ZIERIKZEESMIE IEIJWSB0DE. Donderdag 28 Mei 1890. HERIJK. NIEUWSTIJDINGEN. ChOCS, 26 Mei. Drukker dan de drukste ker misdag was 't hier gisteren, waartoe het mooie weer niet weinig meewerkte. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prjjs per 3 maanden is f 4,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eons por weekf 4 0,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6772. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 rogels 30 Cts. meerdere regels 40 Cts.kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen 'van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de „Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" Inschrijving Schutterij. De in het jaar 1871 geborenen worden herinnerd aan hunne verplichting tot inschrijving voor de Schutterij, waartoe dagelijks ter Gemeente-Secretarie gelegen heid bestaat. Tijdvak 1896 1897. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend: ■lat de Iloi-iflr der Maten en Gewichten gedurende het lierijk-tijdvak 18901897 voor deze gemeente zal plaats hebben te Zierikzee, in het gewone IJklokaal op het Raadhuis, en wel: den 1 Juni voor apothekers, goud- en zilversmeden enz. (fijnere weging) van 14 uur; den 1 Juni voor verkoopers van nieuwe maten en gewichten van 9—12 en van 1—4 uur -, den 3 en 4 Juni voor ijkplichtigen, wonende in Wijk A, van 9—12 en van 14 uur; den 5, G en 8 Juni voor ijkplichtigen, wonende in Wijk B, van 9—12 en van 1—4 uur; den 9, 10 en 11 Juni voor ijkplichtigen, wonende in Wijk C, van 912 en van 14 uur; den 12 Juni voor ijkplichtigen, wonende in Wijk D, van 9—12 en van 1—4 uur; en den 13 Juni voor ijkplichtigen, wonende in wijk D, van 9—11 ure. Zij verwittigen voorts de ijkplichtigen: 1°. dat de voorwerpen schoon en droog ten herijk aangeboden moeten worden en zich in zoodanigen toestand moeten bevinden, dat eene verificatie en stempeling mogelijk is; 2°. dat lengtematen, voorzien van merkteekenen of aanwijzingen van onwettige maten moeten worden af gekeurd en ten allen tijde in beslag genomen kunnen worden 3°. dat de onderdeden van het Gram (Milligram- gewichten), uithoofde der daartoe noodige fijne balans, uitsluitend aan het ijkkantoor te Middelburg kunnen worden geverifieerd (Ministeriële beschikking van den 40 April 1872, No. 193); 4°. dat belanghebbenden zich bij de terug-ontvangst van hunne voorwerpen moeten overtuigen, dat deze duidelijk het wettige goedkeuringsmerk y dragen, daar een beroep op verzuimen, die bij den herijk mochten zijn begaan, later niet zal ontslaan van rechtsvervolging; 5°. dat na het einde van den termijn van den Herijk (I September 1897) het gebruiken of voorhanden hebben van maten of gewichten, niet voorzien van het goed keuringsmerk y, verboden en strafbaar is; en 0°. dat het laatst geplaatste goedkeuringsmerk gedurende minstens twee jaren ongeschonden moet blijven bewaard, en dat voorwerpen, waarvan dat merk onduidelijk wordt, andermaal tot den Herijk moeten worden aangeboden, waartoe belanghebbenden zich tot den IJker, chef van dienst te Middelburg, kunnen wenden. ZiERiK7.EE, den 20 Mei 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CU. W. VERMEIJS, Burg«hcester. JAN SNELLEN, Secretaris. Engeland. Londen, 22 Mei. De Times ontvangt uit Pretoria beticht, dat de financier Barnato de door hem bestuurde mijnen heeft gesloten. Andere maat schappijen zullen weldra sluiten. Honderden zjjn buiten werk. De toestand is ernstig. Een ander gevangen Reformer is krankzinnig geworden in de gevangenis, waar 't verschrikkelijk ongezond is. Anderen zijn ernstig ziek. Vrouw Dyer, de bekende kindermoordenares, is ter dood veroordeeld. Koningin Victoria bereikte Zaterdag den leeftijd van 77 jaren. Daarvan heeft zij er nu bijkans 39 over Engeland geregeerd. Rusland. Maandag om 4 uur is in alle kerken van Moskou, terwijl de klokken luidden, een Te Deum gezongen en 's avonds een vesperdienst gehouden. De keizer, de keizerin ou do keizerlijke familie hobben dezen bijgewoond iu de kerk van den verlosser. In deu loop van den dag zijn de rijksinsignes plechtig van do Oroujeinaïa-palata (wapenzaal) van Kremlinpaleis overgebracht. Maandagmorgen vroeg reeds stelden de verschil lende genoodigden zich op in de Uspensky-Kathedraal. Later verschoen ook de Keizerin-Weduwe, en nadat deze, mot kroon en purpermantel, op haren troon zetel had plaats genomen, traden omstreeks tien uur de Keizer binnen, voorafgegaan door een schitterende stoet, waarin de teekenen der Keizerlijke waardigheid werden medegedragon. De klokken, dio een tijdlang gezwegen hadden, begonnen nu weder te luiden, de trocpeD presen teerden het geweer en het volk daarbuiten brak in een gejubel vol geestdrift los. Daarop zweeg wéér alles, tot om elf uur de groote klok van de kathedraal wéér het sein gaf. Van alle kerken verkondigde toon het gelui van alle klokken, eu oen onophoudelijk kanongebulder zolto daaraan do mogelijk nog ontbrekende kracht bij, dat de plechtigheid was voltrokken en Keizor Nicolaas zich en zijne gemalin de kroon op hot hoofd had gezet. Italië. Tongevolge van de heerschende ellende is er groote gisting ontstaan onder de bevolking van Brozzi bij Florence. Mannen, vrouwen, grijsaards on kinderen doorloopen ondor het geroep van »Wjj willen werk on brood!" do straten. De menigto heeft getracht een tram aan tc houden, die echter door de karabiniers ontzet werd. Het tramverkeer is intusschcn gestaakt. Er is een compagnie soldaten heengezonden om de orde tc herstellen. Do Fiera Mosca zegt, dat de toestand kritiek is. Nederland. Alli&tci'duin, 25 Mei. Een belangrijke en zeer brutale inbraak is in den nacht van Donderdag op Vrijdag gepleegd ten huize van den hoer L. van Gelder in manufacturen, Nieuwe Heorongracht 25. Deze woning is oen zoogenaamd gesloten huis met hoogen stoepde zijkamer is tot magazijn ingericht. De inbrekers hebben zich door het venster van deze zijkamer toegang verschaft. Dit moet hun echter niet bijzonder gemakkelijk gevallen zijn. Eerstens moesten zij om het raam te kunnen opschuiven, zich plaatsen op een der treden van de stoep, en tweedons waren vóór het raam (aan de buiten zjjde) de stores neergelaten en was dit aan de binnenzijde met luiken afgesloten. Eerst moesten dus de stores verwijderd worden, toen het raam opgeschoven en daarna de luiken opengodrukt worden. Dit alles geschiedde. Toen het raam opgeschoven was zijn de dieven naar binnen gekomen, 't Is gebleken, dat zjj daarbjj gebruik gemaakt hebben van een stoel, die voor het venster stond; op de sitting daarvan was de moet van een voetstap aanwezig. Eenmaal binnen zijnde, hebben zij op bun gemak eerst het magazijn doorzocht, hetgeen bleek uit het groot getal afgebrande lucifers, waarmede de vloer als bezaaid lag. Hier niets anders dan manufac turen vindende, die niet van hun gading schenen te zijn, zijn de inbrekers verder het huis ingegaan, on wel, de gang in, regelrecht naar de achterkamer. Aldaar hebben zij, bljjkbaar met loopers, alle kasten en borggelegenheden geopend en doorsnuffeld. Eeu buffet, waarin zich een groot getal zilveren voorwerpen bevonden, werd duchtig geïaspecteerd en de inhoud ervan zoo goed als geheel buitgemaakt. Met welk een kalmte de heeren ook hier hun werkzaamheden moeten verricht hebben, blijkt uit het feit, dat op den vloer een uitgespreid tafel laken govonden werd, waarop zij, waarschijnlijk ter schifting, de voorwerpen eerst gerangschikt hebben. Alles wat van geen waarde of niet van zilver was, hebben zij daarop achtergelaten, zoo b.v. een berlijusch zilveren scbenkketel. Door een paar krassen op dit stuk te maken hebben zij onderzocht of het stuk al of niet van liet begeerde metaal vervaardigd was. Van porseleinen voor werpen met zilveren aanhangsels hebben zij deze laatste afgebroken en het porcelein achtergelaten messen met zilveren heften ondergingen dezelfde operatie. Of het gevorderde zwaar of licht was kwam er niet op aan, als 't maar zilver was. Zoo zijn o. a, gestolen een zeer zwaar zilveren theeblad, en dito broodmand, ongeveer honderd zilveren lepels en vorken van verschillende afmetingen enz. enz. tot een gezamenlijke waarde van ongeveer f 3000. Toen er geen zilver meer voorhanden was, werd naar iets anders uitgekeken. Een paar bottines, eon demisaison en een hooge zijden hoed van den heer des huizes gingen den weg van al het zilver op, dat is op een geheimzinnige manier, met de inbrekers zei ven, weder naar buiten. Zooveel is zeker, dat de heeren behoorlijk door de buiten deur verdwenen zijn, want deze, die des avonds gesloten was, werd des morgens open gevonden. De diefstal werd des morgens door do vrouw des huizes, toen zij iu de achterkamer kwam, ontdekt. Als men nagaat, dat wel is waar des nachts de geheele benedenverdieping, waar do dieven huis hielden, onbewoond is, doch dat de familie op de etage onmiddellijk daarboven slaapt en dat de deur van de slaapkamer, vlak nabij de trap, open stond, dan mag zeker deze inbraak buitengewoon brutaal genoemd worden. Opmerkeljjk is 't ook, dat de bewoners van het onderhuis, wier slaapvertrek vlak onder het maga zijn ligt, niets verdachts gehoord hebben. Een andere, niet minder opmerkelijke bijzonder heid is, dat eenige dagen te voren een poging tot inbraak beproefd is bij een andere familie van Gelder, eenige huizen verder op dezelfde gracht. 'S-Grcrvcilliagc, 24 Mei. De Rekenkamer, herhaaldelijk brieven ontvangende van leveranciers van het Rijk, waarin wordt aangedrongen op spoedige toezending van betalingstukken voor ingediende vorderingen, vestigt er de aandacht op van belang hebbenden, dat betalingstukken ter zake van gedane leveringen aan het Rijk niet worden opgemaakt cn uitgereikt door haar, maar door en vanwege de Departementen van Algemeen Bestuur, en verzoeken om betaling dus niet moeten worden gericht aan de Rekenkamer, maar aan het botrokken Departement. In den nacht van Zaterdag op Zondag vonden twee personen in de Schoveningscbe Boscbjes een met bloed bevlekten witten zakdoek, het zakboekje van een pontonnier ten name van H. do Ben een met potlood geschreven briefje, waarin deze militair te kennen gaf zich van het leven te willen berooven. Noch in den omtrek, noch op andere plaatsen in de Scheveningsche Boschjes werd echter een lijk ontdekt. De politie doet ijvorig onderzoek of kier soms aan misdrijf moet gedacht worden. ■S-Cil*av©iillllge, 26 Mei. Op het Floin alhier, ter hoogte van het kruispunt dor tramlijnon, is gisterenavond omstreeks 11 unr een ongeveer 23-javig meisje door do olectrische tram overreden. Door de drukte liep zij togen de in gang zijnde tram, zij werd omvergeworpen en kwam onder do wielen. In het wachthuisje binnengedragen, bleken beide beenen boven de knie ernstig gekneusd. Per rader brancard werd zij naar het ziekenhuis vervoord, waar zij hedenochtend overleden is. Do schutter D. verscheen heden bij de oefening weör op klompen en met de blikken-vorsierselen op de borst. 'S 6ravcillldgc, 26 Mei. 'Tweede Kamer. De minister van hinnenlandscho zaken zette heden zijn rede voort ter bestrijding der op het kies recht-ontwerp ingediende amendementen. Hij ver klaarde het sub-amendement Pjjtterseu en Van Deinse volkomen onaannemelijk. Het amendement Knyper c. s. staat principieel tegenover het regeeringsvoorstel, in zoover do voorstellers zeiven daaraan het karakter van een beginsel-amendoment toekende, hoewel het formeel van dezelfde gedachte uitgaat van den materioelen welstand. Ook het amcnderaent-Smcenge bestreed de minister. Verschillcndo voorstellers vordodigden hier. p nader hunne amendementen. Rotterdam, 25 Mei. Als blijken van waar- deering voor het energiek en bereidvol optreden der politie^ tijdens de werkstaking, zijn bij de hoofd commissaris van verschillende firma's alhier ruime giften ingokomen, waaronder een van den heer A. M. tot een bedrag van f 200. De Wereldkroniek bevat deze week een 12-tal reproduction van moment-opnamen betreffende de werkstaking der bootwerkers te Rotterdam, waar onder eene afbeelding van het dezer dagen in dienst gestelde korps bereden politie. De geïllustreerde Atjeh-correspondentie wordt ook in dit nummer weder voortgezet. Rotterdam, 25 Mei. Door de justitie is ««ingehouden en naar de strafgevangenis aan den Noordsingel overgebracht een werkman, inwoner dezer gemeente, verdacht van medeplichtig of schuldig aan den moord op A. F. Hoogsteden te zijn. Zijn handschrift zou tot deze arrestatie de aanleiding geweest zijn, terwijl bij eene huiszoeking, door de justitie in zijne woning ingesteld, goederen in beslag genomen moeten zijn. De aangehoudene is geen familielid van den vermoorden knaap. De naam van den gearresteerde is Wichelman Johannes de Vos. YlisgiilgCil. Jl. Vrgdag hield de gemeente raad eene buitengewone vergadering, hoofdzakelijk tot het behandelen van een nader voorstel betreffende do brug over het marinedok. Na eene zitting met gesloten deuren deelde de voorzitter mede, dat hij nogmaals den raad bijeen riep ter bespreking van het brugplan, waarmede inmiddels de Kamer vau Koophandel en Fabrieken, blijkens een ingekomen schrijven, instemming had betuigd. Na eenige discussie wordt eeu voorstel van den heer A. Loois, om het rijk eene gemeente lijke bijdrage van f 25,000 (in plaats van f 33,000 of l/s gedeelte der bonoodigde som) aan te bieden, aangenomen met 11 tegen 3 stemmen. (Dezelfde leden als in de eerste zitting waren bijeen). Tegen stemden thans alleen de heeren Wibaut, Gewin en Chevalier. De heer D. van den Berg alhier, vroeger ambtenaar bij de stoomvaartmaatsehappjj »Zeeland", is benoemd tot ambtenaar bij de Zuid-Afrikaansche Spoorwegmaatschappij. lli<ltlcll»lirg, 25 Mei. In de j.l. Vrijdag avond gehouden vergadering van de liberale kies- vereeniging »Eendracht maakt Macht" alhier, is met algemeene (51) stemmen, één briefje was blanco, de heer C. J. J. A. van TeijÜDgen, oud-lid van Gedep. Staten, tot definitief candidaat voor de Prov. Staten gekozen. Als eon bowjjs van het drukke verkeer op d^n tweeden Pinksterdag tusschen de spoorweg stations Goes en Middelburg diene, dat dien dag aan laatstgenoemd station niet minder dan 750 plaatskaartjes MiddelburgGoes werden verkocht. Voor den morgentrein van 9,24 u. werd alleen bijna f 500 aan plaatskaartengeld ontvangen. Door de liberale kiesvereeniging Eendracht maakt Macht" te Veere is besloten bjj adres aan de Tweede Kamer te verzoeken, bij den Minister op eene spoedige uitvoering der nieuwe wet op de personeele belasting aan te dringen en wel met het oog op de groote verbeteringen, die deze wet voor den eenvoudigen burger en den minderen man bevat. De morgentrein uit Noordbrabant en Oostelijk Zuid-Beveland bracht 1000 -, de middagtrein uit Middelburg en Westelijk Zuid-Beveland ongeveer 1200 bezoekers aan. Vele ingezetenen hadden de beleefdheid tegenover de turners, om de vlag uit te steken, zelfs was aan een enkel gebouw eene bloemversiering aangebracht. Daardoor had de stad een feestelijk aanzien. Om half negen werden een aantal turn- ou muziekgezelschappen door het Goesche gezelschap „Eophonia" aan het station afgehaald. De latei- komende gezelschappen moesten wegens de gods dienstoefeningen in de verschillende kerken met stille trom de stad binnenkomen. Na de aanbieding van den ccvewgn aan de muziok- en gymnastiekverenigingen op het Slot Oostende, werd een optocht opgesteld, die eon groot gedeelte der stad doortrok, cn waaraan de turners mot huune nette uniformen eene aangename afwis seling bjjzetten. Na uitvoering door alle gezelschappen van don Turnmarsch, gecomponeerd door den heer J. Kooi man van Goes, had onder de tonen van „Euphonia" on onder leiding van den heer J. Th. Coumans de uitvoering plaats van vrije- en orde-oefeningen en aan toestellen, waaraan door ruim 150 turnors werd deelgenomen. Met ongeëvenaarde stiptheid on militaire gehoorzaamheid werden do bevolen nage komen, de bewegingen uitgevoerd. Daarna ving aan de corpswedstrijd, waaraan door 7 vereonigingen uit Middelburg, Vlissingeu, Goes, Kruiningen en Bergen op Zoom werd deelgenomen. De eerste prijs, eene groote bronzen medaille, uitgeloofd door H. M. de Koningin, werd gewonnen door „Kracht en Vlugheid" uit Bergen op Zoom; de tweede prjjs, een verguld zilveren medaille, door „Sparta" uit Bergen op Zoom; en de derde prijs, eene zilveren medaille, door „Sparta" nit Goes. Onder toespraken door den Voorzitter, don hoer La Motthe, en fanfares door „Euphonia", werden de prijzen overhandigd. Bovendien ontvingen de leiders van het feest, de heer Coumans uit Rozen- daal, en de heer J. Kooiman, directeur van „Eu phonia", lauwerkransen. Intusschen hadden in do muziektenten op de ver schillende markten uitvoeringon plaats door de onderscheidene gezelschappen of trokken enkelen dezer onder vroolijko marsclicn door een gedeelte der stad. Onderwijl word door allo muziekgezelschappen in Do Prins van Oranjo eon concert gegeven tegelijkertijd had de personeele wedstrijd plaats, waaraan door 24 turners werd deelgenomen. In de pauze van het concert werden de prijzen uitgedeold. De heer La Motthe stelde den eersten prijs ter hand aan den heer Dentz uit Bergen op Zoom; den tweedon aan Ross uit Goesden derden aan den heer Stomps uit Middelburg. Bg monde van den heer Van Oampen werd den heer La Motthe dank gezegd voor zjjne vele bemoeiingen, zonder welke het feest zeker niet geslaagd zijn zou. Elk der deelnemende gezelschappen ontving een herinneringsmedaille, en bovendien bij loting het muziekgezelschap van Fjjnaart f 60, dat van Krab- bendgke f 40, dat van Wissenkerke f 30 cn dat van Kruiningen f 20. Algemeen was de feestelijke stemming bij de burgerjj en bezoekers. Tot laat in den nacht of liever tot vroeg in den morgen van deu volgenden dag weerklonk het vrooljjk gezang van turners en niet-turners. De politie had het heel gemakkelijk. De kadervereeniging der dd. schutterij viorde haar 10-jarig bestaan met een schietwedstrijd. Do tegenwoordige en vroegere officieren vereerden ket feest met hunne tegenwoordigheid, alsook de gep. kapitein van het Ned.-Indische leger Krol v. d. Hoek. Verscheidene prjjzen waren uitgeloofd en werden na hardnekkigen kamp gewonnen. De wedstrijd werd besloten met een gezellig soupé. St.-lIaartensdO k26 Mei. Gisteren ontstond alhier, door eene onbekende oorzaak, een begin van brand in den verf winkel van den schilder L. van Splunter. Door spoedig handelend optreden slaagde men er in, den brand meester te worden, zoodat slechts geringe schade werd aangericht. RroilWCl'SkavciI, 26 Mei. Het muziek korps Apollo" gaf gisterennamiddag en avond zjjne eerste openbare uitvoering op het havenplein alhier, in de onlangs daartoe aangekochte muziek tent en prijkende met bet vaandel, dat in bet zonlicht glinsterde on algemeen bewonderd werd. De uitvoering der stukken getuigde van studie, het kort bestaan van het korps in aanmerking genomen. Verscheidene vreemdelingen nit naburige gemeenten, die doorgaans hier doorrijden om naar de kermis te Schuddebeurs te gaan, vonden daardoor aan leiding wat langer te vertoeven. Daaronder behoorde ook het muziekkorps van Haamstede, dat ook nog een paar nummers in de tent deed hooren, die zeer goed klonken. Zierikzee, 27 Mei. Programma van het Eerste Zomer-Concert in Parklust, op Vrjjdag a.s., 's avonds 8 uur 1. Vienna Uptodate, pas-redoublé, Komzak; 2. Ouverture Cavalerie légère, v. Suppé; 3. Le Rouet de Grand' Mamard, Gillet4. Fantaisie Le Frei- scbütz, v. Weber; 5. Oranje-Nassau, triomfmarsch, Jos. Kessels; 6. Toréador et Andalouse, Rubenstein 7. Mosaique sur La Mascotte, Govaert; 8. Bonheur passé Nocturne, Eilenberg9. Lagunen-Walzer, Joh. Strauss. In het zeegat op de hoogte van Scharendjjko is, volgens een bericht uit Brouwershaven, opgevischt een flesch, bevattende een briefje in het Duitsch geschreven van den navolgenden inhoud: »Aau Eduard Bruening Reitersteeg bg Hamburg van het stoomschip »Phoenicia" op 13/5 96. Het is 7 uur in den morgen. Het schip staat in brand. Of wij gered zullen worden, weet ik niet. Wanneer gij ait brielje, zooals ik hoop, ontvangt, ben ik wel niet meer onder de levenden. Vele hartelijke groeten aan alle vrienden en bekenden der Hamburger Wollkammerei. »Uw oude vriend Frits H." Bij kon. besluit is benoemd tot gezworen voor den polder de >Vier Bannen in Duiveland" J. C. Verstraate; en tot gezworen voor het water schap >St. Maartensdijk" I. P. Hagen. In plaats van den eervol ontslagen ontvanger griffier van den Mariapoldor, den lieer Vader van 's Gravenpolder, is benoemd de heer C. N. van der Heyde. Op de lijst van hoogstaangeslagenen in de provincie Zeeland, zooals die thans definitief door Ged. Staten is vastgesteld, komt in afwijking met de voorioopige lijst o. a. nog voor, de heer N. Tazelaar te Kolijnsplaat. Het bestuur van de vereeniging van burgemeesters, secretarissen on ontvangers, gevestigd te Goes, beeft uit zijn midden tot voorzitter gekozen den heer J. N. Elenbaas, burgemeester en secretaris der gemeente Krabbendijke. De gemeenteraad van 's Gravendeel besloot in zijn vorige zitting geen subsidie toe te kennen aan de concessionarissen voor de stoomtram Dord recht— Numansdorp, wegens don slechten staat der gemeente-financiën. In zijne Zaterdag gohondon vergadering is de Raad op dit besluit toruggekomen bjj besloot voor den aanleg van genoemde Ijjn alsnog oon jaariijksche subsidie van f 25 gedurende 10 achtereenvolgende jaren te verleenen. Uit ilen Raad van Bergen- op-Zoom. De heer van den BoomIn de vorige vergadoring bjj hoofdstuk 26 Voorzitter: Dat hebben we al gezegd, daar kunnen we niet meer op terug komen De heer van den BoomJawel, maar toen heeft de heer Ente gezegd, dat ik er geen bliksem van zou snappen'. Ik geloof, dat ik het beter snap dan mjjnheer Ente! Maar de ondervinding bjj vorige vergaderingen heeft bewezen, dat het publick het altijd niet begrjjpt. Als ik zulke vragen doe, dan is het om het publiek op de hoogto to brenger, 't Gaat maar niet op, om zulke dingen te zeggen, in 't geheel niet Voorzitter: Als u toen dadelijk het woord had gevraagd wegens een persoonlijk feit, dan had u er over kunnen spreken. Nu is het niet aan de orde. De heer Ente (vroolijk)Mjjnheer van den Boom, kont u mjj ook zeggen, bjj welke gelogenbcid ik dat gezegd beb, kunt u het argument ook opgeven? Ik heb het gezegd l l;

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1