ZiEBIKZÉESCHE NIEUWSBODE. Zaterdag tl Augustus 1896. Eerste Blad. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6809. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot dea Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. G-roote letter wordt naar 'plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de „Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" Dit nummer bestaat uit twee bladen. Vrijwillige oefeningen in den Wapenhandel. De BURGEMEESTER van Zierikzee, Gelet op liet schrijven van den Gene- raal-MajoorBevelhebber in de llle Mili taire afdeeling te Breda,'van 13 Augustas 1896, no. 1; Brengt bij dezen ter openbare kennis, dat jongelieden van den ouderdom van 17, 18 en 19 jaar, die zich gedurende den aanstaanden winter tot 1 Maart 1G97 vrijwillig in de gemeente willen oefenen in den wapenhandel, uitsluitend voor den dienst der Infanterie, zich vóór of op Zaterdag den 29 Augustus 1896 ter Gemeente-Secretarie belmoren aan te melden In het bijzonder worden op de gelegen heid tot het deelnemen aan de hiervoren genoemde oefeningen gewezen de jonge lieden, die ingeschreven zijn voor de lich ting der nationale militie voor 1897. Nadere inlichtingen zijn ter Gemeente- Secretarie te bekomen. Zierikzee, den 15 Augustus 1896. De Burgemeester voornoemd, CH. W. VERMEIJS. Algemeen Overzicht. Nadat het JEngeltche Hoogerhuis de door het Lagerhuis aangenomen Iersche landwet zoodanig had geamendeerd, dat er van het oorspronkelijk ontwerp weinig anders dan het geraamte was over gebleven, werd de aldus misvormde wetsvoordracht wederom naar het Lagerhuis ter behandeling terug gezonden. De Regeering maakte het dit lichaam gemakkeljjk in de keuze, welke houding het tegenover- het Hoogerhuis in dezen moest aannemen, toen de Minister Gerard Balfour aan het Huis eerst de voor de Regeering aannemelijke en vervolgens de on aannemelijke amendementen aanwees. Van de laatste sprekende, zeide de Minister: de billijke wet is door de Lords geheel ten nadeele der pachters veranderd en het Huis kan dan ook niet anders dan die amendementen verwerpen. In dat geval ging de Minister voort, hoop ik, dat de Lords zich bij de beslissing zullen nederleggen, want anders zal voor Ierland een rampspoedige toestand ont staan, die ook voor de landeigenaars gevaarlijk worden kan. De toestand in Ierland toch is in den laatsten tijd aanmerkelijk verbeterd, en gretig moet elke gelegenheid worden aangegrepen om meer vriendschappelijke gevoelens te doen wortel schieten. Of moeten zij gelijk krijgen, die zeggen, dat voor een vreedzaam Ierland niets wordt gedaan, terwijl in troebele tijden steeds met tegemoetkoming wordt gehandeld? Daar moet men bij eene beslissing op letten, en daarom hoopte do Minister, dat de beslissing verstandig zijn zou.' Overeenkomstig deze aanwijzing hechtte het Huis nu zijne goedkeuring aan de amendementen der Lords, die door de Regeering aannemelijk verklaard waren, terwijl het de andere verwierp; en zoo zond het 't wets ontwerp weer aan het Huis der Lords. En het Hoogerhuis? In een door een aantal Lords, tevens grondeigenaars, onderteekend artikel in een der hoofdorganen kwamen zij op tegen de onderstelling, dat ze den aard en de strekking van het ontwerp geheel veranderd hadden. Ze handhaafden, zoo ver klaarden zij, de meest vriendschappelijke houding tegenover de Regeering. Hier en daar maakten zij slechts eene wijziging om de wet duidelijker te inaken, en de bewering, dat de wet geheel van karakter veranderd was, werd van allen grond ont bloot verklaard. Maar wanneer men de aangenomen amendementen nagaat, ziet men dat deze bewering volstrekt niet uit de lucht was gegrepen. Immers pachters van weiden van meer dan 50 acres was het recht op eene billijke vaststelling der pacht ont nomen; land in de nabijheid van steden was uitgezonderd van de werking der wet; de Regeering werd gedwongen de bepaling terug te nemen, waarbij de pachter het recht verkreeg turf, zijn brandstof, te steken, zonder hetwelk hij van het land geen gebruik kan maken; pachten, door een herzienings-commissie vastgesteld, konden niet verder verminderd worden, op grond van langdurig verblijf op het land. De werking der wet werd zeer in gewikkeld gemaakt door allerlei wettelijke moeilijk heden in te voeren; de gronden, waarop tegen de beslissingen van herzieningshoven appèl kon ingebracht worden, werden vermeerderd enz. enz. Wanneer dat nu slechts hier en daar wijzigingen heeten moet, hebben wijzigingen eene verre strekking. Gelukkig heeft, ondaoks deze verklaring der Land lords, het Hoogerhuis de wet, zooals ze nu door het Lagerhuis was teruggezonden, aangenomen en daarna is hot Britsche Parlement met eene bood schap der Koningin gesloten. In dat stuk wordt verzekerd, dat de betrekkingen met de mogend heden van vriendschappelijken aard bleven. Verder wordt melding gemaakt van de expeditie naar Dongola, maar het uitvoerigst wordt gehandeld over den toestand op Creta. De Koningin verklaart strikte onzijdigheid te hebben betracht in den strijd tusschen de Turksche overheid en de opstandelingen, maar in gemeen overleg en in gemeenschap met de andere mogendheden er naar te trachten eene verzoening te weeg te brengen door voorstellen tot invoering van een regeeringsstelseldat zoowel voor de Christenen als voor de Muzelmannen aan nemelijk zou wezen. Aangaande het geschil met Amerika, betreffende Venezuela en den stand van de hangende scheidsrechterlijke uitspraak in het geschil met Nederland, betreffende de Costa Rica Packet, werden de meest geruststellende verklaringen afgelegd, terwijl de boodschap eindigde met de op somming der in den loop der zitting tot stand gekomen wetten. Het reisplan van den Ctsaar is thans officiSel vastgesteld als volgt: 25 Augustus, vertrek uit Peterhof via Warschau naar Weeuen; 27 aankomst te Weenen; vertrek aldaar 29 en 31 terugkeer in Rusland, aankomst te Kiew. 3 September vertrek uit Kiew naar Breslau, waar de Czaar den 5n aan komt en tot 7 blijft, wanneer hij over Kiel naar Kopenhagen vertrekt, waar hij tot 20 Sept. verblijf zal houden. Alsdan vertrekt do Czaar naar Balmoral, waar hij en zijn gemalin tot 3 October de gasten van Engeland's Koningin zijn zullen, om alsdan over Cherbourg den 6n te Parijs te arriveeren en van daar via Darmstadt weer naar hun land torug te keeren. Dat men vooral te Parijs zeer ingenomen is met het bezoek, is natuurlijk, maar dat het bezoek van den Russischeu Czaar invloed uitoefenen zou op het aftreden van Duitschland's Kanselier Von Hohenlohe, is iets wat, al wordt het beweerd, niet zoo dadelijk geloof verdient. Toch is de verhouding in de hooge JUuitsche regerings kringen niet zoo heel rooskleurig. De Minister van Oorlog is afgetreden, maar het heet wegens ziekte, maar in werkelijkheid schijnt de Minister heen te zijn gegaan, omdat hij het met het Mititaire Huis des Keizers niet vinden kon over de militaire rechts pleging. Zija opvolger, Yon Goszler, schijnt een zeer plooibaar man te zijn en zal het dus misschien met Von Hahscke, den Chef van het Militaire Kabinet, wel kunnen vinden. Eenigen meenen, dat die toegevendheid van den nieuwen Minister van Oorlog noodlottig worden kan voor Hohenlohe. Immers, wanneer Yon Goszler zich geneigd toont tot concessiën aan de tegenstanders der hervorming en op het gebied der militaire strafprocedure, dan zou er voor Von Hohenlohe feitelijk niets anders overblijven dan zijn ontslag te nemen, want tegen over den Rijksdag heeft de Rijkskanselior zijn woord ger de Spaansche Cortes heeft de Minister- President Canovrs de Castillo ontkent, dat eenigerlei document van internationalen aard, Cuba betreffende, door zijne Regeering was uitgevaardigd of rond gezonden. Wel heeft de Regeering uitvoerige aan- teekeningen verzameld, die zouden kunnen dienen voor een memorandum, 't welk te zijner tijd aan de Mogendheden zou kunnen worden medegedeeld, om haar in te lichten aangaande den waren stand van zaken op Cuba. In dit rapport zal wel een groote ruimte worden ingenomen door de houding, die de Yereenigde Staten tegenover den opstand hebben aangenomen. Transvaal. De vice-president der Fransehe Bank van Zuid- Afrika, de heer Henrotte, is onlangs aan een bezoek aan Transvaal teruggekeerd, waar de Bank een filiaal heeft. Zijn indrukken zijn, dat de goudmijnen nog eerst in het begin van haar exploitatie zijn, maar ook de overige minerale rijkdom van de Zuid-Afrikaansche republiek belooft voor dat land eene groote toekomst. Steenkool is er zoo overvloedig, dat men zich niet kan voorstellen, dat de voorraad ooit uitgeput zal raken. Bovendien bevindt de steenkool zich niet op groote diepte, zooals in Frankrijk, België en Engeland, maar bijna aan de oppervlakte van den grond. Als het mogelijk wordt, de steenkool tegen redelijke prijzen te ontginnen, zullen de goudmijnen des te meer waard worden, omdat de onkosten zullen verminderen. •Mijnen, die nu geen voordeel afwerpen", zegt de heer Henrotte, •zullen flinke dividenden opleveren, en die welke nu dividenden betalen, zullen die aanzienlijk ver- Perzië- Te Teheran zijn vijf roovers, om een afschrikkend voorbeeld te stellenop afschuwelijke wijze ter dood gebracht. Zij zijn namelijk levend begraven in pleister. Holle zuilen werden in kuilen van een paar voet diepte geplaatst. Daaiin moesten dan de ver oordeelden gaan staan; men goot er pleister en vervolgens water in, en de ongelukkigen stierven in het harder wordend pleister een langzamen dood. Het duurde wel een half uur eer zij stierven en uit hun lijden verlost werden. Het volk murmureerde, en men hield het slechts met moeite in bedwang. Amerika. De New-York Herald raamt het verlies aan menschenleveos tengevolge van de hitte alleen in New-York op 2000 en de materieele schade in New-York, Philadelphia, Chicago en St. Louis op 25,000,000 dollars. In een der New-Yorksche bladen komt een van hooge waardeering sprekend artikeltje voor over den arbeid van het Leger des Heils daar. Ia ver schillende gedeelten der stad zijn reddingshuizen" ingericht voor vrouwen en meisjes, die liever uit een zwervend leven trachten te komen tot geregelden arbeid, en deze inrichtingen moeten zeer veel goed doen. Nu gaat het Leger daar iets nieuws beginnen het plan is des nachts met wagens te rijden tot het opnemen van hulpelooze dronken mannen of vrouwen en ze te brengen in een der sheltersniemand zal gedwongen worden hierheen te gaan, maar men denkt dat velen een tijdelijk verbljjf daar zullen verkiezeu hoven een arrestatie. Op de wagens zal men lezen: League of love-Ambulance". Zulke daden, zegt het artikeltje, doen de tamboerijnen en alle vr6emdigheden van het Leger waarover de zoo lachen kunnen gemakkelijk ver vergeven. Noorwegen. Omtrent den pooltocht van Nansen wordt nader Nansen en luitenant Johansen verlieten den 14 Maart 1895 de *Fram" op 84 gr. noorderbreedte om noordelijker dan de »Fram" kon doordringen, de zee te onderzoeken. De expeditie volbracht haar plan, drong noordwaarts van de Nieuw-Siberische eilanden door de Poolzee, en onderzocht het gebied tot 86 gr. 14 min. Ten Noorden van 82 gr. werd geen land meer gezien. Nansen en Johansen trokken toen naar het Zuiden naar Frans Jozefsland, waar zij overwinterden. Zij leefden daar van berenvleesch en walvisschonspek. Hier troffen zij Jackson met de Windward" aan en kwamen met deze boot Donderdag-namiddag te 4V5 uur in den besten welstand aan. De >Fram" wordt binnenkort te Vardoe of Bergen verwacht. Het schip hield zich uitstekend in het ijs. Alles was wel aan boord. Overal waar Nansen doordrong was ijs, doch met groote wakken er in. Het water was daar 3800 M. diep; op de eerste 190 meter was het ijskoud, dieper had het Va f?raa& warmte, waarschijnlijk ten gevolge van den Golfstroom. Ten gevolge van tot nu toe onbekende inhammen kon Nansen met de »Fram" de monding van de Clenek-rivier niet binnonloopen, om honden aan boord te nemen. Het geringe aantal honden dwong Nansen op 86 gr. 15 min terug te keeren. Had hij voldoende nohdtih eu booten tot 2gn beschikking gehad, dan zou hij de Noordpool bereikt hebben. De landreis was zeer moeilijk, de wetenschappelijke uitkomsten zijn uitstekend. Ia dea herfst van 1895 kwam Nansen op Frans Jozefsland aan. Hij bouwde een huis van steen en overwinterde daarin. De expeditie van Jackson kwam in het voorjaar van 1896 aldaar aan. Rusland. Zondag heeft men, naar men uit goede bron verneemt, de Russische minister van financiën, de heer Witte, een groot aantal der Petersburger fabrikanten bij zich ontboden, in 't bijzonder die die door de laatste werkstaking getroffen Toen de heeren allen te zamen waren, trad de minister uit zijn kabinet, groette zeer kort en hield toen de volgende korte toespraak: »Gij kunt u wel nauwelijks een ugeering voorstellen die tegenover de industrie welwillender gezind is dan de tegenwoordige; de binnenlandsche industrie wordt op iedere manier beschermd, zoodat hij de concur rentie van het buitenland in 't geheel niet te vreezen heeft. Gij vergist u echter, mijne heeren, als gij denkt, dat dit uitsluitend om uwentwil geschiedt, alleen om het u gemakkelijk te maken een grootere winst te behalende regeering heeft daarbij in niet geringe mate nw arbeiders op 't oog gehad. Dit schijnt gij, mijne.heeren, niet begrepen te hebben, want anders zou de laatste beweging onmogelijk zijn geweest. •Als bewijs daarvoor, behoef ik er slechts op te wijzen, dat in die fabrieken, waar de patroons het verstonden, de verhouding tusschen arbeidgever en arbeidnemer beter en menschelijker te regelen, als het helaas bij de meesten van u het geval is, geen werkstaking is uitgebroken". Een der fabrikanten nam daarop het woord, om een korte verdedigingsrede te houden; de minister luisterde eenige oogenblikken rustig.naar hom, doch viel hem toen in de rede met de woorden: Wat gij mij daar zegt, is voor mij niets nieuws; ik ken die praatjes van buiten. Bovendien heb ik u, mijne heeren, niet laten roepen, om uwe meening te hooren, of mij van u iets te laten leeren, doch u mijn meening te zeggen". Hierop boog de minister zeer koel en de audiëntie was afgeloopen. Engeland. Het volgende belangwekkende bulletin aangaande Jameson en zijn makkers wordt in de Londensche dagbladen medegedeeld: Do doctor en zijn vrienden zijn allen gezonden opgeruimd. ;Hun eetlust is zoo goed als slechts mogelijk is, gelijk blijkt uit de eer, welke zij al den spijzen aandoen, welke het bekende restaurant der heeren Beale in Hollo way hun zendt. »'s Ochtends wordt hun eiken dag het menu ge zonden met de vraag, of zij het goedkeuren en welke veranderingen ze er in wenschen gebracht te hebben. Ze teekenen op het menu aan wat ze wenschen voor hun ontbijt, hun lunchoon en hun diner. •De wijn wordt hun toegezonden uit het Hollo way Castle Hotel. •De doctor houdt het meest van visch en is matig in wijnplengen (sparing in his libations) maar voor goeden, gezonden kost en substantial dishes toont hij zich zeer partijdig. Wanneer ze geen lichaamsbeweging nemen, lezen ze. Over een overvloedigen toevoer aan boeken en dag- en weekbladen enz. hebben ze te beschikken. Een redelijk aantal bezoekers wordt tot hen toegelaten. En dat moet straf heeten; een straf voor een weergaloos snoode daad, waardoor de bedrijver in elk ander land waarschijnlijk den kogel zou gekregeu hebben loonden, 19 Aug. Jameson werkt in de ge vangenis aan een breedvoerig verhaal van den Transvaalschen inval. Een plotseling sterfgeval, veroorzaakt door een plotseling sterfgeval, is te Kingston aan de Theems voorgekomen. De vrouw van een tuinier aldaar stierf plotseling, terwijl zij bezig was met ophangen van waschgoed, en een bejaarde buurman, die in allerijl een dokter voor haar ging halen, zakte ineen en stierf, toen hij bij den dokter was aangekomen. Drie personen hebben zich voor het gerecht te Londen te verantwoorden, die er hun werk van maakten, van over de grenzen het publiek in Engeland op te lichten door middel van gewone trucs voor dergelijke doeleinden. Zij gaven een wekelijksche circulaire uit, die uit Ostende, Middelburg en Rotterdam kwam. Daarin werd het publiek uit- genoodigd tot deelneming aan het raden naar een ontbrekend woord of Daar het getal deelnemers. De drie handlangers beloofden al de ontvangsten, minus 10 percent voor onkosten, te verdeelen onder de gelukkige winners. Maar er waren meestal meerdere winners, zoodat de prijzen verdeeld werden, en de meeste ontvangers waren gefingeerde namen en adressen van de drie handlangers. Dat de zaken goed gingen, bleek daaruit, dat hunne ontvangsten gemiddeld 300 pd. st. per week bedroegen. Volgens de beschuldiging waren de gevangenen verbonden met de »firma's" J. H. Arthur te Middelburg en W. Payn, van Payn's popular pools te Rotter dam. De ware namen zijn James Killingsworth, Annie Turpin en Hamilton Hine, alle drie uit Londen. Frankrijk. •Een draaiend paleis" is de nieuwste nieuwigheid, welke de ingenieur Devic op de wereld-tentoon stelling te Parijs in 1900 wil bouwen. Het zal een toren zijn van 115 M., verdeeld in een aantal verdiepingen, waar van allerlei te zien of te hooren zal zijn. Dat »Paleis van den vooruit gang", zooals hij het noemt, van jjzer en nikkel gebouwd, met versierselen van glas, zal 's avonds stralen in den glans van 20,000 electrische gloei- lichten en 2000 booglampen. Boven in den toren komt een klok, waaruit ieder uur een stoet der groote uitvindingen" te voorschijn komt: de boek drukkunst, de telegraphie, de lucht-scheepvaart enz., en op den top zal de Gallische haan staan, die ieder uur of half uur zal kraaien en met de vleugels slaan. Die toren nu zal op een schijf staan, welke een maal in het uur om haar as zal draaien. Zoo zullen daar bezoekeis, in een restauratiezaal gezeten, haast onmerkbaar met hun geheele omgeving rondgedraaid worden en langzaam het geheele panorama van de tentoonstelling, Parijs en omstreken voorbij hun oogen zien gaan. Onlangs zat een kolonel van 't Britsch-Indische leger in een restaurant van een Parijsch boulevard. Een welgekleed jongmensch tegenover hem deed, naar allen schijn bij ongeluk, spuitwater op zijn overhemd spatten en rustte niet, of hij moest, onder een stroom van verontschuldigingen, alles met zijn servet afvegen. Terwijl de officier voor een spiegel boord en das in orde bracht, betaalde de ander en ging heen. Toen de kolonel hetzelfde wilde doen, miste hij 2ijn zakportefeuille met 150 pd. st. in Fransehe en Engelsche banknoten. Uit Parijs wordt het overlijden bericht van den millionnair Thome, die vijftig jaren geleden als metselaar zonder werk naar de Fransehe hoofdstad kwam en daar onder Baron Haussmann, wien hij een raadsman werd, fortuin maakte door grond- speculaties, zoodat hij nu een vermogen van f 24,000,000 nalaat. Eene kleindochter van Thome, mej. Ohires, is gehuwd met Ernest Carnot, zoon van wijlen den president. De millionnair is altijd een eenvoudig man gebleven. H|j leefde op een goeden voet, was gastvrij voor oude en nieuwe vrienden, maar hij gaf zich nooit moeite om deftig" te zija. Buiten liep hij zelfs dikwijls op werkdagen in een werkmanskiel. Duitschland. De trekking der Berlijnsche tentoonstellingsloterij is ongeldig verklaard, omdat er één nummer ont brak, dat naar men veronderstelt onopgemerkt op den grond is gevallen. Men moet nu tot een nieuwe trekking overgaan. Vervolg der Nieuwstijdingen in het Tweede Blad. Financieel Overzicht. Amsterdam, 17 Aug. 1896. Heden beleven wij den laatsten vrijen Zaterdag in dit seizoen en met eene iets lustiger stemming en niet onbelangrijke verbetering der Fondsenmarkt in het algemeen gedurende deze week achter ons, zal de huidige Holiday menigen Beursman rustiger voorkomen dan het zich eene week geleden liet aanzien. In het begin der week gaf ditmaal eene verande ring in de strooming der Beurs te New-York, vrij krachtig gesteund door Londen, den toon aan en nadat de verschijning, ontvangst en speech te New- York van den Zilveren Candidaat voor het President schap der Unie, Bryan, waren samengevat in het woord fiasco", toonde de markt ia Wallstreet, na eenige aarzeling, verdere neiging tot verbetering. De contramine werkte door dekkings-aankoopen daartoe mede en de New-Yorker lijst ziet er aan het slot der week althans vriendeljjker uit dan acht dagen geleden. Zooals gezegd, toonde de Beurs te Londen op het verlaagde koers-niveau ook weer eenige belang stelling in de Yankee's en daarmede eenig meerder vertrouwen in den algemeenen toestand der groote Republiek. De medio-Rescontre had, tegen veler verwachting, een geregeld verloop, waartoe gunstige berichten aangaande de »crnshings" in Transvaal (opbrengst der goudmijnen) medewerkten. Ook de Duitsche markten waren beter gedispo neerd, speeiaal voor industriëele waarden van het Vaterland", maar zelfs ook voor eenige Buiten- landsche waarden. En Parijs? nu, dé&r was de officiöele aankondi ging van het bezoek des Czareh reeds een voldoende factor om zelfs de Beurs aangenaam te stemmen en de vraag naar Russische Staatsfondsen aan te wakkeren, terwijl de gunstige tendenz der Goud- mijnaandeelen, waarbij Parijs sterk betrokken blijft, er de betere stemming mede aankweekte. Andere Staatsfondsen, als Spanjaarden en zelfs Turken, liepen iets op, niettegenstaande voor zoover betreft deze laatsten, de toestand op Greta nog verre van geregeld is, Italianen vormden eeDe ongunstige uitzondering op geruchten van hernieuwing van den oorlog in Abbysinö tegen bet najaar. Onze Beurs was op Maandag nog ten prooi aan groote zenuwachtigheid en ontstemming, tengevolge der verdere daling van de Yankee-koersen en liepen dien dag door de executie van een commissionairs huis van matigen omvang, vooral eenige locaal verhandelde soorten, sterk terug, maar ook Dinsdag trad in sympathie met Londen hier eene verbetering in en zonder tot beduidende uitbreiding van zaken te leiden, werd er minder opgeruimd en was nu en dan een vleugje van speculatieve vraag merkbaar. In de eerste plaats kunnen de Atchison Topeka- waarden op redres wijzen. Ook voor Missouri Kansas Texas en Erie- waarden bestond meer animo. Van Union Pacific-soorten zija Oregon Short Line Consols door de plaatselijke speculatie weder sterk gekocht. Ook Western New-York en Penn.- waarden aanmerkelijk beter. In de >de Goeijen" soorten is de handel veel kleiner geworden, doch de liquidation schijnen ge ëindigd en veel materiëel is uit zwakke in vaste handen overgegaan. Groote opruimingen in bloes Frisco, waarop heden de laatste storting plaats vond, brachten den koers van f 1400 op f 1300 terug, slot c.a. f 1350. In verband hiermede waren ook de nieuwe waarden sterk aangeboden. De meeste aandeelensoorten waren voor Lon densche rekening gevraagd. Ook de Duitsche speculatie begint op het tegenwoordige lage niveau veel belang bij de Amerikaansche markt te nemen. De Europeesche afdeeling was zeer stil en eerder ongeanimeerd. Zuid-Amerikaansche fondsen over het algemeen onveranderd, alleen Mexico Binnenland hooger in prijs. Terwijl onze Nat. Schuldsoorten vast gestemd waren, bleven Binnenlandsche Spoorweg-obligatiën en Stedeljjke leeniugen nagenoeg onveranderd. De koloniale hoek bleef, ook ia verband met de weer verflauwde stemming der Suikermarkt, gedruki,, doch deze week sluiten de Tabaksculture-aandeelen in betere houding. Ook voor Petroleum-aandeelen bestond meerdere kooplust. Do obligatiën eu aandeelen der Soerabaijascho Bank- en Handelsvereeniging zetten bijua ongestoord de daling voort en sluiten respectievelijk: 311/, na 35 29 en 7 na 9 4 Geld op prolongatie zeer ruim en goedkoop: 3% 2*/4 3 Wisselkoersen voor Londen en Parijs iets vaster: resp12,11 eu 48,07 Duitschland onveranderd: 59,25 275. Beurs van Amsterdam. DONDERDAG SO AUG. 1896» Stftttsleeniugen. EUROPA. Nederland. pCt. V. IC. L.K. H.K.. Ned. W. S. Cert2'/, 91'/., 91'/. 919/,, dito dito Obl3 1003/, 400"/,6 1003/^ dito dito Cert3 4003/, 100'/., H o n g a r ij e. Obl. Goudl. 4876 5 402»/* 402»/* dito 4881/1893 4 402'3/,, dito Zilver4'/, 86 '/8 Italië. Inschrijving '62/84 5 81 Oostenrijk. OW. Papier Mei 5 84'/, 85 dito Febr./Aug. 5 8o9/,, 853/g Zilver Jan./Juli 5 859/„ 851/- dito Apnl/Oct5 84'/, 85 Obligat. in Goud 4 403'/a Polen. Obl. Schatk. 4844. 4 92®/, Portugal. Obl. m. tick. 100.3 259/„ 25»"/lt 26% dito m. c. 88/89 April '92 fr. 5004 m. ticket fr. 500 4'/, 36»®/,, 373/„ 37®/,, O. Tabaksmonop 4'/a 93®/,, 93'/, 93'3/,, Rusland. Cert. Hamb. 4820. .5 781/, Obl. Londen 4822. 5 435 C. Ins. 5e Serie '54 .5 709/,, Oblig. Transcauc. 5 lOO'/a dito 4880 Gec4 98% dito (Donetz) '94 4 95'/. 95®/, 95*/, dito Kursk ch. Az. .4 96 96'/., dito '94 (Orel Vit.) 4 97'/, 97'/» dito G. R. 625 .4 99®/. dito 48893 82 dito Goudl. '91 .3 88'/. Obl. in Goud '84 .5 104% 104»/, Sp a nj e. Perpet. Schuld4 59'/, 60% Binnen]. Amortis4 dito Perpet. Sch. 4 50 T u r k ij e. Gepriv. Conv. L4 81% 82'/, Geconv. serie D 49IS/|« dito serie C49'®/,, 20 20'/» MIDDEN- en ZUID-AMERIKA. Brazilië. Obligatiën 4883 4»/, 75 dito 18894 70'/t 70% Venezuela. Obligatiën 1881 4 411/, 41'/, Spooriregleenlngen, Nederland. Holl. Spoor 409 409 Mij tot Expl. van St.-Spw. Aand. 91'/, 91 Ned. Centr. Spoorweg Aand. 28% 28 dito Obligatie3 92'/, Italië. Spoorw. Leening 4887/89. 50% 50'/, Zuid-Ital. Sp. 03 52'/, 52'/, O o s t e n r ij k. F. O. Spw. Obl. .3 911/_ Polen. W. W. A Rusland. Gr. Sp. Maatsch. Obl. 4'/, 983/,, dito dito dito4 Balt. Spw. Aand3 59®/, Kurk-Ch. Az. 04 101% Mosk.-Smol. dito5 104</i, 403'/, Amerika. Atch. T. volg C. v. A. 41 11 41'/- C. v. 4 pc. G. M. B. O. 2e Hyp. let. A. 4 O. 2e Hyp- let. B. 4 Atlant. P. Tr.-C. 4 40'/, 40'/, 41 Central Pacific A. 43'/, 133/,. 13% dito Obligatiën 6 98 St. Obligatiën7 105®/, dito Gec. Schuld 6 414'/, dito in Goud4'/, 400 dito 2e Hyp. O. 6 443 S. Rlw. Ie M. C. T. O. 5 79 U. Pac. hoofdl. A. dito Cert. v. dito 5'/, dito met assessm. dito Obligatiën 6 400'/, U. Term. Br. 05 402 102'/, Wab. afg. C. v. P. A. 13% 13'/, C v. 6 pCt. Deb. O. W. N. Y. P. afgest. 4'/, 4%, 48/., Argent. Republ. Spwg. Ink. Obl5 55 Brazilië. Spoorwegl. Obl4'/, 78 Premie-Leeningen, Nederland. Stad Amsterdam .3 Stad Rotterdam3 406%, Bejgië. Stad Antwerpen 1887. 2'/, 403%, dito Brussel 1886 2'/, 102'A O o s t e n r ij k. Sta&tsl. 48544 dito I860 .5 dito 4864 352ste Staats-Loterij. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Trekking van de ?3 klasse, van 47, 48, 49 en 20 Augustus 1896. Prijs van f SOO, No. 1375. 45923. ÏOO, Prijzen van f 45. 1377 2254 3536 3566 1379 2259 3543 3581 1395 2266 3544 3594 1403 3517 3549 3608 1410 3527 3562 3629 3633 7369 7377 7382 7393 45920

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1