ZIEBIKZËESOIE NIEUWSBODE. Dinsdag 21 Juli 1896. Veiling van Tiende-Vruchten. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prjja per 3 maanden is f 1 ,30franco per post f 1,00. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6795. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 43 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts.kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 42 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnement»- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeexche Nieuwsbode" De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zikrikzf.e brengen ter kennis van belanghebbendendat de Openbare Veiling der TIEN DE-VKUCHTEN, aan komende deze Gemeente, voer den jaro en oogst van 189G, zal plaats hebben op Dnnfltu'ilwg !i3 ,1 itli ei.k., des voor middags te 10 uur, op het Raadhuis dezer Gemeente. ZiERrK7.ee, den 15 Juli 18%. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. VAN DER VLIET, Weth., I.o-Burgem. I'. D. DE VOS, l.°-Secretaris. Algemeen Overzicht. Naar aanleiding van hetgeen in de ltaliaanache Kamer de vorige week is gezegd over het Drie voudig Verbond, is er in de Hamburger Nachriclden een artikel verschenen, dat algemeen aan Von Bismarck wordt toegeschreven. Eerst wordt daarin betoogd, dat Bismarck in zijne groote redevoering in den Rijksdag op 6 Febr. 1888 het zuiver defensievo karakter van het Verbond heeft doen uitkomen. De Keizers van Oostenrijk-Hongarije en van Duitschland zouden plechtig hebben beloofd, nooit eenige agressieve bedoeling te willen hechten aan het boudgenootscbap, en mon mag wel aan nemen, dat Italië ook eeno dergelijke belofte heeft afgelegd. Hoewel de toestand thans veel minder gespannen is dan op het oogenblik toen het Verbond tot stand kwam, beeft het ook nu nog volstrekt niet minder roden van bestaan dan vroeger, en vormt het nog steeds een bepaalden, hechten waarborg voor het behoud van den vrede. Daarom is het niet aan te nemen, dat een der bondgenooten het Verbond zal verlaten en naar menscheljjke berekening zal zelfswat er ook gebeuren moge, het Verbond tusschen Duitschland en Oostenrijk blijven voortbestaan. Niet zoo gunstig staat het echter met het bondgenootschap tusschen Oostenrijk en Italië. Niet alleen dat de irredentisten in Italië een afkeer hebben van Oostenrjjk, maar de radicalen daar te lande hebben een bepaalde sympathie voor Frankrijk en zjjn gekant tegon het Verbond. Tot heden is het deze partij wel is waar Dog niet gelukt, Italië het bondgenootschap met Oostenrijk en Duitschland te doen opzeggen, daar de Franschgezinde stemming der radicalen toch nog niet sterk genoeg is om de werkeljjke belaDgen, die Italië tegen Frankrjjk in de Middellandsche Zee heeft te verdedigen, uit het oog te doen ver liezen, maar toch blijft het de grootste zorg der Italiaansche diplomatie om naast de vriendschap voor Frankrijk en Engeland, die voor Oostonrjjk te bestendigen. En dit is ook' van het grootste belang voor Dnitschland. Immers, wanneer Italië om de eene of andere reden het Verbond moest verlaten, zou Oostenrijk bij het uitbreken van een oorlog zijne zuideljjke grenzen moeten dekken en dus niet langer in staat zjjn om te voldoen aan de verplichting, die het, ingevolge art. 1, op zich nam, om Dnitschland eventueel met zijne geheele krijgsmacht bij te staan. Oostenrijk zou dan als bondgenoot voor Dnitschland zooveel van zijn waarde verliezen, dat het voortbestaan van bet Verbond voor Duitschland nog slechts eene twijfel achtige waarde zou hebben. Deze overwegingen, zoo besluit het artikel, behooren steeds in het oog te worden gehouden bij de vraag welke lasten het Verbond Italië mag opleggen. Want die lasten, ze zijn de grondoorzaak van de oppositie der radicalen tegen het Verbond en ze zijn ook de oorzaak der nu in Italië uitgebroken ministeriöele crisis. Eene verrassing is deze niet. Het was bekend, dat er verschil van meening bestond tusschen den Minister van Openbare Werken Perazzi en zjjne ambtgenooten, en tevens «lat boe langer hoe sterker bij den Minister-President Di Rudini de neiging had wortel geschoten om zijn Minister vau Oorlog Ricotti los te laten. Dit laatste is van vry wat meer belang dan het eerste. Tegen hot militair wetsontwerp van Ricotti, dat voornamelijk ten doel had de lasten voor militaire uitgaven, zwaar drukkend op het land, te verminderen, is van verschillende zijden een oppositie gevoerddie vooral na de behandeling en aanneming er van door den Senaat, in de laatste dagen van het vorige jaar, hevig toenam. Toen het Kabinet besloot om de indiening bij de Kamer uit te stellen, stond dit gelijk met eene intrekking. Naar de wenschen der militaire partij óf van Crispi óf van de Kroon misschien, onder den indruk van de verstoordheid te Berlijn wellicht, heeft Di Rudini zijn ambtgenoot, die besloten had met zijn ontwerp te staan of te ▼allen, laten gaan, en daarmede eene hervorming ter zjjde geschoven, door hem zelf vroeger wenschelijk geacht. Dat met Ricotti het geheele Kabinet zijn ontslag aanbood ligt hieraandat van Ricotti eertjjds de vorming van het Ministerie, dat dat van Crispi verving, was opgedragen. De Koning heeft nn aan Di Rudini de samenstelling van het nieuwe Kabinet opgedragen en deze opdracht heeft hg aanvaard, juist nadat hem door de Kamer een motie van vertrouwen was gegeven aan het einde van de behandeling van het wetsontwerp betreffende bet burgerlgke commissariaat op Sicilië; in die motie keurde de Kamer met zitten en opstaan goed de instelling van het genoemde commissariaat en noodigde zjj der Regeering uit om dit jaar nog agrarische wetsontwerpen in te dienen, in het bjjzonder betreffende uitgifte van grond en kapitaal door den Staat tot exploitatie van terreinen in het land. Door de aanneming van de motie bleek, dat Di Rudini de groote meerderheid (232 tegen 109) op zjjn hand heeft. Na de Kamerzitting vergaderde de Ministerraad, waar Di Rudiui en de overige Ministers verklaarden, dat er voor het wetsontwerp- Ricotti geen tijd ter behandeling over was; deze verklaring gaf den laatsten stoot aan het ontslag des Ministers. Als zijn opvolger wordt generaal Pelloux genoemd; als opvolger van Perazzi noemt inen den ingenieur Prinetti, afgevaardigde voor Milaan, en als opvolger van den Minister van Buitenlandscbe Zaken, die ook schgnt heen te willen gaan» Visconti-Venoata. Het Mransche Parlement is uiteengegaan, nadat met wanhopigen spoed een eind was gemaakt aan het nog wanhopiger gehaspel over belastingher vorming, die nu weer is uitgesteld tot eene buitengewone zitting. Veol opgeleverd heeft de zitting niet. Allerlei vraagstukken van den diepst ingrijpenden aard zijn ter sprake gobraeht, maar meer dan dat zijn zo niet. Tot stand gebracht is er oigenljjk niets dan de annexatie van Madagascar. En of dit eene gelukkige greep is geweest, zouden we niet durveu beweren, althans de berichten, die vandaar komen, zijn niet erg rooskleurig. In derde lezing is nu eindeljjk door het Mintftl*<he Iloogerhuis goedgekeurd het voorstel van Lord Dnnravon, waarbjj hst huwelijk met de zuster van de overledene vrouw is toegestaan. Daarmede is echter deze bepaling nog geen wot geworden, want het Lagerhuis moet daaraan nog zjjne goedkeuring hechten, en al bestaat er nu weinig vrees, dat, wanneer dit voorstel bij het Lagerhuis komt, dit daar 2al worden verworpen, de vrees is wel gewettigd, dat de Regeering lang talmen zal met het voorstel bij dit lichaam in te dienen, daar de Regeering omtrent dit ontwerp verdeeld is en zij zich liever schijnt bezig te bouden met het indienen van ontwerpen den vrijen handel belemmerende. In Uelqië zijn de herstemmingen ongunstig voor de liberalen afgeloopcn. De Kamer, die vó«Sr de verkiezingen 104 cloricalen, 28 socialisten en 20 radicalen of liberalen telde, zal thans bestaan uit 111 clericalen, 29 socialisten en 12 liberalen of radicalen. Te Brussel hebben de clericalen 111,818 en hunne tegenstanders 94,020 stemmen behaald; te Antwerpen de clericalen 57,044, de liberalen 43,025de cbristelijk-democraten 6234 en de socialisten 9335. Te Nijvel zijn drie clericalen gekozen en een socialist, en te Philippeville ver liezen do liberalen een hunner twee zetels aan de clericalen. De afgevaardigden, ter nationale vergadering op Creta bijeengekomen, hebben de volgende eischen gesteld: Benoeming van een ehristelijken gouverneur iu overleg met Griekenland en den bijzonderen waarborg der Mogendheden, instelling van een militie van inboorlingen, deel in de Staatslasten volgens de bevolking, economische onafhankelijkheid tegen betaling eener jaarlijksche schatting aan de Porte, kiesrecht voor de minderheden, instelling van een hof van cassatie, benoeming van vreemde ondorwijzers voor de militie en van vreemde rechts geleerden voor de organisatie der rechtbanken, waarborgen door de Mogendheden te geven voor het voortbestaan van de nieuwe toestanden. Eer dit echter alles van de Porte is verkregen, zal er nog wel wat tijd verloopen zjjn. Japan. De Japansche regeering geeft tegenwoordig een aantal armen ouders verlof hun dochters te ver- koopen, opdat het hnisgezin niet van honger omkome. De hongersnood is in Japan zelfs zoo hoog getl gen, dat de regeering dezen handel aanmoedigt. Den ouders elk offer te brengen is in Japan zeer gewoon. De minimum-ouderdom van een meisje moet 12 jaar zijn, de prijs is thans slechts 12 gulden. In gewone omstandigheden bedraagt deze 480 gulden. Amerika. Te Philadelphia is een bekend tooneelspeler, die een actrice, welke van zijn betnigingen van liefde niets wilde weten, met een paar revolverschoten doodelijk wondde, ter dood veroordeeld. Te Galveston, in Texas, spreekt men over niets anders dan het volgende geval: Omstreeks een jaar geleden doodde zekere Marie Higgins in een vlaag van drift het zoontje van een gebuur. Zij werd in hechtenis genomen, ter dood veroordeeld en opgehangen. Dit gebeurde in Mei. Na de terechtstelling werd «het lijk" aan de familie overgegeven, die er, met behulp van een dokter, in slaagde de levensgeesten weder op te wekken. Zij was gehuwd, maar een geestelijke deelde baar mede, dat haar huwelijk door het wetteljjk certificaat van haar overlijden was te niet gedaan, en zij dus opnieuw diende te trouwen. Zoo ge schiedde het. Het echtpaar vestigde zich naar een ander gedeelte van den Staat metterwoon, maar de waarheid lekte onlangs uit en men liet haar weder in hechtenis nemen, daar de overheid beweerde, dat het doodvonnis niet ten uitvoer was gebracht. De advocaat der beklaagde zegt echter, dat dit wel degeljjk is gebeurd en dat zij eenvoudig wederom levend is geworden. Woensdag j.l. brak boven Pittsburg en een aantal andere steden in West-Pensylvaniü een ge weldige storm los. Menschenlevens zijn niet te betreuren, doch de materieele schade, in eenige uren aangericht, wordt op f 2.500,000 begroot. Italië. Een galanteriekoopman te Turijn wilde onlangs 's avonds zijn winkel sluiten, toen er een wagen voor de deur stilhield, waarop een koffer stond. De bestuurder van den wagen bracht den koffer voor de deur en deelde den koopman mede, dat hij door een bepaald persoon was afgezonden. Daar de winkelier den afzender kende en zijn adres bovendien op den koffer Btond, word de zending door hem in ontvangst genomen en in den winkel geplaatst. De koopman vond het echter te laat, den koffer direct te openen en verklaarde zija bediende, dit tot den volgenden dag te zullen uitstellen. Op het punt te vertrekken, hoorde de bediende echter leven in den koffer, waarom men besloot, het deksel onmiddellijk te openen. Nauwelgks was dit geschied, of plotseling sprong er een jonge man uit de kist, die, hoewel hij ijlings door de openstaande deur ontsnapte, herkend werd als de jongste broeder van den patroon, oen verdorven sujet, die reeds herhaal del jjk veroordeeld werd. Den volgenden dag slaagde de politie er in, hem en oen half dozijn medeplichtigen te arresteeren. Engeland. Een nieuioe rekenkunstenaar. In het Aquarium ie London laat sedert eenige dagen een Duitsohe rekenkunstenaar, Herr Heinhaus, zijn buitengewone talenten bewonderen. Het is verbazingwekkend wat de man doet. Hij lost de moeieljjkste en gecompli ceerdste problemen in weinig tijd op en wanneer men niet overtuigd werd tijdens de voorstelling, dat elk bedrog totaal onmogelijk is, dan zou men Heinhaus voor een handigen bedrieger houden. Eikeen uit Het publiek heeft namelijk het recht, den zeldzaam begaafden rekenaar oeu opgave te doen. Bijna zonder na te denken trok Heinhaus den quadrant wortel uit een getal van zes cjjfors, of gat hij aan, hoeveel marken on pfennige zooveel ponden, shillings en pence togen den koers van 20,361/fl zijn. Iemand uit het pnbliek geeft hem op, hoe oud hij precies is en in een oogwenk vertelt de rekeuaar bem, hoeveel minuten hij geleefd beeft. Al deze berekeningen zijn geheel juist .en bij do eerste voor stelling was men algemeen van oordeel, dat een rekenkunstenaar als Heinhaus, te Londen nog nimmer gezien werd. In een hotel te Londen had dezer dagen een allermerkwaardigste ontmoeting plaats. Er zaten veel Amerikanen aan de table d'höte, waarvan de moesten elkaar niet kenden. Een hunner had een Engelschen vriend ontmoet en zat met dezen hardop te praten. Na eenige oogenblikken liep het gesprek over den Amerikaanschen oorlog, en de Amerikaan, die tot de federalisten had behoord, vertelde o. a., dat de soldaten van de heide partijen soms zoo dicht bij elkaar aan het werk waren in de loopgraven, dat zij met elkaar konden praten en zelfs tabak, waarvan de Zuidelijken goed voorzien waren, ruilden tegen thee, die de Noordelijken in overvloed bij zich hadden. Zelf had de verteller eens een pakje kioioe geruild tegen een pond tabak, en de geconfedereerde had hem er nog een pjjp bij gegeven. Die pijp had zijn leven gered, beweerde de man er bij, want zijn officier, die bemerkte dat hg tabak rookte, had hem geroepen, om hem te laten rappor teeren hoe hij er aan gekomen was, en toen hg terugkwam, had er juist een schermutseling plaats gehad, waarin de man, die zijn plaats had ingenomen, gedood was. Toen de man dit verhaal gedaan had, stond plotseling een groote, door de zon verbrande Amerikaan met grijs haar en grjjzen baard van de tafel op, ging naar den verteller toe en vroeg, of de Zuidelijke, die de kinine van hem had gekregen, er niet bij had verteld, dat hg die noodig had voor zijn dochtertje, dat de koorts had «Ja was het antwoord. >En zeide de federalist niet, dat zjjn kind ook met de koorts te bed lag, maar dat hij de kinine met den ander wilde deelen, ook al kreeg hij er geen tabak voor «Ik geloof het wel", zeide de ander, »dat ik dat gezegd heb". »Nu, ik was de Zuidelijke", riep de oude heer, «en hier is mijn dochter, wier leven gij hebt helpen redden, en hier is mijn kleindochter ook". Toen volgde er veel kennismaking, er werden veel handen gedrukt, en de dochter van de Noordeljjke, een weduwe die met haar vader op reis was, omhelsde de vrouw, die als kind door de voor haar bestemde medicijn genezen was. Het was een aandoenlijke ontmoeting. Kinderhandel in Engeland. Een geneesheer, die in het lot der verwaarloosde kinderen in Engeland groot belang stelt, nam onlangs eene proef, welke tot tegenhangster dienen kan van die andere, waarbjj een zijner collega's er zonder moeite in slaagde ettelijke poppen als kinder lijkjes begraven te krijgen, zonder dat, naar de uitdrukking luidt, er een haan naar kraaide. Hjj plaatste in eene courant eene advertentie, zijn verlangen te kennen gevende om een zeer jong kindje aan te nemen. Behalve eenige brieven van oplichters, die kinderen aanboden mits hjj vooraf wat geld zond, ontving hjj een brief van eene vrouw te Birmingham, waarin deze schreef: «Persoonlijk heb ik op 't oogenblik geen kind te missen, maar een van mijn buren die niet schrjjven kan en er zeven heeft, zou u voor 5 pond st. een meisje van 20 maanden of een jongen van 3 jaren willen afstaan". Iemand uit Londen schreef: «Deze is dienende om u mede te deelen, dat ik moeder ben van vjjf kinderen en dat ik wel genegen zou zjjn om mg van den jongste te ontdoen, een bengel die naar de vier jaar loopt. «Maar vooraf moet ik natuurJjjk weten hoeveel ge mjj voor den kleine geven wilt, die wezenlgk heel aardig is. Antwoordt s.v.p. terstond, omdat er andere aanbiedingen bunnen komen". Het volgende kwam uit Manchester: «Mjjnheer, tot mjjn ongeluk heb ik negen kinderen. Ik zal gaarne zien dat gij er een of twee aanneemt, meer, zoo ge wilt. Ik ben zelfs volkomen bereid om u het geheele zootje tegen denzelfden prjjs over te doen". Een menigte brieven kwamen in van tusschen- personen, makelaarB in kinderen, van wie sommigen belangstellend naar den smaak des adverteerders vraagden en kindertjes toezegden volgens bestelling. Eene dame zond photographiëu op keur. Al deze papieren zijn den minister van binnenlandsche zaken in handen gesteld. Duifschland. tterltin, 18 Juli. Onder den spottenden titel Ein MusterrevolutionSr bevat het Berljjnscbe officieele orgaan der sociaal-democratische party, de Vorwürts, een blijkbaar uit Hollandsche pen gevloeid, bifter boos artikel over Domela Nieuwen- huis. Deze beet, met zjjn groep reeds nu tegen het regelingscomité van het aanstaande internationale socialisten-congres te Londen de anarchisten en de vakvereenigingen op te zetten en zjjne rol van stokobrand met ware wellust te spelen. Met eene lange reeks aanhalingen uit hetgeen Domela Nieuwenhuis van 1880 tot 1895 gezegd of geschreven heeft, wordt de «zigzag-koers van dit mislukte agitatorsleven" .geschetst, om de kameraden in ktt buitenland duidelijk te maken «in welke opper vlakkigheid en gemeenheid deze man verzonken is". Cornelissen heet zijn «donkere schaduw", enz. Voor Domela Nieuwenhuis moot gewaarschuwd worden, staat er; hij heeft de ziekelijke zucht om, nadat zijn nationale rol spoedig uitgespeeld was, eene internationale te spelen. Hoeveel Muller's zijn er? Een statisticus heeft uitgorekend, dat, or in het Duitóohe rijk 682,691 wonen. Op elke 73 Duitscbers is er 1 Muller. België. ilMtwei'tfceil, 17 Juli. lu deern-sta zitting van den Antwerpschen Raad, waarin Jau Vau Rjjswijck wederom als burgemeester fungeerde, werd hom door den schepen Vau den Nest warme hulde gebracht. Van de tribunes klonken daverende toe juichingen, terwjjl de geheele linkerzijde opstond. Ciremann vroeg den burgemeester de manifestation van bet publiek te verbieden, waarop hij werd uitgejouwd. Ciremann betoogde dat de Regeering het oogenblik voor de benoeming tot burgemeester slecht had gekozen, 's Avonds werd Van Ryswijck in zijn woning door al de liberale vereenigingen en do schepenen gelukgewenscht en hjj moest op het balkon komen om het volk te danken, dat daarbuiten stond opgehoopt. Te Peters-Wolume, bij Brussel, is weer een moord gepleegd op eene bejaarde dame, m me. Royer, die daar met haren man, zonder eenige dienstbode, Toen de heer Royer 's avonds uit Brussel, waar hg aan eene bank werkzaam was, terugkeerde, vond hij, na lang zoeken, zijn vrouw dood in den tuin liggen, blijkbaar geworgd. In het huis waren kasten en laden opengebroken en verscheidene voorwerpen gestolen, maar het bedrag van den diefstal is niet aanzienlijk, omdat de heer Royer nooit veel geld in huis had. Een paar landloopers, die men in den omtrek van het buiten had zien zwerven, worden verdacht van de misdaad. Er zijn valsche Belgische bankbiljetten van 1000 francs in omloop. Zij zijn moeielijk van de echte te onderscheiden. Nederland. 's-Ciira venliage, 18 Juli. Bij zijne con frontatie gisterenmiddag in het militair hospitaal met het lijk van het slachtoffer van den twist op de Kalvermarkt, bleef Jan Beudeker, die als dader wordt aangewezen, zijne onverschilligheid behouden hij ontkende alle schuld en zeide don verslagcne in 't geheel niet te kennen. Verschillende getuigen, o. a. de veld-artillerist, kameraad van den doode, wijzen echter B. als den dader aan. Jan Beudeker is naar het huis van bewaring overgebracht. Volgens het Utr. Dagblad zal H. M. de Koningin in het begin van September to 's Hago hare belijdenis doen en als lidmaat der Nod. Herv. Kerk worden bevestigd. Deze plechtigheid zal geschieden in een zaal in het Paleis in den Haag; na afloop feeeren de Vorstinnen naar Soestdijk terug. Tijdens de in de vorige week te Clingendnal gehouden wedrennen heeft een heer eene portefeuille, inhoudende f 750, verloren; waarschijnlijk echter is zij gerold. De heer A. Jorjans, uit Rotterdam, sedert geruimen tjjd directeur der Internationale Crediet- en Handelsvereeniging «Rotterdam" die des zomers te ScheveniDgen verblijf houdt, gevoeldo zich Donderdagmiddag bij aankomst aan het Hollandsche Spoorstation te 's Gravenhage ernstig ongesteld. Op raad van een geneesheer, die zich op hot, perron bevond, werd de lijder per rijtuig naar zijn villa aan den Gevers Deynootweg vervoerd, alwaar hg kort daarna overleed. Rotterdam, IS Jali. Hedennamiddag weid door een moeder, wonende Leeuwcnlaan no. 9, bij de politie kennis gegeven, dat haar 8-jarig zoontje ontvoerd was door een onbekend man, wat haar door twee jongens was medegedeeld. Onmiddelljjk nadat dit ter kennis van de politie gebracht was, werd naar alle omliggende gemeenten getelegrafeerd on waren de recherche en gemeente-politie in de weer ter opsporing van den ontvoerden knaap. Tegen 5 uren mocht het aan twee rechercheurs gelukken het ontvoerde kind met zijn ontvoerder te vinden en aan te houden op den Groenendijk, tusschen Delftshaven en Schiedam, welk dijkje, een eenzame weg, loopt door het land ten zuiden van den dijk waarlangs de stoomtram rijdt. DaAr had hg zich met het knaapje afgezonderd. Beiden werden medegenomen en gebracht naar het politie-bureau aan de Lange Torenstraat, waar zij door den sub.- officier van justitie Mr. Modderman en den commis saris van politie, den heer D. M. Ebbeler, in verhoor genomen werden. Door dit verhoor kwam aan het licht, dat de ontvoerder is zekere M. S., een ongunstig bekend man, die 15 Juli j.l. uit de gevangenis werd ont slagen, waar hij 15 maanden heeft doorgebracht, daar hij ter zake van verduistering veroordeeld was. Den jongen had hij vanmiddag uit de Kalverstraat, waar de knaap met andere kinderen liep, mode- gelokt onder belofte van snoepgoed en centen te zullen krjjgen. Van de Kalverstraat af is bij met hot kind naar de Oldenbarneveltstraat geloopen, daar op de stoomtram gesprongen en te Delftshaven met den knaap er uitgestapt. Twee jongens, die hem de Kalverstraat zagen verlaten, hadden hem tot in de Oldenbarneveltstraat gevolgd en toen zjj daar beiden met de stoomtram zagen wegrijden, de moeder van den knaap gewaarschuwd. Daar er reden is te vermoeden dat door don man onzedelijke handelingen met den jongen zijn gepleegd, is hg voorloopig aan het bureau van politie in bewaring gesteld. Aan beide rechercheurs komt lof toe voor hun serieus onderzoek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1