ZIERIKZEESCHE NIEUWSBOD! L Dinsdag 21 April 189 6. Directeur-Uitgever J. WAALE. Gemeente-Reiniging. Lediging van Privaatputten. KENNISGEVING. Opgepast! NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6757. Advertentiënvan 13 rogels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, "Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de „Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode". Opgaaf van brieven, geadresseerd aan onbekenden, over de 2e helft der maand Maart 1896, verzonden van het Postkantoor te Bruinisse: J. de Groen, Botterdam. De BUR&EMEESTER en WETHOUDERS van Zmtnuffl, Gelet op hunne bekendmaking van den 13den Dec. 1893; Gelet op het voorstel der Commissie van Fabricage; Maken bekend, dat van af 1£S .April l&ÏXÏ hot ledigen van privaatputten in deze gemeente zal geschieden tegen het navolgende tarief: Two© gulden per put, indien in denzelfden nacht drie of meer putten worden geruimd. Dri© gulden per put, indien in denzelfden nacht twee putten worden geruimd. Zes gulden per put, indien in denzelfden nacht slechts één put wordt geruimd, (tot het ruimen van één enkelen put naar dit tarief wordt niet overgegaan, dan na verloop van veertien dagen, nadat de aanvrage daartoe is gedaan, tenzij de belanghebbende de ruiming binnen dat tijdsverloop mocht wenschen, zullende hij alsdan ieovon gulden per put moeten betalen). Indien de ruiming van een put niet in één nacht kan geschieden, dan moet voor eiken nacht, dat daartoe langer moet geruimd worden, vyf gulden worden betaald. Zierikzee, den 14 April 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Rapport afsluiting haven door een schutsluis en inpoldering Oijkwater. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het «Rapport omtrent de mogelijkheid en wenschelijkheid van het afsluiten van de Zierikzeesche haven door middel van een schutsluis, het inpolderen van het Djjkwater en het uitvoeren van verschillende met de afsluiting in verband staande werken", ter Gemeente-Secretarie in druk verkrijgbaar is gesteld tegen betaling van f 1,75 per exemplaar. Zierikzee, den 15 April 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Primitief kokier van tien Hoof tie- lÜken Omslag voor 1896. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat het primitief kohier vaa den Hoofdelijken Omslag dezer gemeente, over het dienstjaar 1896, op den llden dezer maand door de Gedeputeerde Staten van Zeeland i3 goedgekeurd, en van heden af gedurende vijf maanden ter Secretarie der gemeente voor een ieder in afschrift ter lezing ligt. Binnen twee maanden na de goedkeuring van het kohier worden de aanslagbiljetten uitgevcikt, en binnen drie maanden na die uitreiking kunnen de aangeslagenen tegen hun aan slag bij den raad bezwaren inbrengen, bij verzoekschrift op ongezegeld papier. Zierikzee, den 18 April 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. P. D. DE VOS, l.°-Secretaris. Br ia met bet oog op de uitbreiding van het kiesrecht, die men verwacht dat, boe dan ook, in een of anderen vorm wel eindelijk komen zal, een en ander gaande, waarop zij die de staatkundige ontwikkeling van ons volk in goede banen geleid willen houden, wel bet oog mogen vestigen. Maakt men zich in de steden bijzonder druk met de werkmansorganisatie, ook op het platteland zit men niet stil. Niet alleen onder de werkenden, ook onder den boerenstand, zijn toekomstkiezers. Bn dezen ver zamelt men thans in boerenbonden met het uit gesproken doel, om de belangen der boeren beter te behartigen dan tot dusver door de Landbouw- maatschappjjen geschiedde, waarin do «heeren" te veel te zeggen hebben. Men zou dus zoo oppervlakkig meenen, dat men hier nu waarlijk eens alleen met de bevordering der belangen van de boeren te doen bad. Wie dit meenen mocht, neemt den. schijn voor het wezen. Is er dan niet veel voor den landbouwenden stand te doen, dat de belanghebbenden zelf beter behartigen kunnen dan de Landbouw-maatschappijen 1 Zeer zeker. Niet omdat die maatschappijen te veel onder den invloed der »heeren" staan, want die heeren zijn in den regel de naast-belanghebbenden bij den bloei van den landbouw maar omdat zij met een ander doel opgericht en tot een ander doel beBtemd zijn. Die Maatschappijen behartigen meer algemeene belangenmaar daarnaast bebben de landbouwers bijzondere belangen, die meer een plaatselijk karakter hebben en waarbij geheel met plaatseljjke omstandigheden en behoeften rekening wordt gehouden: men kan gezamenljjk zaaizaden, kunstmeststoffen, voederartikelen aanschaffen en doen keurenmen kan gezamenlijk proeven nemenmen kan gemeenschappelijk pogingen aanwenden tot verbetering van paardenfokkerij of veeteelt; men kan voor grondverbetering, voor verbetering van waterafvoer samenwerkenmeu kan bij verschillende gelegenheden, bg pachten, bij bet sluiten van over eenkomsten voor bietenverbonw, elkander noodig hebben en helpen. Daartoe zijn echter twee voor waarden noodig: de eene dat allen gelijksoortige belangen hebben, en dus de vereeniging zich uit- 8trekke over niet meer dan één dorp, of. althans niet meer dan één niet al te groote streek, waarin e landbouwtoestanden van gelijken aard zijn. In e tweede plaats, dat de deelneming zoo algemeen ogelgk zij, want voor het bereiken van al wat oo'n plaatselijke vereeniging beoogen kan, is eeu- racht, algemeene samenwerking, dringend noodig. Uit die twee eischen vloeit vanzelf weer een rdo voort: dat men algemeene beginselen, die tot verdeeldheid aanleiding kannen gevenmet nadenk moet buitensluiten. En dat juist willeu zij, die den Boerenbond oprichtten, niet. Vooreerst moet de Bond zjjn «Christeljjk", en als men op de verschillende bepalingen let, wordt daarmeö bg voorkeur «katholiek" bedoeld. De Standaard heeft dan ook hare volgelingen reeds gewaarschuwd, dat zij niet mee kunnen doen. Zoo wordt dus een deel der plattelandsbevolking uitgesloten om haar geloof. Doch daarbij blgft het niet. Die Boerenbonden moeten o.a. ook «protec tionistisch" zijn; de een wil die vlag al dadelgk in top hgschen, de ander haar voorshands nog wat verborgen honden. Maar in protectionistischen koers wordt het vaartuig gestuurd. En om nog duidelijker te maken, dat de eigen stoffelijke belangen der boeren wel op den voorgrond geschoven worden, maar dat het eigenlijk te doen is om hulptroepen in den staatkundigen strijd aan te werven, worden de plaatselijke vereenigingen saamgevoegd in pro vinciale bonden, die op hunne benrt een algemeenen Bond zullen vormen I Wat hebben wjj in deze dingen te zien? Dit, dat op verschillende wijzen de vogelaars er op uit zijn om de nieuwe kiezers te vangen in hunne netten. In 't voorbijgaan zij opgemerkt, dat die vogelaars aldus onwillekeurig een afdoend bewijs leveren voor de noodzakelijkheid der uitbreiding van het kiesrecht. Nog is bet er niet en nu reeds wordt aan de belangen der niet-kiezers eene belangstelling gewijd, die daaraan tot dusver nog nooit geschon ken werd. Tot hen iu de eerste plaats ons «opgepast 1" Vau alle kanten komen ze tot U met aanbiedingen om uw toestand te verbeteren. Ziet toe, waar ge hulp vinden kunt, die U werkelijk baat geeft 1 Een ernstig onderzoek daarnaar is niet overbodig, zelfs al is men diep doordrongen van de goede bedoelingen der raadgevers. Er zijn er, helaas, maar al te veel, die het goed meenen, maar die van oordeel zijn, dat zg de maatschappij hervormen kunnen naar de ingevingen van hun goed hart, terwijl daar wel degelijk grondige studie der maatschappelijke ver schijnselen voor noodig is. Zie toe, ook waarheen gjj U voeren laat! Bet kan gebeuren, dat, ook als men uwe dadelijke stoffelijke belangen goed behartigd, het meer verwijderd doel, waarvoor men U in 't gareel wil spannen, een ander is, dan wat gij zelf in 't belang van uw land en uw volk acht! Ziet toe, ziet scherp toe, want ook gij zult weldra voor de toekomst van nw vaderland aansprakelijk zijn Maar «opgepast!" klinkt hot ook tot ons en onze geestverwanten. Niet, opdat wij ook netten spannen en strikken zetten. Maar opdat wij, zooals het bestuur der Liberale Unie ons voorstelt te doen, open en rond verklaren, wat men van ons te ver wachten heeft, in welke richting wij 's lands zaken wenschen te staren, zoo in het algemeen belang als ter bevordering van bijzondere belangen, in zoover dat van Staatswege geschieden kan. Want dit bedenke men wel: er is een groot verschil tnsschen datgene, wat van Staatswege gedaan kan worden, en wat men zelf doen kan en mag. Zijn eigen bijzondere belangen kan en moet men zelf behartigen, en het is goed zich daarover te verstaan met medebelanghebbendenHet kan zeer wel zijn, dat men met die medebelanghebbenden verschilt van meening over vraagstukken van algemeenen aard. Welnu, dan is er tegen die samenwerking toch geen bezwaar, mits die zich bepale tot die bijzondere belangen, en mits men zich niet ter wille van die bijzondere belangen late indeelen bg eene staatkundige of kerkelijke partij, met wier beginselen men het niet eens is. En om een ieder der nieuwe kiezerB in staat te stellen, om te beoordeelen wat hg aan ons heeft, en waar hg, met ons meegaande, belanden zal, daartoe dienen wij hem een program aan te bieden, dat dit alles duidelijk en verstaan baar aangeeft en dat zijn eigenlijk doel niet in nevelen bult. Engeland. De kindermoordenaarster te Reading. Op een onderzoek als thans door do Londenscbe politie ingesteld wordt naar de afgrijselijke kinder moorden in Beading, waar ruim een dozijn lijkjes uit de Theems zijn opghaald, was reeds in Oct. 11. door een medewerker der Londenscbe Sun aan gedrongen in een artikel, getiteld «Kindermoorden", waarin hij in het licht stelde, dat het onmogelijk was een kind groot to brengen voor 125 gulden, welke men voor eens en altijd stortte, gelijk in de advertentiën der stuiversbladen werd aangeboden. Bjj wijze van proef plaatste hij zelf in een blad een advertentie, als volgt luidende «Een liefdadige dame is bereid een jong kindje aan te nemen, meisje of jongen, en het goed op te voeden tot hot meerderjarig is, tegen een vergoeding vau 100 tot 150 gulden, goede referentiën enz". In minder dan drie dagen ontving de journalist meer dan vierhonderd brieven van vrouwen, zoowel uit den arbeidenden als uit den kleinen middenstand. De briefschrijfsters boden de gevraagde som aan en wenschten niet eens referentiën. Velen verzochten zelfs de weldadige dame niet te trachten kennis met haar te maken en een incognito te eerbiedigen, waarvan sommigen een voorwaarde maakten. Bjjna allen verbonden zich om haar kind nooit meer terug te zien en zelfs geen berichten meer te ontvangen. De journalist gelooft, dat de dagelijks in de dagbladen, en met name in de stuiversbladen met groote oplaag, gepubliceerde advertentiën van dien aard, geen andere strekking hebben dan egoïstische moeders van haar kinderen af te helpen en daarbij de pasgeborenen noodzakelijk de slachtoffers worden. Vrouw Dyer, tegen wie, gelijk men weet, een instructie is geopend, heeft nog niet bekend, maar de tegen haar gerezen verdenkingen schynen maar al te gegrond. Het staat nameljjk vast, dat zij advertenties heeft geplaatst, aanbiedende kinderen op te voeden, en dat goen dezer kinderen thans meer bjj haar is ook kan zij niet zeggen, wat er van hen geworden is. Vrouw Dyer deed de moeders contracten teekenen, waarbg dezen verklaarden afstand te doen van haar kinderen en er nimmer meer naar te zullen vragen. Men vond acht van deze contracten bij de gevaugene, wie weet hoeveel zg er echter vernietigd heeft? Haar schoonzoon, die eveneens in hechtenis verkeert, George Palmer, woonde met vrouw Dyer samen in een klein huisje, waar men boven de deu.. -aan Christusbeeld had doen schilderen met de, in dit geval gruwelijke, woorden: «Laat de kinderkous tot mij komen". Vrouw Dyer heeft, zooals wij reeds meldden, dezer dagen gehucht zich in de gevangenis met hare schoenveters te worgen, op dezelfde wijze als de gevonden kindertjes waren omgebracht. Zij werd echter te goed bewaakt en haar opzet verijdeld. Weer dezer dagen deed een Engelsch schip, de «Dartford", de Tristan d'Acunha-groep, drie kleine eilanden in den Stillen Oceaan, halfweg tusscben de Kaap de Goede Hoop en de kust van Zuid-Amerika aan, en de kapitein sprak eenige der bewoners. Als de meest dringende behoefte vroegen die mannen hem om artikelen van vrouwenkleediug, vooral corsetten, haarspelden en linten. Ongelukkig had het schip niets van dien aard aan boord, en de dames van Tristan d'Acunha moeten het vooreerst nog maar zonder die fraaiig heden doen, zoolang tot een ondernemend Europeesch leverancier een bezending van die artikelen naar de eilanden stuurt. De dames vormen drie vierden van de bevolking der eilanden. Er zijn 45 vrouwen en slechts 15 mannen. De laatstaangekomene, een tweede stuur man die na een schipbreuk daar aan het strand werd gespoeld, was dan ook zulk een© begeerde partjj, dat hij om zoo te zeggen al getrouwd was voor hij nog recht droog was geworden. Frankrijk. Een Franscho dame heeft bg notarieele akte een bedrag van f 800,000 beschikbaar gesteld, uit te keeren aan hem, 't zij Franschman of vreemdeling, die een afdoend geneesmiddel tegen longtering ontdekt. België. Lodot, een oudroest-koopman te Brussel, ging Zaterdagochtend vroeg met een karretje vol metalen voorwerpen naar de plaats waar hij zjjn handel uitoefent, toen op de place du Jeu de Balie (Vieux Marchu} gekomen, de grond plotseling onder hem wegzakte en Lodot in de knil, die zich plotseling opende, verdween. Eerst te twee nnr heeft men zijn lijk opgehaald. Naar het schijnt had vroeger op die plek een fabriek gestaan met een onder- grondsch petroleumreservoirbjj het afbreken had men dit reservoir eenvoudig met planken belegd, er puin op gestapeld en bestraat. Dit ris het tweede ongeval van dezen aard, binnenkort te Brussel voorgekomen. Nederland. UiiiHCgCU, 18 April. De politie alhier heeft waarschjjnlijk een goede vangst gedaan in den persoon van een zich noemenden baron B. F. M. von Furstenberg, oud 87 jaren, sedert eenige maanden alhier met zijne vrouw woonachtig. Hij gaf zich uit voor een groot landeigenaar en bezitter van vorstelijke landgoederen in Duitscbland. Voor eenige weken kwam bij F. het plan op te Nijmegen een villa te bouwen, waarvoor door hem een perceel grond aan den B. en D. weg voor f 5000 werd uitgezocht. Spoedig was de koop van bedoeld perceel gesloten, waarna door F. een kleine aannemer werd opgezocht, die de villa zoude bouwen voor f 20.000. Contracten werden gesloten en teekeningeu op gemaakt, doch nu begon F. in geldverlegenheid te verkeeren. Onder verschillende schoonklinkende beloften werd door hem van den metselaar een bedrag van f 342 ter leen ontvangen, waarbij bjj zich van een valsche verklaring bediende, en waar bij eene opsomming werd gedaan van zjjne in Duitschland gelegen landgoederen en bezittingen. Eerst gisteren gingen de oogen van den metselaar (geldschieter) open. De man kreeg argwaan en deed aangifte bg de politie, die F. arresteerde. Roiterdaui, 18 April. Aan verschillende politiebureaux kwamen in de laatste dagen telkens klachten in over het ontvreemden vau goederen vau den wal en uit vaartuigen, waarbg ongehoord brutaal door de daders werd opgetreden. Den eenen dag waren het kisten met eieren, een anderen dag vaatjes jenever of wel stukgoederen, cichorei, koffie, manufacturen enz., die vermist werden. En altijd bleven de daders onbekend. Het periodiek weder- keeren van deze aangiften van diefstal deed bij de politie het vermoeden rijzen, dat men hier met eene goed georganiseerde bende te doen bad, en dientengevolge werd de inspecteur van politie P. J. Bongaards, die zijne sporen in dergelijke duistere zaken reeds lang verdiende, met een onderzoek belast. Hem werd daarbij toegevoegd de bekwame hoofdagent van de recherge B, P. Scheentjes, wel bekend onder den bijnaam van «Pietje pik alles". Logementjes en tapperijen, bekend als verzamel plaatsen van bet uitschot der maatschappij, werden doorsnuffeld, doch aanvankelijk zonder resultaat. Men gaf den moed echter niet op en na twee dagen van onverpoosd zoeken en nitvisschen gelukte het den heer Bongaards het spoor van een der ver- moedeljjke daders te vinden. Toen men aldns eenmaal den draad te pakken had, was het moei lijkste volbracht en kreeg men weldra een tweeden in handen, gevolgd door een derden en een vierden. Do een werd 's nachts uit zjjn bed gelicht, een ander op de straat, een derde iu een berucht huis aangehouden. Allen werden overgebracht naar het politie-bureau in de Pauwensteeg, waar daarop de verbooren plaats hadden. Inmiddels werd het zoeken naar het gestolen goed voortgezet. Uit de verbooren van de aangehoudenen, zijnde een jonkman van 18 jaar, wonende Generaal van der Heijdenstraat, een van 17 jaar, wonende in de Tollenstraat, een van 25 jaar, verblijf houdende in een logement in de Zandstraat, en een van 18 jaar, wonende in de Jonkerfransstraat, bleek dat deze lieden, waartoe er zeer vermoedelijk nog meer behooren, onder den naam «De gouden ploeg" eene compagnieschap gevormd hadden, ten doel hebbende het stelen en rooven van allerlei goederen, voor namelijk van den wal en aan boord van schepen. Om het vervoer van groote vrachten, als balen manufacturen en gevulde vaten, goraakkelijk te maken, weid gebruik gemaakt van onbeheerd staande handwagens of roeibootjes. Ieder lid dezer compagnieschap heeft reeds e8n of meer vonnissen tot zijn last en vertoefde korteren of laDgeren tjjd in de gevangenis. Do gestolen goederen kwamen meerendeels terecht in het huis van een bekenden opkooper van gestolen goed, wonende in eene steeg op den Schiedamschen Djjk. Nadat dit een en ander ter kennis van den heer Bongaards gekomen was, verleende de rechtbank gisteren verlof tot het instellen van een gerechteljjk onderzoek ten huize van dien opkooper. Bij dit onderzoek, hetwelk in tegenwoordigheid van een substituut-officier van justitie en een rechter-com- missaris plaats had, werden in een hok, onder een trap aangebracht, eenige goederen en houtwerk gevonden, van de gepleegde diefstallen afkomstig of daarop betrekking hebbende. Zij worden in beslag genomen. Intusschen wordt het onderzoek naar hetgeen nog vermist wordt ijverig voortgezet, waarbjj reeds is gebleken, dat andere goederen, o. a. de eieren, uit de hand aan derden verkocht zijn. Twee der leden vau «De gouden ploeg" (de minst schuldigen) werden heden voorloopig op vrjje voeten gelaten. Heden namiddag zal nu ook de opkooper een gehoor ondergaan voor den rechter-commissaris. De vorige week werd in het notarishuis te Botterdam onder meer geveild het brillanten collier, zijnde de 2e hoofdprijs der Amsterdamscbe tentoonstelling. Er waren weinig serieuse liefhebbers. Men vroeg f 10,000, doch het kostbare collier werd opgehouden voor f 2300. Alhier is men tot de ontdekking gekomen van verduisteringen tot een vrij aanzienlijk bedrag in de bank van leening gepleegd. Een beambte dier bank, die Vrijdag met den laatsten trein deze stad wilde verlaten, is door politie-beambten aan gehouden, terwjjl Zaterdag nog een beambte is gearresteerd. Volgens de N. Roil. Cl. zal het Tivoli- gezelschap, zooals dit nn een jaar heeft bestaan, weder ontbonden worden. De heer Joosten zal zich uit de tooneelwereld terugtrekken. Middelburg, 18 April. Heden middag werd in de Abdij door een jeugdig wielrijder een met andere kinderen uit school komend meisje omver gereden. Het kind bekwam hierbij ernstige kneuzingen aan bovenlip, voorhoofd en been, en werd door een voorbijganger tehuis gebracht. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. In de heden gehouden algemeene vergadering van het polderbestuur van Walcheren kwam o. m. in behandeling een voorstel van het dagelijksch bestuur om, ter tegemoetkoming aan de herhaalde klachten omtrent overtollig polderwater, waardoor aan de eigendommen van vele ingelanden schade wordt toegebracht, te graven een nieuwen water gang Kondekerke—Vlissingen, waarvan de kosten geschat worden op f 40,000 a 50,000. Na breed voerige discussie daaromtrent, werd met 13 tegen 9 stemmen aangenomen eene motie van den heer J. H. Snijders, waarbij de beslissing omtrent bedoeld voorstel wordt aangehouden en het dagelijksch bestuur wordt uitgenoodigd inmiddels de belemme ringen voor den behoorlijken afvoer van het water in den VlisSingschKoudekerkschen Spring te doen opruimen door hen op wie de verplichting daartoe wettelijk rust. C-OCS, 18 April. Eene treurige zaak hield dezer dagen veel gemoederen bezig. Op de eene of andere manier was n.l. het gerucht verspreid, dat een pas overleden kind gestorven zon zjjn aan hersenziekte, veroorzaakt door slagen op het hoofd, hem toegebracht door een onderwijzer. Eindeljjk bereikte dit treurige nieuwtje de diepbedroefde ouders, en de vader gaf daarvan onmiddellijk kennis aan hot hoofd der school en aan den burgemeester, welke ambtenaren den vader naar de politie verwees. De commissaris van politie nam daarop den betrokken onderwjjzer, den heer G. en oenige mede-leerlingen van het overleden kind in het verhoor; het proces verbaal werd natuurlijk gezonden naar den officier van justitie. Zaterdag werd last gegeven het ljjkje op te graven, waarna het door twee dokters geneeskundig werd geschouwd. Na een zeer nauw lettend onderzoek kwamen deze heeren tot de conclusie, dat er geen zweem, geen schijn van mishandeling aan de hersenen was te bespeuren. Daarmede verviel natuurlijk de gebeele beschuldiging, welke door een paar babbelachtige vrouwen was uitgelokt. Van heeler harte verheugen wij ons over dezen gelukkigen afloop van het geneeskundig onderzoek voor de diepbedroefde ouders, voor wie het een ontzettende gedachte zou geweest zijn dat hun lief negenjarig kind een gewelddadigen dood zou gestorven zijn. De rechter van instructie deelde den vader persoonlijk meé, dat volgens de geneeskundige verklaring zijn kind een natuurlijken dood was gestorven. Door H. M. de Begentes is eene prachtig gegraveerde medaille met do beeltenis van onze jonge Koningin uitgereikt aan den heer Z. D. van der Bilt La Motthe, om als prijs te dienen voor de eerste gewestelijke nitvoering van het gewest Zeeland van het Nederlandsch gymnastiek- verbond. Zooals bekend is, zal deze uitvoering plaats hebben op Maandag 25 Mei a.s. te Goes. Ter voorbereiding van de Oranjefeesten in 1898 is de buurtvereeniging «Wilkelmina", in de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1