ZIERIKZEESCIIE NIEKWSB0DE. Dinsdag 14 Juli 1896. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prjjs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-Amerika, Transvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. - No. 6792. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kannen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de „Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" Kostelooze Koepokinenting en Herinenting op Woensdag den 15 Juli e.k., des namiddags te half twee 11111% in bet gebouw voor lijders aan besmettelijke ziekten, staande in de Sint-Autonie- of Manhuisstraat, wijk C No. 80. Onveiligheid Vaarwater. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van zeevarenden, die daarbij belang kunnen hebben, dat in den loop der maanden Juli, Augustus en September e. k. seliietoolenintren zullen plaats hebben in de stelling van den Jleider: a. Van het fort FiyUtliiiu, op 2 dagen hij nacht, op twee voor anker liggende vletten in het Selmlpeii- Kut; b. Van het fort Erfprins, op een schijf, welke in zee gesleept wordt, binnen e$n sector van 50°, tusschen de peilingen fort Ërfprins Z. 15° W. en Z. 35° O. of op een schijf in de richting van den Razenrten Bol; c. Van da batterij Knap Hooicl, op een borst wering op de Onrust: dat op de dagen, dat gevuurd wordt, van bet betrokken fort en van de Reddingkaap op de Onrust, een roode vlag zal waaien, van minstens één uur vóór deii aanvang der oefeningen tot het einde daarvan; en dat bovendien groote waarschuwingsborden aan den ingang der haven en op het buiten-talud der batterij Visclimarkt zullen worden geplaatst, vermeldende waar en in welke richting dien dag gevuurd zal worden, terwijl bij liet nachtelijk vuren bemande vaartuigen beneden en bovenstrooms der vletten geposteerd zullen worden, ten einde elke nadering van eenig vaartuig aan liet vurende personeel te seinen en het vuur tijdig te doen staken en worden 2 roode lantaarnlichten verticaal boven elkander getoond van het fort K\jlc<luin. Zierik7.ee, den 12 Juni 1896. De Burgemeester voornoemd, CM. W. VERMEIJS. Japan. Berichten uit Japan melden, dat de ellende onder de slachtoffers van den laatsten watervloed zeer groot is. Er zijn duizenden gewonden en bonderden sterven tengevolge van gemis aan genees kundige Anderen sterven van honger. Volgens de officiëele opgaven zijn bij den laatsten springvloed in Japan 846 menschen om gekomen en 840 huizen weggeslagen in de prefectuur Awomori: in de prefectuur Iwate 23309 menschen en 5920 huizen; in de prefectuur Miyagi 3344 menschen en 715 huizen. Bovendien bedraagt het aantal gewonden in Awomori 213, in Iwate 23840, in Miyagi 1184. Amerika. Men schrjjft uit New-York: Dezer dagen helderde de directeur der staats gevangenis Sing-Sing bij toeval een geheim op, dat reeds drie jaar lang als een onoplosbaar raadsel beschouwd was. Hij was bezig een gat te graven dicht bij don muur van het machinehuis, toen plotseling de grond onder hem wegzonk en hij in een nauw ondergrondseh kamertje belande, dat voorzien was van provisies olie, water, een theepot met thee, een lamp enz. De aanwezigheid van dit kamertje verklaarde onmiddellijk de ontsnapping in Juni 1893 van ten gevangene, wiens gevangenis kleding niet lang daarna op een boerderij in de buurt werd gevonden. Bij was machinist en werkte met een stoker samen in het machinehuis. Men had zich nooit knnnen begrijpen, hoe de man ontsnapte, terwgl negen dagen lang het machinehuis en de geheele baart eromheen streng bewaakt was. Na den negenden dag werd de wacht ontslagen en be schouwde men den man als ontsnapt, en toen was het betrekkelijk gemakkeljjk voor hem om verder te ontvluchten. Het klinkt als een gedeelte uit een Bensatie-roman, en de held van het avontuur zal zeker onder zijn vrienden een gefêteerd man zjjn. Spanje. Te Peraleda de la Mata is een 30-jarige vrouw, Rosa Rujo, gevangen genomen, die niet minder dan zes kinderen had vermoord. De vrouw die vermoedelijk krankzinnig was lokte dertien kinderen, tusschen de 2 en 10 jaar, met lekkers en speelgoed in hare woning, sloot hen in een kamer op en kwam telkens een kind halen, om het in een put achter haar huis te werpen. Toen zij er zoo acht iD de diepte had goworpen en het negende kwam halen, vond zij de kamer ledig. De vgf overgebleven kinderen waren ontvlucht. Nu sprong Rosa, bevreesd voor ontdekking van hare gruwelijke misdaden, zelve in den put. Maar het was intusschen ruchtbaar geworden wat zij had gedaan, en men haalde haar uit den put, volkomen ongedeerd. Ook twee der kinderen werden nog levend opgehaald; maar de zes andere kleinen waren allen dood. Slechts met zeer groote moeite kon dc politie de moordenares tegen de woedende volksmenigte, die haar wilde verscheuren, beschermen en haar heel- hnids in de gevangenis brengen. Den 24en Mei spoelde op het strand in de nabijheid van Fuenteventura een kist aan, waarin zich het lijk bevond van een 20-jarige vrouw, getooid in een prachtige zijden japon. De ooren waren versierd met diamanten bellen en aan de linkerhand prgkten twee diamanten ringen. Het lichaam was vreeseljjk verminkt; het hoofd ver toonde drie diepe wonden en de oogen waren nit hun kassen gerukt. Onmogelijk kon de indontiteit van het Igk worden vastgesteld; alle onderzoek bleef vruchteloos en men had reeds de verdere pogingen, om achter deze geheimzinnige misdaad te komen, opgegeven, toen een Spanjaard van het eiland Ferro in het verminkte lichaam zijn dochter herkende. Nu kwam aan het licht, dat de moord ©en wraakoefening was van een gewezen vriend van den vader. Rusland. In geen jaren heeft men in Zuid-Rusland zulke aanhoudende en hevige hagelstormen bijgewoond, als die, welke in de laatste drie weken enkele gedeelten van den Taurida en Polen hebben geteisterd. In het eerste gouvernement worden tal van kinderen gedood door de hagelsteeuou, die zoo groot waren als okkernoten. Verscheidene dorpen in deu omtrek van Simferopol werden letterlijk door de geweldige hagelbuien gebombardeerd. In het geheele district bleef geen glasruit heel, het vee werd gedood of gewond, de graangewassen, boom- en wijngaarden, tabaksaanplantingen, kortom al het te veld staande werd verwoest, terwijl een groot aantal landbouwers ernstige verwondingen bekwamen, alvorens zij een schuilplaats konden viuden. Iu het grootste gedeelte van Zuid-Rusland, speciaal in de Krim, heersoht een buitengewone hitte. Engeland. De weduwe vau baron Hirsch heeft ter bevorde ring van de emigratie der Russische joden naar Argentinië 100 millioen frs. geschonken. Het leven van den Engelschen soldaat. De Eugelsche soldaat leidt een kazerneleven, dat zijn Hollandschen collega zou doen watertandon. Bij het ontbijt gebruikt hij koffie met brood en boter; hg den tweeden maaltjjd worden hem de volgende spijzen voorgezet: Zondag: gebraden vleesch, aardappelen, pudding. Maandagragoüt, aardappeleu, rapen. Dinsdag: gebraden vleesch, kool en aardappelen. Woensdag: schapen vleesch, aardappelen. Donderdag: ragoüt, aardappelen. Vrijdag: gebraden vleesch, krooten, aardappelen. Zaterdag: schapenvleesch aardappelen. Dan volgt de derde maaltijd, bestaande nit thee, brood eu boter. De gewone soldaat ontvangt vier shillings en zes pence per week. De onderofficieren verdienen 2 shillings, 75 pence per dag, de fouriers en de sergeanten-majoor 6 shillings, 25 pence per dag. De soldaat verbindt zich voor 12 jaren, waarin zijn reservejareu zijn begrepen. Na verloop van dezen tijd ontvangt bij een gratificatie van 36 pond sterling. Een recruut kan .na drie maanden het leger verlaten, maar hg moet zjjn uitrusting teruggeven. De dienst is niet zwaar en gelijk verdeeld. Iedere kazerne heeft haar uitspanningslokalen en haar leeszalen. Als de diensttijd van den soldaat om is, verschaft de Staat hem een nieuw burgerpak. Waarlijk een niet onbenijdenswaardig bestaan. Duitschland. De oudste candidaat in de Theologie. Onlangs stierf te Greifswald de oudste candidaat in de Theologie in Dnitschland, op den ouderdom vau bijna 70 jaar. De overledene was bijna zjjn geheele leven ingeschreven aan de Theologische faculteit te Greifswald, zonder dat hjj ooit aanvechtingen gevoelde om examen te doen. Dit had zijn reden. Een verre bloedverwant, een rijk man, had hem zijn vermogen nagelaten op voorwaarde, dat bij er de rente van kon genieten zoolang hg studeerde en zonder aanstelling was. Later zou het vermogen aan enkele gestichten tongoede komen. De candidaat was leep genoeg, tot aan zjjn levensavond te »slu loeien". Op het oude kerkhof te Greifswald ligt nog een candidaat in de Theologie begraven, die het echter slechts tot 64 jaar bracht. Nederland. Maastricht, 11 Juli. Van »betrouwbare zijde" wordt aan het Volksdagblad bericht dat eene poging van de heeren A. C. Wertheim, A. Prins en Jhr. Alberda van EkeDstein bij den heer Louis Regout, lid der Eerste Kamer, om de werkstaking te doen eindigen, is mislukt. Voor de glasslijpers (4de lijst) is bij de heeren Gerritsen c. 8. ontvangen f 350.80. Van het bestuur der glasslijpers is bjj voornoemde heeren bericht ontvangen dat de inkomsten voor de wekelgksche uitkeering, langs andere wegen tot hen komende, aanzienlijk heneden het benoodigde bljjven en dat het bestuur van den Alg. Ned. Diamantbewerkers-Bond, smet verwijzing naar het geen bjj de heeren Gerriten c. s. wordt ontvangen, verdoren steun geweigerd heeft. Per Dis, 10 Juli. Dat de afrekening voor den matroos niet mee zou vallenwas wel te denken, daar de visch daarvoor te laag in prijs staat. Zoo treurig als het blijkt, had men het echter niet verwacht; »de Festina Lente", stuurman J. Noordzijb. v. heeft bij de afrekening aan de matrozen slechts f 26 per kop kunnen uitkeeren. Als men nu nagaat, dat meu voor dit bedrag 7 weken in zee is geweest, is het zeer goed te begrijpen, dat de toestand van vele gezinnen niet gunstig is. Wlissiogen, 11 Juli. Heden vertrok van de werf der Koninklijke Maatschappjj »De Schelde" het aldaar gebouwde stoomschip oKoniugin Wilhel- mina" van de stoomvaart-maatschappij Nederland te Amsterdam, bestemd voor haren maildienst op Java. Dit schip, waarvan reeds vroeger bij het te water laten eene beschrijving werd gegeven, vertrok naar Nieuwediep, na beladen te zijn met ballast tot op 20 voet gemiddelden diepgang. Het zal Maandag a.s. in tegenwoordigheid van de verschillende direction en commissarissen, alsmede een groot getal genoo- digden met hunne dames, ter reede van Texel op de gemeten mijlproef varen en na afloop daarvan een pleiziertocht maken naar zijae bestemmings plaats Amsterdam. Middelburg, 11 Juli. Een sleperspaard op hol! Albier sloeg j.l. Vrijdagmiddag een paard, gespannen voor een met steen beladen wagen, op hol. Het dier, dat niemand in zijn vaart dorst te stuiten, rende ongestoord straat in, straat uit en werd eindelijk met vereenigde krachten op een der buitensingels tot staan gebracht, gelukkig zonder ongelukken veroorzaakt te hebben. 't Was juist even vóór het uitgaan der scholen. Omtrent het verzoek der Visschersvereeniging te Philippine aan de Prov. Staten om ondersteuning vau haar adres aan de Regeering om uitdieping der haven, door het verleenen van een rijkssubsidie, adviseeren Gedep. Staten tot inwilliging. Ter toelichting zeggen Gedep. Staten dat bedoelde haven, waarin geonerlei stroomschuring is, alleen door voortdurende uitbaggering of nitgraving, tot zoodanige diepte kan worden gehouden, dat zjj voor. de visschorsvaartuigen nog bruikbaar blijft. In het vorige jaar werd zij tot 1.70 M. benedeu hoogwater uitgediept, voor welk werk door het Rijk een subsidie van f 1750 werd verleend, doch thans is de haven weder aangezand tot ongeveer 0.90 M. beneden hoogwater, behalve een klein gedeelte, dat in de laatste weken voor rekening der gemeente tot 1.50 M. beneden hoogwater werd verdiept. Er bestaat dus inderdaad weder behoefte aan uitdieping en deze zal zich telkens na korter periode en in sterker mate doen gevoelen, tengevolge vau den toestand van verlanding, waarin de Brakman verkeert. Dit zal vcrmoedelgk nog eenige jaren dnron totdat door verdere opslibbing der geulen in den Brakman, de haven van Philippine niet meer te bereiken zal zjjn. Ierseke, 11 Juli; Gisteren omstreeks 12 uur werden de bewoners dezer gemeente uit huune slaap gewekt door het geroep van »brand I" Weldra bleek het, dat de schuur van de Wed. van der Burgbt in volle vlam stond. Twee rijtuigen, een egge, een ploeg en een wagen, die zich in de schuur bevonden, zijn een prooi der vlammen geworden. Het was 8 Jan. elf jaar geleden, dat op dezelfde hoeve ook de schuur door brand was vernield. Evenals toen, is ook nu de oorzaak onbekend. Zaterdag middag viel een meisje vau negen jaar, dat met andere kinderen naar zwemmers stond te kijken, in de haven. Gelukkig was de Bchipper P. Pols in de nabijheid, die het kind van een wissen dood wist te redden. In de afgeloopen week heeft een jongen, door middel van een valschen sleutel, inbraak gepleegd in een bewoond huis, waarvan de bewoners afwezig waren. Behalve eenige voorwerpen van weinig waarde, heeft bjj uit een kistje eenig geld mede genomen. M'issen kerke. Voor 2 jaren vorloor bjj het ploegen zekere J. v. B. zjjn horloge. Deze week werd bij het omploegen van braakland het uurwerk weer boven geploegd. Als een bijzonderheid kan dienen dat, na opge wonden te zijn, het bleek er niets aan te mankeeren en het even secuur den tjjd aanwjjst als voor 2 jaar. Scherpenissc, 12 Juli. Veenbranden zijn vreemd in de provincie Zeeland. Toch is hiervan een voorbeeld in 't klein te zien geweest, in de Weihoek, onder de gemeente Poortvliet. Daar ligt nameljjk sedert eenigen tjjd langs den kant eener sloot een kade van gedolven derrie of veengrond. Door de felle zon van Donderdag en vorige dagen kurkdroog geworden, schjjnt hjj met vuur in aan raking gekomen te zijn; tegen den avond althans was de geheele dam een klomp vuur geworden. Het gevaarlijke in dezen was, dat in de onmiddellijke nabijheid zoo goed als rijp koren te velde staat. De brandweer van Poortvliet kwam spoedig ter plaatse en was weldra den brand meester. Door .het stille weer is de schade gering gebleven; was er wind geweest, dan was zeker al het koren van de omliggende velden een prooi der vlammen geworden. Staveuisse. In de Woensdag gehouden vergadering van den dijkraad van het calamitous waterschap Stavenisse deelde de voorzitter mede, dat Ged. Staten hebben goedgekeurd, f 10,000 voor 't Grootboek af te scbrjjven, ter tegemoetkoming iu de oeververdediging en dijksverhooging van genoemd waterschap. Naar aanleiding van het breken van het laatstgezonken stuk werd op voorstel van het bestuur besloten om het gedeelte, waar het afgebroken stuk zou moeten liggen, met steen te bestorten, d. i. eene oppervlakte vau 1020 M2, Aan Ged. Staten zal machtiging worden gevraagd om de helft met gewonen Bteen en de andere helft met afval van gewonen steen te mogen bestorten. {De Z.) Zierikzec. 13 Juli. Geslaagd hg het Zaterdag 11. te Maastricht gehouden examen voor apothekersbediende mej. S. W. Gasille, geb. alhier. Bij het 3e reg. infant, gebonden examen voor den cursusis o. a. geslaagd de serg.-tit. M. J. Adriaanse van Zierikzee. Donderdag 16 Juli zal jhr. mr. De Savornin Lohman te Goes voor zjjn kiezers optreden. Te Zaamslag is Vrjjdag feesteljjk gevierd de honderdste verjaardag van Megelina Leunis, wed. H. Moens. Het dorp was in vlaggentooi en voor de woning der oude vrouw was een nette versiering aangebracht. Megelina Leunis werd den lOen Juli 1796 geboren op het Zaamslagsche Veer en huwde op 19-jarigen leeftijd met Hendrik Moens. Na een echtvereeniging van 57 jaren overleed deze in 1872 in den ouder dom van 82 jaar. Uit dit huweljjk werden geboren 13 kinderen, waarvan thans nog 8 in leven zijn; de oudste is 74, de jongste 55 jaar. Deze kinderen hebben 19 kinderen en 28 kleinkinderen, zoodat te zamen 55 afstammelingen van de honderdjarige in leven zjjn, meest allen in die streken wonende. Het vrouwtje woont thans 66 achtereenvolgende jaren te Zaamslag, nog altijd in hetzelfde huis bij een harer kleinkinderen. Zij geniet steeds een goede gezondheid. De oogen veroorloven haar niet meer te lezen, naaien of breien, doch wel kan zij groote voorwerpen onderscheiden. Het gehoor is nog uit stekend, evenals de eetlust; haar geheugen is ook nog zeer goed. De kerkeraad der Goref. gemeente bezocht de jarige en zegde een geschenk toe, terwijl een com missie uit de ingezetenen haar een mooie fauteuil en een mandje Tokayer aanbood. 's Middags bracht een muziek- en zanggezelschap haar een aubade en 's avonds had een volksconcert plaats. De Wereldkroniek bevat o. a. de volgende platen: Li-Hung-Chang, aan het Hotel des Indes" in het Tijtuig stappende, een gezicht binnen Kota- Radja en een plattegrond van die vesting het lijk van den Prins van Oranje-Nassau bij de Nieuwe Kerk te Delft; een afbeelding van de marmeren grafplaat; het portret van den op Atjeh gewonden ln luit. H. M. Vis, enz. enz. Door »Het Nut van het Algemeen" is te Amsterdam een perceel aangekocht in de Laurier straat. Behalve een lees- en biljartkamer voor de jongens, wordt er een keuken ingericht, om meisjes koken te leeren. De keuken wordt eenvoudig zeer practisch ingericht. De ruimte is voldoende voor. 12 leerlingener is goed berging voor steengoed en pannen en een uitstekende ventilatie. Dé inrich ting zal hoogst eenvoudig zjjo. Men hoopt met de lesseu in October een aanvang te kannen nemen; deze zullen des avonds worden gegeven met het doel, den eenvoudigen werkmanspot te leeren bereiden en de grondbeginselen van waren kennis en voedingsleer in wat ruimer kring bekend te maken. Een gediplomeerde onderwijzeres zal met het onderwjjs belast worden. Men verneemt dat de Nederlandsche justitie de uitlevering heeft aangevraagd van den luitenant kwartiermeester M. L. J., die zich te Antwerpen bevond eu zijne papieren te Leiden opvroeg ten einde te Antwerpen in het huweljjk te treden. Al vorens evenwel de Belgische Regeering aan het verzoek tot uitlevering kon voldoen, schijnt de voort vluchtige luitenant lont geroken te hebben en heeft hij zjjn domicilie naar Frankrijk verplaatst. De vorige week is te Utrecht weder een slachtoffer gevallen van het doorslikken van pitten bij het eten van kersen. Een dochtertje van v. L., wonende op het Visschersplein, kreeg het, na eene groote hoeveelheid kersen met de pitten verorberd te hebben, zoo benauwd, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, wat echter niet baatte. Als laatste redmiddel werd het meisje naar het stedelijk ziekenhuis overgebracht om eene operatie te ondergaan. Zij is twee dagen na de operatie overleden. Zekere M. R. te Nijmegen, pas uit de gevaugenis ontslagen, wiens hond, tijdens zjjn gedwongen af wezigheid, bg een dierenvriendin een kosthuis had gevonden en die dit kosthuis weer had opgezocht, ontstak daarover zoo in woede, dat hij een broodmes greep en het goede trouwe dier daarmede den hals afsneed en op de straat neder wierp voor de woning van haar, die het dier zoo trouw had opgepast. Nog worstelend met den dood, werd het dier door een agent van politie, die op de wreedaardige handeling van den onverlaat was toegeschoten, van de straat opgenomen en verder uit zgn lijden geholpen. Men schrijft aan de Tel.: Op verschillende plaatsen in het Oldambt, maar vooral in de gemeente Midwolda, werd den vorigen winter erg geklaagd over de aanwezigheid van tal rijke ratten in woningen en schuren, vooral ook in de laatste, de bergplaats immers van zooveel, waarop deze langstaarten gading maken, 't Schgnt wol, dat er te Midwolda voor velen nog in lang niet een einde zal komen aan dit opgedrongen, zeer onwel kom bezoek. Er zjjn er, die reeds zeer wel voorziene nesten (soms tien jongen), het een na het ander vernietigden en nog op klaarlichten dag deze dragonders om huis of schuur zien draven. Allerlei lagen zgn het geboefte reeds gelegd, maar het een helpt vaak zooveel (aan den schralen kant altgd) als het ander, daar men gewoonlgk in conflict komt met de eigen schap dezer knagelgnen, die het aanzgn gaf aan de spreekwjjze: een oude rat op de beurs. Zelfs zgn er, die in allen ernst met een oud geweer er op los trekken, 't Is ook zoo lastig niets voor deze dieven te kunnen verbergen, dag en nacht door de lawaaimakers geplaagd te worden. En katten zgn juist zouden daarom de ratten feestvieren 1 in Midwolda erg dun. Een besmette lijke huidziekte deed er velen sneuvelen. Enkelen verloren in een jaar tijds 5 of meer katten, zoodat er landbouwers zjjh, die er zelfs geen enkele meer hebben. Een eigenaardige nijverheid. De Bakkers-Bonds Gt. ontleent aan een Ameri- kaansch vakblad de volgende bijzonderheden betreffende de vervaardiging van papieren meelzakken. Deze ng verheid heeft haar ontstaan te danken aan den Amerikaan Arkell, zoon van een landbouwer te Canajohariein den staat New-York. Toen nameljjk tjjdens den oorlog tusschen de Noordelijke en Zuidelgke staten van Noord-Amerika de prjjs van het linnen zóódanig steeg, dat het vervaardigen van linnen zakken bijna een onmogelgkheid werd, kwam getoemde heer Arkell op het denkbeeld om naar eene andere grondstof om te zien. Na ver schillende pogingen slaagde hg er eindelgk in om eene papiersoort te vervaardigen, waarvan oene strook ter breedte van een duim, 100 pond kon dragen, en na talrijke verbeteringen is 't hem gelukt die Bterkte te brengen op bijna 200 pond draag vermogen Yoor eene strook papier van dezelfde breedte. Sedert heeft die nijverheid zulk eene vlucht genomen, dat tegenwoordig door den heer Arkell (die zich ter uitbreiding zijner zaken inmiddels had verbonden met zekeren heer Smiths, tengevolge waarvan de firma thans luidt: Arkell en Smiths), 35 millioen zakken per jaar worden geleverd. De prjjs per 1000 stuks bedraagt ongeveer 9 a 10 centen per stuk, hetgeen een aanmerkelgk ver schil maakt met den prijs der linnen zakken. De heer Arkell kon dan ook eenmaal voor een Senaats comité te Washington de verklaring afleggen, dat zgne firma aan het Amerikaansche volk van 1865 tot 1885 eene besparing had bezorgd van 120 millioen dollars (300 millioen gulden), want dit was het verschil in prijs, dat zgne gedurende dien tgd geleverde papieren zakken goedkooper waren geweest dan linnen zakken of vaten. De Prins van Oranje-Nassau, wiens stoffelgk overschot uit Padua naar den grafkelder te Delft is overgebracht, was, ofschoon nog geen 25 jaar oud toen hjj stierf, toch reeds opperbevelhebber over het Oostenrjjkscbe leger in Italië; en dat in

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1