ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE. Dinsdag 5 Mei 1800. Inschrijving voor de Schutterij. BEKENDMAKING. nieuwstijdingen. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De pry's per 3 maanden is f i,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6763. Directeur-Uitgever J. WA ALE. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Zierikzee; Gezien de wet op de Schutterijen van den 11 den April 1827, en speciaal gelet hebbende op die artikelen derxelve wet, die in betrekking staan tot de jaarlijksche inschrijving, zoo tot de bereids daargesteide registers van vroegere jaren, als tot de inschrijving die gedurende de laatste helft dezer loopende maand moet geschieden, brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden: Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterij, van de geborenen in de jaren 1871 tot 1862 ingesloten, zullen worden geopend tot de inschrijving van alle mannelijke Ingezetenen, welke tot het laatstgemelde jaar behooren, alsmede van hen, welke, in de vorige jaren geboren zijnde, sedert de laatst vorige inschrijving, zich alhier met er woon hebben nedergezet, waaronder ook begrepen zijn de militairen die na dien tyd gepasporteerd, en de vreemdelingen welken sedert dezen tijd van buiten het Rijk zijn gekomen, en zich alhier hebben gevestigd, voor zoo verre deze laatste hun voornemen om zich in dit Rijk neder te zetten hebben aan den dag gelegd, hetzij door eene uitdrukkelijke ver klaring, hetzij door de werkelijke overbrenging, van den zetel van hun vermogen en de hoofdmiddelen van hun bestaan, naar herwaarts, zonder dat de tijdelijke uitoefe ning van eenig bedrijf of handwerk in eenig ondergeschikte betrekking, als zoodanig voornemen wordt aangemerkt. Dat van de inschrijving niemand der vorenstaande personen is uitgezonderd, maar dat allen, zonder onderscheid, daarin begrepen zijn, al ware het ook dat zij zouden mogen ver- meenen, volgens de wet tot de vrijgestelde of uitgestotenen te behooren, en dientengevolge ook zy niet, die hun ontslag uit den Schutterlijken dienst reeds hebben bekomen, zullen derhalve al de bovengemelden, als daartoe bij deze wordende opgeroepen, moeten verschijnen ten Raadhuize dezer gemeente, op 15 Mei o.lt. oil volgende (lagrm, van 's voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur, ten einde zich te laten inschrijven, ieder in dat register, waartoe hy volgens zijnen ouderdom behoort. Deze registers zullen op den lsten Juni 1896 finaal worden gesloten. Dat de studenten, geëmployeerden in huizen van negotie, klerken voor notarissen, advocaten enz., bedienden en werk- boden moeten worden ingeschreven in de gemeente alwaar zij hunne studiën houden, werkzaamheden uitoefenen of dienstbaar zijn; de ambtenaren en geëmployeerden bij het Gewestelijk Bestuur en alle anderen, al wonen zij ook elders, in de plaats alwaar zij hunne ambtsbetrekkingen moeten uitoefenendie buiten 's lands studeeren of werkzaam zijn in de gemeenten hunner vorige woonplaats; de buitenlandsche zeevarende in de plaatsen waar zij hun wettig domicilie hebben, en de aan boord wonende schippers in de gemeenten alwaar zij het laatst hunne vaste woonplaats hebben gehad, of wel personeel en meubilair of wegens hun vaartuig belasting betalende, daar, waar zij voor deze belasting zijn aangeslagen. De vorenstaande opgeroepenen zullen verplicht zijn bij hunne inschrijving opgave te doen van hunne namen, voor- en bijnamen, van de plaats en den tijd hunner geboorte, hunne woonplaats, met aanduiding van wijk en nommer, het beroep hunner ouders en dat van hen zelf, of zij zijn gehuwd, ongehuwd of weduwnaars, van het getal hunner kinderen van beider sekse, (welke laatste opgaven zullen moeten worden geconstateerd met een schriftelijk bewijs, afgegeven door den Burgemeester of Ambtenaar van den Burgerlijken Stand); sedert wanneer zij Ingezetenen der gemeente zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen, en eindelyk van de redenen die zij zouden verrneenen, dat hen van de Schutterlijke dienst zouden vrijstellen, of daartoe onbevoegd maken, naar aanleiding van artt. 3 en 4 der wet, met opgave van het artikel en het onderdeel daarvan, waarop zij zich beroepen. Wordende voorts een iegelijk, buiten deze gemeente geboren, aangemaand, orn zich tijdig van eene geboorte-akte te voorzien en zich alzoo van zijnen ouderdom te verzekeren, ten einde de inschrijving behoorlijk kunne geschieden, en om voor te komen dat niemand, door eene verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom, vervalle in de straf bij de wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders een ieder hierin betrokken, vermanen en waarschuwen, om zich van de9zelfs verplichting in deze te kwijten, vermits uit krachte van art. 9 der wet en art. 6 van Zijner Majesteits besluit van 21 Maart 1828, al degenen die zich voor het sluiten der registers op Juni eerstkomende niet hebben laten inschrijven, alsnog ambtshalve zullen worden ingeschreven, en dat denzeiven, dientengevolge, zulten worden venvezen tot eene geldboete, en daarenboven zonder loting bij de Schutterij iDgelyfd, indien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden. den 1 Mei 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Perzië. Teheran, 1 Mei. Hedenmiddag om 2 uur, op het oogenblik dat de Shah den tempel van den Shah Abdoel Asim, zes mjjlen ten zuiden van Teheran, binnentrad, loste een dweper een pistool schot op hem, hetwelk den Shah in de hartstreek trof. Zijne Majesteit werd in een rgtuig naar het paleis gebracht, waar hg om vier uur den laatsten adem uitblies. De Kroonprins zal terstond uit Tabria overkomen. Er beerscht groote opgewondenheid. Op aan drang der Regeering is Prins Naïb es Saltaneh naar zijn paleis teruggekeerd (Kamran Mirza Naïb es Saltaneh, is de tweede zoon van den Shah, in 1850 geboren). De moordenaar van den Shah heet Reza. Hg is een mollah, die tot de Babi's behoort: een secte die reeds 40 jaar in Perzië bestaat, den isl&m niet meer belijdt en o.a. streeft naar het verdrgven der heerschende dynastie. Deze secte wordt sedert lang door de regeering vervolgd. De moordaanslag werd te 2 uur gepleegd; te 4 uur was de Shah overleden. Shah Abdoel Asim, waar de aanslag plaats greep, is een heilige plaats waarheen vaak bedevaarten ondernomen worden; de Shah vervulde in den laatsten tijd zgn geloofs plichten zeer trouw, met het oog op het naderende jubilé zijner troonsbestgging. Hg wordt in Abdoel Asim begraven of anders te Koem, waar de graven zijn van de meeste Perzische Koningen. De troons- opvolger Moesafer Eddin Mirza is te Tabris; hg is een voorstander van de Europeesche beschaving en ^N^k-Eddin Iaat 10 kinderen na: 6 zoons en 13 docbterB. Zijn oudste zoon en opvolger Moesafer-Eddm Mirza Valiagd, die 43 jaren oud is, heeft ook al een aartsvaderlgk gezin van 20 kinderen, 5 zoons en 15 dochters. Reeds waren toebereidselen gemaakt voor het gouden Regeeringsfeest van den heerscher, die nu zoo ontgdig wordt weggerukt, en van wien personen die hem nader hebben leeren kennen, met warmte vele goede eigenschappen plachten te prijzen. Amerika. Van de nieuwe leiders van het Heilsleger in Amerika wordt het volgende gemeld Bootb-Tucker werd in New-York, terwijl hij de sloppen in een verkleeding Dinsdagavond bezocht, herkend en in hechtenis genomen. Woensdag moest hij voor den rechter verschijnen, beschuldigd van masquerading"hjj pleitte onbekendheid met de wet en werd met een waarschuwing weer vrjj gelaten. Mevrouw Booth-Tucker ligt te San Francisco ernstig ziek. Engeland. De kindermoordster van Reading, vrouw Dyer, heeft in een brief aan haar advocaat al haar misdaden bekend, zonder echter het getal omgebrachte kleinen op te geven. Zjj beroept er zich op, dat zij driemaal in een krankzinnigen-gesticht geplaatst is geweest, als reden om haar het leven te laten, en verklaart, dat haar schoonzoon Palmer volkomen onschuldig is. Tegen dezen sebijnt trouwens weinig bezwarends gevonden te zgn. De voorzitter of speaker van het Britsche lagerhuis geniet als zoodanig, behalve een salaris van 5000 pd. st. (f 60,000) 's jaars en vrije woning, een aantal voordeelen. Zoo krijgt hij 1000 pd. st. voor zijne uitrusting en 2000 onzen tafelzilver, alsmede 2 okshoofden Bordeaux-wijn, dadelijk na zijne verkiezing, en 100 pd. st. 's jaars voor schrijf behoeften. In vroegere jaren genoot de speaker 5 pd. st. per dag, benevens eenige rechten op wetsvoorstellen van particulieren aard, maar dat is nu omgezet in een vast salaris. Krachtens zgn ambt is hij lid van de commissie van beheer van het Britsch museum eu vau de commissie voor de nationale schuld. De lord-kanselier heeft tweemalen zooveel salaris als de speaker, maar zgn ambt is niet zoo vast, omdat het afhangt van het aanblijven aan de regeering van de partij, waartoe hij behoort. Hot eenige voordeeltje dat hij heeft, is de kans op het groote zegel, of liever van de twee groote zilveren schijven, waarmode in was het groote staatszegel gedrukt wordt. Voor elke nieuwe regeering wordt een nieuw grootzegel gemaakt. Het oude zegel wordt verondersteld gebroken te worden, maar in werke lijkheid geschiedt dit niet. De nieuwe souverein slaat er in tegenwoordigheid van den privy council lichtelijk met een hamer op, en daarna wordt het het eigendom van den lord kanselier. De uitlevering van Cornélius Herz is geweigerd. Sir John Bridge verklaarde dat er geen reden is om het geding tegen Herz voort te zetten, en uitte zijn medelijden met mevrouw Herz en hare kinderen. Oostenrijk. lijder, dien niemand beklaagt, de hongerkunstenaar" Giovanni Succi, is nu weer eens te Weenen aan het vasten geweest: dertig dagen lang. Hij heeft van 28 Maart tot 28 April niets gebruikt dan 16.15 liter Krondorfer water, 28 lepels >Ron- cegno", 6 Bradijscbe pillen en op de beide laatste dagen een paar koppen bouillon, op last van de dokters, om zgn maag weer geschikt te maken tot het opnemen van voedsel. Succi is gedurende zgn vasten 13.9 kilogram in gewicht verminderd, en ook de lengte van zgn lichaam is 3 centimeter afgenomen. Hij werd druk bezocht, vooral ook door dames van de aristocratie. Nederland. Bolsward, 1 Mei. De firma Brouwer Zoon, kassiers alhier, heeft tijdelijk hare betalingen gestaakt. Een der firmanten heeft de stad verlaten. De firma genoot sinds vele jaren een onbepaald vertrouwen. NieilWClliep, 2 Mei. Volgens heden ont vangen orders zal het Duitsche eskader morgen de reede van Texel verlaten, met eerste bestemming naar Wilhelmshafen, van waar de schepen na aan vulling van den kolenvoorraad naar Bergen stoomen. Utrecht, 1 Mei. Een droevig ongeluk heeft gisteren in het Stedelijk Ziekenhuis plaats gehad en een jong meisje tot het slachtoffer van haar edel beroep als pleegzuster gemaakt. Mejuffrouw Schotman, uit Zwolle, was gisterenoehtend te omstreeks 10 uur in de diphtherie-barak bezig een inhalatie-toestel in orde te maken, toen plotseling door nog onverklaarde oorzaak hare kleederen vlam De arme pleegzuster stond in een oogenblik in lichte laaie. Op haar hutygeroep snelde men tog, en vond haar in den meest beklagenswaardigen toestand. Men bluschte de vlammen, en nu bleek het, dat het ongelukkige meisje vreeselgke brand wonden had aan armen en beenen. Natuurlijk werd aanstonds het noodige gedaan om hare pijnen te verzachten en het leven te behouden. Deze pogingen mochten echter niet baten. Des middag6 te half drie overleed mejuffrouw Schotman. Hoe vreeselgk dit sterfgeval ook zjj en hoe ont zettend het moge wezen voor de nabestaanden van zuBter Schotman, deze troost kan hun zeker gegeven worden, dat mejuffrouw Schotman bezweken is op haar post, gestorven in de uitoefening van haar edele taak, gevallen op het veld van eer. Rotterdam, 2 Mei. De bootwerkers organisatie gaat zachtjes-aan vooruit. Thans is nftar men verneemt door den nieuw opgerichten bond een gebouw aangekocht aan de Boompjes, welk gebouw zal worden ingericht tot kantoor, terwjjl ook de bootwerkers coöperatief zullen gaan werken. Een zaak in brandstoffen, kleeren, sigaren enz. is daaraan verbonden. Alles zal voor de leden tot billgben prijs verkrijgbaar worden gesteld. Te Rotterdam is Vrijdagnacht een loods af gebrand op het terrein achter het Proveniershuis, dienende tot paardenstal en bergplaats van hooi. In een half uur tjjds lag de geheele loods in de asch; drie paarden zijn omgekomen. Daar de loods geheel afgezonderd stond en niets te redden bleek, had de brandweer, welke in grooten getale was aangerukt, weinig te doen. Rordrecllt, 2 Mei. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad is met 13 tegen 4 st. aangenomen een voorstel van het Dag. Bestuur om aan de concessionnarissen voor de stoomtramlijn DordrechtNumansdorp toe te zeggen eene subsidie uit de gemeentekas voor de kosten van aanleg tot een bedrag van f 1000 per jaar, gedurende 10 achtereenvolgende jaren, in te gaan met den dag van den aanleg. Helmoud. Naar wjj vernemen is de Neder- landsche Cacaofabriek alhier, door Z. M. den Koning der Belgen gebrevöteerd voor hare artikelen Helm- Cacao en Chocolade, met het recht tot het voeren van het Koninkljjk Wapen en den titel van Hofleverancier. VllssingCU, 2 Mei. Gisteren is aan boord der nachtmailboot >Prins Hendrik" van de Maat schappij Zeeland" op de Theems een droevig ongeluk gebeurd. Door het barsten der stoomleibuis werden drie stokers, tengevolge van verstikking gedood, terwijl een vierde zware brandwonden bekwam. Twee der gedoode stokers, A. Bliek en J. de Bakker, benevens de zwaar gewonde R. Scheffer zgn Middelburgers, terwijl de andere gedoode stoker K. Keiler alhier woonplaats heeft. Heden werden de lijken aan boord der bedoelde mailboot alhier aan - en, behalve het lijk van Keiler, naar Middelburg bij hunne bedroefde betrekkingen overgebracht. OoeS, 4 Mei. De heer de Jong, oud-leerling der ambachtsschool alhier, is benoemd tot machinist op een der booten van de maatschappij Zeeland, en de heer Snijders van Wilhelminadorp, oud-leerling van de winter-landbouwschool, heeft eene betrekking hij de Nederlandsche heide-maatschappij. De Mei-Dinsdag belooft heel wat. Een beestenspel zal hier twee dagen verbljjven, professor Boltini heeft bekend gemaakt dat hg komt, en in de Prins van Oranje houdt H. Boogaerts uit Bokstel eene etalage van portretten in olieverf, bekend onder den naam van peinture-Boogaerts. Zoo tracht ieder een centje te verdienen. Bruinisse, 2 Mei. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad werd eene af- en overschrijving goedgevonden op de begrooting van 1896 tot het verder aanbrengen van ijzeren grafpaaltjes en een idem op de begrooting van '95 tot een bedrag van f 9,21 afschrijving van haven geld werd verleend aan A. Jumelet Dz. ad f 3,85. Aangeboden werd het gemeenteverslag. Ingekomen was het rapport der commissie van onderzoek der armen-rekeningovereenkomstig het advies der commissie wordt de rekening goedgekeurd. Vastgesteld werd het kohier van den hoofdelijken omslag over 1896. ReilCSSC, 2 Mei. Door den raad dezer gemeente is op verzoek eervol ontslag verleend aan den heer K. Steur Rz. als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand en is in diens plaats gekozen de heer P. Hoogenboom Jz. NoordgOU WC, 3 Mei. De heer Mr. S. J. M. van Geuns trad Vrijdagavond alhier in de liberale kieBvereeniging op om in te leiden het concept programma der Liberale Unie. In eene boeiende rede, die 2VS uur duurde, sprak hij over het kiesrecht, de herziening der gemeente-financiën, de sociale wetgeving, onderwijs en leerlingwezen, landbouw en defentie, na vooraf de wenscheljjkheid betoogd te hebben dat 't aan beveling verdient politieke vergaderingen te houden buiten den tijd der verkiezingen, en vooral in dezen tijd, nu wij staan aan den vooravond van eene' nieuwe kieswet. Spreker was mede van oordeel dat het Hoofdbestuur der Liberale Unie goed gezien had nu een programma te geven en dat dit in algemeene trekken die punten er in had op genomen, welke alle liberalen kunnen onderschreven. De scheuring in die partij na den val van Tak acht bij dan ook slechts tijdelijk; in de naaste toekomst ziet hij de liberalen weer vereenigd. Het applaus der vergadering en het weinige debat, dat gevoerd werd alleen de heer Hoogen boom van Zonnemaire vroeg eenige inlichtingen aangaande leerplicht bewezen de instemming der kiesvereeniging m9t het besproken program. De Voorzitter bracht den begaafden Spreker dank voor de duidelijke, boeiende en overtuigende uit eenzetting van 't liberale programma, terwjjl de heer Wortman het bestuur der kiesvereeniging zgn dank betuigde voor het toegankelijk stellen van deze vergadering ook voor niet-leden. In de vergadering van het departement •Noordgouwe" is tot afgevaardigde naar de alge meene vergadering der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, die op 27 en 28 Mei te Amsterdam zal gehouden worden, gekozen de heer A. Prinse, als diens plaatsvervanger de heer O. Schikker. Voor de volks-bibliotheek, waarvan in den af- geloopen winter weder een ruim gebruik gemaakt is, zal bg het Hoofdbestuur eene subsidie worden aangevraagd. Het leesgeld zal na uitbreiding der bibliotheek een weinig verhoogd worden. Tot vice-voorzitter werd gekozen de heer A. A. Vis, als secretaris herkozen de heer A. Prinse. De leermiddelen en gereedschappen van de school voor handenarbeid in 1881 opgericht, doch nu sedert twee jaar wegens gebrek aan fondsen niet weer geopend zullen onderhands onder den hamer worden gebracht. „Al het oude is voorbijgegaan, 'tis alles geivorden Volgens den alhier geplaatsten regenmeter is in April j.l. 26,9 m.M. water gevallen. Zierikzee, 2 Mei. Gisterenavond werd in het lokaal der sociëteit »Ons Genoegen" alhier eene vergadering gehouden, uitgeschreven door het Voor- loopig Bestuur der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Zierikzee en op de eilanden". Doordien op denzelfden avond nog andere ver gaderingen werden gehouden, waren slechts 46 per sonen aanwezig, terwijl het aantal leden 225 bedraagt. Mr. van Geuns heeft bericht gezonden, dat hg verhinderd is deze vergadering bij te wonen. De Voorzitter, de heer Ch. W. Vermeys, opent de vergadering met een welkomstgroet aan de aan wezigen hij betreurt het, dat zoovelen afwezig zgn, doch spreekt het vertrouwen uit, dat de aanwezig zijnde leden als het ware eene keurbende mogen vormen, die de Vereeniging helpt tot stand brengen en verder hare beste krachten daaraan zal wijden. Vervolgens herinnert de heer Vermeys, hoe deze Vereeniging is tot stand gekomen en dat haar doel is om deze streek, die op verschillende punten waarlijk schoon te noemen is, meer en meer bekend te maken bg den vreemdeling, waardoor zij ten goede onzer stad kan komen. Het Voorloopig Bestuur heeft de voorbereidende werkzaamheden verricht; het is op bescheiden wjjze begonnen en heeft zich gemeend te moeten bepalen tot het samenstellen van een Gids, die kan strekken door beschrijving en afbeeldingen vreemdelingen hierheen als het ware uit te noodigen. Het plan is met sympathie begroet en het aantal personen, die zich als lid hebben aangemeld, be wijst zulks. Ook in andere opzichten heeft het Voorloopig Bestuur vele medewerking ondervonden, dat in het vervolg van dit verslag nader uiteen wordt gezet. De houder dezer sociëteit, de heer Verwer, heeft ook steeds tot nog toe zijne lokalen gratis beschik baar gesteld. De Voorzitter stelt alsnu voor, de Vereeniging definitief vast te stellen. Bg acclamatie wordt hiertoe besloten. Daarna brengt hij ter tafel een Gids, gratis samengesteld door den heer P. D. de Vos, Commies- Griffier ter Secretarie alhier. Het boekje is ge schreven in een aangenamen stijl, het nuttige op de tochten is niet vergeten, terwijl de Schrijver blijken geeft niet alleen van zijne groote kennis van dit eiland, maar ook van de oudheid betreffende gebouwen, enz., waardoor deze Gids eene geschied kundige waarde bezit. Ten bewijze daarvan leest de Voorzitter een gedeelte van het begin en van het einde van den Gids voor. De Voorzitter stelt voor, deze Gids vast te stellen en hulde te brengen aan den Schrijver, die op meesterlijke wijze eene vraagbaak en een stuk van groote waarde hoeft geleverd. (Applaus). De Gids, die voorloopig alleen in de Nederlandsche taal zal worden uitgegeven, bevat 18 plaatjes van de voornaamste plaatsen in ons eiland, waarvan de heer Quist vele photografiën gratis heeft verstrekt. De burgemeesters van Ouwerkerk, Dreischor en Haamstede zullen gratis photografiën van plaatsen in hunne gemeente aan de Vereeniging afstaan. Voorts zal de Gids 2 kaartjes bevatten, n.l. één van Schouwen en Duiveland en één van Zierikzee, waarvoor de heeren J. H. Loewer en J. van Os gratis de teekeningen hebben gemaakt. Een woord van dank aan die allen wordt bij applaus door de vergadering toegebracht. In de Gids, waarvan 1500 exemplaren worden gedrukt, zal gelegenheid bestaan tot het plaatsen van advertentiën, en waaraan reeds velen hunne deelneming hebben toegezegd. Het tarief wordt vastgesteld als volgt: voor 2 blz. f 6voor 1 blz. f 4voor blz. f 2,50 voor y4 blz. f 1,50. Na gehouden inschrijvingen is het drukken van de Gids toegekend aan de H.H. de Moojj St Mommaas alhier, het drukken der beide kaartjes aan den heer A. W. den Doop te Breda en het leveren van 20 clichés (zincographie) der photografiën aan den heer P. W. van de Weger te Utrecht. Door het opnemen van advertentiën znllen de kosten voor den Gids grootendeels gedekt zijn, terwijl de prjjs bepaald wordt op 25 cent per exemplaar; bg getallen tegen minderen prijs. Alsnu komt ia behandeling het reglement der Vereeniging, dat artikelsgewijze wordt voorgelezen en daarna aangenomen werd. Hierin is o.a. bepaald, dat het aantal leden van het Bestuur 9 zal zgn. De Voorzitter zegt, dat thans de taak van het Voorloopig Bestuur is afgedaan; hij hoopt, dat onder het aangenomen reglement het doel der Ver eeniging moge worden bereikt, n.l. bevordering van den bloei van Zierikzee en omstreken. Hij stelt voor, thans over te gaan tot het kiezen van een nieuw Bestuur. De heer Voorloop dankt het Voorloopig Bestuur voor al hetgeen dit verricht heeft in deze zaak. Hij zou wenschen, dat de leden vau het Voor loopig Bestuur aan het definitief Bestuur zouden blijven. Onder hen heerscht genoegelgke samen werking, het Bestuur is in goede hauden en dit kan slechts ten voordeele der Vereeniging zijn. De Voorzitter dankt, ook namens zijne medeleden, den heer Voorloop voor het gesprokene, zij hebben alles gedaan uit liefde voor de zaak, die zij meeneu dat in het belang onzer stad en omstreken is. Hij meent, dat dit aan andere handen even goed is toe vertrouwd, doch wil zjjne medeleden hierover eerst raadplegen. Na eene korte pauze verklaarden de leden van het Voorloopig Bestuur, bestaande uit de H.H. Ch. W. Vermeys, J. vau Os, J. J. Honig, J. A. Legemaat en J. H. Loewer, zich bereid één jaar aan te blijven als leden van het definitief Bestuur. (Applaus). Daarna wordt overgegaan tot de verkiezing van nog 4 Bestuursleden (ingevolge het regiem er t be paald op 9). Bij Btemming worden daartoe gekozen de H.H. H. C. van den Ende, Mr. S. J. M. van Geuns, J. Hogerland en M. van Breen. Alzoo is deze Vereeniging geconstitueerdmoge zjj bevorderlijk zgn aan den bloei van Zie.ikzee ei de eilanden Schouwen en Duiveland 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1