Saimenspraike tusschen Jilles Krukel en Stoffel Bieze. TxxulT MIDDEL BURG-ZIERIKZEE. ADVERTENTIEN. indruk gemaakt en men vertrouwde, dat de Minister niets zou nalaten wat in zjjne macht is om, ook zoolang geene algemeene regeling is getroffen, in dergeljjke gevallen schadeloosstelling te verleenen. Hiertegen zou, meende men, te minder bezwaren bestaan, waar de Minister, in de Memorie van Antwoord van het vorige jaar, beaamde de zienswijze, door zjjn ambtsvoorganger ontwikkeld, dat er bij ten onrechte ondergane preventieve hechtenis reeds thans termen tot schadeloosstelling kunnen zijn. Gevraagd werd, of art. 65 der begrooting den Minister de gelegenheid hiertoe opent? Zoo neen, of bp niet bereid zou zjjn, daarvoor alsnog een post op de begrooting te brengen?" Hieruit bljjkt, dat het onderwerp der schadeloos stelling wegens preventieve hechtenis kolossale vorderingen heeft gemaakt, in beginsel zelfs geen tegenspraak meer ontmoet in de Tweede Kamer, en dat meer bepaaldelijk voor de gevallen-Hoogsteden de toepassing van dat beginsel al dadelijk gevraagd wordt. De Minister wordt zelfs direct uitgenoodigd een post op deze begrooting uit te trekken tot vergoeding aan de beide hier betrokken gezinnen. Dat noemen wjj spijkers met koppen slaan. Met belangstelling en verlangen zien wp naar het antwoord van den Minister uit. LOMBOK. De kosten van de expeditie naar Lombok hebben f 2.656.917 bedragen, waartegenover een totaal cijfer van f 1.406.000 aan buitgemaakte gelden en oorlogsschatting. De preciosa zijn nog niet te gelde gemaakt; er wordt nog een aantal waarschijnlijk zeer kostbare voorwerpen uit Indië verwacht. De ruwe schatting van het geheel is onlangs reeds tot f 1.700.000 teruggebracht. Landbouw en Veeteelt. Suikerbieten-contracten. De Bond van Suikerfabrikanten heeft in zjjne vergadering te Rotterdam besloten niet te contrac teeren vóór de Suiker-wetgeving van 1897/98 is vastgesteld. IKrillnigge, 6 Nov. Het vervoer van suiker bieten is dit jaar buitengewoon aanzienlijk. Dat dit ook voor de gemeentekas niet onvoordeelig is, kan wel bljjken uit het feit, dat alleen in de maand October f 1007,20 aan kaaigeld ontvangen iB. Sclierpeiligge, Nov. De groote drukte van het leveren der peeën begint over te geraken. Het heeft veel moeite gekost ze uit den polder vervoerd te krjjgen, daar door de vele regens de wegen zoo slecht geworden waren, dat de wagens er in bleven steken en alleen met veel moeite door meerdere paardenkrachten uit hun benarde positie verlost kondon worden. Door gebrek aan scheeps- ruimte kunnen de bieten echter niet geregeld naar de fabrieken afgezonden wordenze zijn daarom op hoopen op de haven en rondom het dorp gereden. Als men bedenkt dat dit jaar aanmerkelijk meer peeën uitgezaaid zijn dan vorige jaren en het gewas bovendien zeer goed is, zal men begrjjpen, dat de opgestapelde hoeveelheid zeer groot is. Niemand kan zich dan ook herinneren ooit zulke bergen van peeën op de kaai en rond het dorp gezien te hebben. Aan den heer E. A. Oosterlingb, directeur der zuivelfabriek >de Adelaar" te 's Heer Arendskerle, is eervol ontslag verleend en in zjjn plaats benoemd de heer J. Noteboom te Wolfertsdpk. St. Aiumlaml. De vlekziekte onder de varkens is alhier opgehouden. Aangetast werden 51 dezer dieren. Daarvan zjjn gestorven 17geslacht 28 ea hersteld 6 stuks. Onder de punten van beschrijving voor de 30 Nov. te Rotterdam te houden algemeene ver gadering der vereeniging »Het Nederlandsch Paarden stamboek" komen een tweetal voorstellen van de afdeeling Zeeland" voor. In het eerste zegt die afdeeling dat zjj, overtuigd dat verplichte hengstenkeuring ten zeerste in het belang van de verbetering van het paardenras moet geacht worden, meent dat de vereeniging pogingen moet aanwenden, om het gebruiken van afgekeurde hengsten te ontraden en dat de gebreken van de afgekeurde hengsten zoo duidelijk en algemeen mogeljjk dienen te worden bekend gemaakt, zonder vorbod om afgekeurde hengsten te gebruiken. Het hoofdbestuur, lettende op de bij meerderheid van stemmen genomen beslissing van vorige ver gaderingen, waarbjj de wenschelijkheid van gedwongen hengstenkeuring is uitgesproken, meent dat bjj invoering daarvan straf moet bedreigd kunnen worden tegen overtreders en vermoedt dat bekend making alleen niet als voldoende straf zal worden beschouwd. Het hoofdbestuur wijst op de afdeeling •Noord- Holland". Daar worden jaarljjks alle hengsten gekeurd die voor hunne afstammelingen het recht op eene premie willen behouden. Bp afkeuring van een vroeger goedgekeurden hengst wordt daarvan melding gemaakt door annoncen in dag- en week bladen, maar vooral door biljetten, in zeer ruimen kring verspreid. Op deze biljetten worden alleen premiewaardige hengsten naar volgorde van keurings rang geplaatst. Ieder die aanspraak maken wil op eone bijdrage der provincie moet niet alleen een premiewaardigen hengst gebruiken, maar ook de merrie moet goedgekeurd zjjn en in het stamboek ingeschreven. In Noord-Holland is geene gedwongen hengstenkeuring en die is door dezen maatregel onnoodig. In de tweede plaats stelt de afdeeling do vraag: wat is de geschiktste wjjze van bekendmaking der afgekeurde hengsten? Het hoofdbestuur beveelt de overweging dezer vraag in de aandacht der afd. vergaderingen aan. BECHTSIAKEH. De rechtbank te Maasstricht heeft P. H. D., land bouwer en wethouder te Schaesberg, wegens omkooping en poging tot omkooping bij eene verkiezing, veroordeeld tot eene boete van f 50 en tot onzetting voor den tiji van 3 jaren van het recht om te kiezen of te worden gekozen. De kantonrechter te Ter Neuzen heeft F. v. T., gezagvoerder, en C. D., conducteur te Vlissingen, tor zake vau het vervoeren van ontplofbare stoffen, vrijgesproken van het hun ten laste gelegde. Voor het kantongerecht te Oostburg heeft terechtgestaan T. P., apotheker aldaar, tegen wien door den heer P. M. Dikkenberg, arts te Zuidzande, een aanklacht was ingediend, wegens het niet af leveren van geneesmiddelen volgens een gegeven recept. Het O. M., meenende, dat in deze zaak alles afbing van het scheikundig onderzoek, vroeg uitstel van behandeling, tot de uitslag van dit onderzoek be kend was. De kantonrechter stelde daarom de verdere be handeling dezer zaak uit tot 24 November, terwjjl het scheikundig onderzoek werd opgedragen aan den heer A. J. Wijnne, stads-apotheker te Middelburg. De twee vrouwen uit Ouddorp, die verleden week voor het Hof te 'b Hage terechtstonden wegens meineed met betrekking tot een beweerde overtreding van de plaatselijke verordening op het schrobben van de straat, en die daarvoor door de Rotterdamsche rechtbank tot 6 maanden gevangenisstraf werden veroordeeld, zpn Donderdag in hooger beroep vrijgesproken. Bevestigd is het vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij een landbouwersknecht te Klinge tot 4 maanden gevangenisstraf is veroordeeld wegens diefstal van een paar laarzen, welke hij in bruikleen had. KERKHlEljW8. Dr. J. W. Gunning Jr. te Eerbeek heeft de benoeming tot director van bet Zendelinghuis ea secretaris van het Nederlandsch Zendelinggenootschap aangenomen en zal tegen 't einde des jaars in functie treden. Bedankt voor de toezegging van beroep naar de Herv. Gem te Pernis door ds. J. R. Oalloribaeb te Ierseke. J1. Woensdag herdacht ds. W. T. van Üjjk, predikant bjj de Geref. gemeente te Tholen, onder veel bljjken van belangstelling zjjne 30-jarige ambta^" bediening. Den 4 November 1866 bevestigd in de Chr. afgescheiden kerk te Sellingen, diende do jubilaris achtereenvolgens de Chr. Geref. gemeenten aldaar, te Kollnm, Haren, Heinkenszand, Waardhuizen en sinds 20 Januari 1884 zjjne tegenwoordige gemeento. Het classicaal bestuur van Gouda heeft ds. Hoevers, te Stolwjjk, in zijne bediening geschorst voor den tijd van 6 weken met behoud van tractement. De reden daarvan is, dat ds. H., niettegenstaande de berisping, hem door het Prov. kerkbestuur van Zuid-Holland toegediend, en ondanks de ernstige vermaning van de synodus contracts, toch voortgaat met de bediening van den doop met weglating van de in de kerk sedert eeuwen gebruikelijke formule. Van deze uitspraak is ds. H. in hooger beroep gekomen bjj het Prov. kerkbestuur van Zuid-Holland. De voormalige Kerk B der Geref. Kerken te Dordrecht is met predikant (deu heer van Brum men), kerkeruad en bjjna al de leden tot do Christ. Goref. Kerk teruggekeerd. De heer H. van Breemen, die met ingang van 4 dezer door het Provinciaal kerkbestunr van Noord- Holland is ontzet uit zijn ambt van predikant van Durgerdam, komt van dat besluit in verzet bjj de Synode. Hot »Leger des Heils" heeft thans ook te Ternonzen eene afdeeling gevestigd. OUDER W IJ Mej. A. Kamans, hoofd dor Chr. naoi- on brei- school te Zierikzee, is met ingang van 1 Jan. a.s benoemd tot hoofd der Chr. bowaavachool te Maassluis. StaveillggC. Benoemd tot onderwijzer mot hoofdacte, plaatsvervangend hoofd, alhier, de heer J. H. Stroband te IJselstein. Bjj het to 's Hage gebonden examen M. O. Boekhouden is o. a. geslaagd de heer W. Kosten to Rilland-Bath. Op de voordracht voor onderwijzer aan de openbare school te Oost- en West-Souburg zjjn geplaatst de heeren A. Dekker to Krabbendjjko, M. C. van der Maas te Driewegen en P. Zegelaar te Krabbendjjke. De heer C. de Neef, ondorwjjzor aan de Chr. school te Veere, is in gelijke betrekking benoemd te Oost- en West-Souburg, en heeft die benoeming aangenomen. de suuberpeeën-vei bouw, anders waire die mensen al gouw an den ermen ewist. Stoffel. Dat is oak mar voor enkelen wegeleid buurt, dat sciuent oak veel mooier as et werkehk is, want as je de rekenitnge is goed maikt, dan zul je dairinee nie meer dweepe. De boeren die d'r land bie do laidplaisc komt et ten goeijen, mar die mar driemail op 'n dag mit een tuug pairen kan rie deur slechte wegen, oudt op 't einde van de kampagne niks over dan verslete waigens in of- gebeulde veelgeslete pairden, die veel an grein in oppas ekost In noe wil ik nog nie eens praite over et sagrien, dat vele boeren dairbie ofknappe, wairdeur d'r gezoneid liedt in d'r leven verkort wordt. J i 11 e s. Dair vaolt niks op of te wiezen, 't is wair, mar 't is net zooas in aole diengen, den eenen jaigt den anderen, in zoodoende wordt et 'n stried oak op dat gebied. Stoffel. Wairdeur mot er zoo etobt worre? Wel be schouwt is et de mensen d'r eigen schuld, de beoeften bin roareel in groat, dat er geen geld an te ailen i«. leder leeft op 'n te groaten voet. De kleedinge Ls zelden Hen genoeg, in as et nie veel geld kost is 't nie mooi. Die van 'n klein inkommen mot leven wil eveneens mit pauwenveeren pronke as de miljonnair, in dairbie komt dan nog, dat d'r eigen durp- of stadsgenoten, dat aol nog nie meuge leveren, wel nee, de kleeren komme uut de groate steden, Paries, Amster dam of Rotterdam, ofschoan de stoffe niks beter, in de priezen niks goedkoaper bin. Jilles. Dat kan oak nie buurt, want de stedelienk, as de durpers, bin tegenwoordig goed op de oagte wair ze goed in goedkoap van daine motte trekke, in noe wete m'n toch aolemaile wel, die mar 'n greintje gezond verstand eit, dat de wienkeliers in de groate steden zoo ondraigelijk zwair belast bin, dat ze onmogelijk tegen de kleine plaitsen kunne konkereeren. Et schient 'n ziekte onder de mensen te wezen om den vreemden te dienen in den medeburger of te stoaten. Stoffel. Je prait er net over as lest die ge'mtresseerde van de Zurkzeesche boat in de Nieuwslmle, die man ao «air mien inzien wel gebek, mar dair pleit oak nog wel wat tegen. Dair leve nog xoaveel mensen die de ouwe Zurkzeesche boat in 't geeugen die veel van et reizend publiek in van de vrachtgoederen enomen eit, deur de konkerenlie is et tegenwoordig zoa spotgoedkoap, dat ieder dairdeur gebait is in dairom an beide firma's ulpe verleent. Et is te wachten dat die et goedkoapste is, wel het meeste te vairen eit, welbeschouwd is et te bejammeren dat de Maitschappiën de priezen van de vracht nie geliek zette in dairmee iets oager, dan kon die goeie dienst bluuve bestai, want wie verzekert et publiek, dat de langst vaireude partie nie in de zelde kwaile van willekeur zal vervaole van den eersten? Jilles. Dat zal nie zoa gemakkelik meer gai man, want de tram zal dairin wel voorzie. Stoffel. Dair wacht ik veel eil van voor ons eilandje, mar ze zal noait kunnen konkereeren in pries mit de boat. Ik oape et nog te beleven dat de tram van Aiinstie ofried, dan geef ik de verzekerienge, dat m'n suukerpeeën dairdeur vervoerd worre in dan rie ik oale weke nair de stad. Jilles. As ieder mit de tram z'n peeën kon vervoeren zouwe m'n de kosten uutwinne op de wegen, want die bin overa- l ondeurgrondelik slecht, ik vrceze dat et lange zal dure voor m'n mit de tram rie. Stol fel. Dat geloaf ik oak, want as m'n wat mot kriege duurt gemeenlienge Jank, as ze wat van ons motte bin ze d'r aoltied vroeg bie. Dair is oak nog nie genoeg over eprait in de Kaimers, meugelik dat ze dit zaikje zwiegende op de lange baine schuuve. Jilles. 'tEit oak in de leste lied zoa indrukwekkend ewist init de plechtigeden van onze Koningiune, dat er nie over zukke kleinigeilen eprait kon worre. Stoffel. Et doet m'n plezier dat de eerste in den lande zich op deze wieze an den godsdienst verbinden, want 'n volk zonder godsdienst is as 'n gebouw zonder fondamenten. Domino Van der Flier eit dat mar goed ezeit, |in m'n wille oape dat ze 'n goeie voorgangster mag weze voor gcëel ons land in ieder eur trouw volgt. Jilles. Jammer dat die pleclitigeid nie meer in 't publiek kon gebeure, dair den godsdienst voor ieder vrie is in goliek stait, dan zou de eeneid van geest meer 'n liefderiek karakter anenomen Mar men et elezen in de kranten, dat de niet-godsdienstigen de voorrang bevochten om te zien oe de Koninginnen d'r untzaige, nie om te oiren wat er ver kondigd wier. Stoffel. Dat zie je toch meestal, dat de wczenlike belangebbende op den achtergrond edrongen worre, je ziet et op publieke verkoapingen, op openbaire vermaikchkeden, jao op aole vricë toegangen, dat de voorste rijen lot de mindere kliek beoiren. Jilles. Dat bin de natuiii like figuranten, die bie instienkt bie publieke angelegcnedcn vooruut gai net as in den oorlog, op het tooneel stai ze op den achtergrond, dat is parlementair zon onze burgemeester zegge. Stoffel. Aol die vrimde woorden kan ik toch nie verknoeze, ik verstai niks as m'n Schouwsche taile. As je rnit de vrimdigeen opschiet dan ck er wel oiren nai, mar dat zie je zelden. Jilles. Oir is buurt, os je mit je tied mee wilt gai, dan mot je aoles tiachte te begriepen al vet-slai je d'r niks van, want die zicli as 'n ezel voordoet k liegt de meeste schoppen. Dairbie 'ii beetje brolaol dan wek je ontzag bie je mede- Stoffel. Noe aolereiligen achter de rik is kom ik weer is wat praite. Ik bin in geen jairen zoa gerust de November- iraind te gemoete egai, want die is voor de boeren nie pluis, ceelschuli mit acht a tien percent veroaging, as je zeis 'n pair mairiden voor November koapt, mag je nog op de koap toe betaile, dat is den oest voor Notaorissen, dan nog 'n deel van siands lasten om dairnai de jaiiliksche landpachten op te briengen. Ik ao nog al 'n mooi duitje van m'n suukerpeeën etrokke, in bie slot van de rekenienge is m'n bosse lvpg. Noe mot er nog an ambachtsluu geofferd worre, zoadat ik wairlik nog wel is 'n Fransch gebed zal motte doe om dat bie mekaore te briengen. Jilles. De lasten worre van jair tot jair groater buurt in et is onbegriepelik, dat de oage in laige bestieren zich nie meer toelegge op verminderienge van lasten, 't is 'n witte raove as je is leest van verminderienge, mar 'n gewone term Ls mit zoaveel veroagd. Stof lel. Oe kan et oak anders, overal mot aoles op groate schade worre toeëpast, op de durpen motte ze groate roijale raiduuzen dair m'n vroeger een appartementje van de erreberge gebruukte: dairbie komt nog de scholenbouw, die overal as paleizen verrieze in dair minnige geineinte mit de finanties onder zucht. Jilles. Dat bin beide verordeniengen van 't oager bestier buurt in dair mot je an voldoe. De raiduuzen motte, van de errebergen escbeije worre, omdat de leden van den ra'd geen sterken drank zouwe gebruuke in dairdeur gefen verkeerde besluuten zouwe nemen. De scholen motte ruum in groat weze, opdat de onderwiezers nie mit rnekaore in botsing zouwe komme, in de kinders 'n gezonde lucht zulle inaideme om dairdeur gemakkelikker te kunnen leeren, om spoedig te weten wat er in de wereld te koap is. Stoffel. Zou jie dienke buurt, dat de raidsleden aole- inaile op 'n droagje zitte, as ze bie m'n kaore komme in dat er in die kassen nie 'n bittertje of citroentje naLst de rekeniengen in begrootingen te pakken is? Ik betwuufele oak wel of die ruume scholen de ermonie onder de onderwiezers bevordert, alsoak of et kind deur die vroege ontwikkelienge zoaveel gelukkiger deur et leven gait as vroeger. Jilles. Dair eije volkomen geliek in, mar de verbete- rienge op schoolgebied is groat, dair is mar een jammer, dat is, dat je de onderwiezers nie kunt verplaisse as ze mit m'n kaore nie over de wegt kunne, want dat kan nooit goed voor et onderwies werke. Dat de kinders deur 'n vroege ontwikkelienge gelukkiger bin as vroeger, dat is nie an te nemen, want de domste mensen bin in den regel 't gelukkigst, mar dat et angenaim is in de saimenleving, dat een kind op jeugdigen leeltied bewiezen geeft van elder verstand, dat is 'n gelukkig ver- schiensel, omdat de maitschappelike toestanden zoaveel jeugdige geleerde mensen vraigt, wairan in aole takken van nieverheid in industrie zoaveel beoefte is. De tieden bin uut man, dat m'n an slaipende z'n broad verdiende. Stoffel. In dat opzicht is et net as vroeger, die veel eit, verdient op z'n gemak veel d'r bie, mar die niks eit mot perjaobels wakker weze om wat te verdiene, want de conkerentie is in aoles zoo groat, dat je wat nieuws mot verzinne om nie in de wielen ereé te worden. Jilles. Voor de boeren is er 'n bitje uutkomste deur Stoffel, Brutaol is geen mooi woord, mar erg vrie- moedig, dan is volgens et spreekwoord et derde deel van de wereld je eigendom. Jilles. Dat is 'n wair woord buurt, dat hoor je overal, zeis onder de suukerpee-controluurs. Je zou zegge, dat der- gelieke mensen 'n alleen eerschende macht Stoffel. Dat Ls de geest van onzen tied man, meert aole mensen die nie afankelik bin ontzie goed noch kwaiii. Noe mot ik zegge dat de controleurs wel is streng motte wezen tegenover de peelevcranciers, want de meeste van die mannen legge et er op an om eenigsints bedrog te plegen, dairdeur mot den goeien et mit den kwaien bekoape. Jilles. Ik geloave as er ge. n bedrog in de wereld bekend was, dat de suukerpeeandel et er m zou brienge, dairom mot je as je goeie zaiken wil doe mar oire, zie in zwiege, in om et eel goed te ebben 'n vat jenever d'r an waige, want dair kuije de duuvel mee vange. Stoffel. Je mot er verwonderd bie weze, dat er op ieder veer nog geen bieruus is, dair 'n suukerpee luilangt. In Zurkzee gait dat mar kostlik goed, dair ze oak ver gunning om wat anders as bier te drienken. Jilles. Ik oirde lest, dat er in die kroegen verbaosd veel drank eslete wordt, in dat in die lokaolen minnig contract van tarra's in gewicht wordt eslote. Stoffel. Noe mot je aoles nie geloave, want je weet wel dat, as er bie 'n glaisje wat gebeurt, dat zoa iets lank in breed uuteinete wordt. Jilles. Lest vertelde me 'n controleur dat et nergens beter gieng as in et diekwaiter as dair peeënen lai worre, dair mankeert niks an de peeën, dair oir je van geen sterken drank in de schepen bin dan oak in 'n korten lied elaie. Dan bin dair zeker boeren die nie veel onder de mensen komme. Stoffel. Dat kan wel, mar ek nie is in de Nieuwsbode leze dat ze et diekwaiter wouwe dernpe? Jilles. Dat is wair oak, dair zouwe die mensen veel an misse, ik oirde lest dat die gronden onderzocht bin. Dat zou 'n mooi anwinstje kunne weze voor de stad, hel kosteüke Sas zou dan vervaole, mar ze zouwe in de plekke 'n sluis in de aiven motte dat zou nog al lastig weze, in toch oirde ik de rekenienge bie Kasoek is maike dat et voor de stad voordeel zou geve. Stoffel. Noe buurt, ik mag lie dat de stad veel voor deden in aole opzichten mag beaile, noadig of nie, want de bloei van 'n stad is ligtvairdig et afdruksel van et om liggende platteland. In noe meuge ze gaiten in de lucht roepe over de groate winsten op de suukerpeeën, mar m'n groatemoeder zei aol tijd, in die wist et wel: oÓe arder 'n mens over z'n winsten schreeuwt, zooveel to gouwer bin ze verdronken". Ik gai je groete buurt. Adiel TELEGRAMMEH. lli«l«lell»urg, 6 Novembor. In do heden gehouden zitting der Prov. Staten waren afwezig de heeren Oallenfels, Fokker en van der Have. Het voorstel van 7 leden tot aanschaffing eener derde boot op de Westerschelde werd verwor pen met 23 tegen 16 st. Vóór hadden gesproken de heeren Bammacber, van Woeldereu, Hennequin en v. d. Lek de Clercqbestrijders van het voorstel waren de heeren Pompe ou van Woesberghe. Een verzoek der afdeeling Axel der Vereeniging tot bescherming van dieren, strekkende tot verbod om van honden als trekdieren gebruik te maken, waarbjj een ontwerp-reglement van Gedep. Staten, is met 27 tegen 10 st. afgCWCZCU. Een verzoek van Moelker, om subsidie voor den wagendienst Tholen— St.-Maartensdjjk is aangehouden tot de Zomerver gadering. Overigens is besloten conform de voor stellen van Gedep. Staten. De najaarsvergadering is daarop gesloten. Chicago, 5 November. Bryan wenschte Mac Kinley per telegram geluk met zjjne verkiezing. M IRKTBERICUIEÜ. Ziorilczoo, 5 November. Bij weinig aanbod ruimde het aangebodene tot ongeveer onveranderde prjjzen langzaam op. Puike Tarwe f C,65 a f 6,85 Goede en mindere f 6,— a f 6,50 r 3,75 a f 4,10 Win tergerst 35flj/ 4.25 Zomergerst f 3 a f 3 40 Chevahergerst f 4 75 a f 5 5ü "avf f 2,— a f 2,60 Erwten f 0,— a f 7,— Bruineboonen f ga f 9 Witteboonen f g'a f 9' Paardeboonen f 4 09 a f 5\0 Lijnzaad f 7,— a f 7,75 Aardappelen 1,30 A f 1,40 per Heet. Dordrecli fc, 5 Nov. De matige aanvoer van granen was beden dooreen tot vaste prijzen te plaatsen. Jarige en nieuwe Tarwe a Is noteere n verhandeld. Zomer tarwe niet ter veil. Canadatarwe als voren. Rogge is 20 ct. hooger te noteeren. Winter- en Zomergerst komt zeer woinig voor. Haver prijshoudend te noteeren. Spelt zonder handel. Paardenboonen als noteeren verhandeld. Duiveboonen kwamen niet voor. Bruine- en Witte boonen als voren. Blauwe erwten in kook- en mesting- soorten en Kanariezaad mede prijshoudend. Middelburg, 5 Nov. De aanvoeren waren heden gering en vonden tot onveranderde prijzen nemers. Nieuwe Tarwe met weinig aanbod en levendige vraag tot f 6,50 a f 6,85 naar deugd, vlug opgeruimd. Rogge werd tot f 5 aangeboden. Win tergerst zeer weinig ter markt en in de beste soort tot 4,75 a f 5 te plaatsen. Zomer gerst met onbeduidend aanbod, f 4,40 a f 4,50 betaald. Ilaver f 3,50 Af 4 naar deugd te noteeren. Paarde boonen niet ter inarkt. Witteboonen minder gezocht en in puike qualiteit f 10,50 A f 10,60 betaald, mindere f 10 A f 10,25 naaf deugd. Brnineboonen in puike ronde soort f 10,50 betaald, grove lange f 9,75 a f 10 naar deugd. Groene Erwten in puike kooksoort, f 7,50 f 7,75 betaald, mindere f 7 f 7,25. Krooner w te n met weinig aanbod, 8 A f 8,10 naar deugd betaald. Koolzaad werd tot f 10 geveild. Kanariezaad tot f 7,50 aangeboden. WeemarlU. Zierikzee. Donderdag 5 November. Aangevoerd 3 driejarige ossen, f 170—f 150, 14 tweejarige ossen, 140-/" 112,50, 23 anderhalfjarige ossen, 65—/"110 een kalfvaars f 135, een tweejarige vaars - Groote aanvoer, met tamelijk vluggen handel. Weekmarkt te Zierikzee, 5 November 1896. Boterprjjzon: De Boter is verkocht voor 42'/j, 45, 55 en 57'/, Ct. de 5 Hectogram. Kip-Eieren: De Kip-Eieren zjjn verkocht voor f 1,50, f 1,62 »/2 en f 1,75 per 25 stukB. HTOOMBOOTD11ÜIV8T November 1896. Amsterdamsche tijd. Vau Middelbnrg: 's morg. 's midd, Zaterd. 7 7,40 1,15 Zondag 8 7,40 Maand. 9 7,40 Dinsdag 10 7,40 Woensd. 11 7,40 Dond. 12 7,40 Vrjjdag 13 7,40 1,15 1,15 1,15 1,30 1,15 Van Zierikzee: Zaterd. Zondag 8 Maand. 9 Dinsdag 10 Woensd. 11 Dond. s raorg. 7,50 7,50 7,50 7,- 7,50 6,30 Vrjjdag 13 7,50 's midd. 2,15 2,15 2,15 2,15 2,15 2,15 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catscho veer, zal om een bjj wagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. Schippep A. VAM OER HUCHT vertrekt AVocilStltkg van Zierikzee naar Mid delburg en des Vr|i<lag-liailkl«l«lugg van Middelbnrg naar Zierikzee. Den 10 November a.s. hopen onze geliefde Ouders: ABRAHAM STOLS en JOHANNA VROEG OP bnnne 'Jujarlfit' EcllftCI'ee- uiglllg te herdenken. St. Annaland, 5 November 1896. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdzoon. Zoo de Heere wil en zij leven, 1 hopen onze geliefde Oudors L. J. VERTON en A. DEN NIJS op 11 November bunne 25-jarlge Ëclltvcreenlglng te herdenken. Burgh, 7 November 1896. Hunne dankbare Kindereu. Woensdag den llen November a.s. hopen onze geliefde Ouders MARINUS DE RONDE JANNA JACOMINA SOHILPEROORT hunne 25-J»rlge Ktohtvereenlglog te herdunken. Persoonstraat No. 30, Fei\tenoord. Hunne dankbare Kindoren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 2