ZIERIKZEESCil! NIEUWSBODE. Donderdag 26 November 1896. Directeur-Uitgever J. WAALE. AFKONDIGING. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per poet f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 53ste JAARGANG. No. 6850. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" Het HOOFD van het Gemeentebestuur te Zierikzee maakt bekend, dat door den heer Directeur der Directe Belastingen te Middelburg zijn executoir verklaard vier kohieren voor de belasting op het personeel dezer gemeente, dienstjaar 1896/97t w. twee kohieren voljaars-recht nis. 6 en 8, en twee kohieren 9 maanden recht, nis. 7 en 9, die op heden aan den heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier worden ter hand gesteld ter invordering, en dat ieder verplicht is zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzee, den 25 November 1896. CH. W. VERMEIJS. Amerika. Te Chicago heeft zich een groot Engelsch- Amerikaansch syndicaat gevormd tot het aanleggen van spoorwegen in China. Er is reeds voor een millioen dollars ingeschreven. Amerikaan8che struikroovers. Deze soort van men8chen, die in brutaliteit voor de klasse der spoorwegdieven niet onderdoet, legt zich sedert eenigen tijd toe op een specialen tak van struik- rooverijhet uitschudden van wielrijders. Deze liefhebberij is thans in Amerika algemeen bekend als »holding up cyclists". Meer dan eenig ander rustig burger staat de wielrijder bloot aan de aanvallen van struikroovers; want deze heeren hebben leeren inzien dat zij gewoonlijk rjjker buit maken door een wel onderhouden fiets te kapen, dan wanneer zij portemonnaies stelen die later een bagatel bljjken to bevatten, of »gouden" horloges en dito kettingen, die den toetssteen niet kunnen verdragen. De tijden zijn slecht, en deze omstandigheid noopt ook den highwayman" om naar andere bronnen van verdienste" uit te zien. Meestal zijn het de onervaren sportsmen, die het slachtoffer worden van den struikroover, doch ook professionals" worden door hem niet ontzien. Een helder hoofd en een flinke revolver kunnen natuurlijk in dergeljjke omstandigheden wonderen uitwerken, en daarom klinkt het te verwonderlijker, dat de vrije Amerikanen, die gewoonlijk van hun kindsheid af met vuurwapens omgaan, zich zoo maar klakkeloos door den eersten den besten roover, die de noodige brutaliteit bezit, laten uitplunderen. Een der jongste strnikrooverijen had plaats in de onmiddellijke nabijheid van New-Brunswick. Twee wielrijders, Jessup en Thompson genaamd, reden bij regenachtig weer des avonds langs den slechten weg naar de stad, toen zij nabij een boschje plotseling door twee kerels werden aangehouden, die hen noodzaakten, af te stijgen. Terwijl de eene roover beide fietsers met een revolver in bedwang hield, inspecteerde de andere kalmpjes hun zakken en maakte een bedrag van pl. m. f 25 en twee gouden horloges buit. Jessup had nota bene een geladen revolver in den zak, doch was zoo bedremmeld, dat hg er geen gebruik van durfde maken. Het wapen werd door de roovers onmiddellijk in beslag genomen. Wjj zouden je fietsen ook mee nemen, wanneer wg rjjden konden, zei een der bandieten, maar we hebben nog geen tijd gehad, om de kunst machtig te worden! Van alles beroofd, gingen de onfortuinlijke fietsers naar de stad, waar zij de poltie kennis gaven van het gebeurde. Edison moet overtuigd zijn, dat men met de Röntgenstralen den blinden het gezicht kan terug geven, en zelfs aan hen, die de oogen verloren hebbenmits de gezichtszenuw ongedeerd is gebleven. De proeven, die hij met twee blinden heeft genomen, schijnen met goeden uitslag bekroond te zija. Edison zal zich geheel aan deze proeven wgden. Aldus de New-York Herald. Veel sensatie maakt te New-York en elders in het land de dood van Frank Arbuckle, een schatrgk eigenaar van mijnen, waarschijnlijk ten gevolge van een misdaad. Arbuckle werd de vorige week in bewusteloozen toestand gevonden en over leed zonder inlichtingen te hehben kunnen geven. Veel geld, dat hjj bij zich gehad had, werd gemist. Hg was een bekend politician aan de zijde der zilver mannen en voorzitter van het bestuur der demo cratische partg in den staat Colorado gedurende de laatste verkiezingscampagne. De oude mevrouw Vanderbilt, onlangs te New-York overleden, heeft het grootste deel van haar vermogen, dat f 2.640,000 bedraagt, aan de leden harer eigen familie de familie Kissam vermaakt, die geen van allen bemiddeld zgn en voor wie de som dus niet zulk eene kleinigheid is als voor de Vanderbilts. Het heeft eenig opzien gewekt, dat hare kleindochter, de hertogin van Marlborough, ondanks dit sterfgeval, voortgaat met de toebereidselen voor de feestelijke ontvangst van den prins en de prinses van Wales, die eerstdaags met vele andere voorname gasten op het kasteel Blenheim komen logeeren. Te New-York, in Park-row, is men bezig een huis te bouwen vau 118 meters hoogte, dus ongeveer anderhalf maal zoo hoog als de Westertoren te Amsterdam. Het huis zal beBtaan uit 29 ver diepingen. In Washington (Missouri) heeft den 25 Oct. de »pijpen" (Corncob-) koning Hendrik Tibbe het tgdelgke met het eeuwige verwisseld. De gestorvene kwam in het jaar 1867 als onbemiddeld man van Duitschland naar de Ver. Staten en zette zich in Washington neder, waar hij eerst als draaiersknecht zgn levensonderhoud verdieade. In het jaar 1878 deed hij de ontdekking, dat maïsbloem dezelfde eigenschap bezat als het meerschuim. Hjj nam een patent op een door hem uit die zelfstandigheid ver vaardigde pijp, de zoogenaamde Missouri Meerschaum- Corncob-pijp, en bracht het binnen weinige jaren tot millionair. In de laatste jaren bereikte de fabricatie zjjner reuzenfabriek het aantal van 25.000 pjjpen per dag. De Corncob-pgpen zgn nu vrjj wel over de gansche wereld verspreid en de navraag Tiimr dit uiterst billgke en practische artikel heeft ▼an jaar tot jaar grooter omvang gekregen. Engeland. Londen, 24 Nov. Volgens de avondbladen zal dr. Jameson waarschijnlijk binnen eenige dagen om gezondsheidsredenen uit de gevangenis worden ontslagen. In het jaar 1864, in een kouden vastenavond nacht, heeft men in Londen den koopman Martin Dietze dood op straat gevonden. Het was zijn plan geweest een gemaskerd bal to bezoeken of hij was er vandaan gekomen, want hij droeg bet kostuum van een Schotschen boer, toen men hem vond. Do dokter constateerde, dat de dood moest zgn veroor zaakt door een kogel die in het hart gedrongen was, en hot wapen moest in de onmiddellijke nabijheid van het slachtoffer afgeschoten zjjn. Zonder twijfel had men met eeu moord te doea. Het door de autoriteiten ingestelde onderzoek gaf echter geen resultaat, het geheim werd niet opgelost. Tegen het einde der vorige maand stierf in een optrekje aan den Zuider-spoorweg bij Weenen de gade van een grondeigenaar Emil von G., in den ouderdom van 64 jaren. Na haar afsterven vermaakte de weduwnaar een deel harer nalatenschap, en daaronder bevond zich ook een oude, wormstekige handschoenendoos, in welks deksel een pastelbeeld was ingelegd. Dit werd, daar deze doos toch niet meer gebruikt werd, uit de omlijsting verwijderd en daaronder ontdekte men een verkleurden brief. Hg bracht eene ontzettende onthulling. Na dertig jaren werd de sluier van het geheim opgeheven 1 De broeder der vrouw was de moordenaar! Hij bekendo zijn schuld in den brief geheel. Hij was van Stuttgart naar Londen gekomen om bij zijn zwager een betrekking te bekleeden. Beiden geraakten met elkander in onmin, en op eeu goeden dag gaf Dietze den jongen man in tegenwoordigheid zijner zuster een oorvijg. Dat was de aanleiding tot den moord. Een verdenking tegen den werkelijken dader is nooit opgekomen. Gewetenswroegingen lieten hem echter geen rust en op een dag verliet hij Londen. Uit Hamburg adresseerde hij den thans gevonden brief aan zgn zuster en bekende, met de bede om vergiffenis, zijne schuld. Sedert heeft men niets van hem gehoord; de heer v. G. heeft nooit geweten, dat zgn vrouw een broeder bezeten had. Italië. Op eene verschrikkelijke wijze heeft een zekere mevrouw Medzinger te Napels, een nicht van den oud-minister Calonda, een eind aan haar leven gemaakt. Op zekeren dag stond zij vroeg op en liep op bloote voeten voorzichtig naar de keuken om haar kinderen en bedienden niet te wekken. Zij goot een paar liters petroleum over haar ochtend japon uit, maakte van houtblokjes een kleinen brandstapel midden op den vloer en stak dezen aan, nadat zij er op was gaan staan. In een oogenblik stond de arme in lichtelaaie. Een paar minuten lang doorstond zij heldhaftig de hevigste pijnen, maar spoedig kon zij het niet meer uithouden en begon zij te schreeuwen. De huisgenooten snelden haar te hulp, maar het was reeds te laat, het lichaam was reeds voor een deel verkoold en de zelfmoordenaarster bezweek weldra. Zwitserland. Ook in Zwitserland is door de Vrouwenvereniging een adresbeweging begonnen tot opheffing van het verbod van onderzoek naar het Frankrijk. De Parijsche gemeenteraad heeft zonder discussie de uitgaven voor de ontvangst van den Czaar goedgekeurd. De Parijsche politie arresteerde dezer dagen in de rue Madame een grijsaard, die daar in bedelende houding werd aangetroffen. Voor den commissaris van politie gebracht, verklaarde hij de 62-jarige graaf Léon de Serignac te zgn. Toen de man zag, dat men aan zijn woorden twijfelde, haalde hij ziju papieren te voorschijn, waaruit bleek, dat hg werkelijk recht had op den grafelijken titel. Hij is de nakome ling van een oud geslacht uit het departement Neder-Pyreneën. Duitschland. Voor de rechtbank te Detmold is een proces be handeld wegens beleediging van den directeur van het krankzinnigengesticht te Lindenhaus, dr. Roller, door dr. Von Kolppen. Bij het getuigenverhoor zijn daar zaken aan het licht gekomen te erg om te beschrijven. Wat or verteld werd van de onzindelijk heid in het gesticht overtreft nog de gruwzaamste verhalen der middeneeuwsche kerkers. De mede- deelingen der getuigen zijn zoo weerzinwekkend, dat wij ze hier niet kunnen herhalen. De instrumenten werden nooit gedesinfecteerd. Voor de bedden was" geen enkele verschooning aanwezig. De directeur, dr. Roller, heeft volgens deskundigen, bij zijn behandelingen de grootste vergrijpen gepleegd tegen de regelen der heelkunst. Te betreuren is het, dat bij zulke zware aantijgingen een groot deel der verhooren »in het belang der openbare zedelijkheid" in geheime zitting plaats had. Ook bij het requisitoir en de pleidooien waren de deuren gesloten, zoodat de uitspraak niet anders dan verrassing kan baren. De beklaagde werd wegens beleediging van dr. Roller veroordeeld tot 600 Mark boete. Hamburg, 24 Nov. Het aantal werkstakers onder de dok-, kraan- en kaai-werkers bedraagt thans ruim 6000, waaronder ruim 3000 getrouwden. De vereeniging van reeders heeft bekend gemaakt, dat zjj, die zich tot Donderdagmorgen aanmelden op de oude voorwaarden, nog de toegestane loons- verhooging zullen genieten, maar alle andere niet meer. De dokwerkers te Bremen hebben ook een eisch tot loonsverhooging ingediend. België. Er waren in de overdekte markt te Antwerpen, die Vrijdagavond is afgebrand, 169 winkels vol van allerlei artikelen: kleederen, laarzen, aardewerk, huisraad, kleedingstoffen, linnen, fluweel, groenten, fruit, gevogelte, wild, enz. Van die waren was slechts een gedeelte verzekerd, en alles is vernield. De schade is zeer aanzienlijk. De gebouwen waren, volgens V Independence t slechts verzekerd voor 700,000 fr., de goederen voor circa 1,500,000 fr. Het was een ontzagljjke vuurgloed en het blus8chingswerk ging zeer moeiljjk, omdat er slechts drie toegangen naar de brandende ruimte waren. Van de huizen, waardoor de markt rondom was ingesloten, hebben vele ernstige schade geleden. Er heerschte groote ontsteltenis onder de koop vrouwen en onder do bewoners der omstaande huizen. Aan alle kanten zag men huisraad en goederen uit de vensters geworpen, in wilde haast om nog iets te redden. De brand moet vermoedelijk veroorzaakt zgn door een vuurpot, welken een der marktvrouwen in tftYgd mot het marktreglement had achtergelaten. De speelholen in België big ven voorloopig bestaan. De regeering heeft niet kunnen besluiten ze op te heffen of onder toezicht van den staat te stellen. Zjj heeft besloten een bron van inkomsten voor den staat er van te maken en is met de commissie uit den senaat overeengekomen dat voortaan elke speelclub op den dag der opening een vergunningsrecht van 500,000 frs. en bovendien voor elk lid dat de club heeft bezocht 200 frs. aan den staat moet betalen. De minister van financiën meent, dat de meeste clubs deze hooge lasten niet zullen kunnen dragen maar al verdwijnen dan de kleine clubs, de groote zullen er niet minder om bloeien. Het beste bewijs dat zij geen reden tot vrees meenen te hebben, is dat nog dezer dagen eenige Fransche kapitalisten te Bergen een stuk grond voor 250,000 francs hebben gekocht om een speelclub op te richten. Nederland. 's Gravenhage, 24 Nov. Tweede Kamer). Het debat over de Indische begrooting wordt De heer Knijper, zijn beschouwing van Vrijdag voortzettende, drong aau1°. op krachtiger bevordering van het bij het onderwijs aan Europeanen achter gesteld inlandsch onderwijs, waartoe hij de Kamer door een amendement in de gelegenheid zal stellen 2°. op instelling in Indië van universitair onderwijs, ter zake waarvan een tweede koloniale mogendheid als Nederland achterstaat bij alle andere staten met koloniën; 8°. op verbetering der hygiënische toestanden, o. a. door het krachtdadig steunen van medische godsdienstige zendingen met oprichting te haren behoeve van een hospitaal. Voorts protesteerde hij tegen den dwang, die aan de regeeriug het recht geeft iemand tot een bepaald kerkgenootschap te brengen en bepleitte hg de vrgheid voor de kerkgenootschappen, opdat een einde kome aan toestanden, dat hg die als Protestant gedoopt, maar later tot de Roomsche Kerk is over gegaan, in Indië steeds als Protestant beschouwd wordt. Nog kwam hij op voor de gelijkstelling in rechtspositie van de inlandsche Christenen met Christenen, omdat ook dit een struikelblok is voor het Zendingswerk. Waar de taak dezer Regeering afloopt, eischte hjj geen sympathiebetuiging harerzijds met zgn betoog, doch verzocht hg alleen erkenning van het Evangelie als een der hoofdstelsels van koloniaal beleid en verhooging van den post voor inlandsch onderwgs. Naar zijn overtuiging toch behoort de zorg voor de bevolking van Indië ook een plaats in te nemen op een program van sociale hervormingen bjj den aanstaanden stembusstrijd. De heer Pyttersen wees op het nut en de beteekenis der Zending voor de beschaving der Indische stammen, al waarschuwde hg tegen onbe perkte vrijheid voor de zendelingen van welke richting ook en tegen toelating van buitenlandsche missionarissen. Daarom acht hg handhaving van Art. 123 regeerings-reglement, regelende de toelating der zendelingen, dringend noodig. In geljjken geest sprak de heer Roessingh. De Minister van Koloniën waardeert zeer het zendingswerk, maar acht het behoud van Art. 23 regeerings-reglement noodzakelijk. Het heeft nooit belemmerend gewerkt, maar is wel een middel geweest, om zendelingen zelf te beletten in streken zich te vestigen, waar rustverstoring te voorzien was. Mahomedaansche zending is zeldzaam en fanatieke uitingen worden krachtig bestreden. Wat het onderwijs aangaat, vergelijking met Britsch-Indië gaat niet op. Voor inlandsch onderwgs wordt steeds gezorgd naar de behoefte, verhooging van den begrootingspost zal dus niet baten, voor hygiënische belangen wordt zooveel mogeljjk gezorgd, wijziging in de kerkelijke regeling acht hij niet noodig. De zending wil de Minister wel moreel maar niet financiöel steunen en wel subsidie geven voor onderwgs. Het debat over deze afdeeling is gesloten. Rotterdam, 24 Nov. De mist, die ook gisterenavond nog boven de rivier hing, was oor zaak dat o. m. vjjf bootwerkers hunne werkzaam heden niet konden aanvangen. Dit vijftal ving daarom een zwerftocht door de stad aan, waarbij veel tappe rijen bezocht werden. Omstreeks 2 uren in den nacht vervoegden zij zich aan het logement »De Klok" in de Schavensteeg alhier, in de hoop daar nog een borrel te krjjgen. Op hun geklop geen antwoord bekomende, begonnen zij met vuisten op de deur te slaan en, toen ook dit geen succes had, er tegen te schoppen. Dit scheen den logementhouder, die met vier zijner logeergasten zeer gezellig een partjjtje zat te pandoeren, wel wat te erg; misschien ook was hij bevreesd voor de niet al te stevige huis deur; althans hg deed open. >Wg willen drank", riepen de bootwerkers uit één mond»ik geef het niot", was het antwoord van den tapper, »ik mag alleen aan mijn logeergasten tappen". Men stoorde zich niet aau hem en trachtte naar binnen te dringen en zich te verschaffen wat geweigerd werd, doch nu stonden de 4 logeergasten op, snelden hun gast heer te hulp en eene kloppartij ving aan. Op de straat behielden de bootwerkers de overhand, zjj dwongen de tegenpartij in De Klok" terug, volgden haar ook daar binnen en sloegen stuk wat onder hun bereik kwam. In de hitte van den strijd kreeg een van de logeergasten, een Duitscher, een paar halen met een stuk ijzer over het hoofd en de logementhouder een klap boven het linkeroog, waar door zij buiten gevecht gesteld werden. De brandende lamp vloog van de zoldering en deed een begin van brand ontstaan. En in de nu donkere, dompige, lage gelagkamer rolden vriend en vijand dooreen, verhit door den drank, vernielende en verwondende, wat of wie men maar te pakkeq kon krijgen. Het was een geweld als een oordeel, op het oogenblik dat de politie naar binnen stormde en de afgematte strijders uiteen dreef, de bootwerkers naar de Pauwen- steeg bracht, de vrg ernstig verwonde Duitscher naar het ziekenhuis vervoerde en den logement houder verbond. Een ingewikkeld verhoor, waarbij de een den ander schuld zocht aan te wijzen, ving daarop in het holle van den nacht aan. Het blijkt dat die trouwpartij op fietsen te Rotterdam niets anders was dan eene groote reclame-makerjj voor een fabriek. Aan het bruidspaar is n.l. door den fabrikant der voor dat doel gebruikte rij wielen f 600 uitgekeerd. Voor de dienstdoende boden ten stadhuize was het evenwel een schrale dag, daar wegens de groote consternatie vele der trouwende paren hun gebruike lijke fooi schuldig bleven. Het volgende verhaal speelt in de tweede stad des Rijks, 't Ib ontleend aan het Rotterd. Nieuwsblad. •Donderdagavond tusschen 9 en 10 uur was er brand. Waar? Dat wist men niet zeker, maar om 't even, er was brand, en de spuiten reden uit in het vaste geloof, dat zij den brand gauw genoeg vinden zouden. In dat geloof werden de spuitgasten versterkt, want nauw waren zij op straat of de waarschuwers kwamen al vertellen, dat de brand woedde op de Schiekade W.Z. »Schie! Schie!" was het algemeen geroep, en voort ging het naar de Schie. Maar daar was niets aau 'thandje: alle huizen stonden daar als alle dagen, geen vonkje was te bespeuren. Toen werd er geroepen •Verlaat- straat", en rechtsomkeert ging het in vliegende vaart daarheen, maar ook in de Verlaatstraat viel niets te blusschen. Jelui hebben niet goed gezocht", hijgden de waarschuwers; er is wèl brand op de Schie". En weer klonk het SchieSchie!" en weer ging het de Schiekade op, gevolgd door een steeds aangroeiende menigte, wier teenen soms wel eens in ernstig gevaar verkeerden. Die koppige roode haan wilde, ondanks alle waarschuwers, de Schie- kaden maar niet met een bezoek vereeren. Eindelijk, nu wist men het, de brand was op den Hofdijk, en honderd kelen galmden: •Hofdjjkl Hofdijk!" Toen, op het Hofplein, gebeurde er een malheur. De spuit, die de eerste was, scheen zelf moe te worden en te vinden, dat een der kleine café's op het Hofplein, dat van den heer Kramer, waar men een paar stoepjes afgaat, ook voor een spuit een aangenaam rustplaatsje biedt, althans, door het uit wijken voor een rijtuig namen de jongens aan het touw een verkeerde richting, de man aan den boom kon zgn stuur niet houden en sprong ter zijde, en de spuit, perspomp voorop en zuigpomp achterna, huppelde vroolijk de trapjes af eu bestormde met donderend geraas de deur van het café, die op zulke ruwe bezoekers niet is ingericht en dan ookleeljjk gehavend werd. De bezoekers sprongen verschrikt van hun stoelen op, maar gelukkig bekwam niemand hunner en ook geen der spuitgasten eenig letsel. Met vereende krachten bracht men de spuit weer op den vlakken grond, terwijl de schade door heeren brandmeesters zal worden vergoed. Waar nu eigenlijk de brand geweest is, weet men nog niet". Dordrecht, 24 Nov. De platte grond voor de Nationale Tentoonstelling alhier (Juni, Juli en Aug. '97) is verschenen. Het terrein, ongeveer 5 H.A. groot, heeft den vorm van een onregelmatigen vijfhoek, ligt geheel vrij en is voorzien van waterpartijen en beplanting. Links van den ingang, gevormd door een poort, ligt het hoofdgebouw, dat 5000 M2. groot is. Er is een tooneelzaal aan verbonden, terwijl in het front winkels, restauraties e. d. zgn geprojecteerd. Het middengedeelte van het terrein wordt in genomen door de muziektent, omgeven door een houten vloer, een goeden voorzorgsmaatregel in geval van een natten zomer. Dit gedeelte is om geven door groen en plantsoenen, waartusschen kiosken verspreid zijn. Het achterste gedeelte bevat aan de eene zgde het terrein voor de vermakelijkheden en aau de andere zijde Oud-Dordt. Dit laatste wordt door sneden door een bebouwde en met boomen beplante gracht. De steentjes zijn onregelmatig neergelegd. Aan een der hoeken van het marktplein (3250 M2. groot) komt het oude Dordtsche stadhuis, dat in gericht wordt voor de afdeeling Oude Kunst. Aan de andere zgde zal een tooneel verrijzen, van voreii geheel open; de plaats der toeschouwers is op het plein er voor. Ten slotte kunnen wij nog mededeelen, dat gezorgd is voor eene doeltreffende verdeeling van brandweerposten over het terrein. Het oude stadhuis, dat gedurende de tentoonstelling de preciosa en kostbare antiquiteiten zal bergen, staat geheel vrij, en het hoofdgebouw is rondom door water omgeven. «''De prijsvraag, uitgeschreven door de ver eeniging >Voor Vak en Kunst" voor een reclame biljet ten behoeve der in 1897 alhier te houden Tentoonstelling heeft niet minder dan 64 antwoorden uitgelokt. Zondag had op de bovenzaal der vereeniging Kunstmin" de eerste jury-zitting plaats. Niet alleen het groot aantal der inzendingen, maar do werkelijk hooge artistieke waarde van ruim een twaalftal ontwerpen, maakte het onmogelijk in een eerste zitting uitspraak te doeneerst later zal het jury-rapport verschijnen, terwijl daarna de Bchoone collectie publiek tentoongesteld zal worden in ver schillende steden van Nederland. Door de Stoombootreederij Arie Smit zijn de volgende gunstige bepalingen vastgesteld voor het vervoer van goederen naar en van de Tentoonstelling van Njjverheid en Kunst, alhier te houden in Juri, Juli en Augustus 1897. Indien do adressen voldoende zekerheid geven, dut de goederen naar of van de Tentoonstelling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1