ZIEttlKZEESCIIE NIEUWSBODE. Donderdag 30 Juli 1806. Directeur-Uitgever J. WAALE. AFKONDIGING. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De pr|js per 3 maanden is 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,-r- per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6799. Advertentiënvan 13 regels 30 Cta. meerdere regels 10 Cts.kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte beregend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men ie zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" Ljjst vau brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden door het Postkantoor Zierikzee, gedurende de le helft der maand Juli 1896: 1. J. J. de Korte, Van Brouw ershavon: 2. B. Vleeschhonwer, Utrecht. Vau Noordwelle: 3. M. Kip, Rotterdam. Het HOOFD van het Gemeentebestuur te Zikrikzee maakt bekeml, dat door den heer Directeur der Directe Belastingen te Middelburg is executoir verklaard het kohier n°. 1 van de belasting op bedrijft* en andere inkomsten over het belastingjaar 1890/97, »lat op heden a ui den heer Dntvangbr der Directe Belastingen alhier wordt ter hand gesteld ter invordering, en dat ieder verplicht is zijn aanslag op-den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzee, den '29 Juli 1896. CII. W. VERMEIJS. Algemeen Overzicht. Het nieuwe Ministerie in Italië is samen gesteld, zooals wij reeds vroeger mededeelden. De verklaring waarmade het nieuwe of liever liet hervormde Kabinet in Kamer en Senaat optrad, is met vrij groote kalmte ontvangen en de interpellatie, eonige dagen later tot de Regeering over de af- geloopen crisis gericht, heeft gcene andere gevolgen gehad, dan dat den Minister-President eenige harde, maar verdiende woorden heeft moeten hooren over zijne veranderde houding in zakedeoorlogsbegrooting. Veel bizonders behelsde de verklaring, dio de Minister-President voorlas, niet. Toen ik het af treden van het vorig Kabinet bekend maakte, zoo sprak hij, heb ik de reden, die daartoe leiddo, niet verzwegen. Die reden geeft tevens het eenige punt aan, waarop het program van de Regeering wordt gewijzigd. Na het onderzoek van de toestanden is de Regeering tot de overtuiging gekomen, dat de bevelen in November 1894 gegeven aangaande de militaire hervormingen, niet kunnen worden uit gevoerd, en zij meent daarom, dat hot wenschelijk is een andere grondige verandering te moeten maken in de grootte van het leger. Do toestand, die tengevolge der wetten van 1887 en 1892 bestond, moet in hoofdzaak worden hersteld; maai de Regeering acht het dringend noodig op de legerbegrooting van 1897/98 de som van 230 millioen lire te brengen, behalve de uitgaven voor Afrika. Als do toestand van vrede in Afrika aanhoudt, hoopt de Regeering die te kunnen beperken binnen de grenzen, waarin ze in 1893 waren. Do Regeering bebondt zich yoor, maatregelen voor te stellen tot bevestiging der begrooting en tot verzekering van het evenwicht, en noodigt do Kamer uit verder voort te gaan met de beraadslaging over het ont werp voor Sicilië. De afgevaardigde Imbriani geloofde echter blijkbaar niet, dat Di Uudini do volle waarheid had gezegd en er meer achter school. Dat meerdere meende hij te zien in een poging om het programma te veranderen, waarom Di Rudini, Ricotti had losgelaten. Imbriani betuigde ook zijne ontevredenheid over het optreden van Visconti-Venosta als Minister van Buitenlandsche Zaken. Deze staatsman was, volgens den spreker, vroeger de onderdanige dienaar van Napoleon geweest en zou dat thans zijn van Oostenrijk en Dnilschland. Dat hierbij de tegenzin tegen het Drievoudig Verbond duidelijk aan bet licht kwam, waarvan de nienwe Minister van Bnitenlandsche Zaken een vorig vereerder is, behoeft niet nader te worden aangeduid. De nieuwe Minister van Oorlog heeft verklaard, dat de Regeering binnen 6nkele dagen mededeelingen verwacht over den toestand der krijgsgevangenen in Sjoa. De Minister- President voegde aan deze mededeeling toe, dat de Regeering veel moeite had gedaan om tijdiDg der gevangenen te krijgen en ook om onderhandelingen met Menelik over hunne invrpheidsstelling aan te knoopen. De overdreven eischen van den Negus zal zij niet inwilligen. Zij is bereid een vrede verdrag te sluiten, maar voel vertrouwen daarin stelt zij niet. De bevrijding der gevangenen kan geen reden zijn, om dat tractaat te sluiten. Slechts onder de voorwaarden, die zij vroeger aan de Kamer heeft medegedeeld, wil zjj vrede sluiten, maar nooit onder vernederende voorwaarden. Luide toejuichingen volgden op deze verklaring. Nadat de handelsover eenkomst met Bulgarije en het wetsontwerp betreffende instellingen van weldadigheid op Sicilië waren aangenomen, ging de Kamer op re9es. De Ëngelsehe Regeering heeft Woensdag in het Lagerhuis hare eerste nederlaag geleden. Het was bij de behandeling van de Ierscbe landwet. Men was reeds genaderd aan art. 24, bepalende dat de som door den Staat voorgeschoten aan pachters om te betalen voor land, dat zij krachtens de wet van de grondeigenaars kunnen koopen, niet in schuldbrieven van het daarvoor bestaande fonds, maar in geld moet worden betaald. De quaestie was niet nieuw. Reeds in 1891, onder het tweede Ministerie-Salisbury, kwam dezelfde quaestie aan de orde; toen verlangde de Regeering uitbetaling in de bewuste schuldbrieven en wees een amendement van een der Iersche afgevaardigden af, om het bedrag in geld. uit te betalenmaar toen stonden de schuldbrieven op 97% en DU op 110, vandaar de veranderde bonding der Regeering. Niet te verwonderen is het, dat toen een Iersche afgevaardigde voorstelde te verbieden, dat die voorschotten in plaats van in schuldbrieven in geld zouden worden uitbetaald, zich alle Ierscbe leden bij hem aansloten. Zij achtten den nieuwen maatregel eene bevoor rechting der schatkist ten kosto van Ierland, eene omening, die eenigen schgn van recht heeft. Of schoon On de Minister On de Voorzitter van het Lagerhuis het voorstel bestreden, werd het aan genomen met 99 tegen 86 stemmen; eene kleine meerderheid dns, die waarschijnlijk alleen te is aan de afwezigheid, ter gelegenheid der koninklijke bruiloft, van vele aanhangers der Regeering, maar die toch der Regeering zeer onaangenaam moest r.jjn. Zjj verklaarde dan ook het artikel in te trekken en 2ich voor te behouden erop terug te komen. Er zijn er, die meenen dat de Regeering goed zon doen met niet alleen dit artikel, maar de geheele wet in te trekken, doch daartoe zal de Regeering geen reden vinden, althans niet in het Lagerhuis. Wat het Hoogerhuis met de wet, die daar zeer veel tegenkanting schijnt te zullen ondervinden, doen zal, moet zjj afwachten. Eindelijk schijnen do Hongaarsche en Oostenrijksche Ministers het eens geworden te zijn over de voor waarden, waarop het Vergelijk tusschon deze beide landen zal worden hernieuwd. Hot grootste struikel blok bij de onderhandelingen was het vaststellen der quoten, de verhouding in de bijdragen en de gemeenschappelijke uitgaven. Volgons hetgeen nu wordt gernejd; zou Oostenrijk daarin 6!» en Hongarije 35 betalen. De Oostenrijksche delegation stelden voor 58 on 42 de Hongaarsche 70 en 30 De Ministers namen dns den middelweg; te hopen is het, dat de vertegenwoordiging hieraan hare goedkeuring zal hechten. Officii el ia nu bericht ontvangen van het bezoek dat de Czaar van Rusland aan den Keizer van Oostenrijk brengen zal; tevens zal de Czaar Frankrijk bezoekeu. Wat dit bezoek voor Fraukrjjk beteekent, kan men zich indenken, wanneer men zich her innert welk een vrengde er in Frankrijk beerschte bij het bezoek van een Russisch eskader of een Russischen Grootvorst. De berichten uit Armenië worden wederom on rust wekkenderde toestand schijnt daar nog, evenmin als op Greta, zooals het behoort. Het rechte er van te weten te komen schijnt zeer moeilijk: het eene bericht spreekt het andere soms Ijjnrecht tegen. Ook de toestand op Korea is nog alles behalve rooskleurig. Rusland's invloed stijgt daar meer en meer, en men verzekert nu dat de Czaar troepen bjjeen trekt, ten einde Japan te noodzaken Korea los te laten. Amerika. De vaccinedwaog wordt in Texas op een radicale manier doorgevoerd. Een Engelschman schrijft daarover: Als hier de pokken uitbraken, zou ieder bevel krijgen, zich te laten inenten. Als iemand zich daar tegen verzet, gaat men eenvoudig te werkeen stevige politie-agent plakt den tegenstribbelaar tegen een muur en een ander houdt hem onder de inenting een geladen revolver voor. Te Binghamton in den staat New-York is dezer dagen tengevolge van oen groot schandaal door het gerechtshof een vonnis vernietigd, waarbij een zekere Rachel Elisa Thurston, die in November jl. te Whitney's Point haar man vergiftigde, door het assisenhof werd ter dood veroordeeld. Het strafproces van Rachel Thurston veroorzaakte in Mei jl. in het geheele graafschap Broomé een levendige sensatie. Geen enkel direct bewijs werd tegen de beklaagde ingebracht en niemand geloofde dat zij zou worden veroordeeld. De uitspraak van de gezworenen, die haar schuldig verklaarden aan moord onder ver zwarende omstandigheden, maakte dan ook de alge- meene verbazing gaande. Weldra vernam men, dat de gezworenen tijdens de beraadslaging een aanzienlijke hoeveelheid whiskey hadden gebruikt en men beweerde zelfs dat enkelen hunner zwaar beschonken waren, toen de uitspraak werd bekend gemaakt. Het is te denken, dat deze ontdekking in het graafschap een enorm schandaal veroorzaakte. Door een onmiddellijk ingesteld onderzoek werden deze geruchten bevestigd, zoodat het hof niets anders overbleef, dan h9t onder deze omstandigheden gewezen vonnis te vernietigen. De veroordeelde i3 hierdoor nog niet vrijgesproken, doch haar zaak wordt opnieuw behandeld. Oenemarken. Een reeks stelselmatig gepleegde diefstallen ten nadeele van den koning van Denemarken is dezer dagen ontdekt. De koning had reeds geruimen tijd bemerkt, dat er nu en dan op onverklaarbare wijze iets uit zijn particuliere kas verdween, welke geborgen was in een schrijflessenaar, staande in 's konings werkkamer. Echter werd in 't eerst geen onderzoek ingesteld, maar toen in het begin van dit jaar een bedrag van 1000 kronen verdween, gaf de koning eindelijk last om de politie van de zaak in kennis te stellen, maar met de uiterste omzichtigheid te werk te gaan. Eet bleek den met het onderzoek belasten rechercheur alras, dat de diefstallen gewoonlijk plaats hadden om de drie dagen, en aangezien de dienstrooster der lakeien juist driedaagsch waren geregeld, begreep men wel, dat er tusschen deze twee omstandigheden verband bestond. Ook kon men aanzien, wie op de dagen der diefstallen dienst had gehad, zoodat men al heel spoedig vaste ver moedens kreeg. Nu kreeg de verdachte op Vrijdag vóór acht dagen juist een extra-wacht, terwijl de gansche koninklijke familie de bevestiging der prinses in de kerk zon bijwonen en men vermoedde, dat de dief deze schoone gelegenheid niet ongebruikt, zou laten voorbjjgaan. De rechercheur verschool zich dus achter een gordijn en wachtte geduldig. Maar hij stond zich al een paar uren te vervelen zonder dat er iets kwam en was juist op het punt. heen te gaan, toen hij iets hoorde in de gang. Hij verborg zich weer snel, de deur ging open en de verdachte lakei kwam binnen, begaf zich recht naar 's konings lessenaar, opende die met een valscben sleutel en nam eenig geld weg dat hij in zijn zak stak. De man werd niet onmiddellijk gearresteerd, maar eerst nadat de koning van de toedracht der zaak in kennis was gesteld. Toen viel de dief terstond geheel door de mand en bekende, dat hij in de 15 jaar, gedurende welke bij in 's konings dienst was geweest, zijn gebieder- gestadig had bestolen, eerst nu en dan voor kleine bedragen, langzamerhand echter, toen het zoo goed ging, voor meer en ook vaker totdat hg er toe gekomen was, geregeld bij eiken dienstdag iets weg te nemen; sinds Kerstmis een bedrag van 1300 kronen en in 't geheel ongeveer niet minder dan 30.000 kronen. De man was vroeger bediende bij den bekenden minister Estvup geweest. Rusland. Als oen bewijs, hoeveel in Rusland openbare dronkenschap voorkomt, kan dienen, dat in do vorige week in de straten van Petersburg elfhonderd vijf-en-dortig hopeloos beschonken personen zijn opgepakt, en de daaraan voorafgaande week 999 menscheu. Vroeger werden de beschonkenen, na hun roos uitgeslapen te hebben, weer op vrije voeten gesteldthans neemt men echter te Petersburg een V-oef iqet boeten en hechtenis. Engeland. Een Engelscb blad vermoldt hoe voor een politie hof in Engeland een man, die dronken thuis kwam, zijne vrouw met een pan op het hoofd sloeg, haar met zgn vuisten beukte en daarna schopte en neerwierp, haar oogen blauw sloeg, haar neus en aangezicht beschadigde, haar nek deed zwellen, de palm harer hand uit liet lid rukte en haar geheele lichaam kwetste, veroordeeld werd tot6 golden en de kosten. Een ander politiehof veroordeelde een man tot zeven dagen gevangenis omdat bij buiten in de open lucht geslapen had. Dat noemen ze in Engeland recht". Londen, 28 Juli. De jury in het Jameson- proces heeft al de beklaagden schuldig verklaard. Jameson is tot 15 maanden gevangenisstraf zonder dwangarbeid veroordeeld. De overige tot 10, 7 en 5 maanden gevangenisstraf. Frankrijk. R||8se], 24 Jnli. Tijdens de vergadering tot slniting van het werklieden-congres in den schouw burg bad een groote toeloop van volk in de omgeving van den schouwburg plaats. Er vielen enkele botsingen voor in de naburige café's. De menigte floot de groepen socialisten uit, die den schouwburg verlieten. De menigte zong de Marseillaise" en juichte de driekleur toe. De manifestation en de gevechten duren voort. De anti-socialisten b9gaven zich naar de woningen van den burgemeester en diens twee adjuncten en verbrijzelden de ruiten. Er zijn verscheiden gewonden verschillende personen zgn gearresteerd. (Tot toelichting kan misschien het volgende dienen: Het congres vaardigde 22 Jnli een adres uit, waarin het de bevolking verzocht de buiten landsche afgevaardigden, in het bijzonder de Duitschers Bebel, Liebknecht en Singer, in triomf aan bet- station te ontvangen. Het opportunistische blad Progrea du Nfd vaardigde een tegen-manifest uit, waarin de bevolking werd opgeroepen om tegen de offieiöele ontvangst te protesteeren, nu de gemeenteraad geweigerd had bet nationale feest van 14 Jnli te vieren. Een groote menigte volks benevens een aantal studenten omringden het station, dat door de politie en 60 gendarmes was afgezet. De Duitscbe afgevaardigden, onderricht van de vijandige houding der menigte, namen geen deel aan den optocht, welke de buitenlandsche gedele geerden geleidde naar het stadhuis. Langs omwegen begaven zij zich naar de stad. Des avonds had er in het stadhuis een feestmaaltijd plaats, terwijl ongeveer 20,000 manifestanten op het plein voor het Hotel de Ville" schreeuwden »Leve Frankrijk! Weg met DuitschlandDe politie en de cavalerie deden een uitval tegen de menigte, welke zich eindelijk verstrooide). De arrestatiën duren voort. Het café De Planck op het Stationsplein is geheel leeggeplunderd. De journalist Boulanger, redacteur van de Dépêche, is gewondzgn toestand is ernstig. De orde is hersteld. Eén brutale oplichting heeft te Marseille plaats gehad. Twee maanden geleden huurde iemand van omstreeks vijf en vijftig jaar een kamer onder den naam van Louis Rouveyre, een naam die bij ver schillende banken goed staat aangeschreven. Eenige dagen nadat hij zijn kamers betrokken had, depo neerde hij bij verschillende banken voor een waarde van 470,000 fes. aan obligation der stad Parijs. Dezer dagen nam hg bij de bankinstellingen, waar hij papieren gedeponeerd had, verschillende sommen op ten bedrage van 175,000 frs.; aan een der banken waar hij ook nog 50,000 frs. wilde opnemen, werd men echter achterdochtig en verlangde vooraf onder zoek. Na 'smans vertrek bleken al zgn obligation valsch. De vogel was echter reeds met de 175,000 frs. gevlogen. Dezer dagen besteeg de heer Charles C., een rgk juwelier te Parijs, des middags een omnibus die van de Chassée d'Antin vex-trok en nam plaats op de impériale. Terwijl de corpulente heer de ijzeren ladder opklauterde, die naar bet dak van het voertuig leidt, stiet een heer, die zich op het platvorm bevond, met een geheimzinnig gebaar den conducteur aan en zeide: >Dites done, hebt ge dien heer gezien, die daar naar boven ging? Dat is een gevaarlijke gek, een krankzinnige van de ergste soort, een woesteling! Vraag hem om Godswil geen geld. Ik zal wel voor hem betalen. Hij zal waarschijnlijk op den boulevard du Palais uitstappen. Ik blijf hier, en zoodra hg afgestegen is, zal ik er voor zorgen, dat hg naar een krankzinnigengesticht worde overgebracht". De conducteur knoopte dit in zgn ooren en hield zich op een respectabelen afstand van den gevaarljjken passagier. Van de overige personen op de impériale nam hg het verschuldigde in ontvangst. Het nieuwtje, dat zich een krankzinnige op de impériale bevond was natuurlijk woldra allen passagiers bekend. De juwelier alleen kon zich maar niet begrijpen, waarom hij opeens het voorwerp der algemeene nieuwsgierig heid was geworden. Ook interpelleerde hij den conducteur, die hem reeds tweemaal voorbijgegaan was, waarom bjj de 15 centimes niet in ontvangst nam, die bjj al geruimen tijd in de hand hield. De condubteur deed echter, alsof hij den juwelier niet verstond. De heer C.t die nogal driftig is, greep bjj de derde maal den conducteur bij zijn jas en dit was voor alle passagiers het sein, den gewaamlen krankzinnige van alle kanten te bespringen. Een der aanwezigen was echter voor een meer diplomatisch optreden en zeide tot don van woede trillenden juwelier: Mijnheer, houd u bedaard, en ga met mij mede naar den commissaris van politie. Ik heb het nummer van den wagen opgeschreven, zoodat u een aanklacht kunt indienen". De heer C. liet zich bepraten en ging mede naar den commissaris. Wie beschrijft echter zgn verbazing, toen zgn geleider den commissaris meedeelde, dat hij een krankzinnige had meegebracht, wiens onmiddellijke opsluiting gewenscht was! Den juwelier, die reeds begonnen was zgn bezwaren tegen den conducteur in te brengen, bleven de woorden van pure, grenzen- looze verbazing in de keel stoken. En daar hij bovendien een weinig stottert, benam de woede, die in hem kookte, hom zijn spraak geheel. Hg kon niet zeggen, wat bij wilde; slechts schorre, woeste klanken ontsnapten aan zijn keel en daarbij gesticuleerde bij heftig met gebalde vuisten. Het scheelde maar weinig, of men had hem het dwangbuis aangelegd. Maar toevallig kendo een in 't politie bureau aanwezige inspecteur den heer C., die daarop onder een stroom van verontschuldigingen vrijgelaten werd. Do juwelier is er van overtuigd, dat degene, die hem als krankzinnige qualificeerde, een zijner concurrenten is, op wien hg zich vreeselgk zal wreken. Duitschland. Een bankier, die eene voorname rol spoelde te Berlgn en te Weenen bij de groote speculation na de stichting van het nieuwe Dnitsclie Rgk, heeft dezer dagen te Berlgn door zelfmoord een eind gemaakt aan zgn treurig loven. Hg was vroeger zeer rijk en trouwde toen met de dochter van een Zuid-Duitsch millionnair. Maar toen de Krach kwam, verloor hij al zijn geld. Zijn vrouw verliet hem en bij werd toen bediende in een kleederwinkel. Die nederige betrekking vervulde hg, tot hij verleden jaar vernam, dat zgn vrouw in Amerika was overleden en dat zijne dochter daar was getrouwd. Hij ging toen, met zgn opgespaard geld 10.000 Mark zijn dochter opzoeken. Hij werd eerst zeer goed ontvangen in haar huis. Maar weldra bemerkte hg, dat men hem daar zijn geld afhandig wilde maken. Hij verzette zich daar tegen. Maar op zekeren dag werd hg, op verzoek van zijn schoonzoon, van zijn bed gelicht en naar een krankzinnigengesticht gebracht. Daar bevond men onmiddellijk, dat hij niet krankzinnig, maar het slachtoffer van lage kuiperij was. Maar toen bij. weer thuis kwam, waren zgn dochter en haar man met zijn geld gevlucht- De arme man, die toen geheel zonder middelen was, werd door den Duitschen consul geholpen om naar Berlgn terug te keeren, en daar heeft hij, van iedereen verlaten en te trotsch om hulp te vragen van vroegere vrienden, zich een kogel door het hoofd gejaagd. Hij liet een brief aan zgn slechte dochter na, waarin hij haar verzekerde, dat hg haar alles vergaf. Nederland. lilreclli, 28 Juli. Een boertje uit den omtrek van Tiel bezocht Zaterdag de weekmarkt alhier met eene groote partij eieren, dio hij zoo gelukkig was niet alleen reeds heel spoedig, maar bovendien voor een flinkeu prijs van de hand te doen. Hierover bjjzonder in zijn schik, besloot bij den tijd, welke hem nog restte, alvorens hij gelegen heid had om huiswaarts te kunnen keeren, te besteden met eens een kijkje op de kermis te nemen. Ongelukkig bracht zijn kwaad gesternte hom in eene tapperij van de minste soort, waar hij kennis maakte met een troepje kermishouders, die al spoedig, ziende welk vleesch zg in den kuip hadden, hem wisten over te halen om met hen de kermis eens rond te gaan. Van hetgeen er verder is gebeurd wist het boertje zich Zondagmorgen alleen maar te herinneren, dat hij geruimen tijd met zijn nieuwe kennissen op- en langs de kermisterreinen had gehost en gesprongen en dat hij in het plantsoen, liggende in het gras was ontwaaktzonder te weten hoe hij daar was gekomen. Zijn eerste gedachte was toen geweest aan zijn geld, waarbij hij tot de ontdekking was gekomen, dat hij zijno portefeuille, waarin een flink bedrag aan bank papier, nog had, doch dat zgn lederen beurs met f 80 aan zilvergeld was verdwenen. Daar hij niet niet wist met wie bij was uitgeweest, viel er weinig te onderzoeken, en bleef den man niets anders over dan ongetroost huiswaarts te gaan, itf het bewustzijn van duur uit te zijn geweest. Rotterdam, 28 Juli. De tapper P. G., uit de Zandstraat, die hedennamiddag omstreeks half twee met zgn vrouw en kind wandelde op do Gedempte Botersloot, werd onverhoeds door een drietal daar rondslenterende mannen, zonder dat er aanleiding voor was, aangegrepen, over de straat gegooid, geslagen en een breuk getrapt. De vrouw van G., haren man aldus kermende van pijn op straat ziende liggen, ontstak in drift, sloeg naar eene der aldaar staande kraampjes, greep een broodmes en ging hiermede het drietal te lijf, waarvan zjj er een, den metselaar W. V., wonende in de Kalverstraat no. 19, het mes met zulk een kracht in de linkerzijde stak, dat het lemmet boog. De getroffene zakte ineen, hij werd naar het politiebureau in de Lange Toren straat en vandaar onmiddellijk naar het Ziekenhuis vervoerd. De hem toegebrachte verwonding is zeer ernstig. G. zelf werd mede naar dat politiebureau en vandaar naar het Ziekenhuis getransporteerd. Zijne vrouw werd naar het politiebureau gebracht. Vlissiligcu, 27 Jnli. Heden nacht zgn in 't militair hospitaal ontsnapt vier klassianen. Daar hun kleeding in het hospitaal slechts uit een hemd bestaat, om reden zij toch altijd onder de wol moeten bljjven, hebben zij bij wijze van opperkleed ieder een deken mede genomen. Toen de wachtman oru half twaalf de roode deed was alles nog present. De vluchtelingen schijnen op de achterplaats 0ver- geklommen te zjjn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1