debat oen allergrappigst effect hadden. Wanneer klassieke herinneringen hem niet in toom bielden, overschreed vaak ziju scherts de grenzen der plat heid, maar bij wijlen waren zijn zetten werkeljjk geestig. Doch dit is histoire ancienne, evenals de storm in een glas water, door hem gewekt, toen hij nogal door oen bevriend Ministerie, niet werd her- benoomd als kantonrechter te Venlo, in derichtige vervulling van welke betrekking zijn Kamerlid maatschap hem hinderde. Sinds dien tjjd zocht bij zijn troost in zjjn woke- lijkscken jourualistieken arbeid voor het Venloonsch Weekblad, dat hij week op week van fen artikeltje voorzag, dat altijd mot graagte door vriend en vjjand gelezen werd. Een tijdlang was hij president der Katholieke Kamerclub, maar niet voor zijn genoegen. Ten slotte liep bij weg: >de jongeren weten tegenwoordig alles beter", zuchtte hij in zijn V. W. Nu moeten de jongeren het voortaan zonder >den oude" doen. Xierikzce, 18 Sept. Nauwelijks is de kermis achter den rug, of onze Floralia-Vereeniging geeft hare eerste tentoonstelling: Zondag en Maandag a.s. Do beide vorige jaren hebben geleord, hoe deze vereeniging in goede richting workt en do belang stelling van zeer veleu verworven heeft, 't Zal dus wel bjjna overbodig kunnen heeten iedereen aan te sporen de tentoonstelling te gaan zien. Toch willen we die aansporing niet achtorwege laten vorige malen werd ons door verschillende personen inede- godeold, dat ze »er niot aan gedacht hadden". Laat eikoen er ditmaal aan denken een kijkje in den tuin van den heer Verwer te gaan nemenbelang stelling schenkt leven. Gaarno ondersteunen we 't beleefde verzoek van 't Postuur der Vereeniging om als de beide vorige keoven toezending van prijzen of van de middelen om zo aan te schaffen. Mochten ook zooals in '95 verschillende winkelieis iets uit hun voor raad afstaan. We hopen, dat ook nu woer de welwillendheid van het Bestuur der Sociëteit, zóóvor zal gaan, dat de prijswinners Zondag-avond toegang verkrijgen tot 't concert in den tuin. Moge 't schoonste weder de tentoonstelling op luisteren Programma van het Zesde Zomer-Concert in de Sociëteit «Ons Genoegen", op Zondag 20 Sep tember a.s., 's avonds 7'/a UQr: 1. Pas-redouble, L Baudonck2. Ouverture, La conronne d'or, G. Kahnt3. Caroline Polka, O Wolf; 4. Mosaique sur 1'opéra Le Freischt'itz, C. v. Weber; 5. Bamboula. Polka des Nögres, A. Graud; 6. Le Mailcoach. Galop, J. Brijfaux7. Lustige Briider? Valse. (Op verzoek), li. Vollstedt; 8. Potpovri populaire No. 3, F. Renaud. Te Dordrecht heeft de politie Dinsdag, op verzoek van de justitie te Middelburg, bij aankomst van de Middelburgsche stoomboot, op do doorvaart naar Rotterdam, op die boot in hechtenis gonomen zekeren H. J., 23 jaar oud, wonende te Vlissingen, die wegens wedorsparuigboid veroordeeld was tot 6 maanden gevangenisstraf. De aangohoudene is, tot het ondergaan van de hem opgelegde straf, naar de gevangenis te Goes overgebracht. Dinsdag kwam te Nijmegen aan de heer Rudolf Kauder en echtgenoote uit Linz aau den Donau, die een weddenschap hebben aangegaan van f 100,000 om te voet een reis om de wereld te maken. Zelf moeten zij de noodige onkosten ver dienen voor de reis, door voorstellingen te geven in gedaebtenlezen, kunsten met kaarten, enz. In Mnari 1.1. zijn zij uit Linz vertrokken naar Beieren, Wu-, cemburg, Baden, Hessen-Nassau en de Rijn provincie en denken in twee jaren hun reis te kunnen volbrongen. Voo Nijmegen gaat hun tocht over Rotterdam naar Londen. Van daar naar New-York, San Francisco, Yokohama, Hongkong, Bombay, Kanaal van Suez, Constant'nopel en verder weder te voot naar Lin".. Het echtpaar Kauder was vooudurend gezond en is van plan deze vermoeiende reis vol te houden. Te Harlingen heefi een kind van den slager d. B. een groote kraal doorgeslikt, welke in de longpijp is blijven stekendoor het gat vru do kraal kan de kleine nog al'jjd ademhalen. Daar 't niet juist te bepalen is waar hot voor werp zit, in geval eene operatie blijkt noodig te zijn, ,zal denkelijk de hulp worden ingeroepen van een Amsterdamschen deskrndige, die met Röntgou- stralon photographeert. De Schouwburg. Woensdagavond werd door de Nederl. Tooneel- vereoniging, onder directie van den beer L. H. Chrispijn, te Zierikzee opgevoerd: Huichelaars en Weerhanen". Zooals gewoonlijk, werd ook dit stuk door het gezelschap uitmuntend gespeeld, 't Ging alles als van een leien dakje en ieder der optredenden was in zijne rol een aardige, juiste type. Uit den inhoud blijkt, dat vrienden van ons, niet altijd «onze vrienden" ziju. De heeren Chrispyu, van Westerhoven, Ternooy Apèl en van Kujjk vervulden op waardige wijze de hoofdrollen, daarbij flink gesteund door bet losse, aangename spel dor dames Westonborg, do Boer, Mulder, v. d. Horst en Ternooy Apèl. Donderdagavond word voor eene stampvolle zaal opgevoerd: Trilby". Dit was bepaald oen avond van genot. De hoofdrol word vorvuld door mevr. v. d. Horst, die Trilby zóó natuurlijk weergaf, dat men als hot ware mot haar leefde en met haar leed. De heor van Westerhoven stelde Wynne op meesterlijke wjjzo voor, terwijl de heeren Ternooy Apèl, Chrispijn Jr. on Sr., Faasson mot de dames v. d. Horst., Kley, de Boer on Ternooy Apèl aan bet geheel niot weinig steun gaven. Voegt men hierbij de keurige decoratiün on de smaakvolle costumes, dan kan men begrijpen, dat do hoorders xu ruime mate genoten. Mag dit gezelschap alzoo zich moer en racer verheugon in de sympathie van bet publiek, dit zal dus zeker mot genoegen vernemen, dat Maandag a.s. nog oeno voorstelliug zal worden gegeven. Een woord tot opwekking achteu wij totaal overbodig. Ken reusachtig internationaal anarchisten-complot. Do verschillende berichten, welke thans van allo zjjden tot ons komen, schijnen te wjjzen op het bestaan van oen roosachtige internationale samen- zworing, welke haar vertakkingen beeft in volo groote steden van het vasteland van Europa, van Groot-Brit,t.anië en Ierland on Amerika. To Londen is men althans deze meening toegedaan en het hoofdbureau van. politie aldaar, droeg er reeds sedert eenigen tijd kennis van en het Criminal Investigation Departement", waarvan de leiding ïb opgedragen aan don bekenden intelligonten en scherpzinnigen inspecteur Melvill, waakto. Een week of vier geleden had genoemd departement, dat, evenals de sectio der anarchisten, zjjn ver takkingen over do gansehe wereld heeft, van zijn agenten in Amerika een telegram in geheimschrift ontvangeu, waarin gemeld werd, dat vior gevaarlijke anarchisten naar Europa waren gereisd. Zelfs bnn namen waren opgegeven. Het waren namelgk Grat.y, Bell, James Kerry en een vierde, wiens naam tot heden niet mot juistheid bekond is. De Engelsche politie hield dit nieuws vóór zicb, doch zond een tiental van de schranderste en fijnste speurhonden naar verschillende Europeescbe zeehavens, die met Amerikaansche havens scheepvaartbetrekkingen onderhoudenterwijl anderen over het geheele Engelsche grondgebied een waakzaam oog hielden. Zoo kwam men er achter, dat een bende fenians uit Amerika, die in nauwe verstandhouding stond mot de Russische nihilisten, zich bezighield met het voorboreideu van een reeks aanslagen in Engeland met hot doel eon schrikbewind te vestigon. Ook was waarschijnlijk een aanslag tegen den C/aar gedurende diens verblijf in Engeland beraamd. Melvill kreeg toen de zekerheid, dat het hoofd kwartier der bende te Antwerpen was gevestigd, waar aauzienljjke inkoopen van chemicaliën voor bet vervaardigen van bommen waren gedaan en juist op het oogenblik dat de plannen zoover gevorderd waren, dat men tot de uitvoering kon overgaan, werden, zooals uit- het volgende aaL blijken, de loden dor bende gearrostoord. We zullen Graty en zjjn metgezellen volgen van hot oogenblik, dat zij te Liverpool aan wal stapten. Daar verdeelden zij zich, om de detectives, die hen hadden opgewacht, van het spoor te brengen, iu twee groepen en begonnen het vasteland te doorreizon. Steeds door de Engelsche speurhonden op de hielen gevolgd, vertoonden zij zich achter eenvolgens to Antwerpon, to Berlijn, waar zij de tentoonstelling bezochten, aan de Rjjnoevers en ook Nederlaud werd met een bezoek vereerd. Graty en Bell leidden een leven van aristrocratische toeristen, bezochten Brussel, Spa on 'nde-e steden, waar zij wellicht met Belgische anarchisten boraadslaagden. Al deze bewegingen waren bij de politie van New-Scotland-Yard even goed bekend als wanneer ze in de nieuwsbladen vei meld badden gestaan^ Op zekeren morgen keerden de toeiisten Graty en Bell, om geen argwaan op te wekken, naar Enge land terug, 't Heeft er iets van of zij de intellectueels leiders v?n de onderneming waren, teiwjjl debeidei anderen meer met de uitvoering zouden belast zijn. Ook dezen kwamen op zekeren dag te Antwerpen' aan, terwijl Graty on Bell denkeljjk slechts voor- loopig naar Engeland terugkeerden. Het behoeft niet gezegd te worden, dat de detectives hen aBen steeds als een schaduw bleven volgen. Terwijl deze gebeurtenissen to Antwerpen en te Rotterdam voorvielen, was intusschen uit Boulogno- sur-Mer in Frankrijk bet bericht gekomen, dat aldaar Patrick J. Tynan, de hoofdschuldige van don aanslag in hot Phoenixpark to Dublin iu 1882, door de pol'tie w.'.-. gearresteerd. Daaromtrent is aan de Times hot volgende gemeld: Tynan kwam Vrgdagavond van Parijs te Boulogne en nam zijn intrek in het Hotel Folkestone onder den naam George Gordon, eeu van zijn vele aliassen. Des morgens om 4 uur drong een detective van Scotland Yard (het contraal-bureau dor geheime politie te Londen), geassisteerd door eon commissaris van. politie en vier ageuten, de slaapkamer van Tynan* binnen. Wetende dat men te doen had met een kerel, die voor niets stond, had de Engelsche detective een geladen revolver meegenomenTynan was door het openbreken der deur wakker geworden, maar de detective hield hem het wapen voor het hoofd en dreigde bij den minsten tegenstand te zullen schieten. De gevangene was trouwens volkomen overrompeld; by had in het minst niet vermoed dat zgn identiteit bekend was. Zijn arrestatie leverde geen moeieljjkheid op, daar alle maatregelen waren genomen om ontsnappen te beletten en allen tegen stand te verijdelen. In zijn bezit werden compromit- teerende brieven en stukken en een aanzienlijke som gelds gevonden. De gevangene erkende dat hij de langgezochte Patrick J. Tynan was. Hij was zeer r:t het veld geslagen door zijn onverwachte f-restal ie". Patrick J. Tynan, bekend als »no. 1", is de man, die volgens de destijds te Dublin afgelegde getuige nissen, don moordaanslag op lord Frederik Cavendish en xrr. Burke leidde. Het is een man van ongeveer 58 jaar, van middelbare lengte en krachtig gebouwd. In 1883, toen hij het genootschap dor «Liviucibles" bestuurde, droeg hij een gitzwarten haard en een bril. Hij heeft een frank, open gelaat, goodigo trekken en bijzonder heldere, rustelooze oogon. De bende beschikte altijd over onbeperkte geld sommen, maar niemand, behalve de geheimzinnige «Nummer Één", wist van waar het geld kwam. In Februari 1883 stondon twintig gevangouen voor do rechtbank to Kilmainham terecht on Carey beschreef toen do organisatie van de Invincible», een genootschap «tot het uit den weg ruimen van tirannen", dat uit de keur der loden van de Fenian Broederschap bestond. Carey vertelde dat hjj was aangewezen om het genootschap te organiseeren door een man, dien bij slechts kende onder den naam «Nummer Een". Later werd geconstateerd, dat «Nummer Eeu" was Patrick J. Tynan; or werd toen een bevel tot inhechtenisneming togen deze uitgevaardigd, die hij echter tot nu too had weten te ontloopon. Hg had zich na den moord eerst ge- ruimon tjjd te Dublin schuil gehouden, on daarna heeft men zijn spoor teruggevonden in Liverpool en Parjjs. Na 1883 werd hij gosignaluerd in verschil lende plaatsen in Amerika, maar ziju werkelijk verblijf was nooit nauwkeurig bokond Vvij do politie, totdat deze verleden maand boricht ontving van zijn aankomst te Genua. Van hier begaf bij zich naar Parys, waar bij zich eenige dagen ophield en hesp rok ingen hield met een aantal leden der anarchistische partij. Tynan, die ondor den naam van Goorg Gordon, Gast en andoro «aliassen" reisdo, kwam Vrijdag 11. uit Parijs te Boulogne aan. Hjj stapte af in het «Hotel Folkestone"; waar hij niet aarzelde zjjn Fenian-mooningen te verkondigen. Zyno gangen waren sedert zijn komst op Fransch grondgebied nagegaan; men weet roeds met welk gevolg. Een verzoek tot uitlevering van het Engelsche gouvernementis te Boulogne ingekomen. Ton slotte is Zaterdag to Glasgow in het «Victoria Hotel" in verband met het dynamiet-complot gearresteerd Edward Bell. Bjj zijn arrestatie gaf deze voor een Amerikaanscbo toerist te zjjn en protesteerde tegen zijn overbrenging naar het politie bureau. Men verzocht hem zijn biljet te toonen, aan welk verzoek hij echter niet kan vuldoen. Toen men hein compromittcorende stukken voorlegde, welke in zijn bagage waren gevonden en waaruit zijn verstandhouding met Tynan bleok, boweerde hij deze stokken in een lavatory gevonden te hebben. Uit een en ander scbjjnt op te maken, dat Bell in Schotland, waar op 't oogenblik Koningin Victoria vertoeft, de reeks aanslagen zou beginnen en dat de bominon uit bet hoofdkwartier in België, moesten toegezonden worden. kok 'r I i n De arme bestolene in de Planciusstraat te Am sterdam heeft zjjn bonderdduizond guldon terug en nog een proces-verbaal bovendien wegens valsche aangifte. De heelo inbraak en diefstal bestonden alleen in zooverre, dat de man hoopte een mooi duitje te zullen afstrijken van de maatschappij tot verzekering tegen inbraak, bjj welke by zich had laten verzekeren. Hij hoeft zijn rol echter wat te dom gespeeld. Vorsten bobben altijd ongelukkon on bjj voorkeur geraken ze op hol, te zeggen hunne paarden. Nu is weer den Koning van België zoo'd ongevalletje overkomen. Het rijtuig kantelde, de Koning werd op don grond geworpon, maar stond ongedeerd weder op. Dat ongedeerd blijven is ook in 't bijzonder eigen aan konings-ongolukken. Nog een tweede geval. Bij hot vertrok van den Duitscben Keizer uit Lübau (Saksen) is toen Z. M. reeds was ingestapt de sneltrein uit Dresden in de tweede machine van den keizerlijken trein geloopen. Al weer niemand gewond. Krantenberichten vangen gaarno aan met: «naar we met genoegen vernemon", «het verheugt ons te kunnen mede- deolen", «tot onze blijdschap", «met volle ingenomen heid" of met een dergeljjk genoegeljjk begin, dat veronderstellon doet, dat er geon pleizieriger boroep is dan dat van nicuwsbladscbrijvor. Maar zoo'n enkele maal krijgt hij toch ook eene opfrissching als de correspondent van de Limburger Koerier te Gennep, wiens lieve vrede bedreigd is geworden door het volgend briefjo, dat hjj niet met «ge noegen" ontvangen heeft, «dekris pondent van de limburg Koerier te Gennep. Zeg vuilik dat moot haast gedaan zijn met dat kwak zalvere, Neem U maar goed in acht dat ik ouw niet te pakko krijg". In Limburg beteekent zoo'n dreigement, dat de daad er wel eens op volgen kan. De bewoners van het KoDinklyk Militair Koloniaal Invalidenhuis Bronbeek zullen dezen winter toch nog kou ljjden. Er is, toen aan bet licht kwam, dat de warmte te wenscben overliet, dat was in het najaar van 1895, dadelijk een onderzoek ingesteld, natuurljjk! oq dat onderzoek duurt natuurlijk nog voort, zegt de Amh. Ct. heel natuurlijk. Lautlhouw en l/ecicelt. Staveilisse, 17 Sept. Voor een wel klein, maar naar men mag aannemen, een dankbaar aantal hoorders en belangstellenden, trad 1.1. Woensdag avond alhier op, de heer A. K. van ükkinga van Nijmegen, om eene rede te houden over zuivel bereiding en veevoeder. Na aan de vergadering voorgesteld te zjjn door den heer H. J. Dorst, voorzitter dor alhier be staande coöperatieve roomboterfabriek, begon de inleider zijne leerrijke en zoor begrijpelijke rede, over hot maken van boter. In duideljjke woorden vertelde spreker glashelder hoe of men handelen moet om «hoogfijno" boter te verkrijgen, voornamelijk met het oog op eone fabriek, zooals hier bestaat, met handkracht. Op veel en velerlei zaken moot gelet,worden om de «fijne juffer", zooals hjj de boter noemde, naar wensch en eisch te fabriceoveu. Reinheid, netheid en zuiverheid, van het melken af tot dat de boter in of op de spijzen gebruikt wordt, moot bjj de gansclie bewerking op den voorgrond staan. De wjjze van afroomen, verwarmen, centrifugeeron, kneeden', zouteu, kleuren, verpakken enz., alios werd door spreker duidelijk medegedeeld, waaruit men den praetischen man proeven kon. Zijne jaren- lango ondorvindiug als directeur eener groote botor- fabriek in Friesland, kwam hem hierbij goed te stade. In do daaropvolgende pauze vertoonde de heer J. C. v. d. Stel uit Tholen aau de vergaderdon een nieuw model spiritus-gas-snelkokor, wolke toe stellen tegen matigen prijs verkrijgbaar zijn in nikkel, brons en koper. Het gevaar, dat de gewone snelkokers opleveren, is hierbij zooveel mogelijk vermeden. In hot tweede gedoelto dor redo dood eerstgenoemde heer eenigo uitstapjes op het uit- gobreide gebied van veevoedering on bepaalde zich lot dat gedoelto, dat betrekking heeft op de boter- fornieering. De hoofdzaak in dezen is eene doelmatige voedering, opdat men met zoo min mogeljjke kosten het grootst mogelijke succes behaalt. Krachtvoeder in goede verhouding aangewond moot een en alles zijn. Geeft men don dieron b.v. to veel oiwit, dan komt dat teveel maar in de mestvaalt en gooft daar niet dat voordeel, wat, hot ons nadeel in de goldbeurs vorscbaft. De kwaliteit van het voedsel moot een natunvlykon terugslag geven op de kwali teit en het gehalte dor melk. Gedroogde spoeling en grondnotenkoek, als bevattende do voreischle hoeveelheden vet en eiwit, en toegediend in ver houding van 2 op 1, op do noodigo wjjze toebereid, lovert hot goweuschte resultaat, wanneer men botorkoeien fokt, om daardoor de réussite van de boterfabriek als hot ware te verzekeren. Spreker raaddo ten zeorsto aan alle krachtvoeder, van welke fabriek ook, aan oen proefstation to laten onderzoeken, einde zekerheid te hebben, dat men krijgt, wat men bostolt, want op good vertrouwen kan men niet aan. I)e ondervinding leert dit, helaas 1 maar al te dikwjjls. Eenige nitkomslou van vergelijkende proeven met divers voeder, op vorschillondo plaatsen gedaan, bevestigden zeer don inhoud vau Sprekers rodo. De heer L. J. Dorst, voorzitter vau do afdee- ling Tholen van do Zoeuwscho Maatschappij van Landbouw, dankte namons allen don Spreker voor zijne duidolijko en leerrijke behandeling dezer boide zaken, die zoo nauw met elkandor in verband staan on welke zaken zoo populair-wotenschappeljjk door Spreker behandeld waren. Enkele landbouwers to Staveuisso bobben, met 't oog op do vorkoogde prijzen bij vervroegde levering, eeu aanvang gemaakt met het leveren van do suikerbieten. Do kwaliteit valt zeor medevolgens enkele onderzochte monsters is hot suikergehalte zeker niet gering. Ook is de hoevoelheid in gewicht, waarop hier algomeen gecontracteerd te, zeer be- vredigond. Tn Zeeland kwamon in Augustus 405 ge vallen van besmettelijke varkonsziokte voor. Wij ontvingon dezer dagen het programma van het onderwijs aan de rjjks-landbouw-winterschool te Goes, gednrende den cursus 1896/97. Het doel dier school ia bekend, maar het kan zeker niot anders dan good doen nog eens te berinnoren hoe men daar aankomende landbouwers in de gelegenheid stelt op weinig kostbaro wijze de noodige theoretische keunis van het landbouw bedrijf te verkrygen. Wij kunnen het gansehe leerplan niet afschrijven en moeten ons dus tot de mode deeling bepalen dat in de twee klassen 23 uren 's weeks les gegeven wordt in eon zestiental vakken. De bjjdrage voor hot volgen van alle lessen op de winterschool is 20 per cursus van twee halfjaren, in dier voege dat 10 zal verschuldigd zijn bij den aanvang van ieder winterhalfjaar en de bijdrage voor bet volgen van enkele lessen is vastgostold op f 2.50 per winterhalfjaar voor ieder lesuur 's weeks, met dien verstande oven wel, dat het gezamenlijk bedrag vau het schoolgeld voor enkele lessen nimmer het bedrag van het schoolgeld voor volledig onderwjjs mag overschrijden. Wij radon onze landbouwers aau kenuis te maken met dit programma, vooral ook omdat zij daardoor misscbion or toe komen, om hunne zoons de lessen te doen volgen, wat dezen niet anders dan ten voordeel strekken kan. Ook bij den landbouw geldt het: kennis is macht 1 SI. AiiiiuIuihI, 18 Sept. Bljjkens de gedane rekening en verantwoording aan de aandeelhouders der meestoot «de Eensgezindheid" alhier is over don teelt 1895 ontvangeu ƒ3771,115 en uitgegeven f 2007,62, zoodat het goed slot bedraagt f 1763,49s. Een gedoelto hiervan js den aandeelhouders uitge keerd. Aan roedhuur was ontvangen f 2104,31, terwjjl hot goed slot over 1894 bedroeg 1632,55s. Aan bot werkvolk was botanici f 776,91 terwjjl het onderhoud van gabouwon en machine kostte f 395,41. Gereed was gomaakt 19490 K.Q. onbe- roofde, 2932 K.G. racino, terwijl 26390 K.G. racine werd verwerkt tot onberoofde. B E C U T A K K il. /iiorik/ec, 18 Sept. Door do arrondissements rechtbank is de zaak van M. K. Mz„ 52 jaar, ontvanger-griffier van het waterschap Scherpeuisse, ontvanger en secretaris der gemeente Scherpenisse, thans gedetineerd in het huis van bewaring alhier, beklaagd van vorduistering van geldon, verwezen naar de openbare terechtzitting, met bevel van gevangenhouding. Aan den beklaagde is ambtshalve als raadsman toegevoegd den heer Mr. Antb. Moolenburgb, advocaat en procureur alhier. Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht te Tholen is hooger beroep aangeteokend togen het vonnis van dat Kaotongorecbt, waarbij C. A. v. d. B. te Tholen wegens het verkoopen van sterken drank in 't klein zonder vergunning werd veroordeeld tot 5, subs. 3 dagen hechtenis. De eisch was vyftig gulden. Voor hot Hof te 's Hage werd Maandag gepleit iu de vordering van don houder van oon buroau van consultatio en informatio te Niouwor-AmBtel, die zich beleedigd achtte door eon waarschuwing tegen hom, geplaatst in hot weekblad «Handels belangen", waarin vormeld werd, dat hjj vroeger tweemaal gefailleerd en eenmaal wegens valschheid in geschrifte veroordeeld is. Do rechtbank te Rotterdam had do vordering tot schadevergoeding, strekkende tot betaling van/" 10,000, afgowezen. Voor don oorspronkelijkon eischor, nu appellant, trad op mr. J. P. de Maak te 's Huge, die het belee- digend karakter der waarschuwing trachtte aan te toonen en vooral opkwam tegen hot puhliceeren van de voroordooling, die reeds lang goloden was uitgesproken. Mr. Van Valkenburg uit Rotterdam trad voor don uitgever van «Handelsbelangen" op en ontkende de belcodiging. Uitspraak 19 October. Wjj deelden do vorige week mede, dat door de Haagsche rechtbank de kostschoolhouder J. Mac kenzie Jr. te Schoveuingen in staat van faillissement was verklaard. Voor een school moet het passief nogal groot zjjn, eon briefschrjjvor in de N. Gr. Ct. spreekt van een ton gouds (f 100,000), men spreekt van een Scheveningschen vleescbbouwer, die een pretentie heeft vau f 3000. Een aardige kluif 1 17 Sept. Heden is door den Officier van Jnstitie alhier hooger beroep ingesteld tegen bet vonnis dor arrond.-rechtbank aldaar van 4 dezer, waarbjj de 5 jongelingen uit Borssele, be klaagd van meineed, togen wie 6 jaar gevangenis straf was geëischt worden vrijgesproken. BKBKHIEU WS. Bedankt voor hot boroep naar de Herv. Gem. te Aardonburg door ds. R. G. C. Oldeman te Akersloot. Bedaukt voor bet beroop naar de Geref. Gem. to Veero door ds. J. van Henten te Baambrugge. O ran li II MJ De hoer A. de Priester, vroeger te Vlissingen, daarna o. a hoofd eener school te Giethoorn en te Staphorst, is beuoomd tot directeur oener inrichting van onderwjjs te Asuncion, de hoofdstad der Zuid- Amerikaansche republiek Paraguay. £4. ALII1141 land, 18 Sept. De heer G. Zaaoe te Blwskensgvaaf, beuoomd tot onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, heeft deze benoeming niet aangenomen, omdat bjj voor gelijke betrekking was gekozen te Klaaswaal. Er beeft nu weder een niuuwe oproeping van sollicitanten plaats. 352ste Staats-Loterij. Collecten uit het 2e district van Zeeland. 5e klasse. Trekkingen van 14, 15 en 16 September 1896. Prjjs van f ÏOO, No. 9851. Prijzen van 7'O. 3538 3565 3602 7354 11460 11486 11489 11866 NIETEN. 1386 227l 3555 3587 3647 7391 11463 11879 1388 3516 3570 3621 39J9 7399 11495 11886 1391 3531 3576 3611 7352 9854 114% 15922 2267 3554 3579 3644 7380 9860 11873 15928 Burgerlijke Stand van Zierikzee. oeboren: 11 Sept. Een dochter van A. van Donge en A. Barrevoets. 12 zoon M. van der Schelde en P. van Westervoort. 13 D. Vingerhoed en P. J. Befje. 16 dochter E. Schut eu D. Botbijl. overleden: 11 Sept. D. J. Zonruiter, 7 m., d. 17 J. Gaiaboek, 6 «n., d.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 2