De Spaanscbe schatgraver en de polilie in Spanje. „STAD ZIERIKZEE" en „ZEELAND". Viissingen, Middelburg en Rotterdam. ADVERTENTIEN. VEnSCHEinEMHBI». De «Spaansche schatgravers geschiedenissen" hebben gewoonlijk slechts twee manieren van afwikkeling. Het begin is bij alle hetzelfde: men krijgt op zekeren dag een brief uit Spanje, waarin een quasi-gevangene vertelt, dat er ergens een schat te vinden Ls, die geheel of gedeelte lijk in handen kan komen van den geadresseerde, mits deze voor noodzakelijke onkosten zeker geldelijk voorschot wil zenden. De geschiedenis eindigt, zooals gezegd, op twee wijzen: of de ontvanger van den brief zendt bet gevraagde geld en hoort verder niets meer van den schatgraver, óf hij lacht om het geval, laat liet epistel als curiosum aan zijn vrienden zien en deponeert het ten slotte bij de politie, die den over- bodigen raad geeft: «vooral niets zenden I" Van den schatgraver zei ven hoort men in geen geval iets: de man, die zich bedrogen ziet, scheldt op den onbekenden bedrieger; hij, die niet in de val liep, verheugt zich over zijn scherpzinnigheid en de lezers van couranten, waarin een schatgraversgeschiedenis verhaald wordt, vragen zich af, hoe men zoo dom kan zijn, zulk een brief te beantwoorden. Nu eindelijk meenden we eens iets meer van zulk een geheimzinnig Spanjaard te weten te komen. Het trof namelijk, dat een inwoner van Valkenburg (bij Maastricht) onlangs een brief van de bekende soort uit Barcelona ontving en een zijner vrienden plan had, in dezen zomer naar Barcelona te gaan. Daarom besloot de geadies- seerde de correspondentie aan te houden, hoewel ten volle overtuigd, met een bedrieger te doen te hebben. De brief door den heer A. te Valkenburg ontvangen, was gedagteekend uit de militaire gevangenis te Barcelona en onderteekerid door Fernando X>quena. Deze Xiquena verhaalt, dat hij bij een der laatste Spaansche samenzweringen be trokken geweest was, bij die gelegenheid als kolonel der infanterie zijn post had verlaten met medeneming van 150,000 francs. Toen de samenzwering mislukt was, zou hy naar Frankrijk en daarna naar Nederland gevlucht zijn, ten einde hier vergeten te leven. Hij vestigde zich te Amsterdam, maar hoorde na korten tijd, dat zijn vrouw plotseling overleden was en zijn doch tertje ziek achterbleef. Daarom besloot hij alle gevaren te trotseeren en zich vermomd naar Spanje te begeven. Hij was op dat oogenblik juist in liet bezit van een groote som geids, die hij voor alle zekerheid in de buurt van Maastricht begroef, alvorens de grenzen over te trekken. Helaas, de man trok de grens over en niet alleen deze, maar ook die van België—Frankrijk en van Frankrijk Spanje, waar men hem in weerwil van de vermomming herkende, aanhield, veroordeelde en opsloot in de militaire gevangenis te Barcelona, waar hij nu ai 4 jaren gevangen zit. Hij verontrust zich echter zeer over de toekomst van zijn dochter, die zonder fortuin is en in een jongedames-kostschool verpleegd wórdt. Daar de heer Xiquena nu bij toeval zooveel goeds van bovengenoemden heer A. te Valkenburg gehoord heeft, wil hij hem zyn vertrouwen schenken en zijn geheim mede- deelen. Hij zal zijn dochter Clotilde zenden om de plaats aan te wijzen, waar de schat ligt. Te zamen met haar zal de heer A. liet geld opgraven en laatstgenoemde zal tot belooning liet derde deel van de buit mogen houden. Het meisje zal naar Maastricht komen en daar in het hotel «De Zwarte Arend" logeeren. Als chaperone zal eene oude dame, zekere mevr. Raphaele Llaurado, haar ver- de ongelukkige Xiquena in de gevangenis echter geen geld heeft (zijn goederen zijn verbeurd verklaard), zal de heer A. wel zoo goed willen zijn, de reis kosten voor de beide dames van Gerona naar Maastricht voor te schieten. Tenzij de «kolonel" dus nog verdere plannen had, is de bedoeling vermoedelijk alleen de plm. f 100 in handen te krijgen, die de heer A. zou zenden. Deze beantwoordde evenwel zooals gezegd den brief zeer ernstig, zeide dat hij zelf of een zijner vrienden in Spanje zou komen en vroeg eenige legitimatie. Daarop zond onze schatgraver een keurig geschreven verklaring van het bestuur der gevangenis, voorzien van stempels, handteekeningen enz., waaruit bleek, dat Fërnando Xiquena kolonel van de infanterie, zoon van Julian en Maria, geboren te Zaragosa, den 18den September 1892 was opgesloten. Als adres om te corres- pondeeren was dat van den vroegeren adjudant van den «kolonel" senor Leon Guth, Puerta nueva 36, Barcelona, opgegeven, alwaar de brieven dan ook geregeld aankwamen. Voor eenige dagen nu ontvingen we aan ons bureau de langverwachte tijding van bovenbedoelden lieer, die persoon lijk een onderzoek had ingesteld. Helaas, we werden teleurgesteld in onze verwachting om iets van de schatgravers geschiedenis te hooren, maar men zal toegeseD, dat het schrijven belangrijk genoeg is om in zijn geheel op te nemen. We doen dit dan bij deze: «Veel wijzer ben ik na mijn verblijf te Barcelona niet geworden. Van de dievenbende heb ik niet het minste spoor ontdekt, alleen heb ik eene politie gevonden echt typisch Spaansch, bijna komisch in hun ten eenemale onverschillig zijn. Op een morgen begaf ik mij omstreeks elf uur naar het bureau van politiena een eindeloos wachten werd ik eindelijk toegelaten in een klein kaal vertrek. Een jongmensch verzocht mij met beleefde gebaren plaats te nemen op een rieten stoei. Vragend of hij mij in 't Fransch te woord kon staan, antwoordde hij met eenige verontschuldigingen, dat hij deze taal niet volkomen machtig was, maar hij zou 't probeeren. 'tGing werkelijk niet slecht; hij sprak 't Fransch eenigs- zins stootend, hakkelend, rnaar niettemin veel beter dan alle Spanjaarden, die ik tot op dit oogenblik had ontmoet. Ik deelde hem het doel van mijn komst mede en toonde hem tevens het pakje brieven, dat ik in mijn bezit had. O mijnheer komt u over die zaak en om zijn lippen speelde een kleine wrevelige looi wij hebben .daar al zooveel last van gehad, al zooveel brieven daarover moeten lezen en altijd zonder eenig resultaat. «Ja maar", onderbrak ik hem, «ik geloof toch dat het ditmaal niet zoo moeielijk zal zijn; in deze brieven staat duidelijk de naam van den persoon en het adres, waar men zich heeft te vervoegen; gaarne wil ik zelf daar heen gaan, maar geef mij tenminste een tolk mede; ik kan en versta geen enkel woord Spaansch. Niets gemakkelijker derhalve voor dien mijnheer Leon Guth om mij te vertellen, dat hij mij niet kan verstaan. Ik zal dus gedwongen zijn onverrichter zake weg te gaan en de kerel is inmiddels gewaarschuwd. Zeker mijnheer, daarin hebt volkomen gelijk, maar ziet u in deze mag ik niet eigenmachtig handelen, ik ben de hoofdcommissaris niet. Zoudt u zoo goed willen zijn over een uurtje terug te komen? «Goed". Een uur lang doolde ik rond te midden der hoog bloeiende palmen en aloë's in den publieken dierentuin, over het Rarabla, Barcelona's Kal verstraat, met weelderig oostersch ingerichte koffiehuizen en tallooze blinde bedelaars, om dan eindelijk weer de trappen van het politiebureau te bestijgen. Mijnheer de hoofdcommissaris was er nog niet, mijnheer was nog aan 't wandelen. Nog een uur en daar verscheen mijnheer, log, langzaam de treden van de trap opkomend. Fransch verstond mijnheer niet; zijn jonge acoliet moest als tolk fungeeren. Weer een bedenkelijk gezicht en eenige kuchende hm, hm's. «Ja ziet u", zeide hij eindelijk, «als u een tolk moet hebben, dan zult ge u schriftelijk moeten wenden tot den prefect; wij mogen dit niet op eigen verantwoording doen". «Neen", antwoordde ik kort, «daar heb ik geen zin in en buitendien zoolang denk ik hier niet te blijven". «Gaat u het dan mondeling vragen?" «Ook niet: kunt gij mij geen tolk medegeven, dan ga ik alleen". «Maar mijnheer weet u wel, dat de Puerta Nueva de gemeenste buurt is uit geheel Barcelona, het verblyf van vrouwen van 't gemeenste soort en van anarchisten?" «En daar wilt gij mij, een vreemdeling, die u helpen wil op het spoor van een Spaansche dievenbende te komen, laten gaan alleen, zonder eenig geleidde?" «Ja mijnheer ziet u de politie is hier niet zooals in Frankrijk". «Ook niet zooals in Holland", verzekerde ik. Een ongeduldig stilzwijgend schouderophalen als eenig antwoord. «Dus kort en goed", hernam ik weder: »u weigert mij in deze elke hulp?" «Ik rnag niets mij-iheer zonder toestemming van den prefect". Driftig draaide ik mij om en zonder groet verliet ik het vertrek. Ik riep een koetsier en voegde hem toe: Puerta Nueva, no. 36. De man lachte niet, evenmin keek hij mij verwonderd aan, 't geen mij wel verwonderde. 't Duurde niet lang of ik was in de Puerta Nueva; de straat mankte op mij den indruk van een gewone werk- mansbuurt, echter geheel ontbloot van dat cachet aan zedelooze buurten sleeds eigen. Weldra hielden wij stil voor het in de brieven aangeduid huis, een hoog verveloos gebouw. Tusschen de beide voorste vingers van den linkerhand een sigaar, een klein spiegeltje in de palm der hand om steeds te kunt en zien, wat achter mij gebeurde, de rechter hand in den zak, de vinger aan den trekker van een revolver. Zoo betrad ik deze woning. Geen sterveling te zien. Eindelyk hoog, na verschillende trappen te zijn bestegen, een nog jonge vrouw met opgestroopte mouwen, bezig aan een waschtobbe. Een weinig mimiek en gebarenspel, dat ons beiden in het uiten van denkbeelden niet verder bi-acht. De hemel zij dank kwam een werkman zich bij on3 ver voegen, die mij nieuwsgierig aanstaarde. Vous parlez francais monsieur, vroeg hij. Oui, monclier, vousvoudrez bien avoir la bonté de ra'aider Certainement monsieur. Weet u dan ook of hier een Leon Oath woont? Op het oogenblik niet meer; deze heeft hier gewoond ruim een jaar geleden. En waar woont hij nu? Dat weet ik niet precies, maar ik zie hem nog wel enkele keeren in de stad. En wat doet hij? «Hij is koopman in suiker". Dank u zeer. Ik wist derhalve, dat T.eon Guth geen gefingeerde naam, dat de gezochte persoon werkelijk bestond. Onmiddellijk terug naar het politiebureau. Mijnheer de commissaris en zijn jonge helper keken mij vreemd aan, toen ik weer voor hun stond. Ik ben er geweest, voegde ik hun terstond toe. Leon Guth bestaat, maar woont er niet meer. Wilt u nu zoo goed zijn my het adres op te geven van dien man dat zal u toch niet te moeie'ijk zijn en dan zal ik persoonlijk naar hem toe gaan. Dat kurtnen wij u op dit oogenl lik niet zeggen. Laat u het mij dan heden avond weten zóó is mijn naam en daar logeer ik. 't Gaat toch niet mijnheer. Waarom niet?- Ja ziet u Guth Guth dat is geen Spaansche naam. Nu wat zou dat? Dat is een Duitsche naatn. 't Kan wel. Dan zult u u moeten wenden tot den Duitschen consul. Verwonderd, verbaasd keek ik den Barceloonschen dienaar der II. Hermandad aan. Zeg eens meneer hebt u veel van zulke brieven ontvangen? Minstens honderd. En hebt u wel eens een van die bende kunnen gevangen nemen Één mijnheer. Wat moet dat een vervloekte stommeling geweest zijn. Ja ziet u de politie is hier niet zooals in Frankryk. Dat hebt u me al gezegd, maar 't is waarachtig niet noodig my hiervan de verzekering te geven. En nog woedender dan straks holde ik de trappen af, vervloekend de lamlendigheid van de Spaansche politie. Ik ben niettemin toch bij den Duitschen consul geweest, maar deze was naar een koelere badplaats vertrokken't was op dit oogenblik te warm in Spanje. Even laksch, even slof als de politie schijnt ook de adminis tratie der posterijen te zijn; verschillende aan mij geadres seerde brieven heb ik niet ontvangen en, zooals u mij gemeld heeft, evenmin als de brief, welke ik indertijd uit Barcelona schreef, het bureau van uw blad bereikte. (De Telegraaf). Financieel Overzicht. Amsterdam, 7 Nov. 1896. Zooals Woensdag j.l. de telegraaf naar heinde en verre berichtte, ie den dag te voren dus op den 3den November de beslissing van den grooten verkiezingsstrijd in Noord-Amerika gevallen ten voordeele van Mc. Kinley en de «Sound Money"- party, gevormd door hen die de schuld der Vereenigde Staten niet willen repidieeren en eerlgk in goud willen betalen. Luidden de eerste berichten zoo opgewonden mogelgk en werd van eene verplette rende meerderheid gewag gemaakt, zelfs in staten, waar men eene sterke meerderheid voor den can- didaat der «Zuer-partg had geanticipeerd, het is reeds gebleken, dat die meerderheid, hoewel niet alleen meer dan voldoende en zelfs zeer groot, niet zoo overweldigend was, als de eerste draadberichten opgeven. Zooveel is echter zeker, dat de groote Republikeinsche party eene schitterende, veel- beteekenende overwinning heeft behaald en dat daarmede, althans voor het oogenblik, groote, zeer groote catastrophes zgn voorkomen. Wanneer zich nu de verwachtingen zullen verwezenlgken, dat het congres »om" is, met andere woorden, dat de obstructionistische zilver-meerderheid in den Senaat door de nieuwe verkiezingen verdwenen is, dan mag, wanneer niet alle voorteekenen bedriegen, een tgdperk van voorspoed in de Vereenigde Staten te gemoet worden gezien. De Londensche Beurs en in navolging hiervan de onze en zelfs, hoewel in mindere mate, de Duitsche Beurzen, begroetten Mc. Kinley's overwinning met eene stormachtige hausse-beweging voor Amerikaan- sche waarden, zooals sedert jaren in die afdeeling niet werd bggewoond. Deze beweging is natuurlgk, niet alleen wegens de veranderde politieke situatie, doch ook wegens de economische toestanden in de Vereenigde Staten. De prgzen der meeste waarden zgn, vergeleken met nog korten tgd geleden, be- trekkelyk laag te noemen, terwgl de rijzing der producten-prijzen, het streven der Spoorweg-Maat- schappyen, om tot eene verhooging der vrachttarieven te geraken en de toestrooming van groote bedragen bnitenlandsch kapitaal een hooger niveau recht vaardigen. De zoowel te Londen als hier gekoesterde ver wachting, dat de New-Yorksche Beurs, die op den dag der verkiezing gesloten was, den daarop vol genden dag zeer willig zoude openen, werd niet be schaamd. De opening was inderdaad zeer vast en in den aanvang werd de markt door flinke aankoopen krachtig gesteund, doch hot aanbod bleek overwel digend en veroorzaakte eenige reactie, welke den volgenden dag (Donderdag) aanhield. De stemming bleef echter doorloopend vast en de koerslijst van gisteren uit Wall-Street, hedenmorgen hier bekend geworden, toont opnieuw eene sterke «hausse" voor de meeste fondsen aan. Londen en Amsterdam, waar de stemming ook gisteren in weerwil van New-York willig bleef, sloten zich heden krachtig aan bjj dezen verderen sprong opwaarts en wanneer geene on voorziene gebeurtenissen storing teweegbrengen, mag eene algemeene verlevendiging van zaken in de Amerikaansche afdeeling worden te gemoet gezien. De Europeesche markt heeft, tegen veler ver wachting, weinig of niet geprofiteerd van de plotselinge verbetering op Amerikaansch gebied. Te Parijs liep op den dag van het bekend worden der verkiezings-resultaten do markt voor Europeesche Staatsfondsen en Mgnwaarden aan van kei yk een weinig op, doch voor de eerstgenoemde rubriek van weinig beteekenis, terwgl de rijzing in de Mijnsbares even spoedig plaats maakte voor eene daling, die meer dan het zeer kortstondige avans annuleerde. Toch heeft Mc. Kinley's verkiezing eenig gunstig effect gehad op het verloop der Pargsche liquidatie, welke men niet zonder vrees te gemoet zag, terwgl die Rescontre mede zeer werd verge- makkelgkt door de verklaring van het Fransche Ministerie, dat de Regeering afzag van de voor gestelde coupon-belasting op de Fransche Rente. Na de ultimo October-liqnidatie is het te Pargs stil gebleven, hoewel de koersen voor Staatsfondsen de kleine verbetering van af Woensdag j.l. konden handhaven; speciaal Turken en Brazilianen blyven tamelgk willig. Onze Nationale Schuldsoorten waren gunstig gestemd en vooral de Integralen kwamen wat vooruit, aan welke hausse de ruimere geldstand natuurlgk niet vreemd was. Ook Stedelijke Leeningen en Binnenlandsche Sporen konden zieh in sterke mate nog dan de Nationale Schuldbrieven verbeteren. De Europeesche Beleggings-fondsen waren ook hier williger, doch de omzetten gering. Zuid-Amerikanen en Mexicanen vast en beter in prgs; vooral de Brazilioansche fondsen waren ook hier ter Beurze hooger genoteerd. Van de stemming op de Yankee-markt alhier werd hierboven reeds gewag gemaakt; hoewel nog niet van sterke Loqplnst kan worden gesproken, zgn, zoooals gezegd, de omzetten beduidend toegenomen en de koersen flink vooruitgegaan. Atchison Topeka- waarden, Union Pacific-aandeelen, de Missonri-, Kansas- en Teias-obligatiën en aandeelen en de verschillende waarden der Chicago North Western waren het meest gewild. Bg de algemeene attentie voor de Amerikaansche Spoorwegwaarden, was de koloniale afdeeling totaal verlaton, hoewel de diverse Tabaks-Cultuur-aandeelen in prgs vooruit gingen. Aandeeleu Petroleum-Bronnen varieerden van 770 tot 778 Soerabayasche Bank- en Handels- Ver.-obligatiön zoowel als aandeelen onveranderd. Geld op prolongatie veel ruimer met fluctuatiön van: 4 33 Wisselkoersen zwakker: Londen. 12,09s. Parijs 47,97s. Duitschland 59,27s. Beurs van Amsterdam. DINSDAG IO NOV. ISO O. Staatileenlngen. EUROPA. Nederland. pCt. V. K. L.K. II. K. Ned. W. S. Cert2»/, 89's/,, 89% 89"/,, dito dito Qbl3 99 99 dito dito Cert3 985/, 985/, 98%, Hongarije. Obl. Goudl. 1876 5 101»/» 102 dito 1881/1893 4 102»/» 102*/, dito Zilver4»/, 85'/» 85»/» Italië. Inschrijving '62/81 5 82 Oostenrijk. Obl. Papier Mei 5 85»/, 85»/,, 85»/, dito Febr./Aug. 5 84 Zilver Jan./JuJi 5 84»»/ff 84*/» 84 dito April/Oct5 85'/, 85 85»/, Obligat. in Goud 4 102% Polen. mi Schalk. 1844. 4 93 Portugal. Obl. ra. tick. 100.3 2424'/» 24%, dito m. c. 88/89 April '92 fr. 500 4'/, ra. ticket fr. 500 4'/, 37»/» O. Tabaksrnonop 4»/, 9%, 91»/, 915/, Rusland. Cert. Ilamb. 1820. .5 77»/» Obl. Londen 1822. 5 132 C. Ins. 5e Serie '54 5 69 69'/, Oblig. Transcauc. 5 101 dito 1880 Gec4 98'/, dito (Donetz) '94 .4 95»/, 96»/, dito Kursk Ch. Ai. .4 95»/» 95% dito '94 (Orel Vit.) 4 96*/, dito G. R. 625 .4 99»/, 99 dito 1889 3 81%, dito Goudl. '91 3 Obl. in Goud '84 .5 103'/, 104 Spanje. Perpet. Schuld4 55 Binnen). Amortis4 56»/, dito Perpet Sch. 4 43 T u r k ij e. Gepriv. Conv. L4 79'/, 80»/» 81'/» Geconv. serie D 1911/,, 195/, dito serie C20 MIDDEN- en ZUID-AMERIKA. Brazilië. Obligatiën 1883 4»/, 66'/» dito 1889 4 63»/» 63»/, Venezuel a. Obligatiën 1881 4 41%, 41»/» 42 Spoorwegleeningen. Nederland. Holl. Spoor 108»/» Mij tot Expl. van St.-Spw. Aand. 92%, Ned. Centr. Spoorweg Aand. 30»/» dito Obligatie3 92'/» Italië. Spoorw. Leening 1887/89. 5O5/, Zuid-Ital. Sp. 03 52»/,, 52»/,, Oostenrijk. F.O. Spw. Obl. .3 Polen. W. W. A Rusland. Gr. Sp. Maatsch. Obl. 4»/, 97»/, dito dito dito4 Balt. Spw. Aand3 01»/„ 61 Kurk-Ch. Az. 04 101»/,, 101»/» Mosk.-Smol. dito5 Amerika. Atch. T. volg C. v. A. 16'/, 16»/,, 16*/, C. v. 4 pc. G. M. B. O. 2e Hyp. let. A. 4 O. 2e Hyp. let. B. 4 Atlant. P. Tr.-C. 4 45 44»/» 45'/, Central Pacific A. 16'/» 16»/» 17»/, dito Obligatiën 6 98'/, St. Obligatiën7 106 dito Gec. Schuld 6 dito in Goud4»/, 100 dito 2e Hyp. O. 6 113'/, S. Rlw. Ie M. C. T. O. 5 83 U. Pac. hoofdl. A. dito Cert. v. dito 11'/,, 11 12 dito met assessm. dito Obligatiën 6 U. Term. Br. 05 103 Wab. afg. C. v. P. A. 17 18'»/,, C v. 6 pCt. Deb. B. W. N. Y. P. afgest. 6»/,, 6»/» 6»/, Argent. Republ. Spwg. Ink. Obl5 53 Brazilië. Spoorweg!, Obl4»/, 74»/, Premie-Leeningen, Nederland. Stad Amsterdam 3 109»/» Stad Rotterdam3 België. Stad Antwerpen 1887. 2»/, dito Brussel 1886 2»/, Oostenrijk. Staatsl. 1854. 4 dito 1860 5 121'/, dito 1864 161»/» 163»/, MABBTBEB1CHTEM. Rotterdam, 9 November. De aanvoer in 't algemeen was beden, voor den tijd van 'tjaar, buitengemeen klein. Tarwe kon 25 ets. meer opbrengen en vond alzoo plaatsing van f 6.50 tot f 7.50, terwyl extra puike qual. nog iets boven de hoogste noteering kon opbrengen. Per 100 kilo f 9 A f 9.25. Canada was wederom niet ter markt. Rogge kon prijshoudend geplaatst worden, 4.50 k f 5. Gerst. Winter- zeer schaars aangeboden, werd verkocht van f 7.50 tot f 8.10 per 100 kilo. Zomer- en Chevalier- werden tot hoogeren prijs gevraagd, doch waren niet ter markt. Haver was tot vorige prijzen gedeeltelijk te plaatsen. Verkocht van f 3 tot f 4. Paardenboonen gevraagd, doch niet aan de markt. Witteboonen vonden traag koopers van f7 tot f 10,50. Bruineboonen waren van alle artikelen bet meest vertegenwoordigd, doch moesten 25 ct. lager worden afgedaan. Afgedaan van f 7.50 tot f 9.25 en enkele blanke partijtjes nog daarboven. lauwe Erwten als voren. Kooksoort f 6.50 a f 7.25 en extra puike qual. nog daarboven. Voetstoots f 5,60 a /6.40. Vlas. Ofschoon de vraag nog niet algemeen is, is er de vorige week op het land wel iets meer omgegaan. Bewerkt vlas onder de boeren is er nog niet veel, daar er nog niet algemeen gezwingeld wordt. Heden werden aangevoerd ruim 9000 steen, waarvan slechts >/3 koopers vond. De stemming was flauw. L ij n z a a d geheel onveranderd. Zeeuwsche ajuin. Aanvoer heden ca. 10.000 balen. Prijs voor puike mooie groote f 0.80 en voor dito kleine f 0.50 per 48 kilo. Op de veemarkt waren aangevoerd: 62 paarden, 684 vette en 1228 magere paarden, 797 vette en graskalveren, "3 nuchtere kalveren, 189 biggen. Koeien le qual. 68 ct., 2e qual. 62 ct., 3e qual. 56 ct.; sen le qual. 68 ct., 2e qual. 62 ct., 3e qual. 56 ct. stieren le qual. 58 ct., 2e qual. 50 ct.; kalveren le qual. 87 ct., 2e qual. 77 ct., 3e qual. 66 ct. Handel in vette runderen in alle qualiteiten vlugger; in kalveren middelmatig. Londen, 9 November. De markt van het geslachte vee opende vast, maar in de prijzen kwam geen verbetering, behalve voor schapen, waar van de aanvoer klein was. Een gedeelte van den aanvoer van het geslachte vee bleef onverkocht. geetUdingen. Zierikzee. AANGEKOMEN: 11 Nov. „Byculla", kapt. Raffles, van Londen naar Hochfeld. Radergtoombooten STOOMBOOTDIENST Zierikzee en Rotterdam. NOVEMBER 1896. Van Zierikzee: Dond. 12 Vrgdag13 Zaterd. 14 Zondag 15 Maand. 16 Dinsd. 17 Woens.18 Dond. 19 Vrgdag20 Zaterd. 21 '8morg. 8,u. 8,H n 8,30 II 8,H u 8,u Van Rotterdam: Dond. 12 'smorg. 10,n. 10,- 8,30 9,-„ 10,- Vrgdag13 Zaterd. 14 Zondag 15 Maand. 16 Dinsd. 17 Woens. 18 Dond. 19 Vrgdag20 Zaterd. 21 Zondag22 u 10,- 10,a h 10,H ,i 10,15 H 9,45 n 9,45 a 9,45 9,45 10,15 ,i Passagiersvracht Zierikzee en Kil-Dordrecht-Rotterdam. Groote KajuitVoorkajuit: Enkele reis f 1,—X 0,85. Retour1,«5. - O.SO. De Retourkaarten ook voor de tuesohenveerenzgn geldig gedurende drie maanden. De Directeur, K.. 37". de Loozo. Stoombootdlenst NOVEMBER 1896. Van Viissingen naar Rotterdam. Van Middelburg naar Rotterdam. V. Rotterdam naar Middelburg en Viissingen. AMSTERDAMSGHE TIJD. Donderd. 12 Vrgdag 13 Zaterd. 14 Maand. 16 Dinsd. 17 Woensd. 18 'sm. 7,30 7,30 7,30 7,30 v 7,30 iv 7,30 's m. 9, 8,45 iv 8,45 iv 8,45 n 8,45 iv 8,45 's m. 8,15 8,15 *i 8,15 ii 8,15 iv 8,15 8,15 Zoo de Heere wil hopen onze geliefde Ouders ADRIAAN LUIJK GEERTRÜIDA STOUTJESDIJK Jd. den 16 November hunne 95-jarige Eclitvereenlgiug te herdenken. Stavenisse, 12 November 1896. Hnnne dankbare Kindi Aanst. Dinsdag 17 November hoopt onze geliefde Moeder en Grootmoeder, Wed. K. VAN SPLUNTER, geb. C. Dorst, haren SOsten Cüe- boortcdag te herdenken. Iebsbke, 12 November 1896. Hare dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Heden overleed onze Zuster en Behuwdzuster Johanna Hcndrikse, Wed. Jan Vijverberg, in den ouderdom van 79 jaar. Oostebland, 10 November 1896. Namens mijn Broeder en Behuwdzuster, JACOB HENDRIKSE Jz. Algemeene kennisgeving.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 3