ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Zaterdag 7 Maart 1896. AANBESTEDING. Eerste Blad. Algemeen Overzicht NIEUWSTIJDINGEN. MIDDELBURG -ZIERIKZEE. ADVERTENTIEN. Aanzuivering van het Dijkgeschot, de Pachten, Erfpachten enz. over 1895, wordt dringend verzocht. het herbedelven van de Water leiding van den Westweg naar den Schelphoek Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De priia per 3 maanden is f 1,30franco per post f 1,60. Noord-Amerika, Transvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6739. Directeur-Uitgever J. WA ALE, Advertentiënvan 13 regels 30 Cta. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, "Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend Betalingen van Abonnement*- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" Dit nummer bestaat uit twee bladen. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, vei zonden door het Postkantoor te Zierikzee, ge durende de le helft der maand Februari 1896: 1. M. Kip, Brouwershaven. Schuldvorderingen ten laste van het Rijk, de Provincie en de Gemeente. De burgemeester en wethouders van Zierikzee Gelet op de Circulaire van den heer Commissaris der Koningin in deze Provincie van den 8 Februari j.l., A No. 130, le Afdeeling (Prov. blad No. 16); Noodigen de ingezetenen dezer gemeente uit, om hunne rekeningen en bewijsstukken, wegens Schuldvorderingen ten laste van het Rijk, de Provincie en de Gemeente, over het jaar 1895, ter plaatse waar het behoort, ten spoedigste in te dienen, en daartoe den uitersten termijn (30 Juni 1896) niet ai te wachten, ten einde te voorkomen dat hunne vorderiogen, ten gevolge van te late indiening, als verjaard moeten worden beschouwd. Zierikzee, den 4 Maart 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMELIS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. De verkiezingen voor den gemeenteraad in Oostenrijk, hoofdstad Weenen, zijn, wanneer dit Overzicht onder de oogen der lezers komt, af- geloopen en daarmede zal dan beslist zijn of bet stedelijk bestuur nog langer in handen zal blijven van den keizerlijken commissaris. De tegenwoordige toestand duurt nu reeds tien maanden, en thans, ofschoon het derde en tweede kiezerscorps reeds hunne stemmen hebben uitgebracht, kan niemand zeggen of deze toestand zal bestendigd worden, ja dan neen. Het derde kiezerscorps, d. w. z. de per sonen, die van 5 tot 30 fl. belasting betalen, beeft evenals bij de vorige verkiezingen alle 46 mandaten, waarover het te beschikken heeft, in banden van anti-semieten gesteld. Deze uitslag heeft niemand verwonderd, maar wat wel algemeene verwondering heeft gewekt, is, dat het tweede kiezerscorps, d. w. z. de burgers en de ambtenaren, bij deze verkiezing nog meer stemmen op de anti-semieten hebben uitgebracht dan bij de vorige verkiezingen dat, niettegenstaande men verzekert, dat de Regeering met den Keizer aan het hoofd alle ambtenaren duidelijk heeft doen zien, dat de keuze van anti-semieten haar niet wel gevallig was. Het tweede kiezerscorps koos 14 libe ralen en 32 anti-semieten, zoodat laatstgenoemden nu reeds over 78 stemmen beschikken en het bijna geen twjjfel ljjdt of ook thans zullen zij weer het vereischte aantal van 2/3 of 92 leden bereiken en zoodoende hun wil in Weeoen doordrijven. Het onmiddellijk gevolg hiervan zal zijn de herkiezing van Dr. Lueger als burgemeester, maar evenmin als vroeger zal de RegeeriDg deze verkiezing erkennen, want de redenen daarvoor zijn nog vermeerderd. Kiest Dr. Lueger de wijste partij, dan stelt hij zich tevreden met het vice-burgerineester- scbsp, daar hij in die betrekking toch de macht in handen zal hebbenwant de Regeering gaat zwanger van het plan, om, wanneer de gemeenteraad weer ontbonden moet worden, een wetsontwerp in te dienen, waarbij de benoeming van burgemeesters, evenals dat hier te lande geschiedt, aan de Kroon op te dragen en dus aan de bevoegdheid van den Raad te onttrekken. Wat er van een en ander worden zal, zal de volgende week ons leeren. Wezen wij er in ons vorig Overzicht op, dat de overwinning die het Ministerie in frankrijk, op den Senaat heeft behaald, niet den waarborg oplevert voor den langen duur van dit Ministerie, de verkiezing, aan de commissie voor de begrooting van 1897 is deze uitspraak bewaarheid. In deze commissie toch zitten nauwelijks 5 leden, die voor een inkomstenbelasting zijn, de spil waarom de geheele begrooting draait. Toch behoeft ook uit deze keuzo der begrootingscommissie niet de gevolg trekking te worden afgeleid, dat het Ministerie verplicht zal zijn nu spoedig af te treden. Immers, er is eeue merkwaardige overeenkomst tusschen de keuze dezer 33 leden dit jaar en die voor de vorige begrooÜDg in Mei 1896. Ook toen werd er eene begrootingscommissie gekozenvijandig staande "tegenover de denkbeelden van den toenmaligen Minister van Financiën Ribot en tooh heeft deze verkiezing niet den minsten invloed gehad op de aftreding van het Ministerie Ribot, dat eerst een half jaar daarna om gansch andere redenen tot af treden werd gedwongen. En ook thans schijnt het Ministerie zelf de zaak niet als zeer ernstig te beschouwen, want de President der Republiek Faure, vergezeld van den Minister-President Bourgeois, maken eene reis door het zuiden des lands en brengen en ontvangen bezoeken aan en van gekroonde hoofden en staatsliedenzoo werden reeds Gladstone en Grootvorst Michaël bezocht en zoo zal dezer dagen eene ontmoeting plaats hebben tusschen den Keizer van Oostenrijk eo den President der Fransche Republiek. Of er bij deze samenkomst politieke quaestiën zullen worden behandeld gelooven wij niet, maar toch blijven dergelijke bezoeken niet zonder invloed. Vergeten wij het niet, dat er een tijd is geweest, dat Frankrijk en Oostenrijk zeer nauw waren verbonden, en al behooren beide landen tegenwoordig ook tot twee verschillende politieke fractiën, die elkafir in toom houden; oude liefde roest niet, en deze bijeenkomst is althans voor Italië eene ernstige waarschuwing, om, ook al mochten de omstandigheden in zijne koloniën beter worden, zoodat het meer de handen vrij kreeg, nooit het oog le laten vallen op Frankrijk, als het geschiktste land om oorlog mede te gaan voeren, ten einde door buitenlandsche twisten binnenlandsche onlusten te voorkomen; Frankrijk zou in dat geval op Oosten rijk zeer waarschijnlijk kunnen rekenen. Maar voor eerst is daarvoor geen gevaar. Italië heeft al zijne krachten noodig om te trachten met eere uit Afrika te komen. Meer en meer blgkt het, dat zij gelijk hadden, die Afrika een wespennest noemden, waarin Italië zich stak. Wat de aanleiding geweest is, dat generaal Baratieri nog een grooten slag waagde, ligt nog in het duister, maar de uitslag van het gevecht was voor de Italianen allervreeselijkstop de vlucht geslagen, moesten zij al hunne kanonnen achterlaten en verloren vele dapperen. Zal de ver sterking, die onder bevel vau generaal Baldighera, den opvolger van Baratieri, reeds op weg is, tijdig genoeg aankomen Ziedaar de vraag, die thans iedereen in Italië bezig houdt. Het is te hopen, opdat spoedig de rust in het land terugkeere, dat thans zeer opgewonden is. Men spreekt er over, dat het Ministerie zal aftreden en Grispi door den Koning met de vorming van een nieuw Kabinet zal worden belast. Ook in Spanje zijn de gemoederen zeer op gewonden. Niet zoozeer tengevolge den eisch der Regeering tot ontbinding der Kamers, als wel door het besluit, dat de Senaat in het Huis van Af gevaardigden nam om de Regeering uit te noodigen stappen bij Spanje te doen, ten einde Cuba te er kennen als oorlogvoerenden staat. Van meet af is de sympathie over de Amerikanen voor de opstande lingen op Cuba zeer groot geweest en al trachtte de Regeering te Washington zich ook strikt onzijdig te houden, de pressie op haar uitgeoefend was zeer groot. Wat zal zij thans doen? Gelukkig, dat er, doordien er verschil is tusschen de resolutie van het Huis en die van den Senaat, overleg moet plaats hebben tusschen beide Huizen, zoodat er tijd gewonnen is, en dit is reeds veel; maar toch zal men, naar wij meenen, weinig kans hebben, dat Cleveland ten gunste der Cubanen zal tusschen- beide komen. In Spanje heeft echter de bedoelde resolutie reeds aanleiding gegeven tot demonstraties tegen Amerika. Australië. Om van te watertanden het volgende bericht uit Adelaïda van 10 Januari: De hitte heeft eeu buiten gewoon hoogen graad bereikt. In Victoria ging het plaatsje Albion door een bosebbrand in de vlammen op. Te Perth vielen de mensehen als vliegen om de waterleiding werkte alleen op enkele uren. De voorstellingen in de schouwburgen werden afgezegd en duizenden menschen liepen in de open lucht, omdat het iu de huizen niet was uit to houden. Alle ziekenhuizen zijn meer dan vol. Nog nooit heeft het Leger des Heils zooveel bewondering op gewekt als thans: trots de groote hitte laat het zich niet storen in zijn godsdienstige picknicks. Italië. - Rome, 5 Maart. De Abessyniërs, gebruik makende van de verwarring der Italianen, ver nietigden geheele bataljons, die met de lansen werden afgemaakt. Het verlies der Italiaanscbe troepen wordt op 10,000 man gesteld. Er heerseht hier eene algemeene opgewondenheid. Turkije. Toen do sultan zich Zaterdag naar Stamboel begaf o'm de plechtigheid van het Hiskai Sherif bij te wonen, *zat hij in een gepantserd rijtuig. De koets was bovendien omringd door een dichten drom officieren en ambtenaren, en het traject werd in snellen draf afgelegd. De voorzorgsmaatregelen tegen een mogelijken aanslag waren zóó overdreven en kinderachtig, dat de toeschouwers er hartelijk om lachten. Eenige honderden personen waren vooraf in hechtenis genomen, maar toen de sultan in zijn paleis was teruggekeerd, werden zij weer losgelaten. Engeland. Londen, 5 Maart. De correspondenten te Johannesburg en Kaapstad geven de lezing van de Transvaalsche regeering omtrent de overgaaf bij Krügersdorp. Daaruit blijkt dat die overgaaf on voorwaardelijk is geweest, overeenkomstig den last van de regeering, wier bevelen waren ingewonnen. De toezegging van lijfsbehoud, door Cronjé aan Jameson en zijn troep gedaan, gold alleen voor het tijdsbestek dat deze onder de hoede van Cronjé zonden blijven, betgeen commandant Malan aan Willonghby meedeelde. Deze laatste had de bescher ming van Cronjé ingeroepen tegen de woede van de Boeren, nadat de Engelschen de wapenen reeds haddén nedergelegd. Frankrijk. Van NapoJNta's groot leger zijn in Frankrijk nog maA.^cwee mannen over, die beiden al meer dan 100 jaren tellen. De post voor pensioenen aan de oud-strijders van het eerste keizerrijk (ieder 250 fr. per jaar) zal dus wel niet lang meer voorkomen op het budget van het Legioen van Eer. Duitschland. Erfelijk alcoholisme. Professor Pellmann van de hoogeschool te Bonn heeft zich bezig gehouden met een belangwekkend onderzoek omtrent de noodlottige werking van erfelijk alcoholisme in eene familie, van welke hij de verschrikkelijke geschiedenis kon nasporen. Eene vrouw, Ada Jurke, geboren in 1740, stierf in het begin dezer eeuw als drinkster, na als dievegge en vagebonde geleefd te hebben. Hare nakomeling schap telt 834 personen. Van 709 dezer zijn de lotgevallen bekend geworden, en ziehier tot welke resultaten professor Pellmann gekomen is106 zijn buiten huwelijk geboren, 142 bedelaars, 64 bewoners van bedelaars-gesticbten, 181 publieke vrouwen; 76 leden van deze familie werden wegens misdaden veroordeeld, waarvan 7 wegens moord. In 65 jaren heeft die alcoholische familie aan de staat, voor kosten van verpleging, onderhoud in gevangenissen en veroorzaakte schade, eene uitgave veroorzaakt, die op ruim 5 millioen mark begroot wordt. Te Kuckhoven, een Pruisisch dorp nabij de Limburgscbe grenzen, heeft een daglooner zijne derde vrouw, oud 60 jaren, vermoord. De moordenaar heeft zich bij de justitie aangemeld. België. Sinds eenige dagen was in Brussel veel valsch geld in omloop. De valsche munters heeft men echter thanszeer toevalligontdekt. Op een gemaskerd bal' werd aan twee gemaskerden den toegang geweigerd, omdat zij hun entrée niet hadden betaald. De een trok daarop een revolver en Iostte een schot op een der beambten, die hem tegen hadden gehouden. Daarop nam hp met zijn kameraad de vlucht. Deze werd echter op de trap ingehaald en aan de politie overgeleverd. Bij hem vond men ook een met scherp geladen revolver. Hij beweerde George Labyrie te hoeten en Franschman te zgn zijn makker had hij iu een kr-oeg leeren kennen. In de door hem aangewezen kamer werd een huis zoeking gedaan, waarhij de werkplaats der valsche munters ontdekt werd; bovendien werden tal van anarchistische geschriften gevonden. De kamer werd nog door een tweeden Franschman bewoond, ver moedelijk door den man, die gevlucht was. De gemeenteraad van Gent heeft met groote meerderheid besloten het Vlaamsche gebruiken voor al de stukkon, welk: slechts in een enkele taal worden opgesteld, onder andere processen-verbaal der gemeenteraadszittingen. De begrootingen en al de andere ontwerpen en voorstellen, uitgaande van het schepenen-college, zullen in het Vlaamsch aan den raad onderworpen wordeneen Fransche ver taling zal er bijgevoegd kunnen worden. De bespre kingen van den raad zullen in 't Vlaamsch geleid worden, de voorzitter zal zich in deze taal moeten uitdrukken over de vraagpunten. Nederland. Amsterdam, 5 Maart. De inboedel van Reens, welke morgen te 11 unr in den Stadstim- mertuin wegens belastingschuld verkocht zal worden, is hedenmorgen derwaarts overgebracht. Te 9 uur was de straat voor Reens' woning stille zijde van het Rembrandtplein ter weerszijden door een sterke politiemacht afgezet, terwijl een detachement agenten rondom het plantsoen de cir culatie gaande hield, want het geval had natuurlijk een menigte nieuwsgierigen doen samenstroomen. Toen de deurwaarder, vergezeld van den commis saris van politie en eenige mindere beambten, op het genoemde uur voor de woning kwam, was de deur op de knippen gesloten en niet dan nadat op last van den commissaris een medegebrachte smid toebereidselen maakte om haar met geweld te openen, verleende Reens den deurwaarder en der politie toegang. Er waren inmiddels twee groote verhuis wagens voor het huis gereden en daarin werd door de helpers van den deurwaarder de boedel binnén- gedragen. Dit ging aanvankelijk zonder veel hinder, al waren gezegde deurwaarder en zijne mannen voortdurend blootgesteld aan eene nu niet bepaald vleiende critiek op hunne handelingen, van de zijde der omstanderseenige vrouwelijke familieleden van Reens en een aantal geestverwanten. Eenige moeite veroorzaakten het biljart en de kachel, beide staande in de gelagkamer. Eerstgenoemd meubel stond namelijk onwrikbaar aan den vloer bevestigd en 'twas niet zoo spoedig opgelost hoe dat kwam. De deurwaarder wilde het biljart met geweld los doen rukken, doch daartegen verzette Reens zich sterk, die zich hierbij zoo opwond, dat ook de overige gemoederen in heftige beweging kwamen en velen al schreeuwende en gestieuleerende op den deurwaarder toekwamen. De politie deed nu de zaal ontruimen, zoodat alleen Reens en zijn naaste verwanten overbleven. Het biljart werd nu bevrijd door het uitbreken van een paar planken uit den vloer en op dezelfde wijze als de overige meubelen in een der verhuis wagens gebracht. Zooals wij zeidon leverde ook de kachel bezwaar op. Dit was een vulkachel en was op het oogenblik van de inbeslagneming zoo fel brandende, alsof het meubel bestemd was nog dagen de stamgasten van het café te moeten verkwikken. Hij werd met een touw de straat opgetrokken, aldaar zooveel doenlijk was van zgn gloeienden inhoud ontdaan en ver volgens nog rookende en wel op een handkar gezet. In optocht ging 't nu, de twee verhuiswagens eerst en daarna de kar met de kachel, omgeven door een sterk cordon van agenten en door niet weinig nieuws gierigen gevolgd, door Amstel- en Weesperstraten naar den stadstimmertuin, alwaar de boedel werd uitgeladen. Onderweg gebeurde niets bijzonders. Ook de drukte voor de woning van Reens verminderde weldra, zoodat tegen 1 uur het Rembrandtplein weder zgn gewone voorkomen had. Onmiddellijk nadat de wagens waren weggereden werd een bezending stoelen, op een paar handkarren aangevoerd, het café binnengebracht. In de 3e Goudsbloemdd warsstraat te Amsterdam is een vrouw, die op de derde verdieping uit het raam hing om glazen te wassehen, naar beneden gevallen en onmiddellijk doodgebleven. 'S OravcnHage, 5 Maart. Generaal Van der Sehrieck is hedenmiddag op 84-jarigen leeftijd overleden. Hg was de oudste opperofficier en de nestor der Tweede-Kamerleden. Als soldaat trad hij in militairen dienst. In de Tweede Kamer had hg sedert 1876 tot aan zgn dood onafgebroken zitting voor 's Hertogen bosch. Als politiek man behoorde hij tot de Roomsch- Katholieke partij, maar werd door alle partijen hoog geacht. De Tweede Kamer heeft Donderdag aangenomen de wijziging van de veeartsenij wet, zoodat thans wettelijke bevoegdheid bestaat, bij afmaking wegens mond- en klauwzeer, volledige schadeloosstelling te verleenen. Hierna kwam de conclusie van het verslag, betreffende de Marinesluis en de Marinehaven te Vlissingen. De conclusie der meerderheid van de Commissie, luidt o. a.als het gevoelen der Kamer uit te spreken, dat van Rijkswege de Marinehaven te Vlissingen op behoorlijke diepte behoort te worden gehouden; dat in elk geval het belang van de scheepvaart medebrengt, dat de Marinesluis en de daarvoor liggende haven te Vlissingen door het Rijk in brnikbaren toestand worden gebracht. De heer Conrad ontraadde eene beslissing, die zou uitmaken dat het onderhoud dezer werken ten laste van den Staat komen en dat aanzienlijke sommen zou kosten. De heer Lucasse herinnerde de geschiedenis dezer zaak en weeB er op, dat de afstand der Marinesluis door de gemeente Vlissingen aan het Rijk heeft plaats gehad onder voorwaarde van zorg voor de volkomen bruikbaarheid. Daaraan is echter niet voldaan, zoodat tegenwoordig zelfs kleine schepen van de sluis geen gebruik kunnen maken. Bij achtte het maken van een reserve-sluis op het kanaal door Walcheren verder zeer in het belang der scheepvaart. Het debat is verdaagd tot morgen ten 11 ure. Zie teler/ram in het Tweede Blad). De Tweede Kamer heeft aangenomen het onteigeningsontwerp voor den stoomtramweg van Rotterdam naar Zuid-Beierland met een zijtak naar Oud-Beierland. Misleiding wan het publiek. In een tgd waarin de concurrentie op elk gebied het zaken-doen steeds moeieljjker maakt en zwarig heden overal worden gevonden waar het betreft zich een bestaan te verschaffen, is het te begrijpen en ook verklaarbaar, dat altijd naar nieuwe middelen wordt gezocht om daartoe te geraken, dat nieuwe wijzen van zaken-drgven worden uitgedacht, om het publiek een nog niet gekend voordeel voor te spiegelen en zóó zgn zaak bekendheid te geven, uit te breiden of beter te vestigen. Geen man van zaken, in zooverre zijn vrije oordeel niet door vrees voor de hem bedreigende concurrentie geleden heeft, kan het z(jn vakgenooten kwalijk nemen, nieuwe middelen en wegen tot het verkrijgen of vermeerderen van cliëntèle te gebruiken en tot de vergrooting hunner zaken aan te wenden. Jammer evenwel, dat zoovele malen »iets nieuws" op dit gebied, volgens den valschen stelregel: Wat niet verboden is, is geoorloofd", gebaseerd is. Er zgn er dan ook die het geoorloofd vinden, alle kunst grepen te bezigen om het publiek te lokken en waardoor het tot koopen wordt verleid; en met onze wetgeving, die zelfs niet een afdoend optreden tegen de z. g. flesschentrekkers toelaat, staat de reëele handel voor de déloyale concurrentie machteloos en wordt het publiek tegen misleiding niet beschermd, zelfs niet gewaarschuwd. Uitverkoopen wegens verandering van zaken of van werkkring, na even te voren met eenige percenten te hebben geaccordeerd, wegens boedelscheiding, uittreden van een vennoot, brandschade, verbouwing, die echter altijd op zich laat wachten, zooals een ander weder als reden aangeeft: uitverkoop wegens likwidatie, die bjj sommigen geregeld plaats heeft, zonder dat er ooit van eindigen sprake is, of wegens vertrek, dat nog ver in het verschiet ligt, dat alles maakt te zamen een concurrentie, waartegen de winkelier, die volgens eenigszins strengere grond beginselen zgn zaken drijft, weinig kan doen, wanneer het denkende publiek hem hierin niet zelf ter hulp komt. Wat is een groot deel van het publiek nog dom. Hoo anders zon het geloof slaan aan de blufferige reclames, die -men bijna in elke courant aantreft, om meestal den minder gegoeden stand te lokken. Alleen het denkende publiek herinnert zich het: >Mundus vul decipidaar er van werkelijk buiten gewoon voordeel voor het publiek bij die soort van reclames geen sprake is, en de oogenschijnlijke goedkoopte in de mindere qualiteit der goederen of in andere bedriegerijen wordt gevonden. Vóórlichting van het publiek in 't algemeen is het éénige middel om die déloyale concurrentie te bestrjjden. Burgerlijke Stand van Zierikzee. ioeboben: 1 Maart Eene dochter van A. van den Hoek en W. Slager. Eene dochter van C. van de Zande en J. E. A. Douw. 3 dito. Eene dochter van J. WiJJemse en E. de Graaf. gehuwd.: 4 Maart. A. Leijdekkers, 31 j., j.m. en G. M. van 't Veer' 12 j., j.d. P. H. Sap, 32 j., wedn. en C. J. Enztin, 28 j., j.d' overleden: 27 Febr. A. Schut, 3 j., z. (overleden te Goedereede). 2 Maart D Bevelander, 78 j., wed. D. van der Maas. D. de Bruyne, 73 j., wed, C. L. Kloek. HABKTBEItlCHÏEBI. Zierikzee. 5 Maart Het aanbod bestond hoofdzakelijk uit Tarwe en Chevalier- gerst, welke meest te hoog gehouden werd om tot zaken aanleiding te geven en mitsdien onverkocht bieren. Puike Tarwe f 5,75 a f 6, Goede en mindere f 5,'25 a f 5,60 Rogge f 3,50 a f 3,60 Chevaliergerst f 3,75 a f 4,50 Zomergerst f 3,a f 3,30 Wintergerst f a 1 Haver f 2,— a f 2,25 Groene Erwten f 5,a f 5,50 Bruineboonen 9,a f 9,50 Witteboonen f a f Paardeboonen f 4,75 a f 5, Lijnzaad f 7,— a f 8, Weekmarkt te Zierikzee, 5 Maart 1896. Boterprijzen: De Boter is verkocht voor 45, 62'/2 en 65 Ct. de 5 Hectogram. Kip-eieren: De Kip-eieren zgn verkocht voor 0,50, f0,60, f 0,70 en /0,75 per 25 stuks. STOOHBOOTOIBIVST Maart 1896. Amsterdamsche tijd. Van MIDDELBURG: Van ZIERIKZEE: 's znorg. 's midd. 's morg. 's midd. Zaterd. 7 7,40 3 Zaterd. 7 7,50 3,30 Zondag 8 7.40 Zondag 811,30 Maand. 9 7,40 3, Maand. 9 6, Dinsdag 10 7,50 3,80 Dinsdag 10 7,40 3, 3,30 Woensd. 11 7,40 3, Woensd. 11 7,50 3,30 Dond. 12 7,40 7,40 3,— Dond. 12 6,30 3,30 3,30 Vrijdag 13 3,— Vrijdag 13 7,50 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. SchippeplaT^VAN DER HUCHT vertrekt Woensdag van Zierikzee naar Mid delburg en des Vr||clag-nainicl«lags van Middelburg naar Zierikzee. 7 Maart aanst. hopen onze ge liefde Ouders: PIETER HOLM JOHANNA STIPHOUT hunne 25-jarlge Kchtvereeni^ing te herdenken. Zierikzee, 6 Maart 1896. Hnnne dankbare Kinderen. Getrouwd JAN WILLEM PIETERSE en LENA ELIZABETH POLDERMANS, die, ook namens hunne wederzgdsche Ouders, har telijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Ellemeet, 4 Maart 1896. Heden overleed na een kortstondig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, MejiifTr. Dana Bevelander, Weduwe wijlen den Heer Dirk van der Maas, in den ouderdom van ruim 78 jaren. Zierikzee, 2 Maart 1896. Uit aller naam, J. C. VAN DER MAAS. Heden overleed op het alleronverwachtst, onze jongste lieveling Johannes in den jeugdigen leeftijd van 7 jaar en 4 maanden. Brouwershaven, 5 Maart 1896. H. VAN ZUIDLAND. S. VAN ZUIDLAND—Natti. Heden behaagde het den Heere van leven en dood van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behnwd- en Grootvader, «le lieer D. de Wilde Cz. in leven Gezworen van het Waterschap St.-Maar tensdijk, na een smartelijk doch hoogst geduldig lijden van ruim 20 maanden, in den ouderdom vau 78 jaar en bijna 3 maanden. St.-Maartensdijk, 5 Maart 1896. Mede namens Kinderen en Behuwdkinderen, Wed. D. DE WILDE-Snouck. Aan Gode de eer; en naast Hem onzen w elgciueenden (lank aan den WelEdelen Heer Dr. Th. LANGE, Arts te Renesse, voor zgne mensehlievende en nette behandeling, tijdens en na de operatiën op 10 Augustus en 11 December 1895, aan mijne vrouw verricht, maar ook aan den WelEdelen Heer Dr. J. L. C. WORTMAN, Arts te Noordgouwe, die hem zoo bereidvaardig met woord en daad adsistentie verleende, welke kunst matige bewerking zij onder Gods zegen met een gUDStigen uitslag mogen zien bekroond. Tevens onzen hartelUken dank aau allen, die in die ernstige dagen Fan hunne belang stelling blijken gaven. Renessb, 6 Maart 1896. Ook namens mijn Echtgenoote, G. J. LETTE. Zierikzee, 28 Februari 1896. De Ontvanger-Griffier van het Waterschap Schouwen, D. VAM PER VLIET, Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Water schap Schouwen vraagt vóór Donderdag 12 Haart e.k., 12 uur, prijsopgave voor over dr 1100 M. lengte, volgens de voorwaarden, die van Vrijdag 6 tot, en met Dinsdag 10 Maart van 10 tot 12 uur ter inzage liggen bij den dijk- baas van Koudekerke. Aanwijzing op Woensdag 11 Maart, tegen 10 uur, aan den Schelphoek. Inlichtingen worden verder verstrekt door d*n Ingenieur. Het Dageljjksch Bestuur voornoemd, A. J. F. FOKKER, Voorzitter. D. VAN DER VLIET, Ontv.-Griffier. De ondergeteekendeF. C. VAN DONGEN^ Azn., Molenmaker te Wouw, beveelt zich bij deze beleefdelijk aan tot het maken en repareeren van alles wat tot het vak behoort. Biedt tevens te koop aan twee zware masten Boo men, zeer geschikt voor Molenroeden, z. g. lassen, (spotpi-lis). F. C. wan Dongen Azn. J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1