ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE. Donderdag 2 Juli 1896. Hoogere Burgerschool. Het einde kroont het werk. NIEUWSTIJDINGEN. Verschjjnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De pry's per 3 maanden is f 30, franoo per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6787. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 rogels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Ziorikzeesche Nieuwsbode" De COMMISSIE VAN TOEZICHT op het Middelbaar Onderwijs te Zierikzbe maakt bekend, dat het mlssic-Ëxninon voor hen die wenschen toegelaten te worden tot de lessen op de Hoogere Burgerschool, zal gehouden worden op Woonsrtjiff «lei» 115 .Juli o.lc., des morgens ten 9 ure, en dat zij, die zich aan dat examen willen onderwerpen, daartoe vooraf zich in persoon moeten aanmelden bij den Directeur der Iloogere Burger school, op Woensdag; <len 8 .Juli e.lr., des namiddags tusschen 2 en 4 ure. Zierir7.ee, 17 Juni 1896. Namens de Commissie voornoemd, DE BLOEM E, Secretaris. Meisjes, die na de Zoiuervacantio op de Meisjesschool (school D) wenschen te worden toegelaten, gelieven zich daartoe aan to melden bij Mej. T. Vissru, op Woensdag 1.5 Juli 's namiddags tusschen I en i uur. De Secretaris der Plaatselijke Schoolcommissie, J. A. DE BRÜYNE. Aangiften tot plaatsing van Kinderen na de Zomervacantie op de school C in de Nieuwe Boogerdstraat, gelieve men uiterlijk 15 Juli ».s. te doen bij het hoofd dier school, den heer S. de Graaf. De Secretaris der Plaatselijke Schoolcommissie, J. A. DE BRÜYNE. B EKEN D MAKING^ De* BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee, Gelet op de bepalingen der Verordening tot voorkoming en blussching van brand in deze gemeente; Gelezen liet voorstel van de Directie der brandweer; Hebben goedgevonden: 1°. Tot keurmeesters over het opgeslagen hooi of de veld gewassen in deze gemeente te benoemen: de Heeren C. J. VAN DEN BOUT, JAN TEN HAAF, L. IIAGE en JOH.s VAN WESTEN, aan welke keurmeesters bij deze de zorg wordt opgedragen om, naar aanleiding van art. 17 der ver ordening, tegen het broeien' van opgeslagen hooi behoorlijk te waken en zich omtrent de vereischte rondga» gen tot inspectie bij de ingezetenen te verstaan met de Directie dei- brandweer. 2°. De ingezetenen te herinneren aan de voorschriften van gemeld art. 17, en de overtreding daarop gesteld, luidende: »De eigenaars en bewaarders van hnoi en andere veld- «gewassen, binnen de bebouwde kom der gemeente opge slagen, lijn verplicht: n. »te gedoogen, dat de brandmeesters der wijk, al3 hun sdat noodig voorkomt, een of meer ijzers in.de stapels steken b. »te zorgen, dat de ijzers zonder toestemming dier brand- «meesters, er niet uit verwijderd worden en te allen tijde, «des daags, voor hen toegankelijk zijn; c. «indien er, bij broeiing, volgens uitspraak der brand- meesters, gevaar voor brand bestaat, onmiddellijk, overeen komstig hunne bevelen, de stapels te verwelken, of op «andere doelmatige wijze in het gevaar te voorzien". De overtreding van dit artikel wordt gestraft: van litt. a en b met eene geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden; en van litt. c met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Zierikzee, 30 Juni 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. VAN DER VLIET, Weth., l.o-Burgem. P. D. DE VOS, l.°-Secretaris. Onveiligheid Vaarwater. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van zeevarenden, die daarbij belang kunnen hebben, dat op 7 Juli e.k. en zoo noodig op volgende dagen, schiet oefeningen zullen gehouden worden van het lort te IJ niniden dat de driehoek, welke als onveilig moet worden aan gemerkt, aangegeven wordt door het fort en twee ten anker liggende zeilvaartuigen, een roode vlag aan den mast voerende dat de afstand van deze schepen tot het fort ongeveer 8000 M. bedraagt; terwijl zij ongeveer 0800 M. van elkaar verwijderd zijn dat deze driehoek nader wordt bepaald door twee andere ten anker liggende zeilvaartuigen, mede een roode vlag aan den mast voerende, liggende op ongeveer 4500 M. van het fort; dat voor zoover mogelijk één of twee stoombooten, op de dagen, dat er gevuurd wordt, zullen waarschuwen en des- gewenscht hulp verleenen om buiten den onveiligen driehoek te komen; en dat op de dagen, dat er gevuurd wordt, van het fort een roode vlag zal waaien van minstens één uur vóór den aanvang der schietoefeningen tot aan het einde daarvan. Zierikzee, 1 Juli 1896. De Burgemeester voornoemd, D. VAN DER VLIET, Weth., l.°-Burgem. Het werk zal de meester loven. Dat blijkt nu weder. Van alle zijden wordt den Minister van Houten lof toegezwaaid na de aannemingder kieswet. Zelfs bet Handelsblad, dat met van Houten's product niet zoo bijzonder ingenomen was, is nu boven de wolken, in die mate, dat het blad, om meer licht te doon vallen op van Houten's reuzenfiguur", bet vroeger gehuldigde standpunt van Tak gaat Of de Minister dan geen lof verdient? Dozen lof zullen wij hom niet onthouden, dat hij van grooto parlementair© ervaring hoeft blijk gegeven en het eigenaardig talent heeft aan den dag gelegd, dat gevorderd wordt om zulk maakwerk als het zijne te verdedigen. Ons oordeel over de wot en over haren ontwerper is echter niet veranderd. Wij vinden het een gebrekkig stelsel, en zelfs als wij toegeven, dat er onder de gegeven omstandigheden moeiljjk veel anders te geven was, konden toch in het stelsel verbeteringen zijn aangebracht, die zonder de totstandkoming der wet in gevaar te brengen, de ergste bezwaren hadden weggenomen. Het heeft niet zoo mogen zijn. Tak was uit den booze. En al wat van Tak's vrienden kwam, was dat nog meer. Het is dus te verklaren, dat deze hun stem niet wilden geven aan een wet, die zij in beginsel verkeerd vonden, en die men geweigerd had voor hen ook maar eenigszins aannemelijk te maken. En toch, het is goed, dat de wet ten slotte is aangenomen. Om de algemeene politieke gevolgen, die eene verwerping zon gehad hebben, en om dat de wet ons in allen geval eeno uitbreiding van het kiesrecht brengt. Eene uitbreiding van het kiesrecht. Zij is echter niet finaal, zegt do een. En zjj brengt ons slechts weinig meer kiezers, zegt do ander. Het aantal kiezers zal even groot zijn, misschien nog grooter dan by Tak's ontwerp, beweert eon derdo. En volgens weer anderen zal de kieswet agitatie nu vooreerst uit zijn, als niet althans die booze Takkianen roet in het eten brengen en dadelijk opnieuw op meer kiezers beginnen aan te dringen Uit al die beweringen volgt, dat men do hoofdvraag gelegen acht in wat meer of minder kiezers. Och neeu. Daar liep de strijd niet over. Wjj achten hot in 't geheel niet onmogelijk, dat een volledige toe passing van Tak's stelsel ons in aantal minder kiezers zou Uebbon gegeven dau van Houten's wet. Maar dit is het verschil, dat Tak niet en van Houten wel willekeurig onderscheidingen maakt juist in die laag der bevolking, tot welke in beider stelsel de kiesbevoegdheid zou worden uitgebreid. En nu zal de ervaring uitspraak doen. Indien zooals wij meenen duidelijk gemaakt te hebben, in de kringen der werklieden het kiesrecht wordt toegekend aan den een on onthouden aan den ander, zonder dat dit onderscheid gerechtvaardigd wordt door verschil in toestand ten opzichte van het kiesrecht, dan zal de ervaring ons in het geljjk stellen en dan zullen de onrechtvaardig uitgestotenen natuurlyk op wijziging dier onbillijke regeling aandringen. Maar zoo daardoor het kiesrechtvraagstuk opnieuw aan de orde komt, dau zal het zijn op andere wjjze. De eigenlijke strijd, de strijd, die de gemoederen verbitterde en verwarring bracht in de staatkundige verhoudingen, is volstredenhet verzet tegen eene ruime kiesrecht-uitbreiding is gebroken. Het is gebroken door Tak. Het moge op het eerste gehoor klinken als oen paradox waar is het: de man, aan wien van Houten zijne zegepraal te danken heeft, heet Tak van Poortvliet. Het is mot volkomen recht gezegd, dat de wet, zooals die ten slotte geworden is, het nood- zakeljjk uitvloeisel is van de gegeven omstandigheden. Hoe waren die omstandigheden? En hoe zijn die geboren? De omstandigheden waren deze: dat er links een groep was, die onvervaard in eens het kiesrecht wilde uitbreiden, tot zoover als onder de bestaande grondwet mogelijk was; rechts een groep, wien bij zulk stout bestaan de schrik om het harte sloeg, en die niet alleen zoover niet wilde gaan, maar liefst zoover mogelijk achter wilde blijven. En daartusschenin zag do Minister een talryker groep, die niet zoover durfde gaan en niet zoover achter durfde blijven en die dus zwoer bij bet woord van den meester, die hun beloofd had hun tusschen die twee klippen door te veel vooruit, te veel naar achteren een veiligen weg te wijzen. Dat waren de gunstige omstandigheden, waarvan de Minister, met zijne groote ervarenheid in het parlementaire leven en met zijne gemakkelijkheid, om, waar lijj naar zijne beginselen niet handelen kan, zich fo voegen naar de eischen van het oogen- blik, partij beeft getrokken. Hoe zijn die omstandigheden ontstaan Door Tak's kloek en krachtig optreden. Door zonder aarzelen of versagen eene kiersechtuitbreiding voor te stellen, zoover als de grondwet toeliet, heeft hij weliswaar de menschen een oogenblik doen schrikken, maar toch aan hen, die met hem van éénen geest waren, het doel aangewezen, waarnaar zij te streven hadden. Dat velen met hem dien weg wilden, bleek reeds in de Kamer. Maar meer nog bleek het buiten de Kamer, na hare ontbinding, dat de groote, nobele, principiëele gedachte van Tak's ontwerp den by val der natie, der toenmalige kiezers had. En wat heeft men toen gedaan? De heer Haffmans heeft het op teekenachtige wijze gezegd: men heeft een grooten hoed genomen, waaronder men allen vangen kon, die men tegen Tak en zijn aanhang in het veld wilde brengen. Die groote hoed was: ruime kiesrecht-uitbreiding. Allen zongen toen het liedje van ruime kiesrecht uitbreiding: men zou even ver gaan als Tak, of niet minder ver, of nagenoeg even ver, misschien nog wel verder; maar men zou niet de grondwet schenden En toen heeft de goede burgerij, hoorende dat de anti-Takkianon het goede doen wilden, wat Tak deed, maar zonder hot booze bijvoegsel dat, naar men haar wijsmaakte, er in te vinden was, toen heeft zij de meerderheid geschonken aan do anti- Takkianen. Maarnu zal de oude Haffmans het ons weder zeggen: nu zitteu ze ook onder den bood. Hoe dikwijls heb ik dien hoed verwenscht: riep de veteraan der roomsch-katholiebe partij met zijne gewone rondborstigheid uit. En slechts omdat zij onder den hoed zaten, dat is: omdat zij uit vrees voor Tak's zegepraal zich voor ruime kiesrecht uitbreiding hadden verklaard, achten zij nu zich daartoe gebonden. En zoo is er dio voor van Houten bruikbare middenstof gekomen, die wel aarzelend en wel schoorvoetend zich door hem liet meevoeren, maar die zich gebonden achtto door de bij de stembus afgelegde beloften, die alleen afgedwongen zjjn door Tak's optreden en den steun, dien dit in het wezen der zaak bij de natie ondervond. En al schijnt dus Tak de verslagene en van Houten de overwinnaar zonder Tak badde van Houten niet de zegepraal behaald, en zonder Tak waren wij met het kiesrecht niet zoover gekomen, als wij nu eindeljjk zijn. Dat van Houten den weg bewandelen kon, dien hij nu met goed gevolg heeft afgelegd, heeft hij te danken aan hem, dien hy mot de grootste felheid en bitterheid en onrechtvaardigheid bestreden heeft aan Tak van Poortvliet, die voor hem zijn pad heeft gebaand. Indië. De moord op mevr. Schrok! Het Nieuws ontving de telegrafische medodeeling, dat de heer Schrok door den Raad van Justitie te Soerabaja van rechtsvervolging is ontslagen. Wij brengen in herinnering, dat mevrouw Schrok in het laatst van het vorige jaar in have woning op de onderneming Polamen werd vermoord ge vonden, waar zij den vorigen dag was aangekomen, 't Kwam uit dat zjj oen inlandsche bediende ernBtig had berispt. Die inlander, Kasauzodjo genaamd, bekende den moord alleen te hebben gepleegd; een inlandsche moid, Mbok Maz, was door hem gedwongen do sporéh van de misdaad te doen verdwijnen. Tot zoover was de zaak duidelyk; maar zij werd zeer duister'toen de heer Schrok, de echtgenoot der vermoorde, die kort na do ontdekking was aange komen, door den administrateur Becking werd beschuldigd reeds lang pogingen te hebben aau- geweud om zjjne vrouw te vergiftigen, o. a. door middel van bamboehaavtjes (loeger). Naar het schijnt, heeft deze getuigenis den heer S. onder zware verdenking gebracht en hoewel de inlander steods bleef volhouden den moord alleen te hebben verricht zonder aanstoken of omkooping van anderen, werd bij naeenigen tjjd opnieuw in hechtenis genomen. Ter terechtzitting heeft de getuige Becking, een Indo-Europeaan, een jammerlijk figuur gemaakt als van iemand, die zich in eon weefsel van leugens heeft verstrikt. Hij sprak zichzelf voortdurend tegen, herriep hetgeen hij in de instructie had beweerd en kwam dan met geheel nieuwe voorstellingen voor den dag. Het verslag gaf dan ook reeds den indruk, dat de heer Schrok in dezen het slachtoffer was van lage verdachtmaking. Amerika. De Amorikaansche bladen berichten de verloving van mej. Gertrude Vanderbilt, dochter van den bekenden millionnair, met den heer Henry P. Whit ney. De bruid, die 20 jaren oud is, kan geen schoon heid genoemd worden, maar zy brengt een mooi kapitaal mee ten huwelijk, ongeveer f 62,500,000. Drieduizend zeshonderd emigranten, met ver schillende stoomschepen aangebracht, arriveerden in den loop van den 30en April te Elis-eiland, in de haven van New-York. Volgens de New-Yorksche bladen is dit de eerste maal dat zulk een groot aantal landverhuizers op één dag te New-York arriveerde. Merkwaardig was het dat de emigranten voor het grootste gedeelte Ieren, Duitschers en Zweden waren, terwijl Italië, dat doorgaans het grootste contingent landverhuizers, levert ternauwer nood vertegenwoordigd was. Bijna allen bleken to voldoen aan de voorwaarden der emigratiewet, terwijl eenige dagen later ruim tweehonderd Italianen, die niet aan die voorwaarden voldeden, naar hun land werden teruggezonden. Engeland. Een juweliersfirma in bet West-end te Londen is onlangs op een nieuwe manier opgelicht. Mynheer A. komt op een goeden dag den winkel binnen met een aiitieke doos onder den arm, welke hij de firma wilde verkoopen voor 20 pd. st., ofschoon men hem er vroeger 25 pd. st. voor geboden had. De firma sloeg echter zijn aanbod af; doch betoonde zich bereid de doos te behouden on haar in com missie te verkoopen. Den volgenden dag bezocht een vreemdeling, mijnheer Bden winkel en vroeg eenige antiquiteiten te zien. Onder andere voor werpen werd hem de bewuste doos getoond en hij bood aan haar voor 25 pd. st. te koopen. Daarop ontdekte hij, dat bij zjjn beurs niet hy zich had. Hy verzocht de firma de doos voor hem te bewaren tot het einde van de week en bood aan 2 pd. st. te deponeeren als borg dat hij terug zou komen. Den volgenden dag kwam mynheer A. met het nieuws, dat hij een bod van 25 pd. st. voor de doos had en verlangde haar terug. De juweliers redden zich uit de moeilijkheid door de doos van hem te koopen voor 22 pd. st. Natuurlyk kwam mijnheer B. zijn 2 pd. st. niet terughalen en de beide oplichters deelden den buit van 20 pd. st. f 240). De doos bleek niet meer waard te zyn dan 5 pd. st. 60). Uit Londen schrijft men aan de Amh. Ct. o. a.Dames, die Vrijdag 1.1. tot de vrouwentribune van het Lagerhuis wenschten te worden toegelaten, werd op last van den spreker medegedeeld, dat de onderwerpen, welke dien dag in behandeling zouden komen, hare tegenwoordigheid ongewenscht maakten. Het debat betrof de bijzonderheden van twee mili taire schandalen, die met recht een storm van verontwaardiging over de euvels van ons militarisme hebben doen opgaan. Het gold een debat, dat een schrikwokkend licht wiorp over de praktijken van do officieren in het Engolsche leger. De officier van gezondheid Fowler was ontslagen uit den dienst, omdat hij een achttal officieren, zooals men weet jongelieden uit de hoogste Engel- sche kringen, die zich in een tent aan do vuilste uitspattingen hadden overgegeven, bij hunne supe rieuren had aangeklaagd. Tijdens de behandeling van dit onderwerp, rijk aan zolaïsme, bleek wel, dat ons ministerie van oorlog alle détails in handen had, doch gedachtig aan het spreekwoord, dat men zyn vuil linnen thuis moet wasschenzich schrap had gezet om aan het publiek niet te veel daarvan bekend te maken. Het fraaiste van die zaak is, dat dokter Fowler, wien men op zulk eene karakterlooze wijze zyn ontslag gaf, van het Ministerie van Oorlog een schitterend getuigschrift verkreeg, waarvan het gevolg was, dat men hem een hooge betrekking opdroeg aan het Ministerie van Koloniën. Dit nu en de weigering van de militaire autori teiten om door een krijgsraad naar dit schandaal een onderzoek te laten instellen, beeft veel kwaad bloed i gezet en de radicale partij deinst niet terug om uit die «laagste diepte", onder welk opschrift een bekend blad aan dit onderwerp een hoofdartikel wjjdt, mnnt te slaan. Dan is er oen ontzettend vermoeden, dat men hier met een zaak te doen heeft, die toevallig bekend is geworden, waarvan alleen de bijzonderheden ia het Huis der gemeenten werden opgesomd, die volstrekt noodzakelijk waren. Men kan dus begrypen, dat de tegenstanders vau het militarisme in het land der vrjje drukpers hunne pjjlen afschieten, beter geargumenteerd en met moer ijver dau ooit te voren. Niet meer dan 50 lijken zijn van de «Drum mond Castle" aan land gedreven en gevonden. Van 27 daarvan kon een uitvoerige beschrijving gegeven worden, maar slochts 10 zyn herkend. Het totaal der inschrijvingen voor de nagelaten betrekkingen bedraagt 17.200 pd. (ruim ƒ206,000). Te Cheltenham heeft eene 97-jarige dienstbode zich van het leven beroofd, omdat hare 93-jarige meesteres schikkingen had getroffen om haar in een geBticht te doen opnemen, waar zij hare dagen verder zonder arbeid kon slyten. I, oud eil, 29 Juni. Het wetsontwerp, strekkende om de wet te bestendigen volgens welke ingevoerde dieren in de havenplaats waar zij ontscheept zjju moeten worden geslacht, is door het Hoogerhuis bij tweede le7.ing aangenomen met 93 tegen 34 Bt. Rusland. De feestelijke intocht van den Czaar te Petersburg wordt nu verwacht op 21 Juni (3 Juli); ook deze datum iB echter nog niet definitief vastgesteld. Oostenrijk. Bij de politie te Weenen kwam onlangs een kennisgeving van Gravin Eleonora Bissingen, dat haar, op reis per spoor van Weenen naar Keekskemet, vier doosjes met juweelen, ter waarde van f 2000, ontstolen waren uit een handkoffertje. Het koffertje was in het goederenkantoor af gegeven en als bagage in den trein gebracht. Er was geen spoor van openbreken aan te zien. Dat bracht de politie op een denkbeeld, of de juweelen wel meegenomen waren. Met toestemming der Gravin, die nog te Keckskemont was, werd nu in het huis der Gravin te Weenen een onderzoek in gesteld, en de uitslag daarvan was, dat men per telegram aan de Gravin kon berichten, dat de juweelen gevonden waren in de lade van een penantspiegel, waar de verstrooide dame niet de eenige in haar geslacht! ze had laten liggen. Duitschland. Li-Hung-Chang, de Chineesche Staatsman, die eerlang ook naar Nederland komt, is bij de Duitschers «doorzien", zooals geen diplomaat nog vóór hem. Men was namelyk in het keizerlijk Polytechnicum te Charlottenburg, toen hij dat bezocht, bezig proeven met Röntgenstralen te nemen en men heeft daar met het nieuwe licht der wetenschap gezocht naar den kogel, die by den aanslag te Simonoseki, verleden jaar, den Onderkoning in het hoofd werd geschoten. Na verloop van 20 minuten kreeg men een duidelyk beeld van het hoofd, waarop de loop van den kogel in de linkerwang en de plaats, waar die was blijven steken, zeer nauwkeurig waren te zien. Nederland. Nieuwediep, 28 Juni. De in de vorige week met Hr. Ms. fregat «Johan Willem Friso" uit Oost-Indië alhier binnengekomen zieken die thans in het hospitaal der marine alhier ver pleegd worden, nemen zoodanig in beterschap toe, dat voor geen hunner meer gevaar bestaat en bet meerendeel binnen eenige dagen het hospitaal zal kunnen verlaten. De ziekteverschijnselen hebben zich niet uitsluitend voorgedaan onder de equipage, maar ook bij tot den état-major behoorende officieren van gezondheid van het schip; dr. van der Voo, wordt ook in het hospitaal verpleegd. De «Friso" zal aan 's rjjks werf worden ontsmet. Utrecht, 30 Juni. In de kazerne Damlust alhier kregen Zondagmiddag een tamboer en een soldaat van het 5e regiment infanterie twist, welke zoo hoog liep dat zij weldra op een der corridors handgemeen werden, waarbjj de soldaat zyn mes trok en naar den tamboer stak. Door eene snelle achterwaartsche beweging wist deze den steek echter te ontkomen, doch kwam daardoor te dicht bij de trap, verloor het evenwicht en stortte naar beneden. Toen men toesnelde en hem wilde ophelpen bleken de levensgeesten reeds te zjjn geweken. Bij don val van den trap had hy' namelijk den nek gebroken, waarop de dood onmiddellijk was gevolgd. Het lijk van den ongelukkigen jongeling, die eerst kort geleden van Amersfoort naar Utrecht werd over geplaatst, wérd onmiddelljjk naar het Militair Hospitaal vervoerd. 's €m raven ha ge» 30 Juni. Een der voor naamste feesten bij gelegenheid van de ontvangst van den Chineoschen gezant Li-Hung-Chang zal geschieden op het Kurhaus, waar Zondag 5 Juli de Minister van Baitenlandsche Zaken den Staatsman een groot feestmaal zal aanbieden in de voor deze gelegenheid te versieren table d'hote-zaal. Na afloop daarvan zullen do hooge gasten en de genoodigden in de hofloge en in de daarbij getrokken aangrenzende loges een galaconcort bijwonen enten slotte in oogenschouw nemen een buitengewoon groot vuurwerk, dat zal afgestoken worden op het strand vóór het terras van het Knrbaus. Op hot programma voor dat vuurwerk zullen oen viertal schitterende nummers met Chineesche decoratievon voorkomen. Het bezoek van Li-Hung-Chang aan Rotterdam is bepaald op Woensdag 8 Juli. Vandaar zal hij do reis naar andere Europcesche hoven voortzetten. Met 15 Juli a.s. zullen twee salonbootjes in de vaart gebracht worden tusschen Den Haag en Delft; deze bootjes, die voorzien zullen zjjn van electrisch licht, zjju gedoopt: «Koningin Wilhelmiua" en »Koningin-Regentes". In het geheel zullen door de 's Graven baagsche stoombooldiecst vier

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1