ZIERIKZEESCIIE IS IIEIIWSB0DE. 1 linsdag 4 Februari 1896 BEKENDMAKING. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prjjs per 3 maanden is f 4,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6725. Directeur-Uitgever J. WAALE. Adverfcentienvan 13 rogels 30 Cta. meerdere regels 10 Gts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend Betalingen van Abonnement*- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeexche Nieuwsbode" De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierirzee maken bekend: dat op de Secretarie dezer gemeente ter visie is Reiend een verzoekschrift met bijlagen van ANTHONY ADRIAANSE, winkelier, wonende in dere gemeente, waarbij vergunning wordt gevraagd tot plaatsing van een Gaslcracht- werktuiff in het pakhuis gelegen achter het perceel, staande in de Nieuwe Boogerdstraat, plaatselijk gemerkt wijk 0, no. 227, kadastraal bekend sectie B no. 598; dat op Maandag den 17 Februari aanstaande, te 12 uur des middag9, op het Raadhuis dezer gemeente in de Vergaderkamer van het Bestuur, gelegenheid zal worden gegeven tot het inbrengen van bezwaren tegen de op richting van bedoelde inrichting; en dat zoowel de verzoeker als zij die bezweren hebben in te brengen, gedurende drie dagen vóór dien tijd, op de Secretarie dezer gemeente kunnen kennis nemen van de ter zake inpekoraen schrifturen, ZmwKZEE, den 3 Februari 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Algemeen Overzicht der vorige week.. Uit de deze week ontvangen Transvaalsche nieuws bladen bleek duideljjk, dat de inval van Dr. Jameson in Transvaal een niet te verdedigen daad is geweest, en hoe de Trausvaalsche Regeering en vooral haar boofd, President Krüger, zich in deze hoogst moeilgke omstandigheden zeer correct heeft gedragen. Het doet daarom goed, na van Engelsche zijde datzelfde voor de Boeren gunstige getuigenis te hooren afleggen, te meer, waar het niemand minder dan de great-old-man, Gladstone is, die aan een Engelsch dagblad schreef, dat het gedrag van President Krüger gedurende de jongste crisis zijne volle sympathie heeft en hij daarentegen walgt van den verraderlijken aanval tegen de Z.-A. Republiek. Zelfs al waren »de uitlanders" volkomen in hun recht, zegt Gladstone, dan zou eene dergelijke vrede verstoring door middel van een gewapenden inval tegenover de Transvaal nooit te verdedigen zjjn geweest. Zulk een meening, uitgesproken door Gladstone, weegt o. i. wel op tegen de voortdurende pogingen door Engelsche bladen od booge personages aangewend, om niet alleen Dr. Jameson's daad te rechtvaardigen, maar hem zelf te verheerlijken als een moedig, vrijheidlievend man, die alleen naar de wapenen greep, om zyne verdrnkte landgenooten te hulp te snellen. De hoofdpersonen van de gebeurtenissen in Transvaal zullen nu binnenkort allen in Europa zijn, en de Engelsche Minister- President is reeds in het bezit van alle bescheiden over de zaak, zoodat het onderzoek nu kan worden aangevangen. Wanneer dit onpartydig geschiedt, dan zal het oordeel van Gladstone, hoe noode ook, door alle Engelschen moeten worden beaamd. Dat de gevoeligheid der Britten anders nog verre van geweken is, bleek uit twee redevoeringen, de eene gehouden door den heer Goscben, den Minister van Marine, de andere door Chamberlain, den Minister van Koloniën. De eerste scheen het voor- nameljjk zich ten doel gesteld te hebben, te wjjzen op de groote snelheid, waarmede het nieuwe vliegend eskader was uitgerust. Dat vliegend eskader had echter volstrekt geen bizondere beteekenis, het was eenvoudig uitgerust om by de hand en gereed te zjjn voor elke gebeurtenis, maar een bizondere bedreiging tegen eenigerlei land was er volstrekt niet mede bedoeld. De Minister van Koloniön wees er op, hoe Engeland in de laatste tyden ale het ware geïsoleerd stond. Zelfs van eene zijde, vanwaar het vriendschap had mogen ver wachten, zeide de Minister, is het bejegend met wantrouwen, ja, met haat. De liefde tot den vrede, die ons bezielde, is uitgelegd als een teeken van zwakheid, en het vooruitzicht dat ons moeilijkheden wachtten, is aanschouwd met kwalijk verholen leedvermaak. Maar bij dat alles toonden wij, dat wij het vaste voornemen hadden om onze ver plichtingen na te komen, eveneens als wij bereid waren op te komen voor onze rechten. Het land voelde zich dan ook veilig in de kracht zijner eigen hulpmiddelen, in de trouw zijner kinderen, en in de geestdrift, die zich openbaarde zoowel in Canada als in Australië, waar alleen onze kolonie Queensland driemaal zoo groot is als Duitschland. Aldus de Minister van Koloniön. Zeer terecht merkt een Engelsch blad op, dat, wanneer men de uit gestrektheid van een land als de maatstaf vóór zijn kracht moest nemen, men tot zeer verrassende resultaten zou komenniet bemoedigend voor Engeland zelf. De Koninklijke familie in Engeland is werderom in zwaren rouw gedompeld door den dood van Prins Heinrich van Battenberg, een jongeren broeder van den bekenden Alexander. Hij was gehuwd met Prinses Beatrice, de jongste dochter van Koningin Victoria, en opdat de dochter dichter in de nabij heid harer moeder zou kunnen bljjven, benoemd tot gouverneur van het eiland Wight. Maar deze rustige betrekking bevredigde den Prins niet en daarom was hg op zyn dringend verlangen als kolonel aangewezen om de expeditie tegen de Ashantyneu mede te maken. Zyn lichaam scheen echter niet bestand tegen het daar heerschend klimaat en hoewel aanstonds naar de kust terug gekeerd, Btierf de Prins vóór hg die had bereikt, op een leeftijd van 38 jaar. Het huwelijk moet zeer gelukkig zyn geweest en de Prinses en hare moeder zyn zeer bedroefd. De deelneming, zoowel der Britsche natie als die der overige wereld, is algemeen. Terwjjl in de andere landen van Europa do gewone parlementaire bezigheden rustig worden voortgegezet, komen er uit het Balkan-Schier eiland allerlei verrassende berichten. In de eerste plaats dient vermeld, dat, mag men de mededeeling van den Minister-President van Bulgarye gelooven, de jonge Kroonprins Boris nog vóór het einde dezer maand in do Griekache kerk zal worden opgenomen door den doop. Eenigszins vreemd komt ons dit bericht voor, daar Vorst Ferdinand op reis is gegaan om van zyne familie en den. Paus de toestemming daartoe te verkrijgen, daarin niet is geslaagd en de Paus uitdrukkelijk zelfs zyne toestemming heeft geweigerd. Maar ook uit Tarkije komen vreemde geruchten. Vast schijnt het te staan, dat de Sultan den Engelschen gezant, die hem den eigenhandig geschreven brief van Koningin Victoria overhandigen moest, waarover wij in ons vorig Overzicht spraken, zeer oneerbiedig heeft behandeld, zoodat het mis noegen der Engelsche Regeering is opgewekt. Maar behalve dit, werden er deze week twee geruchten verspreid, het eene meldende dat er een verbond, of- en defensief, zou zyn gesloten tusschen Rusland en Turkije, waartoe Frankrijk ook zou zyn toe getreden. Dit verdrag zou gesloten zyn op denzelfden grondslag als een in 1833 gesloten verdrag tusschen Rusland en Tnrkye. Toentertijd verzetten zie. echter Frankrijk en Engeland daartegen, en het zou dus zeer te verwonderen zyn, wanneer nu Frankrijk daartoe zelf toetrad. Het andere gerucht behelst niets meer of minder dan dat Rusland een voorstel bij de verschillende Europeesche Mogend heden had ingediend om Turkije en zyne bezittingen te verdoelen. Ieder der groote Mogendheden zou wat krijgen, Rusland natuurlijk niet het minst en alle Mogendheden waren het reeds eens, behalve Oostenrijk, dat niet zoo heel tevreden was. We kunnen er gelukkig dadeljjk bjjvoegen, dat beide geruchten reeds zijn tegengesproken, maar toch wijst het feit, dat zij de rondte doen, er o. i. op, dat men niet gerust is op hetgeen in Turkjjo kan voorvallen en wij ons hebben te wapenen op ver rassingen van die zjjde. Azië. De bewoners van Klein-Aziö schijnen op onaan gename wijze kennis gemaakt te hebben met onzen gedeserteerden wintervorst. Volgens een telegram uit Konsfcantinopel zyn de wegen bijna onbegaan baar gemaakt door de massa's sneeuw, opgehoopt door hevige sneeuwstormen, en op sommige plaatsen totaal onbruikbaar geworden door overstroomingen. De vier consuls, die op reis waren van Aleppo naar Zeitun, hadden zes dagen noodig, in plaats van drie, om Aintab te bereiken, en onderweg vroor een der muildieren dood. Transvaal. Pretoria, 29 Jan. Met het oog op het voor nemen, dat bij verschillende mijnmaatschappyen van den Rand bestaat om de mijnen te sluiten, heeft President Krüger heden een proclamatie uitgevaardigd, waarin hij zegt, dat er geen redelijke grond bestaat om aan te nemen, dat de voorgestelde sluiting der myuen in verband zou staau met een voortzetting der ongeregeldheden en der onwettige handelingen, welke onlangs hebben plaats gehad. Zeker is, dat de willekeurige Bluiting der mynen nadeelig zou zyn voor de aandeelhouders en de ontwikkeling der mijnindustrie zou belemmeren. Dientengevolge brengt President Krüger ter openbare kennis, dat de Regeering even krachtdadig als tot dusver zal waken voor de vredelievende ontwikkeling der mjjn-industrie. Al degenen, die mochten trachten haar ontwikkeling tegen te houden, zullen zich aan de volle gestrengheid der wet bloot stellen. Zij, die zich op de goudvelden schuldig maken aan rebellie of onwettig verzet tegen de Regeering, zullen hun rechten en goederen ver- beureu. De Regeering is verder bereid om den in boorlingen in hun arbeid aan de mrjnontginning behulpzaam te zyn. Volgens den correspondent der Times te Pretoria heeft President Krüger in een onderhoud met hem verzekerd, dat hij trachten zou de uit landers tegemoet te komen in de onderwijsquaestie en in een gemeentebestuur voor Johannesburg. In zake kiesrecht moest de Transvaalsche Regeering eerst uitvinden welke uitlanders voldoende Bóeren- gezind waren. Het zelfstandig voortbestaan van de Boerenrepubliek was toch hoofdzaak. Engeland. De Engelsche bladen bevatten een aantal bijzonder heden over een ontploffing in een mjjn der Tylorstown Pits van de Ferndale Oolliery Company, in de nabij heid van de Rhondda Valley, Glamorganshire. In de verschillende putten wordt gewerkt door een dag- en een nachtploeg. In drie van de vier putten wordt des Zondags niet gewerkt; ware de ontploffing op een anderen dag gevallen, dan zonden de onheilen verschrikkelijk zjjn geweest. Slechts in één put werd gewerkt. De ontploffing geschiedde om half zes, juist toen de dagploeg aan den arbeid zou gaan. Een minuut te voren waren nog 16 personen in den bak naar boven gehaald en juist was signaal gegeven om een anderen bak op te halen, toen de ontploffing plaats had. In de gansche buurt heerschte natuurlyk de grootste ontsteltenis. Van alle kanten kwam het volk toeschieten, vermoedende wat er voorgevallen was en toch nog hopende dat zjj zich mochten hebben bedrogen. Edoch, zoodra zij in de nabyheid van den put kwamen, vertelde een rookkolom, die hoog op uit de myn opsteeg, hun de werkelijkheid. Steeds hooger en dichter werd de rookwolk steeds meer steeg de angBt, de wanhoop van de ongelukkigen, wier familieleden daar in de diepte waren achter gebleven. Eindelijk om tien uur kon men het wagen in het rookhol af te dalen, onder aanvoering van den heer Hannah. Een onbeschrijfelijk gejubel steeg op nit de menigte toen de bak opdook uit den donkeren afgrond, met zich medebrengende twee en dertig personen, die op den bodem op redding stonden te wachten. De heer Hannah bleef zoo lang beneden, dat het gerucht van zijn dood reeds werd verspreid. Gelukkig leek later de onwaarheid dezer bewering. Tegen vier nnr 's nammiddags was de ventilatie nagenoeg geheel hersteld, zoodat men ongehinderd in den put kon afdalen en alle gangen veilig konden worden nagespeurd. Reeds toen bleek, dat minstens twintig ïjjken zich moesten bevinden in den middelsten put en ongeveer veertien in de laagste gang. JLondcu, 1 Febr. De drie Commissarissen, die door de Regeering aan gewezen zyn om bewijzen te verzamelen m zake Jameson's strooptocht, zijn heden nit Southampton naar Zaid-Afrika vertrokken. Een wachthond is dikwjjls een goed middel om dieven te verjagen. Maar onlangs heeft te Londen een aanlokkelijke plum-pudding even goede diensten bewezen en een huis voor plundering bewaard. De heer en vrouw des huizes waren naar den schouwburg, en de dienstboden waren ook nog eens uitgegaan. De inbreker vond dus niemand thuis en kon ongehinderd zyn gang gaan. Hij kwam in de eetkamer, waar een smakelyke, gedekte tafel klaar stond, en daar merkte hy een groote plum-pudding op een lekkernjj waar hij zeer veel van hield. De dief stelde zyn werkzaam heden" even uit, ging zitten en nam een sneedje van de pudding. Het smaakte hem heerlijk. Hij nam nog een stuk, en nog een, en dronk er eenigo glaasjes ouden Schotschen whiskey by. Zoo werd hij langzamerhand wat duizelig en moe. Hg ging, om even uit te rusten, op een zacht kleed liggen, met zyn gereedschapskist als hoofdkussen, en weldra viel hij in een diepen slaap. De slaper werd tegen middernacht gewekt door de politie, die de thuisgekomen bewoners van het huis hadden gehaald. Hjj bekende zijne booze plannen, maar hij was nog steeds vervuld van de genoten lekkerny. Hy kon niet nalaten den heer des huizes daarover zijn compliment te maken en hem het recept of het adres van den bakker te vragen. Ook by zyn eerste verhoor voor den rechter riep hy nog over de lekkere pudding en den heerlijken whiskey. Frankrijk. De speelbank te Monte-Carlo heeft in de maand Januari, voor zoover thans bekend is, reeds 6 slachtoffers geöischt. Een Engelachman verloor 360,000 gld. en verdronk zich; een jonge Oosten rijker verloor 100,000 florijnen en schoot zich in zyn hotel dood; terwijl 4 andere geruïneerden dood ia het park werden gevonden. Par(|s, 1 Febr. In den Ministerraad lichtte de Minister van Financiën heden in groote trekken de begrooting voor 1897 toe, die een bezuiniging van 40 millioen aanwijst, terwjjl de amortisatie van schuld hervat wordt en op het budget voor komt voor 24 millioen. In het armoedig kamertje van een slecht gekleed oud man, die vóór eenige dagen te Parjjs op straat door eene beroerte getroffen werd, zyn effecten, banknoten, enz. gevonden, te zamen een rmnogeu uitmakende van bjjna twee millioen fres. Men heeft van den overledene niet anders kunnen te weten komen, dau dat hy 77 jaar oud en Amerikaan was. Duitschland. By de Hollandsche firma M. van Delden Zoon te Gronan, een der grootste weveryen aldaar, met een groot aantal Twentsche arbeiders, is een schandelijke ontvreemding van stukgoederen enz., ter waarde van meer dan f 25,000, gepleegd door eigen personeel. Verscheidene arrestatiün hebben plaats gehad; eenige beambten en bazen zijn voortvluchtig. België. De leider der Gentsche christen-democraten, Ver- haegen, heeft in een meeting betoogd, dat de werkstakingen aan de grevisten 600,000 frs. hebben gekost; de Bocialistische syndicaten droegen 132,000 frs. bij- Verbaegen berekende, dat, om de verliezen van 1895 in te halen, de werklieden meer dan 20 jaren op de bestaande voorwaarden zullen moeten werken, en hjj besloot tot verzet tegen de werk staking, waartoe het socialisme opwekt. Gent, 1 Febr. Hedenmiddag heeft een afge dankte werkman op den bestuurder vau de fabriek La Lys twee revolverschoten gelost; zyn doel mis sende heeft de werkman zich vervolgens voor den kop geschoten. Dit geval verwekte groote ontroering in de fabriek, waar 2600 personen werkten en waar de socialisten sedert eenige dagen pogen een werk staking te doen ontstaan. De dader van den aanslag heet Samyn en is 26 jaar oud. Hjj had 's morgens het werkvolk opgehitst om loonsverhooging te eischen of het werk te staken, en was deswege door het bestuur afgedankt. Er broeit weer iets onder het werkvolk; zoo even vertrokken twaalf gendarmen te paard om post te gaan vatten rondom de fabriek De Lieve, waar het werk Donderdag hervat is door een groot deel der arbeiders, en in welks omtrek bij het aan- en uit gaan gisteren en eergisteren verscheiden aanslagen op de vryheid van werk werden gepleegd, door in werkstaking blijvende socialisten. Bijzondere maat regelen zijn voor dezen avond door de politie ge nomen bij het uitgaan van de fabriek. Nederland. Utrecht, 1 Febr. In den Krommen Rjjn alhier werd gisterenmorgen door een paar werklieden, die bezig waren een schuit met hout te lossen, dry vende gevonden het in staat van ontbinding verkeerende Ijjk eener net gekleede dame. Na op het droge te zyn gehaald, werd het door de politie per raderbaar naar het lokaal voor drenkelingen vervoerd, waar men het weldra herkende voor dat van mej. O. W., die sedert den 1 Januari jl. alhier werd vermist. De belooning van f 100, welke voor hare op sporing of het vinden van haar ljjk is uitgeloofd, zal vermoedelyk aan de beide werklieden en een omütreeks 16-jarigen jongen ten deel vallen. Een liefdesdrama f Op den Vleutenschenweg te Utrecht kreeg Woens dagavond eene ruim 18-jarige dienstbode twist met haar vrjjer, omtrent wien zij vernomen had dat hij te Amsterdam, waar hy sedert eenigen tijd werk zaam is, verkeering had aangeknoopt met een ander meisje. Deze beschuldiging heette echter valsch en bljjkbaar door iemand verzonnen, die een goed oogje op haar had en van zyne afwezigheid dacht te proflteeren. Jammer echter dat hjj zich aan dergeljjke praatjes niet stoorde maar bewijzen verlangde. Wel licht zou de jongeling, aldus redeneerende, er in geslaagd zijn, zyn meisje van zyn onschuld te over tuigen, indien niet, als een donderslag bjj eea onbewolkten lucht, haar zuster op eens ware Ter- schenen en den ontrouwen minnaar een brief van het bedrogen meisje onder den neus had gehouden, waarin alles vermeld stond, zoodat verder ontkennen niet meer baatte. Zonder een woord te spreken had het meisje zyne bekentenis aangehoord, totdat zy op eens van hem en haar zuster wegliep en in de wetering sprong. Gelukkig was er spoedig hulp bij de hand en bevond zy zich woldra weder op vasten bodemdoch met de liefde was het, niettegenstaande haar -rijer h*sr terstond was nagesprongen, roer goed uit. Ueiden, 1 Febr. Hedenmiddag is uit de Zjjlsingelgracht alhier opgehaald het ljjk van een kinderjuffrouw, weleer in betrekking bij een familie aan de Plantage. De drenkelinge, die sedert 28 November des vorigen jaars vermist was, had op den avond van dien dag hare betrekking verlaten, voorgevende een brief ter post te willen bezorgen. Zjj was daarna echter niet teruggekeerd. Inmiddels was by hare familiebetrekkingen te Amsterdam het bericht ont vangen van haar voornemen om zich van het leven te berooven. Teleurgestelde liefde schijnt tot dit noodlottig besluit te hebben geleid. Nieuwvlfiet. Een kleermaker, Fran901s de Reu, zal in Maart zyn honderdsten geboortedag vieren. Portretten van dezen krassen man zyn in den handel. Biervliet. Een smidsknecht zou een jongen hond van kant maken. Hy bracht het dier te water, doch het wist het gevaar van verdrinking te ont komen. Toen een kuil gegraven, de hond er in, aarde er bovenop en de politie met een vervolging achterna. Men mag geen dier levend begraven. Middelburg, 1 Febr. Tot commissaris in het Polderbestuur van Walcheren (vacature wjjlen de heer J. vau de Broeke), is met 117 van de 136 geldig uitgebrachte stemmen gekozen de heer S. Louwerse te Oostkapelle. Over het in de te Middelburg gehouden ver gadering der schippersvereeniging Schuttevaer" ingediende voorstel der afdeelingen Rotterdam en Sliedrecht, om aan de regeering te verzoeken ver betering van het Hellegat door het leggen van een strekdam of dijk langs Ooltgensplaat naar het Haringvliet, voornameljjk ook tot het verkrijgen eener betere ligplaats als reede voor de binnen scheepvaart, was men het lang niet eens. Hierover ontspon zich een vrij breede discussie tusschen voor- en tegenstanders. Aan de eene zijde beweerde men, dat het maken eener vluchthaven op het Krammer voldoende is voor de binnenscheep vaart, terwjjl uitdieping van 't Hellegat daarvoor niet noodig was. Aan de andere zijde waren er die meenden, dat er iets meer achter stak, nu juist de burgemeester van Brouwershaven en de havenmeester van Dordrecht zoo jjverden voor verdieping van het Hellegat. Het heeft wel den sehyn of men Brouwers haven en Dordrecht wilde helpen door het Hellegat voor groote schepen bevaarbaar te maken. Door den voorzitter werd gewezen op de toezegging door den minister van waterstaat in de Tweede Kamer gedaan, dat een onderzoek naar den toestand in het Hellegat zal plaats hebben. Hij wilde den uitslag van dat onderzoek afwachten, de voorstellen tot zoolang aanhouden en daarna een beslissing nemen. Met algemeene stemmen werd daartoe besloten. St. Haar tensely It, 1 Febr. De Harmonie- vereeniging, sedert eenigen tijd lijdende aan verval van krachten, dreigde dezer dagen den laatsten adem uit te blazen. Maar gelukkig nog ter elfder ure kwam de zoozeer noodige hulp opdagen. Er werd n.l. door den President der Yereeniging een vergadering belegd, waarop alle oud-werkende leden werden uitgenoodigd. Op deze werd een beroep gedaan om door hun medewerking een vereeniging tot stand te brengen, welke een gemeente als deze tot eere strekt. En volkomen heeft die bijeenkomst aan de verwachtingen beantwoord. Het werkend ledental klom tot half de twintig, en meest alle der pas toegetreden leden zijn van de beste muzi kanten van 't vorige gezelschap, terwyl de heer J. Polderman, die vroeger reeds gedurende tien jaren als directeur werkzaam is geweest en daarvoor als volkomen berekend bekend staat, het directeur schap weer heeft aanvaard. Er wordt dan nu ook niet getwijfeld of onder leiding van den heer Pol derman zal het wel gelukken om tot de gewenschte hoogte te komen. En voor de ingezetenen bestaat zeker geen beter gelegenheid om de vereeniging hun sympathie te betoonen dan door zich aan te sluiten als contribueerende leden. Zaterdagmorgen j.l. werd door den land bouwer A. Elenbaas alhier een paard opgemerkt, dat zich zonder geleide daar aan den dijk bevond. Later bleek dat het dier toebehoorde aan den landbouwer Joh. Bazen (Molenweg) alhier. Het was daar 's nachts in alle stilte van stal genomen, een eind weggevoerd en verder aan zyn lot overgelaten. Ver moedelijk was de dader wel een feestganger, van Stavenisse komende, wiens beenen te zwaar ge worden waren en het gemakkelyker vond zich te paard huiswaarts te begeven. De politie is intus- schen jjverig bezig den vermoeide op te sporen. Volgens den alhier van wege het Kon. Ned. Met. Instituut te Utrecht geplaatsten regenmeter viel er in Jannari 1.1. 30 m.M. regen, verkregen in 8 aftappingen, tegen 58 in 1895, 42 in 1894, 36 in 1893, 71 in 1892 en 67 in 1891. De hoogste barometerstand in de laatste maand was 788, de laagste 750 m.M. Als vervolg op het eerste feeBtbericht van de installatie van den heer L. J. Dorst als burge meester, kan nog gemeld worden, dat in de publieke raadsvergadering, na de rede van den fnngeerenden burgemeester, den aftredenden titularis bet woord

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1