ZIERIKZEESOIE NIEUWSBODE. Donderdag 1 October 1890. Directeur-Uitgever J. WAALE. B E k E N D M A K IA G. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prya per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 53ste JAARGANG. No. 6826. Adverfcentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden, gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" BEKElVDiriAKIWG. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierik7.ee maken bekend, dat de COMMISSIE VAN BEHEER VAN HET KAZERNEMENTSFONDS, rekening en verantwoording zal doen van haar beheer over het jaar 1895, op Dinsdag den 6 October cfkte 2 uur des namiddags, in een der lokalen van het Raadhuis dezer gemeente, en roepen alle gerechtigden tot dit fonds op, daarbij tegenwoordig te zijn. Zierjk7.ee, den 30 September 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEUS, Burgei JAN SNELLEN, Secretaris. O R ANK W E T. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat bij hen een verzoekschrift is ingekomen om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein, van APOLONIA KRAMERS, weduwe van Iiubortus van der Straate, in de groote benedenzaal en de daarachter gelegen restauratie kamer van het huis, staande op den hoek der Nieuwe Haven en Nieuwe Boogerdstraat, wijk C no. 199. Zierikzee, den 30 September 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Loting voor den dienst der Brandweer. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de Loting voor den dienst der Brand weer, die volgers de bestaande Verordening uit de daaivoor benoembare ingezetenen moet geschieden, zal plaats hebben in het openbaar, op het Raadhuis, ter kamer van Burge meester en Wethoudersop Maamlajf den £>den October e.lc.te beginnen des voormiddags te lialf twaalf ure. Zij noodigen de ingezetenen, die op de lijst van benoem baren zijn geplaatst, uit, bij de loting tegenwoordig te zijn, en herinneren hun, dat zij recht hebben zeiven hun lot uit de bus te nemen, en dat voor de afwezigen door een der leden van het Dagelijksch Bestuur zal worden geloot. Zierikzee, den 1 October 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEUS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Japan. Li-Hung-Chang heeft zijn reis om de wereld volbracht. Den '26 September landde hij te Yokohama en reisde onmiddellijk door naar Tjien-Tsin. Italië. In geheel Sardinië heeft een hevige storm ge woed, vergezeld van onweer. De postverbinding met het vasteland en een groot deel van het dradennet op het eiland zijn afgebroken. Engeland. In de gevangenli (I) Van een hoog punt in Londen kan men in het noorden der wereldstad een middeleeuwsch kasteel zien verrijzen. Dit is geen lustslot, zooals de vreemdeling wellicht denken zou, maar Holloway- Castle", waar staatkundige gevangenen worden op gesloten en waar thans dr. Jameson en zijne lotgenooten zich bevinden. De heer Wm. Stead, die er, geljjk meu zich zal herinneren, eenige maanden lang is opgesloten geweest, schrjjft iu het laatste nommer der Review of Reviewsdat zijn verblijf aldaar, behalve enkele bijkomende omstandigheden, een tijd van onafge broken genoegen was. >Nooit had ik een prettiger vacantia, een aangenamer rusttjjd. Wat ik in Zwitserland vergeefs gezochthad, vond ik te Holloway. Hier werd ik, als in een betooverd kasteel, door bedienden in livrei zorgvuldig opgepast en werd mij de zeldzame weelde verschaft van kalm jonrnalistenwerk. Iedereen, van den directeur tot den armen kerel die mijn vloer schrobde, was even vriendeljjk voor mij. Ik had dagbladen, boeken, brieven, bloemen, alles wat ik maar wenschte. Tweemalen per dag kreeg ik bezoek van mijne vrouw en de kinderen. En den dag na Kerstmis kwam de heele familie, de kleine tweejarige uitgezonderd. »In plaats van planken, had ik een gemakkelijk bed, mjjn eigen haard, kleeden en leunstoelen, een schrijftafel en een handige kleine theetafel. Ik had lichaamsbeweging en mocht mijn vogels voederen. In den namiddag ontving ik bezoekers. Toen ten laatste het nur van vertrek sloeg, was ik werkelijk treurig te moede. Mijn boek was nog niet af en ik zou nooit weer zoo rustig er aan kunnen werken. Ik ben altjjd een bedorven kind van bet lot geweest, maar nooit bemerkte ik dat zoo, als in de gelukkige twee maanden te Holloway". Dr. Jameson en zijn makkers hebben het zoo mogelijk nog beter. Hunne cellen zjjn geheel ingericht naar hun smaak en goed voorzien van boeken, schrijfgereedschappen enz. Zjj mogen zooveel brieven wisselen als zg weaschen; het aantal bezoekers is eéhter beperkt tot twee per week. Alleen die, welke de gevangenen wenschen te zien, worden toegelaten. Dr. JamoBon heeft intusschen tot duBver voor die vergunning bedankt; hij spreekt niemand anders dan zijn advocaat. Ook sir John Willoughby zondert zich veelal af. De overigen ontvangen zeer veel bezoeken. Wat aan Stead niet, doch aan Jameson o.a. wel is veroorloofd, zjjn gezamenlijke lichaamsoefeningen, van half elf tot half een en van half drie tot 5 uur. Dit is een groot voorrecht en verbreekt de eentonig heid van het gevangenisleven. Het is zelden te voren aan le klasse misdadigers verleend. Overigens blijven de gevangenen 14 uren per etmaal in hunne cellen opgeslotenmeer dan de helft van dien tjjd brengen zij met slapen door. Dat Jameson bezig zou zijn tgedenkschriften" op te stellen, isnietjnist. Evenmin, dat eenig geestelijke, behalve de gevangenispredikant, hem zou bezoeken. Het gerucht loopt, dat hij weder tot het Buddhisme is teruggekeerd. Maar dan heeft hij zichzelf bekeerd, daar geen Buddhistisch te Londen is Sir John Willoughby schrijft, naar men zegt, een tel voor een der tijdschriften over gevangenistucht en den invloed daarvan op gevangenen. Frankrijk. Do enorme modemagazijnen te Parijs, met bun kenr van begeerlijkheden, staan sedert hun eerste periode reeds, bloot aan de aanvallen van menscbon met lange vingers, die aan het waakzaam oog der nauwkeurigste controle weten te ontsnappen en hun slag slaan op een wjjze, die aan de mysteriën der goochelkunst doet denken. Zoo nn en dan worden dergelijke dieven of -dieveggen (de laatste soort is het sterkst vertegenwoordigd) gesnapt en voor zoo ver zij niet behooren tot de elegante dames wereld, waarvan enkele vertegenwoordigsters »aan klep- tomanie doen", maken zij kennis met de justitie en de gevangenis. De handigheid, waarmede dergelijke menschen zich het goed van hun naaste weten toe te eigenen, is, zooals we reeds zeiden, buitengewoon dit blijkt voldoende uit onderstaand geval. Drie dames, »mevrouw" en haar beide dochters, bezochten geregeld een groot magazijn. Haar kleeding was elegant, hare manieren en haar houding waren onberispelijk en vol waardigheid. Niettemin bemerkten verschillende afdeelingschefs, dat steeds het een of ander, een kostbaar stuk kant, bont, lint enz. enz,., spoorloos verdwenen was, wanneer de drie trouwe klanten haar meestal vrjj onbeduidende inkoopen hadden gedaan. Eindelijk werd het vermoeden tagen de drie dames zekerheid. Eenige inspecteurs van het magazijn hielden uit pure belangstelling een oogje op het drietal en na eenige dagen had men iets opgemerkt, dat tot de ontdekking van het kunstje leidde. Men bespeurde namelijk, dat de mama van de beide elegante jonge dames steeds een groote cartonnen doos bij zich had, die onveranderlijk door haar onder den arm werd gedragen. Van dit punt uitgaande, was men spoedig aan het doel. Do doos was in het midden met een touwtje dichtgebonden, doch een der zijden was losgesneden, zoodat deze, met een strookje dun leder aan den bodem vastgeplakt, een klep vormde, die naar buiten opensloeg als men aan het touwtje trok, dat om de doos zat. Wanneer de dames aan een der toonbanken stonden, plaatste mama de doos onder den tafelrand, de klep werd opengetrokken en de beide medeplichtigen schoven ongemerkt de voorwerpen van haar gading van de toonbank in de openstaande doos. Was deze operatie afgeloopen, dan werd de doos, die met een elastiekje vanzelf weer sloot, onder den arm genomen en de drie dames verwijderden zich ongehinderd met haar buit. Zoo plunderde het drietal geruimen tijd voort en bestal meu het magazijn voor een quantum artikelen, waarvan de waarde op een klein vermogen geschat wordt. De drie dieveggen zijn gearresteerd en bij de huiszoeking vond men een voorraad mode-artikelen, groot genoeg om een flinken winkel te vullen Uit Parijs wordt gemeld, dat aldaar een nieuwe ontdekking is gedaan, nl. het fabriceeren van een soort poeder, dat lichtafgevend is en dat op allerlei stoffen zal worden bevestigd, waardoor deze bij dag de schittering van paarlen en juweelen zullen verkrijgen en bij avond phospboriseerend zullen worden. Het effect moet nog worden beproefd, maar de menschen spreken reeds van lichtende kant, waarbij het patroon glanzend zal uitkomen tegen een donkeren ondergrond, en veeren, die als in vuur zgn gedoopt. Een hevige storm heeft Zondag 1.1. over Frankrjjk gewoed. De telephoondienst op de drie ljjnen tusschen Parijs en Havre was afgebroken. Te Brest en op de kusten van Bretagne was het weer zeer slechteen driemaster uit de haven van Nantes werd op de kust geworpen, een man kwam om. Te Parijs was de etorm ook zeer hevig en het meteorologisch bureel kondigt een nieuwen storm aan. Te Niort is bijna de geheele landbouwtentoon stelling door den storm vernield. In vele steden werden halve daken afgerukt en regende het letterlijk pannen in de straten, die als in rivieren herschapen waren. Te Havre was de zee met wrakhout letter lijk bedekt. Het aanhoudend slechte weer sedert vijf weken, heeft onberekenbare schade aan de wijn gaarden toegebracht. Sedert eenige dagen trekken personen in vreemde uniform, lange zwarte jas, zwarte pantalon met roode streep, hooge laarzen en bonten muts de bijzondere aandacht der Parijzenaars. 't Zgn Russische politie-agentén, die 't oog moeten houden op verdachte individuen. In den Parijschen dierentuin (>Jardin des Plantes") is .dezer dagen een poging tot diefstal gepleegd. Drie mannen en eeu vrouw trachtten in den vroegen morgen een grooten krokodil te stelen. Zjj overvielen het dier iu zijn slaapeen der mannen ging in het hok, sloeg het strikken van sterk touw om kop enjstaart, en nu trachtten de buitenstaanden het monster uit 't hok te trekken. Maar de krokodil bleek geen lust te hebben, zich te laten schaken. Hij schreeuwde zoo hard, dat de opzichters kwamen toesnellen. De twee mannen en de vrouw buiten het hok lieten de touwen los en gingen op de vlucht. De mau in het hok bleef achter, door den woedenden krokodil, die nu meer vrjjheid van beweging had, ernstig bedreigd. Hij werd echter nog juist in tjjds door de oppassers uit het hok gehaald en aan de politie overgeleverd. Do man, Chaillot genaamd, weigert zgn mede plichtigen te noemen. Zij hadden den krokodil willen stelen, om hem op kermissen te laten zien. België. Voor 120 betrekkingen van hulpklerk bjj de spoorwegen in België een schraal postje zijn niet minder dan 1400 sollicitanten opgekomen, onder welke verscheidene in het bezit van diploma's zijn. »Dat is", zegt het Handelsblad van Antwerpen »een gevolg van den tegenzin van velen om het vaderlijk ambacht te leeren en daarmee den kost te verdienen. De ambachten worden nn veelal door vreemden met voordeel uitgeoefend. Als do Vlaamsche jongens minder verlangden sheeren" te worden, dan zouden er nu niet zooveel sollicitanten naar zulk een baantje zgn, vau wolke 1280 teleurgesteld moeten worden. Zou die opmerking ook niet in Nederland van kracht zgn Nederland. Amsterdam, 29 Sept. Iu de Roomsch- katholieke St.-Nicolaaskerk, op do Prins Hendrikkade, is heden morgen, gedurende den dienst, een incident ve'*«jovallen. Een protestantscb meisje, dochtor van een predikant van de Ned. Herv. Kerk en werkzaam als verpleegster, wenschte over te gaan tot de Roomsch-katholieke kerk. Tegen den zin van haren vader had zg zich verleden week reeds laten doopen, en nu zou zg hedenmorgen in de St.-Nicolaaskerk hare belijdenis doen. De dienst was reeds aan den gang, toen de broeder van het meisje, vergezeld door een politie agent, aan de kerk kwam, met een geschreven volmacht van zgn vader, om het meisje, dat nog minderjarig is, te halen. De komst van den agent verwekte natuurlijk in de kerk eenige sensatie; maar dit duurde slechts kort, want op verzoek van den koster, begaven de broeder en de agent van politie zich naar de naast de kerk gelegen pastorie, waar het meisje, dat hare beljjdenis nog niet gedaan had, bij hen kwam en van daar met hen medeging naar de ouderlijke woning. Door de politie te Amsterdam is in de Oude Looierstraat een man aangehouden, die verdacht werd van diefstal van rijwielen. Hij werd naar het politiebureau op het Leidscheplein gebracht. Hier verzocht hij zich te mogen begeven naar het privaat, hetwelk hem werd toegestaan, onder dien verstande, dat een agent met hem medeging, om voor de deur post te vatten. Juist op dat oogenblik bracht een agent een arrestant binnen en verzocht zgn collega, die op post stond, zich met don arrestant verder te bemoeien, van welke gelegenheid de vermoedelijke dief gebruik maakte om te ontsnappen. Men stelde onmiddellijk in de omgeving van het gebouw een onderzoek in, doch vergeefs. Men heeft tot nu zgn spoor niet gevonden. Een misdadiger, die met de gevangenwagen door Amsterdam werd gevoerd, zong tot groot vermaak van hot straatpubliek uit alle macht, onder 't rijden»Sien, Sien, Sieue laat me los 1" AJig«itiigeil, 28 Sopt. De stokers van de Woensdag wegens averjj bjj de West-Hinder geankerde nachtmailboot Koningin-Regentes", van de Maatsch. •Zeeland", hebben een mooi buitenkansje gehad. Wegens de vele en zelfs moeielgke werkzaamheden, welke zij te verrichten hadden, teneinde het mogelgk te maken, dat de boot op eigen stoom onze haven bereikte, werd te hunnen beboeve door de passagiers eene collecte gehouden, die 12/10/- pd. st. (f 150) opbracht, welk bedrag onder ben verdeeld werd. Goes, 29 Sept. De gemeenteraad verleende een jaarlijksch pensioen van f 100 met vrije woning aan den 75-jarigen sasknecht Andries Dronkers, die met 1 October als zoodanig vervangen wordt door zija zoon C. Dronkers. Het kohier van hot schoolgeld op de H. B. S. wordt vastgesteld op ƒ4521 voor 97 aangeslagenen, dat van de meisjesschool op f 2280 voor 56 aan- De gemeenterekening over 1895 wordt goed gekeurd in ontvang op f 185162,94 en in uitgaaf op f 180856,08s, goed slot f 4306,85s. De rekening van het gasthuis over datzelfde jaar leverde een goed slot van f 834, die van het armbestuur f 5788. Aangezien de heer A. Kolkman de acte B voor de Duitsche taal en letterkunde verwierf, werd zgn tijdelijke benoeming als leeraar aan de H. B. S. in eene definitieve veranderd. Cauiperlaild. Een opmerker moet het zeker opvallen de verbeteringen, die dit jaar onder 't nieuwe bestuur van den Burgemeester plaats vonden. Een nieuw schoolgebouw, dat aan de oude school werd bijgebouwd en voor welker uitvoering den heer Aart v. d. Maas als aannemer alle lof toe komt, is nummer een; dan kunnen wjj wijzen op de veel verbeterde straatverlichting, op de vergrooting van de haven, waardoor nu gemakkelijk veel meer kan worden geladen dan vroeger, wat vooral nu met de bieten-campagne kan worden gewaardeerd, en zoo kan er nog op gewezen worden op een voet pad aan den Heer Jansz polderschen dijk, enz., in één woord, Camperland heeft reden tot dankbaarheid, waar het vroeger recht tot klagen had. Scherpen Isme, 28 Sept. Uit baldadigheid zijn Zondagavond in de wagenmakerjj van I. v. d. Weelo alhier een 12tal groote ruiten stukgeslagen. Het is te hopen, dat het de politie gelukken moge de daders in handen te krijgen. XKerikzee, 29 Sept. Ter aanvulling van het beknopt verslag omtrent de vergadering van het Waterschap Schouwen, voorkomende in ons vorig No., diene het volgende: Bjj de mededeeling, dat het herstel van drie ketels van het Stoomgemaal f 8100 zullen kosten, deelde de Voorzitter mede, dat de kwestie was geweestgenoemde drie ketels te vernieuwen, waarvan de kosten waren aan de ketels f 7750 en het metselwerk f 350 (dus te zamen f 8100) óf één ketel herstellen en in plaats der twee anderen een grooteren ketel te plaatsen. Daar echter van dit laatste plan de kosten werden geraamd op f 11,500, werd overgegaan tot de thans aanbestede herstelling. Mr. Bolle zou wenschen te weten, wanneer die ketels moeten worden geleverd en of bij te late oplevering (wat hij zeer in het nadeel van den Polder zou achten) ook boete zal worden toegepast? De Ingenieur, de heer v. d. Vegt, geeft inlichtingen, waaruit blgkt, dat ketel I op 1 Aug. en II en 111 op 1 Nov. moesten worden geleverd. Volgens schrijven der aannemers is het ontbreken van ijzer nit Engeland (tengevolge de werkstakingen aldaar) de oorzaak, dat zij, wat de eerste betreft, niet op tijd zgn klaar gekomen. Volgens zgn oordeel kan de boete wegens te late oplevering nog niet worden toegepast. Zooals wg reeds mededeelden, is afwijzend be schikt op het verzoek van W. Kloet te Brouwers haven, om de Heerenkeet te huren voor f 60 per jaar, ten einde deze in te richten voor een bier- en koffiehuis. De Voorzitter stelt voor, naar aanleiding van een vroeger genomen besluit, hierop afwijzend te beschikken. De heer F. C. v. d. Vliet stelt voor, op het genomen besluit terug te komen en de Keet op de beste en voordeeligste wjjze te verburen. Mr. Bolle meent, dat nog altijd de vroeger ge noemde bezwaren bljjven bestaan. Er wordt gevraagd de Keet in te richten voor bier- en koffiehuis, alzoo zonder vergunning". Over die vergunning" zal hg nu maar niet spreken, daar elk weet hoe dat gaat; maar zijn hoofdbezwaar is, dat als da&r een bierhuis wordt opgericht, de passage op don djjk, vooral gedurende de suikerbieten-campagne, steeds zal belemmerd worden. Hij zou wenschen, dat de polder dan het emplacement vergrootte. De Voorzitter verklaart, dat hg van verschillende personen heeft gehoord, dat het wenschelijk zou zgn, aan de Heerenkeet een schuilhoek te verschaffen. Hg meent, dat de verhuur kan worden aangegaan voor den tijd van 1 jaar, waarin men dan zien kan of het al dan niet hinderlijk aan het vorkeer is, m. a. w. of er opstopping van wagens zal zijn, zooals de heer Bolle vreest. De heer F. O. v. d. Vliet wijst er op, dat de heer Mr. Bolle met zooveel nadruk wijst op de drukte van wagens, die da&r heerscht; doch dit is z. i. alleen het geval in den tijd der suikerbieten hij althans en zeker velen met hem weten het wel dat aan de Heerenkeet bij eenige schikking alle mogelijke ruimte is. De heer Berrevoet acht eene schuilplaats déAv nuttig en noodig. Mr. Bolle betreurt het, dat de Voorzitter het voorstel van den heer v. d. Vliet ondersteunt, zonder een breeden toegangsweg toe te zeggen. De heer C. J. v. d. Bout wijst er op, dat groote kosten zullen moeten worden gemaakt om do voor malige Heerenkeot te verhuren en vreest, dat het oude gebouw steeds veel geld aan onderhoud zal kosten. De heer S. Hanse vraagt of het gebouw niet kan worden verhuurd voor eene andere bestemming dan voor bierhuis. Nadat hierop door den Voorzitter geantwoord werd, is het voorstel van den heer v. d. Vliet vor- worpen en op het verzoek van W. Kloet afwijzend beschikt. (De Heerenkeet blijft alzoo, als eene gedachtenis aan vroegere tijdenbestaan). De overige zaken, die behandeld zgn, hobbon wij reeds medegedeeld. Bij de gewone omvraag wees de heer N. L. de Oude er op, dat vooral in den tegenwoordigen najaarstjjd het hoog noodzakelijk was, dat de wegen beter werden onderhouden, daar hij niemand aan de wegen van het Waterschap ziet werken, waarvan hij voorbeelden opnoemt. De Ingenieur geeft inlichtingen. Mr. Bolle meent, dat alle polders aan zee gelegen een schrijven hebben ontvangen van Gedep. Staten, houdende verzoek omtrent opgave van de hoogte der djjken. Heeft het Bestuur van dit Waterschap zoodanig schrijven niet ontvangen? Hij heeft althans daarvan niets gehoord in deze vergadering. Hg meent echter, dat de aan de palen opgegeven hoogte der dijken onjuist is, daar do paal tot aan den kop ook als hoogte van den djjk wordt opgegeven. Hg zou daarom wenschen te weten of de djjken zelve op voldoende hoogte zijn. De Voorzitter zegt, dat liet waar is dat de hoogte der palen bjj die der djjken wordt berekend iu het aangegeven cjjfer op de palenhg geeft inlichtingen omtrent het plaatsen der cijfers op de palen, doch kan verzekeren dat Z.Exc. de Commissaris der Koningin bij zijn jongste bezoek aan Schouwen onze djjken zeer hoog vond. De heer Hanse zegt, dat het water in den polder dikwijls veel te hoog is. Droog leggen van den grond is een eerste vereischte voor den landbouw, aoch honderden hectaren in Schouwen liggen'nog veel te veel in het water en de landbouwer kan toch waarlijk in den tegenwoordigen tjjd niet veel missen. Hij zou daarom wenschen, dat de water stand in Schouwen lager werd gehouden; en hij acht dit eene zaak van groot gewicht. De Voorzitter wjjst er op, hoe het Stoomgemaal reeds veel heeft verbeterd, doch deze zaak zal eene voortdurende zorg van het Dagel. Bestuur blijven. Mr. Bolle herinnert aan de notulen der vorige vergadering, waarin gemeld wordt, dat in de eerste vergadering zal worden behandeld het rapport van den Ingenieur over het Stoomgemaal. Tot nog toe heeft hg daarvan echter niets gehoord en hij zag het ook niet op de agenda voorkomen. Hjj zou meer licht iu deze zaak wenschen. De Voorzitter meent, dat het gedrukte rapport van den Ingenieur zeer duidelijk spreekt; hij ziet geen nut in de behandeling daarvan. Mr. Bolle zegt, dat het voor hem en de overige leden dezer vergadering als leeken zeer moeilijk is een voorstel te doen; dat is veel gemakkelgker voor het Dagel. Bestuur, dat dageljjks het advies van den Ingenieur heeft. Hjj meent echter als men in het Noordeljjk gedeelte van het eiland, aan den Osse, in plaats van de Ossesluis, die thans doelloos ligt, twee metallieke molens plaatste, het doel op voordeelige wjjze kon worden bereikt. Hjj wenscht echter dat aan den Ingenieur bepaald wordt op gedragen om op te geven welke middelen kunnen worden aangewend tot verbetering van den toestand van het inwendige van Schouwen. De Voorzitter wijst op de voortdurend stijgende behoeften van den polder Schouwen, die schatten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1