ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE. Dinsdag 20 October 1890. AFKONDIGING. Directeur-Uitgever J. WAALE. KENNISGEVING. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prfja per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 53ste JAARGANG. No. 6834. Advertentiënvan 13 rogels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., knnnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierihzeesche Nieuwsbode" Suppletoir»' beschrijving van de Personeele Belasting. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzrb; Gezien de circulaire van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie van den 14 September 1.1. (Prov. blad No. 70), houdende aanschrijving tot openbare afkon diging der bepalingen van de artt. 27 en 42 der wet op de Perso leele Belasting van den 29 Maart 1833 (Staatsblad No. 4), zooals die zijn gewijzigd bij de artikelen 7 en 14 der wet van den 9 April 1869 (Staatsblad No. 59), omtrent de belasting naar tijdsgelang en de suppleloire aangifte; hebben goedgevonden: de Ingezetenen te herinneren aan de bedjêWè wetsbepalingen, luidende als volgt: Artikel 27. 1. «Die na den 15 Mei een perceel in gebruik neemt, is voor dit perceel de belasting voor de vier eerste grond slagen voor den tijd des dienstjaars, die dan nog over is, verschuldigd". 2. «Aan den belastingschuldige, die in den loop des dienstjaars een perceel verlaat, zonder daarin eenige roerende goederen of iemand in zijn dienst achter te laten, wordt ontheffing verleend van zijn aanslag naar de vier eerste grondslagen voor den tijd des dienstjaars, die dan nog over is, indien daarvan door hem binnen den tijd van eene maand, volgende op die waarin hij het perceel verliet, tegen bewijs, schriftelijk aangifte is gedaan ten kantore des ont vangers, op een aldaar kosteloos verkrijgbaar biljet".; «De ontheffing wordt ook verleend over het driemaande- lijksch tijdvak waarin het perceel werd verlaten, indien de belastingplichtige daarna, doch in den loop van datzelfde tijdvak, een ander perceel, waarvoor hij belastingplichtig is, in gebruik neemt". «Bij overlijden van den belastingplichtige treden zijne erfgenamen in dezelfde rechten en verplichtingen". «De aangiften, volgens het eerste en derde lid ingediend, worden als gewone bezwaarschriften aangemerkt en be handeld". 3. «De uitbreiding, vermeerdering, verwisseling of aan schaffing van belastingvoorwerpen der vier eerste grondslagen, na 15 Mei, zal, behalve in de gevallen bij 1 hierboven vermeld, geen grond geven tot eenen nieuwen of verhoogden aanslag in den loop des dienstjaars". 4. «Ter zake van zoodanige voorwerpen der vijlde en zesde gronds'agen, als na 15 Mei in dienst of gebruik ge nomen of aangeschaft worden, zal de belasting naar gelang van den nog overigen tijd des dienstjaars, zijn verschuldigd, met dien verstande, dat geene verwisseling van dienstboden of paarden met andere, waarvoor geene hoogere rechten verschuldigd zijn, op zich zelve, tot het nogmaals aanslaan van denzelfden belastingschuldige zal kunnen aanleiding geven". 5. «Het aanwenden tot belastbaar gebruik van zoo danige voorwerpen van de vijfde en zesde grondslagen als aanvankelijk tot belastbare einde aangelegd of gebezigd waren, zal met aanschaffing worden gelijk gesteld, zoomede, wat aangaat de paarden, derzelver geheel verlies, van het tweede viertal hunner melktanden in den loop des jaars". 6. «Naar gelang de omstandigheden eens belasting schuldige, in den loop des dienstjaars, met betrekking tot deszelfs voorwerpen van de vijfde en zesde grondslagen ver anderen, zulks, dat, volgens ae tarieven van artt. 17 en 21, de opklimming der belasting te zijnen aanzien toepasselijk zoude worden, zal, ook wegens de dienstboden en paarden, aanvankelijk gehouden, die verhooging voor den nog overigen tijd des dienstjaars zijn verschuldigd". «Deze bepaling is mede van toepassing in betrekking tot de paarden, bij het opkomen van de omstandigheJen, aan het einde van 7 van art. 20 der wet vermeld". 7. «Paarden, bij verschillende personen of gezinnen in gebruik, zullen, ingeval die gelijktijdig voor een zelfde rijtuig worden gespannen, hem, die zulks doet, of wel den eigenaar of gebruiker des rijtuigs, ter zake van het grooter aantal paarden, hetwelk door hern alzoo mocht zijn gebezigd, dan waren aangegeven, mede aan de opklimming dei- belasting naar 6 doen onderwerpen". 8. «Hooger belastbaar gelruik van dienst- en werk- boden of paarden, aanvankelijk minder belastbaar, zal de verplichting tot eene evenredige [verhooging der belasting voor den nog overigen tijd des dienstjaars tengevolge hebben". 9. «De tijd, waarover de belasting loopt, zal, in betrekking tot de grondslagen, worden berekend bij vieren- deelen jaars, op het dienstjaar overschietende, zonder dat een vierendeel jaars zal kunnen worden gesplitst en zullen als vierendeelen jaars worden beschouwd de tijdvakken, aanvangende met primo Mei, primo Augustus, primo Novem ber en primo Februari". Artikel 42. «De zoodanige, welke, door eenige der omstandigheden voorzien bij art. 27, in den loop des jaars komen te vallen onder de toepassing van het aldaar bepaalde, zullen, alvorens en naar gelang van het ontstaan dier omstandigheden en op de boete, bij artt. 35 en 39 der wet vastgesteld, verplicht zijn tot het indienen van behoorlijke aangifte, deswege in voege als bij art. 30 der wet voorgeschreven; zullende zij daarvoor een biljet ter invulling bij den ont vanger kunnen bekomen". «De aangiften kunnen in gemeenten waar geen ontvanger gevestigd is, ook gedaan worden bij het gemeentebestuur, ter plaatse alwaar de belasting verschuldigd is, op biljetten, aldaar tot dat doel verkrijgbaar gesteld". Zxerkzee, den 17 October 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CU. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Eerste guppletoir-Holiier van den Hool'ilriyken Omslag; voor IS96. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ZiF.Rlxnr. maken bekend: dat het eerste Suppletoir-Kohier van den IlooftleHjIccïh Onislag dezer gemeente, over het dienstjaar 1896, op den 40 dezer maand door de Gedeputeerde Staten van Zeeland is goedgekeurd, en van heden af gedurende vijf maanden ter Secretarie der gemeente voor een ieder in afschrift ter lezing ligt. Binnen twee maanden na de goedkenring van het kohier worden de aanslagbiljetten uitgereikt, en binnen drie maanden na die uitreiking kunnen de aangeslagenen tegen hun aanslag bij den Raad bezwaren inbrengen, bij verzoekschrift op ongezegeld papier. Zierikzee, den 17 October 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CII. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Transvaal. Uit Pretoria wordt gemeld, dat de vreemdelingen wet en de nieuwe wet op de drukpers afgekondigd zijn. Bij de perswet is o. a. bepaald, dat alle politi&e artikelen goteekend moeten zijn. De President is vertrokken om een rondreis door bet Noorden des lands te maken. Amerika. Een geschiedenis uit de jengd van den heer Cleveland, den tegenwoordigen president der Ver- eenigde Staten! Hij bad op zekeren dag voor schooltijd iets uitgehaald dat gestraft moest worden met een aantal slagen met een liniaal op de vlakke band. Do knaap wist niet, welke straf hem te wachten stond, speelde lustig tot het schooluur sloeg en maakte daarbjj zjjn bandon op afschuwelijke wijze vuil. Nauwelyks zat bjj op zjjn plaats, toen do ohGor- wjjzer hem aan zijn lessenaar riephem zijn overtreding in gevoelvolle woorden onder het oog bracht en daarbjj dreigend den liniaal zwaaide. Do kleine Cleveland wierp tgdens deboet-predikatie een snellen blik op zijn handen, spoog in de rechterhand en wisebte die, voor hg haar neerlegde om het voreischte aantal slagen te ontvangen, gauw aan zijn jasje af. De linkerhand verborg hjj achter den rug. De onderwjjzer bezag de vuile hand en zei toen spottend: «Hoor eens, jongetje, als je een hand kunt vinden die nog vuiler is dan deze, scheld ik je je straf kwjjt". Zonder een woord te spreken, trok de kleine Cleveland zijn linkerhand te voor schijn en legde die met een sluw glimlachje, dat hem thans nog eigen is, op den lessenaar. Slechts met moeite kon de onderwijzer zijn lachen bedwingen, terwjjl de gansche klasse in luid gejubel uitbrak. «Je kunt op je plaats gaan", sprak de onderwijzer en triumfeerend keerde de toekomstige president naar zjjn bank terug. Italië. Een even tragische als fin-de-aiècle-romanlische geschiedenis eindigde dezer dagen voor het hof van gezworenen te Avelino. Op de bank der beschuldigden zat de 17-jarige student baron Vincenzo Degli Uberti, die het 16-jarige kamermeisje van zijn oom doodgeschoten had. De jongeling, de zoon van een millionair, was in de vacantie, die hij buiten doorbracht, op het meisje verliefd geworden en had het besluit genomen, haar te huwen. Door den beslisten tegenstand van zijn vader, geraakte Vincenzo in zulk een vertwijfeling, dat hg zijn geliefde opzocht en zonder eenige ver klaring een revolverkogel door het hart joeg. Daarna schoot hg zichzelven twee kogels in de borst. Het meisje was onmiddelljjk dood, doch de jonge man herstelde. Het hof veroordeelde hem tot tien maanden gevangenisstraf. Turkije. Hoe treurig het thans met de Turksche finauciën gesteld is, kan wel hieruit blijken, dat de Turksche gezanten te Londen, Parijs en Rome aan de Porto hebben doen weten, dat zij genoodzaakt zullen zijn hun post te verlaten, wanneer hun achterstallige bezoldiging niet voldaan wordt. Engeland. Te Londen heeft een groote kattententoonstelling plaats, waar niet minder dan 1000 exemplaren zjjn ingezonden. Een schatrijk koopman uit San Francisco, die met zijn vrouw Europa bezocht, is aangehouden wegens een aantal diefstallen ten nadeele van Londensche winkeliers en van het pas geopende reuzen-hotel «Cécil". In de kofferB Tan bet echtpaar werden allerlei gestolen kleedingstukken, kamer ornamenten enz. gevonden. De rijkdom van den koopman blijkt voldoende daaruit, dat het bijna geen moeite kostte een zakelijken borgtocht en een persoonlijken borgtocht, tot een gezamenlijk bedrag van 20.000 pond sterling, te stellen; het bedrag van den zakeljjken borgtocht werd onverwjjld door twee Londensche bankiers verschaft. Wegens ziekte van de vrouw kon het eerste verhoor geen plaats hebben. In de groote koopmanswereld interesseert men zich zeer voor de zaak, terwijl lord Rothschild het echtpaar allen steun toezegde. In het ziekenhuis voor vrouwen te Liverpool is een patient, eenige minuten nadat zjj gechloro- formiseerd was, overleden. Dit is het eerste geval van dien aard bjj de ruim 8000 patiënten, die daar op deze wijze werden behandeld. Het onderzoek bracht aan het licht, dat de patiente aan een hartziekte lijdende was geweest. De Engelsche hertogin van Albany en hare zuster, de Duitsche vorstin prinses Elizabeth van Waldeck Pyrmont, hebben onlangs een tochtje door Londens straten op een brandspuit gemaakt. De beide dames waren juist in de brandweerkazerne te Southwnrk om de brandweer eens te bezichtigen, toen er een valsch alarm gemaakt werd. De prinsessen reden op een machine mee en toen werd te harer eero eene schgnblnssching gehouden. De Standard beweert, dat de Paus een schrijven heeft gezonden aan den Sultan, waarin hg dezen in naam van God verzoekt, een einde te maken aan de wreedheden, welke tegen de Christenen worden gepleegd. De brief werd overgebracht door Monsiegneur Bonetti, Apostolisch vertegenwoordiger te Konstan- tinopel. De Saltan kon een audiëntie niet weigeren, zegt de Standardwaar ontving den gezant met groote koelheid, nam het schrijven aan, doch behield zich een antwoord voor. Frankrijk. Te Parjjs zjjn verscheidene gevallen voorgekomen van krankzinnigheid, 't gevolg van de opgewonden heid bij het bezoek van den Czaar. Een man o. a. verbeeldde zich, door den Czaar belast te zjjn met het toezicht op het voorwezen. Rij g'ng iu de Rue Montmartre staan om de nummers van al de voorbijkomende rjjtuigen op te tchrjjvan en toen een koetsier weigerde op zjjn hevel stapvoets te rjjden, wierp hij hem van den bok. Een ander man liep in hot park der Buttes Chaumont de wandelaars te waarschuwen, dat de Czaar weldra de lanen door zou komen, en ten slotte loste hij een revolverschot op do menschen, gelukkig zonder iemand te treffen. Een jonge dame kwam zich bij bet Russisch Gezantschap aanmelden als de geliefde van den Czaar, die door tnsschcnkomst van den Gezant naar St. Petersburg moest worden gebracht. De Czaar had haar alleen ter wille van de Keizerin niet meegenomen, zeide zij. De ongelukkige lijders werden allen naar een gesticht gebracht. Ter eere van het keizerljjk bezoek te Pargs is aan 402 veroordeelden kwijtschelding van straf gegeven. De 100,000 frs. van don Czaar zullen onder de armen vordeeld worden in den vorm van bons voor spjjzen, en de bons zullen het opschrift dragen «Bon de l'Empereur de Russie." Het winterweer is in Frankrjjk reeds begonnen. Te Saint-Etienne viel zooveel sneeuw, dat de takken der hoornen onder het gewicht braken. Volgens een bericht uit Bordeaux is in de buurt van Blaye door hagel en storm groote schade aan gericht in de wjjngaarden. Bazin's stoomschip op rollen, dat een om wenteling in de wereldscheepvaax t moest veroorzaken, zal niet zoo spoedig als eerst werd gedacht in de vaart gebracht knnnen worden. Het geraakte, terwijl het naar Rouaan werd gesleept, vast en beliep zware schade. De bovenbouw moest verwjjderd worden en is voorloopig aan de oevers van de Seine gedeponeerd. De rollen moeten eerst gerepa reerd worden. Daarna wordt het schip weer in elkaar gezet, om vervolgens naar Rouaan te worden gesleept. In oen boerderij te Soncourt, bij Rjjssel, heeft men een man van omstreeks 30 jaar in een onbe- schrjjfeljjken toestand ontdekt, die sedert zes jaar door zijne ouders in den kelder werd opgesloten gehouden. De ouders zgn in hechtenis genomen. Duitschland. In een eigenhandig schrijven heeft de Keizer den loodsen van het Noordzeekanaal zgn dank betuigd voor het leiden van een oorlogsvloot van 35 schepen met een inhoud van meer dan 130000 ton van de Noordzee naar de Oostzee op den 14den Augustus. Berchtold, die drie vrouwen vermoord heeft om zich van haar geld meester te maken en nog een diefstal op zjjn geweten had, is door het gerechts hof te München ter dood veroordeeld. België. De werkstaking der mijn werkers in de Boiinage breidt zich nog uit. Overal heersoht volmaakte rust. De Belgische minister van financiën heeft de douane verwittigd dat de visitatie van schepen, uit Nederland komende en bestemd voor België zelf, niet meer op de rivier de Schelde kan geschieden. De schepen moeten de haven van Antwerpen binnen vallen, en hun lading lossen als er nagegaan moet worden of het een ongebroken lading is. Te Antwerpen is een speelhol ontdekt, waar eon koopman uit "Warschau deerlijk is geplukt met het gevolg dat hij een aanklacht indiende. Twee personen werden gearresteerd. Nederland. 'sCir&Venllfige, 17 Oct. BljjkenB een heden bij het departement van koloniën van den gouverneur van Suriname ontvangen telegram is het stoomschip «Paramaribo" te Paramaribo aangekomen. Alles wel aan boord. De kerkeljjke bevestiging van Koningin Wil- helmina is bepaald op aanstaanden Zaterdag 24 October, des voormiddage 11 uren, in de benedenzaal van het Koninklijk Paleis te 's-Gravenhage. In verband met de kerkeljjke aanneming van Koningin Wilhelmina is de Hofprediker dr. van der Fixer Maandag en Donderdag op Het Loo geweest. Waarschjjnljjk zullen de Koninginnen den 22n dezer naar Den Haag vertrekken. De heeren Th. baron Mackay en L. J. Wijs man zullen namens den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente dienst doen bij de aanneming, bevestiging en deelneming aan het H. Avondmaal door H. M. de Koningin. De Haagsche politie heeft eon aantal dief stallen ontdekt, die reeds gedurende ongeveer een half jaar lang zouden gepleegd zjjn door eon boek houder en twee instructeurs der wielrijschool in de Parkstraat aldaar. Vermist worden voor een paar duizend gulden aan remonte- en equipements- stnkken voor rijwielen, die gaandeweg uit het magazijn ontvreemd zijn. De boekhouder en een der instructeurs zgn in hechtenis gehouden, de andere instructeur is weer op vrije voeten gelaten. Sdievenlngen, 17 Oct. De laatste graniet stukken voor den strandmuur zgn aangekomen; met kracht wordt nu aan de afritten en de trappen gewerkt om die voor de vorst klaar te hebben. De muur zelf is nagenoeg voor de helft opgemetseld, op sommige punten is bij al hooger. Einde volgende week begint de zandaanvoer, het daarvoor noodige materiaal is nog niet aanwezig; de aannemer, de heer Wiegerink, is ook met dat werk belast. Er moet circa 60.000 kub. meters of 10.000 waggons zand worden aangevoerd. Een mooi winterwerkje dus. llaarilln^eu, 18 Oct. Een verschrikkelijk ongeval trof gisteren een molenaarsknecht alhioi-. Torwjjl bij boven in den molen werkzaam was, kwam bi met de raderen in aanraking, waaruit hjj totaal verbrijzeld werd te voorschijn gehaald het ongeval werd eerst opgemerkt doordat de molen bleef stilstaan. De ongelukkige was gehuwd en vader van twee kinderen. Vlisslllgeil, 15 Oct. Hedenmorgen ontspoorde even voorbjj deze stad de locomotief van den sneltrein van Vlissingen naar Amsterdam, waardoor de Engelsche poet on passagiers ruim een kwartier vertraging hadden. Ook werd daardoor de aansluiting met België en Frankrjjk gemist. De ontsporing ontstond vermoedeljjk door ver keerden wisselstand. Do locomotief en twee wagens zgn omgeslagen. Gelukkig werd niemand gekwetst. Omtrent bovengemeld ongeluk deelt een 1ste kl. passagier het volgende mede: Plotseling hoorden we een luid gebons en gekraak. Terzelfder tijd had ik hot gevoel alsof ik met trein en al ten hemel voer. Sneller dan de gedachte hadden mijn reisgezel en ik het portior opengerukt en stonden wjj op oon spoorbaan eerst nu beseffend, dat wij een spoorwegongeluk hadden bjjgewoond en er heelhuids waren afgekomen. Natuurljjk kreeg, toen wij onzon schrik te boven waren, de nieuwsgierigheid de overhand en wjj haastten ons de oorzaak van het ongeluk te weten te komen. Volgens ingewonnen informatiën, gepaard aan wat wij konden waarnemen, had de ontsporing zich in dezer voege toegedragen: De mailtrein, die te 5,15 Vlissingen had ver laten, werd, zooals gebruikelijk is, door twee loco motieven getrokken. Door een waai-scbjjnljjk moeieljjk verklaarbaro abnormaliteit in den wisselstand was de tweede locomotief op een ander spoor geraakt dan de eerste. De trein werd nu tegeljjk naar rechts en naar links getrokken. De tweede locomotief ontspoorde dien tengevolge en stond nu, naast de rails, in het zand te draaien, waarin zjj een gat boorde van zeker wel een meter diep. De eerste waggon stond als een steigerend paard op zgn achterste wielen en de verdere wagens botsten en klotsten tegen elkander aan. Het is bepaald een wonder, dat ik er zoo goed ben afgekomen en dit gezegde zal ongetwjjfeld beaamd worden door al mijne medepassagiers, want gelukkig is niemand gekwetst, Na onze nieuwsgierigheid bevredigd te hebben, namen wij loopende den terugtocht aan naar het station Vlissingen, van waar wjj te 7 uur per trein vertrokken. De bjj hot 3e regiment infanterie benoemde 2e luitenants J. van Djjk en V. F. J. Boumeester, komen hier in garnizoen. Tot ambtenaar ter gemeente-secretarie te Vlissingen is benoemd de heer D. A. Dronkers te Middelburg. middelburg, 17 Oct. Door Ged. Staten van Zeeland is aan den heer Van den Broeck, te St. Nicolaas (België), concessie verleend tot exploitatie van de stoomtram HulstHontenissoWalsoorden. Goes, 17 Oct. Er worden pogingen aangewend om hier op te richten eene afdeeling van den Christelijk Nationalen Werkmansbond. Aanstaanden Vrijdag zal de heer ds. J. Th. de Visser, predikant te Amsterdam en eere-voorzitter van den bond, hier voor dat doel als spreker optreden. Bg het door de Maatschappij tot Expl. van Staatsspoorwegen op 24, 25 en 26 September j.l. gehouden examen voor goederenklerk 3e klasse hebben o.a. aan de gestelde eischen voldaan de ambtenaren J. Brondjjk on P. Wingender te Goes. lerscke, 17 Oct. In de hedennamiddag alhier gehouden spoedeischende raadsvergadering werd be handeld een schrijven van Gedep. Staten van Zeeland, betreffende de jaarwedde van het nieuw te benoemen hoofd van school I. Door den raad was in eene vorige vergadering besloten die jaarwedde vast te stellen op f 950, plus vrjje woning en tuin, terwijl het bezit van een akte van één vreemde taal ver plichtend was gesteld. Gedep. Staten vinden dat deze jaarwedde niet billijk is tegenover die van het hoofd van school II, daar ook dat hoofd hetzelfde salaris geniet en ver zoekt den raad die onbillijkheid weg te nemen. Naar aanleiding daarvan wordt besloten de jaar wedde vast te stellen op f 1050 en vrjje woning met tuin. Dientengevolge zal een nieuwe oproeping van sollicitanten worden gedaan. In eene gehouden vergadering van het muziek gezelschap Mozart" werd besloten, ofschoon de kas sloot met een nadeelig saldo van rnim f 43, op den Tweeden Pinksterdag 1897 alhier een festival te honden. Aan ieder deelnemend gezelschap zal een medaille worden uitgereikt, terwjjl bovendien nog geldprjjzen zullen beschikbaar gesteld worden. IBl'Uinissc, 17 Oct. Door aüe handeldr jjvenden in deze gemeente in een adres aan H. M. de Koningin geteekend, waarbjj aan H. M. verzocht wordt, den heer W, H. de Hom, sedert 11 jaar alhier op het post- en telegraafkantoor werkzaam, bij het vertrek van den heer Buwalda, thans als directeur te benoemen. Voorzeker wel een bewijs, hoe hoog de heer de Hom hier als ambtenaar wordt geschat. Zooals reeds korteljjk gemeld werd, zonk Vrijdag voor deze gemeente het tjalkschip «De Twee Gebroeders", schipper D. Visser. Door een hevigen rukwind sloeg het schip op zjjde en zonk bijna oogenblikkelijk, zoodat schipper en knecht maar even tijd hadden in hun roeiboot te springen. Door de Btoomboot «Telegraaf", van de firma Braakman te Rotterdam, werden zij opgenomen en te Zjjpe aan wal gebracht. Het vaartuig was geladen met suikerpeeën en voer van Tholen naar Roozendaal. Schip en lading waren geassureerd, doch de inboedel niet. De schipper is gedomiciliëerd te Veendam, de knecht T. Nooitgedacht te Groningen. Noorilgouwe, 17 Oct. Aan A. van de Velde, gemeenteveldwachter alhier, is een eervol ontslag verleend, ingegaan 1 October j.l. Zierikzee, 17 Oct. Bjj Kon. Besluit zjjn benoemd tot heemraad van het waterschap Schouwen de heer C. J. v. d. Bout; tot gezworen vau den polder Dreischor de heer H. der Weduwen; tot dijkgraaf van den polder Alteklein de heer L. A. Vink. Bg Kon. Besluit is toestemming verleend aan den heer J. Baren dregt Az., burgemeester der

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1