gestadig toe, terwjjl de talrjjke huwelijken, welke hier tusschen Israëlieten gesloten worden, zijne werk zaamheden, inschrijven op en afvoeren van de bevolkingsregisters, nog vermeerderen". Voorzeker zullen velen buiten Zaandam deze regels niet recht hebben begrepen en gedacht aan een druk fout. Toch is, naar men meedeelt, wat er staat, volkomen waar. Do kosten van hetkerkeljjk Israëlitisch huweljjk namelijk bedragen in de meeste gemeenten nogal veel, daarentegen in Zaandam zeer weinig. Dientengevolge komen vele Israëlieten uit omliggende gemeenten en vooral uit Amsterdam te Zaandam trouwen. Ook hun burgerlijk huwelijk wordt dan te Zaandam gesloten en vandaar de meerdere bezigheden voor den gemelden ambtenaar, wien met algemeene stemmen de verhooging van salaris is geschonken. Te Haarlem is in bewaring genomen de heer M., wegens poging tot moord op eene weduwe, die weigerde hem to huwen. In de woning van haren zoon heeft hij de vrouw met een mes een snode in den hals toegebracht, onder do woorden, dat haar laatste uur geslagen was. Op aanklacht van de weduwe werd bjj opgespoord. Het geraamde tekort op de Indische begrooting voor 1897 bedraagt ruim 14,5 millioen gulden. Do ontginningswerken op de velden in bet Priescbe dorp Jubbega, die aangekocht zijn voor rekening van den heer P. W. Jansen te Amsterdam, zyn begonnen. De commissie, bestaande uit de heoren Djjk, raadslid; van der Brug, veldwachter, en Gutteling, evangelist, heeft aanvankelijk dertig arbeiders aangenomen. Een verschrikkelijk ongeluk gebeurde in de chocoladefabriek van den beer Bensdorp, aan den Amstel te Amsterdam. Een 14-jarige jongen geraakte namelyk mot zyn rechterarm tnsschen bet groote rad van de machine, met het gevolg dat deze tot voorbij den pols werd afgesneden. Zwaar bloedend en in bewusteloozen toestand werd bij per raderbaar naar het Gasthuis vervoerd. Het W. v. h, R. maakt melding van de volgende merkwaardige verordening, die in een Zuid-Hollandsche gemeente de naam is niet genoemd bestaat. Art. 1. Ieder ingezeten-landbruiker binnen deze gemeente is gehouden vóór of op den laatsten April 1894 en zoo vervolgens telken jare vóór of op den zelfden dag, in te leveren van elke twee hectaren land, welke hij in eigendom of gebruik beeft, de pooten van ééne musch, behoorende tot de navolgende soorten, te weten: 1°. de buismusch (fringilla domestico); 2°. de ring-, boom-, berg- of veldmusch (fringilla montana). Art. 2. Deze inlevering zal behooren te geschieden bij den veldwachter der gemeente, die daarvan aan B. en W. verantwoording doet. Art. 3. Ingeval het vereischte getal pooten, in voege als by art. I elk ingezeten-landbruiker opge legd, niet is ingeleverd, wordt zoodanige nalatige gestraft met geldboete van ten hoogste tien gulden. Onderstaand briefje oatviag een ontvanger der directe belastingen van een arme weduwe, die zich bang maakt voor den deurwaarder. mijn Heer Ondvanger daar ik weezelyk en werkelijk niet kan betaale wand gjj kunt mij wel niet geloove, maar kom bet eens zien boe armoedig of ik my moot behelpen, daar ik zoo gaarne een kaggel wou zette maar ik wegens mijn armoet niet kan, ik heb gekrege scboene daar de spijkers door kome, dus men loop op groote pyn met natte biene mjjn kinder (hebben) een nagpon aan voor een hemt de klompe van mija kindere moeten nog betaalt daar ik zelf aan peen klompe kan toe kome. Verleden jaar zjj (zei) ik al wat zou ik toch gaarne een vloerbezem hebbe maar ik hep er nog geen een en nog veel behalve. Wat is een menscb, die het van de giffce moet hebbe, dat is verschrikkelijk, ik zit alle dage te prakkezere: hoe komt men de winter nog door, daar ik geen kleere hep voor de kout. Vraage is zoo moejelijk, ik heb gevraagd teleen maar men krjjgt ten andwoort: waar moetje 't van terug geeve? dan is men aan bet ent wand dat weet ik ook niet, dus me Heer het is mij onmoogeljjk dat ik het kan betaale anders had ik er al lang geweest. gegroet van mij Wedu me Heer daar ik zelv nog meen te kome maar myn breukband is op 2 plaatse stuk zoo dat ik niet zoo ver kan loope. Over den Zeeuwschen Oesterhandel. Men schrijft uit Zeeland aan De Telegraaf: De Zeeuwsche oesterhandel, die in de laatste jaren een toch al zoo'n kwijnend bestaan voortsleepte, is nu op heden de phase der wanhoop ingetreden. Het begrip >handel" is of staat te niet gedaan te worden. De nypende, epidemische geldnood, even njjpend by de grootere als by de kleinere ondernemingen, gevoogd by het in handen zyn van zaken by quagud- bandel-onbedreven menschen, ongeacht wat er nog meer in den weg staat, heeft dien handel gevoerd op de banen van de onzinnigste beunhazerij en ze gebracht in een staat van verval, die spreekwoordelijk geworden is. Zjj, die het geduld niet hebben, of en dat zijn er zeer velen 'fc niet kunnen uit houden, tot een meer gevorderd seizoen de vraag wat algemeener doet worden, deprimeeren het artikel, door het op alle mogelijke en onmogelijke markten in consignatie te werpen, eindigende met wat of niets er voor thuis te krijgenja, het komt voor, dat er nog aan te kort komt. Immers: waar do behoefte eenig artikel toch niet vraagt, moet toch van zeli een onnatuurlijk opdringen er van leiden tot waardeloosheid. En in casu, is dit nog te erger, omdat er massa's! ter markt gesmeten worden van zóó lichte kwaliteit, dat het eigenlijk nog maar zaaigoed is, wat minstens nog twee jaar zou moeten groeien feiteljjk geeft men dus nu weg, wat in komendo jaren tot oogst strekken moet. DM is den slechten naam die dit van ouds ver maarde artikel daardoor verkrjjgt, 2ijn twee zeer treurige factoren. En de grootere ondernemers zy die volwassene oesters hebben ook zjj voeren den strijd onder ling tot in het doodende; dat reist elkander op de hielen geplaagd door ellendige jalousie en geld nood als gezegd en al lager en lagere offertes makende zóó laag, zóó laag, dat het woord grootere ondernemers", helaas ook niet veel moer is dan een bespotting. En die toestand komt nog te onmogelijker voor, als men weet dat iedere onderneming, de een dan méér en de ander wat minder, tot fondament heeft: eene onoverkomelijke schuldenlast, (tengevolge van een grootsch opzetten in een tjjd van z. g. n. glorie), zonder één eukel lichtpuntje daar tegenover of noen, dit lichtpunt er tegenover: om al dieper en dieper in dien schuldenlast te verzinken, om eindelyk als verscbeidenen reeds uit do wjjdsche r jjen van oester-strijders te eclipseeren, met achterlating zooals dat gaat; niet als 'n indivudeel doch als 'n collectief schuldige, in weerwil. De ruimte laat niet toe, om hier breeder uit een te zetten, boe deze cultuur en handel, van meet af tot heden, (met de z. g. n. glorie incluis) zich toe gedragen heeftalhoewel dat wöl der moeite waard zou zyn, omdat daaruit bljjken zou, dat bet zoo het nu is, zoo komen moest, blijken zou, dat duizend violen tegen boomen kapot slaan niet heele- maal betzelfde is als ééne goede viool maken. 't Behoeft wel geen betoog dat bij ieder, die er direct of indirect in gemoeid is, de vraag op don voorgrond treedt: >En wat dan te doen tot verbetering en tot behoud Onzes inziens iB er maar één wog daartoe. De bedding waarop de nu huidige stroom (d. i. de handel voornamelyk) loopt, moet geheel verlegd wordenverlegd door nieuwe, geheel frisscbe krachten't is niet zon dor respect voor de bestaande executanten doch bet lange en vooral moede- looze staren op één punt mat af. Dogelyke Nederlandsehe financiers moeten do gewordon ellende tot het ouderworp eener grondige, studie makenen door het vormen van een syndicaat^ op eens en voor goed, dat veelhoofdige geüeunhaas- tot één serieus handelslichaam maken. In Engeland? of Amerika was dat allang n van zelfsheid geweest en geworden tot 'n zaak van grooten bloei, en ver wondering baart het dat het oog er van waar uit dan ook nog niet op gevallen is. Het is eene groote, eenige en scboone Neder landsehe industrie (een rjjke bron, mits goed geleid);, iets wat aan den Staat elk jaar nog ruim '/i lioen direct in de schatkist brengt. Moet dat dan nu zoo maar verzinken, eenig en alleen op grond: van onkunde en verkeerde leiding?..... En dat, terwyl eene zekere redresse zoo maar voor 't grjjpen ligt? Met betrekkelijk weinig kapitaal is dat bereikbaar; veel meer komt het aan op: >De rechte mannen op de rechte plaats" er voor te vinden; nu en dat mag toch zeker ook niet onbereikbaar goaebt wor den. Met 'n schijntje van onze sommen, welke men in 't buitenland zoo vaakverloren ziet gaan, ware bier iets zekers en iets nationaals tot bloei te brengen. Een verschrikkelijke nacht. Aan een brief van een der passagiers is de volgende beschrjjving ontleend van een verschrikkelyken nacht, dien passagiers en bemanning van bet stoomschip Marino", op reis van Londen naar New-Orleans, hebben doorgebracht. De Marino" bad 2000 ton chemicaliën aan boord, teer, olie, bars en koopmansgoederen; op deu 6en October verliet zij Londen en had een vrij voor- spoedigen eersten dag. Maar op den 7en brak een geweldige orkaan vrij plotseling los. De lucht was roetzwart on de golven gingen hoog. Het was zeer moeilyk het schip te besturen. Om twaalf uur 's nachts ging de derde officier naar omlaag om te zien of do lading waarbij ik vergeten heb een twaalftal bussen vloeibaar zuur te noemen geen gevaar opleverde. Waarschij olijk is door het schudden van het schip het zuur iu beweging geraakt en zyn de bussen één voor één uit elkaar geploft, dadelijk vlam vattend. Althans, toen do derde officier het ruim geopend bad, sloeg een hevige vlam hem in 't gelaat. Vrij ernstig gebrand, schrok hij terug en riep dadelijk om hulp. Nimmer heb ik een vuur met zooveel geweld zieu uitbarsten. Knallend en bruisend en ziedend en loeiend sloeg het vuur in het ruim. Twintig voet boven de commandobrug uit, vloog de vlam in de lucht. Ik gevoel nog een innige bewondering voor den kapitein, die in den ontzettenden rook en in een regen van vuurvonken op zyn post bleef en met een half-verstikte, maar toch nog krachtige stem zyn bevelen gaf. Hij moest zich soms languit op het dek neerwerpen om deu verstikkingsdood te ontkomen. De mannen wierpen water in de vlammen, maar dit hielp niets. De ladders, de masten en de kajoitskappen vatten vlam en onze dood scheen onvermijdelijk. Toen gaf de kapitein last het schip dwars over te gooien in de zeer gevaarlijke zee. En dat hielp. Groote golven sloegen in het schip, sissend en damp uitspattend neerploffend in de vlam men. Hoewel het schip sloeg en rukte als oen bezetene, bleven de matrozen met haken by het ruim staan en grepen, terwjjl de damp en de rook hun bjjna beletten te zien, in de brandende massa en trokken er telkens klonten uit, die zy vervolgens in zee afsloegen. Op het dek waren intusschen de passagiers te hoop geloopen en het was een geschreeuw en gegil, dat het iemand bang om het hart werd. De zee werd telkens woester en meermalen zag men in het spookachtige roode licht der vlammen groepen men schen als een bal op hot zwartglimmerige dek zich heen en weer bewegen. Wjj waren ter prooi aan de vreeselijke elementen wind, vuur en golven. Een aantal, die alle hoop verloren hadden, stonden met reddingsgordels om, gereed over boord te springen; en wie geen gordel had, maakto aanstalten bun voorbeeld te volgen. Nog liever don dood in do golven dan in hot vuurl Een jongetje van 14 jaar was de moedigste van ons allen. Laten we geen lafaards zijnschreeuwde bij, we zyn immers Engelschenl Kijkt de mannen hun best doen, laten wy hen liever helpen. Toen wij de vlammen verminderen zagen, keerde do hoop op ljjfsbehoud in ons terug. Do machinist en de stokers waren bij de machines geb loven en hadden de vuren weten te behouden. Om drie uur 's morgens was het gevaar geheel geweken. Do zee bedaarde en met noodvlaggen in de top vervolgden wjj onzen weg. Wy waren niet zoo gelukkig een schip te ontmoeten, maar wjj behielden goed woör en kwamen deu 14en te St.-Micbael binnen. Een aantal matrozen moesten er naar 't hospitaal zij waren door de vlammen of door neerploffende stukken hout min of meer ernstig gewond. Landbouw en Veeteelt. By het slot van een redevoering in een landbonwers- vergadering over den mest en zjjne beteekenis, zeido een der sprekers: Ja mijno heeren, men kan veilig zeggendo mest is het jjzeren fondament van alle phyBieke - en daarom ook van alle geeateljjke cultuur. Hij is de eigenlijke grondslag, waarop de menschheid de roemrijke tempelen harer wetenschap en kunst heeft gebouwd. Hy verdient derhalve niet alleen uit landbouwkundig, maar ook uit het oogpunt der kunst ons aller belangstelling in de hoogste mate. Waarljjk, mijne heeren! Ik kan u den mest niet genoeg met warmte op bet hart drukken J" De vergadering werd gesloten en de heeren gingen met >mest op het hart" huiswaarts. Eukele bekende mannen op landbouwgebied willen een conferentie beleggen met voorstanders van den landbouw, teneinde de godragsljjn te bespreken en te volgen bij de aanstaande verkiezingen voor de Tweede Kamer. De inspecteurs op den veeartsenydienst in België, hebben hun regeering in konnis gesteld met het heerschen van mond- en klauwzeer iu velo stallen van Vlaandereu. Deze ziekte wordt op den inlandschen veestapel overgebracht door bet Hollandsche vee, dat sinds eenigen tijd tegemakkeljjk schijnt ingevoerd te worden. Zij is niet alleen besmettelijk voor het vee, maar ook gevaarlijk voor den menscb en openbaart zich door zweertjes in don bek der dieren, die zicb vervolgens ook aan de pooten meedeelen. De melk van koeien, aan mond- en klauwzeer lijdendkan de ernstigste storingen in het menschelyke lichaam doen ontstaan. Wil men het voortwoekeren der epidemie tegengaan, dan is het dringend noodzakeljjk de grenzen voor den invoer van Hollandsch vee te sluiten, zegt Petit Bleu. De smetstof van het mond- en klauwzeer is in het laboratorium van prof. Babes te Beilyn ontdekt. Dat is vermoedelyk de eerste stap op den weg, die leidt tot bestrjjding dezer veelvuldig voorkomende veeziekte. In October zyn aan het grensstation Rozendaal 1201 veewagens ontsmet, tegen 432 in die maand van 1895. Berekend togen 10 stuks vee per waggon, vertegenwoordigde de vee-uitvoer in October dus eene waarde van rtfim f 850.000. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 9 Nov. J. C. N., oud 21 jaar, arbeider te St. Maartensdijk, werd bjj vonnis der rechtbank alhier, wegens diefstal van een haas, ver oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Op zija ingesteld hooger beroep werd het vonnis der recht bank door het Hof te 's Hage bevestigd. Tegen dit arrest werd door N. cassatie aaugeteekend. By arrest van heden werd door den Hoogen Raad zyn beroep verworpen, (Een duur haasje Door de arrondissements-rechtb. te Middelburg werden j.l. Vrijdag veroordeeld wegens diefstal: A. K., 45 jaar, zonder beroep te Ierseke, tot 1 maand en J. B., 19 jaar, slachter te Hoinkens- zand, tot 14 dagen gevangenisstraf; diefstal door middel van een valscheu sleutel en ver brekingJ. P., 17 jaar, arbeider te Ierseke, tot 4 maanden gevangenisstraf, en mishandeling: M. S., 21 jaar, W. S., 25 jaar on S. v. d. P., 21 jaar, arbeiders te Kloetinge, de le tot 6 maanden en de 2e en 3o, ieder tot 4 maanden, en A. O. B., 31 jaar, zonder beroep te Baarland, tot 14 dagen gevangenisstraf. In de te Winschoten gebonden verificatie vergadering in zake het faillissement van mr. M. Hoen, kassier te Hoogezand, is een akkoord aangeboden vau 45 pCt., waarover in een over drie weken te houden vergadering zal worden beslist. De Hooge Raad besliste de vorige week dat de bedoeliug van art. 1612 Burgerljjk Wetboek deze is: dat bjj verkoop van het verhuurde de rechten en verplichtingen van den verhuurder van rechtswege op den kooper overgaan, tenzjj uit- drukkeljjk het tegendeel bedongen is. KERKNIEUW». Bedankt voor bet beroep naai- de Geref. Gem. te Amersfoort door ds. J. H. Donner Jr. te Nieuwdorp. Aangenomen de toezegging van beroep naar de fferv. Gem. te Hall, bij Brommen, door ds. P. do Haas te Den Hoek (by Ter neuzen). Tweetal voor predikant bij de Geref. Gem. to Arnemuiden: Joh. S. Langen te Oldebroek en P. Warmenhoven te Alblasserdam. De bij de Geref. Gem. te Ierseke beroepen predikant Joh. Visser te Harderwjjk, hoopt Zondag 22 November a.s. aldaar intrede te doen. Als bevestiger zal optreden ds. J. H. Spoel van Harderwyk. O N O E R W IJ De aanbeveling voor leeraar in bet Doitsch aan de H. B. S. to Goes (vacature Kolkman) bestaat uit den heer R. Snel te Venlo en mejuffr. Eva de Vries te Haarlem. HOEKRESCHOUWING. De Ondergang van Reimerswaal, door J. Stampebius. Uitgave van L. J. Voerman te Met genoegen hebben wo kennisgenomen van deze niouwo uitgave door den beer Stamperius. Is de Schrijver reeds genoegzaam bekend uit ver schillende werkjes voor dejougd, als: de Stroopers, do Twee Buren, het Veerhnisaan do Oostor-Schelde, de Wees van Amsterdam, enz. enz., voorkomende in do Nieuwe Bibliotheek, wij gelooven dat bij in dit werkje »de Ondergang van Reimerswaal" iets hoeft gegeven wat vooral aan de Zeeuwsche Jeugd niet onbekend mag bljjven. In boeienden, vooral voor de jeugd bevattoljjken stijl, brengt hjj zjjne lezers in het Reimerswaal, zooals het heeft bestaan; laat zien do grazige weiden; laat hooren het werken der bedrjjvige bevolking, totdat hjj eindelyk in zijne verbeelding ziet: een bange nacht, gevolgd door een reeks van rampen. Onder het opschrift (in hoofdst. XIII) een bezoek aan »het Groote Kerkhof", deelt de Schrijver op treffende en voor elk bevattelijke wjjze mede, wat hy heeft gezien, toen hjj met een schipper van Tol en een bozoek bracht aan de plaats, waar eenmaal Reimerswaal beeft gelegon. De indruk, daar verkregen, is op scboone wjjze medegedeeld en kan ook strekken tot nadenken, hieromtrent, dat alle glorie plotseling kan vervallen. Hebbou de vorige werkjes van dezen Sobrjjver oen gunstig onthaal gevonden, wij vertrouwen dat dit ook met dit workje zóó zal zjja. De uitvoering doet de firma Veerman te Heusden eer aan. I n ge zo it tie ii stukke». Meneer de Redacteur! Ik bin mar 'n eenvoudig mannetje, doch lees, net as Jilles in Stoffel, graig de Bode. Noe las ik onlangs dairin, ik geloave in 'n ingezonden brok van 'n meester van de schoole, wat over natuurlijke kinders. Binne dairmee buute- beentjes of onechte kinders bedoeld? Mar dat zou toch mal weze, want dan moste m'n do echte kinders, die der vaoder in moeder getrouwd binne, ommers onnatuurlijke kinders noeme? Toe Meneertje, help me is terechte. Je Vrind, KEES VRAAGAL. Het Programi der Liberale Unie. In verschillende gezaghebbende bladen staat te lezen, dat de bepaling omtrent het afleggen der verklaring door de te stellen kandidaten, zooals die in het Program is opgenomen, niet alleen niet onop gemerkt is gebleven, maar ernatigen tegenstand ondervindt. Daarom is het niet overtollig te achten, to wjjzen op eene waarschynlyk wel onwillekeurige weglating in het verslag van de onlangs alhier gehouden vergadering der Liberale Kiesvereeniging. Ook daar is er op gewezen, dat een dergeljjke bindende bepaling in vele gevallen verkeerd moet werken en dat zelfs voor jaren reeds bjj eene kandidaats stelling werkeljjk moeielykheden gerezen zjjn ter zake van het vorderen eener bindende verklaring van den kandidaat. Het Bestuur der Kiesvereeniging heeft daarop geantwoord: in de bedoelde bepaling geen bezwaar te zien, omdat toch van den kandidaat in redelgkheid niet meer kan gevergd worden, dan dat hij verklaart met de algemeene strekking van het Program mede te gaan. Na deze toelichting door den President is bjj acclamatie besloten tot adbasaie aan de voorstellen van het Bestuur der Liberale Unie. Zieeikzee. A1SSUHERIJ-HERICHTEN. Rruiilisse, 9 November. Mosselen. In de vorige week zija verzonden naar Antwerpen 600 tan, prijs f 2,30 A f 1,90 per ton; naar BruBSel 300 ton, prjjs 20 a 25 Ct. per mand; naar Mecbelen 250 ton, prjjs f 1,90 per ton naar Parijs 950 balen, prys f 2,25 a f 2,10 per baal; naar Londen, Birmingham, Hull en Grimsby 950 balen, prys te Londen f 2,50 tot f 2,25 per baal, te Birmingham, Hull eu Grimsby f 2,10 éi f 2 per baal. Alles franco boord te Rotterdam geleverd. Naar Rotterdam verzonden 150 ton, prijs f 2 per ton. Oesters. Verzonden naar Londen 35,000 stuks 2e soort. Er is te Londen weinig vraag naar Zeeuwsche oesters, daar zij slecht gegroeid en dun van visch zjjn. Op de Engelsche markt ia daaren boven veel aanvoer van Fransche oesters, die veel goed kooper in prjjs zija. Mosselzaad. Aangevoerd 235 ton, prjjs 80 Ct. per ton. KORTE KRONIEK. Herinneringen der week. 9 Nov. 1787. Mr. Laurens Pieter van de Spiegel (geboren te Middelburg) wordt tot raadpensionaris van Holland en Westfriesland gekozen. 10 t 1577. De volksdichter Jacob Cats wordt te Brouwershaven geboren. 11 1319. Poortvliet in leen uitgegeven door graaf Willem van Henegouwen. 12 1720. De schors- of runmolen op de Zuid- zelke bij Zieribzee brandt af. 13 1572. Die van 's Prinsen zjjde doen, onder aanvoering van Arent van Dorp, gouverneur van Zierikzee, een ver- geefschen aanslag op de stad Tholen. 14 1701. De keerljjkheid Oosterland gaat uit bet geslacht de Jonge over aan den heer Charles Loncque. 15 1827. Het graven van het Kanaal van Neuzen, waaraan men in April 1825 begonnen was, wordt voltooid. ZIERIKZEE. TIJD VAN HOOGWATER EN VAN LAAOWATER. November. ifaans- ouderdorn. H.W. L.W. u. m. n. m. 9. 4 voorm. 5,11 10,42 nam. 5,36 11,04 10. 5 voorm. 5,55 11,38 uam. 6,16 11. 6 voorm. 6,41 0,10 nam. 7,14 0,41 12. I voorm. 7,34 1,14 6,- r. nam. 8,15 1,43 13. 8 voorm. 8,38 2,21 nam. 9,26 3,12 14. 9 voorm. 9,52 3,33 nam. 10,42 4,01 15. z.o. 10 voorm. 11,01 4,44 natu. 11,46 5,05 16. 11 voorm. 5,36 nam. 0 5,56 Tjjd van H.W, te Dordrecht 3,15 u. later. L.W. 5,30 TELEGRAMMEN. 'sGravenhage, 9 November. Een officiëel telegram, gisteren uit Atjeh ontvangen, meldt: >In de afgeloopen week maakte eene colonne tochten naar den omtrek van Indrapoeri en Selimoen, waarbij licht gewond werden 2 officieren en gewond 6 militairen beneden dien rang". Het Gerechtshof bevestigde heden het vonnis der rechtbank te Zierikzee tusschen D. Qarts te St. Annaland en de erfgenamen van N. Q. te St. Maartensdijk, betreffende een doctors-rekening. Rotterdam, 9 November. GRAANMARKT. Tarwe 25 ct, hooger. Bruine Booiieu 25 ct. lager. Overigens onveranderd. Alas. Aanvoer 9000 steen. Ongeveer '/3 werd verkocht. Runderen 54, 60 en 66 ct. Kalve ren 67, 77 en 87 ct.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 2