XIERIkZEESGIlE NIEUWSBODE. Dinsdag 12 Mei 1896. VLOEDPLANKEN. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f i,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6766. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 rogels 30 Cts. meerdere regela 10 Cts.kunnen uiterlijk tot des Maandags, "Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Setalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee, Brengen bij dezen ter openbare kennis, dat zij, die op de lijst der sollicitanten naar de betrekking van Opzichter of Helper by de bediening der gemeente-vloedplanken wenschen geplaatst te worden, zich daartoe ten kantore van den Gemeentebouwmeester behooren aan te melden, bij wien tevens inlichtingen omtrent de vastgestelde be looning zijn te vei krijgen. Zierikzee, den 11 Mei 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, OH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. BEK ÊNDMAKIN G. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Secretarie der gemeente op den 14 Mei e.k. (Hemelvaartsdag) zal zijn gesloten, met uitzondering van des middags 12 uur tot 's namiddags 12'/i uur, voor het doen van aangiften, den Burgerlijken Stand betreffende. Zierikzee, den 11 Mei 1896. De Burgemeester voornoemd, C1I. W. VERMEIJS. Amerika. De vrouw van oen spoovweg-coiiducteur te Loraun (Ohio) is bevallen van een tweeling, die evenals de Siameesche tweelingen, aan elkaar zijn verbonden. De gezichten kjjkeu in tegenovergestelde richting en de lichamen zijn aan elkander verbonden door een strook van den schouder tot aan 't bovengedeelte van het hoofd. Er zijn vier beeneu, vier oogen. twee monden, doch slechts een paar ooren. Daar is een gelijkstaande pols in beide lichamen. Het eene is een meisje, het andere een jougen. Holmes, de moordenaar van Chicago, die daar een moordhuis had, waar bij zijn slachtoffers geheimzinnig liet verdwijnen, is Donderdag' te Philadelphia opgehangen. Hij heeft in zijno gedenkschriften, welke hij in do gevangenis opstelde, bekend, dat bij niet minder dan 27 moorden pleegde. Maar iu zijn laatste oogenhlikken trok hij die bekentenissen weer in. Hij had geen moord gepleegd, zoo verklaarde hij. Alleen waren twee vrouwen gestorven door een misdadige operatio, welke hij haar deed ondergaan. Dat verklaarde hij nog op het schavot. Oostenrijk. Groote vreugde in den wielrijdersbond. Onlangs werd een wielrijder te Weenen veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf, omdat hg een meisje had overreden. Het gelukte hem echter, in een tweede behandeling der zaak, door nieuwe getuigen te doen aantoonen, dat het meisje direct tegen zijn wiel was ingeloopen, zoo onverwacht, dat hij niet meer had kunnen stoppen. Tot groote vreugde van alle Weener wielrijders, werd hij daarop vrijgesproken. Engeland. Londen, 8 Mei. De bladen bevatten uittreksels uit de notulen van de laatste vergadering van de directie der Chartered Company. Den 4 Mei werd een brief voorgelezen van Hawkesley, den rechtsgeleerden raadsman dor Com pany, berichtende dat Rhodes hem vóór zijn vertrek heeft gemachtigd zijn ontslag in te dienen, als dat noodig werd geoordeeld. Hawkesley verklaart, dat de C. C. volkomen vrij is van medeplichtigheid aan Jameson's inval en dat Jameson zelf dit bevestigt; niettemin biedt hij thans het ontslag van Rhodes en van Beit aan. De directeuren seinden daarna aan Rhodes, dat zij met het oog op den toestand in Rhodesia, aarzelen het ontslag aan te nemen. Rhodes antwoordde den 6 Mei als volgt: »Laat bet ontslag wachten: wij vechten morgen weder tegen de Matabelen". De directeuren besloten daarna het besluit omtrent de aanneming van de ontslag aanbiedingen van Rhodes en Beit te laten aanstaan. Er is ook een brief van Hawkesley openbaar gemaakt, inhoudende, dat Chamberlain hun gisteren avond heeft laten weten, dat de regeering 't niet als haar plicht heeft beschouwd aan de directie van de Chartered Company raad te geven met betrekking tot den tegenwoordigen toestand. Te Londen heeft een inbreker terecht gestaan, die een onaangename ontmoeting had gehad met het zwakke geslacht. Eene weduwe werd te 3 uur in den nacht gewekt door het gedrnisch van brekend glas. Zij zag, dat een man bezig was door het raam naar binnen te komen. De vrouw sprong het bed uit, gooide den man een bloempot naar het hoofd, zoodat hij eeu bloedende wond kreeg; liep toen naar buiten en hield den inbreker vast, tot een diender hem inrekende. Hongarije* Een ontzettend ongeluk trof te Lieben, een voor stad van Praag, de eerst sedert zes maanden gehuwde 23-jarige echtgonoote van den handschoenfabrikant Adolf Jellinek. De jonge vrouw, die haar woning verliet om uit te gaan, bemerkte, dat haar hand schoenen vlekken vertoonden. Zjj keerde terug eu wreef ze af met benzine. Terwijl zij voor den spiegel stond, zag zij, dat heur haar eon weinig in wanorde was geraakt, waarom zjj een spirituslampje aanstak ■om het krulijzer warm te maken. Bij die gelegen heid kwam zjj te dicht met baar handschoenen bij de vlam, zoodat de nog niet opgedroogde benzine plotseling ontbrandde. Mevrouw Jellinek verloor alle tegenwoordigheid van geest. Gillend trachtte zij het vuur te dooven, door haar handen in de plooien van haar japon te wikkelen, doch hierdoor verergerde zij haar toestand. In een oogwenk stond zij in volle vlam en toen haar echtgenoot op baar angstgegil verschrikt naar binnen Btormde en er eindelijk in slaagde, de vlammen te verstikken, bood de arme vrouw, die vroeger voor een schoon heid doorging, een verschrikkelijken aanblik. Haar gelaat was totaal verschroeid en haar ooren bleken geheel verkoold te zjjn, terwijl de handen der on gelukkige tot op het been waren verbrand. De dokters hebben alle hoop op redding laten varen. België. Zooals we reeds hebben gemeld, is een man aangehouden, die papieren van geldswaarde heeft verkocht, onlangs by barones Herry gestolen, nadat deze zelf was vermoord. Courtois, zoo heet de man, heeft op de vraag, hoe hij Zondag en Maandag der vorige week zijn tjjd had doorgebracht, geantwoord, dat hij zich dat niet meer herinnert. Hij houdt vol, het slachtoffer te zijn van zijn gelijkenis met een signalement. Courtois heeft vier kinderen. Zjjn vader, een algemeen geacht man, gepensioneerd commandant der gendarmerie, ridder der Leopolds- en van verscheiden andere orden, viert binnen enkele maanden zijn diamanten bruiloft. In de zakken van een oude jas zjjn ten huize van Courtois eigendomsbewijzen gevonden, die ge stolen zijn uit de brandkast van mevrouw Herry. Courtois zou bekend hebben de effecten bjj Raes te hebben verkocht. Hij beweert ze ontvangen te hebben van iemand,'die nog tieu maanden gevan genisstraf heeft to ondergaannader wil hij dien persoon niet aanduiden. De houdiDg van Courtois is brutaalhij weigert te antwoorden op de vragen, die hem worden gesteld. De arrestatie van Courtois heeft nog een tragisch incident ten gevolge gehad. Een bloedverwante van Pierre Dauzo riep, bij het vernemen van Courtois' arrestatie, uit: Goddank! eindelijk is er gerechtig heid geschied!" en viel van bljjdschap dood neder. Do inhechtenisneming van den gewezen politie officier Alexander Courtois is nog door ettelijke andere inhechtenisnemingen gevolgd, o. a. van zijnen broeder Adolf, eveneens gewezen politie-bearabte. Men begint te gelooven op het spoor te zjjn van een wèl-ingerichte dievenbende, welke Alexander tot hoofd, of tot een harer voornaamste leden bad. De instructie naar den befaamden ja weelendiefstal in het paleis van den graaf van Vlaandoren is weder opgevat. Eene dienstbode van mevr. Herry heeft Dinsdag avond den rechter van instructie eene portemonuaie vertoond, die vermoedelijk aan genoemde dame heeft toebehoord en blijkbaar geopend was met een mes, waarvan de afgebroken punt er in was blijven liggen. Het mes, waarop de punt paste, is gevonden ten huize van een der gevangenen, zekeren Smits, ge wezen kroeghouder en goeden bekende van Courtois. De zaak baart te Brussel geweldig opzien en de bladen aldaar wijden telkens extra uitgaven aan de laatst bekend wordende bjjzonderheden. Het is gebleken, dat Courtois, de gewezen politie-ambtenaar die te Brussel gevat is als mede plichtig aan den moord en diefstal ten huize van de barones Herry te Ixellesreeds gedurende zjjn ambtsvervulling een van de hoofden der dievenbende was. De diefstal van de juweelen der gravin van Vlaanderen dagteekent uit dien tijd. Ruim ron jaar geleden werd iemand, die Courtois vau medeplichtigheid aan dien diefstal beschuldigde, wegens laster tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Die man, Pierre Dauze, in de wandeling >Pietje Snot" genoemd, herbaalde, door de justitie gehoord, zjjne vroegere beschuldigingen. Toen hij in een aangrenzend vertrek d8 stem van Courtois hoorde die daar werd ondervraagd, werd bjj woedend. Men kon hem slechts met moeite beletten, de deur van dat vertrek in te slaan en zijn verhoor moest voorloopig uitgesteld worden. Nederland. Rotterdam, 8 Mei. Nadat gisteren door de firma Jos. de Poorter, in navolging van de firma Muller Co., het loon voor de ertswerkers ver laagd werd en van 5 op 4% cent per last gebracht, heeft het meerendeel der ertswerkers geweigerd daarvoor te werken. Toen de anderen hedenochtend aan het werk wilden gaan, werd hun dit door ongeveer zes-honderd bootwerkers belet. Terwjjl het comité der erts werkers tracht ook op de andere booten het werk te doen staken, hetgeen bjj de meesten gelukt, is de politie in grooten getale naar Willemskade, Leuvehaven en Boompjes getrokken om de orde te bewaren. De afspraak luidde dat vóór 10 uur niet aan bot werk gegaan zou worden, en alsdan een besluit bekend gemaakt zou worden. Toen dit op zich liet wachten, gingen eenige aan het werk, tot groote verbittering der andersgezinden, die op de Kaden samenscholen en bedreigingen uiten. Hedenavond is er vergadering van bootwerkers, over oen algemeene werkstaking van graan-, kolen- en ertswerkers. 9 Mei. Op een gisterenavond gehouden ver gadering van den nieuwen Nederlandschen boot- werkersbond werd medegedeeld dat het bestuur van den Bond hoegenaamd niets geweten heeft van de neiging der bootwerkers om te staken. Het was gesteld voor een feit. Het hield zich op het oogen blik niet alleen bezig met de loonsvermindering, door de firma Jos. de Poorter ingesteld, doch ook met het werk aan de kolentip aan de binnenhaven, waar in den laatsten tjjd geen f 2,50 meer betaald werd, doch slechts f 2 of 35 stuivers. Nu was evenwel de vraag: wat gedaan moet worden. Men liet de beantwoording dezer vraag aan de vergadering over. Deze verklaarde zich met een groote meerderheid voor de staking, waartoe alzoo besloten is, zoodat van heden af op geen enkele boot, ook niet op de beurtbooten, gewerkt zal worden al tjjd volgens de vergadering. Het zal iutusschen nog moeten blijken, in hoeverre aan dit bevel gevolg zal worden gegeven. Ten slotte mag niet onvermeld bljjven dat van de bestuurstafel nog de verzuchting werd gehoord, dat het te betreuren was dat men voor eenige weken het bemiddelingsvoorstel van den burgemeester niet had aangenomen. Zie telegram). De gemeente Rotterdam heeft den titel van eene heerlijkheid gekocht. Daar was 't echter niet om te doen, want aan dien beerljjken titel waren verscheidene bunders land in den polder Cool, grenzende aan gemeente- terrein, verbonden, en daarvoor werden de f 80,928, althans grootendeeis, besteed. middelburg, 7 Mei. 't Was aardig vol in Schuttershof, wat niet te verwonderen was. Ons Huis vierde feest, voor de tweede maal. En dan is bet leeszaaltje van het eigen huis veel te klein. De heer ^Herman Snjjders, die nu niet redevoeren zou, kan én mocht toch niet nalaten even effentjes wat te zeggende lui die twee jaar geleden maar vol strekt geen heil in de oprichting zagen en aan bet slagen twijfelden, stonden nu beschaamd. Ons Huis is er. on groeit en bloeit. De zaak heeft veler sympathie, blijkbaar o. a. nit het program voor den feestavond, 't Is vrij lang, maar we hadden het best nog veel langer kunnen maken. En dat is geen bluf. Vrienden genoeg om ons te helpen. En wat do vruchten van den arbeid betreft, die kan men zoo maar niet op een schaaltje aanbieden bier. Maar een proefje althans kon gegeven worden. De zangcursus van Ons Huis liet daarna een paar nummers liooren, die netjes en bescheiden voor gedragen werden, onder leiding van mej. Marie van Berlekom. De heer Jacques Frank gaf voor drachten ten beste, ernstige en komische, en deed bet op verdienstelijke wijze. Freule Marie Schorer zong lieve liederen zonder pretentie, en de heer van der Kamp, ook dilettaut, doch meer geroutineerd, maakte veel indruk met zjjn »Bloemkens aen der heiden" en zjju «Amoreus liedeken". Het nuttige en het aangename werd vereenigd door den beer van der Leij, die bijgestaan door den beer Bruel, amanuensis der R. H. B. S., ia lichtbeelden Zwitserscbe landschappen, gletscbers, ravijnen, berg toppen, meren, watervallen enz. vertoonde en alles van toelichtende opmerkingen vergezeld deed gaan. Het geheel leverde een genotvollen avond. In verband met eene waarschuwing betrekkeljjk vervalschte cacao deelt de heer Wynne, apotheker te Middelburg, aan de Af. Ct. mede, dat hjj juist een monster cacao in onderzoek heeft dat met arrowroot blijkt vervalscht te zijn. Dat monster was uit Zeeland afkomstig. ChOC8, 9 Mei. Uit Rilland-Bath wordt aan de N. R. Ct. geschreven, dat het schjjnt vast te staan, dat de eigenaars van den Damespolder besloten hebben om nog dezen zomer in dien polder eene suiker fabriek te laten bouwen. Daardoor zou de enorme hoeveelheid bieten, die in den omtrek der te bouwen fabriek worden verbouwd, niet meer zoo ver be hoeven te worden vervoerd. lerseke, 9 Mei. In de Donderdagavond ge bonden raadsvergadering werd aan de dames van Helden Tucker en Scheepensonderwjjzeressen alhier, op haar verzoek eervol ontslag verleend, aan de eerste tegen 1 Juli, aan de laatste tegen 1 Aug., of zooveel vroeger als in de vacature zal zjjn voorzien. De laatste vroeg evenwel op 1 Juni te vertrekken en zich tot I Sept. te doen vervangen door mej. van Djjke—Kievit, die zich daartoe bereid heeft verklaard. Aan dit verzoek zal misschien voldaan kunnen worden, te meer daar mej. van Djjke onder de sollicitanten behoort. Burgem. en Weth. Btellen nu voor, het salaris voor de nieuwe onderwjjzeressen te bepalen op f 500, met 2 jaarlijkscbe verhoogingen ad f 25. Onder voorbehoud zjjn reeds sollicitanten voor één vacature in dien zin opgeroepen. Daar er 3 sollici tanten zijn, die zeer goede getuigschriften hebben, achten Burgem. en Weth. een nieuwe oproeping onnoodig en wilden zij uit die 3 sollicitanten 2 benoemingen doen. Met het oog op do sollicitatie van mej. van Dyke wenschten een paar leden het salaris der andere onderwijzeressen, zijnde f 550, onveranderd te behouden, doch na de opmerking dat de Raad het salaris van mej. van Djjke by hare benoeming kon verhoogen of haar voor de twee eerste jaren een gratificatie kon toestaan, werd het voorstel van Burgem. en Weth., aangaande de traktements regeling, met 6 tegen 2 stemmen aangenomen. Doch met 5 tegen 3 stemmen werd besloten voor de tweede vacature een nieuwe oproeping te doen. Bjj de mededeeling van den Voorzitter dat hjj, als burgemeester, nog geen nachtwacht had benoemd, werd de quaestie opgeworpen of die benoeming bij den Raad, dan wel bij den burgemeester berustte, welke vraag zich na citatie van bet duideljjk sprekende art. 191 der gemeentewet, oploste in deze andere, of een nachtwacht al dan niet een politie dienaar is. Er werden voorbeelden aangehaald van gemeenten, waar de nachtwacht door den Raad benoemd was. De Voorzitter eindigde met te ver klaren, dat bjj eerst een onderzoek zon instellen. Stavetlïsse. Nog onder den indruk van den brand op 1.1. Woensdag alhier, waardoor een landbouwschuur in de asch werd gelegd, werden de bewonerB onzer anders zoo kalme gemeente 1.1. Zaterdagmorgenom 6 uur andermaal door de brandklok opgeroepen. De landbouwschuur van de weduwe Stoutjesdjjk stond in een oogenblik in lichte laaie, de spuit dezer gemeente (die nu goed werkte) was spoedig op de plaats des onheils en de brandweer van St. Maartensdijk kwam de onze te hulp. Met vereende krachten kon men evenwel niet beletten dat vjjf schuren en 3 woningen verbrandden, met den ganschen inboedel. In de schuur, waar de brand ontstaan is, verbrandden niet minder dan 8 stuks hoornvee en paarden. Circa 1 uur was men den brand meester. De meeste bewoners in den omtrek ontruimden hun woningen. Bij enkelen is nog brandschade voorgekomen. Bjjna alles is verzekerd te Zierikzee, Brussel of Zutfen. Bjj menschenheugenis is zulk een ramp alhier niet voorgekomen. Geen wonder dat er een groote ontsteltenis alhier heerschto. De niet verdere voortgang van den brand is voorzeker de brand weer en de hulp van particulieren niet te ver geten te danken aan een steenen muur van een volgende schuur, want ware deze ook in brand gekomen, dan was de ellende niet te overzien geweest, daar dan waarschijnlijk de gansche Achter weg in asch zou gelegd zijn. Over de oorzaak van den brand valt vooralsnog niets te melden. lBui'gli, 11 Mei. Heden werd door Ingelanden van den polder Burgh en Westland benoemd tot dijkgraaf van dien polder (vacature I. van Zuijen) de heer C. van de Vate en tot gezworen de heer G. A. van Zuijen. IVoordwelle, li Mei. Zondag gaf het Kinderkoor, bestaande uit een 28-tal knapen en meisjes, ten voordeele van de armen, in bet kerk gebouw eene zanguitvoering, die wel geslaagd mag heeten. Ernstige en deftige liederen wisselden voort durend af met vrooljjke en geestige. Ofschoon de meeste nummers van bet programma op verdienste lijke wijze werden ten gehoore gebracht, »Bet butje aan de zee", »Jagerslied" en »Provincialismus", bleken het meest in den geest van het publiek te vallen. Een woord van lof mag ook niet onthouden worden aan de heeren H. Poldermans en J. P. Holle- stelle voor de moeite en de zorgen, welke zij zich getroost hebben om bet nuttige aau 't aangename te paren. De opkomst was vrij groot. Zierikzee, 11 Mei. Door de Besturen der gezamenlijke antirev. kiesverenigingen op Wal cheren is voorloopig tot caudidaat gesteld voor de verkiezing van een lid der Prov. Staten (vac. mr. P. J. F. van Voorst Vader) de heer jhr. mr. J. Schuurbeque Boojje, rechter in de arrond-reebt- bank te Middelburg. Voor betzelfde doel vergadert Woensdagavond de liberale kiesvereniging »Eendraeht maakt Macht" te Middelburg. Op de te Amsterdam gehouden hondeu- tentoonstelling zjjn de twee St.-Bernards van den heer Th. Lange, arts te Renesse, bekroond geworden. >De kleine Man" behaalde een len prijs; »Hohen- stauf" een zeer eervolle vermelding en een 3en prijs. Bjj kon. besluit is benoemd tot commissaris van politie te Bergen-op-Zoom, F. H. C. C. van Bunge, thans inspecteur vau politie te 's-Gravenhage. Voor eenigen tijd werd te Veendam door eeu ongelukkig toeval zekere P. B. S. Th., leerling iu de 3e kl. der Hoogere Burgerschool aldaar, met een bukskogel iu het been gewond. Die wond heeft zich sedert gesloten, en de door den arts niet ver wijderde kogel bezorgt aan het been slechts wat vermoeidheid bjj lang staan. Thans heeft Dr. P. Scbnringa, directeur vau genoemde school, van dat been eene afbeelding gemaakt door middel van Röntgen-stralen, en daarbij tevens gezorgd voor nauwkeurige metingen en merkteekens, waardoor de plaats van den kogel in elke richting ten minste tot op 0.5 cM. nauw keurig kan bepaald worden. Deze photograpbie is overgelegd aan Dr. B. Brongers Lzn., aldaar, wiens advies luidtdat door eene eenvoudige operatie de kogel gemakkelijk en met zekerheid verwjjderd kan worden. Deze photograpbie zal binnenkort geplaatst worden in het tijdschrift De Natuur. Te Dordrecht hebben na afloop der inspectie over de schutterij eenige wanordelijkheden plaats gehad. De Dordr. Ct. doet daarvan het volgende verhaal Zooals gewoonlijk wanneer de schutterij door het muziekkorps wordt vergezeld, liep ook ditmaal een vrij talrjjke menigte den troep vooruit. Reeds op den sluisweg ontstonden onaangenaamheden tusschen een aantal sjouwers en eenige pontonniers, meeren- deels recruten. Het gevolg daarvan was een kloppartij, welke het opmarcheeren der schutters belemmerde, zoodat de politie zich genoodzaakt zag een charge met de sabel te doen, die de vechtlustigen uiteen deed stuiven. De schutterij kon toen haar weg on gehinderd voortzetten. Inmiddels hadden echter de vechtlustigen zich weer verzameld, zoodat het op de Voorstraat nabij de Nieuwstraat opnieuw tot een geduchte kloppartij dreigde te komen. Ook thans wist de politie door flink maar bezadigd op te treden de vechtenden te scheiden, terwijl de in de nabjjheid wonende le luit. van het korps pon tonniers Schutte de militairen aanmaande de orde niet te verstoren en rustig huiswaarts te gaan. De soldaten voldeden aan dit bevel, maar werden nog voortdurend door een steeds aangroeiende menigte achtervolgd, zoodat, toen zjj de Vleeschhouwerstraat waren ingetrokken, de politie het raadzaam oordeelde den toegang tot die straat voor het publiek af te zetten, terwijl de officier de manschappen in gelid liet opstellen en naar de kazerne begeleidde. Op zijn weg huiswaarts werd de officier toen door eenige personen lastig gevallen, zoodat de politie het raadzaam oordeelde hem tegen handtastelijkheden te beschermen. Nog eenigen tijd verzamelde zich toen een dichte menigte, meerendeels nieuwsgierigen, onder wie allerlei zotte praatjes de ronde deden, voor de woning van den officier, maar op aan maning van de politie ging zij spoedig bedaard uiteen. Te half 9 had de Voorstraat baar gewone aanzien weer. Wel werd nog een sterke patrouille van de kazerne uitgezonden voor het geval nog pontonniers aanleiding tot rustverstoring mochten geven, maar na één ronde te hebben gedaan, kon ook zjj inrukken. Naar wordt medegedeeld, behoort vooral de kleine burgerij tot de slachtoffers der gefailleorde firma te Bolsward. Een hunner had bij die firma f 22,000 staanwaarmede hij eerstdaags zijn hypothecaire schuld hoopte af te losseneen ander had er f 18,000 staan, van welke rente hij met zijn gezin leefde. Een boer was gelukkiger. Hjj bad er f 7000 staan, die hij een week vóór de staking der betaling inde. Te Tongeren wordt veel gesproken over een daar wonende juffrouw, die twee dagen haar liuis heeft gesloten en voor G maanden den rouw heeft aangenomen, omdat een harer katten gestorven is. Zierikzee, 11 Mei. De Staatscommissie voor bet Onderzoek van de middelen voor verbetering van den Waterweg van Dordrecht naar zee, doet

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1