ZIERIKZMSOIIE NIEIIWSRODE. Zaterdag 18 Juli 1896. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prfj8 per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6794. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 1—3 regelB 30 Cts. meerdere regels 10 Cts.kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" Amerika. Volgens de New- Vork Ilerald heerscht. te Now-York een paniek op de fietsmarkt en wel ten gevolge der overproductie door de vele onlangs opgerichte nieuwe fabrieken. In de laatste maand alleen hebben 25 rijwiel-firma's haar betalingen gestaakt. Ten gevolge daarvan hebben te New-York bijna dagelijks veilingen van rijwielen van gefailleerde of nood lijdende fabrikanten plaats, waarbij de fijnste fietsen, die volgens eatalogus-prjjs 100 dollars gelden, gemiddeld voor hoogstens 35 dollars worden verkocht. Ne«V-York, 16 Juli. De bekende spoorweg- koning, Comclis van der Bilt, die millioenen bezit, is door eeno lievige beroerte getroffen. Zwitserland. Bern beeft, naar men weten zal, ter eere van haar wapen een stadsberenknil, zooals Den Haag stadsooievaars laat onderhonden. De waard van liet vermaarde hotel «de Beer" te Grindelwald kocht nu in het voorjaar een jong bruintje van het bestuur der hoofdstad van het Berner Oberland, om het, tot vermaak van zijne logeergasten en ter eere van zijn uithangbord, groot te brengen, 't Ging uitnemend't beertje, dat met de zuigllesch werd opgekweekt, groeide als kool. Maar langzamerhand ontdekte de slimme Mutzli, hoe hij de deur van zjjne gevangenis kon open peuteren, en op een mooien ochtend werd nu dezer dagen eene Engelsche dame, die in het hotel logeerde, gewekt doordat bruintje bjj haar was binnengestapt, op haar bed klauterde en haar begon te liefkoozen. De miss vond dit niet alleen «shocking", maar ook minder veilig, en verzocht den hotelhouder dringend, beter voor zjjne menagerie te zorgen. En om de klandi8ie van Albion niet te verliezen, dat de overgroot© meerderheid der doortrekkende bewoners »Zum Baren" levert, heeft de waard den Grindel- walder echten alpenbeer onmiddellijk naar den dierentuin te Bazel verzonden. Oostenrijk. Te Weenen wekte deze week veel sensatie de ver giftiging van eene vrouw door haar man, die een -jong dienstmeisje wilde trouwen. Bij het onderzoek is gebloken, dat deze misdadiger, die een water- en vuurnering had, waarschijnlijk de twee vrouwen, waarmede hij vroeger gehuwd is geweest, op gelijke wijze uit den weg heeft geruimd. Bij dit derde geval zat hij met zijn derde vrouw bij zijn kinderen aan tafel en zag koelbloedig toe, hoe zij van bet vergiftigde vleesch namen. De vrouw werd ziek en stierf een paar dagen later; de kinderen, die kleinere portion hadden genomen, konden nog gered worden. Engeland. Lord Salisbury beeft Li-Hung-Chang verzocht, gedurende zijn verblijf in Engeland, van de gast vrijheid der natie gebruik te maken. Voor hom en zjjn gevolg zal te Londen een huis worden gehuurd. Dr. Jameson is uit Noorwegen te Londen terug gekeerd voor zijn proces, dat Maandag begint. Frankrijk. In de wereldberoemde likeurfabriek van de Benedictijnen te Fécamp heeft een vreeseljjk ongeluk plaats gehad. Twee fitters waren bezig met een spirituslamp een buis te soldeeren, toen de lamp ontplofte en een vat alcohol van 1400 litèr inhoud in vlammen zette. Het vat ontplofte mot een geweldigen slag en het deksel vloog in duizend stokken door het laboratorium. Een der fitters kon, ofschoon vreeselijk gebrand, zich met behulp van een ladder redden, maar de ander viel in den brandenden alcohol cn werd later, toen de brand was gebluscht, geheel verkoold gevonden. Cochefert, de chef van deu veiligheidsdienst, heeft Woensdagmorgen de zegels afgenomen van de woning van Franijois, den pleger van den psendo-aanslag op Felix Faure, en van den anarchist Boniand, die zijn daad in 't openbaar goedgekeurd had. Een huiszoeking heeft geen resultaat opgeleverd. Framjois heeft zieh bedieud Yan een revolver van 15 centimeter, een wapen, dat zelfs niet bjj de wet verboden is. Wat Bouland aangaat, men weet niet goed, wat hij eigenlijk gezegd heeft. Duitschland. In dit land kiezen de gemeenten hun eigen burge meester. Volgens de Frankf. Zeit. nu hebben de bewoners in de gemeente Oss hun stemmen bij de burgemeestersverkieziug uitgebracht op den tegen- woordigen gemeente-veldwachter 1 Iedereen in het dorp is overtuigd, dat hij de plichten van zijn ambt zal vervullen beter dan iemand anders. België. Een tuinman, zijn zoon en twee arbeiders op een buitengoed te Laeken zijn gestikt door de uit wasemingen van een gierkuil. Een van de arbeiders was in den kuil afgedaald om een gierpomp, die verstopt was, open te maken. Nauwelijks was hij vordwonen of zijn metgezellen hoorden eon doffen gil. De tuinman werd ongerust en klom hem achterna, maar kwam niet terug. Zjjn zoon en de andere arbeider daalden samen af, en toen ook deze beneden bleven, riep een arbeider die alles had gezien, om hulp. Met vereende krachten werden de vier voor den dag gehaald. Drie waren al dood, de vierde ademde nog zwak, maar de dokter slaagde er niet in, hem te behouden. Voor Antwerpen zijn aan boord van de Engelsche stoomboot Regimen" de tweede stuur man en de hofmeester in de waterballastruimte gevallen, bevangen door de stiklucht die hun tegemoet kwam, toen zjj het ruim, dat dagen lang dicht was geweest, openden. De eerste stuurman, die vaneen reddinggordel voorzien af werd gelaten, werd een oogenblik later buiten kennis opgehaald, en men had een uur noodig om hem in 't leven terug te roepen. Met haken heeft men eindelijk de twee slachtoffers opgehaald, en het bleek dat zjj al een half unr dood waren. Nederland. Ymslci'daiii, 15 Juli. Door het vallen eener petroleumlamp ontstond hedennacht brand in een kruidenierswinkel in de Elandstraat. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners nog slechts den tijd hadden om de buren te waarschuwen en to vluchtenen, daar de trap al spoedig onbruikbaar was, moesten de bovenburen bet huis van de achter zijde verlaten. "De brandweer, eenmaal ter plaatse, had het vuur spoedig in bedwang. Het benedenhuis is geheel uitgebrand; de beide verdiepingen be kwamen aan de voorzijde scbade. Gisterenmiddag werd I. I. Samson alhier wegens huurschuld uit zijno woning, Albert Cuyp- straat, geze Toen de inboedel op straat was gebracht, kon men een tafereeltje aanschouwen, ons doen denkende aan een troep zigeuners, kampeerend in 'topen veld: Samson en echtgenoot© zaten rustig aan een tafel koffie te drinken. Tusschen iederen hap in een stuk brood, sprak S. de omstanders toe, bun medodcelende, dat dit koffiedrinken slechts een voorspel was, van middag zou hij ook aan die tafel zijn middagmaal gebruiken, terwijl hij vanavond onder het blauwe hemelgewelf zijn leger zou uitspreiden. Van dit voornemen is evenwel niets gekomen, daar door een vriend de inboedel werd weggehaald en in bewaring genomen. Bij het weghalen werd door een onbekende een ruit van het benedenhuis, waar de eigenaar woont, ingeworpen. Het kleine aantal politie-agenten achtte hot toen noodig versterking aan te vragen, waarop een 20 politie-agenten verschenen, die de menigte uiteen dreven en zelfs een oogenblik van de sabel gebruik maakten. Een 4tal politie-agenten bleven tot laat in den avond het huis bewaken. Haarlem, 14 Juli. Hedenochtend te half 9 brak een uitslaande brand uit op de Oude Gracht, in het perceel bewoond door den heer Coenen. Deze heeft bovenkamers verhuurd aan een chemicus. Opeens werd in een dier vertrekken eene vlam gezien, die de gordijnen aantastte, en wel was spoedig hulp bijeen, doch te laat. om te voorkomen dat do brand duchtig om zich heen greep. De politiespuit rokte aan, doch bleek onvoldoende; de vrijwilligers van spuit 10 waren juist heden een boottocht gaan doen, zoodat de St. Bayo do brandweer moest bijeenroepen. Het geheele perceel is uitgebrand. Dank de flinke brandmuren, zijn de belendende perceelen gespaard. De bewoners' moesten met geweld uit het huis worden gehaald. Alles was verzekerd. Kaail(lalil, 15 Juli. Onder de havenwerkers eu InutloBaers alhier is beden ochtend eene werk staking uitgebroken. Het aantal stakers wordt geschat op 500. Zij vragen loonsverhooging en opheffing van den zoogenaamden «gouden ploeg", welke ploeg voortdurend aan het werk gehouden placht te worden ten nadeele van losse werklieden. Reeds sinds veertien dagen was van deze staking sprake. In den loop van den middag begaf zich reeds een vrij groot aantal werkstakers naar het station om daar de aankomst der Ministers af te wachten, terwijl andere werklieden naar het tentoonstellings terrein wandelden, nu en dan het vrijheidslied De stakers koesteren het plan heden avond tijdens het bezoek der Ministers aan de tentoonstelling en nu juist de burgemeester daarmede de handen vol heeft, een optocht door de gemeente te houden. 16 Juli. De werkstaking onder de houtwerkers is vrij algemeen, zoowel in de haven als aan de werven. De werkstakenden trekken in groepen de stad door, doch houden zich kalm. De burgemeester beeft echter versterking van politie gevraagd. Leldeu, 15 Juli. Bij een alhier wonenden hotelhouder aan de Beestenmarkt vervoegde zich Vrijdagavond een fatsoenlijk gekleed persoon, die logies vroeg en zich eene kamer deed aanwijzen. Mijnheer had een flinken tocht per fiets gemaakt en was dientengevolge hongerig en vermoeid, zoo dat hg, alvorens ter ruste te gaan, den inwendigen mensch wensckte te versterken. Een broodje met vleesch en eenige glazen bier werden smakelpk naar binnen gewerkt en vervolgens een «afzakkertje" genomen. Na nog last te hebben gegeven, hem den volgenden morgen om acht uur te roepen, ging de logé naar kooi. 's Morgens op tijd geklopt, scheen het bed hem zoo uitstekend te bevallen, dat eerst te elf uren de slaap uit de oogen werd gewasschen. Beneden ge komen, smaakte het ontbijt weer bij uitnemendheid. Na afloop daarvan was het oogenblik van betalen aangebroken; geld echter, ho maar, 't was weer 't oude liedje: koffers en een postwissel zouden volgen en dan de rekening worden voldaan. Mijnheer was toch voornemens tot na Leidschd kermis te blijven, dan zou dat wel in orde komen. De hotelhouder begon echter lont te ruiken en liet eens informeeren of de fiets, welke door den gast alhier bij een rijwielhandelaar in reparatie gegeven zoude zijn, daar werkelijk was, maar even min als geld had onze snuiter een fiets. Hij werd daarom tot het geven van nadere inlichtingen aan de politie overgeleverd, kort waarop in het hotel ontdekt werd, dat verschillende vrouwen- kleedingstukken uit een kast verdwenen waren. Een onderzoek bracht spoedig aan het licht, dat mijnheer eveneens gebrek aan verschooning had gehad, althans hg had een vermiste dames-pantalon met kantjes om zjjn beenen getrokken, ten einde zijn onderbroek te vervangen, terwjjl een nachtjapon bij hem dienst deed als hemd. Een paar tricots had hij ook kunnen gebruiken en netjes onder zijn vest aangetrokken. Daar de politie overlegde, dat dergelijke gasten beter in de gevangenis dan in een hotel thuis behoorea, werd hg ter beschikking van den officier van justitie te 's Gravenhage gesteld. 's Gravenhage, 16 Juli. Gisterenavond omstreeks half elf ure kwam in een koffiehuis op de Kalvermarkt zekere J. B., een_bekende vechters baas. Bij zgn komst in de herberg waren daar alleen de bejaarde vrouw des huizes en een andere vrouw. Nauwelijks binnen, dreigde hg de oude vrouw met een dolkmes. Inmiddels waren twee veld-artille- risten binnengekomen en bet gevaar ziende waarin de oude vrouw verkeerde, wilden zij haar te hulp komen. B. zag dit en op één hunner toevliegende, bracht hg hom een steek in den rug toe, waarvan iijj eenige oogenblikken later overleed. De veld artillerist was F. uit Rotterdam, die heden met groot verlof zou vertrekken. De dader is gearresteerd. De Eerste Kamer komt weder bijeen op Woensdag 2 Sept. a.s. 'i Ret plan is aldus meldt de Schr. der Haagsche Kroniek ia de N. Or. Cl. om dadelgk na het adres van antwoord op de troonrede, in de nieuwe zitting bjj de Eerste Kamer het groote werk, de kieswet, te voltooien. Er blijven dus drie maanden over om de invoering der wet voor te bereiden, waarvoor voel te doen is; maar grooten- deels is alles gereedde minister van Houten moet zelfs de aanschrijvingen aan de commissarissen der koningin, met de noodige instructies, formulieren enz. voor de gemeentebesturen modelstembiljetten en kiezerskaarten, beschrjjving van de couloirs, met teekening, alles kant en klaar hebben, zoodat, als morgen de wet in 't Staatsblad kon verschijnen, daags daarna de geheele regeling in werking zon zijn te brengen, voor zooveel dit van den minister afhankelijk is. Rotterdam, 15 Juli. Wjj hebben eer gisteren melding gemaakt van een brutalen diefstal van 800, ten huize eener bejaarde, alleenwonende dame aan den Schiedamsehen Singel, door twee mannen, die zich als belastingbeambten voordeden. In verband daarmede vernemen wjj nog het volgende Dinsdagmorgen begaf het dienstmeisje van mevr. wed. A. A. Starrenborg, een dame van 66 jaar, wonende Schiedamsehen Singel no. 60, als gewoonlijk zich naar haar dienst, waar haar ditmaal, lioe zij ook belde, niet werd opengedaan. Ten hoogste hierover verbaasd, en ziendo, dat de ramen aan den tuinkant en den voorkant open stonden, begaf het meisje zich naar den zwager harer mevrouw, deö heer Egbert Em men, wonende Sehiedamsehe Singel 21, die eveneens op zjjn bellen geen antwoord kreeg, zoodat er niets anders overbleef dan de politie hiervan kennis te geven. Vergezeld van een agent begaf de onderinspecteur Alberda zich daarop naar de woning van de wed. S. Met behulp van een ladder klom men door het raam, waarna de straatdeur aan de binnenzijde kon worden geopend en begaf men zich naar de voorkamer waar niets ^verhoop gehaald bleek te zgn, en waar alles, zcoals alle dagen. Op de achterkamer gekomen bleek het bed onbeslapen, terwijl er een mandje met sleutels op de tafel stond. Eindelijk op het zolderkamertje vond men de bewoonster. Zjj lag met het aangezicht op den vloer, de handen met touwen op den rug vastgebonden, en een witten zakdoek in den mond. Het eerste werk der politie was natuurlijk den zakdoek voorzichtig te verwijderen en de handen van het slachtoffer los te maken. Het aangezicht der dame was met bloed bedekt, waarschijnlijk ten gevolge van neusbloeding, terwijl zij door den val een blauw oog bleek bekomen te hebben. Dr. Klin- kert verleende haar spoedig zijn hulp, nadat zjj door de politie naar beneden gedragen en te bed gelegd was. Zij sprak zulke onsamenhangende woorden, dat men aanvankelijk aan verstands verbijstering meende te moeten denken. Inmiddels zette de politie haar onderzoek voort, en bleek het haar dat een kast was opengemaakt, en een portefeuille met nagenoeg /"800 aan bankpapier daaruit was ontvreemd. Een spaarpot met bijna f 50 was onaangeroerd, en een blikken trommel in de bovenste lade met plusminus f 30.Q00 aan effecten bleken de dieven, hoe wakker ook, niet te hebben opgemerkt. Ook gouden en zilveren voorwerpen hadden zij laten liggen. Volgens de verklaring der bestolene hebben Maandagavond twee als heer gekleede personen, leeftjjd 25 tot 30 jaar, aangebeld, zich voordoende als «heeren van de belasting", en gingen zij, zonder dat de bewoonster argwaan koesterde, naar boven, waar zij begonnen met de kamer op te meten, om op den zolder gekomen de weduwe in een oogwenk te knevelen. De commissaris van politie der 4e afdeeling, de heer J. G. Inhnlsen, de inspecteur, de heer Theunissen, en twee rechercheurs, met bekwamen spoed ter plaatse, hebben terstond het onderzoek in deze zaak in alle richtingen voortgezet. Reeds werden twee personen aangehouden, doch weder op vrjje voeten gesteld. Gelukkig gaat de dame, wier •toestand aanvankelijk reden tot bezorgdheid gaf, van lieverlede vooruit. De politie is er nog niet in geslaagd nadere aanwijzingen te verkrijgen omtrent do twee mannen, die bij mejuffrouw S. op den Schiedamsehen Singel den brutalen diefstal van f 800 pleegden; ook het signalement der misdadigers heeft zij nog niet met zekerheid kunnen opmaken. Een twist, welke hedennamiddag in een koffiehuis in de Tulpstraat plaats had, deed de Feyenoordsche politie tusschenbeide komen. Zij was daardoor getuige van verwijtingen, die bezoekers den koffie- hnishouder deden. De omstandigheid dat het woord dynamiet daarbij een hoofdrol speelde, deed de politie een stuk dynamiet in beslag nemen, in vorm en grootte met een rolletje centen overeenkomende, dat de koffiehnishouder onder zijn berusting had. De man, een Duitscher van geboorte, tot nader onderzoek voorloopig aangehouden en naar het bureau aan de Nassaukado gebracht, zeide deze ontplofbare stof in Duitschland van een mijnwerker fekregen te hebben. Het rolletje dynamiet is aan at politiebureau gedeponeerd. A1 blasgcrdaill, 16 Juli. Naar men verneemt bljjft de verdachte Willem Jansen, die zich te Dordrecht in voorloopig arrest bevindt, hardnekkig alle schuld aan de misdaad ontkennen. Tot dasver is het geredde meisje, Marigje Kloot, nog niet met hem geconfronteerd, met het oog op haar zenuw- aclitigen toestand; jammer dat ook anderen haar niet met ruBt kannen laten. De door de geneesbeeren Haastertvan Alblasserdam en Brands van Papendrecht op last der justitie gehouden schouwiDg over het lijk van het verdronken meisje Baartje Adriana Kloot, heeft aangetoond, dat geen geweldpleging beeft plaats gehad en haar dood alleen door verdrinking is veroorzaakt. Het sohrammetje aan haar hoofd is vermoedelijk ver oorzaakt door de haak, waarmede het lijk werd opgehaald. Iloedekenftkei'ke, 15 Juli. De gemeente raad benoemde hedett tot secretaris den heer G. J. C. Noothoven van Goor, ambtenaar ter griffior aldaar. Goeg, 17 Jnli. De meeting, uitgeschrevon door de anti-revolutionaire kiesvereeniging, waarin zou optreden jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman, werd door ruim 200 personen bjjgewoond, Men begon en eindigde met gebed. Daarna zette de heer Loh man al zijn grieven uiteen tegen. dr. A. Kuyper. Enkelen misschien uitgezonderd, zullen bijna allen den heer L. gelijk gegeven hebben. Maar als men nu in de gelegenheid werd gesteld ook dr. Kuyper te hooren, zou de meening wellicht anders worden. In ieder geval, het optreden van den heer L. was kalm, bezadigd en waardig. Zgn houding tegen over de kieswetten Tak en van Houten heeft hg duidelijk uiteengezet. Velen zullen met zeer veel genoegen de meeting hebben bijgewoond. Drama te Blirgll. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd alhier een verschrikkelijk drama afgespeeld. Nauwelijks had de torenklok één uur verkondigd, of er werd een ijzing- wekkenden hulpkreet gehoord, gevolgd door het rinkelen van stukgeslagen vensterruiten. De uit hunnen slaap opgeschrikte bewoners ijlden, half gekleed, naar de achterdeur, waar het geluid van daan kwam. Deze deur te openen was het werk van een oogenblik, en nu staarden vier slaap dronkenen iu het doodsbleeke gelaat van de buur juffrouw, die met sidderende stem vertelde, dat er een inbreker bij haar aan het werk was. Terstond werd besloten den indringer in zjjn misdadig voornemen te verhinderen. Met doodsverachting op het gelaat, traden twee der eerstgenoemde personen, gewapend met kaars, wandelstok en tang, het huis binnen. Na veel zoekölis werd de misdadiger ontdekt, en nu volgde eene worsteling, te verschrikkelijk om te beschrijven. Genoeg zij het te vermelden, dat de deugd over de ondeugd zegevierde on u' inbreker weldra zielloos ter neder lag. Nadat dc juffrouw haren innigen dank aan hare rpdders betuigd bad, werd het Ijjk opgenomen en naai de politie gebracht! Mis, waarde lezer, het werd in den tuin geworpen; het was n.leen vleermul Brounersbaven, 15 Juli. In de heden alhier gehouden raadsvergadering werd als raadslid geïnstalleerd de heer C. Braam Mz. en tot Wet houder verkozen de heer Johs. Lopse Kocko, in do plaats van den heer H. Beekman, vertrokkon uit deze gemeente. Klerlkzce, 17 Jnli. Programma van bot 3de zomer-concert, te geven in de sociëteit «Ons Genoegen" op Zondag a.s., 's avonds half acht. 1. Homtöage a l'Armée, Marche militaire, C. Bender2. Ouverture, Cavalerie Légère, Suppe3. Elfentanz, R. Eilenberg4. Fantaisie, sur le Coeur et la Main, A. Govaert; 5. Czardas, N. A. Bouw man; 6. Fantaisie, Rigoletto, Verdi7. Soirée d'Été, Yalse, Waldteufel; 8. L'Etudiant pauvro, Fantaisie, C. MiUöcker. De St. Ct. van Dinsdag 14 Juli bevat een wijziging in de statuten (art. 12) der naamlooze vennootschap «Zierikzeesche Stoombootmaatschappij" te Zierikzee. w van den minister van fiaanctën zgn, met ingang van den len Augustus a. s., benoemd tot deurwaarders der directe belastingente Zierikzoo L. J. Langeweg, klerk ter inspectie van 's rijks belastingen te Sittarden te Terneuzen F. Werps, thans deurwaarder te Boxmeer en te Winsum (Grn.) F. S. Sjoerdsma, thans deurwaarder te Oostburg. Voorts is benoemd tot assistent-deurwaarder der dir. belastingen te Amsterdam (7e kantoor) L. D. Oosterveld, thans deurwaarder te Goes. Op de ljjst van aanbeveling ter benoeming van een secretaris te Hoedekenskerke staat als no. 2 de heer A. J. van Luijk, le ambtenaar tor secretarie te Lichtenvoorde, vroeger te St. Annaland. Bij kon. besluit is met ingang van 15 Juli j 1. aan den klerk der 2e kl. ter directie van de Rijkspostspaarbank te Amsterdam J. K. Pilaar, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking. De «Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van nijverheid", die dezer dagen hare 119de alge- meene vergadering te Haarlem hield, telt tegen woordig 1563 leden. Benoemd werd tot Directeur (lid van het Hoofd bestuur) de heer A. H. W. v. d. Vegt, President van het Departement Zierikzee. De heer J. F. Cremer heeft het hoofdbestuur der maatschappij van nijverheid 5000 overhandigd als eerste bijdrage van een onbekende in den bouw van een nieuw Koloniaal Museum. De volgende algemeene vergadering zal to Breda plaats hebben. Naar men verneemt zal het aantal hoofd commiezen der postergen binnenkort wordon uit gebreid. Het uitgebreid onderzoek op gestelde vraag punten, dat onlangs bjj het dépot van discipline werd gehouden, schjjnt geen termen op te leveren tot strafvervolging. Maar art. 2 der wet van 14 November 1879 (Stbl. 191) verbiedt, onvoorwaardelijk, ferom-sluiting in de boeien, en bjj het dépot te Vlissingen (wellicht ook elders) wordt in sommige gevallen een soort van sluiting toegepast, die er toch heel veel aan doet denken. Thans hoeft do

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1