ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE. Zaterdag 12 September 1896. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prjjs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 53ste JAARGANG. No. 6818. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" Onveiligheid Vaarwater. De BURGEMEESTER van ZtEMKZEE brengt ter kennis van zeevarenden, die daarbij belang kunnen hebben, dat in den loop der maand September e.lt. scliiotootcniug[en zullen plaats hebben in de stelling van den Helder: a. Van het fort op '2 dagen bij nacht, op twee voor anker liggende vletten in het Seint! tr»t; b. Van het fort Erfprins, op een schijf, welke in zee gesleept wordt, binnen een sector van 50<>, tusschen de peilingen lort Ki'fpi'ins Z. 15° W. en Z. 35° O. of op een schijf in de richting van den Bazondon Hol c. Van de batterij Iv:i:i|> Hoofd, op een borst wering op de Onrust: dat op de dagen, dat gevuurd wordt, van het betrokken fort en van de Reddingkaap op de Onrust, een roode vlag zal waaien, van minstens één uur vóór den aanvang der oefeningen tot het einde daarvan; en dat bovendien groote waarschuwingsborden aan den ingang der haven en op het buiten-talud der batterij ViscliinarUt zullen worden geplaatst, vermeldende waar en in welke richting dien dag gevuurd zal worden, terwijl bij het nachtelijk vuren bemande vaartuigen beneden en bovenstrooms der vletten geposteerd zullen worden, ten einde elke nadering van eenig vaartuig aan het vurende personeel te seinen en het vuur tijdig te doen staken en worden 2 rootle lantaarnlichten verticaal boven elkander getoond van het fort Kijkduin. ZfKRJKZEE, den 12 Juni 189G. De Burgemeester voornoemd, CI1. W. VERMEIJS. De kieswet aangenomen. Hot klinkt als eon gemeenplaats, wanneer men zogt in onze dagen dat wij snel lovon, en toch dringt die gemeenplaats zich van zelf op aan ieder, die zich rekenschap goeft van den indruk, dien de aanneming der kieswet in de Eerste Kamer maakt, ludien iemand, die, na gotuige te zijn geweest van de opgewondenheid, door de mislukking der kieswet hervorming van den hoer Tak en de daarop gevolgde Kamerontbinding on stembusstrijd teweeggebracht, ons land verlaten had en nu was wedergekeerd, dan zou hij verbaasd staan, dat de aanneming dier kieswet-van Houten met zoo volslagen onverschillig heid wordt aangezien! Wat is er gebeurd in dien tijd zou hij vragen. En de een zou hem antwoorden «nu ziet ge eens hoe gauw de kunstmatige kiesrecht opwinding is bedaard!" En de Minister zou bom antwoorden: «Het komt omdat men met mijn regeling best tevreden is". En oen derde wellicht: «Hot ligt hierin, dat de wet niet goeft wat men verlangt, terwijl men toch wel begrijpt op het oogenblik niet .anders te kunnen krijgen". De verklaring ligt elders. Zij ligt hierin dat het hoofdpunt van don kiesrechtstrijd door het outwerp-Tak was opgelost.. Ondanks de mislukking van zijn ontwerp, heeft de heer Tak daardoor het doel aangewezen waarnaar men te streven had. Dat deed den een ontstellen, bij den ander grondwettige bezwaren rijzen, bij den derde andere grieven ontstaan, maar nu het ontwerp-Tak eenmaal de grenspalen uitgezet had zoover als do grondwet toeliet, na kon men daaraan nog wat knntsolon, en de palen een weinig verzetten, en eeu andere manier van gronsaanwgzing kiezen, maar in hoofdzaak was het uitgemaakt dat een zeer groote kiesrechtnitbreiding komen moest, en toen dus de stombus gesproken had, wist men reeds ongeveer wat er nu komen zou, want de overwinnaars in den strijd hadden do zege slechts daaraan te danken, dat zij vorklaard hadden, ongeveer hetzelfde doel van den heer Tak to willen bereiken, maar mot andere middelen. De Minister heeft het zelf nog eens weer in de Eerste Kamer gezegd, zoodat men het niet op ons zoggen behoeft to golooven. »De voorstanders van 'fc vorig ontwerp deden zich voor als uitsluitende voorstanders van kiesrechtuitbreiding, maar de Itegeering wilde wel degelijk uitbreiding, even groot, maar met beter kenteekens, met waarborgen van wolstand en geschiktheid. Dit ontwerp is de uit voering van een grootsche gedachte van art. 3 van 't vorige". Juist: de grootsche gedachte was van den heer Tak en die heeft geestdrift gewekt; de benepen uitvoering was van Van Houten en die liet de menschen koud. De Minister heeft met het ongunstig oordeel over zijne uitvoering van de gedachte van het vorige ontwerp eenigermate den draak gestoken. «Zjjn voorstel was", zoo voerde hij de Takkianen sprekend in»Ziju voorstel was klein, bonepen, mozaïek, een klein burgerhuis, het vorige was grootsch, ruim van lijoen, een paleis", »maar", zoo werpt hij hun tegen: »Het was niet van maimer, of althans slechts van nagebootst marmer, zooals op do tentoonstel lingen gezien wordt; het, wankelde". Misschien ware hier aanleiding tot de vraag, of niet de hechtst ontworpen gebouwen aan het wankelen te brengen zijn, als do bouwlieden, geroepen om de plannon van den bouwmeester uit te voeren, in stede daarvan den grond ondermijnen, maar wij willon in die treurige dagen niet terugtreden. Er is hier grond voor een andere opmerking: dat de heer Tak een grootsche gedachte, belichaamd in een kloek ontwerp, niet tot stand kon brongen, en de heer van Houten zijn middelmatiger ontwerp wel, ligt voor een deel aan het parlementaire stelsel, hetwelk bij al het goeds dat het heeft, niet bijzonder past voor het doen van groote daden in ééns af, en ten tweede daaraan dat de heer van Houten meer ervariDg heeft van de stuurmanskunst in het parlementaire vaarwater. De heer Tak heeft in ééns het doel aangewezen dat hij bereiken wilde, en wilde er in volle vaart op los stevenenhij kende de kunst niet om togen wind en stroom en tij op te laveeren, en daarom bereikte bij de haven niet, waar intusschen de boer van Honton ook niet beland zou zijn, als do beer Tak bem niet ware voorgegaan. Want al heeft deze zijne grootsche gedachten niet in ons beschreven recht, eeu plaats kunnen bezorgen, hij beeffc haar tot het rechtsbewustzijn van bet volk doen doordringen, Maar: de atrgd is nu volstreden. Wij hebben er met warmte aan deelgenomen tot het laatste oogen blik toe. En al hadden wij den uitslag anders gewensclit: wij willen gaarne ous voegen bij hen, die den Minister vau Houten hulde brengen voor do wijze, waarop hg zijn ontwerp don weg naar hot Staatsblad gebaand heeft, en waardoor wij een belangrijke kiesrechtuitbreiding hebben gekregen. Hoo groot die zijn zal, in hoeverre zij voldoende zal blijken, is nu nog de vraag. Het woord is nu aan de praktjjk. En er zal nu veel gevergd worden van hen, wien do belangen van land en volk ter harte gaan. Do Minister hoeft, geheel in den geest vau ons vorig artikel, erop gewezen, dat de kies rechtstrijd nu uit is on de stembus-strijd voor de deur staat. De stembus-strijd met weinig gegevons on vele onbekenden. Hoeveel niouwo kiezers zullen er komen? Welke richtingen en stroomingon zullen zich openbaren onder en door die nieuwe kiezers? Welke invloeden zullon op hen werken en welke kracht zullen die uitoefenen? Ziot: men kan daarover in zeer wijdloopige bespiegelingen, trodoü. Maar men komt daarmee niot veel verder. Eén ding is echter zeker. De nieuwe toestand brengt mee, dat ieder man zijn plicht behoort te doen. «De uitbreiding van het kiesrecht zal ten gevolge hebben, dat men zijn populariteit moet. behouden onder een broederen zoom der bevolking en minder zal letten op de belangen van een klasse, ook minder daardoor zal worden beheorscht", zei de Minister terecht. Daarom stelde het vorige ministerie kiesrecht-hervorming als voor waarde van big ven de verbetering" op den voorgrond. En daarom nu niet langer den blik achterwaarts gericht, maar vooruit. Met alle kracht die in ons is, geijverd voor het algemeen belang, voor hot heil van land en volk, en dat doende de toekomst rustig tegemoet getreden. Want welke invloeden zich ook mogen doen gelden en wellicht in den aanvang de nieuwe kiezers op het dwaalspoor mogen leiden, het gezond verstand zal bij het kalmo Nederlandscho volk op den dnur de overhand behouden en waarheid en recht zullen steeds de zege behalen. En do vrijzinnige beginselen bestaan niet bij de genade vau den wetgever, en worden niet gehandhaafd door kunstige kiesrecht-knutselarij, maar rusten op de echte grondslagen van gezond verstand, waarheid en recht! En daarom, al mogen nieuwe toestanden andere maatregelen en grootere krachtsinspanning vorderen, wij schryden voort in de oude beproefde richting, waarin na korteren of langoren tijd de meerderheid der nieuwe kiezers ons zeker volgen zal. Amerika. De heer Georg Gould, die Zaterdag to New- York is teruggekeerd van een uitstapje naar de Poolstreken, heeft maatregelen genomen om komende jaar een expeditie op touw te zetten en te ver gezellen, ten pinde te trachten de Noordpool te bereiken. Zijn plan is om de reis te doen met een reeks van pleisterplaatsen en bij zegt, dat hij zoovele jaren den tijd zal nemen als noodig zijn om zijn doel te bereiken. Mon zal een schip zenden naar het een of andere zeer noordelijk gelegen punt, waar een huis wordt gebouwd voor het bewaren van proviand. De expeditie zal dan zoo ver mogelijk noordelijk gaan en een tweedo huis bouwen eu dau weder oen magazijn aanleggen en dit aldus voort zetten tot men de Pool bereikt. Alle zes maanden zullen schepen nieuwen toevoer brengen, die weer over do verschillende pleisterplaatsen naar de «voorposten" wordt gepasseerd". De heer Gould beweert, dat slechts volharding noodig is en dat de gelukkige uitvoering van oen dergelijk plan tot nog toe verhinderd is door gebrek aan geld. Spanje. Men kent thans te Barcelona de geheele geschie denis van het anarchisten-complot, waarop de dynam ietaanslag bij de Hemel vaartsprocessie in de Nuevos Cambosstraat gevolgd is. De hoofddader is een 27-jarige Marseillaan, Ascheri-Jesatie, een zoer ont wikkeld persoon, die verscheidene talen sprcokt. Hij heeft 70 medeplichtigen. Ascheri heeft onder de anarchisten van Barcelona een inzameling gehouden, die 750 peseta's opbracht, waarvoor ontplofbare stoffen gekocht en bommen gemaakt zijn. Op den hewuston Zondag stond Ascheri op den hoek vau de Cambosstraattoen de monstrans passeerde, stak Ascheri, meenende dat do autoriteiten ook voorbij gingen, de lont met zijn sigaar aan en wierp de bom in de lucht. Alle medeplichtigen van Ascheri, waaronder Molas, Noqnes en Callis, die de commissie voor den aankoop van bommen vormden, hebben bekend. Noorwegen. Zeventig, bijna overladen stoombooten, voeren Woensdag de »Fram", die, begeleid door twintig schepen, het Kristianiafjord binnenstevendo, te gemoet. Allo punten, die langs hot fjord een uit zicht boden, waren dicht bezot mot een menigte, die de Pram" met gejubel en geschreeuw begroette. De ontmoeting der schepen leverde een onvergetelijk schouwspel op. Toen de »Fram" in do Piperviks- bocht het anker had uitgeworpeu, werd het schip omringd door oorlogsbodems, pleizierbooten, zeil jachten, enz. Met kanonschoten en muziek begroet, roeide de bemanning der »Fram" tusschen tweo rjjen zeilvaartuigen naar land. Toen Nansen aan wal stapte ging er een storm van onstuimig gejuich op. De muziek viel in. Men ontblootte hot hoofd en zong een psalmtoen het volkslied. Daarna reed Nansen naar het koninklijk paleis. Het was een triomftocht. Toen hij voor de universiteit gekomen was, werd bij door professor Schioetz toegesproken. Do natuuronderzoeker dankte Nansen voor zijn on- vermoeiden, stillon arbeid en verwachtte veel van zijn energie en wetenschappelijk inzicht. Nansen was geroerd. Hg had zich als een voorpost, der Noorseho wetenschap gevoeld, zeide hij. Frankrijk. 10 Sept. Een cycloon van buiten- gowoon geweld is over deze stad gevaren, vanmiddag om half drie. Hij heeft tal van slachtoffers gemaakt en ontzagljjk veel scbado aangericht. Op dit oogen blik zijn or al vijftieu gekwetsten in hot Hotel Dien binnengebracht. Boomen zijn ontworteld, rjjtuigen omvergoworpen. Vooral bet parkjo bij don toren St. Jacques heeft er vau langs gehad. Do stormwind beeft uitsluitend het midden van de stad gotoistord. Een sloep is verongelukt, een boot togen den kant geslagen. Op den Boulovard vvvd het vorkeer eenige oogenblikkon gestremd. l)o puion van een aantal winkels zijn vernield. Do brandweer werd van verschillende zijden te hulp geroepen. De tenten op de Bloemmarkt werden opgenomon en weggeslingerd. Aan bet Paleis van Justitie is groote schade aangericht, een deel van het dak is weggenomen. Men spreekt van een tiental dooden. De stormwind duurde anderhalve minnnt. België. Toen men Vrijdag jl. te Gent den cellulairen spoorwaggon wilde reinigen, vond men daarin een verminkten grijsaard. De ongelukkige, die slechts één been heeft, was des Dinsdags van Merxplas naar Gent vervoerd, waar hij na aankomst op vrjje voeten moest worden gesteld. Hg was dos twee dagen en twee nachten zonder eenig voedsel gebleven. Na daarvan voorzien te zijn door den onderchof van het station, verklaarde hij om hulp geroepen en met zijn houten been tegen den wand geklopt te hebben, doch steeds vruchteloos. Een veldwachter zou door zijne vergeetachtigheid den man die onaan gename dagen bezorgd hebben. Van dit feit is ook een andoro lozing, volgens welke de gevangene geweigerd heeft te Gent uit te stappen, omdat hg zich verbeeldde te kunnen doorsporen tot Luik, waar bij graag wezen wou. Gesteld dat het geval zich aldus heeft toegedragen, dan blijft het toch altijd nog een raadsel, waarom men den man niet kwaadschiks te Gent op den openbaren weg heeft gezet. Nederland. /liliitenlaBH, 10 Sept. Door een vreemde ling, die kamers bewoont in de Planciusstraat, is gisteren bij de politie aangifte gedaan dat hij in den afgeloopon nacht voor een bedrag van ruim f 100,000 aan effecten en kostbaarheden is bestolen. Bij het bezoek van een rechercheur deelde de bestolene o.a. mede, dat er des nachts vier personen in zjjn kamer hadden weten binnen te dringen, die hem watten, met chloroform gedrenkt, op het aan gezicht hadden gelegd, tengevolge waarvan hij bedwelmd was geraakt. Volgens zijn verhaal zouden de dieven alles zorgvuldig, zonder sluitingen te verbreken, met schroevendraaiers geopend hebben. Zoo o.a. ook oen brandkast waarin de schatten verborgen waren. Onder de vermiste preciosa zou een diamanten ring zijn tor waarde van f 16,000 Bij verdere navraag door den rechercheur moet gebleken zjjn, dat de bestolene hedenochtend zijn 'ontbijt kalm en bedaard nuttigde, en van den diefstal tegenover de dienstbode, welke hem het ontbijt bracht, met geen enkel woord gewag maakte. De bestolene heeft zijn polis tot verzekering tegen inbraak ad f 32,000 ongeschonden terug gevonden. De politie, ofschoon aan het verhaal weinig geloof hechtende, stelt den ganschen dag een onderzoek in. De commissaris van politie in de 6e sectie (bureel Oude Brugsteeg) te Amsterdam verzoekt opsporing en bij ontdekking bericht van S. C. L., weduwe van Th. v. L., 56 jaren, en haar zoon H. J. v. L 22 jaren. Zij hebben op 30 Augustus 11. hunue woning aldaar verlaten, met achterlating van een met hunne namen onderteekend briefje van den volgenden inbond: Amsterdam, 30 Aug. 1896. Wegens de tegenspoeden der laatste tijd nemen wij heden afscheid van dit aardsche tranendal, de groote aan alle bekende". 39 ouders van leerlingen van den ontslagen onderwijzer Den Hartog te Amsterdam richtten een request tot de Koningin-Regentes, met verzoek het raadsbesluit tot ontslag te vernietigen. Ouder leiding van den heer Jos. van Lier, hseft zich te Amsterdam een nieuw tooneelgezelschap gevormd ender^den naam van «Vereenigde tooneel- isten". Leden van het gezelschap zyü dö darnes: Julia van Lier— Cuypers, W. Ellen berger, W. E. Hopper, E. van BeemKapper, M. Stevens—Hens en F. van Biene, benevens de heeren H. Schwab, Jan Malherbo, M. van Beem, C. Lageman, A. van Sprinkhuijzen, E. SteveDs en A. G. Kremer. Nieuwe drama's, tooneel- en blijspelen zullen naast de voortreffelijkste vau ouder datum het repertoire vormen. Bij eene begrafenis te Amsterdam waren, nadat men van het kerkhof teruggekeerd was, de leden der familie en de vrienden in den rouw in eene kamer bijeen. Er werd veel gedronken. Een dor aanwezigen zeide iets tot een ander; de eerste was te dronken om daidelyk te spreken, de ander om goed te hooren. De aangesprokene vroeg: «Wat zei je?" Geen antwoord. Een dor aanwezigen bad er blijkbaar meer van verstaan dan de andere, en antwoordde voor den eersten spreker: »De broer van het lijk vraagt of nog iets gebruiken zal!" Rotterdam, 9 Sept. Sedert gisteren wordt uit zijne woning te Oud-Kralingen vermist de kassier A. C. Th. Ook op het kantoor van zjjn patroon op de Hoogstraat is bij niet meer verschenen. Een heer en dame uit Rotterdam reden per rijwiel achter elkaar langs den Puinweg te Baren- drecht, om over den Straatweg huiswaarts te keereu. Waarschijnlijk uit bezorgdheid om vooral zijn dame niet te verliezen, had de heer beide iïetson met een touw verbonden. Zoo ging het een tijdlang goed, tot op eens die band van gehechtheid brak, de dame haar draai nam en kopje-onder te water reed. Hevig verschrikt 'en druipnat bereikte zij met baai- galant hot café «Sport", waar men haar van droge kleeren voorzag. 10 Sept. Vanmorgen half vijf kwam de »Spaarndam" van deN.A.S.M.aande Wilhelminakade voor den wal. Zij had aan boord de bemanning van de «Perfection", een Engelsche barquintiue, dio in volle zeo in brand was gevlogen. Het rapport van den kapitein luidde: «Namen den 2den September 's nachts te 3 uur op 41° 42' N.B. en 51° 51'W.L., tijdons een korte moeieljjke zee, uit twee sloepen den kapitein, don stuurman en 9 (negen) man aan boordvolgens hun rapport de geheele equipage uit makende van de Engelsche barquintino «Perfection" van Parsboro (Nova Scotia), welk schip zij den 30sten Augustus op de reis van Quibec naar Rio de Janeiro op 43° 37N.B. en 50° 22W.L. in brand staande, hadden verlaten. Alles wel. Ter aanvalling van dit rapport diene, wat men nader van betrokken personen vernam In den donkeren Septembernacht, terwijl do zee zeer hoog ging, bemerkte de bemanning van de «Spaarndam" de beide booten. Dadelijk werden pogingen tot redding in het werk gesteld on 't gelukte, ondanks do vele moeielgkheden, aan de overname verbonden, alle mannen binnen boord te brengen. Van hetgeen de schipbreukelingen bij zich hadden, kon alleen een tijdmeter en een valiesje van den kapitein worden gered. De booten moest men laten drijven. Liefderijk opgenomen, herstelden de schipbreuke lingen zich spoedig van de ellende, doorgestaan in drie dagen en nachten drijven op do zeè, die nu en dan zeer onstuimig was. Dankbetuiging van een doode: De volgende zonderlinge dankbetuiging komt voor in het Weekbl. v. d. Hoeksche Waard: Wijlen A. De Neeff Az. dankt door deze hartelijk voor de vele bewijzen van belangstelling, bg zijn overlijden ondervonden. A. de Neef Azn. Rotterdam, Sept '96. Dordrecllt, 9 Sept. Gisterenmiddag had alhier een treurig ongeval plaats. De dochter van den heer L. H. Boele, koperslager, Groenmarkt 58, wier verstandelijke vermogens niet te best in orde zijn, speelde in een onbewaakt oogenblik met lucifers. Haar kleeren kwamen in aanraking met het vuur, dat zich ook aan het behang der kamer meedeelde. Het ongeval werd spoedig opgemerkt door haar vader, die, met behulp van een paar voorbijgangers, het vuur bluschte. Het meisje had zware brand wonden bekomen. Dr. Benjamins, die spoedig ter plaatse van het ongeval was, verleende de eerste hulp. Haar toestand is niet zonder gevaar. Goes, 10 Sept. Met groote meerderheid van stemmen is op een algemeene vergadering der loden besloten tot opheffing der vereeniging voor Volks vermaken. Het bestuur is belast met de likwidatie. De afdeeling «Floralia" zal blyven bestaan. De kleine gemeente Borsele is ieder jaar het tooneel van feestelijkheden, georganiseerd door Fransche heeren, die als eigenaars der jacht daar een jachthuis hebben. Wederkeerig bewijst do bevolking dan altijd de eene of andere attentie voor die heeren. Dit jaar vooral zal het groot feest zijn op Borsele. Door een daar beslaand fanfaren-gezelschap is er een festival georganiseerd, waaraan door 12 gezel schappen zal worden deelgenomen. Vau hunne zijde laten de Fransche jagers een prettig vuurwerk afsteken, geleverd door den beroemden Brusselschen vunrwerkmaker Ricard. Volgens het programma zal het slotstuk zijn een monsterbouquet van 200 stuks, te midden waarvan «Leve de Koningin". Sclierpenisge, 9 Sept. Bij de stemming voor een lid van den gemeenteraad alhier, werden door 76 van de 146 kiezers briefjes ingeleverd, waarvan Joh. Rijstenbil Jz. er 23, M. Vos 16, C. A. Geuze 11, D. Keur 11 en P. C. van Dalen 7 verkreeg. Behalve dat er 2 blanco en 1 van onwaarde was, werden de overige stemmen over verschillende personen verdeeld. Alzoo moet er herstemming tusschen de 2 eerstgenoemde personen plaats hebben. Eeno koe van den landbouwer C. M. Kleppe alhier, die uit de weide geloopen was eu opgejaagd 'ivfiF^.door eenige kleine jongens, nam zijn loop door hei uSFf» en wilde over een hek met ijzeren pennen op het eindeër."28T^^t°ep springen. Dit gelukte niet, zoodat het beestvffi§è~dffir1ïttüt-ffil^5p bleef hangen en do ijzeren pennen van enkele cjl. lengte iu het lgï drongen. Door den post af te zagen en het hek zorgvuldig af te breken, km men het zoover brengen, dat het dier er oven- getild en naar stal geleid kon worden. Het geva'te- lijke van dezen toestand werd nog verhoogd door dat de koe pas enkele dagen geleden gekalfd had. Bij Kon. besluit is goedgekeurd, dat C. D. Bolier, burgemeester van de gemeente Scherpenisse, is benoemd tot tijdelijk secretaris dier gemeente. nroiiwerskaven, 9 Sept. Gekomen uit Duivendgke langs den Osse bezocht de beer Com missaris dor Koningin in Zeeland heden deze gemeente, rijk versierd met vlaggen, die uit de huizen der ingezetenen en van de toppen der masten in de haven wapperden. Bij aankomst deed het muziekkorps Apollo" alhier van uit zjjne tent op het havenplein het «Wien Neérlandsch bloed" en bet «Wilhelmus" hooren, dit telkens herhalende bg Z.H.E.Gestr. rondgang en vertrek uit de gemeente. Vóór bet stadhuis welkom ge- heeten door don burgemeester A. W. van Bunren, geleidde deze Z H.E.Gostr. naar de raadzaal, alwaar hij begroet werd door de raadsleden en den secretaris. Vervolgens werden de openbare school en de geres taureerde kerk bezocht. Na ten hnize van den

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1