de dooden in hun doodskleed gebuid en naar den Toren der Stilte gedragen worden door diezelfde mannen, die eene afzonderlijke caste vormen, geen deel kunnen nemen aan de openbare plechtigheden, zonder dat een negendaagsche zuivering is voorafgegaan en die wonen in een speciaal voor hen gebouwd huis. Thans zijn zij, wegens de heerschende epidemie, verplicht, die handschoenen te dragen, die zij in het vuur zullen werpen, evenals zij dit znllen doen met hunne overige kleeren, na den doode van zijne kleeren te hebben ontdaan om hem geheel naakt neer te leggen. Naakt zooala bij ter wereld gekomen is en zooals hij tot stof moet wederkeeren". Op den Toren der Stilte zullen de gieren van avond reeds het geraamte hebben ontbloot van al het vleesch, dat het bedekt, van den doode niets dan een hoop beenderen overlatende, die de brandende zon weldra tot stof zal hebben doen vergaan, stof, dat door den volgenden moesson zal worden weg gevoerd". Landliouw en Veeteelt» Naar ons uit vertrouwbare bron is medegedeeld, hebben onderstaande landbouw-veroenigingen hunne voorloopige toetreding tot het oprichten een er Onderlinge Veeverzekering in de eilanden Schouwen en Duiveland toegezegd eu hunne gemachtigden benoemd tot het daarstellen van het reglement: Eendracht Bindt te Nieuwerkerk; de landbouw- vereeniging te Ouwerkerkdelandbouwvereenigingen te Dreischor en te Noordgouweterwgl van de besturen der vereenigingen te Kerkwerve en te Brouwershaven adhaesie is betuigd en medewerking is toegezegd en van Oosterland, na oprichting eener Yereeniging, ook zeer zeker steun mag verwacht worden. Naar onze meening heeft deze zaak alzoo een goed en voor de vereeniging »Vooruitgang zij ons Streven" alleszins bevredigend verloop. Uit Flakkee werd het vorige jaar 154.500.000 kilo suikerbieten vervoerd, waaruit blgkt, dat op dit eiland ongeveer 4000 hectaren er moe bezaaid werden. Het meest werd vervoerd uit Dirbsland (28.500.000 kilo, het minst uit Herkingen (7.000.000 kilo). Van wege de afdeeling Zevenbergen der Noord- Brabantsohe Maatschappij van Landbouw zal in Maart eene tentoonstelling worden gehouden van paarden en hoornvee. Door de beeren F. A. de Jongh te 's Graven- hage en dr. G. W. Bruinsma te Steenbergen is een verzoekschrift gericht tot den Minister van Financiën, om in erfpacht te mogen ontvangen ongeveer 40 hectaren grond, gelegen onder de gemeente de Lage Zwaluwe, en behoorende tot de vroegere dotatie van Prins Frederik, thans duel uitmakende van het Staatsdomein, en bekend als het Kwistgeld en de Prinses Louisa-polder. De bedoeling schijnt te zgn dit terrein met kanaaltjes te doorsngden, teneinde het in te richten voor de bereiding op groote schaal van vlas, volgens Belgische methode. De aanwezige haven zou daarvoor met een sluis worden afgesloten, een stoomgemaal zou geplaatst, bergplaatsen en vlasketen zonden opgericht en een fabriek met stoomvermogen zou gebouwd worden; het een en ander in staat en geschikt om te dienen voor het verwerken van eenige duizenden hectaren vlas. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 3 Febr. De Kantonrechter heeft heden den schipper nit Clinge, die de vorige week terechtstond wegens visschen van ondermaatsche mosselen op de slikken van Oostorland, ontslagen van rechtsvervolging. Het vonnis overweegt, dat artikel 15 van het Reglement op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen, de werking van artikel 14 opheffende voor de in uitsluitend gebruik gegeven plaatsen, daarmede niet alleen bedoelt de door hel domein uitgegeven perceelen, maar ook toepasselijk is op terreinen, welke door particulieren zgn verpacht. Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie is Booger Beroep aangeteekend. KERKNIEUWS. Beroepen bij de Geref. Gem. te Biezelinge da. L. G. Goria te VeenwoudaterwaL Stavenisse. Boroepen tot predikant bg de Ned. Herv. Gemeente alhier, de heer C. J. Warners, cand. te Leidon. O N D E R W IJ S. De Haagsche gemeenteraad heeft met 29 tegen 6 stemmen gehandhaafd het besluit tot oprichting van noodklassen voor openbare scholen, welk besluit door den Minister van Binnenlandsche Zaken strgdig met de wet was geoordeeld. POSTERIJEM, Benoemd tot assistent op het postkantoor te Goes, G. Kooman, thans brievenbesteller. De brievenbesteller J. Almekinders te Middelburg is met ingang van 16 Febr. a.s. benoemd tot kantoorknecht ten spoorweg-postkantore no. 2 AmsterdamAntwerpen, standplaats Antwerpen. Financiëel^Overzicht. Amsterdam, 30 Januari 1897. Bg eene rnime geldmarkt heeft gedurende de afgeloopen week een levendiger stemming den fondsenhandel gekenmerkt. Voor de Staatsfondsen, in de éérste plaats ter Psrijflche Beurs verhandeld wordende, werden hoogere prijzen besteedprimo voor de Spaansche schuld op bevredigender berichten van Cuba, secundo voor Italianen, welke ruim 1 opliepen, alsook voor Turksche fondsen, naar aanleiding van het waar schijnlijk gelukken van de leening, groot 100/m.m., onder de protectie der groote Mogendheden. In tegenstelling met deze verbeteringen, liepen de Portugeescbe fondsen op verkoopen te Pargs terug. Te Landen, waar de ultimo-Rescontre normaal verliep, hadden verschillende Zuid-Amerikaansche waarden te lgden, als: Brazilianen, Uruguay enz. Peruanen maakten eene gunstige uitzon dering en waren geregeld gevraagd. Ook voor eenige Amerikaansche Spoorwegwaarden bestond te Londen gereede kooplust, speciaal voor Atchison Topeka Adjustment Bonds en Oregon Short Line waarden. Te New-York hield de weifelende stemming aan, doch na weinig beteekenende koersvariatiën sluit de markt er de week in vaste houding. Van de Duitsche Beurzen valt weinig anders te zeggen, dan dat de stemming er geanimeerd was. Hier ter Beurze zgn de Nationale Sehuldsoorten bg toenemend aanbod ten slotte iets verflauwd. Ook Stedelijke Leeningen wat lager, met uitzon dering der 2'/, Amsterdam. Binnenlandsche Sporen iets williger. De Europeesche afdeeling, welke de week zwak opende, was verder over het algemeen vrg vast bg weinig koersvariatie. Zuid-Amerikaansche waarden verdeeld. Columbianen en Peruanen fluctueerden met Londen mede, om op hoogere koersen te sluiten Brazilianen daarentegen meer aangeboden. Terwgl de koersen van Amerikaansche waarden met weinig uitzonderingen geen groote verande ringen aantoonen, was de handel veel levendiger dan gewoonlijk in den laatsten tgd het geval was. Be halve in Atchison-waarden, welke liet behaalde avanB goed konden handhaven, vonden zeer groote omzetten vooral in oude en nieuwe Oregoa Short Line-waarden, plaatsonde Consols werden tot 721/3, nieuwe Consols tot op 81Va voor Amerikaansche rekening uit de markt genomen, terwgl de lokale speculatie meer de nieuwe Income Bonds »A" en de Oregon Short Line Coll. Trust Bonds begunstigt. Eerstgenoemde werden van 431/1 tot 44 verhandeld. In nieuwe Oregon Short Line Bhares vonden geen omzetten plaats. Groote handel was weder in Atlantic Pacific Certificaten in ruil tegen Atchison-waarden. Het New-Yorker Atlantic Pacific Comité heeft de voorstellen der Atchison met groote meerderheid aangenomen. Voor Norfolk-Western-waarden was ook hier eenig meerdere animo te bespeuren. Van Western-waarden waren algemeene Hypotheek-Bonds gevraagd. Vanaf 1 April 1897 dragen deze 3 rente. Merkwaardigerwijze liepen de waarden der Kansas City-groep terug, op het verschijnen de3 heeren de Goeyen'8 brochure, welke over het algemeen tóch een gunstigen indruk gemaakt heeft. Zoowel de Belt-shares als de znsterwaarden sluiten allen de week op iets lager prijzen. De Koloniale afdeeling trok méér aandacht en eene levendige stemming domineerde. Aandeelen Cultuur-Maatschappij der Vorstenlanden zéér gevraagd. Bijna alle Tabaks-nandeélen waren tot beter prijzen te plaatsen, inzonderheid die der Deli-Maatschappij, op geruehteD, dat op de gronden dier Maatschappij ook petroleum was aangeboord. De aandeelen der Nederl.-Indiscbe Exploratie- Maatschappij trokken de aandacht door eene sterke rijzing ten gevolge van gunstige berichten uit Indiö, hetgeen ook op ae overige Petroleum-aandeelen een animeerenden invloed had. Voor de aandeelen der Singkep Tin-Maatschappg was mede méér belangstelling op te merken. Wisselkoersen weinig veranderd, alleen Duitsch- lsnd flauwer op de ruime geldstaud aldaar. Ook hier is geld als gevolg der groote verkoopen van Amerikaansche waarden in de laatste maanden veel ruimer geworden. Geld op prolongatie 2s/t Beurs van Amsterdam. DINSDAG FEBR. IS $t»»tsleenlngeu< EUROPA. Nederland. i Ned. W. S. Cert. dito dito Obl, dito dito Cert. Hongarije. Obl. Goud!. 1876 dito 1881/1893 dito Zilver. Italië. Inschrijving '62/81 5 Oostenrijk. Obl. Papier Mei 5 dito Febr./Aug. 5 Zilver Jan./Juli 5 dito April/Oct. 5 Obligat. in Goud 4 Polen. Obl. Schatk. 1844. 4 Portugal. Obl. m. tick. 100.3 dito m, c. 88/89 April '92 lr. 500 4«/i m. ticket fr. 500 4'/, O. Tabaksraonop .4 5 4 4«ys V. K. 995/» 102'/, 103 86'/, 86'/, 85»/, 86'/, 86'/,, 85'/, 104'/, 93 L. K. 99'/, 98%, or. H. K. 102»/,. 86'/, 85./, 86./,, 85.J, 23»/,, 231, 35»/, 01*/. 35»/,, 851, 80./. 23'/. 3

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1897 | | pagina 5