ZIEEEIKZEESCIIE NIEUWSBODE. Dinsdag 24 Maart 1896. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG-, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6746. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" Engeland. De vorige week vertrokken vele tusscbendeks- paisagiers in het stoomschip »Orelana" van Liverpool naar Ancud, een aan Chili behoorend eiland in de Zuidzee. Het eiland is 150 mijlen lang en vrjj eng, en het klimaat is een van de prachtigste der geheele wereld. Voor land- en tuinbouw wordt het een Dorado genoemd. Sedert eenigen tijd gaat er een stroom van emigranten, heen die tot dusver bjjna alleen Britten waren. Maar met die laatste boot gingen óók Nederlanders, mannen, vrouwen en kinderen. De mannen en zelfs de jongens waren allen met geweren gewapend. Eenigen tijd geleden voroorzaakto de arrestatie van een zekeren »lord Wilton" to Londen nog al •enige sensatie. Lord Wilton maakte er zjjn beroep van, dames het hof te maken en haar vervolgens na kennismaking op bedriegelijke wijze van een aantal voorwerpen van waarde te bo vrij den. Hij wórd in de Regentstreet gearresteerd op aanwijzing eener jonge dame, die beweerde, het slachtoffer z|jner vingervaardigheid te zjjn geworden. Het bleek der politie alras, dat lord Wilton eigenljjk aanspraak maakte op den meer democratischen naam van Adolf Beck, een naam die reeds in de strafregisters voorkwam. Beck, die zich bij den politiemagistraat uitgaf voor eigenaar van kopermijnen in Noorwegen, had de jonge dame, die een klacht tegen hem in diende, op den openbaren weg ontmoet, en was genaderd met een aantal complimenten van den pur-sang avónturenjager. Ten slotte had hij van baar toestemming ge kregen haar een bezoek te mogen brengen. Allerlei fraaie beloften had hij aan de schoone gedaan, bij had chèques tot een aanzielijk bedrag geteekend en daarna was hij heengegaan, met medeneming van een ring en een armband van vrij aanzienlijke waarde, die hg wilde laten namaken! Hij keerde nimmer terug. Wat de chèques betreft, de bank weigerde ze te betalen, daar haar geen lord Wilton bekend was. De arrestatie van Beck was nauwelijks door de pers gemeld, of vijftien dames vervoegden zich bg de politie, die haar klachten bij die der •erste aanklaagster voegden en eenparig den gevan gene als de oplichter herkenden. Van de eene had de lord een horloge ontvreemd, van verscheidene anderen eenigo ponden sterling in ruil voor de waardelooze chèques enz. In 't geheel had Adolf Beck aan de dames, die hij met een bezoek had vereerd, ongeveer f 10.000 in geld en voor ongeveer evenveel aan jnweelen en andere snuisterijen afhandig gemaakt. Want hij opereerde geheel zonder parti pris of preferentie: op zekeren dag b. v. had hij uit de woning eener jonge weduwe een paar olifants- «lagtandeu meegenomen, die hij met goud wilde laten monteeren. De weduwe had echter noch hem noch de slagtanden ooit weergezien. Beklaagde, die verdedigd werd door mr. C. F. Gill, beweerde, dat hg het slachtoffer was van zijn gelijkenis met een misdadiger, die in 1877 wegens een serie van der gelijke oplichterijen tot 5 jaar dwangarbeid werd ver oordeeld en hjj had zelfs de onbeschaamdheid, de namen der agenten te noemen, die dezen misdadiger ongeveer twintig jaar geleden hadden ingerekend. De detectives verklaarden, dat de misdadiger, waarop bg zich beriep, en beklaagde een en dezelfde persoon waren. De gezworenen verklaarden Beek schuldig aan alle feiten in de aanklacht genoemd en de rechter veroordeelde den 49-jarigen gedistin- gueerden vrijbuiter tot 7 jaar dwangarbeid. Italië. De Itcdia militaire geeft het volgende overzicht van de verliezen der Italianen in den slag bg Adoea Van de 5 generaals die er aan deelnamen, zijn er 2 gesneuveld (Bormida en Arimondi), 1 (Albertone) is gevangen genomen. Van de 7 kolonels, 2 ge sneuveld, 1 krijgsgevangen, van de 24 bataljons commandanten kunnen er 15 als gesneuveld beschouwd worden. Van de 9000 man Italiaansche troepen zjjn er 5600 gesneuveld, 3000, waaronder vele gewonden, zjjn in het Italiaansche kamp terug gekeerd. De inlandsche troepen medegerekend, komt men tot een cijfer van 10,000 dooden. Rusland. Officieel wordt medegedeeld, dat de cholera, die drie jaar Rusland heeft geteisterd, voor goed ver dwenen is. Het volgende is ontleend aan het officieele program der kroningsfeesten te Moskou: Half April worden de galakoetsen naar Moskou gezonden. Den 18en Mei worden de czaar en de czarina in het Petrofsky-paleis bij Moskou verwacht; den 21en houden zij hun plechtigen intocht in de kroningsstad. Na het Te Deum in de Oespensky- kathedraal te hebben bijgewoond, gaan Hunne Majesteiten de relieken in twee andere kerken ver- eeron, en bidden op de graven der vroegere keizers. Daarna betrekken zjj het Alexandrinsky-paleis en blijven daar tot den 25en. Den 22en en den 23en ontvangen de czaar en de czarina de gelukwenschen der gezanten in de troonzaal van de Kreml. In dat paleis heeft de kroningsplechtigheid zelve plaats op den 26en, waarna een groot feest gegeven wordt in het Granowitsja-paleisop de volgende dagen ont vangen Hnnne Majesteiten de ambassadeurs, geven een gala-diner, en wonen een gala-voorstelling in den grooten schouwburg bg. Den 27en en 28en feestelgke verlichting der stad, den 30en volksfeesten, den 31en diner voor de vreemde gezanten ten paleize. Den 7en Juni, na een groote wapenschou wing, vertrekken de czaar en de czarina uit Moskou. Na de kroning zullen de czaar en de czarina de Russische tentoonstelling te Nyni-Nowgorod openen. Te Petersburg teruggekeerd, zal daar een enorme wapenschouwing plaats hebben, waartoe niet minder dan 250,000 soldaten werden gecommandeerd. Bet ia nog niet uitgemaakt, of de czaar en de czarina na de kroning den gebruikeljjken pelgrims tocht zullen maken naar Sergei Troitza, het op 62 wersten van Moskou gelegen klooster, een soort van Moscovitisch Mekka. De czaar en zjjn gemalin worden in Juni te Berlijn verwacht. Frankrijk. Te Parijs heerscht, volgens The Times, sedert eenige dagen eene onaangename ofschoon niet ge vaarlijke epidemie. Honderden personen ontwaken 'a morgens met ontstoken oogen. Deze ontsteking duurt eenige dagen, maar verdwjjnt door de toe passing van doeltreffende waschmiddelen en laat geene kwade gevolgen na. Te Parijs is, ten huize van drie dames, die met twee vrouwelijke dienstboden woonden, een bedrag van 600,000 frs. aan effecten ontvreemd. In een Fransch dorpje heeft een bruiloft met tragischen afloop plaats gehad. Na de huwelijks plechtigheid maakten twee afgewezen minnaars van de bruid twist met de bruiloftsgastenhot kwam weldra tot vechten en de broeder der bruid viel, door een messteek in de borst getroffen, als het offer hunner wraak. De vorst van Monaco heeft aan zjjn beruchte speelbank opnieuw concessie voor vijftig jaren ver leend. Dientengevolge hebben directeuren besloten het casino te verbouwen, waardoor de omvang der localiteiten tweemaal zoo groot zal worden. Men zal een kwart millioen nieuw kapitaal in de zaak steken. België. Men heeft de meubelen in beslag genomen in de beide villa's van den Brusselschen notaris Ver- Een Brusselsch blad verzekert, dat die twee villa's niet minder dan veertig gemeubileerde slaapkamers bevatten. Er was bij dien milddadigen notaris altijd open tafel en het gebeurde zelden, dat er minder dan twintig genoocügden waren. Te Luik is eene vreeselijke misdaad gepleegd. Een jongeling van deftige familie heeft met een zijner vrienden de brandkast zijner ouders openge broken en geledigd. Bovendien had de jonge booswicht buskruit onder het hoofdkussen van zijn vader gelegd en dat in verbinding gebracht met eene lont, die hij had aangestoken. De lakens van het bed hadden reeds vuur gevat, toen de ouders ontwaakten en als door een mirakel gered werden. De vriend van den ontaarden zoon, een photograaf, is aangehouden. Hij was in 't bezit van de gestolen waarden, omtrent 10,000 fr. De jonge man is een 21-jarig student, de vriend een deserteur uit het Fransche leger. In een brief aan zijne ouders vroeg hjj vergiffenis voor die gruwelijke misdaad, zeggende dat hij zich zeiven recht ging doen. Of hjj werkelijk zelfmoord heeft gepleegd, weet men niet. Er is geen spoor nog van hem ontdekt. Nederland. Amsterdam, 21 Maart. Eene nieuwe gas bron is in de onmiddellijke nabjjheid dezer stad ontdekt, en wel op het fabrieksterrein der heeren J. en C. Blooker. In den stal bevond zich reeds sedert lang eene wel. Deze wel blijkt gas te leveren in zulke hoeveelheid en van zulke uitstekende kwaliteit, dat de fabrikanten er aan denken ook op andere punten van het terrein de bron aan te boren en het gas dan aan te wenden tot het verhitten der spitten, waarin de cacaoboonen worden geroosterd. Voorloopig is op de wel een eenvoudige gaskete? geplaatst met het beste gevolg. Het gas is reuko- loos en geeft goede hitte. Door een toeval is de bron ontdekt. De koetsier zou des avonds laat water uit de wel putten maakte daarbjj gebruik van een vetkaars. Plotse ling zag bij een blauwe vlam boven bet water zweven, wat de zekerheid verschafte, dat de wel gas bevatte. Eene nieuwe oplichterij schjjnt in den laatsten tjjd in practijk te worden gebracht. Dinsdag der vorige week is door de Amsterdamsche rechtbank een geacht ingezetene veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf wegens het plegen van onzedelijke handelingen op klaarlichten dag in de Tjjdingzaal in de Kalverstraat. Het vonnis werd geveld op de onder eede afgelegde verkaringen van drie getuigen. Sedert echter is er een en ander aan het licht getreden, dat de geloofwaardigheid dier getuigen in twjjfel doet trekken. Zoo werd onlangs een dame te haren huize bij afwezigheid van haren echtgenoot lastig gevallen door drie kerels, die haar om geld vroegen onder bedreiging, dat zij, zoo dit werd geweigerd, onzede- ljjke handelingen van haren man openbaar zouden maken. Dö dame hield zich kordaat, weigerde betaling en wees den ellendelingen de deur. Het onderzoek der politie heeft de zekerheid verschaft, dat men hier te doen had met dezelfde lieden, die als ge tuigen optraden in de zooeven vermelde zaak. Dat hun bedrijf eerst nu bekend wordt, is zeker hieraan te wjjten, dat de slachtoffers dier oplichterjj veelal liever een paar guldens zullen offeren dan een aan klacht, de goede zeden rakende, hoe ongegrond, hoe valsch ook, door de rechtbank onderzocht te zien. Onze stad herbergt een bejaard man, die op de hier omschreven wijze reeds honderd en zestig gulden heeft geofferd. Eenmaal het slachtoffer van lieden als de drie bedoelde oplichters geworden, laat men hem geen rust meer, en perBt van hem soms op den openbaren weg, herhaaldelijk geld af. De nasporingen der politie moeten intusschen reeds goede gronden hebben opgeleverd om op het vonnis der rechtbank terug te komen. Dinsdag a.s. wordt de zaak in hooger beroep behandeld-, echter met gesloten deuren. De bewoners van den Overtoom werden heden avond opgeschrikt door het vallen van eenige pistoolschoten, gevolgd door hulpgeroep uit het Vondelpark. Daar het park aan deze zjjde geen gemeenschap heeft met de openbare straat, duurde het eenigen tijd eer de politiejin het park was door gedrongen. Toch gelukte het haar een persoon te arresteeren, terwijl men twee andere personen najaagde, die echter niet waren in te halen. Over het slachtoffer van den aanslag waren geen inlich tingen te bekomen. Rotterdam20 Maart. Gisteren avond vergaderde het comité der ertswerkers in het café •Gezelligheid", aan den Goudschen weg. Aanvankelijk werd aan de politie en de pers de toegang geweigerd, doch nadat de commissaris van politie, de heer Ebbelor, hen overtuigd had van het recht der politie, om zich desnoods met den sterken arm toegang te verschaffen, werd deze aan de politie verleend. Naar men verzekerde, is besloten het voorstel der firma Muller niet aan te nemen, doch aan het werk te gaan als die firma met 12 man en een ploeg de werkzaamheden op het stoomschip »Drott" laat hervatten en ook de door haar ontslagen vaste ploeg weder aan het werk zet. Bewilligt die firma daarin niet, dan zullen alle ertswerkers het werk staken. Aan de stakers werd in de vergadering de onder linge steun der bootwerkers toegezegd. Heden is met de lossing van de »Drott" nog niet aangevangen, in afwachting van het besluit der firma Muller. Door de »Nederlandsch-Amerikaansche stoom vaartmaatschappij" is de passage-prijs naar New-York op nieuw met f 6 verhoogd en vastgesteld op f 84 per volwassene. Rotterdam, 21 Maart. Heden nacht om streeks half drie werd door de politie brand ontdekt in een dubbel pand in de Baan, alwaar beneden de kistenmakerjj van Dubbelman Co. en op de bovenverdiepingen de fabriek van geschilderde meubelen van de firma Scheerder Co. gevestigd was. In deze fabriek was de brand ontstaan, welke spoedig met groote hevigheid om zich heen greep. Door de vereende krachten van 8 hand- en 2 stoomspuiten slaagde men er in, den brand tegen den ochtend te blusschen, doch de twee boven verdiepingen zijn nagenoeg uitgebrand. De kisten- makerij kreeg alleen waterschade. Hen Rommel, 20 Maart. Bjj de alhier gehouden herstemming voor een lid van den ge meenteraad tusschen de heeren A. van Weel Hz. en F. Segers werd eerstgenoemde gekozen. Aligsingen, 21 Maart. In de heden door aandeelhouders der koninklijke maatschappij »de Schelde" gehouden jaarljjksche vergadering waren vertegenwoordigd 402 aandeelen. De balans en winst en verliesrekening werden overgelegd en goedgekeurd. Het uit te keeren dividend werd bepaald op 7*/i« betaalbaar 1 April e.k. Den leden van de coöperatie winkelvereeniging •Eigen Hulp" te VliBsingen zal 8l/« */o voor het gedurende het voorgaande jaar in dien winkel ge kochte, worden uitgekeerd. Middelburg, 21 Maart. Alhier moest heden morgen een knecht der melkfabriek van den heer Reijnierse, die een melkbrenger aan de inrichting plaagde, zijne plagerij duur bekoopen. Deze laatste toch in drift gerakende bracht den knecht met een mes een diepe steek in den arm toe, waardoor heel wat bloedverlies ontstond. Geneeskundige hulp werd ingeroepen, waarna de gekwetste in het Gasthuis werd opgenomen. Tegen den dader zekere M. uit Gapinge werd proces-verbaal opgemaakt. In de Zaterdag te Middelburg gehouden vergadering van aandeelhouders in de stoomtram- maatschappg Breskens—Maldeghem is tot Commis saris der Maatschappij gekozen de heer J. Borsius jte Middelburg met 109 stemmen, terwijl de aftredende titularis, de heer H. G. Hammacher te Groede, er slechts 62 verkreeg. Iu 't geheel waren 176 stemmen uitgebracht. CaOCS, 21 Maart. Het 90-jarig bestaan der sociëteit »V. O. V." werd feesteljjk herdacht. De zaal was net versierd, 's avonds concert door het symphonie-orkest van Stenz uit Breda, na afloop bal. Te Wilhelminadorp heeft een kwaadaardige stier eerst den heer H. aangevallen en daarna een der knechts, die een sleutelbeen brak. Naar men zegt zou het dier afgemaakt worden. lergeke, 21 Maart. In de Vrijdagavond ge houden raadsvergadering werd de in de vorige vergadering onderbroken vaststelling van het kohier van den hoofd. omsl. voleindigd en ook het kohier der hondenbelasting voorloopig vastgesteld. Er kwamen op voor 57 honden. Besloten werden de gemeente-opcenten op het personeel te vermeerderen van 35 tot 50 en de hoofd. omsl. te verhoogen van 6500 tot 7000 gulden, zulks in verband met de door Ged. Staten gewenschte wijziging der begrooting. Nog andere posten werden gewijzigd, zoodat het eindcijfer der begrooting steeg met f 804,19. Gerekend wordt op een rijksbijdrage van f 3850. De ponsioens-regeUng der veldwachters werd nogmaals verdaagd. Rlirgh, 20 Maart. De door den Dijkraad van den Calamiteusen Burgh- en Westlandpolder opge maakte aanbeveling voor een Voorzitter van het Bestuur der Waterkeering van dien polder, ter voor ziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer I. van Zuijen, bestaat uit de heeren M. Bolle Lz., Burgemeester van Haamstede en Bnrgh, te Haamstede, 0. van de Vate en P. L. Vis te Bnrgh. Zicrikzec, 21 Maart. Het derde en voor dit seizoen het laatste abonnements-concert van het strijkorkest van Kunst en Eer" verschafte de aan wezigen gisteren een genotvollen avond. Gevolg gevende aan hare toezegging had de directie mejuffr. G. Melchers uit Rotterdam uitgenoodigd dit concert op te luisteren. Hadden wjj reeds gelegenheid gehad de gaven dezer dame te waardeeren bg het orgel concert in het afgeloopen jaar, bg dit optreden in de Concertzaal kwam het ons voor, dat haar schoon, liefelijk altgeluid, gepaard met aangename, zeer boschaafde voordracht, nog meer tot haar recht kwam. De warme holde, die der zangeres na elk nummer en in het bijzonder na het laatste lied ten deel viel, mag dan ook niet anders dan welverdiend heeten. De heer directeur Klimmerboom handhaafde in zjjae solo's zjjn reeds gevestigden naam als pianist en violist. Gaf hij wederom blijk de technische moeielgkheden niet te dachten, aan het liefeljjke onthield hg ook niet een plaatsje, vooral in zijn Adagio en in hetgeen hij, op herhaald applaus, als extra" ten beste gaf. Ook het orkest verdiende allen lofbijzonder vol deed het slotnummer, de ouverture uit de »Muette", waarin wjj meenden uitbreiding van de uitvoerende krachten waar te nemen. Mocht Kunst en Eer" nog eens eon vol of tamelgk gevuld symphonie- orkest bijeen kannen brengen! Het vrij talrijk opgekomen publiek gaf aan het slot door daverende toejuiching blijk van ingenomen heid, wat zeker niet enkel tevredenheid over het slotnummer zal beteekend hebben, maar voorzeker als eene dankbetuiging zal moeten aangemerkt worden jegens den verdienstelijken directeur en zjjne medewerkers voor het genot, door hen in den afgeloopen winter weder verschaft, en eene aan moediging om op den ingeslagen weg voort te gaan. Moge tegen den tjjd van de hervatting der muziek avonden in een volgend seizoen een steeds toenemend getal abonnenten van hnnne of hare belangstelling doen blijken, het zal voorzeker aan den directeur en zgne medewerkers niet ontbreken aan het streven, om door jjverige studie en verzameling van meerdere krachten, wanneer die beschikbaar komen, de uit voeringen meer en meer in degelijkheid te doen vooruitgaan l Op verzoek is mot 1 April a.s. eervol ontslagen de brigadier-rijksveldwachter P. H. A. van der Plaat te Zaamslag. Verplaatst tegen 26 Maart A. Looijsen, brig, tit., van Westkapelle naar Yzendijke, en J. Storme- zand, maréchaussee, van Heusden naar Westkapelle. Tot opziener der visscherij-politie op de Schelde en ZeeuwBche stroomen 3e klasse is bevor derd J. van der Slikke, thans schipper le kl. bij die politie. Naar aanleiding van de afwijzende beschikking van den Minister van Waterstaat enz. op de ver zoeken der besturen van de gemeenten Terneuzen en Hoek om veranderingen aan te brengen in de rolbrug over de Westbinnensluis te Terneuzen of eene nieuwe brug te doen leggen, als zijnde de bestaande volgens adressanten ondoelmatig en gevaar voor het verkeer opleverende, heeft de Raad der gemeente Hoek besloten zich tot de Tweede Kamer te wenden en het bestuur van Terneuzen verzocht even zoo te handelen. Donderdagmiddag had te Breda het volgende Een goed gekleed persoon komt in den winkel van mej. de wed. S. en vraagt om sigaren van 3 cent. Al pratende, vertelt hij o.a. ook dat zijn oude lui dezer dagen hun zilveren bruiloft zullen vieren en hij eenige kisjes wil nemen, maar daarop dan ook reductie verlangt. Onderwijl komt een 2de persoon binnen met een pak good, en vraagt den weg naar de kazerne, want hij wil in dienst omdat zgn meisje hem ontrouw was geworden. Inmiddels biedt hij aan mijnheer No. 1 zgn horloge te koop, die dit krijgt voor f 1. No. 2 wilde nu ook twee trouwpakken verkoopen of wel in de bank van leening brengen. No. 1 vraagt, of het pak gemaakt of aan het stuk is; 't pak wordt daarop los gemaakt, de deugdelijkheid der stof door No. 1 beproefd, waarop deze f 36 biedt en zelfs tot f 40 opklimt. No. 1 en 2 krijgen ruzieNo. 2 wil niet aan No. 1 verkoopen, waarop deze aan de juffrouw, die natuurlijk van alles getuige was geweest, zegt: •Juffrouw, koopt u het voor mg, u kunt er 5 aan verdienen". De juffronw tracht uit de geheele handeling te blijven, doch geeft eindelijk toe en betaalt voor No. 1. Beide heeren verlaten hierop den winkel, terwijl No. 1 bij het heengaan zegt: •juffrouw, ik zal u dadelijk het geld terugbrengen". Voorloopig vermoedde zij geen kwaad, doch toen het wegblijven haar te lang duurde, kreeg zij arg waan, waarschuwde de politie en deze had het geluk No. 2 aan het station te arresteeren, van welke gelegenheid ook nog gebruik gemaakt werd een ander verdachte aan te houden. No. 1 is heden, op verzoek der justitie, in zijn woning te Rotterdam gearresteerd en naar Breda overgebracht. Een boer, die te 's Hertogenbosch een kalf zon afleveren, is van een leelijke markt thuisgekomen. De koopman, voor wien het beest bestemd was, merkte aldra contrabande. Bjj onderzoek bleek, dat het kalf op zgn reis naar Den Bosch niet minder dan 20 liter water was te drinken gegeven, met het doel het kalf in wicht te doen toenemen. De toeleg mislukte en het gevolg is, dat de oneerlijke boer hjj alle kooplui is gesignaleerd. Hoe treurig de gevolgen van drankmisbruik kunnen zgn, bleek dezer dagen weêr te Utrecht, waar eene weduwe plotseling overleed, tengevolge van het overmatig gebruik van jenever. De zoon en diens vrouw, die bg haar inwoonden, verkeerden zelfs in een zoodanigen staat van dronkenschap, dat zjj van het overigden eerst iets bemerkten, toen zjj hun roes hadden uitgeslapen. De geneesheer, die toen geroepen werd, kon alleen den dood constateeren, en tevens, dat, toen hij binnen trad, de beide huis- genooten al wederom dronken waren. Bij de gerechtelijke lijkschouwing van de te Velp vermoorde vrouw zijn niet minder dan veertien, met een mes toegebrachte wonden gevonden, waarvan er verscheidene op zichzelf reeds doodelijk waren. Bjj de confrontatie met het lijk van zjjn slacht offer was de moordenaar zeer koelbloedig. Omtrent zjjn arrestatie worden de volgende bij zonderheden gemeld: Toen de burgemeester zeidc: »In naam des Konlngs doe open", luidde het antwoord van den moordenaar: »De Koning is dood!" Bjj het tweede bevel, ditmaal in naam der Koningin, klonk het van binnen: >De Koningin is minderjarig". Toen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1