gelds kost, terwjjl andere noodzakelijke verbeteringen, o. a. de waterafleiding in den Zuidhoek, moeten wachten, Mr. Bolle zou wenschen, dat de jaarlijkscbe begrooting vrooger dan in April werd vastgesteld hij wijst daartoe op den polder Walcheren, die nu reeds do bogrooting voor 1897 heeft vastgesteld. De Voorzitter merkt op, dat het voor een grooten polder als Schouwen, die zóó aan de winter stormen blootstaat, onmogelijk is om in December de begrooting vast te stellen. Na eene korte gedachtenwisseling tusscben Mr. Bolle en den Voorzitter, wordt de vergadering gesloten. Benoemd tot gezworen van den polder de Vier Bannen van Duiveland de beer C. van Westen Pz.; tot dijkgraaf van het waterschap Ond-Wolfaartsdijk do boor P. Koeman; en tot djjkgraaf van den Jobanna-Mariapolder de heer J. Zandee. Aan den adjudant-onderofiicier E. Nieuwen- huis, administrateur van het militair hospitaal te Middelburg, is de gouden medaille met gratificatie van f 50 toegekend wegens 36-jarigen trouwen dienst. Het eereteeken zal hem 6 October as. worden uitgereikt. Door twee te Koewacht gestationueerde Belgische douanen zijn Zaterdagnacht drie smokke laars aangehouden, die in het bezit bleken te zijn van 5 balen ruwe tabak. Mej. C. W. J. de Smid te Sluis is benoemd tot stadsvroedvrouw te Culemborg. Men schrijft uit Sluis, dat deze gemeente in de afgeloopen week bezocht werd door de heeren jhr. mr. W. M. de Brauw, Commissaris der Koningin in Zeeland, W. A. Graaf van Lijnden, jhr. mr. E. A. O. de Casembroot, leden van Gedep. Staten, mr. W. Polman Kruseman, griffier van de Staten van Zeeland, dr. Cuypers, rijksarchitect te Amsterdam en J. A. Frederiks, architect van de abdijgebouwen te Middelburg, welk bezoek in verband zou staan met een algeheele restauratie van het fraaie raad huis te Sluis. Van een onzer vroegere gewestgenooten ont vingen wij het onderstaande ter plaatsing: Aan boord van het stoomschip >Doune Castle", varende van Londen op Manritius, had op 31 Aug. oen eigenaardige festiviteit plaats onder de Holland- sche passagiers. Toen het schip Las Palmas aandeed was er reeds eene commissie benoemd, ter organi seering van een feestdag, ter gelegenheid van de viering van den 16n geboortedag van H. M. de Koningin en werden daar inkoopeu gedaan, als oranje- en rood-, wit- en blauw lint, palmen etc. Op den bepaalden dag werd er een kennisgeving opgehangen, met de mededeeling dat de Engelsche passagiers uitgenoodigd werden om halfdrie ure op receptie te komen, ten einde tegenwoordig te zijn bij de hulde door de Hollanders aan hunne Koningin gebracht Er stond op den bepaalden tijd eene keurige, net versierde tafel in de 2e klasse salon, met de noodigo bloemen on groen, alsmede het portret van H. M., terwijl ieder Hollander eene kokarde droeg. Een der Hollandsche passagiers (Mr. Gnodde) opende dit feest met eene keurige speech in het Engelsck, waarin hij namens de andere Hollanders zjjn ingenomenheid te kennen gaf met do sympathie, waarvan de Engelscben door deelneming aan dit feest het bewijs gaven. Daarna werden de glazen gevuld en op do gezondheid van H. M. gedronken. Een Engelsch passagier (Mr. Trechené) beantwoordde deze toast en sprak namens de Engelschen. Hij zeide dat dit feest een blijk van toenadering tusscben den Hollander en Engelschman was en eindigde met een dronk op de Queen of Holland", waarna nog een Engelsch passagier zjjn ingenomenheid te kennen gaf door ook een hartelijk woordje te spreken. Daarna werd door de Hollanders een glas geledigd op Koningin Victoria. Na het Hollandsche volkslied staande gezongen te hebben, was deze receptie afgeloopen. Des avonds had er nog een kleine bijeenkomst plaats, docli speciaal voor de Hollanders. Er werden nog eenige Hollandsche liederen gezongen, hetgeen een eigenaardigen indruk maakte, zoo ver van 't vaderland deze liederen te hooren weergalmen over den Oceaan 1 Ook aan dit feestje kwam een eind en klokke tien uur gingen wij ter kooi, met de gedachte onzen plicht gedaan te hebben, door de Engelschen te toonen, dat ook de Hollanders hunne Koningin weten te eerenl De persoon, die, zooals in ons vorig nommer gemeld werd, te Utrecht nog op den trein wilde stappen, terwijl deze reeds in beweging was en die door het koen optreden van de treinboambten van een bijna wissen dood werd gered, was de heer B. uit Middelburg. 't Zal eene indrukwekkende macht zijn, zegt de Jlaagsche Crt., die naar Konstautinopel gaat, om daar aan den sultan te doen gevoelen, dat Nederland zijn onderdanen óók nog wel beschermt. De »Zeehond" is een vaartuig, dat gewoonlijk dienst doet als politievaartuig onder de Noordzee- visschers, en het fregat Johan Willem Friso" is een gekoperd jjzeren, ongepantserd schip van zóó verouderd type, ofschoon pas tien jaren in dienst, dat bet in 1897, zoodra de Holland" gereed is, zal worden verkocht. Als een bewijs van de kracht, die de golven tijdens den storm van Woensdag hadden, kan dienen, dat enkele granietblokken van den muur te Seheveningen, die wel gesteld, maar nog niet verbonden waren, geheel verplaatst zijn. Zulk een blok weegt meer dan duizend kilo. Een jonge dame met een zeer gedistingeerd uiterlijk en nette manieren maakte er te Leiden, waar zij haar intrek in een hotel nam, haar werk van onder valsche voorgevens in verschillende winkels goederen te koopen en mede naar huis te nemen. Enkele winkeliers, die haar minder ver trouwden, boden aan de goederen aan haar adres te zendenin zulk een geval gaf zij een gefingeerd adres op, tengevolge waarvan die goederen weder in het bezit der leveranciers kwamen. Do juffrouw werd aangehouden, en uit bet verder door de politie ingestelde onderzoek bleek bovendien, dat do aangehoudene onder gelijke omstandigheden ook goederen was machtig geworden te Amsterdam, Haarlem en Deventer, en dat zjj als ziekenverpleegster, echter Bleehts voor korten tjjd, in verschillende gestichten was werkzaam geweest. Zjj behoort tot een nette familie, heeft een hoogere burgerschool doorloopen en had daarna haar opleiding in een damesinrichting te Bonn. Na opgemaakt proces verbaal is zij naar de gevangenis te 's Gravonhage overgebracht, ter beschikking van den officier van justitie aldaar. Voor de Weesinrichting te Neerbosch is van 1 April 1895 tot 31 Maart '96 aan giften, legaten en andere inkomsten ontvangen de zeer aanzienlijke som van f 101.933. De inrichting telt thans meer dan 1000 personen. Het Leger dos Heils zal zijn Week van Zelf verloochening dit jaar houden van 27 September tot 3 October. Naar aanleiding hiervan deelt men aangaande het werk van het Leger de volgende bijzonderheden mede: Het Leger verkondigt het Evangelie in 38 ver schillende landen, alwaar door de officieren ongeveer 40 talen worden gesproken. Het lieeft thans 12.010 officieren, 27.993 plaatseljjko officieren en 3727 korpsen. Het geeft in vele talen 48 godsdienstige bladen uit. Het dringt door tot in de diepste duisternis, zoowel der heidensche als dor beschaafde wereld. Op maatschappelijk gebied is het een reusachtige instelling, terwijl zijn liefdadigheid van dubbele waarde is, doordien zij gegrond is op het zuivere beginsel: Aalmoezen vernederen, Arbeid adelt". Het telt over de geheelc wereld o. a. 334 instel lingen, waar menschen uit de onderste lagen der maatschappij, beiden mannen en vrouwen, ruimschoots gelegenheid vinden tot geestelijke, zedeljjke en maat schappelijke verbetering. Onder deze inrichting vindt men Reddiughuizen voor gevallen vrouwen, Toe- vluchten voor dakloozeu en Werkplaatsen voor werkloozen, Voeding-depóts, waar zij, die weinig geld hebben, goedkoop, degelijk en smakeljjk vocdeol kunnen bokomeD, Tehuizen voor ontslagen gevan genen, Verplegingsinrichtingen, enz. Op bet oogenblik zijn in Nederland 64 korpsen, waar ieder jaar ruim 33.000 bijeenkomsten worden geleid door officieren, onder welke velen zijn, die goede betrekkingen en vooruitzichten en gezellige familiekringen hebben vaarwel gezegd, ten einde in den geest van het oorspronkelijke Christendom hun leven te wijden aan het geluk en wolzijn hunner mede menschen. De Ned. maatschappelijke afdeeling heeft thans in werking11 toevlucliten en kosthuizen, waaronder ook het pasgeopend volkslogement en gaarkeuken Metropool te Amsterdam, met ongeveer 300 bedden, 7 werkplaatsen, 2 reddinghuizen voor gevallen vrouwen, landkolonie Rustoord", ziekenverpleging met daaraan verbonden polikliniek, 2 barmhartig- heidsposten, terwijl nog 2 nieuwe dergelijke instel lingen gedurende de afgeloopen 14 dagen werden geopend. De zelfverloocheningsweek zal nu aau alle lief- dadiggezinde personen door het geheele land een bijzondere gelegenheid aanbieden om dit werk vooruil. te helpen. Daartoe kan men zijn bijdragen ter hand stellen aan den persoon, die, van een volmacht voorzien, de te verspreiden circulaire zal komen terughalen, of ze op te zenden aan het adres: Kom- mandant A. S. Booth-Clibborn, Prins Hendrikkade 131, Amsterdam, onder motto Zelfverloochening". Een verscheurd loterij-briefje! In de nu trekkende 352e Staatsloterij is jl. Dins dag de f 100,000 gevallen op no. 719. Iemand te Gouda woonachtig, had de onvoorzichtigheid eenige dagen vóór de trekking een briefje aandeel) van dat nnmmer te verscheuren, waarvan nu het gevolg is, dat do daarop gevallen prjjs, f 4250, niet kan worden uitbetaald. Dit strekke tot waarschuwing van de houders van loten tegen de vernietiging van briefjes, zoo lang de trekkingen niet zijn afgeloopen en zoolang de mogelijkheid bestaat dat nog fouten in de tretkingj- lijsten voorkomen. Omtrent dit geval behelst het Dagbl. nog het volgende verhaal: Bij den inspecteur der Registratie in Den Haag vervoegde zich iemand uit Gouda om zijne hulp in te roepen: »Mgnheer, kunt u mij ook helpen, ik ben zoo ongelukkig!" »Wat scheelt er dan aan?" »Och mijnheer, ik heb een twintigje gekocht in de loterij en daar is me nu het groote lot op ge vallen >Nu dan felici Neen mijnbeer, feliciteer me niet, ik ben radeloos. Ik ben een arme man, ik werk hard voor mijn vrouw en kinderen en daar valt me nu het groote lot op mijn twintigje en mijn vrouw heeft het ver scheurd »En de stukken weggegooid?" >Ja, och ja, en nu weet ik geen raad". Mot bedaardheid werd hem nu aangetoond, dat, als zjjn verhaal waar bleek te zijn, door het inleveren van de andere negentien twintigjes, er wellicht kans was, dat hij zijn aandeel nog kreeg over een jaar. De Pr. Gr. Cl. kan thans mededeelen, dat het Groene Weeshuis te Groningen, van wijlen den hoer K. Bossien een zuiver kapitaal heeft ontvangen van f 250.000. De successie-rechten bedroegen f 43.000. Het bostuur van het weeshuis heeft besloten voort aan geen steun van de diaconie, zijnde pl. m. f 4000 per jaar, taeer te vragen en de drie-maande- lgksche collecten, welke per jaar f 1000 opbrachten, te staken. Door Perry Co. zijn speelkaarten in den handel gebracht,Koningin Wilhelmina speelkaarten" genaamd. De azen geven Nederlandsche en Indische stad- en landgezichten te zien; de heeren bevatten do vier laatst geregeerd hebbende vorsten uit het koninklijke huis; de vrouwen zjjn genomen tiaar typen uit Friesland, Zeelaud, Java met de Neder landsche Maagd; terwijl de boeren door onze land en zeemacht vervangen zijn. Het geheele spel is keurig afgewerkt. Bij de terugkomst van de Btoomboot» Vooruit gang" van Rotterdam naar Stellendam zag een dei- opvarenden even buiten de haven van Hellevoetsluis een lijk drijven; men stuurde er heen en vischte het op. Op seinen van den kapitein kwam een roei boot en de sleepboot »Gier" langs boord, waarop het lijk in de roeiboot gelegd werd en door de sleepboot naar Hellevoetsluis gebracht. Men ver moedt dat het is het lijk van Arij de Waard, schipper van de vischsloep Pionnier", welke visch- sloep op den avond van 19 dezer in het Goereesche Gat is verongelukt en waarvan de overige bemanning zich in de boot heeft gered. De schipper wilde, hoe de anderen ook aanhielden, zijn schip niet verlaten. Het Ijjk was in staat van ontbinding en mot touwen omstrengeld. In de strafgevangenissen, huizon van bewaring en Rijksopvoedingsgestichten werden in 1895 bij afwisseling opgenomen 50,821 personen tegen 54,495 het voorafgaande jaar. Een groot deel der gouden voorwerpen, te Gorinchem gestolen, is te Amsterdam bjj een op- kooper gevonden. Men is de dieven op het spoor. Men meldt aan de Ass. Ct..- Heden ontvingen de postboden op 't platteland een nieuw zomertenue, bestaande uit blauw linnen kiel (colbert model), grjjs linnen broek en dito pet. Is er iemand met de jaargetijden in de war? Een zomertenue en volgens den almanak gaan wij naar den winter! Het kind van J. v. K. te Scberpenzeel werd levenloos te bed gevonden; vermoedelijk is bet in den slaap door de vrouw doodgedrukt. Er zijn dit jaar buitengewoon veel beuken pitjes, waaruit velen een zeer barden winter voorspellen. Maandagmorgen zou de 16-jarige dochter van den te Jutfaas wonenden fortwachter De V. haar zustor bezoeken, die te Utrecht woont, en was daartoe reeds vroegtijdig van huis gegaan. Omstreeks 8 ure aan de Lunetten onder de gemeonte Utrecht gekomen, kwam op eens van achter een boom een jonge man te voorschijn, die haar don weg versperde en vorderde, dat zij hem zou ombolzen. Toen zij dit weigerde te doen, greep bij haar aan, ten einde met geweld te verkrijgen hetgeen met goede woorden niet was gelukt. Met veel moeite slaagde zij er eindelijk in zich los te rukken, waarna zij ijlings op de vlucht ging, doch spoedig weder door hem werd achterhaald, gegrepen on in het gras geworpen, onder bedreiging van baar te zullen vermoorden, indien zij voortging met om hulp te roepen. Hierop volgde eene worsteling, waarbij het meisje een deel barer kleeding van het lijf werd gescheurd, en on getwijfeld voor de overmacht zou hebben moeten bezwijken, indien niet nog juist bijtijds een land bouwer, die met paard en wagen naar de stad reed, haar hulpgeroep bad gehoord en haar to hulp was gesneld. Zooals zich laat denken maakte de aanrander zoo gauw mogelijk, dat hij weg kwam; hij is echter herkend als zekere C. B., boeren arbeider te Vleuten. Het meisje dat van ontsteltenis en afmatting bijna niet bon loopen, werd door den landbouwer naar Utrecht gereden, waar terstond van het gebeurde aangifte bjj de politie werd gedaan. Reuter seint uit Rome De Opinione bericht, dat de reeders van de >Doelwijk" aan den (Italiaanschen) Minister van Marine een protest hebben doen toekomen togen de inbeslagneming van hot schip. Aanbestedingen, Verkoopingen enx. De levering der benoodigde steenkolen ten behoeve van enkele gemeente-inrichtingen te Zierikzee, gedurende het as. winterseizoen, is aangenomen door den heer N. v. d. Bont aldaar voor 64% ct. per Heet. l,<antll>ouw en Weeteelt. Het hoofdbestuur der »Friesche Maatschappij van Landbouw" is, na lezing van het in verschil lende landbouwbladen opgenomen schrijven van den heer mr. De Vos van Steenwijk en na ernstige bespreking, teruggekomen op het in 1895 op de algemeene ledenvergadering te Veen wouden genomen besluit, ingevolge welk besluit aan H. M. de Koningin- Regentes verzocht is om een Ministerie van Land bouw in het leven te roepen. Met 20 stemmen tegen 1 werd aan het Dagelijksch Bestuur opgedragen in een adres aan H. M. te verzoeken, alles, wat bij de Regeering tot den Landbouw behoort, te brengen bij éón Ministerie, onder hoofdleiding van een directeur-generaal; voorts, om in dat adreB uiteen te zetten, waarom het hoofdbestuur teruggekomen is op bovenbedoeld besluit der algemeene vergadering. VliSSingcn. In de varkensfokkerjj van den heer E. Bannet alhier is de vlekziekte uitgebroken. De gezonde dieren zijn afgemaakt, 50 van de zwaarste naar Engeland vervoerd, de overige worden Woens dag alhier verkocht. De zieke, zestien in getal, zijn gedood en in den put gestoken. De fokkerij telde 157 zwijnen. BEtHÏSZAkEH. Maandag werd voor den Hoogen Raad be handeld het boroep van een persoon uit Zeeland, door de rechtbank te Zierikzee en het hof te 's Gravonhage tot 14 dagen gevangenisstraf veroor- deold wegeDS diefstal van een haas, welken een jager geschotendoch Dog niet bemachtigd had. Mr. J. M. v. Stipriaan Luïcius ontwikkelde namens den requirant de reeds voor het hof door hem voorgedragen stelling, dat hier geen diefstal was, aangezien de haas nog niet door den jager was be machtigd en derhalve nog aan niemand toebehoorde. Het O. M. zal 13 Oct. as. conclusie nemen. Door de arrond.-rechtbank te Middelburg werd Dinsdag o. a. veroordeeld wegens diefstal S. H., 12 jaar, zonder beroep, wonende te Gent, thans in hechtenis, tot 6 maanden gevangenisstraf, met mindering van den in voorarrest doorgebrachten tijd. Vrijgesproken werd K. Z., 32 jaar, dienstbode te Scberpenisse, beklaagd van verduistering. KEBK1IIECWS. Beroepen bij de Herv. Gem. te Grppskerke ds. J. T. F. H. Lauts te Otteland c. a. (vroeger te Oosterland). Beroepon te Dreiscbor de heer A. Burger, cand. te Leiden. Beroepen te Schore en Vlake de cand. J. A. Wensink te Zutphen. Aangenomen het beroep naar Ecbtfeld door ds. L. H. F. Creutzberg te Pernis. Aangenomen het beroep naar de Geref. Gem. te Grand-Rapids (N.-Amerika) door ds. G. J. Wolbers te Ooltgensplaat. Dr. G. J. Wepland, ex-directeur van het Ned. Zend.-Genootschap te Rotterdam, beroepen bjj de Herv. Gem. te Veere, werd j.l. Zondagvoormiddag aldaar bevestigd door ds. J. Moulijn van Nijmegen, met eene rode naar aanleiding van Lukas 19 10. Des namiddags verbond de nieuwe leeraar zich op hartelijke wijze aau de gemeente, naar aanleiding van 2 Oor. 1 20. Beide godsdienstoefeningen werden door eene talrjjke schare bjjgewoond. Zondag had in de romonstrantsche kerk te Utrecht een niet alledaagsche doop plaats. De zoon van den predikant dier gemeente, dr. H. L. Oort, werd in eene godsdienstoefening, geleid door zijn grootvader, den Leidschen hoogleeraar dr. H. Oort, gedoopt door zjjn overgrootvader, den 87-jarigen predikant bjj de Herv. Gem. van Den Haag, ds. H. L. Oort Hz. Te Dordrecht heeft de vroegere Christ. Geref. gemeente (pred. de heer Van Brummen) met leeraar en kerkeraad zich aan de gemeenschap der Geref. kerken onttrokken. Naar aan het Nieuws gemeld wordt, verwachten velen, dat nog andere vroegere Christ. Geref. gemeenten door de besluiten der Synode te Middel burg aanleiding zullen vinden om tot haar oude standpunt terug te keeren. O n P E B W IJ s. Aan de openbare lagere school te Krabbendjjke is tot onderwjjzeres benoemd mej. M. L. Joritzaar te Scberpenisse, zulks met ingang van 1 Novem ber as. Op de voordracht (drietal) voor onderwijzeres aau de openbare lagere school te Schellinkhout (N.-Holl.) komt voor mej. J. C. Bjjmering te Sfc.- Annaland. Insczonden Stukken. Eon droom. Ik kreeg een nagelnieuw gerij, Met een paard van zessen klaar. Dat met het eerst hoog watertij, Aan 't Zijpe kwam, om 't gevaar Te mijden, dat er in de stad Bij 't lossen, oud of jongen *t Zij onder 't paard of tusschen 't rad, Niet dood'lijk werd verwrongen. Mijn vrienden stonden aan 't plankier En waren ingenomen, Zoo met de koets als met het dier, Dat juist was aangekomen. Ik nam het paard bij het gebit En liet zijn dorst eerst laven, Mijn vrienden nood' ik d' eerste rit. Te doen naar Brouwershaven. Met rappe hand en zeer attent Werd klepper aangespannen, Voort ging het en in een moment Was men iir de Vier Bannen. 't Scheen waarlijk wel een vogelvlucht, Onmerkbaar was het rijden, 't Was of men zweefde door de lucht Of langs de sneeuw kwam glijden. Zoo ging het tot de Nobelpoort, Langs haven, plein en straten, Gezellig wiss'lend menig woord, Er was veel stof tot praten. Maar nauwlijks waren w' uit de poort, Of men moest harder praten, Wij hoorden slechts een enkel woord, Van putten en van gaten. Bij wijlen ging het opperbest, Dan kon men redeneeren, Doch na een wijl werd men gekletst, Van laag naar hooger sfeeren. En juist zoo bij den Steenen dijk, Was 'n erger lot beschoten, Mijn vriend verkleurde tot een lijk, Zijn hoed had hij verloren. Want door een vreeselijken stoot, Wipt' hij zoo fel naar boren, Dat heel zijn hoed de kap doorschoot, 't Is haast niet te gelooven. Maar op den dijk was 't ook niet malsch, 't Rameide glas en veren, 't Was of het rijtuig in een wals Gezwind moest draaien, keeren. Doch op den draai zoo naar den tol, Sprong 'n spaak en veèr in stukken, Toen sloeg op eens mijn paard op hol, Nu vreesd' ik ongelukken. Maar heil onsl bij het Haagsche Bos, Stond d' oude Piet te kijken, En greep heel moedig 't wilde ros, Dat zijn nog heldenblijken Mijn vrienden stapten spoedig uit En dankten voorts voor de eere, Om verder straatwegs luim ten buit, Nog langer te trotseeren. Één hunner was geheel van streek, ik was er meè verlegen, Na practisch onderzoek toch bleek Hij 'n breukje had gekregen. Ik moest vooruit en werd gewaar Dat 'k nu op brikken sjorde, Ja waarlijk tot de Zwarte Schaar, Kwam er zooveel te horde, Dat 'k bij mij zeiven overiei, Hoe 't verder uit zou loopen, De stukken hingen van 't gerij, 'k Voelde ook mijn lichaam sloopen. 'k Reed hodsend voort tot 't lange stuk, Daar kreeg ik meer vertrouwen, Soms voelde ik wel een valschen ruk, Maar kwam toch op Noordgouwen. Schoou bij 't hotel t Vergulde Zwyn" 't Gevaar niet was geweken, Ik voelde gaten groot en klein, Op 't dorp ook veel gebreken. Doch toen 'k in Zonnemaire kwam, Dat is niet te beschrijven, Der Zuidwegs straat sloeg mij zoo lam, Dat 'k alles uit moest drijven. 't Memento Mori grijnsde m' aan, Want ach van daar die keien, Tot aan de mooie Pastorie, Ik moest mijn lot beschreien. Helaas I op 't glad en hobbiig pad, Viel 't paard als neèrgeschoten, Ik onderzocht mijn kostb'ren schat, Kapot, was een der poolen. Toch hinkt' het voort, het goede dier, Al was 't ook op drie beenen, 'k Dacht toen aan zeker dorpsbestier, Dies diensten wil verleenen. Zoo kwam ik op den Blooischen dijk, Die weinig wordt bereden, Hier voeld' ik ook een trillend blijk, Van 't verganklijk' hier beneden. Ik nader 't einde van mijn tocht, Land' aan op Brouwershaven En wat, o grieve, ik nu vermocht, Ik moest mijn paard begraven. Ik informeerde bij van Sluis Of hij 't gerij wou koopen. Heel leuk zei hü: man 't is tot gruis, Laat Goristans' 't verder sloopen. Wat "k verder dacht na dezen toer En alles confronteerde, Eerst dit: men scheld een lompen boer, Maar waar blijft de geleerde? Afscheid van Ds. H. SNEL. Eerlijk gezegd, Mijnheer de Redacteur! viel het mij tegen in uw nummer van heden, dat kale berichtje van uw cor« respondent over het afscheid van de heer Snel. Ik had verwacht nu de heer Snel de onwellevendheid had van den kansel (waar hij natuurlijk alleen het woord heeft) tegen over een groot publiek, waaronder velen van elders, te spreken of er in zake de gerezen geschillen tusschen hem en het Kerkbestuur alleen voor hem te vergeven viel, nu had ik verwacht dat uw correspondent voor het groote publiek ook eens het Bestuur zou verdedigd hebben, en: Eens duidelyk zou hebben laten uitkomen, dat er voor den heer Snel minstens even zooveel schuld zou te belijden als te vergeven geweest zijn. Eens duidelijk zou hebben laten uitkomen, dat er onder de leden van 't Kerkbestuur zeker gevonden worden, wier orthodoxe gezindheid boven allen twijfel verheven is en die bij aangedaan onrecht den predikant zeker zouden steunen, doch die ook niet anders konden verklaren dan zich in deze quaestie te moeten scharen aan de zijde van de overige leden van 't Bestuur. Eens duidelijk zou hebben laten uitkomen, dat de heer Snel wel een groote mate van geestelijken hoogmoed moet bezitten, waar hij wachtte, dat tijdens zijn beroep naar Gameren, personen, die nu eenmaal zyn vrienden niet waren, hem zouden komen smeeken in hun midden te blyven. Eens duidelijk ton hebben laten uitkomen, dat

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 2