Financieel Overzicht. „j^si 3"l-jji Van die onverwachte verwijdering /.onder eonig bericht achter te laten, werd door zijn vrienden bij de Rotterdamsche politie aangifte gedaan, tevens met achterlating van zijn portret. Bij terugkomst te Oude water nam de ongerustheid over een ongeluk niet weinig toe, want geen enkele reden was te bedenken, die tot zyne stille afieize aanleiding had kunnen geven: bij was ongehuwd, werd geroemd als een flink werkman en mocht zich in een goed burgerbestaan ver hengen. Tot Zaterdag bleef men in 't onzekere;' op dien dag kreeg een der vrienden telegrafisch bericht, per eerste gelegenheid zich te Rotterdam aan het politiebureau te vervoegen, en moest bij daar do treurige tijding vernemen, dat door informaties van wege de politie, aan het licht was gekomen, dat bedoelde v. B. plotseling te Brussel was overleden men had daar zijn lijk hangende aan een boom gevonden. Een bij hem gevonden adreskaart eener Rotter damsche firma en niet het minst het confronteeren van 't portret met den overledene, had tot die droeve uitkomst geleid. Bernardus Eggink, een 70-jarig man, woonde in het R.-K. Armenhuis te Gendringen en i niet wel bjj het hoofd. Hij was Binds eenige dat bedlegerig. Een der medebewoners van het huis, de schoorsteenveger de J., kwam Donderdagmorgen een der leden van het armbestuur waarschuwen, dat de deur van B. gesloten bleef en er rook in de kamer was. Toen de arm meester ter plaatse kwam en de kamer was geopend, aanschouwden zij, voor zoover de verstikkende rook en ondraaglijke lucht het toelieten, een afgrgselgk toon eel. De ongelukkige B. lag tusschen nog smeulende over blijfselen van het beddegoed op zijne slaapplaats, onkenbaar en gedeeltelijk verbrand. De huismenbelen, en, vreemd genoeg, de bedgordijnen zelfs, waren niet verbrand. Na geschouwd te zijn door dokter Van Hengel, werd het lgk, zoo goed het ging, gekist en den volgenden dag ter aarde besteld. Intusschen viel uit verschillende omstandigheden op te maken, dat er grond bestond, om aan misdaad of zelfmoord te denken en werden vrouw G. en de reeds genoemde de J. in verzekerde bewaring genomen. De officier van justitie, de rechter-commissaris en de griflier der rechtbank waren een geheelen dag bezig met de zaak te onderzoeben. Al de be woners van het Armenhuis, de buren en anderen die inlichtingen konden geven, werden in verhoor genomen. Het lijk van den verbrande werd opge graven en opnieuw geschouwd. De sectie werd verricht door de geneesheeren Thjjssen en Van Hengel. Het lijk was zoodanig verbrand, dat men uitwendig geen teekenen van geweldpleging kon waarnemende geneesheeren constateerden uitstorting van bloed in de hersenen. Hoewel de vrouwelijke verdachte nog al eens in onmin leefde met haar omgeving, acht men haar toch niet in staat tot zulk een groote misdaad. Wat Bern. Eggink betreft, het is bekend, dat bp roekeloos omging met vuur, zoodat zelfs een der armmeesters hem gewaarschuwd heeft met de woorden: »B., als je niet voorzichtiger bent, ver brand je nog eens levend in je bed 1" een voorspelling die, helaas! maar al te spoedig is vervuld. Er heerscht in deze zaak nog veel duisters. De verdachten zijn na het onderzoek, waarbij zij verklaarden zich van geen schuld bewust te zijn, op vrije voeten gesteld, doch blijven ter beschikking van de justitie. Het Onweer. Nog steeds komen uit verschillende deelon des lands berichteu over het onweder en den storm van Zondagavond. Wij deelen daaruit alsnog het volgende mede Te Noordwgk richtte een windhoos op het strand groote verwoesting aan. De badstoelen van het hótel «Konijnenberg" werden wel dertig meter meegevoerd, en een paar houten huisjes aan het strand waren in hetzelfde oogenblik van hun dak beroofd. Te Harderwijk trof de bliksem de nieuwgebouwde woning van den bierhandelaar J. Kuipers, aan den weg naar het station, en wel door een schoorsteen, welke geheel werd afgeslagen over den zolder en door een zolderraam. Ofschoon de straal bijna rakelings langs den arm van vrouw K. ging, werd toch niemand gekwetst en ook geen brand veroorzaakt. Te Ingen is de bliksem in den toren geslagen. Er ontstond échter gelukkig geen brand. Te Heusden werd het middenstuk der draaibrug van Aalburg naar Nederhemert, welke reeds bijna geheel was opengemaakt om de stoomboot »Metta" door te laten, plotseling met geweld teruggeslagen. Gelukkig, dat de boot zelve nog niet in de brug was, want anders zou het onheil niet te overzien geweest zijn, wgl er een aantal reizigers aan boord waren. De doortocht bleef ongeveer een uur gestremd. Te Oudbeusden, bij Heusden, sloeg de bliksem in de woning van den heer Sprengers, griffier der Prov. Staten. Zonder brand te veroorzaken, baande de straal zich een uitweg door het achterdeel der woning. Te Milheeze (N.-Br.) sloeg de bliksem in de woning van den hoofdonderwijzer, den heer Van Lieshout, en vernielde een gedeelte van het dak en een spiegel in de woonkamer; de daardoor veroor zaakte brand werd gelukkig spoedig gestuit. Uit Driel schrijft een medewerker van het Alg. Hbl. nog o. a. het volgende over de gevolgen van het noodweer: Nabjj den djjk is een hnis ingestort van H. L. van Gendt, bewoond door H. Eijkhout. Deze tabaks planterswoning was grootendeels nieuw, en toevallig bleef alleen het oudste gedeelte staan. Bij don heer E. Erdkainp, bewoner van de buiten plaats «Hengeveld", is van een groote, sterk gebouwde schuur het middelste gedeelte ingestort. In zijn boomgaard is een groote verwoesting aangericht, tevens zijn 15 sierboomen totaal vernield. Een tahakshofstede van de erven W. van Gendt en bewoond door Peeter Zeegers, is grootendeels ingestort. In dat huis waren 10 of 12 personen bijeen, omdat Zeegers jarig was. Onder hen bevond zich ook de veldwachter Van de Mark. Allen schjjnen bjj elkaar in het woonhuis te zijn geweest vermoedelijk hebben ze, direct toen zij gekraak hoorden, de wijk genomen naar het achterhuis. Een 13-jarig meisje werd echter buiten het achterhuis onder hot neorstortonde puin bedolven. Men Bnelde haar te hulp en met allo macht werden de zware steenen en deuren verwijderd, terwijl de bliksem onophoudelijk het terrein verlichtte. Toen men baar uit haar benauwde positie had bevrijd en dr. Krans uit Heteren (in Driel zelf is geen geneesheer) was gehaald om hulp te verleenen, bleek het, dat bet meisie zeer ernBtig aan het onderlijf was gewond Terstond werd ook nog ora dr. Scheltema te Eist gezonden, doch aangezien te Hollanderbroek een aantal zware hoornen den weg versperden, kon Eist niet worden bereikt. Het arme kind stief f een paar uur later. De overledene was een pleegdochter v-an Zeegers en bij hem besteed door het burgerlijk armbestuur van Heteren en de R -K. diaconie van Driel. Aanbestedingen, Verkoopingen enz Colfins plaat, 29 Juli. Op de heden ge houden publieke verkooping van den boereninspan bij den heer Ph. de Bock, ten overstaan van Notaris M. Noordgke alhier, werden voor paarden en rund vee hooge prijzen besteed. Paarden liepen tot 426, een eenjarig paard bracht zelfs 260 op. Koeien liepen tot f 200 en 226. Onverminderd nog de 10 u/o onkosten en het afrij- en aflanggeld. Wlsseilkerke, 28 Juli. Ten overstaan van notaris H. Roelof werd heden in «de Kroon" alhier, ten verzoeke van de erven van den heer L. de Looft', geveild, de navolgende vruchten te velde 1. Tarwe, A. Menlenberg, 672. id., J. A. Begttel, 69; 3. suikerpeen, H. de Looff, 20; 4. tarwe, Jac. de Kam Cz., 80; 5. id A. do Looff Lz., 71; 6, haver, dezelfde, 48; 7. id., M. Filius, 518. jaapjespeen, H. Menlenberg Dz., f 73; 9. zomergerst, A. de Looff Lz., 64; 10. rogge, H. de LooffLz., ƒ70; 11. id., dezelfde, ƒ63; 12. id., M. Filius, 70; 13. suikerpeen, dezelfde, f 51; 14. id., dezelfde, 5115. id., H. de Looff Lz., f 47; 16. id., dezelfde, ƒ45; 17. id., dezelfde, ƒ45; 18. id., dezelfde, 44. Alles per 41,68 A. De verkooping bracht op 1047,49, onkosten 10 Op een dezer dagen gehouden verkooping van weihooi, ten verzoeke van den heer Dees, werd geboden en daarvoor gegund van 7 tot 12 per 1000 K.G. Laiidbouu en Veeteelt. Tholen. Deze week zijn 23 varkens aan vlek ziekte gestorven; terwijl er nog 9 ziek liggen. In het geheel zgn nu 46 varkens bezweken. De besmettelijke vlekziekte onder de varkens heeft zich ook te Stavenisse vertoond. Bij beschikking vau den Min. van Binuenl. Zaken is benoemd tot assistent aan het Rijks landbouwproefstation te Wageningen dr. A. W. Nanningha, thans als zoodanig te Goes en in zjjne plaats aldaar benoemd dr. H. H. Reinders te RGCUTSZilkEII. De Utrechtsche rechtbank heeft onlangs een beslissing genomen, die den handelsstand moet interesseeren. Zij maakte uit, dat onder de»richtig gehouden koopmansboeken", aan welke art. 10 van het Wetboek van Koophandel bewijskracht toekent, ook het rokening-courantenboek moet gerukend worden en dat dit boek bewijskracht heeft, ook wanneer het dagboek en het in de wet genoemde brievenkopieboek Diet zijn overgelegd. De arrond.-rechtbank te Middelburg deed j.l. Woensdag uitspraak in de zaken tegen IJ. O. S., 31 jaar, slachtersknecht te Vlissingen, en J. D., 47 jaar, koopman te Goes, beiden thans gedetineerd. Eerstgenoemde werd veroordeeld ter zake van verduistering tot 3 maanden gevangenisstraf, met vermindering van het voorarrest, en de tweede ter zake van bedelarij tot 2 x 6 dagen hechtenis en 3 jaar opzending naar een rijkswerkinrichting. Voorts werd nog veroordeeld wegens het plegen van ontuchtige handelingen: P. H., 22 jaar, kermis reiziger, laatst wonende te Gent, thans te Middelburg gedetineerd, tot 6 maanden gevangenisstraf. De CJoadsche kaartlegster. Johanna Antonia Rijsbaarman, 44 jaar oud, huis vrouw van Jac. v. d. Tooren, wonende te Gouda, verscheen onlangs voor de vacantiekamer der Rotter damsche rechtbank, onder de aanklacht, dat zij in den loop der jaren 1894 en 1895 of 1893, '94 en '95, op onderscheidene dagen, deels te Gouda, deels te Woerden, met het oogmerk om zich wederrechtelijk te bevoordeelen, Bastiaan Wingelaar heeft bewogen tot de afgifte van verschillende geldelijke bedragen, nadat bij zich de eerste maal bij haar vervoegd had met de vraag of zij uit de kaarten zien kon, om welke redenen hij bij haar kwam en zij hem, na kaarten te voorschijn gehaald te hebben, antwoordde, dat hij als rechthebbende op een erfenis kwam, waarop bij haar mededeelde inderdaad recht te hebben op een erfenis van zekere Neeltje de Pater, die in vroegere jaren te Broek in Waterland over leden, een enorm kapitaal zou hebben nagelaten; hem voorts mededeelde, dat zij niet in staat was zelf in deze zaak het noodige te doen, maar de zaak aan een advocaat in handen zou gevenvoorts herhaaldelijk hem aan zijne woning te Woerden te bezoeken en hem te verzekeren, dat de zaak goed ging en zeker in orde zou komen; hem verder te vertellen, dat een advocaat te 's-Gravenhage voor haar in deze zaak werkzaam washem op geheim zinnige wijze te weigeren diens naam, op zgn daartoe gedaan verzoek, te noemen, doch hem dien te willen laten lezen, hem toen oen stuk papier vertoonende, waarop geschreven stond: >B. H. van dor Loefd, Wilhelminastraat 121"; herhaaldelijk hem te beloven voor hem naar dien advocaat te zullen gaan en dan hem te zullen telegrapheeren, hebbende zij dan ook inderdaad in den loop der maanden September tot November 1895 vier telegrammen uit 's-Gravenhage aan zijn adres afgezonden, ten einde hem in den waan te brengen, dat zij werkelijk aldaar een rechts geleerde raadpleegde; verder eenmaal toen bij op haro uitnoodiging bij haar te Gouda was om den advocaat, die daar ook komen zou te spreken, aan haar woning een verdichte boodschap te hebben doen bezorgen, dat de advocaat verhinderd was door een andermaal te verzekeren, dat de zaak nu zoover in orde was, dat zij in de couranten moest gepubliceerd wordendoor eenmaal aan zgn woning te Woerden te zeggen, dat zgn huis rnoeBt ingericht worden voor de ontvangst van den advocaat en de andere heeren, die allen komen zouden, waarop in hare tegenwoordigheid een gansche koffietafel was aangericht, doch niemand verscheen, integendeel zij een briefje ontving en zeide terstond naar Den Haag te moetendan een andermaal, toen Wingelaar begon te twijfelen aan den goeden loop der zaak, haar beide voorste vingers omhoog te steken, en, terwijl een glaasje vóór haar stond, te zeggen Het Opperwezen hoort mij, maar als het niet waar is mag ik lijden dat ik mij dood drink aan dit glaasje", en eindelgk door hem succesievelgk te vragen om gelden voor voorschotten, reiskosten, betalingen van den advocaat, plaatsing in de cou ranten en dergelijke; zijnde al deze handelingen en opgaven bedriegelijk en in strjjd met do waarheid, er op gericht om Wingelaar in het geloof te brengen en te houden dat deze door hare tnsschen- kornst in het bezit van gelden nit gezegde erfenis zou komen. Bij het lezen dezer uitgebreide dagvaarding weet meu waarlijk niot waarovev zich meer te verbazen, over de verregaande onbeschaamdheid der beklaagde, dan wel over de onbegrijpelijke lichtgelovigheid van het slachtoffer. De beklaagde, een als juffrouw gekleed lang per soon, met een zeer sluw uiteilijk, verklaart op de vraag van den voorzitter, Mr. J. van Heukelom, dat zij de vier telegrammen, hier voorgelezen, van uit Den Haag aan Wingelaar heeft afgezonden. Drie getuigen werden in deze zaak gehoord. De eer6te, het slachtoffer, thans te Arnhem woonachtig, deelt zijn wedervaren met de beklaagde uitvoerig mede. Op zekeren dag, een paar jaar geleden, bevond bij zich te Gouda op de markt, toen hij met een kennis over de bewuste erfenis sprak, die hem de beklaagde warm aanbeval. Getuige is toen in onderhandeling met die vrouw getreden. Zij vroeg dadelijk om 55 omdat er een advocaat bij te pas moest komen. Dit bedrag, verschaft door getuige en diens broeder, die zich in zijn gezelschap bevond, kreeg de beklaagde toen in handen. Later informeerde getuige zich herhaaldelijk bij beklaagde over de zaak en kreeg dan steeds ten antwoord, dat het goed ging. Telkens vroeg zij hem geld voor den advocaat, dat bjj telkens gaf. Op deze wijze had beklaagde wel een zes honderd galden succes sievelijk van hem los weten te krijgen. Een paar malen kwam de dochter van beklaagde om geld van oproepingen in de couranten, eenmaal 6, een ander maal 4, welk geld de snuggere boer telkens gaf. Typisch klinkt uit 's mans mond het origineele verhaal van het verwachte bezoek van den Haag- schen advocaat. Het werd drie uur, vier uur, zoo deelt getuige mode, en er kwam niemand. Eindelgk verscheen een postiljon van den advocaat met de boodschap, dat zijn patroon naar Gorinchem moest. «Ze noemde me steeds »oome" verklaart het onnoozele boertje verder, »maar der is niks van an meneer!" Omdat het zoolang duurde begon de man ten Blotte te twijfelen en bij gaf zulks op een goeden dag de beklaagde onbewimpeld te kennen, waarop die vrouw bij het glaasje zweerde. Beklaagde na beweert dat zij alles uit de kaarten geraden heeft. Dat zjj van dien man die 55 ge kregen heeft weet zij waarachtig niet, want, zoo verklaart zjj, ik drink wel eens eon borreltje. Wat het nemen van den advocaat betreft, zoo was zij haar eigen advocaat. De voorzitterHé, ik heb nog nooit van vrouwe lijke advocaten gehoord! (Gelach). Ze is verschillende malen in Den Haag geweest, om, zooals ze volhoudt, daar in de kaart te zien of er iets nieuws was. Hoeveel geld zij in het geheel van dien man gehad heeft, weet zij eerlijk" niet. Ze moet intusschen erkennen, dat zij bem hor- haalde malen om geld gevraagd heeft voor de reizen, terwijl ze zeer goed wist dat die reizen toch niets zonden opleveren. De vrouw van Wingelaar bevestigt in hoofdzaak de verklaring van haar man. Eindelgk wordt nog een broeder vau het slacht offer gehoord, die bij de eerste besprekiugen tegen woordig was. Deze getuige wantrouwde het «zaakje" al gauw en heeft, toen beklaagde bij hem om wat geld kwam voor de «zaak" (dat is to zeggen «voor je zak" merkt do voorzitter op) dit eenvoudig Reeds zeventien jaren oefent de beklaagde het beroep van kaartlegster uit. >Maar dat is eigenlijk oplichterij, want jij kunt nit de kaarten ook niets zien", voegt de voorzitter haar toe. Bij de toelichting van zgn requisitoir wees de subst.-officier Mr, H. J. H. Modderman er op, dat het bij zaken als deze moeielvjk valt, zelfs voor leden van de rechterlijke macht, om de lachspieren te bedwingen. De twee zaken, waarvoor de domme menschen naar kaartlegsters loopen, zijn erfenissen en liefdes histories. Vandaar dat beklaagde, toen die oude man bij haar kwam, dadelijk wist te zeggen »je komt om een erfenis". Dit nu wekte vertrouwen bij Wingelaar. De feiten noemt Z E.A. zeldzaam brutaal, have houding tegenover den brigadier dor rijks-veldwacht te Gouda in hooge mate onbeschaamd. Op deze gronden requireerde Z.E.A. een jaar en zes maanden gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde haar Dinsdag 1.1. tot 9 maanden gevangenisstraf. k E II klVlE VWS. Bedankt voor het beroep naar de Evang.-Luth. Gem. te Zierikzee door ds. Th. B. Granpró Molière te Woerden. Het beroep naar de Herv. Gemeente te IJzendijke is door ds. L. B. Onnes te Kedichem aangenomen. ONDER W IJ S. Bij het eind-examen der Hoogere Burgerscholen in Zeeland, te Zierikzee gehouden, zijn geslaagd: Van Middelburg: J. E. van der Harst, J. M. M. Dormaar, D. L. H. van Raalte, L. E. de Brakke, J. W. van de Kamer, C. van Roggen, A. Jansen en G. J. Heeriug, afgewezen 1 Van Goes: L. C. M. Pouwels, W. F. van Deinse, mej. J. B. Massee, J. G. Moojen, L. la Porte en W. F. Sturm, afgew. 2; Van Zierikzee: W. C. van de Stolpe, J. A, van D. H. Ezerman en C. A. de Looze, 0. Voor het examen Engelsche taal L. O. is te 's Gravenhage geslaagd de heor W. van Houte van Te Arnhem is geslaagd voor de hoofdakte de heer W. B. Blok van Waarde, onderwijzer aan eene O. L. school te Weesp. Door den gemeenteraad van Dordrecht is aan den te Amsterdam benoemden leeraar in de Staats wetenschappen, den heer D. Stigter, tegen 7 Sept. a.s. op verzoek eervol ontslag verleend. - De heer W. J. Bliek, onderwijzer aan de openbare lagere school te Hoek, is als zoodanig op eene jaarwedde van f 700 benoemd aan eene inrichting van onderwijs te Groede (hoofd de heer Schoo). Aan den heer H. H. Schoo Werd door de com missie tot exsmineoren van stuurlieden der koop vaardij, die deze maand zitting had te Rotterdam, het diploma voor de groote zeilvaart A als derde Btunrman uitgereikt. NISSCQERIJ-RERICHTEN. Rl*|liiiiSSe, 31 Juli. Verleden week zijn verzonden naar België met 34 schuiten 1360 tonnen mroaselon, bestemd voor Antwerpen, Brussel en Mechelenprijste Antwerpen 2,20 1,50 per ton naar kwaliteitte Brussel van 30 tot 80 ets. per mandte Mechelen 1,80 per ton. Naar Rotterdam 3 schuiten, inhoudende 140 ton, prijs per ton 1,90. Naar Londen 350 balen; prijs per baal 2,25, franco boord te Rotterdam. Het warme wéér heeft invloed op de verzending. VERCOTINOEN. In de Haarlemsche Loterij van paarden, rijtuigen enz., zijn de hoofdprijzen gevallen op de volgende nummers: No. 20432. Ie prjjs. Een landauer met twee bruine paarden. 9601. 2e Een victoria met 1 paard. 19617. 3e Een oliewagen met 1 paard. 13565. 4e Een dogcart met 1 paard. 15709. 5e Een boerenwagen met 1 paard. 152. 6e Een lichtbruine witvoetruin. 8793. 7e Een donkerbruine merrie. 17820. 8e Een donkerbruine merrie. 1429. 9e Een brnine ruin. 21464. 10e Een bruine ruin. 3590. lie Een zwartbruine ruin. 11673. 12e Een lichtbruine blesrnin. 8057. 13e Een vosruin. 3704. 14e Een zwartbruine ruin. 18426. 15e Een vosmerrie. 18877. 16e Een donkerbruine merrie. 18286. 17e Een zwartbruine rnin. 10308. 18e Een donkerbruine ruin. 10049. 19e Een ijzerschimmel merrie. 22823. 20e Een bruine ruin. 2948. 21e Een zwarte witvoetruin. 21548. 22e Een donkerbruine merrie. 86. 23e Een zwarte ruin. 14518. 24e Een zwarte merrie. y 17539. 25e Een zwartbonte merrie. y 2973. 26e Een brnine merrie. y 8736. 27e Een zwarte merrie. y 9297. 28e Een zwarte merrie. j> 6046. 29e Een bruine hitmerrie. In ons vorig No. was abusivelijk gemeld, dat de hoofdprijs was gevallen op No. 1. Amsterdam, 25 Juli 1896. Mijn Extra-Dagbnlletin van 21 dezer was ter voldoening aan de toezegging, om van elk belangrjjk feit melding te maken, dat zich in den loop van twee weken eventueel op de fondsen- en geldmarkt mocht voordoen en terwijl in de Europeoscbe, Binnen- landsche, Koloniale en Zuid-Amerikaansche af- deelingen de zomerrust zich voortdurend doet gelden, blijft de Noord-Amerikaansche Markt, zij het dan ook op onaangename wijze, nagenoeg solo de algemcene aandacht bezig en de belang stelling levendig houden. Na eene welkome reprise te New-York op Woensdag j.l. en eene vrij vaste koerslijst van Wall- street op Donderdag j.l., waarbij Londen en onze Beurs zich gaarne aansloten, gooiden de YankeeB gisteren wederom roet in het eten en was de stem ming, zoo wol te Londen als hier flauw. O :c O ifj to r- o oo r- oo in es <o r- e- E „si ah o O" OQ r» t<colrtio ©rjoiooo<nco<ocoqoci-<h ■ggöi 31 s SÊO '5 -o - P 4) ëSsö-sS» «'«Sri ill ;z; o c OW o«h De bovenstaande koersen toonen de geweldige koersslingeringen aan, welke de Amérikaansche Markt gedurende het loopende jaar te doorworstelen had. Waar de algemeene toestand van het Land niet ongunstig is, zoo schijnen in de plaatsgevonden daling zelfs de «Zilver kan sen" voor een goed deel gedisconteerd te zgn. Do aktie der New-Yorker banken om aan het Gouvernement 20,000,000 dollar effectief Goud ter versterking der Schatkist aan te bieden, geeft een welsprekend bewijs van het ver trouwen der eerste financiëele Amerikaansche kringen in de handhaving van «Sound Money", wat ook door den on veranderden prijs van het Zilver be vestigd wordt. De plotselinge scherpe daling in de Kansas City waarden op Dinsdag j 1. werd gevolgd door eene kalmere stemming op de laatste Beursdagen der week Daar aanleiding van kalmeerende en rooskleurige beschouwingen in sommige financiëele Bladen. Zoo verneemt men o. a. dat aan het einde van dit jaar 3 Dividend op de Suburban Belt, shaves zal worden verdiend. Vele koelhoofdige oordeelaars zijn echter van meening, dat na den jongsten storm, de groote animo voor de «de Goeien-fondsen" een schok heeft gekregen. Om niet uitsluitend van de Amerikaansche Markt gewag te maken, stip ik nog aan, dat ook onze Nationale Scbuldsoovteu, zoowel als de hoofdsoorten in de Koloniale afdeeling, in eerder flauwer stem ming verkeerden, terwijl de koersvariatiën in Europeesche fondsen van weinig beteekenis waren. Geld op Prolongatie aan het einde der week 31/, Wisselkoersen hooger. Londen12.10. Parijs48.10. Dnitschland 59.32n. CORRESPONDENT! E. De «Saimenspraike van Stoffel Biezo en Jillis Krukel" moet tot det volgend No. worden uit gesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 2