ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE. ■tig 19 September 1896. AANBESTEDING NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prjjs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmorikaTransvaal, Indie enz. vorzonding eens per week, f 10,per jaar. 53ste JAARGANG. No. 6821. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiênvan 13 regels 30 Cta. meerdere regels 10 Cta., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnement»- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Admhmtratie Zierikzee&che Nieuwsbode" van het leveren der benoodigde STEEN KOLEN, t.nn behoeve van enkele gemeente- inrichtingen, voor het wintt'rsei/.oen van 18"/,7, op Maandag den 28 September e.k., 'snamiddags 121/, nnr, ten Raadbnize. De voorwaarden liggen ter lezing op de Secretarie der gemeente. Het nieuwe zittingjaar. Zaterdag is door don Minister van Binnenlandscho Zaken oon der bolangrjjkste parlementaire zifctiug- javen gesloten. Dinsdag word door H. M. do Koningin-Regentes 0011 nieuw zittingjaar goopend, dat uit den aard der zaak weinig doet verwachten. Wat aan hot vorige jaar zijn groote hotookonis verleende, de aanneming cener Kieswet, is ook oor zaak van hot onbelangrijke dor nieuwe periode; want men kon niet verwachten, dat met eone Kanier, die niet alleen liaar laatste levensjaar is ingetreden, maar wier loden ook door een nieuw, anders samongesteld kiezerskorps geoordeeld zullen wordon, nienwo belangrijke zaken worden aanvaard. Dit te oer niet, omdat ook het Ministerie in de weegschaal zal gelegd wordon en het lang niet zokor is, dat hot niet te licht gekeurd zal worden. Het heeft toch zijne.beloften gehouden? Nu ja: van do drie ontwerpen, mot welker toezegging hot optrad, is het eone in veilige haven gebracht; het tweede is aangenomen, maar wacht nog op eon invoeringswet on hot dorde zal nu de hoofdschotel uitmaken van het laatste zittingjaar. En men zal dns, als ook de regeling der gemeente-fmanciëa wordt aangenomen, wel de drie wetten hebben, maar van geone er van nog de working kennon, on do praktijk kan dus, als do stembusstrijd aan den'gang is, nog niet do ougunstige verwachtingou weersproken hebben, die velen omtrent die drie wotgovende producten koesteren. Hot groot vortrouwen, dat noodig zou zijn, om voor dit Ministerie onder bet nieuwe kiezerskorps eene voldoende moerderlieid to erlangen, is niet aanwezig on de staatkundige verhoudingen zijn er over 't gehcol niet naar om de verwachting te wettigen, dat eene meerderheid als do bestaando in de Tweede Kamer zal terugkeerou. Die toestand verklaart de soberheid van do troon rede, dio aan bepaalde toezeggingen niets bevat dan de regeling dor geraeente-finaneiön on verplichte verzekering van werklieden tegen de gevolgen van ongevallen". Dit laatsto ontworp, waarvan nog niets bekend is, is met de regeling der Kamers van arbeid, die aanstaande is, nagenoeg bot eeuige wat ons in hot beloofde eenigo bolangstolling inboezemt. Wij hopen zeer dat de wet tot invoering dor Kamers van arbeid, bobooronde tot do belangrijkste wetsontwerpen, die reeds in behandeling zijn, spoedig tot afdoening zal worden gebracht. Daarmede zal dan althans een stap godaan worden op den goeden wegdie Kamers zullen don weg kunnen effenen voor do maatregelen op sociaal gebied, die do uieuwe Tweede Kamer zeker ter hand zal moeten nemen. Op ons oordeel over do Kamers van arbeid behoeven we nu niet terug te komen en over de ongeluks- verzekering valt nog niets te zeggen. Het valt in het oog, dat men zich in zjjno toezegging tot hot engst mogelijke standpunt beperktgeen ziekte, geen invaliditeit, geen ouden dag; alleen ongevalion zullen don werkman aanspraak geven op eenigo vergoeding. Hoe weinig het ook zij, wij zullen hot dankbaar aanvaarden, als het onderwerp dan althans maar goed geregeld is; maar daarover is ook nog hoegenaamd geen licht ontstoken. Maar ons oordeel over de regeling ons geheel voorbehoudende, zien *wij in deze aankondiging in allen geval deze twee goede zijden: 1°. dat het denkbeeld dor ver plichte arbeidsverzokering zich onder do tegen woordige omstandigheden reeds baan broekt in de kringen, waar men met zulke maatregelen tot dus ver al zeer weinig ingenomen was; en 2°. dat door de totstandkoming van een wet aJs de nu aange kondigde, althans eouigo ervaring kan worden opgedaan op eon gebiod, waar die teu onzent nu nog ten oenonmale ontbreekt. Over hot ontwerp tot regeling der gomeente- financiöu, dat bij do Tweede Kamer is ingodiond, hopen wij in oen volgend nummer enkele opmerkingen te maken. China. De Chinoescbe gezant Li-Hung-Cbang is Maandag uit Vancouver naar Yokohama vertrokken, waar hij don 29stou verwacht wordt. Li is er van over tuigd, dat hjj hot dool zijner reis: hervorming en wel verhooging van hot invoer-tarief met goed keuring dor Mogendheden, bereiken zal; maar hij ziet zeer wel in dat China dan zijn binnenlandsehen handel moer voor Europa zal moeten openstellen, waartoe de aanleg van een spoorwegnet dan onont beerlijk wezen zal. Amerika. Dakota, in do Vereenigdo Staten, moet thans zooveel last van muizon hebben, dat de katten opgeld" doen. Te Dubuko, in Iowa, worden bijv. de katten opgekocht tegen f 1,25 a een rijksdaalder per stuk, om in Dakota togen f 7,50 weer te worden verkocht, Zwitserland. In Büssingen was Zondag kermis, on van Scbaff- bauson waren daarvoor verscheiden personeu over gekomen. Toon er nu een onweersbui kwam opzetten, wildon velen hunner met do eerstkomende stoom boot weer vertrekken. Vandaar dat er op de lading plaats gedrang ontstond. De ongeveer 12 meter lange steiger was volgepropt met menscbeu en kinderen, zeker wel honderd vijftig samen. Toen do boot aanlegde on do mensebon aan boord wildon gaan, brak oon dwarsbalk, die den steiger in het midden schraagde, en bot planken bouwwerk, met al wat or op stond, stortte ovor een lengte van drie motor naar boneden. Do personen dio violeu hioldon zich instinctmatig vast aan degenen dio vóór bon stonden op het godoelto, dat ongedeerd was geblovon, en trok kon bon zoo mee. Een vrooso- lijke paniek ontstond. Op de stoomboot »Arenaberg" gingen allo passagiers, ongoveor tweehonderd, over don kant hangen, waar het ongeluk gebeurde, en slechte mot bovcnmonschelykc inspanning gelukte hot do boot voor omslaan te beboedeu. Ondor don steiger lag oon schuitje gemeerd, waaraan al degenen, din in bet water gevallen waron, zich vastklemden. Maar bot schuitje kantelde, en allen zonken in do diepte weg. Men vreest d,;t toen talryke menscben verdronken zijn, maar er is nog niets zekers bekend. Eeu meisje van twee en twintig jaar, Hüttick genaamd, en oen zes-jarige jongen werden onmiddellijk dood opgehaald. Anderen vond men bewustoloos, zij konden woor bijgebracht wordon. Het onderhoud van den steiger ressorteert onder do Badenscbe regeering. Hjj was zes jaar geleden nieuw gobonwd en ze3 weken geleden nog geïn specteerd. Er was juist order gegeven om den steiger door een ijzeren te vervangen. Engeland. IjOImIcii, 17 Sept. Bell, de dynamietman, dio to Glasgow gevangen en aan de Londenscho politie overgeleverd is, is beden morgen voor den politierechter in Bowstreet verschenen. Hij ver- klaardo Edward Ivory to booten, herbergier te New- York en Amerikaanscb burger to wezen. De zaak is oon week uitgesteld. De waarde der eindjes sigaren, in Engeland op de straat gevonden, wordt op ongeveer 10 mil- lioen gulden per jaar geschat! Onlangs zijn te Huddersfield een paar tweeling zusters van 70 jaren een paar uren na elkander overleden, de een aan een hartkwaal, de andere aan oen beroerte. Do twee zusters, die in hetzelfde jaar getrouwd waren, werden op hetzelfde uur begraven, maar niet op hetzelfde kerkhof. Frankrijk. lloillognc, 17 Sept. De aanklacht van poging tot dynamietaanslag, tegen Tynan voor zijuo uitlevering ingebracht, is geheel losgelaten. Er blijft nog slechts die van do moorden, in 1882 op lord Cavendish en Bnrke gepleegd. Alleen de kanselarij heeft hierover te beslissen. Hot dorpje Grande aux Bois nabij Sainte Ménéhonld is Zondagochtend door een wervelstorm geteisterd. Duizenden vruchtboomen worden ont worteld, een popellaan werd tegen den grond geworpen alsof zij gevold was en daken afgerukt. Zaterdag is te Reims Chapuis, de 19-jarige jonkman, die tor dood veroordeeld weid wegens hot vermoorden van een 7-jarig meisje, terechtgesteld. Hjj was buiten zichzolven van angst en wanhoop, tov-iil hij naar de guillotine gereden werd, be- dioiyd on uitgejouwd door een talrijke menigte. Een boei", die Zaterdagmiddag nabij Angers op bet land aan het werk was, werd plotseling overvallen door een zwerm wespen en zoo ernstig in bet hoofd gestoken, dat hij na eeu paar minuten dood was. Duitschland. Een droevig ongeval heeft in een plaatsjo, niet ver van Bingen, groote deelneming verwekt. Bij 't woeden van een zwaar onweder sloeg de bliksem door don toren in de St.-Maartenskerk aldaar. De geloovigen, die or bun gebed doden, werden ter aarde geworpen en waren door den schok meeren- deels bezwijmd. Een geestelijke zuster was zoodanig getroffen, dat zij dood naar buiten godragen werd. De kerktoren is zwaar beschadigd. Bij een kinderfeest dat Zondagmiddag in het paleis t.e Potsdam plaats had, heeft een arme Italiaansche orgeldraaier wèl gevaren, 't Feest was ter eere van het dochtertje des Keizere en 't was op haar verlangen, dat de gastjes in don tuin gingen om oen dansje te maken. Maar de hoorn- rauziek was te schol, men wilde iets zachtere, iets liefolijkers. En een orgeldraaier, die langs kwam, werd binuengeroepen. Hij moesfc spelen wat hjj kon, en daar dansten de kinderen op naar hartelust. Do Keizer, die zich op dit zonderlinge hofbal kostelijk vermaakte, liet den muzikant 150 mark geven, 's Mans dag was goed! Nederland. 's Oraveilliage, 16 Sept. Tot voorzitter vau do Tweede Kamer voor het a.s. zittingjaar is door H. M. de Koningin-Regentes benoemd mr. J. G. Gleichman, die dit ambt zal aanvaarden in een openbare zitting der Kamer morgen (Donderdag) des voormiddags ten 11 ure. Het ontwerp-adres van antwoord op de troon rede zal na deze zitting der Tweede Kamer in de afdeelingen worden onderzocht, terwijl er dan ten half vier ure weer openbare zitting is. Do commissie van redactie voor het adres kwam heden bjjeen. 17 Sept. Eerste Kamer). Aan de orde is bet adres vau antwoord op de troonrede. Over de algemeene strekking wordt geen disens- Bjj de paragraaf betreffende Atjeh herhaalt de heer Geertsema zich aansluitende bij de hulde in de troomede aan onze strijdmachten in Indië gebracht zijn vraag den 10 Juli tot den minister van koloniën gericht, n.l. wat bet doel iB van bet tegenwoordig streven in Atjeh Het antwoord van den minister n.l. dat hjj betwijfelde of de te volgen gedragslijn reeds in Buitenzorg was vastgesteld, gaf volgens spreker aanleiding tot misverstand en liet hem in 't onzekere. Spreker wees den minister op diens groote verantwoordelijkheid. De minister doolde mede, dat hij eenige dagen geleden boricht bad ontvangen van den Gonverneur- Gonoraal, dat bij den 19 September naar Nederland zal verzonden, voorstellen ten aanzien van betgeen verder volgens de inzichten van de Indische regeo- ring op Atjeh zal moeten wordon gedaan. De Minister is zich ten volle zijne verantwoordelijk heid bewust. Vrees voor gemis aan overleg tusscheu hem en den Gouverneur-Generaal behoeft evenmin te bestaan. Bij wijziging der gedragsljjn in Atjeb kan te werk worden gegaan als in '74 en '84 bjj de invoering .der concentratie. De hoer Fransen van de Putte verklaart in dezen enkel met den minister van koloniën te maken te hebben. Bij het aandeel dat luj in Atjeh-zaken had, onderwerpt hij een advies aan do geheole itegoering on aan de Kamer, mot vooropstelling "vuil de verklaring, dat bij nog altijd de verant woordelijkheid voor de oorlogsverklaring van Atjeh wen8cht. te dragen, zonder een oogonblik daarvoor terug te deinzen. Uitvoerig gaat hjj de Atjeh-geschiedenis na. Spreker vernam gaarne de verzekering, dat geen vestiging buiten de geconcentreerde linie zal plaats hebben. Nog niet duidelijk is voor spreker bet afbreken dor zending van generaal Vetter en ovenmin, dat de Regeeringscommissaris niet beeft afgewacht de komst vau den nieuw aangewezen gouverneur. Spreker woos er voorts op dat de stemming der bevolking, volgens Vetter, gunstig was en dat er tusschen dezen opperoflicier en deu Gouverneur- Q oner aal overeenstemming was omtrent bet buiten sluiten vau elk agressief optreden. Hij vraagt Waarom dan agressief optreden in ons belang zijn zou. Teu duidelijkste was volgens spreker tusschen 28 Maart en 7 April gebleken, dat de Atjeher geen offensieve kracht lieeft. Spreker's slotsom is, dat alles or op wjjst, dat geen agressieve politiek moot worden gevolgd. Personeele belasting! Tbans is door den Minister van Financiën een wetsontwerp voorgesteld tot invoering van de nieuwe regel'mg der personeele belasting op 1 Jan. 1897. Nu de Kieswet is tot stand gekomen en een wetsontwerp betreffende de gemeen te-fiaanciën wordt aangeboden, kunnen de bezwaren tegen de invoering gerekend worden te zijn vervallen. Na eene uitvoerige uiteenzetting der voordeelen vau de nieuwe wet, zegt de Minister, dat waar ettelijke honderdduizenden belastingplichtigen door de invoering der nieuwe wet zullen worden ontheven van een deel der thans onregelmatig opgelegde lasten, terwijl, zooals bekend is, niet weinigen geheel zullen worden vrijgesteld, mag vertrouwd worden dat thans de toepassing der nieuwe be palingen, met bare mildere bogiuselen, geen bozwaar meer zal ontmoeten. Ook de overweging dat voor sommigen een boogere aanslag daaruit zal voort vloeien, en anderen voor bet eeist zullen worden aangeslagen, mag zeker niet tot uitstel leiden. De verdere artikelen van het ontwerp zijn administra tieve bepalingen, o. a. om te voorkomen dat over de eerste maanden van 1897 dubbel belasting worde betaald. In een afzonderlijk ontwerp zijn bepalingen op genomen tot vergoeding aan de gemeenten die aan opcenten over 1897 minder zouden ontvangen ingevolge do nieuwe wet, tengevolge van de verlaging der hoofdsom. Ook is in een afzonderlijk artikel rekening gebonden met de kwade posten. Het minimum der uitgaaf voor hot Rijk wordt geraamd op f 767,500, waarvan later een zeer belangrijk deel zal worden terug ontvangen als meerdere vergoeding voor kwade posten. Een leerling van een school voor onvormo- genden, in het Westeinde te 's Gravenhage, ontving een lot in de Vincentius-verloting ten geschenke en trok daarop de pendule, welke de Koningin- Regentes als prijs bad geschonken. Een komische scène uit de Haagsche boscbjes of den omtrek althans moet dezer dagen zijn voorgekomen. In een der groote villa's die, bij gedeelten verhuurd, tien of twaalf familie's her- borgt, werd een fiets vermist, die 's avonds laat nog in den gang stond en 's morgens verdwenen was; toch hadden de bewoners der beneden-étage goed gesloten.Maar wat bleek? Dat 'snachts, toen al de dames en heereu in rust waren, al de dienst meisjes, 10 of 12, het huis verlaten hadden, de voordeur op een kier latende, om met even zooveel vrjjere, kelluers en andere heeren nit de huurt, een nachtelijke pic-nic te gaan houden in de dninen. Tegen den morgen kwamen de juffertjes in vroo- lijke stemming terug en dachten dat de escapade niet bemerkt wasmaar een buurman had ze zien uitgaan en toen er nu navraag kwam om de ge stolen fiets op te sporen, kwam alles uit. Men raadt de rest Wel ft, 17 Sept. Bij een groenen-roeiwedstrpd sloeg gisterennamiddag een boot met 4 personen om. Drie waren spoedig op het droge, doch de vierde zonk ia de diepte weg. Drie andere studenten sprongen te water en hadden het geluk den dren keling, boewei bewusteloos, aan wal te brengen. Door doelmatig aangebrachte hulp van een politie agent ou eenige studenten wist men het loven weder op te wekken. Rotterdam, 16 Sept. Het onderzoek in de zaak van W. J. de Vos, aangehouden in verband met den moord op den lOjavigen A. F. Hoogsteden, wordt nog steeds voortgezet. Zoo werd hedenmorgen weer een getuige door den rechter-commissaris gehoord, die in den laatsten tijd veel met de Vos gewerkt had. - Het wordt bevestigd dat tegen een der te Rotterdam gevatte mannen, Wallace alias Kearney, eene vervolging zal worden ingesteld wegens mede plichtigheid aan de ontploffing van de gasfabriek te Glasgow. Woensdagnamiddag zijn beiden, elk in het gebouw, waar zij gevangen gehouden worden, door den hoofdcommissaris van politie bjj proces verbaal geboord, in bjjzjju van don Engelscben detective W. Ewens en den inspecteur-rechercheur J. H. van Beusekom. Zij gedragen zich zeer kalm. Met hunne uitlovering, waaraan men in dit geval niet twijfelt, zal hoogstens oen maand ver- loopen. Bogrjjpeljjkerwjjs hebben de politic-autoriteiten weor in hooge mate do verontwaardiging opgewekt van anarchisten, nihilisten enz. Zij geven daarvan onopboudeljjk bljjk door dreigbrieven. Ook bier, te Rotterdam, komen er verscheidene, uit het buiten en binneuland. De heeren willen niets meer of minder dan »den heelen monafchalen rommel" in de lncbt laten springen. Woensdagnacht omstreeks 2 uren, is ver moedelijk door bet warmloopen van oen der macbinedeelen, brand uitgebroken in de spinnerjj, hthoorendo bij do tonwsiagerij van de firma Jau Hoos, aan 's Gravenweg, eeu gebouw van ruim 100 meter lengte, waarin ongeveer 80 weeftoestellen waren en waarvan de bovenverdieping t.ot hennep- zolder diende. Tengevolge van den voorraad hennep en andere brandbare stoffen nam de brand in zeer korten tjjd een aanzienlijke uitbreiding, 'zoodat van hot gebouw on zjjn inhoud nagenoeg niets gespaard is gebleven. Vier Kralingsche en twoe Rotterdamsche spuiten, benovens eene stoomspuit, gaven water en slaagden er in de bjjgebouwen te sparen. Ketelhuis en -machinekamer hadden het geducht te verantwoorden, doch zijn behouden gebleven. De fabriek was ongeveer 40 jaar oud. Er wareu aldaar 150 a 200 personen, zoo mannen als vrouwen, werkzaam, die thans voor een deel zonder work.zijn. De schade wordt geraamd op f 150,000f 200,000. Alles was op Rotterdamsche Beurspolis verzekerd. Te 6 uren Donderdagmorgen rukte de brand weer in. Reizigers naar Rotterdam worden gewaarschuwd voor zakkenrollers, die vooral aan do stations hun vak uitoefenen. Zoo is Maaudag een heer aan het station D. P. zjjn gouden remontoir ontrold. IMlUeloord, 15 Sept. By do plaats gehad hebbende horstemming voor een lid van deu Gemeenteraad alhier, is met 106 van do 195 geldige stemmen gekozen de heer C. Koopman. Dé keer L. Vogelaar bekwam 89 stemmen. Slaveuisse, Omtrent de buitengewone werkzaamheden aan den provincialen steiger alhier, kan het volgende gemeld worden: Nadat in het begin der maaud Juni de aannemer van deze werken een begin had gemaakt, is thans het Westelgkste vak of de vleugel geheel afgewerkt. Grootendeels zjjn de oude bespijkerde eikenhouten palen vervangen door zware kloeke palen van groen harthout, eeu houtsoort, die in de laatste jaren meer en meer uitsluitend wordt aangewend aan waterwerken, die geteisterd worden door de zee worm en welke houtsoort gebleken is daartegen bestand te zijn. Voorts zijo in de plaats der vroegere houten balken aangebracht ijzeren gordingen, gevuld met groenharten platen en voorzien yan zoogenaamde klossen, tusschen welke laatste vloeipalen aan jjzeren kettingen hangen. Het gebeel biedt werkelijk een kloek gezicht. ZierKkzee, 18 Sept. De begrooting dezer gemeente voor 1897, die thans ter visie ligt, toont een totaal-cijfer van inkomsten en uitgaven aan van f 133.028.03, over de verschillende hoofd stukken verdeeld als volgt: Inkomsten. Hoofdstuk I Ontvangsten wegens vroegere diensten f lSö.SO*; hfdst. II Inkomsten van gemeente-eigendommen en bezittingen f 20.616.81s; hfdst. III Belastingen en beffingen f 62.013.59, onder welke is begrepen f 29.000 Hoofdelijke om slag; hfdst. IV Inkomsten van verschillenden aard en toevallige baten f 33 817.24hfdst. V Buiteu- gewone ontvangsten f 16.443.58, waaronder 15.000 voor tydelgk op te nemen kasgeld. Uitgaven. Hoofdstuk I Huishkoudelyk bestuur f 10.230bfdst. II Kosten betrekking hebbende op plaats, belastingen f 1977hfdst. Ill Kosten van onderhoud, aanleg en vernieuwing van de openb. gebouwen, wegen, bruggen, veren, vaarten, straten, plantsoeneu, pleinen, enz. f 22.576.835; bfdst. IV Grond- of polderlastencgnsen of erfpachten f 422.51 hfdst. V Kosten van politie, schutterg, brandweer en straatverlichting f 11.917.86s; bfdst. VI Kosten van den geneeskundigen dienst en van bet armwezen f 15.240; bfdst. VII Kosten ten behoeve van bet onderwijs en van kunsten en weten schappen f 44.199.42(bieronder zyn geraamd voor bet middelb. onderw. f 20.114.85, voor bet lager onderw. f21.674.57bfdst. VIIÏ Rente en aflossingen vau aangegane geldleeningen f 15.300, waaronder f 15.000 voor aflossing tijdelijk opgenomen kasgeld; hfdst. IX Andere uitgaven, niet tot de vorige hoofd stukken behoorende, f 8326.64s; bfdst. X Onvoor ziene nitgaven f 2837.705. Bg Kon. besluit zgn benoemd tot dijkgraaf voor het waterschap »St.-Maartensdyk" A. Kloet Mz. en tot dgkgraaf voor den polder >Ooster-Zwake" S. Paul. De beer Mr. J. H. L. Haffmans, van wiens overigden wg in ons vorig nommer melding maakten, was 70 jaar ond. Zgn eigenaardige schrijf- en spreektraut, de open hartigheid, waarvan bij, zelfs tegenover zyne partg- genooten, blijk gaf, stempelden hem tot een figuur, die in de Tweede Kamer en in de pers zeker wel gemist zal wordon. Zijn politiek had, zegt Het Vad. dan ook, dit met die van Bismarck gemeen, dat zij zeldzaam openhartig was, al ging zg niet uit van bijzonder hooge staatkundige beginselen en al deed zg geen beroep op de nobelste aspiratiën des menscben. De Katholieke kerk was hem no. 1, zijn geliefd Limburg no. 2, voorts zwoer bij bg protectie en de rest was hem Wurst, om in zijn gemeenzame taal te sprokeD, Zijn redevoeringen hadden in don goeden ouden tijd soms een succes de fou rire; hg bezat veel gezond verstand en een goede dosis humor, en uit de combi natie van deze eigenschappen konden speeches geboren worden, die te midden van een ernstig I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1