ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE. Donderdag 15 October 1896. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 53ste JAARGANG. No. 6832. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 rogels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-géiden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierihzeesche Nieuwsbode" Algemeene Schouwing op de Vloedplanken. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ZtRMKZEE, Gelet op artikel 8 der Verordening, houdende maatregelen tegen de gevolgen van hoogo vloeden binnen deze gemeente; maken bekend: dat op Mnamlatr «loii 1!) October e.lt.» aan te vangen te half één uur des namiddags, eene ilgemccnc Sclioutviiig zal worden gehouden op de vloedplanken met alles wat daartoe behoort, als: kistingen of kaden voor deuren, ramen, keldermonden en andere openingen, de naar den waterkant gekeerde zijden van gebouwen, de kozijnen van deuren en kelderramen, de keldermonden met bijbehoorende zijmuren, en zoodanige stoepen, waaronder kelders aanwezig zijn. Zij herinneren belanghebbenden verder tuin het v.«jrschrift der Verordening, dat de vloedplanken of kistingen van de bepaalde hoogte alsdan moeten zijn buitengebiaeht en ge plaatst en eene voldoende hoeveelheid klei of lange mest aanwezig moet zijn. Zikrikzek, den 8 October 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris, Algemeen Overzicht. De Czaai' heeft Parjjs verlaten en het Fransche volk in eene gelukkige stemming achtergelaten. Aan vriendschapsbetuigingen wederzijds heeft hot niet ontbroken. President Paure liet niet na den lof te zingen van den Czaar en zijn te vroeg gestorven vader, en telkens te spreken over de vriendschap pelijke verhoudingen, die tusschen Rusland en Frankrjjk heerschen; de Czaar betuigde bij herhaling zijne bewondering voor leger en vloot, en sprak, al was het dan ook in meer voorzichtige termen, oveneens van de vriendschappelijke betrekkingen tusschen de beide landen. Verder is men echter niet gekomen. Het zoo lang verwachte en vurig bo- geerde woord alliantie" werd door den Czaar echter niet gesproken en waar Paure spreekt van de •vereeniging" tusschen het machtige Keizerryk" en de arbeidzame Republiek", daar neemt de Czaar dat woord vereeniging" niet over in zijn antwoord, maar spreekt bij alleen over vriendschap", die bestaat tusschen de beide volkoren. En nu mogen de Fransche bladen beweren dat het bestaan der Pransch-Rnssische alliantie, welke men thans volgens hen als officiëel geproclameerd kan beschouwen, door niemand meer in twijfel werd getrokken, die sedert eenige jaren den loop der gebeurtenissen heeft gevolgd, het blijft vreemd, zelfs voor hen, die aan een geschreven traktaat geen overdreven betee- kenis hechten, dat, terwijl de Keizere van Oostenrjjk en Duitscbland en de Koning van Italië elkander bjj elke voorkomende gelegenheid »bondgenooten" noemen, de Czaar met angstvallige zorg een dergeljjk luidend woord wist te verwjjderen. Maar of die alliantie bestaat of niet, bet enthousiasme door de Franscben aan den dag gelegd, zal den Czaar wel overtuigd hebben, dat zjjn bondgenootschap zeer wordt gewenscht. De Czaar is vertrokken met de belofte het volgend jaar terug te zullen komen; voor ben, die over den uitslag van dit eerste bezoek niet mochten zijn voldaan, blijft de hoop over, dat bij bet volgende bezoek de duisternis over bet al of niet bestaan van een bondgenootschap tusschen Frankrijk on Rusland zal opklaren. Naar aanleiding der door Gladstone gehouden redevoering over de Armenische gruwelen, heeft Lord Rosebery het leiderschap der liberale party in Engelanti neergelegd. Het was reeds by het begin van zjjn optreden merkbaar, dat Rosebery niet de man was, die door de geheele party werd begeerd, maar omdat Gladstone hem als zyn opvolger had aangewezen, legde men er zich bij neer en aanvaardde Rosebery zelf de leiding. Meer en meer kwam het echter aan den dag, dat de zoo nood zakelijke eenheid tusschen de liberalen on radicalen ontbrak, en reeds meer dan eens liep het gerucht, dat RoBebery af zou treden, totdat op hot onverwachts dit gerucht werd bewaarheid. In een redevoering, door hem te Edinburg ge- honden, heeft de ex-premier rekenschap gegeven van zyn besluit. Het karakter en den omvang van de Armenische gruwelen had de geheele Oostersche qnaestie weer op den voorgrond gebracht, en het nemen van halve maatregelen zou gevaarlijk kunnen zyn. Hij kon geen byval schenken aan Gladstone's voorstellen en hjj zou zich met hand en tand ver zetten tegen een afzonderlijk optreden van Engeland in het Oost-en, daar dit een Europeeschen oorlog zon ten gevolge hebben. Dnidelyk heeft Lord Rosebery dus zyn standpunt uiteengezet en zich verzet tegen de plannen der liberalen en Gladstone, die verlangden dat Engeland, wanneer de aDdere Mogendheden niet handelond wilden optreden, dit alleen zou doen. Wat zullen de liberalen thans doen? Er zijn er die er op aandringen, dat Rosebery op zyn besluit terug zal komen en het leiderschap weer zal aan vaarden. Maar, behalve dat zij, die dien Staatsman kennen, meenen, dat hij nooit op zyn genomen besluit zal terugkomen, willen de radicalen daarvan nieta weten. Rosebery was hun altjjd een doorn in 't oog; by, de aristocraat, met den pair-titel, het lid van het Hoogerhuis, hy boezemde hun wan trouwen in; voor hen is zijne ontslagname eene oorzaak tot vreugde. Algemeen verwacht men, dat William Harcourt thans het leiderschap aanvaarden zal, maar of deze scherpe Staatsman de kunst zal verstaan do Bcheuring te voorkomen, betwijfelt menigeen, al erkent hij, dat de liberale partij over niemand anders voor dit mocilyke baantje kan beschikken. Als opvolger van Vorst Lobanoff, zou tot Minister van Bnitenlandscho Zaken in Riislaml benoemd zyn de heer Cbichkine, thans werkzaam aan het Ministerie van Bnitenlandsche Zaken. De nieuw benoemde Rijkskanselier moet een lang onderbond gehad hebben met den heer Bonrgeois, tijdens het verblyf van den Czaar te Parjjs. In Oo&ienrtik bonden zich do Commissiën uit hot Huis van Afgevaardigden druk bezig met bet behandelen der begrooting. Maar al komt de begrooting vóór het einde des jaars niet tot stand, toch zal de Regeering daarin geen aanleiding vinden tot de ontbinding van den ltyksraad; zoo althans verklaarde Badini, terwijl hij er bijvoegde, dat bij hoopte, dat de begrooting vóór Kerstmis zou zijn afgedaan, maar dat, indien dit niet het geval ware, hij voorloopige twaalfden zou aanvragen. Heerscht er in Frankrijk vreugde over het bezoek van don Cz&av, in Roemenië niet minder over het bezoek dat de Keizer van Oostenrijk daar bracht. Evenmin als tusschen Rusland en Frankrijk, schijnt er tusschen Roemenië en Oostenrjjk eene geschreven alliantie te bestaan, maar evenals tnsschen de twee eerst genoemde rijken, heerscht er eene zoo groote ver trouwelijkheid tnsschen de twee laatstgenoemden, dat men veilig er op rekenen kan, dat, wat er ook gebeurt op het Balkan-Schiereiland, Oostenrjjk door- het Roeiueensche leger gedeelteljjk zal worden gedekt. En die hulp is, 1877 is er om het te bewjjzen, niet gering te achten. Indië. In de J.-B. leest men Aan dr. W. van Lingen is een door hem uitge zocht stuk grond in de Preanger afgestaan voor den aanleg van een landbouwdorp. Voor een vrij talryk gehoor heeft hjj Vrydagavond in het gebouw der logo eenige mededeelingen gedaan over de door hem te stichten landbouwkolonie, die voor eon deel eene samentrekking waren van hetgeen reeds over de zaak geschreven en gesproken is, en voor het overige hierop neerkomen, dat do proef met de kolonie genomen zal worden in het Ban- doengsche op eane hoogte van 4000 Meter; dat dr. Van Lingen daarvoor een reis naar Europa zal maken om zelf de boeren en boerinnen te kiezen, die als voorwerkers den stoot tot de vestiging der kolonie zullen moeten geven; dat aardappelen en groenten de eerste hoofdprodukten zullen zijn die verbouwd moeten worden; dat er naar gestreefd zal worden om de kolonie, hoe klein ook in haar begin, der volmaaktheid eener beschaafde maatschappij zoo nabij als mogeljjk te doen komen, met eigen school, geneesheeren, enz. enz. Dr. Van Lingen eindigde met de verzekering dat de stoffeljjke bjj- dragen van Batavia's ingezetenen voor de oprichting der kolonie, hoe gering ook, zeer door hem zullen worden op prjjs gesteld, doch dat het grootste bewijs van waardeering van de zaak waarvoor hjj werkte, zou zyn, indien een ieder in eigen kring den lust by ouders aankweekte, om hnnne kinderen aan de kolonie af te staan. Amerika. Washington, 10 Get. In het October- verslag van het Landbou w-bureau wordt de gemiddelde conditie van den katoenoogst op 1 October geschat op 60,7 tegen 65,1 op 1 October van het vorig jaar. De gemiddelde conditie van de maïs is 90,5. De tarwe heeft een beschot opgeleverd van 11,9 bushels per aco. de haver 24,3 bushels per acre. De gemiddelde conditie van boekweit is 86. De tarweoogst is over het algemeen gering in cjuautiteit en slecht in qu&liteit. Voor den strafrechter te New-York verscheen dezer dagen een jonge Dnitscher, Josef Rabeneck genaamd, onder de aanklacht, als zon hij in Augustus j.l., op den openbaren weg, een dame van haar beuis hebben beroofd. Beklaagde bekende bet feit te hebben gepleegd, doch voerde tot zjjn verdediging aan, dat hij door den honger tot het feit was gedreven, daar hjj den hongerdood nabjj was. Do politie-agent, die hem arresteerde, verklaarde, dat Rabeneck bij zjjn aanhouding zoo zwak was, dat hjj nauwelijks staan kon. De informaties betreffende de antecedenten van beklaagde brachten aan het licht, dat alle door hem gedane opgaven juist waren, en dat hg inderdaad de zoon was van een adellijke familie te Coblenz, zooals hij ver klaard had. De gezworenen moesten Rabeneck natuurlijk schuldig verklaren, doch bevalen hem aan in de genade van den rechter en verklaarden dat zjj, in geval deze het vonnis wilde schorsen, de noodige middelen bijeen zouden brengen, om hem weder naar Coblenz terug te laten keeren. De rechter stelde de uitspraak voor onbepaalden tjjd uit en de jury bracht geld bijeen om kleederen voor beklaagde te koopen. Vervolgens begaven zjj zich met hem naar hot bureau eener stoomvaartmaat schappij, namen daar een plaatsbiljet voor hun beschermeling, voorzagen hem van zakgeld en ver zekerden zich nog persoonlijk van zyn afreis. Engeland. laOndcil, 12 Oct. Gisteren heeft iu Hydepark een werklieden-manifestatie plaats gehad om te protosteeren tegen de Armenische gruwelen. Er is een resolutie aangenomen, waarbij de regeering werd uitgenoodigd pressie op de mogendheden uit to oefenen ten gunste van een krachtig optreden tegen den Sultan. Men heeft de regeering den steun der Londensche bevolking toegezegd. Verscheidene Armeniërs bevonden zich onder de menigte. Alle Engelscbe bladen maken melding van het intreden van den winter. Het beeft hier en daar gevroren en op sommige plaatsen is er sneeuw In November treedt, gelijk bekend is, te Londen ieder jaar een nieuwe lord-mayor op. Tot deze waardigheid is ditmaal een Israëliet gekozen, namelijk de alderman George Fandel Phillips. De Jewish Chronicle herinnert er aan dat met deze verkiezing toevallig het 200-jarig jubilé van de beginnende emancipatie der Engelsche joden gevierd wordt. In 1797 werden namelijk de eerste joodsche makelaars formeel op de Londensche beurs toege laten. Reeds vroeger hadden de joden een aanzien lijk aandeel aan den Engelschen groothandel en een daarmede overeenkomende positie in de City, zij kwamen ook op de beurs, ofschoon de wet dit alleen aan »vrjje mannon" toestond. In 1797 werd het beursreglement herzien, en daar te dier tijde een groot aantal rijke joodsche kooplieden tot de vaste bezoekers der beurs behoorden, moest ook het nieuwe reglement daarmede rekening houden, en in April 1697 werd aan 12 van de 424 joodsche makelaars formeel het bezoeken van de beurs toe gestaan. Te Liverpool zyn Zaterdagmiddag eenige pereonen onder vreemde verschijnselen door den bliksem getroffen. Een voetbal-team uit Prescott zou spelen tegen de Romilly Reserve in Newsham- park. De Prescotters hadden zich in eene uitspanning in de buurt van het park verkleed en begaven zich nu op weg naar het terrein, toen zjj vlak bjj het parkhek door den bliksem getroffen worden. Vjjf hunner werden tegen den grond geworpen. Een lag er dood met den hals doorgesneden als met een mes, bloed kwam ook uit mond, neus en ooren. Zjjn kleeron waren vaneengereten. Later vond men zyn horloge versmolten en het glas tot poeder ver gruisd. Een tweede was bewusteloos, by had eene snede over voorhoofd en nous; een derde klaagde over pijn in armen en schouders; de twee anderen kwamen met den schrik vrij. Een paar jongens, die in de nabijheid waren, werden ook gekwetst. Oostenrijk. Te Weenen worden weder, naar oud gebruik, op 's Keizers verjaardag van overheidswege geldoljjke belooningen uitgereikt aan dienstboden, die een reeks van jaren in denzelfden dienst bleven. Bjj die gelegenheid kon men zien, dat de »oude getrouwon" de wereld nog niet uit zyn, hoe »erg" het ook moge wezen >met de meiden". Onder de beloonde kenken-prinsessen waren er dezen keer die 38, 36, 34, 33, 30 en 29 jaren bjj dezelfde familie hadden gediend. Frankrijk. De National Tillende meldt dat de Keizerin-Weduwe van Rusland President Faure met een hartelijk telegram bedankt heeft voor de luisterrijke ontvangst aan haren zoon bereid. Duitscbland. Eenige dagen geleden werd er tijdens een hevigen storm in de nabijheid van de Noordzeekust van PrniBen een groote luchtballon gezien, in welks schuitje drie reizigers zaten. De ballon kwam herhaaldelijk zoo dicht by de aarde, dat men de luchtvaardera zeer duidelijk kon zien en hen zelfs kon hooren roepen, dat men het touw zon grjjpen, dat uit het schuitje hing. Daar de storm echter in hevigheid toenam, viel er aan een vastbonden van den ballon niet te denken, zoodat de ballon weer qd»r zee werd teruggedreven. Dezer dagen werd in de nabyheid van den vuur toren te Norderney de mand van een luchtballon opgevisebt. Behalve eenige meetinstrumenten, was er geen enkel voorwerp in de mand, waardoor men iets van de afkomst kon te weten komen. Vermoedeljjk behoorde deze mand tot den waargenomen ballon, waaischijnljjk denzelfden, die in België met drie officieren is opgestegen en door den storm over Nederland werd gedreven. Nederland. Rotterdam, 13 Oct. Te 2 uren Zondag middag werd een agent van politie ter assistentie geroepen in het Kosthuis op de Kipstraat om daaruit een man te verwjjderen, die zonder dat daartoe aanleiding bestond een dienstbode had mishandeld. De agent voldeed aan het verzoek, en deed den man die zich verzette en spektakel maakte de brace letten aan. Met hem op weg naar het politie bureau in de Lange Torenstraat, traden in de Kipstraat drie korels op den agent toe en gelastten hem zjjn arrestant in vryheid te stellen. Toen de agent hieraan natuurljjk niet voldeed, grepen zy hem beet, sloegen hem een blauw oog en trapten en mishandelden hem, zoolang totdat hjj zjjn arres tant moest loslaten, die zich, met de braceletten aan, uit de voeten maakte. Het drietal nam daarop de vlncht, den agent alleen latende te midden van een saamgeloopen onwillige menigte, die, toen er ten laatste voor den mishandelden politieman hnlp opdaagde, zich beijverde hem bjj het opsporen dor daders op een valsch spoor te brengen, waardoor dezen in de gelegenheid waren te ontkomen. In 6e ouderlijke woning aan de Nassankade te Rotterdam is Zondagmiddag een meisje van 8 jaar gestikt. Zjj was op beddegoed op twee naast elkander geplaatste stoelen te slapen gelegd, doch in haar slaap weken de stoelen en viel zij met het beddegoed dat op haar terecht kwam. Het kind heeft bljjkbaar de kracht gemist om de dekens en kussens van haar hoofd te verwjjderen. Het drama, dat te Rotterdam met de arrestatie van een paar dynamietmannen begon, is, na al minder en minder de belangstelling te trekken, uitgegaan als een nachtkaars. Zoodra de hand op de twee gevaarlijke kerels was gelegd, werd der Rotterdamsché politie een kolossale pluim op den hoed gestoken, wegens haar speurtalent en kranig, beleidvol optreden. Al spoedig echter verloor de plnim haar mooiste veeren door de tjjding, dat de mannen, die het komplot ontdekten, Engelschen waren, en dat de Rotterdamsche politie eigenljjk van Londen uit haar instructies had ontvangen. Met dat al bleef nog het feit, dat men te Rotterdam althans twee der samenzweerders had geknipt en ze zuinig zou bewaren om ze uit te leveren, meent u? 't Mocht watl Zelfs dat heeft niet mogen zjjn, want na ernstig wikken en wegen werd bevonden, dat de termen voor een uitlevering ontbraken, zoodat Kearny on Haines dan ook, na een paar weken de gasten van de Rotterdamsche politie te zyn geweest, jl. Zaterdag als vrjje mannen weder naar Amerika zyn vertrokken. Zoodoende resten dus alleen de kosten, zonder nagenoeg 'n greintje eer bjj wjjze van vergoeding. In de pluim bleef geen enkele veer! Een inwoner van Arnhem kwam Maandag in gezelschap van zijn zwager te Rotterdam om zyn vrouw, die met een anderen man was gevlucht, op te sporen. Het was den bedrogen echtgenoot blijkbaar minder te doen om zijn vrouw, dan wel om de f 1300 die zy uit zijn huis had medegenomen, terug te krijgen. Na lang zoeken werd 's avonds de vrouw gevonden in een huis op de Boerenvisch- markt, waar zij met haar geliefde voor acht dagen een gemeubileerde kamer had gehuurd, onder voor geven dat zy man en vrouw waren. Toen de wet tige man het verblyf zijner vrouw ontdekt had, wist hy met 2jjn zwager, door bemiddeling van de bewoonster van het huis, toegang tot haar kamer te kx-jjgen. Zoodra de denr daarvan openging, zag de man in een hoek van de kamer een valies van hem staan eu vermoedende dat de f 1.300 zich daarin bevonden, vlogen hy en zyn zwager er op aan om or zicb meester van te maken. Bjj bet openen er van rolde er een geladen revolver uit, die de zwager opraapte, doch nu kwam ook de minnaar der vrouw to voorechjjn en bang, dat men hem met bet wapen te lyf zou gaan, greep bij de revolver ook beet. De bedrogen echtgenoot, zijn zwager in gevaar ziende, kwam er nu eveneens bij te pas, waarop alle drie aan het wapen stonden te trekken om het te bemachtigen. Hoewel geladen stond het, gelukkig voor hen, in de rnst, zoodat geen schot kon afgaan. Te midden van dit gevecht stond de weggeloopen vrouw te schreeuwen en om hnlp te roepen en kwam een politie-agent, die intusschen gewaarschuwd was. de trap op. De man der wet had het drietal spoedig gescheiden, de revolver in zijn zak gestoken en nam de drieman nen en de vrouw mede naar het bureau in de Lange TorenBtraat om daar het pleit te beslissen. Na veel loven en bieden en door de tusscbenkomst van een welbespraakten politie-inspecteur kwamen de Arnhemmer en zyn weggeloopen vrouw overeon de f 1300 samon te deelen. Aldus geschiedde en de man vertrok in gezelschap van zyn zwager. Zijn vrouw, daar moest hij niets meer van hebben. In een Maandagavond alhier gehouden protest meeting, uitgeschreven door de socialistische ver eeniging ter bestrjjding van het militairisme »De wapens neder", hebben F. Domela Nieuwenhuis en J. K. van der Veer, uit Middelburg, de grieven der socialisten tegen het militairisme uiteengezet. Zij raadden wel geen dienstweigering, althans bij de militie, aan, doch achtten haar toch het beste middel, en al worden zware straffen daartegen bedreigd, wie voor zyn overtuiging strijdt, moet er ook voor weten te ljjdeo. De laatste voorspelde bjj afschaffing van het militairisme den eeuwigen vrede. Ten slotte werden twee moties aangenomen. In de eerste motie werd sympathie betuigd aan »hot Blachtoffer der klassenjustitie", den veroordeelde K. A. Bos. In de tweede motie werd afkeuring uitgesproken over bet >onteerend militairisme, dat den mensch verdierljjkt ten voordeele van het kapitaal". Vligsfllgen, 12 Oct. Als een gevolg van de hier nog steeds bestaande plaatselyke belasting op het gedistilleerd (20 ct. per liter) wordt als van zelf meermalen sterke drank binnengesmokkeld, hoewel de ambtenaren altyd scherp toezien. Deze laatsten hebben Vrijdagnacht een goeden slag ge slagen, toon zjj op heeterdaad twee personen betrapten, die ongeveer 30 liter jenever wilden binnensmokkelen. De jenever is door de politie in beslag genomen en ten kantore van den gemeente ontvanger gedeponeerd. Tegen den persoon, voor wien de drank, naar vermoed wordt, bestemd is, V. genaamd en aldaar woonachtig, is proces-verbaal opgemaakt. De Keizer van Oostenrjjk heeft den schipper van het Nederlandsche loodseiikorps, F. H. Jilleba, het zilveren kruis van verdienste met de kroon en de matrozen D. van Sprang, C. De Mul, O. H. Lems, J. Verboven, J. M. Douw en H. Mommaas het zilveren kruis van verdienste geschonken. Zooals men zich zal herinneren, hebben deze loodsen de bemanning van het in December 1895 bjj Vlissingen gestrande Oostenryksche barkschip •Zora" met groote krachtsinspanning gered. Goe&, 13 Oct. De mazelen beginnen zich hier langzaam uit te breiden. Wij hopen hartelijk voor eene epidemie bewaard te bljjven. Alhier meldden zich ter beoefening van den wapenhandel voor het reserve-kader een twintigtal jongelieden aan. Met genoegen woonden wjj bjj de opera- uitvoering door het Italiaanscho opera-ensemble CpBpi. Op voortreffeljjke wijze werden ten gehoore gebracht Fragmenten uit de opera's Lucretia Borgia, Stradella en Fra Diavolo. Uit den aard der zaak is de gelegenheid voor zulk muzikaal genot zeldzaam en 't is daarom vreemd, dat de opkomst niet grooter was. In het naburige Kwadendamme heeft zich eene vereeniging gevormd van werklieden om te komen tot uitbetaling van eenig loon bjj ziekte der leden. Schcrpenlsse, 13 Oct. In de heden gehouden vergadering van den Gemeenteraad werd het nieuwbenoemde lid de heer J. Rijstenbil geïn stalleerd en tot wethonder en ambtenaar van den burgerlijken stand benoemd de heer J. Dninhouwer, terwjjl tot gemeente-opzichter werd aangesteld de heer J. v. d. Velde alhier. ZlerKkzce, 14 Oct. Naar wij uit goede bron vernemen, zal de Zierikzeesche Stoomboot maatschappij eene nieuwe schroefboot in de vaart brengen, type »Stad Zierikzee", die zal ingericht worden naar de eischen des tjjds. Met het stoomschip Zeeland" zal onder de be staande Maatschappij een nieuwe dienst in Holland worden geopend. De Tram. De Minister van Waterstaat, Handel en Njjverheid heeft op de Staatsbegrooting voor 1897, evenals voor 1896 uitgetrokken f 200,000 voor snbBidiön voor den aanleg van stoomtram wegen, t.w. Stoomtramwegen van Schagen naar Wagnum, van Veghel over Eindhoven uaar do Belgische grens, 4.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1