bekoorlyk verbonden ia aan dit bezoek. Te Parys zijn Uwe Majesteiten toegejuicht door de gansche natie, te Cherbourg door datgene, wat Frankrijk het ineest ter harte gaathet leger en de vloot. Het Fransche leger begroet Uwe Majesteit by eiken verjaardag van een glorierijk verleden; Fransche zeelieden en soldaten zenden hun Russischen broeders bewijzen van vriendschap en spreken de beste wenschen voor hen uit. In naam van leger en vloot verzoek ik Uwe Majesteit van de legers te land en ter zee de plechtige bevestiging te willen aannemen van een onveranderlijke vriendschap. Ik drink op het Russische leger en de Russische marine en hef mijn glas op ter eere van den Keizer en van de Keizerin". De muziek speelde daarna het Russische volkslied en de Czaar stiet zjjn glas aan dat van don President aan. De Keizer antwoordde vervolgens: >In de haven van Cherbourg heb ik het Fransche eskader kunnen bewonderennu ik op het punt sta Uw schoon land te verlaten, heb ik het genoegen gehad getuige te zyn van het belangrijkste militaire schouwspel, door het bijwonen der troepen-revue op het terrein, waarop zy gewoonlijk hun oefeningen houden. Frankrijk kan trotsch zyn op zijn leger. U hebt gelyk, te spreken over een onveranderlijke vriendschap, waardoor beide landen verbonden zyn maar tevens bestaat er tusschen beide legers eeD diep gevoel van broederschap. Ik hef mijn glas op ter eere van de legers te land en ter zee en drink op de gezondheid van den President". De muziek speelde tweemaal de Marseillaise. Na den toast van den Keizer riepen alle aanwezige Russen hoera! Na het dejeuner vertrok de stoet naar het station, onder het schilderachtige escorte van huzaren, Arabieren en dragonders. Aan het station nam de Keizer afscheid van den President en de voorzitters van Kamer en Senaat en van de Ministers. Vooral gaf de Keizer den Min. van Binnenl. Zaken zyn groote voldoening te kennen over de maatregelen, welke genomen waren tot het bewaren der orde. Het vorstenpaar besteeg daarna den waggon, ver gezeld van den heer Fólix Faure, die, na eenige woorden gewisseld te hebben, een buiging maakte voor de Keizerin en haar de hand kuste. De Keizer en de heer Félix Faure drukten elkaar warm de hand en omhelsden elkaar. Om 6 uur vertrok de trein, onder het eenstemmig gejuich van Leve de Keizer! Leve Rusland! Duitschland. Darmstadt, 10 Oct. Het Russische Keizer paar kwam hier te negen uur aan en werd aan het station door de Groothertogelijke familie hartelyk begroet. Een groot aantal officieren was bij de ontvangst tegenwoordig. Bij de eerepoort aan den Rheinthor had de begroeting plaats door het gemeentebestuur, waarbij de opper-burgemeester een toespraak hield. In het eerste der met vier paarden bespannen rijtuigen waren gezeten de Czaar en de Groothertog, in het tweede de Czarina en de Groothertogin, dan volgden het Grootvorstenpaar Sergius en Prinses van Battenberg. De stad is rijk versierd. Het weer is prachtig. Het publiek juichte de Vorsten hartelyk toe. Over den gezondheidstoestand van vorst Bismarck meldt de VoVcsztg.Behalve aan aan- gezichtspijn, lydfc hij aan erge slapeloosheid, zoodat hij vaak het bed eerst 's middags of 's namiddags verlaten kan. Het gaan valt hem moeielyk en de vorst maakt alleen korte ritten door het Sachsen- wald. Hy ontvangt geen bezoeken. België. In België zal eerstdaags een op het vasteland ongewoon proces worden behandeld. De moeder van de vroegere verloofde van den bekenden kapitein Lothaire heeft een actie ingesteld wegens verbreking van trouwbeloften. Het schijnt dat deze actie minder een financieele dan wel een moreele voldoening beoogt, daar do kapitein zijn bruid onverwacht op alles behalve passende wjjzo heeft verwaarloosd. Nederland. Crroiftfllgcn, 10 Oct. De vischvrouwen alhier, die reeds meermalen blijken van Oranjegezindheid gaven, hebben bij den jongsten verjaardag van onze jeugdige Koningin daarvan opnieuw getuigenis willen afleggen. Namens hen had zich eene commissie van zes vrouwen gevormd, die een gelukwensch aan de hooge jubilaresse zond, vergezeld van een geschenk, bestaande uit een aardige vruchtenschaal op nieuw- zilveren voet. Zooals echter bekend is nemen H.H. M.M. nimmer eenige geschenken aan en hoewel de gevoelens van de schenksters waardeerende, meende H. M. de koningin-regentes ook in dezen niet van den gestelden regel te moeten afwijken, waarom namens haar het cadeau aan den heer burgemeester werd gezonden, die het heden middag aan de vrouwen teruggaf, met bijvoeging van twee muntjes van 10, welke H. M. ter vergoeding van gemaakte kosten er bad bijgevoegd. 's C-I*avc«lhage, 10 Oct. Alhier is op straat een strooibiljet verspreid, namens een voor- loopig bestuur onderteekend door P. Bolten, waarin Protestanten worden aangespoord een bond te stichten, »een Bond, waarmede" zoo luidt het verder »wy zullen trachten, mannen aan het roer van onze Regeering te krijgen, wier hart glooit voor ons Nederlaudsch recht; het recht dat wij Nederlanders hebben om door Protestanten geregeerd te worden". Bij genoegzamen steun is het plan later eene vergadering te beleggen, teneinde de zaak nader in bijzonderheden te bespreken. In de wachtkamer 3e kl. van de H. IJ. S. M. te 's-Gravenhage kreeg een oude man van minstens 60 jaar, die door een veldwachter naar elders moest worden overgebracht, het te kwaad met zijn geleider, omdat deze hem verbood jenever te drinken. Hij sloeg en trapte en rolde eindelijk met den veldwachter over den grond. Eenige omstanders hielpen den dienaar van de justitie om den arrestant, door hem de handboeien aan te doen, te bedwingen. De werkzaamheden van een dienstmeisje! Een Hagenaar heeft er, volgens de R.-bode, eens een paar uurtjes voor genomen, om van uit zyn kamer een der vele huizen aan de overzijde zijner straat te bespieden en de keertjes te tellen, waarop een dienstmeisje van boven of van achter moest komen, om naar de bel te kijken. Zyn waarnemingen loopen van 9 tot 12 uur 's morgens. Achtereen volgens werd gebeld, opengedaan, enkele malen teruggeloopen en weer dichtgedaan voor: den bakker, den melkboer, den krantenlooper, den groenteboer, den kruidenier, den slager, een man met enveloppen, den aschman, den postbode, een orgelman, een koopman met schuurgoed, een man met een houten been, een slager, die het bestelde vleesch brengt, een meisje met radijs, een borstelkoopman, den winkelier met de bestelling, een oudroestkoopman, een vrouw met zuigeling, den bleeker, een vischboer, een schaalcollecte, een bedelaar, een citroenkoopman, een meisje met vuur makers, een colporteuv, de petroleumvrouw, een parapluienkoopmaneen handwagen met trap- laddertjes, een knecht om antwoord op stalen voor japonstofjes, een rietenstoelenkoopman, den man met karnemelk, een blinde vrouw, een schoen makersjongen, den koperslager, de buscollecte, eon man met zeep, een wagen met bosjes hout van de dakloozen, een heilsoldaat, een vrouw met eieren, een koopman met lampekappen, den knecht uit den banket winkel, een inteekenlyst, den tui f boer, den knecht van de leesinrichting, den schillenboer de glansstrijkster, den krantenjongen, die de krant terughaalt, een bierbottelaar, de kinderen uit de school. Te 12 uur opent het meisje voor de 47e maal in den tjjd van 3 uurtjes de deur! En dan waren er zeker in die 3 uren ook nog wel 47 »kooplieden" afgetikt! Rotterdam, 10 Oct. Een bewoner van een der buitenwijken onzer stad wilde zich heden nacht, 't was reeds 12 uren geslagon, te bed begeven, toen hij, nog een blik naar buiten slaande, twee personen bemerkte, die tegenover zyn huis stonden, daarna een paar passen vooruitgingen en een deur openden van een bovenhuis. Binnen zijnde, werden zij door een derden persoon gevolgd, die haastig kwam aanstappen en eveneens naar binnen ging, waarna de deur behoedzaam gesloten werd. De overbuur, wetende dat in het bovenhuis op de eerste verdieping een bejaarde dame alléén woonde en op de tweede een kinderloos echtpaar, dacht terstond aan dieven. Hij greep zijn zakrevolver en sloop de deur uit, vreezende zjjn vrouw te wekken, die zonder twijfel hem van de gevaarlijke excursie zou teruggehouden hebben. Buiten gekomen, spoorde hij twee agenten van politie op, aan wien hij zijn ontdekking mededeelde. Een der agenten liep de eene zijde van de bewuste straat in, terwyl de andore agent den verslaggever op een looppas op den voet volgde, om aan de andere zijde de straat te bereiken, ten einde alzoo bjj eventueele ontvluchting den dieven de pas af te snijden. De verslaggever liep vlugger dan de agent, zoo dat een paar heeren die huiswaarts keerden, den indruk kregen, dat de agent een vluchteling nazat en daarom eveneens een looppas aanvingen, om den agent in het vangen behulpzaam te zijn. Beide heeren zagen hunne vergissing in, toen de verslag gever voor het door hem bedoelde huis stilhield. Inmiddels was ook de tweede agent gekomen en gezamenlijk trad men op het huis toe om de vogels te knippen. Een der agenten belde aan en belde nog eens, waarop de bewoner der tweede verdieping half gekleed zich vertoonde en met een verschrikt gezicht vroeg wat er gaande was. Gevraagd werd hem of hy wist dat er even te voren drie personen bij hem waren binnengekomen. Jawel", antwoordde hij, >dat was mijn vrouw, mjjn zwager en ik." Tableau! Naar aanleiding van het ontslag uit <13 preventieve hechtenis van W. J. de Vos, die 4]/2 maand van zijn vrijheid beroofd was, als verdacht van den moord op den 10-jarigen A. F. Hoogsteden, en vóór wien reeds een ander persoon, verdacht van hetzelfde feit, evenzeer gedurende goruiinen tijd aan de preventieve hechtenis onderworpen en daarna van verdere vervolgingen ontslagen en in vryheid gesteld werd, schrijft mr. D. S(imons) in het Paleis van Justitie o.a. »Men zal van dit bedroevende feit aan de justitie geen te ernstige grief kunnen maken, overtuigd, dat zy naar haar beste weten heeft gehandeld en dat zij meende te doen wat haar plicht was. Maar toch mag gevraagd worden: is de wetgeving goed, die dergelijke feiten mogelijk maakt? Is het goed en rechtvaardig, dat de persoon die aan de preventieve hechtenis wordt onderworpen op grond van min of meer ernstige vermoedens, gedurende zeer geruimen tjjd van zijne vryheid beroofd blyft zonder persoonlijk door de rechters te worden gehoord, die over die vryheid te oordeelen hebben, zonder het recht te hebben over zjjne heiligste belangen met een raads man te raadplegen en voor zijne verdediging zorg te dragen, alleen afhankelijk van opvattingen en inzichten van den instrueerenden rechter en het vervolgende openbaar ministerie, op wier rapporten de rechtbank moet vonnissen met verkrachting van den gulden regel, dat ook de wederpartij moet worden gehoord? Is het goed en rechtvaardig, dat indien eindelijk na eene vaak langdurige hechtenis de justitie haren verdachte vrijlaat, omdat zij geen voldoende aanwijzingen voor zijn onderstelde schuld heeft gevonden, misschien zelfs, omdat hare op gevatte vermoedens onjuist bloken, de in vryheid gestelde naar huis wordt gezonden zonder eenige vergoeding voor de groote moreele en materieele nadeelen, die zijne gevangenneming voor hem moet hebben gehad, zonder dat de gemeenschap ook maar eenigermate poogt de gevolgen van den in haar belang getroffen maatregel zooveel mogelyk op to heffenEn indien dit alles niet goed en niet recht vaardig isindien onze wetgeving omtrent de preventieve hechtenis niet voldoet aan de eischen van recht en billijkheid, indien zij individueele rechten moer krenkt dan de rechten der gemeen schap vorderen, mag dan niet aan regoering en volksvertegenwoordiging de dringende eisch worden gesteld om verbetering aan te brengen, vcor zoover die mogelyk zal blijken en do eischen van het recht niet langer te miskennen En indien de Minister en de Staten-Generaal het dringende der hervorming niet schijnen te beseffen, laat dan uit het volk eene stem opgaan, zoo krachtig en zoo beslist, dat de wetgever zal moeten luisteren. Het geldt hier meer dan geld en goed, het geldt de eer en de vryheid van het individu. Tegenover dergelijke belangen betaamt geene afwachtende houding. Handelen Bpoedig handelen is plicht. Herziening van onze wetgeving omtrent de preventieve hechtenis is een eisch der meest dringende urgentie". Stavcillgge, 9 Oct. In de hedenmorgen alhier gehouden vergadering van den gemeente raad werd vastgesteld de gemeente-begrooting voor 1897, in ontvangst en uitgaaf op 10860,475. Onder de inkomsten komen o.a. voorvan vroegere diensten 878,56svan gemeente-eigendommen f 180van opcenten op 's Rijks directe belastingen f 1874,60. (De opcenten op het porsoneel zijn met 10 verminderd en nu gebracht op 60); hoofdelijke omslag ƒ2600; haven- en kadegeld 1200; school gelden 370; vergoeding porsoneel 1954,06 en bijdrage kosten onderwijs f 1300. Onder de uit gaven komen voor: kosten huishoudelijk beheer 1760; onderhoud gemeente-eigendommen ƒ1191,50; politie, schutterij, brandweer en straatverlichting ƒ738,92; geneeskundige dienst en armwezen ƒ395; lager onderwijs 4254,23srente en aflossingen 1703 en onvoorziene uitgaven 429,195. De begrooting voor het plaatselijk armbestuur werd vastgesteld op 798,32. Op verzoek werd eervol ontslag verleend als ouderwijzer met hoofdacte aan den heer L. B. v. d. Slikke, wegens zjjne benoeming tot hoofd der school te Oudelande, in te gaan 15 November a s., terwyl er besloteu werd tot de vaststelling van het salaris van den te benoemen onderwijzer met hoofdacte op 675, met eene ver hooging van 25 na een jaar dienst. Rruiilisse, 12 Oct. Niet 11 handteekeningen verkreeg het request, behelzende het verzoek om den heer Mr. G. A. M. Kallenbach tot burgemeester te benoemen, doch 25, waaronder, om van andere notabele ingezetenon niet te spreken, de hand teekeningen van drie Iedon van den Raad dezer gemeente voorkomen. Noortlgouwc, 11 Oct. De gemeente-veld wachter is Zaterdagavond tusschen 6 en 7 uur alhier teruggekeerd. Met de Zierikzeesche boot is hij uit Rotterdam gekomen en is te Zijpo afgestapt om van daar zyn reis naar hier voort te zetten. Wat den man bewogen heeft terug te keeren zal wellicht een raadsel blyven. Na den afscheidsbrief, die zijne vrouw Vrijdug j.l. ontving, had niemand hem meer hier terugverwacht. Hoe het ook zy, zyn positie als gemeente-veld wachter is hem onmogelijk geworden. Wij mogen dat om zijn gezin betreuren, doch wat het zwaarste is moot het zwaarste wegen. Moge zijn dwaze stap hem er toegebracht hebben Om met verdubbelden ijver voor do zijnen te zyn, wat een man en vader zijn moet. Dan heeft de misstap nog zegenrijke gevolgen! 12 Oct. Hoe begeerig men naar een baantje is! Reeds vyf sollicitanten hebben zich voor de open te vallen betrekking van gemeente-veldwachter alhier aangemeld. Eene oproeping is nog niet geschied, ja zelfs is aan den tegenwoordigen titularis nog geen ontslag verleend. Zferikzee, 12 Oct. Iii enkele couranten wordt gemeld, dat onze geachte afge vaardigde ter Tweede Kamer, de heer J. J. van Kerkwijk, zich bij de nieuwe verkiezing niet meer verkiesbaar zou stellen. Wij kunnen dit gerucht bepaald tegen spreken. De heer van Kerkwijk is niet voornemens zich aan eene eventueele candidatuur, indien men die opnieuw wenschelijk oordeelt, te onttrekken. Onze afgevaardigde is reeds sedert 2 Maart 1863 onafgebroken lid van de Tweede Kamer en met den heer W. A. Viruly Verbrugge, wat rangorde betreft, een der boide nestoren der Kamer. Benoemd tot havenmeester te Breskens de heer R. Boomgaard, le stuurman in dienst der Stoomvaartmaatschappij Zeeland" te Vlissingen. Door den minister van fioaneiün is de ver plaatsing van den commies der le klasso P. C. A. vau der Loef met 1 November a.s. van Hansweert naar Heinkenszand ingetrokken. Aan het door de »Maatscb. tot Expl. van S.S." gehouden surnumerairs-examen namen 14 personen deel. Geslaagd is o.a. de heer A. Steur te Groede. In de Wester-Schelde werden de vorige week door een garnaleH-visscher twee honden opgevisebt, die daar op een plank ronddreven. Waarschijnlijk zijn de beide dieren, die er zeer verhongerd uit zagen, afkomstig van een verongelukt schip. Het kapitaal voor een stoombootdienst Dor drecht—Middelharnis is volteekend, zoodat aan een tot stand komen dezer lyn niet langer behoeft te worden getwijfeld. Te Hoofdplaat wordt sedert j 1. Dinsdag zekere vrouw H. uit hare woning vermist. Wijl zy lijdende is aan toevallen, wordt vermoed dat haar een ongeluk is overkomen. Volgens het U. D. zal de »Libcrale Unio" Zaterdag 7 November bijeenkomen. H. M. de Koningin-Regentos schonk aan den heer E. K. Jonas, blinde musicus to Dordrecht, voor aankoop van een pianino 200. In 1895 zijn hier te lande 955 personen in staat van faillissement of van kennelijk onvermogen verklaard, dat is 1 meer dan het vorige jaar. Omtrent eeu inbraak, welke onlangs op zoo zonderlinge wijze op klaarlichten dag zou geploegd zijn in do Villa Thérèsa" te Hilversum, is thans klaarheid gekomen. Zy was nl. voorgewend door de daar in betrekking zijnde kinderjuffrouw om den diefstal, waaraan zij zich had schuldig gemaakt, te verklaren. Zij heeft bekend dien gepleegd te hebben en op haar aanwijzing is thans ook het vermiste geld teruggevonden, Uit San Sebastiaau wordt van Vrijdag 1.1. geseinddat het Nederl. oorlogstransportschip Paramaribo" op de noordkust van Spanje is vergaan. De Paramaribo", bestemd voor den dienst van West-Indiö, is een dit jaar nieuw gebouwd gouver- nements-transportschip. Den 26en September vortrok het schip vau IJmuiden naar Paramaribo. Nadero berichten melden, dat de geheele bemanning in de golven is omgekomen. Nog verneemt men, dat bij onze rogeoring met bepaalde zekerheid nog niets bekend is van het vergaan van de Paramaribo". Wel bi ijk i 't uit de ontvangen diplomatioke en consulaire inlichtingen, dat eenige wrakken en een deel van de trap van een schip zijn gevonden, doch er was niet bij vermeld of de kleur van het hout wit was. (De Paramaribo" is geheel wit geverfd). De »Paramaribo" was bemand met 20 koppen. Do beer A. Juda, chef van bet loodswezen in Suriname, begeleidde bet schip op zijn terugreis naar West-Indiö. Het vaartuig voerdo de vlag vau een oorlogsschip. L O II R O R Op Lombok schijnt bot nog lang niet in orde te zyn, althans aan de N. R. Ct. wordt geseind, dat Laboean Hadji (op Lombok) door den vjjaud is ingesloten. R O R X I E II W Een Engelsche wedren te winnen is eeu fortuintje, dat een werkloozon arbeider slechts eens in zijn leven behoefde te beurt te vallen, om het klagen over slechte tijden geheel te vergeten. Maar een renpaard is geen arbeidersartikel. En zoo is voor eenige dagen weer een mooi prijsje van 120,000 ten deel gevallen aan den prins van Wales, die het, volgens geruchten, trouwens ook heel wel moet kunnen gebruiken. Bryan, de zilver-candidaat voor het Amerikaansche presidentschap, reist alles af en spreekt 's morgens, 's middags en 's avonds. Mc. Kinley, de goud-candidaat, blijft kalm thuis en laat weinig vau zich hoor en. Alweer waar dus, dat spreken zilver eu zwijgen goud is. En men verwacht meer en meer, dat het goud het winnen zal. Tegelijk met het aantal rijwielen zijn hier te lande de rijwielfabrieken toegenomen. We kunnen Engeland, Duitschland en Amerika missen. De Hollandsche fabrieken zullen er het volgende jaar op ingericht zijn, om ongeveer 15,000 rijwielen per jaar af te leveren. Nog enkele jaren eu men zal hier reeds kunnen spreken van >overborywieling". Onder de weinige dingen, die men voor diefstal mag veilig rekenen, zou men zeker ook het bijbelboek noemen. Doch als het kostbaar ingebonden is, strekt ook naar dit heilige boek zich een misdadige hand wel uit. Zoo zijn iemand te Rotterdam acht bijbels ontvreemd, ter gezamenlijke waarde van 130. Die uiterlijke waarde heeft den dief gemaakt. Do Czaar en de Czarina hebben hun dochtertje mee genomen naar Parijs. Het grootvorstinnetje zal nu zoowat een jaar oud zijn en 't heeft van uit de wieg reeds te «bevelen" over een bedienend personeel van niet minder dan zeven personen, zijnde een maïtre d' hotel, twee lakeien, twee kameniers en twee kamermeisjes. De tentoonstelling te Berlijn zal zichzelven bekronen meteen vermoedelijk tekort van minstens een millioen mark. Een ongeluk komt zelden alleen. Troost geeft dit wel allerminst, maar 't stemme tot berusting eene vrouw te Rotterdam, die door een wielrijder overreden werd, daarna door twee onbekende maDnen naar hare woniDg werd gebracht en toen haar zilveren knipje met geld vermiste. Zy ziet er hare helpers in don nood schuins op aan. De kweekelingen aan de Rijkskweekschool te Maastricht krijgen van den directeur hua kosthuis aangewezen, dat soms zóó is, dat de leeraren nimmer to klagon hebben over vadsige jongelui, want ze worden er vlug van den honger. Over die vlugheid en de reden er toe kregen een paar kweel-elingen hoogelijk ongenoegen met hunne kostvroup. De directeur komt het te hooren, stelt de kost vrouw in het gelyk en jaagt de hongerige jongens, die zoo brutaal waren van ook eens verzadigd te willen zijn, zonder pardon van school. Zoo is de lezing der gedupeerde party; of het is >de" waarheid en niets dan de waarheid, daar achter plaatsen we een Landbouw en Veeteelt. Zferikzee, 10 Oct. Heden werd ten huize van den heer Verwor eene vergadering gehouden der Fairbank-Veroeuiging »Ons Belang". Na voorlezing der notulen van do vorige vergadering kwam aan de orde de bespreking van een hulp weger, noodzakelijk ten gevolge de voortdurende ongesteldheid van den weger F. de Feiter. De Voorzitter herdacht de welwillendheid van den Bondsweger ondervonden, gedurende Tie ziekte van de Feiter. Deze to°etand kon echter niet worden bestendigd om verschillende redenen en vandaar keelt hot Bestuur besloten deze vergadering te beleggen, ter benoeming van een plaatsvervanger op het voor de Feiter vastgestelde salaris. Een voorstel om aan do Feiter gedurende de loopende campagne een salaris van 5 per week toe te kennen, wordt bij acclamatie aangenomen. De voordracht van bet Bestuur voor een hulpweger bestaat uit de H.H. Jacob Boot en Jan de Vlieger by de tweede stemming werd laatstgenoemde gekozeu met 23 van de 36 uitgebrachte geldige stemmen. Daarna vraagt de Voorzitter of alle leden de beteekenis van het woord »Vereeniging" wel goed begrijpen, hij meent dit te moeten betwijfelen, z. i. beteekent Vereenigingkracht, samenwerking, streven naar één doel, aansluiting, elkander steunen enz. En wanneer men nu een en ander ziet, wat by bij name noemt, dan betwijfelt hij ten zeerste of alle leden van »Ons Belang" hun eigou belang wel begrijpen eu bevorderen. Één lid, dat hij bepaald op het oog had, was tot zijn leedwezen niet tegenwoordig. Hij verzocht daarom de leden pal te staan voor hun eigen zaak, n.l. de instandhouding van eeu eigen Fairbank. Na de medodeeling dat ongeveer 4 millioen kilo poeün gewogen zijn, wordt de vergadering gesloten. De wodstrijd met beetwortelrooiers, uitge schreven door de »Holl. Maatschappij van Landbouw", waaraan de Bond van de beetwortelsuikerfabrikanten op waardige wijze steun verleende, werd op 6 en 7 dezer in den Houtrakpolder gehouden. Het weder liet veel te wenschen over, doch daarentegen over trof de deelneming aller verwachting. Uit Frankrijk dongen 5, uit Belgiü 3 en uit Duitschland 2 werk tuigen mede. Velen meenden, dat voor dergelijke zware gronden, zooals men die in den Houtrakpolder aantreft, nog geen geschikte werktuigen waren uitgovonden, doch die meening werd gelogenstraft. De jury, bestaande uit de heeren Westerouen van Meetoren van Amsterdam, S. Lako van Wageningen, A. van Rossum van Haarlem, K. Bree- baart Jzu. van Winkel en W. Tuijnman van Halfweg, had een moeilyke taak. Na een zeer nauwkeurig onderzoek werden de prijzen toegekend als volgt: le prijs 400, no. 6, A. Bajac, Liancouit (Oise), vertegenwoordiger G. Stout, Tiel. 2e prijs 150, no. 8, F. Zimmermann Co., Halle a/d. Saaie, vertegenwoordiger Technisch Bureau van Minden", Haarlem. 3e prijs 100, no. 10, E. Candelior fils, Bucquoy (Pas de Calais). Het Nederlaudsch Landbouwcomité heeft aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal verzonden een adro9 in zake het niouwe wetsvoorstel omtrent de bepalingen van den accijns op de suiker en houdende maatregolen ter verzekering van de op brengst van dien accijns in het jaar 1897. Bij adressant rees de vraag of do bedoeling van dit schyubaar zoo onschuldig wetsontwerp niet is, om van de Kamer reeds bij voorbaat een zedelijk bindende beslissing over het hoofdprincipe, neer gelegd in hot definitief wetsvoorstel, te verkrijgen, zoowel wat betreft bet Entrepótstel9el als de hoe grootheid van het premiebedrag. En hij vreest ook dat het wetsvoorstel alleen tongovolge heeft in onza

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 2