ZIEBIKZIESCHE NIEUWSBODE. Dinsdag 9 Juni 1896. Directeur-Uitgever J. WAALE. BEKENDMAKING. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prjj8 per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6777. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierihzeesche Nieuwsbode" De BURGEMEESTER en WETHOUDERS mn Ziemkzee maken bekend: dat zij aan het Bestuur der Vereeniging tot oprichting en instandhouding van de Ambachtsschool alhier en zijne rechtverkrijgenden vergunning hebben verleend tot uit breiding der aan die school verbonden Smederij, op het terrein achter dat gebouw, kadastraal bekend Sectie A, No. 14 tl. ZiKtuK7.EK, den G Juni 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Cil. W. VERMEUS, Burgemeester. P. D. DE VOS, l.°-S. Secretaris. Algemeen Overzicht. Na Armeniti Creta. Pas is bot dor Mogendheid gelukt na lang aandringen en dreigen met geweld bét lot der christenen in ArmeniG te verbeterenof er komen berichten uit Creta over mishandelingen van de christenen door de muzelmannen op dat eiland. En met het uitbreken van den twist tusschen deze beide sekten is weer voor de zooveclsto maal do Oosterscke quaostie op den voorgrond getreden. Wat toch is het geval? Candia, welks bowoners voor bet meerendeel Griekscb zijn, heeft natuurlijk gedoeld in de bewoging van al de christenbevolkingen in bet Oosten, om van de Turken ontslagen te worden. Indien het eiland zestig jaren vroeger aan Griekenland ware toegevoegd geworden, zouden er velo onheilen voorkomen zijnmaar dat is niet geschied; en dientengevolge heerscht er voortdurende onrust, die in 1866 uitliep op een algemeonen opstand, welke twee jaren duurde, en toen eindigde met eene diplomatieke regeling, waarbij beloofd werd de benoeming van een christen gouverneur en de verkiezing van een Landdag. Maar de Porte heeft al die beloften spoedig ver geten, en het was noodig baar bij het tractaat van Berlijn in 1878 aan die beloften te herinneren. Art. 23 bepaalde uitdrukkelijk«De Verheven Porto verbindt zich uitdrukkelijk het organieke reglement van 1866 op Creta toe te passen", en men voegde er deze woorden aan toe: «terwijl daarin de wijzigingen zullen worden gebracht, welke billijk worden geoordeeld". Wie echter over die billijkheid zou oordeelen werd niet bepaald, en zoo bleef de Porte Candia regeeren alsof er goen organieke regeling van 1866 en geen tractaat van Berlijn bestaan. Het is te begrijpen, dat er dus voor do bewoners van Creta tegenwoordig weer grieven to over zijn, en dat ieder, die er belang by heeft Creta van Turkjje te vervreemden, niet behoeft te zoeken naar veeten, waarmede bij de Candiërs tegen de Porte kan opzetten. En het is voor Engeland en Oostenrjjk van het grootste belang in wiens handen Creta eenmaal komen zul: voor Oostenrijk, omdat het de mailroute van Triëst naar Salonika wil overbrengen en voor Engeland, dat zoo groote belangen in de Middellandscbe Zee te verdedigen heeft tegenover Frankrijk. Maar ook voor Rusland is de quaestie niet zonder belang, omdat dit Rjjk vroeg of laat eene vrije uitvaart voor zijne oorlogsvloot door de Dardanellen hoopt te krijgen. Hoe de toestand op dit oogenblik op het eiland is, valt moeilijk te zeggen. Sommigen beweren, dat er kalmte heerscht en dat er voorloopig geene onregelmatigheden meer te duchten zijn, terwijl anderen bloedige gevechten op het gansche eiland tegen de Turksche heerschappij verwachten. Uit alle berichten kan men echter opmaken, dat de Grieken bij deze onlusten eene groote rol spelen. Uit Athene wordt gemeld, dat de Ministers den ganschen avond vergaderd zijn geweest; zij hebben besloten om bij de Porte eene nota in te dienen en te protesteeren tegen bet zenden van troepen naar Creta, terwijl een ander bericht luidt, dat het hervormingscomité van Creta zich verklaard beeft ten gunste van Griekenland. Het Cretenzer her vormingscomité heeft eene proclamatie openbaar gemaakt, waarin wordt verzekerd, dat alleen de opstand verbetering kan tengevolge hebben en dat het comité den steun bezit van de Cretenzer partjj te Athene. Misschien maken de opstandelingen misbruik van de betuigingen van sympathie, die zij van de zjjde van Griekenland ondervinden, want het is niet aan te nemen, dat de Grieksche Regeering zich veel zal inlaten met een twist, waarvan het einde niet te voorzien is en die, om bovengemelde redenen, aanleiding zou kunnen geven tot Europeesche verwikkelingen. Zaterdag had in de Italiaansche Kamer een debat plaats over de gedragslijn, gevolgd door het vorige Ministerie Crispi. Met groote handigheid manoevreerende, bracht Di Rudini de quaestie over het sluiten der algemeene beraadslagingen over do begrooting over op de keuze tusschen deze en de vorige Regeering. Hij verklaarde n.l., dat de Regeering de stemming over do motie tot sluiten der debatten zou beschouwen als een oordeel over de tegen woordige en de vorige Regeering. Wat de Minister voorzien had, gebeurdeeen groot aantal afgevaar digden verliet vóór de stemming de zaal; zij durfden geen partij kiezen. Van de overgeblevenen stemden 118 vóór en 115 tegen de motie, zoodat de Regeoring slechts eene meerderheid van 3 stemmen bekwam. Nu wordt wel beweerd, dat 56 afgevaardigden, die niet aanwezig waren, verklaard hebben, dat zij hunne stommen vóór de motie, dus voor de Regeering zouden hebben uitgebracht, maar ook dan nog zou de meerderheid gering kunnen heeten, daar onder de 118 voorstemmers, 16 stemmen waren van de leden van het Ministerie. De Regeering trok zich na de stemming dadeljjk terug; ook baar was dus do verkregen meerderheid tegengevallen, en on middellijk liep het gerucht, dat bet Ministerie zou aftreden. Maar dit is gebleken onjuist te zijn. In plaats van heen te gaan, schijnt het Ministerie do Kamer heen te zullen staren, en reeds bij den Koning een besluit tot Kamerontbinding te hebben ingediend. Op dezo wijze hoopt het eene grootere meerderheid te verkrijgen, en in aanmerking nemende den invloed, dien elke Regeering in Italiü op den uitslag eener verkiezing uitoefent, zal deze hoop wel niet worden beschaamd. Di Rudini volgt ook in dat opzicht Crispi na. Het Parlement in Engelaufl heeft Maandag zijne werkzaambedon hervat. Tot heden zijn de werkzaamheden nog niet zoo ving van stapel geloopen, als de Regeering wel zou hebben gowenscht en misschien zouden ze zelfs zoover nog niet zijn als ze thans zijn, zonder het krachtdadig, bjjna over moedig optreden der meerderheid bjj de behandeling van de gedoelte-ontlasting van het grondbezit, waarover de oppositie zich bitter weinig heeft beklaagd. Op 8 Juni zal nu worden begonnen met de behandeling der artikelen van do schoolwet, d. i. van de wot, die beschouwd wordt als de voor naamste der door de Regeering ingediende ontwerpen. Men verwacht bjj do behandeling dier wet heftige toon celen. Wol is waar is de wet bij eerste lezing mot groote meerderheid van stemmen aangenomen, maar wat beteekent dat, waar de oppositie er minstens even beslist op is, haar te doen vallen, als de Regeoring om haar te doen aannemen. En bovendien belmoren onder degenen, die vóór de tweede lezing hebben gestemd, velen, die de stille hoop koesteren, dat hun bij de behandeling dei- artikelen nog meer concessies zullen worden gedaan, dan er reeds gedaan zjjn. Worden hun die concessies niet verleend, dan onthouden zjj hun stem aan de voordracht en is het lot der wet niet te bepalen. Om een einde te maken aan de niteenloopende beoordeelingen, waarmede de Mogendheden do in bezitneming van bet eiland Madagascar hebben ontvangen, heeft het Ministerie in ÏYankrlfk besloten aan de Kamers voor te stellen Madagascar tot eene Fransche kolonie te verklaren. Zooals reeds gezegd is, geschiedt dit voomameljjk tot betere regeling der buitenlandsche betrekkingenhetbinnen- landsch bestuur toch blijft voorloopig nagenoeg onverauderd, onder leiding der Koningen, maar- onder Fransche opperheorschappjj. Men verwacht, dat dit voorstel in de Kamer veel bestrijding zal ondervinden. Dat de toestand op hot eiland nog niet rooskleurig is, blijkt wel daaruit, dat de Resident gevraagd heeft hem liever gendarmes te zenden, dan zoovele ambtenaren. Roof en moord schijnen er schering en inslag to zjjn, en de rooverbenden, die in de bergen verblijf houden, zijn moeieljjk te bestrijden en te vervolgen. Ook daar zal nog heel wat geld en tijd noodig zijn, eer Madagascar werkelijk met eere een kolonie van bet beschaafde Frankrijk zal geheeton kunnen worden. Australië. Daar is nu een «meisje loos", dat wil gaan varen als tweede stuurman. Zekere Miss Robina Barton te Melbourne heeft bet bestuur der Marine verzocht, toegelaten te worden tot het examen van tweeden stuurman. Aan den eisch van vier jaren zeedienst meent zjj voldaan te hebben door vier jaren van werkzaamheid als hofmeesteres op verschillende stoomschepen. De Marine-Board beeft echter beslist, dat men geen «stuurvronwen" op do schepen kan aanstellen, en het verzoek van de hand gewezen. Het vaarlustige meisje zal nu in Engeland haar geluk beproeven. Transvaal. President Krüger moet, volgens den correspondent van de Tivies, tot de vrijgelaten gevangenen, die hem kwamen bedanken, gezegd hebben: «Als mjjn hondjes ondeugend zijn moet ik hun ransel geven, maar het spjjt mjj altijd als ik het doen moet. Een volgende keer moet ik den grooten hond te pakken krjjgon. Mijn kleine hondjes blaffen, maar de groote bijt". Met den grooten hond werd Cecil Rhodes bedoeld. ftBretoria, 6 Juni. Do Uitvoerende Raad besloot, na eene lange beraadslaging, de eindbeslissing betreffende de invrijheidstelling der vier leiders van het Reform Comittee uit te stellen tot Dondordag. Amerika. Huwelijksadvertentie in een blad van Kentucky: «Aan de meisjes tusschen de 16 en 21, wie het mocht aangaan, zij bekend: «Dat ik, Jar vis Pumer (adres Pigeon Roost, Clay County, Kentucky) in 't volle bezit mijner geest vermogens en in staat om eene huwelijksovereen komst aan te gaan, bezittende een fraaie boerderij van 150 acres met een boomgaard van 300 vruchtdragende appelboomen, voorzien van de nieuwste veredelde Poolsche en Chineescbe varkens en Spaansche kippen, benevens alle geriefelijkheden des levens, maar ovenals Adam in een Eden zonder hulpetegenover mij, mits dezen bolove aan iedero jonge vrouw van don leeftijd voornoemd, die mij eene Eva wezen en de gerieflijkheden en genoegens van mijn tehuis mot mjj doelen wil, al mjjn hebben en houden te vermaken en haar een vriendcljjlc en liefhebbend man te zjjn. «Men begrjjpe echter wel, dat geen meisje mot den naam Suze zich behoeft aan to melden en dat een meisje, om te worden aangenomen, van goede familie, goeder naam en faam en welgemaakt moet zijn en een lief gezicht moot hebben. Geon wipneuzige' of scheoloogige vrouw behoeft zich aan to melden. Dit is eene zeldzaam gunstige gelegenheid. De scheepvaart tusschen Noord-Europa en New-York wordt weder zeer belemmerd en gevaarlijk gemaakt door ijsbergen. Zij zjjn dit jaar bjjzonder talrijkde kust van New-foundland ia er sinds geruimen tjjd door geblokkeerd en de haven van St. Johns is ontoegankelijk. De ijsbergen hebben dit jaar een groonachtige, dikwijls ook een blauwachtige kleur. Daarom ver moedt men, dat zij van de vaste ijsmassa's op zeer hooge breedtegraden zijn losgeraakt, en daaruit maakt men op, dat bet in die streken betrckkeljjk zacht weder is geweest. Engeland. Londen, 5 Juni. Aan do Times wordt uit Kaapstad bericht, dat gemachtigden van de Trans- vaalscbe regeoring en van de Ned.-Z.-Afrik.-Spoorweg- Maatschappij bun uiterste best doen om zich meester te maken van het spoorwegnet van den Oranje-Vrijstaat. Zij hebben aangeboden, gezamenljjk de garantie op zich te nemen voor eene leening van 5 6 millioen ponden sterling. De N. Z.-A. spoorwegmaatschappij en de Hollanders te Pretoria wachten slechts op het verkrijgen van het Vrjjstaatsche net om de Delagoa-baai te exploiteeren en de Engelsche belan gen afbreuk te doen. Ook in Engeland gaat men gebukt onder de droogte. Voor het vee in de weide moet water aangevoerd worden. Nadat het sedert weken niet geregend had, regende het Dinsdag in Noord-Wales één uur. Het graan op het veld staat te verdrogen. Alom smacht men naar regen! Eene diefegge aan don brniloftdiscb. Te VVost-Hampstead, eene voorstad van Londen, stond dezer dagen eene dame terecht, Minnie Howard genaamd, wegens het stelen van jnweelen en andere kostbaarheden. Deze dame, die eene jaarljjksche rente van 2000 pd. st. genoot, had de eigenaardige gewoonte om zich zelve te noodigen bij alle bruiloften, welke in de hoogste Londensche kringen werden gevierd. Telkens werd er iets vermist, nu een diamanten haarnaald, dan een kostbare waaier, dan weer een ander stuk van waarde. Eindol jjk werd de politie verwittigd. De zonderlinge dame werd in hechtenis genomen en in haar woning werden verscheidene der vermiste voorwerpen gevonden. Alvorens iets verder te doen, achtte de politierechter het wenscheljjk eerst een onderzoek in to stellen naar den toestand van mevrouw Howards Voor een der Engelsche gerechtshoven ver schenen onlangs eene jonge dame en een jonkman, die beiden beweerden recht te hebben op een landgoed. Het geval was zeer verwikkeld, maar plotseling kreeg de rechter, die in deze uitspraak had te doen, een lumineuzen inval. «Mij dunkt", zeide hij, «er bestaat een aangename wijze om deze moeilijkheid uit den weg te ruimen. De jonge man is fatsoenlijk en ziet er goed uit, het meisje is allerliefst. Het beste is dat ge samen trouwt, en te zamen op het landgoed leeft". Het jonge meisje bloosde, de jonge man stamelde, dat bij de jonge dame altijd* gaarne had mogen lijden, en de rechter velde het oordoel«Het landgoed behoort den eischer, wanneer hij binnen drie maanden de-gedaagde heeft getrouwd". Oostenrijk. Onlangs deden de Oostenrijksche Kroonprinses- Weduwe Prinses Stephanie en haar 12-jarig doch tertje een tocht in de bergen, in den omtrek van Weenen. Zij raakten, toevallig of opzettelijk, gescbei- don van haar gevolg en wandelden alleen voort, tot zij moede en dorstig aan een herberg stilhielden om het een en ander te gebruiken. Daar bezint de Kroonprinses zich opeens, dat zjj geen geld bjj zich heeft om te betalen. Zij nam de waardin in haar vertrouwen, vertelde haar wie zij was en vroeg, of zij haar crediet wilde geven. De waardin wilde haar echter niet gelooven«iedereen kan zeggen, dat zij een Prinses was", vond zy, en moeder en kind moesten onverkwikt verder gaan. Prinses Stephanie bleef kalm en lachte om het geval, maar de jonge Aartshertogin Elisabeth was woedend, en zij verzekerde de waardin herhaaldelijk, met fonkelende oogen«wij zijn toch heusch eerlijke menschen!" Frankrijk. Een 13-jarige knaap, wonende by zijne ouders, do echtgenooten Ménager te Dourdan, heoft, om zich te wreken op een knaapje van 5 jaar oud, bij zijne ouders besteed, het ouderlijk huis in brand gestoken, na den kloine op een der zolders te hebben opgesloten. Hij beweerde dat de kleine kwaad spvak van hom tegen zijne ouders. Gelukkig werd do brand nog tjjdig ontdekt en het jongsko, dat reeds half gestikt was, gered. België. In de Belgische Hamer. Woensdag heeft het in de Belgische Kamer weder gespookt. De socialist Detnblon maakte den af gevaardigde Hoyois voor een leugenaar uit, en zjjn partijgenoot Smeets viel hem bij. Wij laten het verslag van het gesprokene volgen. Hoyois. Al wat gij niet aanneemt, heet gjj leugenachtig. Demblon. Reeds tienmaal hebben wij den heer Hoyois toegeroepen dat bij zich de tolk maakte van de leugens der clericale partij van Dison en niettemin gaat bij voort! Gy zjjt een leugenaar, een vuile leugonaar! en gij zoudt uwe partij onteeren, zoo dat nog mogelijk was(Gerucht). Vraagt mij elders uitleggingen, zoo ge wilt! Daar even hebt gij het lijk aer Commune van Parijs met voeten getreden, ellendeling die ge zjjt! (Voortdurend gerucht). 't Verheugt mij aan 't land te kunnen toonen wat de sprekers waard zyn die, zooals gy, tienmaal gelogenstraft zjjnde, niettemin voortgaan met liegen. De heer Hoyois is een vuile lougenaar! (Rumoer). De voorzitter. Ik roep u eene derde maal tot de orde mynheer DemblonHot is onmogelijk dergelijke taal te dulden De Broqueville. Niemand gevoelt er zich door gekrenkt De voorzitter. Nooit werd zoo iets in de Kamer gehoord. Demblon. Ik wil hetgeen ik zeido introkken, zoo do heer Hoyois bekent dat hij gelogen heoft(Uit roepen rechts). Hoyois. Mijnheer de voorzitter, daar de heer Demblon zijne boleodiging herhaald heeft, verzoek ik u wel te willen verklaren, dat de terugroeping tot de orde op de twee aantygingen toepasselijk is. De voorzitter. Dat spreekt vanzelf. De zitting werd daarop gesloten, doch Donderdag deeldo de hoer Beernaert, die gedurende dit incident niet gepresideerd had, in de Kamer mede, dat bet reglemont onvoldoende was on dat dns nu de belec- diging, waaraan het bureau bad blootgestaan* de noodzakelijkheid gebleken was van een herziening van het reglement. Het bureau zal daartoe ovorgaan en vier leden der Kamer uitnoodigen de besprekingen by te wonen. Nederland. Vlissillgen, 6 Juni. In de vergadering van den gemeenteraad werd hedenmiddag de mouw- benoemde secretaris, mr. Bisschop, geïnstalleerd. Wie nu een aangename vacantio wil door brengen, geheel of gedeeltelijk, en de middelen daartoe bezit, kan een prettig en gezond tochtje maken. De directie der maatschappij «Zeeland", onuit puttelijk in het maken van goede plannen, organiseert in den vacantie-tijd een zeetocht naar het Engelsche Kanaal, met bezoek aan Guernesey, Jersey, Wight, en, als het weer het toelaat, ook aan Brighton. De tocht duurt tien dagen. Voor verdere inlichtingen omtrent dit zeer uit lokkend plan verwjjzen wjj naar de bureau's der maatschappij «Zeeland", waar men gaarne, op gratis aanvrage, een programma zendt. Voor deze reis eerste klasse is de pry's slechts f 160. kamperland, 6 Juni. Het onweder, dat we heden hier hadden, was oogenscbjjnljjk over, toen plotseling een zwaar licht met hevigen donderslag volgde; het weerlicht was geslagen in de woning van den heer Abr. Bakker alhier, waar nog al eenig© schade werd aangericht zonder gelukkig brand te veroorzaken. De schade wordt door assurantie gedekt. Seller penisse7 Juni. Hedenmiddag waren op de haven twee kleine jongens van 6 en 7 jaar aan het spelen met een ledigen wagen. Deze geraakte door de helling van het Havenplein aan het rollen en liep regelrecht in de kaai. De eene jongen maakte zich tjjdig uit de voeten, maar de andere, die op den wagen zat, moest het reisje meemaken, doch kwam er gelukkig ook zonder letsel, maar met een nat pak, af. Zaterdagmorgen ongeveer 6 uur brak er brand uit in de schuur van den landbouwer C. Quaak alhier. Spoedig was de brandweer ter plaatse en door de nabijheid van een waterput kon men dadeljjk water geven. Aan blusschen viel niet meer te denken. Men mocht er in slagen het gebouw, dat er vast tegen aan staat en door twee gezinnen bewoond, te be houden, en, dank zij den gnnstigen wind, bleef ook een andere groote schuur in de onmiddellijke^ nabijheid gespaard, ofschoon door de groote hitte de teer reeds van de planken droop. AUe bouw- en melkgereedschappen, benevens vier varkens en enkele kippen werden een prooi der vlammen. Nog twee stuks hoornvee kon gered worden. Alles is verzekerd. Oorzaak onbekend. De onweders van de vorige week hebben den zoo zeer gewenschten regen gebracht. Malscbo regenbuien waren het en geen slagregens, die dikwjjls meer kwaad dan goed doen. Het gebrek aan drink water voor mensch en vee is geweken en ook do akkers hebben de noodige vochtigheid kunnen opnemen. Zierikzce, 8 Juni. By de Staatsspoorweg- Maatschappij is o. a. benoemd tot surnumerair de heer A. Gaanderse, geboren te Duivendijke. Bij Kon. besl. zijn benoemdtot leden van het bestuur der waterkeering van het calamiteuse waterschap Oud- en Jong-Breskens, J. van Male en J. B. Becu; tot gezworen voor den Adriaanpolder, H. Roelof; tot gezw. voor den polder Soelekerke, D. Remijnse; tot gezw. voor den Onrustpolder P. Israel; tot plaatsverv. dijkgraaf voor den Nieuwe- havenpolder, A. E. de Badts. Het bestuur van den polder Groede en Baanst zal eene geldleening, groot f 15,000, aangaan ter bekostiging van den aanleg van grindwegen. In geen 40 jaar zulk een droge Mei gehad! In Mei valt gemiddeld 49.4 m.M. neerslag, in de afgeloopen maand slechts 6.7 m.M., dat is een weinig meer dan de tot nu toe bekende kleinste hoeveelheid 6.4 m.M., die in Mei 1857 gevallen is. Aldus luidt eene mededeeling van het Koninkljjk Nederl. méteorologisch instituut. In 't jongste nommer van De Ilottandsche Lelie neemt mevr. Thórèse Hoven, die als redactrice werkzaam was sedert mevr. Yan Wermeskerken Junius ten gevolge van de grievende beschuldiging tot haar gericht, afscheid van haar lezeressen met eenige vriendelyke woorden. Daaronder leest men: «No. 22 (circa een half jaar geleden) nam ik afscheid van u met deze woorden: «In de gegeveu omstandigheden acht ik het beter tijdelyk mjjn werk in andere handen te geven. Den smet die op mjjn naam is gelegd, wensch ik geheel te zien wegge nomen, eer ik mij weer aan het hoofd stel van mjjn jeugdige en geestdriftvolle troepen, die zoo vol vertrouwen volgden, waar ik hen leidde. Alleen als gebleken is, dat ik dit vertrouwen geen oogen blik heb verbeurd, keer ik tot hen terug. «Die dag is nu gekomen. «Johanna van Wonde". De genoraal-majoor Dejjkerhoff, oud-civiel- en militair gouverneur van Atjeh, is door den minister vau Kolonifln ontvangen en heeft met don minister een onderhoud gehad, dat omstreeks drio uren heeft geduurd. Onder Weert viel het 12-jarig zoontjo van den landbouwer J. K. in de Zuid-Willemsvaart. Een vrouwtje van 71 jaar sprong, heel dapper, den drenkeling na, doch zij bleek niet bjj machte hem te redden, en beiden zonden vermoedeljjk verdronken zijn zoo niet een paar voorbijgaugers hen behouden aan wal hadden gebracht. De rondzwervende echtelieden Klaasson, gedomicileerd te Eist, die als vermomde bedelaars papier etc. to koop aanbieden, hebben dezer dagen te Njjmegen, waar zjj een nacht, doorbrachten, bnu achtjarig kind, een meisje, onverzorgd achtergelaten. Door de politie wordt naar ben gezocht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1