Haagsche Brieven. övezanfl. De lieer L. Boogaert, gediplomeerd veearts alhier, is door Qedep. Staten van Zeeland benoemd tot prov. veearts, standplaats Terneuzen. Iersek6, 27 Juli. In de heden gehouden raadsvergadering werd den Raad de gemeente rekening aangeboden. De ontvangsten bedroegen f 27601,16s, de uitgaven 26081,62% goed slot 1514,54. Tot lid van 't Burgerlijk Armbestuur werd be noemd de heer P. Poelman, ter vervanging van den heer M. de Koeijer, die bedankt had. Tot verbetering en onderhoud van een grintweg zal dit jaar, in navolging van de gemeente Kruiningen, bij wjjze van proef mac-adam gebruikt wordenbij gunstig resultaat ook later. Door de slagers alhier was een verzoek ingediend om ter beperking van den overvloediger» invoer van versch vleesch uit de naburige gemeenten een recht te heffen, bjjv. van 2 */3 cent per K.G., en uit de opbrengst daarvan een aan te stellen keurmeester te bezoldigen. De Raad wees evenwel het verzoek van de hand, op grond, dat de slagers door meerdere inspanning het best de concurrentie het hoofd kunnen bieden. Besloten werd bij de eerlang te wachten sluiting van de oude begraafplaats, evenwel aan de eigenaars van gekochte graven nog 20 jaar lang het recht tot begraven te geven. In een aan den Raad ter goedkeuring onderworpen erfpacht-contract, voor van den Staat te pachten gronden voor de vergrooting der haven benoodigd, komt o. a. voor, dat eon strook water, niet voor algemeen gebruik bestemd, evenwel op kosten dor gemeente op vaardiepte moet worden gehouden. Dit kwam Burgem. en Weth. onbillijk voor en de Raad vereenigde zich met dat gevoelen. Men zal trachten daarin wjjziging te brengen. Si -Aunaland, 29 Juli. Het zwemmen eischtte beden in den vroegen morgen alhier ook een offer. Een knaap van 10 jaar, aan den Suzannapolder een bad willende nemen en niet voldoende kunnende zwemmen, zonk weg in de diepte. Geneeskundige hulp spoedig verleend, vermocht niet de levens geesten op te wekken. Bruiikisse, 28 Juli. In de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad werd aangeboden de gemeenterekening over 1895, sluitende met een batig slot van f 2209,99. Zij werd in handen gesteld van eene commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren C. Bolier, Joh. Elenbaas en W. Jumelet. Tot onderzoek van de armenbegrooting over 1897 werden als commissie-leden aangewezen de heeren J. Goudzwaard, J. van Vessem en Z. Hoogerheide. Op de voordracht voor zetter werden geplaatst de heoren: 1°. M. Zoeter (aftr.) en 2°. Joh. Elenbaas; 1°. W. Jumelet (aftr.) en C. Bolier Cz. Omtrent doleantiën van O. Padmos Jz., P. A. de Koning en Jac. Kik werd besloten de eerste to plaatsen in de 22e en de tweede in de 23e klasse, terwijl de derde van klasse 25 werd afgevoerd. Besloten werd tot af- en overschrijving van f 25,445 van en op posten der begrooting voor 1896. Afschrijving van boofdelijken omslag wegens vertrek werd verleend aan ds. P. Bokina ad f 46,72» en A. Chr. van den Berg ad f 7,785. Op een verzoek van L. Meermans om voorziening in den overlast van water, werd besloten wijdere buizen te leggen van dezelfde breedte als in de Steinstraat. Zierikzee, 29 Juli. Wij herinneren de belastingschuldigen in den Hoofdelyken Omslag dezer gemeente, dienstjaar 1896, die tegen hunnen aanslag wenschen te reclameeren, dat daartoe nog gelegenheid bestaat tot en met Vrijdag 31 Juli a.s. Na dien datum zijn de reclames niet meer geldig. Te Dreischor is opgevangen een duif, op een vleugel gemerkt 875 W. Aan den linkerpoot is een bandje, waarop staat 813. Bij beschikking van den minister van water staat is W. Gabriëlse benoemd tot buitengewoon opzichter bij het uitvoeren van werken tot uitbreiding van de buitenhaven van het kanaal door Walcheren te Vlissingen. De hoer A. Minderhoud Lz. van Westkapelle, buitengewoon opzichter bij den waterstaat te Willemsdorpis met 1 Aug. a.s. benoemd tot tijdelijk opzichter by de gemeentewerken te 's Hage. De brigadier der maréchaussee Albers is over geplaatst van Philippine naar Steenbergen en de brigadier van Eek van Breskens naar Philippine. Bg het te Rotterdam gehouden examen in het boekhouden is o. a. geslaagd de heer B. J. van Dongen te Tholen. Zaterdag namiddag is te Colynsplaat de landbouwschuur van den heer Remijnse, in gebruik by J. Janse en waarin zich wat gerst en stroo bevond, totaal afgebrand. Niemand bemerkte'iets voor de brand was afgeloopen. De schuur, die op het punt van invallen stond, was verzekerd. Levende have is niet omgekomen, wijl juist den vorigen dag eene publieke veiling had plaats gehad. Met betrekking tot den telefoondienst heeft zich in de gemeente Hoedekenskerke een eigenaardig geval voorgedaan. Door verandering van telefonist moest het toestel verplaatst worden naar het andere einde van het dorp, doch wie zou de kosten van verlegging der lijn betalen Het rijk niet en de gemeenteraad weigerde; deze verlangde zelfs dat de nieuwbenoemde telefoniste de kosten zou dragen, alsof het hier een particuliere onderneming gold Intusschen was het kantoor voor 't publiek gesloten en besloten eenige notabelen dor gemeente om er bij den gomoonteraad op aan to dringen aan dien ongewonschten toestand zoo spoodig mogelijk een einde te maken. Dit hielp. Gemeente en tolefoniste werden het eons om beidon gelijkelijk de kosten van verplaatsing van hot toestel en verlegging dor lijn te dragen. En zoo is het geschied, dat het telefoonkantoor te Hoedekenskerke weer voor het publiek geopend is. Wat zullen de postboden er kranig uitzien, zjj krijgen twee linnen zomerpantalons, een linnen kiel en een linnen zomerpet! Het is to hopen, dat, om er dienst van te hebben dezen zomer, de eerste uitreiking spoedig kan geschieden. Het verslag der afdeelingen van de Eerste Kamer over de Kieswet is zeer gunstig. Wel worden er bezwaren tegen aangevoerd, maar zij worden niet als overwegend voorgesteld, Een groot bezwaar was do gohjksfcelling van hot provinciaal met bot politiek kiesrecht, en ook de regeling van het gemeentekiesrecht, waartegen zelfs voorstanders dei- wet opkwamen. Sommigen drongen er met ernst op aan, dat vóór de invoering dor wet de herziening der gemeentewet en de regeling der gemeente- financiën zou plaats hebben om de gedachte nadeelen zooveel mogelyk te keoren. De hoofdprijs dor Haarlemsche Paardenlotery (een landauer met twee paarden) is gevallen op nommer 1. De bepalingen voor het vervoor van kinderen op de staatsspoorwegen zjjn gewijzigd als volgt: Kinderen van 4 jaren en daarboven, waarvoor geen gewone kinderbiljetten zijn genomen, betalen volle vracht. Kinderen beneden vier jaren op den schoot hunner geleiders zyn vrij. Het oudste schip onzer marine, het houten fregat Prins van Oranje", dat sedert vele jaren dienst heeft gedaan als wachtschip te Hellevoetsluis, is voor den dienst afgekeurd en zal 8 Augustus publiek worden verkocht. Genoemd vaartuig werd in 1828 op de Rijks werf te Rotterdam op stapel gezet en eerst twaalf jaren later te water gelaten. Het zal als wachtschip worden vervangen door de »Van Galen", welke in de jaren 1868'72 mede op genoemde werf is gebouwd; het heeft een lengte van 69.5 M. en een breedte van 14.5 M. Maandagnamiddag is te Nijmegen de Duitscher W. Westermann, oud 20 jaar, verblijf houdende in het hotel van den heer Meibert aan de Waalkade aldaar, onder het baden in de Waal verdronken. Zyn lijk is nog niet opgehaald. Hij was pas twee dagen geleden uit Duitschland te Nijmegen gearriveerd. Zyn broeder, die mede aan hot baden was, zag hem in de diepte wegzinken. Dezer dagen werd in een onzer gevangenissen een meisje opgenomen, dat wegens oplichting" gevangenisstraf had te ondergaan en by bare inkomst een viertal >getuigscbriften" overlegde, alle op hetzelfde stukje papier geschreven, welker inhoud wij hier, met weglating van de namen, als curiositeit laten volgen Achtbare Heere Noch nooit heb ik van dit meisje iets. onrechvaardig gehoort of ondervonden en in de naaste gebuur van klein kind af aan gewoond of van baar heele femili stam niets als braaf en eerlyk". (Volgt onderteekening). Uit groot modelyde zond dit den heer H. v. d. B. kappelaan". »Ardina v. d. B. in gen arbeid geweest by J. v. B te en zig altijd eerlyk gedragen en nooit iets ondervonden als alles goeds". (Volgt onderteekening). >G. v. d. B. verklaar dat men noo nik van het mesk gehoor heb alles hoed". (Volgt onder teekening). »Ardina v. d. B. voor H. v. d. D. wel boo veel poostkapen gedaan en nog nooit het minsten er van on Eerlykheid pevonten hep en nog daagelyks doet als sij het By kan prengen, Edele Heeren geloov my maar". Zierikzee, 29 Juli. In de heden namiddag ten 2 ure gehouden openbare zitting van den Gemeenteraad waren afwezig de H.H. Mrs. de Clereq, Lechner en Fokker, de laatste mot kennis geving. Voorzitter de lieer C'h. W. Vermeys. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Voorlezing wordt gedaan van vyf brieven van Gedep. Staten, houdende goedkeuring van genomen vaadsbosluiten, die voor kennisgeving worden aan genomen. Alsnu wordt uiededeeling gedaan van het kon. besluit van herbenoeming van den heer Ch. W. Vermeys tot burgemeester dezer gemeente en vun het proces-verbaal zijner beëediging. De Voorzitter zegt hierop, dat hy opnieuw de teugels van het bewind in handen zal nemen. Heeft hij in de 6 jaren die verloopon zyo, iets kunnen doen in het belang der gemeente, dan dankt hy dat ook aan de medewerking, die hij heeft genoten by de leden van het Dag. Bestuur. Hy hoopt dat zijn bestuur in het tijdvak, dat hy thans is in getreden, ook moge strekken tot bevordering van den bloei dezer stad, die hem lief geworden is, ondanks de tegenwerking, die hij somtijds heeft moeten ondervinden. De Wethouder, Mr. D. v. d. Vliet, dankt den Burgemeester voor hetgeen hg heeft verricht in hot belang dezer stad; vooral in een tydpork van achteruitgang, dat deze gemeente door velschillende oorzaken heeft getroffen, terwijl de verplichte uit gaven klimmen, is het niet gemakkelijk steeds aan het hoofd van bet Bestuur te staan. Het tijdperk van 6 jaren, dat wy thans tegemoet gaan, belooft zeer belangrijk voor deze gemeente te zijn; ge wichtige onderwerpen wachten het Bestuur: do Tram, het Havenplan, do Waterleiding enz. Hij hoopt dat de Burgemeester ook voortaan zjjne beste, krachten moge wijden aan het belang dezer gemeente en steeds dezelfde goede verstandhouding moge blijven die tnsschon de leden van het Dag. Bestuur tot nog toe heeft bestaan. (Applaus). De Voorzitter doet mededeeling van de opbrengst der gehouden Tiendverhuring en der vaststelling van oninbare posten betrekkelyk Hoofdei. Omslag en Hondenbelasting. Afschrijving van Hoofdei. Omslag wordt verleend aan: P. H. Sap f l4,I7y2, A. den Dekker/"2,88V,, A. V. de Braai f 55,12'/, en O. H. Israël f 4,72 De heer v. d. Bont brengt rapport uit namens de Commissie tot onderzoek der rekening van hot Harmoniegezelschap Kunst en Eer" over 1895. Deze wordt goedgekeurd met een uadeelig slot vun f 261,54 De heer Honwer brengt rappoit uit namens de Commissie tot onderzoek dor rekening van de Bewaarschool voor Minvermogenden. Deze wordt mede goedgekeurd mot een nadeeligslot vaa f 75,98. Alsnu worden benoemd tot leden der Commissie van onderzoek: van de gemeente-rekening over 1895 de H.H. Legeniaat, de Crane en van Genus; van de rekening der d.d. Schutterij over 1895 de H.H. v. d. Bout, van Schelven on ten Haaf; en van de rekening van het Burger-Weeshuis de H.H. Franse, Legemaat on van Geuns. Ingekomen is een adres van den heer T. H. Eijdman to Delft om voor den tijd van 75 jaar concessie te mogen bekomen tot hot aanleggen eener waterleiding tot hot voorzion in de behoeften aan drink- en waschwater in deze gemeente, gedistilleerd uit zeewater, door middel van een door hem uit gevonden gepatenteerd toestel. Hij zou dit kunnen leveren tegen 25 ct. per M3. of tegen 1 ct. per 20 liter water, voor de scheepvaart 30 ct. per M'. Besloten werd den heer Eydman, die geen subsidie maar alleen sympathie voor zijn zaak verlangt, mede te deelen, dat de Raad een nader omschreven verzoek gaarne zal overwegen. De Voorzitter brengt ter tafel een adres van den heer J. C. v. d. Maas en anderen tot verplaatsing van de fairbank op de Nieuwe Haven. Hierover ontstaat een langdurig debat. De Voorzitter heriunert dat door adressanten is gevraagd deze fairbank te plaatsen schuins over het koetshuis van den heer N. W. Hocke of op eene plaats door Burgem. en Weth. aan te wijzen. De heer Houwer stelt voor, do behandeling dezer zaak uit te stellen tot een volgende vergadering, daar hij en vele leden van den Raad nog niet vol komen op de hoogte dezer zaak zijn. Na langdurig debat, waaraan de H.H. de Crane, Legemaat, Houwer, v. d. Bout en de Voorzitter deelnemen, wordt het voorstel van den heer Houwer verworpen met 7 tegen 3 stemmenvóór stemden de H.H. Houwer, Legemaat en van Schelven. Alsnu doet de heer van Schelven hot voorstel om de fairbank te plaatsen vóór het pakhuis van mevr. de wed. Ochtman. Dit voorstel wordt na debat verworpen met 9 tegen 1 stom (vóór stemde de heer van Schelven). Eindelijk wordt het voorstel van Burgem. eu Weth om de fairbank te plaatsen over de Gekroonde Suikerbiet", aangenomen met 8 tegen 2 stemmen (die van de H.H. Houwer en vau Schelven). Aan den heer L. Boglstra is op zijn verzoek met ingang van 1 Sept. a s. eervol ontslag verleend als leoraar in de Gymnastiek aan de H. B. S. alhier. Ter voorziening in de vacature in het College van zetters voor 's Rjjks Dir. Bel., op 31 Dec. a s. te ontstaan door de aftreding van de H.H. M. C. Mulock Honwer en H. van Dijke Jzwordteen voordracht opgemaakt, bestaande nit genoemde heeren en de H.H. J. A. Legemaat on J. E. v. d. Bout. De openbare vergadering gaat hierna over in eene geslotene. Heropend zijnde, wordt de vergadering gesloten. Ho"t Onweer. Het onweer van 11. Zondag heeft door het gansche land groote verwoestingen aangericht. Onze ruimte gedoogt, niet alles op te nomen, wat daaromtrent wordt gemeld. Alleen het voornaamste laten wy hier volgen: Omtrent het onweer, dat Zondagnacht het remonte depot te Millingen heeft geteisterd, wordt het volgende bericht: Niemand weet met zekerheid te zeggen, hoe laat het was, toen, te midden van het hevige onweer, dat over de uitgestrekte heide woedde, een windhoos van buitengemeene kracht het gansche remontedepot met geweldigen schrik deed ontwaken. De manschap er lagen ongeveer 50 man in de kazerne gaat te Millingen vroeg naar bed; en wat er dien nacht gebeurde, liet niet aan tijd of uur denken. Een vreeselijk gekraak joeg alle man uit het bed de wanden van het kazernegebouw, onder den druk van den wind bezwijkende, begonnen naar eene zijde over te hellen. Men wist niet wat er gebeurd wasdoor de vensters zag men den hemel in vuur, maar overigens werd het uitzicht belet door het kalkstof, dat de zaal als met een nevel hulde. Alles drong naar de deur, in dolle vrees voor instorting van hot gebouw. Met vereende krachten moesten de mannen de buitendeur openwerpen, die scheef verwrongen was en zich juist aan do wind- zijde bevond. Buiten gekomen begreep men door het klagend gehinnik der paarden, dat er iets met de stallen gebeurd moest zijn. Men vond vier der stalgebon wen vernield, ingestort, en onder de puinhoopen lagen Vflftig paarden tusschen de neergestorte balken vastgeklemd en hinnikend van pijn en angst. Maar er waven ook drio stalwachts in die gebouwen geweest Gelukkig hadden deze zich kunnen redden. De woede van het onweer had hun den slaap uit de oogeu gehouden. En op het oogenblik dat de windhoos de gebouwen aangreep, bevonden zij zich gelukkig in de fouragekameis, die gespaard bleven. Om zich te bevrijden moesten zij de pannen van het dak slaan en zich tusschen de binten door naar buiten werken. Als bezetenen renden deze mannen naar hnnne makkers, om hulp en toevlucht biddend.' Vier stalgebouwen en drie magazijnen en nog een gebouw, dat tot smederij was ingericht, waren door den wind plat tegen den grond gesmeten en zes hooischelven en vier stroobergen waren vernield zulk een geweldige kracht had de wind ontwikkeld, dat later de kap van een der hooibergen op een afstand van 300 meter werd teruggevonden. Het gansche terrein ligt nog bedekt, met het hooi en het stroo, dat door den wind werd opgenomen en verstrooid. In het stikdonker vingen do mannon hunne pogingen aan om de paarden te bevrijden, de dieren waren in zulk een angst en ellende, dat zij de handen lekten der cavaleristen, die het neergestorte en tot splinters geslagen hout gingen wegruimen. Hon gehinnik, zegt men, vervulde de lacht vaa zulk een weeklacht, dat meer dan één cavalerist zyn leven waagde om dezen dieren te hulp te komen. Men moest hun roekeloozen ijver betoomen; reeds waren er enkele door het puin tusschen de paarden gevallen, waar zij elk oogenblik door de hoeven der spartelende dieren getroffen konden worden. Toen moesten de anderen weder aan het werk om deze, hunne makkers, te redden. Daar waren er, die zoo tusschen balken en binten beklemd waren geraakt, dat men het hout moest stuk zagen om hen uit hunne gevaarlijke positie te kunnen ver lossen. En al dat werk geschiedde in een noodweer, als nog nimmer is gekend, in eene duisternis, die niet toeliet eene hand voor oogen te zien. Daar klinkt een schreeuw van pijn en angst; men heeft een der jongens, die tusschen het hout zat, in den nek gezaagd. Maar dezelfde knaap, eindelijk goed en wel bevrijd, denkt, niet om eigen leed en helpt alweder mede bij het loswerken dei- paarden. Het is zeer zeker aan het goede hart en den jjvor der vjjftig mannen te danken, dat slechts vier van de vijftig paarden ondor het puin begraven bleven en den geest gaven. Men moest de dieren binnen de omheiningen van het depot aanvankelijk aan zich zelve overlaten. Zeven paarden ontsnapten en ontvloden over de heide de plaats des onheils. Vijf zijn er roeds teruggekomen of opgevangen, de beide andore zullen, zegt men, spoedig teruggevonden zijn. Drie dieren hebben ernstige kwetsuren bekomen en omtrent enkele andere verkeert men nog in onzekerheid. Het reddingswerk werd op den daar zoo gevaarlyk, dat de directeur van het depot, jhr. Van Reigersberg Verslnys, bevel moest geven alles te lat.en gelijk het was tot de dag aangebroken zou zyn, hoewel de manschappen van geen uitscheiden wilden liooren. Drie mannen liggen thanB met eonige lichte ver wondingen in het hospitaal. Voor het ergste vreezende, hield de overste zoo spoedig mogelyk appèl; toen bleek het gelukkig, dat geen enkel militair ontbrak. By hot aanbieken van den dag stormden de jongens alweder naar de stallen om te zien wat er nog te redden viel. De vier dieren die er nog lagen, waren echter dood. En toen bleek eerst recht welk eene verwoesting de windhoos had aangericht. Van het kazernegebouw was geen vensterruit meer heelmet balken is het zoo goed en zoo kwaad dat. ging gestut, om instorteu te verhinderen. Toen vond men ook de kap van een der hooibergen, op 300 M. afstands; de verwoeste stallen en magazijnen waren slechts even zoovele hoopen splinters en puiu en bet grootste deel van den voorraad hooi en stroo lag over de vlakte verspreid. Het eerste werk voor den overste was, voor een ander nachtleger ten behoeve zijner manschap te zorgen. Hij bezorgde een onderkomen in het gebouw, dat vroeger, toen te Millingen werd gekampeerd, tot hospitaal diende, en om de daken der niet omgeworpen gebouwen, die alle min of meer be schadigd waren, te helpen herstellen, requireerde hij een dertigtal boeren uit den omtrek. Het beleid van den overste en do ijver der manschappen, wier kordaatheid en flinkheid hij niet genoeg wist te roemen, leidden er toe, dat de paarden Maandag naar behooren kondon worden verzorgd en dat de gewone dienst zoo min mogelyk stoornis onderging. De windhoos hoeft blijkbaar slechts een betrek kelijk klein deel van het terrein geteisterd. Geen 500 M. ver staat eene boerderij, waar men niet den minsten overlast van het. weer heeft gehad, echter is op den weg van Amersfoort, naar Millingen monige boom ontworteld of door den bliksem getroffen. Uit Gorredjjk wordt gemeld: Zondag had hier een schoolfeest plaats, waaraan verbonden was een kermessc d' étó voor volwassenen. Het werd aanvankelijk door schoon weder begunstigd. In den middag hadden een paar onweersbuien plaats, die de talrijke menigte, op het feestterrein samen gekomen, verstrooiden, maar 's avonds scheen het weder gunstiger en verzamelde zich eene groote menigte in de tent op het feestterrein. Daar verhief zich een geweldig ouweder. Het bliksemvuur was niet van do lucht; nader komende, ging het ver gezeld van windvlagen. Lampen stortten naar beneden, er ontstond een paniek, waarin ieder zijn weg zocht. Ovor tafeltjes eu stoelen, door glaswerk trachtte men zich een uitweg te banen, door welk gedrang veel vernield werd. De achtersten moesten in pikdoukcren nacht den uitweg zoeken, onkel kortstondig voorgelicht door het onophoudelijke plotselinge bliksemvuur. Persoonlijke ongelukken zijn gelukkig niet voorgevallen. De uiaterieole schade aan tent en glaswerk is aanzienlijk. De bliksem sloeg Zondag in de hofstede van de weduwe vau Waes op de Posthoorn bij Philippine. Gelukkig liep dit ougeval nog goed af Eenige duiven en een hond vond men dood op het erf liggen. Verdere schade werd er niet aangericht. Zondagavond omstreeks 6 uur sloeg do bliksem in den stal bij don landbouwor Pieters op het Groot Eiland te Sint Jansteen en logde dien stal binnen een kort tijdje geheel in de aseh. Gelukkig kon allei gered worden. De bijstaando schuur benevens het woonhuis werden gespaard. Ter navolging. Onder instemming met bet loffelijk doel, kunnen wy mededeelen, dat verschillende groote industrieels ondernemingen zich exemplaren van den Spaarhank- gids van den heer Du Bjis hebben aangeschaft, ter uitreiking aan hunne werklieden. Wie zijne onder geschikten helpt sparen, volge dat. goede voorbeeld, en geve hun den Gids mede. Als een van de vele middelen om het sparen in de hand te werken, verdient het door ons onlangs aangekondigde werkje, waarvan de prijs slechts 10 cent is, eene ruime ver spreiding, 't geen er zeker toe zal bijdragen om de Rijkspostspaarbank meer en meer eene instelling te doen zyn, waarbij men zijne kleine besparingen bij voorkeur belegt. Het zoo nattig boekje is aan allo postkantoren verkrijgbaar. LAMPBOU W. Evenals te Montfoort vertoont zich ook in de aardappelvelden onder de gemeenten Zevenbergen en Klundert een buitengewoon groot soort vraat zuchtige rupsen. Door de landbouwers wordt dit vreemde verschijnsel toegeschreven aan den zeer drogen zomer. RECHTSHAKEH. Zfcriltzce, 28 Juli. De arrondissements rechtbank veroordeelde heden A. van B., zonder beroep, wonende te Brouwershaven, wegens mis handeling op hare zuster geploegd, tot één maand gevangenisstraf. O IA E B IV 1J Te Breda is geslaagd voor do hoofdakte de hoor C. do Dreu, vroeger te Goes, thans werkzaam als onderwijzer aan eene byzondero school to Middelburg. Op het adres van den heer G. J. Visser, hoofd eener school te Rozenburg, en anderen, om ook in hot aanstaande najaar examen te houden voor onderwijzer, is door den Minister van Binnenl. Zaken afwijzend beschikt. Xierikzee, 29 Juli. Heden werd benoemd tot Eerelid van bet, Nederlandsch Onderwijzers genootschap, het oud-hoofd eener school de heer H. J. Bastmeyer alhier. KEBklUEl) WS. Beroepen bij de Herv. Gem. te Westkapelle ds. K. Loggers, pred. te Velzen (vroeger te WeBtkapelle). Aangenomen de toezegging van beroep naai de Herv. Gem to Veere door ds. G. J. Weijland (ex-dir. van het ZendingBhuis te Rotterdam), thans te Drieborgen. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gem. te Barendrecht door ds. J. H. Donnor Jr. te Nieuwdorp. Het afscheid van ds. Koers te Veoro is bepaald op 9 Aug. a.s. en zyne intrede te 's H.-Avendskerke op 16 Ang. d.a,v, De Synode der Geref. Kerken zal 11 Ang. a.s. te 9 ure 's morgens geopend worden te Middel burg in 't kerkgebouw in de Langedelft's avonds te voren zal dr. A. Kuyper den bidstond leiden. 's-Gravenuage, 27 Juli 1896. Het is in de laatstverloopen dagen druk in den Haag geweest. Wij leven in een atmosplieor vaa

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 2