ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Zaterdag 0 Juni 1896. RETOURBILJETTEN Eerste Blad. Keuring der Rijtuigen. NIEUWSTIJDINGEN. ADVERTENTIEN. jan oom:. ZIERIKZEESCHE PAARDENLOTERIJ Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6776. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiën, van 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts,, kunnen uiterlijk tot des Maandags, "Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnenients- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" Dit nummer bestaat uit twee bladen. De BURGEMEESTER er» WETHOUDERS van Zierikzee, Gelet op Att. 47 der Algemeene Politie-Verordening voor deie gemeente: Hebben goedgevonden te bepalen: dat op Zaterdag den 13 «Xuni e.Ii.. des namiddags te 3 uur, aan de Balie, eene KEURING zal worden gehouden der verhoord wordende Rij- en Voertuigen en Sleden. Mitsdien worden alle Rijtuigverhuurders opgeroepen orh alsdan al hunne voertuigen op de daarvoor bestemde plaats bijeen te brengen, ten einde de noodige keuring te ondergaan, ter voorkoming van de bij de Algemeene Politie-Verordening bedreigde boete. Zierikzee, den 30 Mei 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Indië. Van Bali schrgft men aan de Jambode dat Goesti Djilaotiek op uitnoodiging van de regeering in haar naam het bestuur over Karangasem heeft aanvaard en dit schriftelijk heeft bevestigd. Alle uitnoodigingeu van den resident van Bali en Lombok om de zaak te Boeleleng te komen bespreken, werden beslist door hem afgeslagen, zelfs die, om, nadat de zaak door gemachtigden reeds beklonken was, zich ter hoofdplaats als rijksbestierder van Karangasem te laten iDstalleeren. De resident zond toen den controleur Palmer van den Broek en een hooggeplaatsten Balineescben edelman, die ons reeds vele belangrijke diensten bad bewezen, naar Djilantiek, om deze in zijn eigen residentie in zijn officieele waardigheid te bevestigen. Na afloop van die plechtigheid noodigde Djilantiek bet gezantschap aan zijnen discb. Vijf minuten na afloop van bet gastmaal was onze Balineescbe gezant aan een hart kwaal overleden, waarna de controleur, die niet mee gegeten bad, zich haastte naar Singaradja terug te keeren, waartoe hij 47 uren achtereen te paard zat. Rusland. Er zijn bij de ramp te Moskou veel meer kinderen omgekomen dan men eerst dacht. Ver over de duizend kleinen zijn vertreden! Een vrouw, die met baar man van den beginne op bet veld was, verhaalde dat ai vroeg in den morgen bet gedrang^zèó groot, was» dat men zich niet bewegen kon. Werd telkens erger en de druk van ellebogen en vuisten tegen mijn lichaam werd zóó sterk, dat ik in onmacht viel. Toen werd ik opgenomen, uit de rij getild en als een bal in de lucht geworpen. Ik ging van groep tot groep en kwam zoo, nadat ik inmiddels mijn bewustzijn herkregen had, uit het gedrang. Enkele anderen is het ook zoo gegaan. Uitgeput legde ik mij neer in het gras en toen hoorde ik plotseling een ontzettend gehuil van karaoul, karaoul, karaoul!" (hulp, hulp, hulp). Ik heb slechts vier kozakkeu gezien, die pogingen aanwenden, den storm te bezweren! Wat konden zij doen? Zij waren zelf in gevaar. Politie was niet te zien! Toen het gedrang het grootst was, geleek de menschenmenigte een reusachtigen bal, voortrollend in een dikken wolk stof'. Een correspondent schrijft, dat nog den volgenden dag het veld den indruk van een slagveld maakte. En thans ook nog. Kleedingstukken liggen nog verspreid en plassen bloed zijn nog niet ingedroogd Het kerkhof ligt op een halfuur afstands van het veld. Het wordt door infanterie bewaakt en overal op de paden staan wachten. Nog zgn niet allen begraven. Er liggen overal nog lijken, hetzij in kisten, betzij op de grasvelden met doeken bedekt, alleen het hoofd vrijgelaten. En arme uagelatenen loopen snikkend daartusschen. In de felle hitte, waarin reeds vele lijken tot ontbinding zijn overgegaan, is de stank ondraaglijk. Zelfs de doodgravers houden hun zakdoek voor den neus. Op de gezichten der lijken ligt een trek van vreedzame rust, die zoo volkomen behoort bij het goedmoedige Russische type. De armen zgn over cle borst gekruist, velen schijnen kalm te slapen. De toestand der gewonden is over het algemeen zeer slecht. De meeste der bekomen kwetsuren zgn doodelijk. Een vrouw was in het gedrang gescalpeerd. Een andere vrouw heeft drie uren in een ravijn gelegen met een berg lijken en kermende gewonden op haar. De scherpe veroordeelingen van het beleid der politie blijven aanhouden. Zij heeft haar taak oedurende de kroningsfeesten dan ook zeer zonderling opgevat. Ia hoofdzaak zorgde zg voor het uitzetten vau verdachte vreemdelingen, soms wel 800 of 1000 per dag. Maar aan het volksfeest schijnt zij niet te hebben gedacht. Engeland. Londen, 4 Juni, Volgens een telegram, dat de Times gisteren uit Kaapstad ontving, wordt de scheuring in den Uitvoerenden Raad te Pretoria van ernstiger aard. Leyds en Joubert voeren oppositie tegen Kritger, die hervormingen en een vreedzame politiek begunstigt. Leyds is zeer impopulair onder alle klassen. Zweden. Te Stockholm is eene weduwe van 70 jaar in hechtenis genomen, die er haar bedrijf van placht te maken jonge haar toevertrouwde kinderen te laten omkomen. In een tijdsverloop van 10 jaren moeten op die wijze 14 kinderen aan hun eind gekomen zijn. België. Omtrent een ongeluk in het circus Lockhart te Antwerpen wordt gemeld: Op de eerste voorstelling, Zaterdagavond, brak het veiligheidsnet, toen een clown er in sprong; de acrobaat kwam er nog al goed af. Zondagavond, bij het einde der voorstelling, terwijl het volk langs gangen en trappen het gebouw verliet, hoorde men eensklaps langs de oostzijde een onrustwekkend, gekraak. Aan de buitenzjjde zag men den wand uitwjjken en de aanwezigen snelden toe om de halken en planken tegen te houden, om alzoo de personen, die nog binnen waren, in staat te stellen, voor zichtig hun plaats te verlaten. Doch dit lukte niet geheel. Het ijzeren rasterwerk, dat de bovenste rangen en de trappen, die er naar toe leidden, Bteunde, was uitgeweken en al het volk dat zich er nog op bevond, zakte, onder luid geschreeuw, naar beneden. Hoofden, neuzen, armen en beenen werden ge kneusd en gewond; hoeden, stokken en paraplnies vernield en verloren jassen, mantels, rokken en broeken in flarden gescheurd. Ieder dacht dat er personen zouden zgn gedood en dit zou niet te verwonderen zgn geweest. Men telefoneerde in alle richtingen; de burge meester, de schepenende stads-ingenieur, de commissaris der tweede wijk, bijgestaan door het personeel van den circns, hielpen de gevallenen uit hunne gevaarlijke positie, en men bevond dat er gelukkig geene dooden, noch erg gewonden waren. Een dozijn personen werd door dokter Van Baelen verzorgd en per rgtnig naar hunne woning gebracht. De anderen, die er met goed fatsoen uit waren geraakt en min of meer te been waren, wandelden naar huis, zoo goed zg konden. Nederland. Rottcrtlaui, 3 Juni. Alhier is bg her stemming tot lid van den gemeenteraad gekozen de heer D. de Klerk (lib., werkman) met 1760 st., tegen 856 uitgebracht op Mr. Nolst Trenité (lib.) Alhier wordt sedert Vrijdag 1.1. vermist een 28-jarig oppassend, den eigen dag pas in dienst gekomen hulp-brievenbesteller. Vermoed wordt, dat hij op den Diergaardesingel bg den Benkelsdgk is aangerand, van zijn brieven beroofd en daarna te water is geworpen, 's Morgens had hg zgn eerste bestelling gedaan en 'a avonds om 7 uur vertrok hij ten tweeden male met een bestelling van het postkantoor, in de richting der Gouvernestraat. Sedert heeft men niets meer van hem gehoord. Toen de vermissing ontdekt werd, gaf men hiervan onmiddellijk kennis aan de politie, terwijl een hoofdbesteller onderzoek deed, tot hoever de vermiste met zijn bestelling was gekomen. Het spoor liep tot halverwege de Gouvernestraat, verder waren er Vrijdagavond met die post geen brieven besteld. Alle verdere nasporingen bleven vruchteloos. De vermiste was voornemens, zoodra hij een vaste aanstelling als brievenbesteller zou hebben, in het huwelgk te treden. Ten huize van zijn verloofde vreest men, dat hier minnenijd in het spel ia. Een later bericht meldt: -Het .ljjk van den 28-jarigen hulp-brievenbesteller Elie Swerus, die sedert Vrijdag 1.1. vermist wordt, is gevonden. Een schipper trof het van morgen tusschen Vlaardingen en Maassluis in de Maas drijvend aan en nam het op sleeptouw. Hg bracht het naar het kantoor van het Loodswezen aan de Leuvehaven, vanwaar het door de politie naar Crooswjjk is vervoerd. Op hem werden nog bevonden de koperen nummerplaat der postergen en zgn portemonnaie, doch zgn brieventasch was verdwenen. Er schijnt hier alleen aan een ongeluk gedacht te moeten worden. Een panter in de Rotterdamsche diergaarde leed aan verstopping, waarvoor hij een laxeermiddel moest gebruiken. Het goedje rook hem wat ver dacht; althans wat men ook probeerde, hij dankte er voor het in te nemen. Toen verzon de directeur eene list. Hij liet den panter met bet geneesmiddel besproeien, en of deze als een dolle door de kooi heen en weer sprong en blies van woede, de oppasser, veilig door de stevige tralies, trok er zich niets van aan en sproeide voort, totdat de vette olie het dier van het lijf droop. Er bleef nu voor den panter niets anders over dan zijne huid schoon te likkenop die wgze kreeg hij het laxeer middel naar binnen en werd zgn leven tegen wil en dank gered. Breda, 4 Juni. Onder onze aannemers is eene »staking" uitgebroken. Schreven onlangs het gewoDe groote getal aannemers in bij de besteding van een gemeentewerk, hetwelk echter door den- gemeenteraad aan een niet-inschrijver en niet- Bredanaar werd gegund, gisterenmiddag werd bg de openbare aanbesteding van een ander ge meentewerk niet één biljet door een Bredaschen aannemer ingeleverd. De eenige inschrijyer was de persoon, aan wien het vorige werk gegund is. De eerste Bredasche aardbeziën werden Dinsdag op de markt aldaar te koop aangeboden. Binnen eenige dagen vangt de handel in dit zoo gezocht ooft naar binnen- en buitenland op groote schaal aan. OoeS, 4 Juni. Ten aanzien van den hevigen brand vlak bij Goes (en niet zooals het telegrafisch bericht luidde: Vlake bij Goes) kan het volgende vermeld worden: De hofstede ligt onmiddellijk bij de algemeene begraafplaats in den Goeschen polder. De gebouwen hadden uitwendig een net aanzien, dat getuigen kon van welvaart. De eigenaar, de heer S. Dekker, was reeds eenigen tijd uitstedig, en de bewoner was evenmin op de hofstede; hij vervoerde hout; toen hij thuis kwam, was er zelfs geen stalling voor de paarden. Het kostte moeite de oude vrouw uit het brandend huis te verwijderen, zij had door den schrik het bewustzijn verloren. Tot ver over de stad vlogen de brandende stukjes van het rieten dak. Van de schuur met bgbehoo- rende gebouwen is niets gered kunnen worden. Reeds was het woonhuis door de vlammen aange tast, maar door de activiteit der brandweer werd erger voorkomengelukkig had men gelegenheid gehad een groot deel van den inboedel te redden. Een vet varken en vier biggen zijn in het varkens hok, eene geit en een kalf in de schuur een prooi der vlammen geworden. Omtrent de oorzaak is niets bekend. Mensehen, die altijd eene oorzaak weten te vinden, meenen dat de brand ontstaan zou zgn door kinderen, die met lucifers hebben gespeeld. De schuur met annesen is verzekerd bij de Zeeuwsche Maatschappij te Zierikzee, de inboedel bij eene Maatschappij te Amsterdam. Brandweer en schutterij, alsmede de autoriteiten waren spoedig ter plaatse van het onheil en door de nabgheid der vest aan den eenen kant en van een grooten put aan den anderen kant der hofstede kon spoedig water gegeven worden en de brand bedwongen. Zierikzee, 5 Juni. Het onweêr, dat Woens dagavond boven deze stad woedde heeftop verschil lende plaatsen van ons land groote ongelukken veroorzaakt. Vervolg der Nieuwstijdingen in het Tweede Blad. Financieel Overzicht. Amsterdam, 30 Mei 1896. •Toujours le même ref<\.V'; sedert eenige maan den kan men elk verslag van fondsen en geldmarkt gevoegelijk met dezen aanhef openen, want hoewel op 'heden de stemming op de meeste beurzen niet lusteloozer, ja eerder iets opgewekter was dan op de vorige dagen der afgeloopen week, is het over het algemeen in zaken ongeanimeerd gebleven en hebben de koersen in de verschillende afdeelingen verder geleden. De toepassing van de couponbelasting op de Fransche Staatsrente schjjnt toch door de Regeering aan de Kamers te zullen worden voorgelegdbui- tenlandsche houders zullen worden vrijgesteld, mits indienende een «affidavit", Of de Kamer der Afge vaardigden dit voorstel zal aannemen, is echter onzeker, want hoewel de onbemiddelde klassen er eenige reductie in de hen drukkende belastingen van mogen verwachten, schjjnt toch een sterke strooming tegen het voorstel te bestaan. Ter Pa- rijsche Beurs liep de Fransche rente niettemin op en sloot vaster op aankoopen door de contramine met het oog op het liquideeren van posities in de Rescontre. Andere Staatsfondsen als Italianen en Turksche waarden waren daarentegen aangeboden, speciaal laatstgenoemd fonds naar aanleiding der onrust barende berichten van Kreta in het begin der week. Weenen bleef lusteloos gestemd, terwijl Berlijn en Frankfurt daarentegen eenige verbetering aan toonden. Te Londen bleef de Effectenmarkt gedurende de geheele week gedrukt onder den verderen niet onbednidenden achteruitgang der Amerikaansche Spoorwegwaarden, waartoe de zware cycloon te St. Louis in Missouri, welke een groot gedeelte dier stad verwoestte, het hare bijdroeg. New-York bleef andermaal lagere noteeringen zenden. In de meest oordeelkundige Amerikaansche kringen wordt aangenomen, dat de St. Louis Con ventie haar steun voor het Presidentschap alleen zal geven aan een caudicfc&t^ die vóór eene gezonde Muntpolitiek is. Naar de groepeering der partgen in de Vereenigde Staten, zal het besluit dezer Conventie vermoedelgk den doorslag geven en is dit oordeel dus eenigszins geruststellend. De betere stemming hierdoor voortgebracht, wordt echter te niet gedaan door de onophoudelijke Goudversche pingen. Ia afwachting der bovenaangeduide gebeur tenissen, blijft de New-Yorker markt in een luste- looze stemming verkeeren, hetgeen op de Europeesche Beurzen in niet geringe mate terugwerkt. Niettegenstaande de zwakkere New-Yorker noteeringeu toonde zich hier vooral gedurende de twee laatste dagen voor het eerst 6edert langen tijd eenige meerdere kooplust voor Amerikaansche waarden, waardoor de koersen heden eenigszins avanceerden. In de eerste plaats profiteerde van de betere stemming de groep der »de Goeyen" waar den op het bericht, dat de onderhandelingen omtrent de invoering der Kansas City Pittsburg Gulf shares en bonds in Berlijn goed vorderen. Atlantic Pacific's waren voor lokale rekening ter markt, doch werden op de lagere prgzen weder voor Frankfurter rekening opgenomen. Norfolk Western en Union Pacific waarden verlaten. Van de Utah Northern Equipment Certificaten worden thans de lossingen per 1895 en 1896 te New-York betaald. Ruime handel vond weder plaats in de nieuwe waarden en «claims" der St. Louis San Fran cisco Spoorweg Maatsch. In aandeelsoorten ging weinig om. Onze Nationale Schuldsoorten, die in den aan vang der week vast waren, daalden op eenig aan bod met ruim 1/4 Stedelijke Leeningen meerendeels onveranderd en prijshoudend. Binnenlandsche Spoorwegleeningen iets vaster. De Europeesche markt was hier, hoewel de om zetten beperkt bleven, vooral gedurende de laatste dagen der week vast; speciaal avanceerden Loten- Madrid, die voor Parijscke rekening werden ge kocht. Voor Zuid-Amerikaansche waarden was de stem ming verdeeld; Brazilianen flauwer. Uruguay daar entegen in betere stemming. Overigens weinig fluctuaties. Mexicanen hadden een beter koersverloop op den vasteren prijs voor zilver. Hoewel de Suikerprijzen flauw bloven, was in de Koloniale afdeeling de toon eerder iets opge wekter. De verschillende Petroleum aandeelen onder gingen eene belangrijke rijzing, terwijl de Tabaks- aandeelen zich medo in een gunstiger stemming met verhoogde koersen mochten verheugen. De waarden der Soerabaiasche Bank- en Handels ver eeniging big ven »la böto noire" in dezen hoek en liepen verder in prijs terug. Tegen 4 dezer is hier door de emittenten Gebr. Boissevain en Westendorp St Co. eene inschrijving geopend voor de eerste Siberische Portland-Cement- Fabriek i-Kamyschet", gevestigd te Warschau, welke fabriek haar ontstaan heeft te danken aan de kolossale behoeften voor den aanlog van den grooten trans-Siberischen Spoorweg. Er worden uitgegeven 1800 aandeelen 500 Roebels tot den koers van 71 l/i Geld op Prolongatie gevraagd, was 4%. Wisselkoersen iets lager voor Londen 12,12 en Parijs 48.12 daarentegen vast voor Duitschland. 59.32s35. Beurs van Amsterdam. BONDEKDAG 4 JUNI 1896. StAittsleenlngen. EUROPA. Nederland. pCt. V.K. L.K. H.K. Ned. W. S. Cert2»/, 91 »/8 91 91»/, dito dito Obl3 100» 100 100'/* dito dito Cert3 9999"/, Hongarije. Obl. Goud!. 1876 5 102»/. 102»/, dito 1881/1893 4 102102?/, 103»/, dito Zilver4»/, 85»s/w 85»/, Italië. Inschrjjving '62/81 5 81*/, 82»/, Oostenrijk. Obl. Papier Mei 5 85 85 85»/, dito Febr./Aug. 5 84»/, Zilver Jan./Juli 5 84>>/u 84»/,8 84 dito April/Oct. 5 85 85»/, Obügat. in Goud 4 402s/, Obl. Schatk. 1844.4 93 93»/, Portugal. Obl. m. tick. 100.3 25»/. 25»/t 25% dito mc. 88/89 April '92 fr. 5004»/, m. ticket fr. 500 .4'/, 38% 38»/, O. Tabaksmonop 4»/, 91'/,8 91'/,8 91»/, Rusland. Cert. Hamb. 1820. 5 76 Obl. Londen 1822. 5 132 C. Ins. 5e Serie '54 5 71 Oblig. Transcauc. 5 100»/, dito 1880 Gec. 4 98'/, dito (Donetz) '94 .4 95»/8 dito Kursk Ch. Az. 4 95 dito '94 (Ore) Vit.) 4 97% 97»/, dito G. R. 625 3»/, 94»/, 94»/, dito 1889 3 823/.. dito Goudl. '91 3 Obl. in Goud '84 .5 104»/, 104»/t Spanje. Perpet. Schuld4 59»/t Binnen). Amortis. 4 dito Perpet. Sch. 4 49 T u r k jj e. Gepriv. Conv. L4 87 »L Geconv. serie D 21 21 '/,8 dito serie C22 21 J5/,« MIDDEN- en ZU1D-AMER1KA. Brazilië. Obligation 1883 4»/, 77»»/,, dito 18894 73»s/„ 74 74»/, Venezuela. Obligatiën 1881 4 42'/,, 42»/, Spoorwegleeningen. Nederland. Holl. Spoor 113 113 Mij tot Expl. van St.-Spw. Aand. 96'/, Ned. Centr. Spoorweg Aand. 30 dito Obligatie.3 103'/, Italië. Spoorw. Leening 1887/89 50»/, 50»/, Zuid-Ital. Sp. 03 53»/,, 53'/,, Oostenrük. F.O. Spw. Obl. .3 89»/, Polen. W. W. A Ru si and. Gr. Sp. Maatsch. Ob). 4»/, 99»/, dito dito dito4 97 Balt. Spw. Aand. 3 62 62 Kurk-Ch. Az. 04 101% 101»/, Mosk.-Smol. dito. 5 106 Amerika. Atch. T. volg C. v. A. 14»»/,, 14'/, 15»/,, O. v. 4 pc. O. M. B.. - - O. '2e Hyp. let. A. 4 24»/,. 231/, O. 2e Hyp. let. B. 4 28 Atlant. P. Tr.-C. 4 49'/,, 49»/, 49'/, Central Pacific A. 14'/, 15»/3 dito Obligatiën 6 100»), 100»/, St. Obligatiën7 105'/, dito Gec. Schuld 6 114'/, dito in Goud4»/, 103»/, dito 2e Hyp. O. 6 414»/8 S. R!w. le M. C. T. O. 5 92'/, U. Pac. hoofdl. A. dito Cert. v. dito 75/„ 7»/, dito met assessm. dito Obligatiën 6 102»/, U. Term. Br. 05 105 Wab. afg. C. v. P. A. 17»/, C v. 6 pCt. Deb. B. W. N. Y. P. afgest. 5»/, 5»/, Argent. Republ. Spwg. Ink. Obl5 51 Brazilië. Spoorwegl. Obl4'/, 77»/, Pre mie-Leen Inge n. Nederland. Stad Amsterdam .3 110'%, 110»/, Stad Rotterdam3 België. Stad Antwerpen 1887. 2»/, 103 dito Brussel 1886 2'/, 103»/., Oostenrijk. Staats). 1854. 4 122 121 dito 1860 5 121 121»/, dito 1864 HTO OV1 BOOT DIENST MID DEL BURG--ZIERIKZEE. Juni 1896. Amsterdamsche tijd. Van MIDDELBURG: Van ZIERIKZEE: 's morg. s midd. 's morg. 's midd. Zaterd. 6 7,40 Zaterd. 6 3,— Zondag 7 7,40 Zondag 7 3,45 Maand. 8 7,40 Maand. 8 3,45 Dinsdag 9 7,40 Dinsdag 9 3,45 Woensd. 10 7,40 Woensd. 10 3,45 Dond. 11 7,40 Dond. 11 3,45 Vrijdag 12 7,40 Vrijdag 12 3,45 In de maanden Juni, Juli eu Augustus zullen des Zondags worden afgegeven geldig voor de terugreis op denzelfden dag. Middelburg, Zierikzee, vice versa, eerste klasse a f £,50, tweede klasse f Tusschen-Veeren, vice versa, eerste klasse a f JL.ÜïO, tweede klasse h ƒ0,80- Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. Dinsdag 9 Juni hopen onze ge liefde Ouders: LIEVEN JACOB IZAKSE VAN DE PANNE en MAATJE PATMOS hunne zèstlg-jarlgc Echtvcr- eeiligitig te herdenken. ScHARENDIJKE, 1896. Hunne dankb. Kinderen, Behuwd-, Klein en Overkleinkinderen, B. DORREMAN. E. DOBREMAN—VA.N DE Panne. Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van rnim 76 jaar. Brouwershaven, 3 Juni 1896. Uit aller naam J. OOME Jz. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader Daniël de Jonge, in den ouderdom van 67 jaar en 4 maanden. Slotbrdijk, 3 Juni 1896. IJpolder, Uit aller naam, F. DE JONGE Dz. Voor de bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overigden van mijnen Behuwdbroeder, den Heer J. VAN DER LAAN te 's Gravenhage, betuig ik mijnen bartel))ken dank. Zieriksee, 5 Juni 1896. W. C. SEYL. Schipper A. VAN DER HUCHT vertrekt Woensdag van Zierikzee naar Mid delburg en des Ar)] dag-namiddags van Middelburg naar Zierikzee. op 3 Juni IM>«. le Prijs. Een Utrechtsehe wagen bespan. nen met een lichtbruine 6-jarige merrie op No. 8215. 2e n Een zwarte 4-jarige ruin on No. 2485. Een donkerbruine 4-jarige ruin op No. 8488. Een lichtbruine 4-jarige merrie op No. 5184. Een lichtbruine 4-jarige ruin od No. 6410. V Een zw. witvoet 3-jarige ruin op No. 1417. Een zwarte 3-jarige merrie od No. 2340. 1 Een bruine 5-jarige merrie ou No. 7824. 1 Een donkerbr. 4-jarige merrie op No. 596. Een hchtbr. 3-jarige merrie on No. 1367. 1 Een hchtbr. 3-jarige ruin od No. 7502. 3e 4e ,5e 6e 7e 9e 10e 11e 12e 13e 14e 15e Een hchtbr. No. 2412. 4-jarige op Een boerenwagen (compleet! od No. 9411. Een heeren-vélocipède od Nd 426. P Een dames-vélocipède od Nd 8402. P De overige prgzen zgn gevallen op do navolgende nnmmArfi 7 1268 2463 10 1270 2541 15 1287 2576 35 1387 2640 56 1433 2685 81 1448 2710 111 1459 2720 129 1509 2842 156 1523 2851 218 1533 2976 247 1571 3032 297 1623 3034 344 1799 3060 436 1826 3069 509 1885 3128 716 1888 3172 764 1900 3193 834 1948 3248 889 1964 3345 895 2091 3387 913 2105 3418 933 2127 3419 949 2144 3472 971 2184 3480 1029 2192 3507 1064 2284 3568 1085 2288 3608 4110 2331 3615 •1139 2339 3624 1169 2358 3647 1180 2418 3662 F. C. 3709 5224 6414 7501 8324 9374 3737 5276 C426 7513 8325 9384 3848 5302 6434 7524 8328 943? 3924 5325 6480 7529 8429 944:; 4030 5399 6493 7555 8446 9461 4086 5451 6494 7610 8480 9Sao 4103 5453 6499 7643 8524 9528 4169 5459 6506 7669 8548 953a 4243 5512 6510 7675 8588 9564 4376 5516 6517 7689 8613 9580 4384 5535 6574 7821 8614 9588 4406 5562 6579 7852 8620 9600 4407 5582 6708 7854 8665 960° 4442 5588 6722 7859 8683 9620 4512 5590 6738 7876 8736 9629 4530 5599 6928 7895 8781 9675 4552 5728 6931 7908 8801 969» 4641 5782 6967 7941 8833 9746 4714 5783 0983 7945 8848 9750 4719 5896 6998 7959'8908 977-t fZIÜ 59,4 7008 8005 *903 9789 4810 6032 7045 8084 9019 9822 4836 6057 7061 8108 9033 qq/T 4921 6060 7092 8 2Ï 9iS7 4932 6066 7151 8173 9169 989, 50-7 6153 7188 8217 9252 0<Hn 5037 6/01 7329 8225 9304 9967 5111 6164 7386 8232 9307 51J7 6175 7415 8273 9324 5146 6177 7471 8287 9359 5188 6408 7479 8297 9365 Namens het Comité VAN DER VLIET, Secretarie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1