ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Zaterdag 11 Juli 1890. Tweede Blad. BEKENDMAKING. NIEUWSTIJDINGEN. ADVERTENTIEN. 50-jarige Echtvereniging Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6791. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts,, kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnement»- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierilizeesclie Nieuwsbode" SC HUT TBR IJ. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat de tweede zittintr tot onderzoek der reclames voor tic zal gehouden worden op DoiKlerdag; 16 »Tu.li e.k., des namiddags te half acht uur, ten Raadhuize. Zierikzee, den 9 Juli 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. VAN DER VLIET, Weth., l.°-Burgem. P. D. DE VOS, l.o-Secretarïs. Nederland. 'S Gravenhage, 8 Juli. Li-Hung-Chang is hedenochtend van hier vertrokken om, na een kort bezoek aan Rotterdam, het Belgische hof te bezoeken. Aan het Hollandsche Spoorstation had een hartelijk afscheid plaats tusschen den Chineeschen ambassadeur en den Minister van Buitenlandsche Zaken jhr. Röell, die met zijn ambtgenoot van Koloniën en enkele autoriteiten den gast uitgeleide deed. De heer Wirtz, directeur van het Hotel des Indes, is namens den Keizer van China door Li benoemd tot ridder in de 3e kl., 3e graad der orde van den Dubbelen Draak; benevens zijn portret met opdracht. De beide Chineezen, die bij aankomst albier handgemeen waren geraakt, en daarvoor met kamer arrest gestraft waren, hebben hun dagelijkschen dienst heden weder mogen hervatten. Toen de vorige week een der Chineesjes uit het gevolg van Li-Hung-Chang op het voorplein van het »H6tel des Indes" een luchtje kwam scheppen, was hij het mikpunt van den lach- en bespottings- zucht van het talrijke publiek dat het Hótel stond aan te gapen. Onze gestaarde vriend was daar echter niets boos om, maar besloot integendeel hen, die hem zóó uitlachten, ook eens op zijn gemak te gaan uitlachen. En de daad bij het woord voegende, ging hij luidkeels lachende vlak langs de menigte loopen en hoe harder het volk lachte hoe harder onze Chinees 't uitschaterde, terwijl hij dan dezen en dan genen uit het publiek hartelijk de hand schudde. Het lachen bedaarde natuurlijk niet, maar, nu was 't geen spotlach meer, maar een gulle lach om den goeden luim van John Chinaman, die zich als bij too verslag in een groote populariteit mocht verhengen. De schitterende ontvangst, don OüiuocauUon groot kanselier Li-Hung-Chang te Scheveningen bereid, heeft hem tot een dichterlijke ontboezeming verleid in het gulden boek van het Kurhaus. De inhoud daarvan, door prof. Schlegel vertaald, is als volgt: >Ik ben lid van de keizerlijke Chineesche aca demie geweest en groot-secretaris voor meer dan 50 jaren, 't Heeft niet in mijn verwachting gelegen dat ik mij zelf zou hebben bevonden in een paradijs op aarde over de zeeën en de oceanen als dit op Scheveningen is geweest. Ik heb een genoegen gevonden in de muziek en 't is eene groote ver rassing voor mij geweest te lezen in het vuurwerk de wenschen voor mijn lang leven, die geuit zijn. Dit heb ik in verzen willen brengen". Dan volgt eene verklaring of toelichting, waarin Li-Hung-Chang zegt, dat er vele letterkundige mannen in Holland zijn, welks ambtenaren en de bevolking hem ontvangen hebben in een plaats aan de kust van de Noordzee. In de plaats was een concert en illuminatie. Zij konden hem geen hooger compliment maken dan te lezen in het vuurwerk de 5 Chineesche letteren, die beteekenen de wensch van zijn lang leven en voorspoed en het noemen van zijne waardigheid als de hoogste man onder den keizer. Dit gaf hem het denkbeeld om het gedicht hier neer te schrijven. Aan den heer Knobel betuigde Li-Hung-Chang herhaaldelijk zijn tevredenheid over de ontvangst in Nederland. In de gisterenavond te 9 uur gehouden ver gadering der Eerste Kamer, waren ingekomen de laatstelijk door de Tweede Kamer aangenomen wetsontwerpen, o. a. de kieswet, die naar de af- deelingen werden verzonden. Verder werden medegedeeld een aantal adressen. De vergadering werd daarna verdaagd, waar schijnlijk tot Vrijdagnamiddag half drie. De afdeelingen der Eerste Kamer hebben benoemd tot rapporteurs de heerenMelvill van Lynden, Kokker, Pijnacker Hordijk, Scliimmel- penninck van der Oye en Rahusen. It otterdam, 8 Juli. Te 8,36 kwam aan het Delftschepoortstation de Chineesche Grootkanse lier met zijn gevolg aan. Het station was gedeeltelijk met planten en kostbare tapijten versierd; er was eene allee gevormd bij de standplaats der rijtuigen. Aan het station bevonden zich de burgemeester in ambtsgewaad, de wethouders, de gemeente secretaris, de president en de secretaris der Kamer v. Koophandel, de eommandanten van het garnizoen van de schutterij, van de kon. scherpschutters en van H. M. kanonneerboot »Dufa", de hoofdcommis saris van politie, de havenmeester en anderen. Bij de aankomst verwelkomde de burgemeester de Oostersche gasten. Moeielijk voortgaande en ondersteund, begaf Li-Hung-Chang zich met zijn gevolg naar de rijtuigen. Voorafgegaan door de bereden politie werd nu de rijtoer ondernomen langs den voorgeschreven weg. Overal was een dichte menigte opgesteld, welke somtijds bij het passeeren van den stoet even toe juichte. Bij H. M. »Dufa", liggende in de Nieuwe Haven, maakten de matrozen het militair saluut, hetwelk door Li-Hung-Chang beantwoord werd. Kwartier voor tienen kwamen de gasten aan boord van de »Maasnymph", liggende aan de Ooster kade. Deze boot was verBierd met tapijten en bloemen. Er waren fauteuils en canapés op het dek geplaatst. Aan boord werd thee en champagne aangeboden. Vooral deze boottocht gaf den Chineeschen gasten een goeden indruk van de havenstad. Door mej. van Reeöe, dochter van den eigenaar van de >Maasnymph", werd den Kanselier een bouquet vereerd, benevens een album met photo- graphieën, zijnde gezichten op Rotterdam. Door den heer de Kort werd een photographie aangeboden van zijn nieuw uitgevonden redding toestel voor het uitbrengen van sloepen aan boord van stoomschepen in geval van nood in zee. De geschenken werden dankbaar aanvaard. De havenwerken werden achtereenvolgens bezich tigd. Vooral maakten indruk op de Oostersche gasten de beide hydraulische kolentippen en de electrische kranen, die in volle werking waren. De Kanselier vroeg inlichtingen, teekening enz., omtrent deze toestellen, welke hij voornemens was ook in China in te voeren. Onmiddellijk werd hem door de autorateur alle inlichtingen, teekeningen en photographiën verstrekt. Gedurende den watertocht werd herhaaldelijk door de op de Maas liggende stoomschepen gesalueerd en de gasten door de bemanning met vlaggen toe gejuicht. Op uitdrukkelijk verlangen van den Chineeschen Grootkanselier werden geen toespraken gehouden. Aan den burgemeester gaf hij te kennen, dat de havenstad hem den indruk gaf een welvarend, rijke jaarlijksche bijdragen niet meer voldoende om in de kosten te voorzien, waardoor de mogelijkheid ontstond, dat het kind, lang vóór zijne opvoeding voltooid was en vóór het voldoende ambacht had geleerd, van het institunt zou moeten genomen worden. De heer van Schelven waagde toen eene nieuwe poging, en met uitmuntend gevolg: enkele heeren verhoogden hunne jaarlijksche bijdragen, anderen teekenden voor het eerst. En nu is de opvoeding van Gerardus Schrijver voltooid; dezer dagen werd hij aangenomen als lidmaat der kerk en in deze week keert hij terug naar hier bg zijne ouders. Zijne verstandelijke ont wikkeling is uitstekend en in zijn ambacht is hij zoo verre gevorderd, dbt een. der eerste meester kleermakers uit Goes niet geschroomd heeft hem als knecht aan te nemen. Met voldoening mogen die edele Goesenaars terugzien op hunne daad van edelmoedigheid. Negen jaren lang hebben zij geheel belangeloos, en slechts gedreven door zuivere menschenliefde hunne bijdragen geofferd, maar daardoor ook een ongelukkig kind tot een nuttig lid der maatschappij gevormd. Te 12 uren arriveerde de »Maansnymph" aan de Parkkade. Aldaar stonden rijtuigen gereed om den Kanselier en het gevolg naar de Diergaarde te brengen, waar een dejeuner gebruikt werd. De stoet arriveerde te ruim 12 uur in de Dier gaarde en werd een oogenblik aan de wildedieren- galerij uitgestapt. Daar werd met de rijtuigen verder doorgereden naar het Sociëteitsgebouw. Van de receptiezaal werd geen gebruik gemaakt, want Li- Hung-Chang trok zich in het boudoir terug om een pijp te rookeu, waarna de gasten zich aan tafel begaven. Bij het dessert dronk de burgemeester op den Keizer van China en op zijn Excellentie Li-Hung- Chang. De tolk bedankte met een dronk op de welvaart van Rotterdam en kort daarop stelde hij een dronk in op de burgerij en het Nederlandsche volk, den dank overbrengende van Z.Excelentie voor de ont vangst. De Rijkskanselier at alleen van die spijzen door zgn eigen kok bereid. Te half 2 reed men naar het station waar Li-Hung-Chang dank betuigde voor de ontvangst en vertrok. Hij ging met de extratrein naar Esschen. 9 Juli. Onlangs klaagde eene vrouw, die een kind bij zich had, op den Schiedamschendijk alhier aan een min of meer beschonken zeeman haar nood, dat zg geen voedsel had voor haar kind. De zeeman (gehuwd) noodigde haar daarop in zgn woning om vrouw en kind van eten te voorzien. Eenige oogen- blikkmi later hei-fi, der vrouw zich ongemerkt -ver wijderd, bet kind achterlatende, benevens een brieve waaruit kon worden opgemaakt dat zg uit Amster dam afkomstig was en zg of het kind te Maastricht geboren zou zijn. Men heeft echter de vrouw nog niet kunnen opsporen. Door de politie in de 4e afd. worden inlichtingen gevraagd. Ondanks de gr©o+« warmte moesten Woensdag de schutters, na op het exercitieveld hun oefeningen gehouden te hebben, op bevel vau -najoor j van Alphen H.Czn. naar het Park marcheereu. t?oq ^er schuttere, die van vermoeidheid niet verder verwijderde zich in de Witte de Withstraat uit de gelederen, waartoe hg zich gerechtigd achtte, omdat hg langer dan den voorgeschreven tijd dienst had gedaan. Zaauislag. Heden (Vrijdag) viert de oudste ingezetene dezer gemeente, n.l. Megelina Leunis, wed. Hendrik Moens, haren lOOsten jaardag. Het oudje is voor haren leeftijd nog kras. Vltssiugen, 9 Juli. Hedenochtend achter volgde eene patrouille een ontvluchten klassiaan. Wijl de man zich tot over de knieën in het leeg- geloopen verlaatvestje, achter de Bomvrgekazerne, begaf, kon de arrestatie niet plaats hebben. De vluchteling zat in het midden van het vestje het hoogste liedje uit te zingen, tot dat tegen negen uur een drietal klassianen na voel moeite er in slaagden hem te grijpen. Aangezien met geweld niets was uit te richten, omdat de mannen zelf moeilijk op de been konden big ven staan, wisten zij den weggeloopene met goede woorden over te halen zijn vochtige schuilplaats te verlaten. Onder den toevloed van een massa menschen werd hij naar de kazerne teruggebracht. MCt.) Aliddelbui'g, 9 Juli. De heer Mr. J. P. R. Tak van Poortvliet, oud-Minister, lid der Tweede Kamer, is uit het buitenland (Zwitserland) terug gekeerd en vertoeft thans op de buitenplaats zijner zuster, »de Griffioen" alhier. De heer Tak is wel langzaam herstellende, maar moet zich nog zeer in acht nemen. Bij Kon. besl. is aan Jhr. M. W. de Jonge van Ellemeet, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als burgemeester van Oostkapelle. Te Maastricht zijn bij het examen voor apothekers-bediende o. a. geslaagd de dames: M.L. Bliek, J. J. Gravestein en M. Dislioeck van Mid delburg. Goes, 9 Juli. In 1887 werden, op initiatief van wijlen den heer C. E. Massee, door den heer A. van Schelven pogingen in het werk gesteld om door bijdragen van gegoede ingezetenen, het doof stomme kind Gerardus Schrijver geplaatst te krijgen op het doofstommeninstituut te Groningen. Zooals men weet worden in dergelijke inrichtingen die ongelukkige diep-beklagenswaardige kinderen tot ontwikkelde menschen gevormd, die in staat zijn in hun eigen levensonderhoud te voorzien. In plaats van een lastpost te worden van het armbestuur, zijn eigen verdiende boterhammen te kunnen eten, welk verschil 1 Die pogingen van den heer van Schelven slaagden boven verwachting. De dorcas-vereeniging (de dames de Jong en Pompe van Meerdervoort) verschaften kosteloos de noodige onderkleederen; enkele heeren gaven eene bijdrage voor ééns om in de uitrusting, reiskosten enz. te voorzienen vele ingezetenen teekenden in voor eene jaarlijksche bijdrage ter bestrijding van de kosten van het internaat. In 1892 waren door het vertrek van enkelen en het overlijden van eenige anderen, de gezamenlijke Goes, 10 Juli. Ruim 500 leerlingen van de vier openbare lagere scholen, die in 1895 in het geheel niet of hoogstens 10 keer de school verzuimd hadden, maakten gisteren per extra-trein een uit stapje naar het strand te Vlissingen. Om de groote warmte werden zij van de Keer sluis per tram naar het badhuis vervoerd. En dat zg zich daar uitstekend vermaakten, behoeft wel niet gezegd te worden, 's Avonds te half negen waren zg in Goes terug, waar zij door de gansche bevolking werden ontvangen. Vooral bij zulke feeste lijke uitstapjes toont zich de harmonie Euphonia onmisbaar. Zij luistert het feest op en verhoogt aanmerkelijk de algemeene pret. St.-Annaland- Ter vervulling der vacature door de periodieke aftreding op 1 November 1896 van de heeren A, J. Biereti3 Sr. en H, Polderman, de eerste als voorzitter en de tweede als lid van het Bestuur van den calamiteusen Suzannapolder, zijn door den Dijkraad op de aanbeveling en voor dracht geplaatst: Voor de betrekking van voorzitter de heeren no. 1 A. J. Bierens Sr., no. 2 C. Polderman, no. 3 H. Polderman. Voor lid van het [Bestuur de heeren: no. 1 H. Polderman, no. 2 D. Goedegebuure Jz., no. 3 C. Polderman. KteilCSSC, 7 Juli. Op het strand alhier is aangespoeld een flosch, inhoudende 3 gele 3rd class. Bagage wanted on the voyage, waarvan op één aan de achterzijde vermeld staatPlease forward to G. S. Roberts, Queens arms, Court Hill, Lewis- ham, Kent England, Arthur Roberts, ss. Maori, June 12th 1896. Engin broke down. Vertaling: Gelieve deze te doen toekomen aan G. S. Roberts, Queens arms, Court Hill, Lewis- ham, Kent in Engeland, (geteekend) Arthur Roberts, stoomschip Maori, 12 Juni 1896. De machine gebroken. Zierikzee, 10 Juli. Door den heer G. A. Vorsterman van Oyen te Aarden burg is thans afzonderlijk verkrijgbaar gesteld de door hem, op de te Hulst gehouden algemeene vergadering van de Maatschappij tot bev. van landbouw en veeteelt in^ Zeeland uitgesproken rede over het pachtstelsel, opzTchteh8n®e°i?.l.KrieTen,.®n wenschen te dezen Het blijkt dat het eerste bericht omtrent het vaartuig >Vrouw Maria", dat op de Boven Waal is gezonken, het juiste was en dit vaartuig te Colijnsplaat en niet, zooals later werd gemeld, te Ooltgensplaat thuis behoort. Het kind, dat verdronk, is niet het eenige van den schipper; er was nog een kind aan boord, dat gered is en een is er te Colijnsplaat aan den wal en gaat daar school. Ieder, die te Colijnsplaat J. Servaas kent, heeft diep medelijden met hem en zijne vrouw; beiden zgn brave, oppassende menschen. Nog wordt aan de G. Ct. gemeld, dat de ouders van de vrouw van den schipper Maandagavond een brief van haar dochter gekregen hebben, door haar zelf geschreven, en waarin ze meldde, dat ze naar omstandigheden zeer wel was, dat ze haar kind van drie weken reeds gered en in haar armen had, maar door de groote golven verloor, terwijl haar man voor het andere kind zorgde. Ze roemt zeer de hulpvaardigheid, en heeft nergens gebrek aan en wordt van wijd en zijd geholpen. Maandag werd uit Oud-Begerland eene vrouw naar het krankzinnigengesticht te Loosduinen ver voerd. Dit had ten gevolge dat, toen de man des avonds in de gemeente terugkwam, het volk te hoop liep en hem te lgf wilde. Voor mishandeling bevreesd, nam hij de vlucht in de woning zgner moeder. Het volk begon nn dat huis met steenen te bombardeeren en toen er geen ruit meer heel was, werden deuren en vensters ingeslagen. De gemeente-veldwachters moesten alles in het werk stellen om de bende buiten te houden, maar middelerwijl was een andere hoop volk naar de eigen woning van den man getrokken, waar zoowel buiten als binnen alles kort en klein geslagen werd. Verder werd het huis van een oom in de Nobelstraat op gelijke wgze vernield, en nog bij een ander in de Voorstraat do ruiten ingeworpen. Voor de beide veldwachters was het niet doenlijk overal de orde te handhaven. Thans is de orde weder hersteld. Wonderbaarlijke redding. Dinsdagavond, toen de trein van de lijn Wage- ningen—Ede, SS. die te 5,45 uur te Wageningen aankomt, nabij de stad, de Hollandsche Steeg pas seerde, zat daar tusschen do rails te spelen een dochtertje van A. v. K., 15 maanden oud. De machinist bemerkte de kleine te laat en kon onmogelijk meer stoppen, zoodat men meende dat het kind verpletterd zou worden, maar toen de tram stilstond en men terugging, vond inen daar het kind naast de baan op de knietjes in het zand zitten. Het had slechts een onbeduidende wonde aan het voorhoofd bekomen. De kleine was door de locomotief opgenomen en juist over de rails geworpen. Dr. A. Kuyper's bezoek aan Amerika is tot het volgende jaar uitgesteld. AT JEU. Een Donderdag 1.1. te 's-Gravenhage ontvangen officiëel bericht uit Atjeh luidt: Generaal De Moulin overleden. Kolonel Stemfort is benoemd tot waarnemend Gouverneur". Wij zijn inderdaad op Atjeh niet gelukkig, al mag dan de bestraffing, die wij Oemar en den zijnen hebben toegediend, ons prestige" hebben verhoogd. Oemar is niet gevangen, maar zeer velen der onzen zijn gevallen in een strijd, waarvan men het einde niet ziet; het vechten duurt voort, zonder dat iemand eigenlijk weet, waartoe het leiden moet (volgens de J.-B. weten de Gouverneur-Generaal en de legerkommandant zeiven het niet); nu ont valt ons de nieuwe Gouverneur, reeds vroeger meermalen voor dien post aangewezen, een man, van wien groote verwachtingen werden gekoesterd. Wie nu en wat nu? Het N. v. d. D. ontving Donderdag het volgende telegram uit Batavia: Excursie IV en VI Moekims (Lam Pisang) afgeloopen. Licht gewond eerste luitenant-adjudant J. H. Hoekstein en eerste luitenant C. G. Meerburg; Voorts 5 minderen, waarvan één zwaar. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Stavcilisse, 10 Juli. Heden werden alhier aanbesteedde gewone onderhoudswerken aan het cal. Waterschap Stavenisse. Minste inschrijver was de heer L. Moerland alhier voor f 1749de begrooting was f 2243.28y2. Heden (Vrijdag) werd aan het gebouw van het Prov. Bestuur te Middelburg aanbesteed»Het uitvoeren van buitengewone herstellingen aan de havenwerken te Veere, belmoren de tot de zee- en oever werken in de provincie Zeeland". (Raming f 4500). Laagste inschrijver was de heer C. de Wilde te Kattendgke voor f 4875. L i IV D R O U W. Het Steenbergsche Landbonw-comité heeft een adres gericht aan de Provinciale Staten van Noord- Brabant, waarin afschaffing verzocht wordt van de tolgelden voor de bruggen in het westen dier provincie. Deze bruggen zijn gelegen tusschen betrekkelijk kleine gemeenten, alle levende van den landbouw en derhalve drukken deze tollen uit sluitend op de landbouwers dier streek. Verschillende gemeenten en landbouw-vereeni- gingen steunen het adres. RECUT§ZilKEI\. De bekende zaak tegen den Ooststelling werfscben gemeente-ontvanger F. W. Scheenstra, thans ge detineerd, werd den 6 Juli j.l, voor de rechtbank te Heerenveen behandeld. Volgens de acte van beschuldiging werden bekl. ten laste gelegd tal van vervalschingen in het kas boek en verduistering van f 6000, ten nadeele van twee corporaties in Ooststellingwerf. De heer B. J. Hilling, adjunct-commies, chef de bureau ter provinciale griffie van Friesland, afdeeling Financiën, was als deskundige gedagvaard en gaf een breedvoerig verslag omtrent de gepleegde ver valschingen in het kasboek, waaruit o. a. bleek, dat tal van posten der ontvangst van den hoofde- lijken omslag veel lager waren geboekt dan werkelgk ontvangen was. Beklaagde wees er op, dat zijn jaarlgbsche gekeurd, zoowel door Bnrgem. en Weth., als üoör den Raad en Gedeputeerde Staten. Overigens deed hg eene volledige bekentenis en hoewel de president hem bij herhaling vroeg, waar hij het tekort, ruim f 6000 had gelaten, bleef hij steeds het antwoord daarop schuldig. De zeven gedagvaarde getuigen, waaronder de beide wethouders en den secretaris, bevestigden in hoofdzaak, wat beklaagde op het punt van ver duistering werd ten laste gelegd. De ambtenaar van het O. M. eisehte 3 jaar gevangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis. Als ambtshalve verdediger trad voor bekl. op mr. Reeling Knap, die concludeerde tot nietigver klaring der dagvaarding, die z. i. op onderscheiden punten niet wettig was. Overigens was hg van oordeel, dat opzettelijke verduistering volgens het wetboek van strafrecht, waarvan de vervalschingen een gevolg warenhier niet bewezen was en concludeerde hij mitsdien tot vrijspraak. Uitspraak 20 Juli. Naar de Z. C. verneemt is een gerechtelijk onderzoek ingesteld omtrent de onregelmatigheden, welke in de administratie der gemeentelijke gasfabriek te Zutphen zijn ontdekt. De arrond.-rechtbank te Middelburg deed beden (Vrijdag) uitspraak in de zaak tegen: 1°. P. de C., 68 jaar en 2°. J. de B., 26 jaar, beiden te Hansweert (thans gedetineerd), beklaagd van verschillende kippen-diefstallen op een viertal hof steden onder de gemeente Schore, met gewelddadig verzet bij hunne aanhouding. De beklaagden tegen wie door het O. M. de vorige week resp. 8 en 5 jaar gevangenisstraf werd gevorderd werden thans veroordeeld de C. tot vier en de B. tot drie jaren, met aftrek voorarrest. Amsterdam, 9 Juli. De viel' officieren, die Maandagavond, wegens verzet tegen de politie, gearresteerd werden, zijn gisteren in het Huis van Bewaring door de Justitie gehoord. De zaak tegen hen wordt nameljjk voor den burgerlijken rechter behandeld, omdat het verzet gepleegd is in ver- eeniging met een niet-militair, den student P. (die insgelijks gearresteerd werd en gehoord is). De vijf beklaagden zgn na het verhoor op vrije voeten gesteld. IEBIMIE IJ W Beroepen bij de Berv. Gem. te Veere dr. G. J. Weijland, tijdelijk te Driebergen. Beroepen te Barendrecht ds. J. H. Donner J.Hz. te Nieuwdorp. Aangenomen het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Gameren (Geld.) door ds. H. Snel te St. Maartensdijk. Bedankt voor het beroep naar Waarde door ds. W. H. H. Dijkman te Breskensvoor Colijns plaat door ds. F. F. J. v. d. Plassche te Gouderak. Slikkerveer, 8 Juli. Onder begunstiging van prachtig weer is heden op het landgoed Ten Donck het zuiderzendingfeest gevierd. Reeds vroeg in den morgen kwamen van alle zijden en met alle mogelijke middelen van vervoer een aantal personen hier aan, wat hier eene ongewone levendigheid veroorzaakte. Het aantal bezoekers, per boot, rijtuig, rijwiel enz. hierheen gekomen, kan op 9 a 10,000 worden geschat. O A JP E RTWYI S. Tot onderwijzeres aan de burgerschool te Vlaar- dingen werd met 9 van de 11 stemmen benoemd mej. J. J. M. Bolle te Zonnemaire. Voor genoemde betrekking hadden zich 29 solli citanten aangemeld. Burgerlijke Stand van Zierikzee. 6 Juli. Een zoon van N. A. Frenk en M. van Tijn. Een zoon van G. de Keijzer en J. Manni. 7 dito. Een zoon van K. Bouraan en P. D. Plantefeber. Eene dochter van A. Anker en C. F. van Duin. S dito. Een zoon van F. A. van Beveren en M. Verburg. Een zoon van W. Timmerman en P. C. Nolet, gehuwd: 8 Juli. G. J. Schoenmaker, 26 j., j.m. en E. W. Verkaavt, 27 j., j.d. H. van Maanen, 28 j., j.m. en M. Verrnue, 24 j., j.d. overleden: 3 Juli. M. Luijk, 15 j., d. 4 dito. E. Feijeo, 2 d., d. 6 dito. G. van der Schelde, 9 j., z. Burgerlijke Stand van Noordgouwe. 2e kwartaal 1896. Geboorten: 1 April. Adrians Kornelia, d. van A, van der Cingel en A. J. Brouw. 17 April. Pieter, z. van J. Verhoeff en P. Quartel. 2 Mei. Dirk, z. van A. de Wit en St. van den Berge. 81 Mei. Joost, 7.. van C. van Kooteu en A. B. Rotte. 2 Juni. Janna Hendrika, d. van J. van de Kasteele en J. Fonteine. 23 Juni. Jakob Lambrecht, z. van H. Dekker en C. van Langeraad. Huwelijken: 25 April. L. Adriaanse, 24 j., en M. van der Linde, 23 j. O v e r 1 ij d e n 21 April. Klara Krabbe, 77 j., wed. van C. Bolle. 23 Mei. Levenloos geb. kind van G. Muste. 31 Mei. Johanna der Weduwen, 76 j., vr. van F. van den Bout Az. MlllkTBEBICHTEÜ, Ziex-Uczee, 9 Juli. Bij zeer klein aanbod ging er weinig of niets om. Puike Tarwe f 5,85 a f 6,10 Goede en mindere f 5,40 a f 5,75 van WILLEM VERWIJS Az. JACOMINA KNULST. ®2ktEö<IHkhl&arè ^Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Heden overleed te Sluiskil, mgne geliefde Zuster Maria Adriana de Weeze Wed. L.1 Visser, in den ouderdom van ruim 69 jaar. Oosterland, 8 Juli 1896. DE WEEZE. Heden overleed, zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, onze Moeder en Behuwdmoeder de Wed. D. C. DiiUnhouwer, geb. Op den Brouw, in den ouderdom van 71 jaar en bijna 4 maanden. Scherpbnisse, 9 Juli 1896. Hunne bedroefde Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. DANKBETUIGING. De ondergeteekende betuigt zijn kartell)ken dank. aan de H.H. Doctoren VAN DER STARP, VAN DER HOEVEN en WORTMAN, voor de op 2 Juni 1.1. bij zijne Echtgenoote met goed gevolg gedane operatie (borstafzetting), waarvan zij heden geheel hersteld is. Mede dank voor de belang stelling, zoo van hier als van eenige bewoners van Noordelijk- en Westelijk Schouwen ondervonden. Zierikzee, 10 Juli 1896. M. DE VOS, Postiljon. V Harteiyk «lillik aan allen, die ons in de laatste dagen blgken van belangstelling gaven. Nieuwerkerk, 10 Juli 1896. De Familie VAN DER VLUGT. V Ondergeteekende betuigt zgne tevredenheid voor het vertrouwen, hem geschonken bij de ver kiezing voor een lid van den Gemeenteraad op den 30"'n Juni 1.1. en zegt tevens dank aan allen, die hem blijken van belangstelling gaven. Elkerzee, 11 Juli 1896. A. GILJAM8E. MtiaMHÉA

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1