bootjes in de vaart gebracht worden, want later zullen er twee varen op Botterdam. Amsterdam, 29 Juni. De Transvaalscbe burgers, waaronder ook de heer van Trotsenburg, vroeger werkzaam op het postkantoor te Zierikzee, thans directeur der telegrafie in de Transvaal, getuigen in het te Londen aanhangige proces tegen Jameson c. s. zijn thans allen alhier aangekomen. Zaterdag waren zjj reeds verwacht, maar tengevolge van allerlei .oponthoud kwamen de heeren achter eenvolgens met verschillende treinen gisteren in de hoofdstad aan. Dit had tengevolge, dat van een min of meer feestelijke of officiëele ontvangst geen sprake kon zjjn. Maar dit kan nog komenwant er zijn plannen om do Transvaalsche stamverwanten hier ter stede nog eonigszins te fèteoren. Zij nemen thans geheel vacantie 20 Juli moeten zij weer voor het proces te Londen zjjaen bestedon hun dag met het maken van uitstapjes enz., wat natuurlijk meebrengt, dat ze liefst zoo officieus mogelijk bljjvou. Het plan van eenigen hunner is om ook een vacantiereisje te maken naar Berlijn eu de tentoonstelling aldaar to gaan bezien. Een bekend Amsterdammer laten wij hem A. noemen miste dezer dagen zijn rjjwiel. Het was gestolen. Heel toevallig komt de dief hij bleek tevens goed op het wiel terecht te kunnen bij den handelaar, waar het wiel gekocht was, voor het doen van eenige reparatie. De handelaar (verwonderd). »Is dat niet de machine van mynheer A. De dief (op beslisten toon). ♦Ja zeker, de machine is van mjjnheer A. Ik kom namens hem bij u, om u te verzoeken even het wiel te herstellen. Ik wacht er even op, en wilt u de rekening aan mjjnheer A. zendon?" Het wiel wordt gerepareerd en de dief rijdt heel kalm weg. Do rekening werd naar mijnheer A. gezonden, die wel heel verwonderd opkeek, maar hg vond, dat hg zoo handig beetgenomen was, datde rekening onmiddellijk voldaan werdl Rotterdam, 30 Juni. Naar wij vernemen hoeft de Great Eastern Railway besloten haren goederendienst tusschen Rotterdam en Harwich (Parkeston quay) tot een dageljjkschen dienst uit te breiden. De goederenbooten dier Maatschappij zullen nu zesmaal per week van Rotterdam vertrekken en wel iederen dag, behalve Maandag. De reis dier booten tusschen Rotterdam en Harwich (Parkeston quay) duurt gemiddeld 11 uren. Naar men verneemt, zijn de voornaamste cacao- en chocolade-fabrikanten te dezer stede, op het initiatief van dr. Lam, gemeentelijk scheikundige, reeds sedert eenige maanden met elkaar in onder handeling over maatregelen, door hen -gelijkelijk te nemen om den handel in vervalschte cacao-prepa- raten tegen te gaan of te beperken. Deze onder handelingen hebben voorloopig tot resultaat gehad, dat de bedoelde fabrikanten overeengekomen zijn van 1 Juli af hier geen andere cacao of chocolade in don handol te brengen dan onvervalscbte, en iudien de concurrentie hen dwingt goedkoopere waar te leveren, dergelijke praeparaten slechts af te leveren in verpakkingen, waarop aan den buiten kant in duidelijk zichtbare letters het woord Ver- mongd" en het gehalte aan cacao wordt aangegeven. Stavcilisse. Zooals wij vroeger meldden, brak van het tweede zinkstok, dat eenige weken geleden werd gezonken", een vierde deel af, waar door de aannemer groote schade leed. Van woge dezen werd Donderdag 1.1. door den duiker Visser uit Bruinisse een onderzoek ingesteld naar de ligging van het stuk, wat evenwel geen resultaten opleverde. Daartoe is de duiker 4 malen naar den bodem der zee geweest op een diepte van 37 M. Dat die diepte hem zeer zeker moet belemmerd hebben bij zjjn werk moge hieruit blijken, dat, om goed te kunnen duiken, de diepte uiterlijk 30 M. mag bedragen. {De Z.) Stfiveilisgc. 30 Jnni. Volgens den alhier vanwege het K. N. M. Jnslitnut te Utrecht ge plaatsten regenmeter viel er in Juni 11. 62,1 m.M. regen (in 10 aftappingen), tegen 23 in 1895 70,5 in 1894; 31 in 1893; 64 in 1892 en 10,8 in 1891. De hoogste barometerstand in de laatste maand was 768, de laagste 751 m.M. Noordgouwe, 1 Jnli. Volgens den alhier van wege bet Kon. Ned. Met.-Instituut te Utrecht geplaatsten regenmeter is in Juni 55,7 m.M. regen gevallen, welke hoeveelheid in 11 aftappiugen is verkregen. Zierikzee, 1 Juli- Naar wij vernemen zijn tengevolge van het indertijd genomen raadsbesluit benoemd: tot geneesheer bij het Herv. Diac. Arm bestuur dr. A. v. d. Hoevon en bij het Rooinseh- Kath. Armbestuur dr. A. T. v. d. Starp. Bij de vechtpartij op de stoomboot Zeeland", Zondag op de terugreis van Zierikzee naar Rotter dam, kreeg een der plezierreizigers een messteek in den rug en word des avonds, na de terugkomst der boot, in het ziekenhuis te Rotterdam opgenomen. Omtrent het gebeurde schrijft men nog het vol gende: Van de vele passagiers der Zierikzeosche boot, die Zondag een pleizierreis maakten van Rotterdam naar Zierikzee en terug, waren eenigen, die waar- scbijnljjk nog Diet genoeg hadden genoten en zich daarom naar het Zijpe lieten rjjden, waar ze even vóór de aankomst der boot aankwamen en jnist nog gelegenheid vonden om, terwijl >de wijsheid in de kan" was, onder elkander ruzie te krijgen en aan het vechten te raken. Zjj begonnen ook de vele wandelaars uit Brui nisse, die naar het Zijpe waren gegaan om muziek te hooron en een kijkje te nomen, te moiesteeren, met fiesschen, kruiken en keien te slaan en te mishan delen allen, die onder hun hereik kwamen. Do heer J. Elenbaas, secretaris-ontvanger vau het waterschap Bruinisse en lid van den gemeenteraad te Bruinisse, werd zoodanig mot een gebroken flesch verwond, dat geneeskundige hulp ingeroepon moest worden om een sterk bloedende wonde, onder de kin, dicht te naaien. Buitendien werden nog verscheidene andere personen ernstig verwond. De eenige ge meenteveldwachter V, die aldaar tegenwoordig was, geraakte bij zjjn optreden om de vechtenden te scheiden, spoedig onder den voet en zou het zonder hulp van zjjn zoon en anderen, zeker zeer hard te verantwoorden gehad hebben bg zijn loffelijk pogen om den grootsten belhamel vast te houden, totdat hij diens naam enz. kende. Jhr. M. W. de Jonge van Ellemcet, sedert 1882 burgemeester en secretaris der gemeente Oost- kapelle, heeft als zoodanig eervol ontslag gevraagd, wegens verandering van woonplaats (Den Haag). Eervol ontslagen op verzoek wegens volbrachten diensttijd en met behoud van recht op pensioen de kapitein der infanterie bg het leger in Ned.-IndiÖ, D. L. N. Vink, geboortig van Coljjnsplaat. In de Maandagmorgen te Colijnsplaat ge houden raadsvergadering, belegd met het oog op het verpachten van het overzetveer van daar naar Zierikzee, bleek, dat er zich geen enkel gegadigde had opgedaan. In den loop van enkele jaren is dat veer zeer achteruitgegaan; vooreen 15taljaren werd 201 aan pacht betaald, welke pacht van jaar tot jaar verminderde, zoodat de tegenwoordige veerman slechts f 1 pacht betaalt. Met 1 Juli a s. heeft de veerman zjjn ontslag genomen, zoodat men feitelyk geeno bediening van het veer meer heeft. (AL Ct.) Zierikzee, 1 Juli. Bij Kon. besluit is met ingang van 11 dezer herbenoemd tot burgemeester van Nieuwerkerk (Duiveland) de hoer F. Bouman. Bjj Kon. besluit is aan I. Bevelander eervol ontslag verleend als dijkgraaf van den Gouweveer- en Zelkepolder en als gezworen van den polder de Vier Bannen van Duiveland. De mach. Ie kl. M. Flohil, van de conservatie te Hellevoetsluis, is, in plaats van den mach. Ie kl. v. k. W. J. Snaauw, gedetacheerd op Hr. Ms. >Vos" aldaar voor den duur van den uitsluitend practischen cursus aan boord van dien bodem. Tot ontvanger der directe belastingen enz. te Hontenisse is benoemd do hoer G. Klebor, thans ontvanger te Vlodrop (station). In het deze week verschenen nommer van De Wereldkroniek komen een aantal afbeeldingen van de Utrechtsche lustrumfeesten voor, .zoowel van personen uit den optocht, als kjjkjes op den optocht en de feestvierende stad. Voorts o. a hot portret van prof. mr. Treub en een afbeelding van Toekoe Oemar's huis te LampisaDg. Brachten wij vóór eenigen tjjd het bericht, dat de brug over den Moerdjjk geheel nagezien zou worden en men het noodig geoordeeld had, dat deze tjjdelijk buiten gebruik zou worden gesteld, nu deelt men van zeer bevoegde zijde mede, dat het nazien van de Moerdjjkbrug het niet noodig zal maken, dat het treinen verkeer ook maar één nacht behoeft te worden gestremd. Alle bruggen in de lijn Rotterdam—Rozendaal worden grondig nagezien en alle kninknagels vorvangen, die aanleg tot roesten toonen, en allo verbindingen nagegaan, zoodat de ingenieurs voor zich overtuigd worden, dat alles in goeden staat verkeert. Deze werkzaam heden worden ook zóó geregeld dat het verkeer daar geen overlast van heeft. Uit Bokstel schrjjft men aan De Telegraaf: ♦Zaterdagmorgen deed zich alhier het volgende geval voor. Op last van Burgem. en Weth. worden opgeruimd de omrastering voor het station, aan gebracht door de Staatsspoorweg-Maatschappij, met het doel om óp het voorplein rails aan te brengen en den ingang van het station te verplaatson. ♦Burgem. eu Weth. handelden volgens het bereids gemaakt proces-verbaal in verband met Hoofdstuk VI van de algemeene politie-verordeningen. Artikel 122 zegt: ♦het is verboden de toegangen tot bet station te belemmeren". Ook handelden zij in verband met art. 180 der Gemeentewet. Aan toeloop van publiek ontbrak het niet, 2ooals zich licht laat begrijpen. Do maatschappij zou natuurlyk gebaat worden door deze uitbreiding, doch de gemeente en daardoor de inwoners benadeeld". Als een bewijs van de groote populariteit der kilometerboekjes wordt medogedeeld, dat gedurende het eerste halfjaar van hunne verkrijgbaarstelling, van 1 December 1896 tot 1 Juli 1896, niet minder dan 37,388 stuks voor de drie klassen zjjn afgegeven, vertegenwoordigende een bedrag van ruim f 700,000. Voor den heer P. van Romburgh te Leiden was het Maandag een gewichtige dag. Hem toch viol het voorrecht ten deel zgn 71-jarig huwelijk met zijne derde echtgenoote te vieren. Men meldt uit Texel dato 27 Juni Een arts te 's-Gravenhage, vroeger practiseerend geneesheer alhier, wenscht bij advertentie aan alle bewoners van Texel een prettige kermis, beginnende Maandag a. s. toe, zich tevens aanbevelende in de herinnering van hen, die hem te zamen nog zes duizend gulden aan onbetaalde rekeningen schuldig zijn. Hij meent, dat het geen pas geeft, voor zijn geld kermis te houden. Wie nu niet ter kermis komt, wordt stellig als schuldenaar van dien arts beschouwd. Op de stoomtram HaarlemBeverwijk betalen niet kinderen ♦die de grootte van 1 meter nog niet bereikt hebben en geen nuttige plaats innemen". 't Gaat daar dus niet naar de jaren. In den vorm van een brief aan een vriend geeft in De Avondpost het Kamerlid Pyttersen rekening van de scheuring onder de vooruitstrevende liberalen. Hij veroordeelt de tactiek van den heer Borgesius en de zijnen, gelijk die openbaar werd in het stemmen tegen de Conversie, tegen het Personeel en vóór het uitstel, toen het Personeel eenmaal was aangenomen, tegen de Kieswet, die meer gaf dan hij (Borgesus) zelf in 1887 noodig achtte. In dat alles is niets voor vooruitstrevend- liberaals. Evenmin in het zonderling gezelschap" der ultra conservatieven. Men speelt, gelijk Staalman terecht zeide, aan de zjjde-Borgesins een stukje hoogcre politiek af. Omdat op den heer P. en die met hem een stemmig dachten voor deze politiek niet kon worden gerekend, moesten zij worden verwijderd. Doch wij nemen, zegt hij, den handschoen op. Tot medewerking aan alle punten van het uitvoerig program der Liberale Unie zijn wij bereid. Maar wij willen nog meer: ons bewegend op zuiver sociaal gebied, optredend als eene oeconomiscbe club, fractie, wat dan ook, wenschen wij daar nevens, maar niet in de laatste plaats, de belangen van liet platteland en die van dea landbouw te bevorderen. De heer P. wil, dat de liberale partij aanvatte wat er practisch en uitvoerbaar is onder de eisehen, door de democratie gesteld. Dan trekken de 13 uitgestootenen mede op onder het oude vaandel van 1848. Het vinden van het stoffeljjk overschot van prins Willem George Frederik van Oranje-Nassau. Groot was de teleurstelling, zoowel in ons land als in Padua, dat het stoffelgk overschot van prins Willem George Frederik van Oranje-Nassau niet gevonden was op de plaats, door het lgkgesteente aangewezen. In de bladen van Padua en Venetië werden zelfs onaangename gevolgtrekkingen en ver wijten vernomen, waaraan nu gelukkig een einde gekomen is. Zoo groot was de belangstelling in deze zaak, dat men volgenB eeu bericht dier bladen, zijn toevlucht genomen had tot een geestenziener, om van hem te weten te komen waar het lijk gebleven was. Daar ontdekte graaf Prampero, na veel onderzoek, eene quitantie van een metselaarsbaas Marco Dando van 29 April 1820, waarin hij verklaart van don Andrea Todesco een zeker bedrag ontvangen te hebben voor het overbrengen van de kist van den prins naar den tuin vóór het graf van de prinses. Blijkbaar was met die prinses bedoeld de barones of gravin Filrstenstein, begraven in den tuin van do kerk der Eremitani. Na mededeeling van dit document aan onze regeering, ontving dc prefect van Padua Dinsdag-avond bericht, dat onze gezant in Rome, de heer Westenberg, komen zou. Den volgenden morgen ten tien ure vereenigden zich in den tuin, behalve onze gezant, overgekomen met zijne echtgenoote, de heer Carravaggio, de heer Bernone, inspecteur van politie, de Nederlandsche consul in Venetië, de heer L. Bizio, de geestelijke don Asferoto en eenige anderen. Tien soldaten, van kouweelen voorzien, wachtten op het bevel om den grond te openen. De prefect, zich houdende aan de aanwijzing der quitantie, beval dat de opgraving zou aanvangen onder aan den muur terzijde van het graf van de vorstin Fürstenstein, in de richting van de kerk. Na korten tijd, terwijl op ieders gelaat een zekere ongeduldige aDgBt stond te lezen, stootte op eene diepte van anderhalven meter de punt van eeu der houweelen op een hard voorwerp in den grond. De groep der aanwezigen omriDgde onmid dellijk den soldaat, wiens houweel hot voorwerp getroffen had. Hij eindigde met het te voorschijn brongen van eene kleine looden kist, die door den slag van het houweel gedeeltelijk geopend was, zoodat men den inhoud kon zien. Nu was er geen twijfel meer. Dit moest nu de kist van den prins wezenVele kenteekenen werden ontdekt, die juist beantwoordden aan de bijzonder heden, aangewezen in de archiefstuk kon. De kist werd vervolgens, met onze vlag gedekt, op eene baar van de kerk gezet en gedragen naar de naburige kazerne van het militair district, in een vertrek, daartoe opzettelijk ingericht. De kist werd daarna in een grootere, zwart gelakte kist geplaatst en het proces-verbaal van de vinding door autoriteiten en getuigen geteekend. De looden kist is 12 centimeter hoog; 25 breed en 34 lang. Bovenstaande mededeelingen zjjn (voor zoover zij de vinding van de kist betreffen) ontleend aan de Qazzetta di Venezia van den 25 sten en VAdriatico van denzelfden datum. A T J E n. Het N. van den Dag ontving uit Batavia het volgende bericht Anak Galoeng stormenderhand genomen. Daar binnen werden 130 lijken van Atjehers gevonden. Zwaar gewond werden de luits. Dgkstra en Rijnendo gisteren genoemde anderen licht. Wjj leden geen meerdere verliezen. De correspondent der N. Rott. Crt. seint onder dagteekening van Woensdag Onze verliezen van gisteren werden geleden bjj het hernemen van Anak Galoeng. Do vijand liet 130 dooden achter. Sibreh en Rahat werden verbrand. De ritmeester jhr. L. D. O. de Lannoy werd niet gewond. Zie telegrammen). Vooruilziclitcniii Transvaal. Hieromtrent schrjjft de hoer M. C. A. Meischke te Johannesburg in de N. R. Ct. het volgende: Voor een bekwaam en oppassend werkman is hier ongetwijfeld werk te vinden, doch men denke niet dat zulks bjj aankomst al tjjd het geval is; zjj, die hier vrienden of kennissen hebben, kunnen zich evenwel vooraf eene plaatsing verzekeren. In vergelijking met Holland zgn de loonen hier zeer hoog, en uit enkele hieronder aan te balen loonen en noodzakeljjke uitgaven moge blyken dat 't geheel van iemand zelf afhangt of voel of weinig geld zal worden overgelegd. Het loon per week is voormetselaar 5 - 10 sh. a 6 (f 66 a f 72); timmerlieden 5 5-10 sh. (ƒ60 a 66); smeden 4 A 5 48 f 60); ververs 4 a 4- 10 sh. 48 ƒ54). Gemiddeld wordt 48 tot 51 uren per week gewerkt. De huishuur bedraagt voor gehuwde lieden: te Johannesburg 7 a 8, te Pretoria 5 a 6 en in de dorpen 3 5 per maand. Eon vrijgezel betaalt in die plaatsen respectievelijk voor een kosthuis 8 tot 5 en voor een gemeubileerde kamer 3 tot 1 per maand. Het wasschen van 12 stuks onderkleeron kost 4 shillings 2,40 en zoo zijn sommige andere uitgaven naar evenredigheid. Kleeren zgn hier slechts 10 a 15 pet. duurder, zoodat 't beter is weinige mede te nemen dan er op reis en aan de grensstations last van te hebben. Men koopt die hier boter naar de aanwjjzing van het klimaat, van langzamerhand overgespaard geld, dan er zich voor in schulden te steken. Gereedschappen neme men niet meer mee dan de noodzakelijkste, daar de hier gebruikt wordende Engelsche en Amerikaansche veel beter zjjn en tegen concurreerende prijzen kunnen worden aangeschaft. Zij, dip met Engelsch oenigszins bekend zjjn of aanleg hebben zich met die taal spoedig te kunnen behelpen, hebben veel voor op hen, die deze kennis of aanleg missen, omdat zjj zich dan ook bjj Engelsche werkgevers kunnen aanmelden, die veel talrijker zijn dan de Hollandsche aannemers, daar industrie, mijnbouw en handel voor 75 pet. in Engelsche handen zy'n. In verband mot het bovenstaande kan ik gernst een goed werkman de emigratie naar Transvaal aanraden, doch wijs er nogmaals nadrnkkeljjk op, dat men beslagen op 't jjs moet komen en niet moet veronderstellen dat hier op flollandscho werk lieden gewacht wordt. Wanneer men zich door jjver en bekwaamheid eene positie heeft veroverd, is die hier veel beter dan in Holland, en wat oen werkman daar onmogelijk is, kan hier zeer goed, n.l. zich een rustigen, onaf hankelij ken dag'bezorgen. Zjjn er voorbeelden van slageD, meer zijn er van mislukking. Het familieleven ontbreekt bier in de groote plaatsen ten eenenmale, zoodat velen ver- poozing zoeken in hars en andere drinkhuizen, waardoor het doel der emigratie verloren gaat. Voor gehuwde lieden met kinderen geldt het groote bezwaar van den duurderen overtocht, hooge huishuur en de moeieljjkheid om voor de kindoren een goede school te vinden; doch voor jonge mannen, die in Holland een strijd om 't bestaan voeren en dikwjjla werkloos zijn, is hier de toestand veel beter, en dank zjj 't klimaat en 't vrjjere leven, verkiest iemand na enkele jaren het verblijf in Transvaal boven dat in Holland. Daar ik in 't bijzonder met de omstandigheden, waarin mannen, behoorende tot het bouwvak, ver- keeren, bekend ben, heb ik tot nu toe niet gesproken over de vooruitzichten van menschen, die aan den handel verbonden zjjn of andere beroepen uitoefenen, daar hunne inkomsten natuurlijk geheel van henzelf afhangen, doch 't 8preekt van zelf dat de hooge kosten van levensonderhoud voor een groot gedeelte aan de ontvangers daarvan ten goede komen. Om hier evenwel in aanmerking te komen, moet. men iu staat zijn door kapitaal direct een goed standpunt in te nomen, en de Engelschen hebben zeker dit op de Hollanders voor, dat ze van de zeer gunstige toestanden hier door inbrenging van kapitaal party weten te trekken, waardoor ze thans reeds aan het hoofd staan der tallooze handels huizen, hotels, enz. enz. Voor flinke jongens uit den boerenstand, die werken willen, is hier nog wel plaats. Zij, die geld hebben, kunnen dat in farms (boerderijen) steken en zich daardoor geborgen achtenzij, die dat niet bezitten, moeten ook hier hard werken, maar hebben daarvan grooter succes dan in Holland. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Te Goes werd op 30 Juni aanbesteed het onder houden der zeedijken en van den toegangsdain tot de Bastiaati de Lange - en Calandspolders tot 1 Juli 1897. Inschrijvers: L. Moerland te Stavenisse 2850; A. Foudraine te Goes 3093J. L. Geluk te Tholen 3170, B. den Exter v. d. Brink te Krab- bendjjke 3200, J. de Jonge te Biezelinge 3265, M. Wissenkerke te Nieuwdorp 3370, W. Dekker te Veere f 8412 en J. de Rjjke te Middelburg 3430. De gunning wordt later bekend gemaakt. Landbouw en Veeteelt. Wissenkerke, 29 Juni. Héden vergaderde in ♦de Kroon" alhier de afdeeling Noord-Beveland der Zeeuwsche Maatschappjj van Landbouw, onder presidium van den heer G. J. v. d. Linde. Aan wezig 30 leden. Bij acclamatie werd besloten om aan Marcusse en Douw, die de gehouden wedstrijd in het maken van hoefbeslag te Hulst bijwoonden, te verleenen elk een som van 6 gulden, voor vergoeding van reiskosten. In Juni was een schrjjven ontvangen van het Hoofdbestuur, waarin werd aangedrongen om vóór Juli een vergadering te beleggen, ten einde het gevoelen der afdeeling te kennen omtrent al- of niet-verplichte hengstenkeuring in Zeeland. H.Exc. de Ministers van Binnenl. Zaken en Oorlog hadden te kennen gegeven dat, wanneer het bleek dat men tegen verplichte keuring was, in 1898 vermoedeljjk de tot nu toe toegekende premie's niet meer zouden worden toegestaan. Op de vraag van den heer L. van Oeveren hoe groot de som was, die door hot rijk voor dat doel werd verstrekt, antwoorddo de voorzitter dat dit niet juist door hem gezegd kan worden, doch ongeveer 4000 zou beloopen. Nadat het voor eu tegen door verscheidene loden besproken is, stelt de voorzitter namens het bestuur voor, de wen- sohelykheid van verplichte keuring met publiceering der gebreken van eventueel afgekeurde hengsten, doch dan ook niet verder te gaan en ieder de vrjj- heid te laten van de afgekeurde dieren gebruik te maken. Dit voorstel in omvraag gebracht, wordt aangenomen met 29 stemmen, één stem was tegen 't voorstel. Nog werd aangenomen om voor 1897 een proef veld aan te leggen en dit met verschillende varië teiten van aardappels te bezetten. Voor het geval dat van iedere afdeeling een lid zou moeten worden benoemd voor het toezicht op de landbouwschool te Goes, wordt voorloopig tot de benoeming daarvan overgegaan en daartoe gekozen de heer S. J. de Regt alhier, zulks bg loting met den heer J. WoJse van Cortgene, die met eerst genoemde een geljjk aantal stemmen verwierf. Onder de aanwezigen werd nog opgemerkt de heer Bierens, oud-burgemeester van St. Annaland en eere-lid der Maatschappjjbg het sluiten der ver gadering werd ZEd. door den voorzitter een harteljjk woord toegesproken, wat even harteljjk door den heer Bierens werd beantwoord, die den weusch uit drukte, dat de Maatschappjj steeds in bloei zonde toenemen. S»ellCl*peilisse, 30 Juni. Door een han delaar in kunstmeststoffen alhier is dezer dagen een monster chilisalpeter ter onderzoek opgezonden naar het Rjjkslandbouwproefstation te Goes; dit onderzoek gaf zeor bevredigende uitkomsten, zoodat de koopers zich vooraf van het stikstofgehalte kun nen overtuigen. Voor zoover men weet is dit de eerste maaldat van hier gebruik wordt gemaakt van het proefstation. Onbekendheid met de wer king dezer inrichting zal daarvan wel do oorzaak zjjn. De hooge kósten behoeven niemand af te schrikken. Te wenschen ware het dan ook, dat dit voorbeeld door meerdere gevolgd werd, hetzij door andere handelaars, hetzjj door de landbouwers zeiven. BECHTSZAkEM. Zierikzee, 30 Juni. De arrondissements rechtbank deed heden uitspraak in de zaken van de personen uit Brouwershaven en veroordeelde: 1°. ij. C. O., werkman, wegens mishandeling en wederspannigheid, tot 2 maanden gevangenisstraf; 2". P. C. v. d. V., arbeider, wegens wederspannig heid, tot 1 maand gevangenisstrafterwjjl 3°. O. V., tolgaarder, van bet, hem ten loste gelegde werd vrjjgesproken4°. P. R. Jz., agent voor aankoop van suikerbiet wortels, wegens deelneming van samen scholing, tot 1 maand gevangenisstraf. In zake P. R. La., werkman te Terneuzen, be klaagd van beleediging van den burgemeester, werden de stnkken gestold in handen van den heer rechter-commissaris belast met de instructie van strafzaken, tot het instellen van een nieuw onderzoek. Verder werden nog veroordeeld: 1°. D. R., arbeider te Zierikzee, wegens twee misdrjjven van mishandeling, tot 1 maand gevangenis straf; 2°. J. F., schippersknecht te St.-Maartensdjjk, wegens wederspannigheid, tot 20 boete, subs. 1 maand hechtenis; 3°. H. G schipper te St.-Maartensdjjk, wegens wederspannigheid, tot f 20 boeto, subs. 1 maand hechtenis 4°. A. S. H. on C. H., landbouwers te Scherpe- nisso, wegens mishandeling, ieder tot 30 boete} subs. 1 maand hechtenis;

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 2