ZIERIKZEESEHE NIEUWSBODE. Dinsdag 30 Juni 1896. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prüs per 3 maanden is f 4,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6786 Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden, Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesehe Nieuwsbode" Onveiligheid Vaarwater. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van zeevarenden, die daarbij belang kunnen hebben, dat op 30 Juni en 1 Juli e.k. en zoo noodig op de volgende dagen, schietoefeningen zullen plaats hebben van eene opstelling, naast de kustbatterij nabij Diemeriliiin, Zuider- scoe, naar het punt op ongeveer 1300 M. zuidelijk van het fort «Pampus", tusschen 10 uur des morgens en 5 uur des namiddags dat op de dagen der schietoefeningen roode vlaggen zullen geplaatst worden op het fort Pampus", op de W. batterij te Aluirieu en op de kustbatterij nabij Dlemoi*" «lam en dat de driehoek, gevormd door de kustbatterij nabij Dieinerdttm, het fort «Pampus" en het N. gedeelte van den haveudam van Muiden, als onveilig wordt beschouwd. ZiF.niK7.ee, 24 Juni 4896. De Burgemeester voornoemd, D. VAN DER VLIET, Weth. l.o-Burgem. BEKENDMAKING. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat op Donderdag den 3 .Juli n.s. het gedeelte der Wandeling tusschen de Noordhavenpoort en de Nobel- poort, dat alsdan zal lijn afgeheind, van des middags 12 uur, voor het publiek zal gesloten zijn. Zierikzee, den 29 Juni 1896. De Burgemeester voornoemd, D. VAN DER VLIET, Weth., l.°-Burgem. Azië. Uit Kurdistan wordt over de gruweldaden der Turken het volgende aan de Osservatore romano geschreven Drie Chaldeeuwsche vrouwen, eene moeder met hare dochter en eene vriendin, uit het dorp Peruz, werden bij de Samanabrug over de Botan door eenige Kurden van den nomadenstam der Kuciar aangevallen. De vrouwen heetten: de eene Hanna, de andere Hambeh en hare dochter Skimoni. Het hoofd der Kurden, de wreede Thomar ben Hangneh, hieuw met een enkelen zwaardslag de arme jongedochter in tweeën en bedreigde daarna de beide vrouwen eveneens met don dood, tenzij ze het Christendom verzaakten en den Islam om helsden. - De moeder, eene oprecht Christelijke vrouw, antwoordde: »G{j zult mg mgnen godsdienst niet ontnemen, die mg dierbaarder is dan mijn leven en bloed, dan ing'n kind, dat gij daar zoo gruwelijk heb vermoord". Op deze woorden vielen de woestelingen op de beide vrouwen aan en vermoordden haar op gruwzame wjjze met dolksteken. In het dorp Haliteh drongen andere Kurden de woning binnen van een Christen, Guïsso Hileli genaamd. Zg voerden diens vrouw weg on zeiden haar, dat, als zij haar leven wilde behouden, zij Muzelmansch moest worden. Maar de onverschrokken vrouw antwoordde: »Ik verkies Christus boven Mahomed. Nooit zal ik mijn geloof verzaken; doet met mjj wat gij wilt". De booswichten vermoordden haar, bonden het lijk een touw om don hals en sleepten het naar een afgrond, van welks boord zij bet in het dal wierpen, waar bet door den zoon der vermoorde werd gevonden. Het buis van Hileli werd geplunderd, waarna de Kurden de kerk ontheiligden en die tot een beestenstal inrichtten. Amerika. De Fransche gravin De Chabot, onlangs te Brooklyn overleden, heeft haar geheele vermogen alleen in den staat New-York f 625.000, be halve hare bezittingen in Frankrijk aan hare dienstboden en haar gezelschapsjuffrouw vermaakt, met uitzondering van een som van f 10, welke aan haren man komt. Haar familie betwist de geldigheid van het testament, op grond dat de erflaatster in hare geestvermogens gekrenkt was. Hongarije. Een leeraar der hoogere burgerschool te Semlin is door een leerling der 4e klasse, over wiens vorderingen hg ongunstig geoordeeld had, met een revolver aangevallen. Het schot mistemaar de knaap sloeg hem met de kolf op hot hoofd en bracht hem een ernstige wond toe. De jonge moordenaar is onmiddellgk in hechtenis genomen. Zwitserland. Mej. Payer, een Zwitserschè dame, die onlangs den titel van doctor in de geneeskunde verwierf, houdt lezingen voor hare vrouwelijke landgenooten over de nadoelen der tegenwoordige kleederdracht. Eenige dagen geleden sprak zij in de jaar vergadering der vereeniging van Zwitsersche onder- wgzeresBen, te Aarau gehouden, over «de zonden van het toilet." Het dragen van corsetten, hand schoenen en lange rokken werd heftig door haar bestreden. En de uitwerking barer redevoering was, dat terstond 100 dames opstonden en zich door het teekenen harer namen verbonden, het corset voor altjjd af te leggen, handschoenen alleen te dragen bg zeer plechtige gelegenheden en geen langere japonnen te dragen dan een voet boven den grond. Engeland. Het Britscho Hoogerhuis heeft met 142 tegen 113 stemmen een wetsvoorstel aangenomen, waarbij aan weduwnaars wordt toegestaan, te trouwen met de zuster hunner overleden echtgenoot. Totnogtoe liet de Engelsche wet dit niet toe. Stanley, de beroemde Afrikaansche ontdek kingsreiziger, ligt te Londen ernstig ziek. Loildeu, 25 Juni. De Transvaalsche consul- generaal heeft aan Chamberlain een dépóche mede gedeeld, waarin zijn Regeering verklaart tot haar leedwezen bemerkt te hebben, dat de jongste tele grammen van dr. Leyds beschouwd worden als te zgn bezield door een vgandigen geest. Daarmede was echter niets vijandigs bedoeldde Transvaalsche Regeering wenschte alleen in vriendschappelijkeu geest mede te werken met het Britsche gouvernement om de schuldigen hun straf te doen ondergaan, want daardoor zullen beide Regeeringen den vrede en het vertrouwen in Zuid-Afrika hei-stellen. 26 Juni. Het geding tegen dr. Jameson is* nu definitief bepaald op 20 Juli a s. Frankrijk. l*ar|is, 27 Juni. Het Hof van Assises hoeft heden uitspraak gedaan in de dynamietzaak, en Arton tot zes jaar dwangarbeid veroordeeld. Een zes-en-zestigjarig man uit de omstreken van Rjjssel heeft te voet een pelgrimstocht gemaakt naar bot Heilige Land. Zonder geld ging hg den 7den Februari 1894 op reis, kwam den 20sten Maart van het volgende jaar te Jeruzalem, bloef daar eene maand en keerde daarop naar zijne woonplaats terug. Hij was als pelgrim gekleed en leefdo van liefdegiften. Nederland. 'g-(wravenliagc, 27 Juni. De leden van de Eerste Kamer der Stal en-Generaal zijn bijeen geroepen tegen Dinsdag 7 Juli e.k., des avonds te 87a uur. De Koningin-Regentes zal den Chineeschen gezant Li-Hung-Sang den 6 Juli ter audiëntie op Soestdyk ontvangen en een diner aanbieden. H. M. heeft den kapitein ter zee Zegers Veeckens, adjudant der Koningin, aangewezen om bij den gezant gedurende diens verblijf hier te lande dienst te verrichten. Volgens de Temps zoude het stoffelijk over schot van Prins Frederik werkelijk gevonden zijn in een kleine looden kist, begraven in den tuin bij de kerk der Eremieten te Padua. Baron Sirtema van Grovestins, adjudant van H. M. de Koningin, is Zondag met jhr. van Suchtelen, ordonnance-officier, naar Padua vertrokken, om in ontvangst te nemen het stoffelijk overschot van den prins van Oranje. De genoemde beeren zullen met de kist, die het stoffeljjk overschot bevat, por spoor naar Nederland terugkecren. Aangaande de indontiteit bestaat geen twjjfel. I HiSiilgCil, 27 Juni. Een 23-jarig meisje, afkomstig uit Amsterdam en sedert een zevental maanden alhier woonachtig, is vau hier naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht, beschuldigd van oplichting. Onder voorgeven van eene erfenis te goed te hebben, wist zij zich hier een onderkomen te verschaffen. In vereeniging met hare kostjuffrouw begaf zg zich naar een advocaat te Middelburg, die zich bereid verklaarde de zaak te onderzoeken. Toen er ongeveer zeven maanden verstreken waren en de kostjuffrouw nog niets van den advocaat had vernomen, begaf zij zich tot hem: zg vernam daar dat van de zaak niets aan was. Het bleek haar nader ook, dat de brieven, die het meisje aan haar had laten lezen en die vermeldden hoe ver het reeds met de zaak der erfenis gevorderd was, valsch waren. GOCS, 29 Juni. De geneeskundige staats commissie voor het practisch apotbekers-examen heeft het diploma uitgereikt aan den heer P. L. Spruyt, geboren alhier. Do aanbeveling ter benoeming van een ont vanger-griffier voor den polder Hoedekenskerke (vacature ontstaan door het overigden van den heer J. Welleman), bestaat uit de heeren Risseeuw te 's Gravenpolder, v. d. Dries te Heinkenszand en Franse v. d. Putte te Goes. Benoeming Woensdag. Het schoone Zuid-Beveland doet zich weer op 't voordeeligst voor. Lachende velden, grasrijke weiden, prachtige boomgaarden, schoon beplante wegen en dijken wisselen elkaar af. Een bezoek aan «den tuin van Zeeland" kan zeer aanbevolen worden. De hoofdstad van Zuid-Beveland heeft in de laatste dertig jaren heel wat veeren laten vallen. Achtereenvolgens verdwenen: de oliemolen, de fabriek voor patentolie, een korenmolen, de stoom- meelfabriek, de grutterjj, twee meestoven, de mee- krapfabriek, de garancinefabriek, de zoutkeet, de stroohoedenfabriek, eene kaarsenmakerij, eenestoom- schoenenfabriek, drie ververijen, drie chocolade fabrieken, drie touwslagerjjen, eene^borstelfabriek, eene sigarenfabriek, een laboratorium met stoom machine. Als aanwinst kan genoemd worden: het rjjks- proefstation met winter-landbouwschool, en de fabriek voor houtbewerking van den heer S. van der Pgl. Terwijl de gemeonte-mestvaalt in het begin van dit dertigjarig tjjdvak eenige duizenden guldens in de gemeentekas deed vloeion, zal het nu, door den achteruitgang vau den landbouw en het veelvuldig gebruik van kunstmeststoffen, moeite kosten een pachter te vinden. Dinsdag 26 Juni 1866 was de marktprjjs van de tarwe f 9,40, rogge f 6,25, haver f 4,25, kook- erwten f 7,80, paardenboonen f 7,75, boter 90 cent bet pond. Dinsdag 23 Juni 1896 tarwe f 6,25, rogge f 4,50, erwten f 5, boter 45 cent. Óverige artikelen geen handel. In weerwil van al dien achteruitgang kan niet gezegd worden dat Goes kwijnt; geen enkel huis of buisje is^ onbewoond, terwijl bouwterrein niet te bekomen is. Een gevolg daarvan was dat enkele rijksambtenaren, standplaats Goes, door gebrek aan woning 'zich op een nabijzjjnd dorp metterwoon moesten vestigen. Stavciligge. Vrjjdag 11. werd de schooljeugd alhier onthaald door den heer Burgemeester, ter voldoening zijner belofte bij zijne installatie als zoodanig. De heer M. C. Steendjjk was zoo vriendelijk een weide, met hoornen beplant, voor dit doel af te staan. In optocht werd de gastheer en diens familie door de jeugd, versierd met vlaggen, afgehaald en naar liet feestterrein geleid, alwaar voor verschillende spelen, als: ma9tklimmen, sprietloopen, balgooien, turfrapen, enz. 2org was gedragen. Door welwillende hulp van eenige dames werden de gebruikelijke ververschingen aangeboden. Verscheidene feest- en dankliederen werden aan geheven. Na eene wandeling door het dorp mochten de kinderen allen nog eenige toertjesin de caroussel rijden, waarmede het schoolfeest afgeloopon en de kermis begonnen was. Bij de spelen verdiende of kreeg elk kind een prijsje als aandenken. IKriiinlsse. 29 Juni. Eenige passagiers der stoomboot Zeelaod, die zich gisteren aan het Zjjpe per rijtuig van Zierikzee naar de boot hadden laten brengen, veroorzaakten door liunne brooddronken heid heel wat beroering. Aan 't hoofd voldeden zg niet aan de aanmaning van den gemeenteveldwachter zich bedaard te houden doch gingen dezen te lijf en begonnen met flesscheu te werpen. Enkele per- sdnen uit de menigte, die naar de aankomst der boot waren komen zien, werden door de glasscherven gewond, waaronder een zelfs zoodanig, dat genees kundige hulp noodzakelijk was. Nu geraakten zg handgemeen met personen uit deze gemeente, die den veldwachter te hulp kwamen, zoodat enkelen hunner eene gevoelige les ontvingen, alvorens zg hunne reis konden vervolgen. Tegen de belhamels werd natuurlijk proces-verbaal opgemaakt. Noordgouwe, 28 Juni. Door de welwil lendheid en gulheid van de landbouwers en vele ingezetenen dezer gemeente is een commissie, be staande uit het Dageljjk8ch Bestuur en het onder wijzend personeel, in staat gesteld op Woensdag a.s. met ruim 100 schoolkinderen een spelerit te houden. In- 22 wagens zal gereden worden over Kerkwerve langs Moriaanshoofd, over Serooskerke, Noordwelle naar Renesse, het doel van den tocht, om daar de jeugd in de duinen en aan het strand eens recht te laten genieten. De terugtocht zal plaats hebben over Ellemeet, Scharendijke, Brouwershaven en Zonnemaire. Juist 11 uur rijdt de stoet af, om niet later dan 8 uur weer thuis te zijn. De vriendelijke en warme Juli ton beschijne Woens dag de blijde gezichten der Noordgouwsche jeugd Zierikzee, 29 Juni. Gisteren arriveerden alhier per stoombooten «Zeeland" 260 pleizierreizigers uit Rotterdam en per «Stad Zierikzee" 620 per sonen uit Antwerpen, grootendeels bestaande uit leden der Katholieke Vereeniging «de Vrge Ant werpenaren", metdaarbij behoorend muziekgezelschap. Dit gezelschap deed zich hooren voor de woning van den directeur der Zierikzeesehe Stoomboot- Maatschappij en vervolgens bij den waarnemenden Burgemeester, Mr. D. van der Vliet. Het meeren- deel der Antwerpsche bezoekers bezocht den tuin van de sociëteit «Ons Genoegen", waar genoemd gezelschap zich mede een paar maal liet hooren. Ten 4 ure vertrokken beide stoombooten naar hunne verschillende bestemmingsplaatsen. Het moot gezegd worden dat de ruim 600 Belgische bezoekers aan de politie veel minder moeite ver oorzaakten dan de ruim 200 passagiers der Rotter- damsche boot. Zal dan ons volk nooit leeren vroolijk te zijn, zonder misbruik van sterken drank Onze Belgische vrienden leeren dat! By kon. besluit zijn benoemd tot gezworen van het waterschap Oud-Wolphaartsdjjk, C. van Dam me; tot gezworenen voor het waterschap de Breede Watering bewesten Yerseke, J. Vereeke, A. Nijssen, J. Oele Hendrikszoon en C. Glerum Jan-Pieterszoon; tot gezworen voor het waterschap Kruiningen, J. Wondergem; tot gezworenen voor het waterschap Poortvliet, C. Hage Davidszoon en J. Bevelander Corneliszoontot gezworen voor het waterschap Groot- en Klein-Baarzande c. a., P. B. Geeraerts; tot gezworen voor het waterschap Oud- Vosmeer, F. J. Ampt; tot gezworen voor den polder Nieuw St. Joosland, J. de Vogel; tot ge zworen voor den polder Nieuwlande, J. Verlare 8z. tot gezworen voor den Zuid-Kraaiertpolder, M. B. Slabbekoorn tot gezworen voor den Gonweveer- en Zelkepolder, J. Koog man; tot gezworen voor den polder Oost-NieuwlandP. Koemantot gezworen voor den Kruispolder, J. A. Pateer; tot gezworen voor den polder Borrenbrood, M. P. van der Klooster; tot gezworen voor den polder Ylooswijk, J. Wolfert; tot plaatsvervangend dijk graaf voor den polder Emmanuel, O. Bal; alle gelegen in de provincie Zeeland. Benoemd tot surnumerair bg de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen de heeren van Daalen te Zutphen ter standplaats Middelburg en H. T. Koppen te Nijmegen ter standplaats Kruiningen. Vrijdag is te Utrecht het Ridderhofspel herhaald. Duizenden woonden het bg. Bg deze tweede voorstelling had een gelukkig goed geëindigd intermezzo plaats. De Freiherr von Herberstein (P. C. Bloys van Treslong) had reeds menigen flinken klap uitgedeeld, toen plotseling zjjn paard, door 'fc schitteren der zwaarden verblind, aan den haal ging. In woeste vaart rende 't fiere ros dwars over 't veld. Doch de Freiherr wist 't naar den uitgang te dwingen en voort ging 't in hollenden galop den weg af, die naar den ingang van 't sportterrein voert. Het sluithok was dicht en menig hart bonsde van angst. Zal de edele ridder te pletter slaan tegen 't zware eikenhouten hek? Nog rent hg voort, de vaart is niet verminderd en dan hoog in de lucht ver boven 't hek zweven ridder en paard. Op 't Hoogeland werd de klepper tot staan gebracht. De ridder steeg af en kwam onder daverend applaus terug in 't krijt. Den page verzocht hem bg den koning van Bobemen te gaan, die met hem eenige woorden wisselde over 't geen geschied was. 's Middags hadden volksspelen plaats. 's Avonds had een kermesse d'e'té, bal champfltre en groot militair concert plaats, aangeboden door de leden van de Utrechtsche studendensocieteit Placet hie requiescere musis. Het concert word gegeven door het muziekcorps van het 3e regiment infanterie te Bergen-op-Zoom, directeur N. A. Bouwman. Volgens oon globata berekening kwamen Dinsdag te Utrecht, bij gelegenheid van de maskerade, per spoor 85.000 personen aan. Rekent men dan nog de vreemdelingen, die reeds den vorigeu dag in de stad waren gekomen en zij die per tram, boot, rjjtnig of te voet kwamen, dan krijgt men een respectabel cyfer. Een heer te Utrecht verloor, in de drukte der lustrumfeesten, een portefeuille die behoorlijk gespekt was. Drie juffertjes raapten haar op en beschouwden haar als een appeltje voor den dorst. De politie vond dat wat erg vrij en hield de dametjes aan. Een treurig ongeluk had Vrijdag avond omstreeks elf uur in het Hótel Daenen te Sittard plaats. De 33-jarige dochter des huizes, zich met een petroleumlampje naar hare slaapkamer begevende, liet dit lampje op de trap uit hare handen vallen. Hare kleederen kwamen ongelukkigerwijze met het vlammetje in aanraking en in een oogwenk stond het meisje in lichte laaie. Eer haar genoegzame hulp kon worden verleend, waren hare kleeren alle geheel verbrand en haar lichaam zoodanig met brandwonden overladen, dat haar toestand hopeloos is. Een jongere zuster, die 't eerst ter hulp was gesneld, bekwam mede ernstige brandwonden aan beide armen. Iu de Fabrieksbode wekken eenige werklieden der Delftsche fabriek hun mede-arbeiders op tot het zenden van geldeljjken steun aan de glasslijpers te Maastricht. Naar aanleiding daarvan schrjjft de heer Van Marken het volgende: «De feiten, die aan de firma Regout door hare glasslypers worden ten laste gelegd, en die de aan leiding zijn geweest tot de werkstaking, zjjn door haar allerminst afdoende weerlegd. De slinksche wijze, waarop deze firma de loonen harer werklieden weet te verlagen, bevestigt den treurigen indruk, dien de houding van een der firmanten voor de arbeids-enquete-commissie in het gansche land heeft gemaakt. Het ontslag van de bestuurders der vereeniging harer glasslijpers, die naar de meest vertrouwbare berichten omtrent het voorgevallene zich volstrekt niet vgandig of in ongepasten vorm tegenover de firma of hare firmanten, of tegenover eenig gezag in de fabriek hebben geuit of gedragen, kan door niemand zedelijk te verdedigen worden geacht. De vlugschriften, die door dat bestuur «aan de publieke opinie" zjjn gericht, treffen in hooge mate zoowel door den waardigen en bezadigden toon, den soberen vorm waarop de grieven worden uiteen gezet, als door de ergerlijke feiten, die worden aan het licht gebracht. Weinigen dan ook, zelfs onder hunne geestverwanten of geloofsgenooten, die voor deze patroons partjj kiezen, en hunne handelwijze durven verdedigen. Ik heb persoonlijk nadat ik van de m. i. meest vertrouwbare lezing der feiten had kennis genomen niet geaarzeld aan de werkstakers mijn sympathie uit te drukken en hun geregeld mijn steun toe te zeggen, zoolang zij zich zoo waardig en bezadigd gedragen, als tot dusver het geval is geweest. Gaarne onderschrijf ik den wenscb, dat alle standen en kringen in Nederland zich vereenigen om protest aan te teekenen tegen de handelwijze, waaraan de firma Regout zich tegenover hare werklieden schuldig maakt, en deze laatsten vooral ook geldelijk te steunen in hun rechtmatig verzet. Nadat aan de Amsterdamsche politie was kennis gegeven, dat op een kamer in de Leidsche- dwarsstraat aldaar vier kinderen door hun ouders onverzorgd waren achtergelaten, is een agent derwaarts gezonden, die bedoelde kinderen naar het bureau heeft gebracht. Zij waren oud 14, 11, 8 en 5 jaar, en zeiden dat hun moeder, oud 43 jaar, sedert de vorige week Maandag en hun vader, oud 40 jaar, stukadoor, sedert Vrijdag morgen was vertrokken. Donderdag is, volgens het Vad., een ongeluk voorgevallen bij het schijfschieten op de vlakte van Waalsdorp. De sergeant V., van het 6e reg. inf., die dienst deed in den waarnemingspost, werd nl. door een afstuitenden kogel in de borst getroffen. Hij kon zich nog te voet naar het einde der schietbaan begeven, om te melden dat hij getroffen was, doch is onmiddellgk naar het hospitaal vervoerd. Naar het Dbl. uit goede bron verneemt, moet bg de a.-r. leden der Staten van Zeeland voor een candidatuur voor het lidmaatschap der Eerste Kamer ernstig in aanmerking komen jhr. mr. F. A. J. ven Asch van Wijck, oud-Gouverneur van Suriname. Hoe menigmaal reeds gewaarschuwd is tegen het gebruik van koperen potten en pannen, heeft toch weder een treurig ongeval te Delft bewezen, dat die waarschuwingen nog te veel in den wind geslagen worden. Het huisgezin van den heer M. had dezer dagen vleesch gegeten, dat niet alleen in een koperen pan was gekookt, doch dat men ook niet korter dan 3 dagen daarin had bewaard. Natuurljjk werd het geheele gezin ongesteld, de een erger, de ander minder, het zwaarst echter de vrouw des huizes, die dan ook Donderdag overleed. 't Wordt al te gek Ook van de vierde groep van 10 aspiranten voor machinist-leerling zjjn er 7 geneeskundig afgekeurd. Van de 40 nu dus 23. En natuurlijk melden zich voor de keuring voor zulk een examen alleen zulke jongens aan, die door hun geneesheer in orde zijn bevonden of althans de overtuiging bezitten, dat ze niets maukeeren en een volkomen normaal lichaam hebben. Toch ruim 57 percent afgekeurd! Ons dunkt, 'tis klaarblijkelijk dat er iets hokt. Een 20-jarig meisje te De Rijp wedde om 5 rijksdaalders dat zg zich iu een mand ah wasch- goed per tram naar Schermerhorn zou laten ver voeren. Te Schermerhorn werd de mand gelost op het perron van het station, waar zij toevallig onder de pomp geplaatst werd, waaruit de locomotief water krijgt. Er werd gepompt en de mand met het meisje werden doornat. Intusschen: zjj had de 5 rijksdaalders eerlijk verdiend. De Vacature ontving de volgende merkwaardige aanvrage

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1