ZIERIKZEESLIIE NIEUWSBODE. Zaterdag 1 Februari 189$. Directeur-Uitgever J. WA ALE. BEKENDMAKING. NIEUWSTIJDINGEN» Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De pr|)8 per 3 maanden is f 1,30, franco per poBt f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6724. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 CtB.kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-géiden gelieve men te zenden aan de Administratie ZieriJtzeesehe Nieuwsbode" Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden door bet Postkantoor te Zierikzee, ge durende de le helft der maand Januari 1896: 1N. Bonten, Dordrecht. 2. O. Timmermans, Den Haag. 3. P. Snaauw, Rotterdam. 4. A. Gerritsen, id. Van Zonnemaire: 5. K; Biekerman, Rotterdam. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ZiERKZEE maken bekend, dat zij aan P1ETER PROMMEL, wonende in deze gemeente, eu zijne rechtverkrijgenden, vergunning hebben verleend tot het oprichten van eene Bewaarplaats voor Petroleum, op het erf achter het perceel, staande in de Breestraat, Wijk C No' 323, kadastraal bekend Sectie B No. 800. den 29 Januari 1896. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VER MELTS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Transvaal. Eene aardige karakteriseering van de veehtwjjze der Boeren. Zij komt voor in de Cape Times en is van de hand van kapitein Thatcher, die Jameson's expeditie medemaakte, maar wien het met list en geluk mogelgk werd aan mede-gevangenschap te ontkomen. »Die kerels" schrjjft de kapitein >zjjn een voudig wonderen, wat hun wjjze van zich te dekken betreft. Zien konden wjj niemand en wij vochten eenvoudig tegen pofjes rook hier en daar. Nergens een hoofd te zien! Wij maakten onze kanonnen klaar om hen te verjagenmaar niets was daarmede uit te richten. Aanhoudend en gestadig werd een hevig vuur op ons onderhouden door kerels, die we niet zien konden, en schot op schot verloren wij menschen. Daar zagen wij een troepje ruiters, maar zoodra wij ons gereedmaakten om te char geeren, waren zjj weg, als rook over het veld ver dwenen. Wij volgden hen, maar de grond scheen hen verzwolgen te hebben, zoodat wij teruggingen en »laager" maakten; maar dadelijk weêr begon het dan tussehen de wagens door kogels te regenen". Zeer plastisch is ook de volgende beschrijving van kapitein Thatcher: »En nu komt het bittere! De Boeren hadden een beetje artillerie uit Pretoria, en toen die begon te spelen, riepen wij allen goddank, daar zijn eindelijk die kerels uit JohannesburgWjj dachten, dat het onze bondgenooten waren, maar het was de vjjand. Nu, toen voelden wjj allen iets, of het niet meer der moeite waard was, en wjj staakten het vuur en de witte vlag werd geheschen". Komiek schier is, na de beschrijving, vroeger van den »onzichtbaren vijand" gegeven, nu het verhaal van diens verschijnen: »Mannen kwamen te voorschijn (up popped men) in alle richtingen en naar ons toezwermen als troepen mieren, uit de aarde gekropen; waar een oogenblik te voren niets te zien was geweest, begon bet over de geheele uitgestrektheid plotseling van ben te leven, en bunne gewerend zwaaiend, reden zij op ons aan »Wat zullen zij met ons doen?" vroeg een makker aan deu kapitein. >0, ze zullen ons allen dood schieten!" was diens antwoord, waarin meer onwille keurig schuldbewustzijn lag verborgen dan hij waarschgnljjk voornemens was te uiten. »Msar op stuk van zaken" schrijft de kapitein met militaire familiariteit behandelen zij ons afgerazend goed (tremendously well) en gaven ons te eten en deden alles voor ons wat zij konden". Het Boerenblad Ons Land maakt een merk- waardigen brief van den Kaapschen gewezen advocaat- generaal Schreiner openbaar, waarin bij sterk opkomt voor de regeering der Boeren tegenover de mis dadige poging der Rhodes-partij om haar omver te werpen. Schreiner is van meening, dat de Boeren, door den aanslag te verijdelen, aan alle vrijheidlievende Engelschen in Zuid-Afrika evenzeer een dienst hebben bewezen als aan de partij der Hollanders, want eene overwinning der Rhodes-parijj zou aaB de Engelschen een even ondrageljjken kapitalisten jak hebben opgelegd als aan de Boeren. Daarom juicht Schreiner de overwinning bjj Krllgersdorp toe, die een grondslag kan worden voor een alliantie tussehen Engelschen en Hollanders in Zuid-Afrika, hechter dan ooit. Oostenrijk. Een boosdoener door de photographic betrapt. Op de ceintuurbaan te Weenen werden in den laatsten tijd gedurig steenen door straatjongens in de ruiten der spoor weg waggons geworpen, zonder dat men de schuldigen vermocht te ontdekken. Hierin 6laagde een amateur-photograaf ten laatste toch. Hij nam met een zoogenaamde photo-jumelle boven op een der waggons plaats; vandaar kon hjj de geheele streek die de trein doorspoorde overzien. By deed den tocht herhaalde keeren zonder gevolg. Maar eindeljjk ontdekte hjj een knaap, die achter een telegraafpaal verscholen stond, juist gereed een steen naar een der rijtuigen te werpen. Een instan tané, die den boosdoener vertoonde, met den opgeheven arm, werd genomen en aan de politie ter hand gesteld. Dank zjj dit portret vond men den knaap, die gepakt werd en zijn straf zeker niet zal ontgaan. Frankrijk. Dieven en andere misdadigers moeten, zoo zou men denken, niet graag van politie en rechters hooren spreken. Maar dezer dagen is te Parijs een dief gevat, die den naam van een rechter aannam, om veiliger zjjn werk" te kunnen doen. Hij bestelde bij een drukker 500 visitekaartjes, op naam van den heer Anquefcil, rechter van in structie, en wachtte in de drukkerij tot men er hem 20 kon geven; de overige moesten bezorgd worden aan het adres van den rechter» die natuurlijk zeer vreemd opkeek bjj het ontvangen vau die niet bestelde kaartjes. Toen hjj later, door de politie gezocht wegens een diefstal van jnweelen, op straat door een in specteur werd aangehouden en gevat, gaf hij zich weder uit voor den rechter Anquetil. Hij bedreigde den inspecteur met straf, als deze hem niet losliet. De omstanders, onder den indruk van zjjn deftig uiterlijk en bet ordelint in zijn knoopsgat, trokken zijn partij tegen den inspecteur; maar deze wist den schurk vast te houden tot er voldoende hulp kwam, en nu werd de vrechter" in verzekerde bewaring gebracht. Te Blanzy, onder Chllons a/d Saöne, is een meisje met twee hoofden geboren, dat volgens de laatste berichten nog leefde. De moeder beet Léger. De Fransche journalist Charles Gallais, die om 25000 fr. gewed had, dat hjj zijn vrouw op een kruiwagen rondom de wereld zou rijden, heeft zijn onderneming moeten opgeven. Hjj is thans te Weenen op de terugreis, zonder vrouw, zonder kruiwagen en zonder geld. Bij Mitrovitza is hij door een beer aangevallen en gewond, en zijn vrouw, wie de reis verveelde, beeft hem in den steek gelaten en al zjjn geld meegenomen. Nederland. Haarlem, 30 Jan. Heden avond ruim 9 ure werd in deze stad een verschrikkelijke knal ge hoord. Het bleek, dat in eene woning op de Boter markt eene gasontploffing bad plaats gehad, die ontstaan was door met kaarslicht naar eene boven kamer te gaan, niettegenstaande men een gaslncht rook; nauwelijks was men daar gekomen, of de ont ploffing had plaatsde oorzaak was een lek in de buis. Geen ruit bleef heel; do scherven werden ver scheidene meters weggeslingerd en het plafond werd totaal verbrijzeld, zelfs een nabjjstaand huis werd beschadigd. De bewoner kwam er als door een wonder af met den schrik en verzengde haren. Amsterdam, 29 Jan. Een hevige brand, die bijna aan eenigo menschen het leven had gekost, heeft gisterenavond in de Schipperstraat alhier gewoed. In perceel No. S is een tapperij gevestigd, welke het eigendom is van Jelle Visser in de Blankenstraat, maar gedreven wordt door vrouw A. Aars. De zetvrouw was omstreeks kwart voor tien een paar minuten de deur uit geweest, eu toen zjj terugkwam, stond alles in lichterlaaie. Volgens haar is de ver moedelijke oorzaak te zoeken in een kachelpjjp, die door een bedstede liep en het houtwerk zou aan gestoken hebben. In den kelder beneden de tapperjj woont een tepensionneerd brandwacht. Deze liet zich natuurlijk oor het ongeval niet van zjju stuk brengen, maar geholpen door zjjn zoon, een artillerist, bracht hjj eerst zjjn eigen kinderen in veiligheid en snelde toen de trap van bet brandende perceel op, om een drietal onde menschen, die op de bovenverdieping woonden, te helpen. De oudjes waren echter zoo ontdaan van schrik, dat zij niet mee wilden, en de oud-braadwacht moest zich reppen om weer beneden te komen. Op dit hachelijk oogenblik arriveerde de spuit van de De Ruijterkade met den sectiebrandmeester Proost. Het eerste werk was, te zorgen dat de trap het zoo lang mogeljjk uithield tegen de vlammen, eu tegelijk snelde de heer Proost met een paar mannen door den rook naar boven, naar de drie oude menBchen, die hun redders om den hals vielen en het aan hen te danken hadden, dat zjj levend de straat bereikten. De tapperij en de eerste verdieping zjjn geheel uitgebrand, en ook de tweede verdieping kreeg nogal schado. De inventaris van de tapperij en de inboedel der bovenbewoners waren verzekerd. Amsterdam, 30 Jan. Gisterenavond werd op het politiebureau aan de Willemspoort door een werkman een brievonbestellerstasch gebracht, welke bij gevonden had op een dijkje iu de binnenhaven van de Houthaven, 't Is gebleken dat de tasch behoorde aan den besteller M., die dien middag ten half twee aan het postkantoor moest terug wezen, maar daar niet is verschenen en evenmin in zijne woning is teruggekeerd. Nu men ook heden niets van hem heeft vernomen, zou 't kunnen zjjn, dat de reeds bejaarden man ten gevolge van de mist een ongeluk is overkomen, toen hij zijn brieven had bezorgd en huiswaarts wilde keeren. De tasch bevatte een bril, een tabaksdoos en een sleutel. 'S Gravenkage, 30 Jan. De Eerste Kamer begint Maandagmiddag met de behandeling van de Pensioens- en Domeinbegrootingen voor 1896 waarna terstond met de behandeling van de Staatsbegrootiug wordt aangevangen. Voor de oprichting van een afzonderlijk depar tement van landbouw bestaat naar het oordeel der Regeering geen genoegzame grond, doch zij bljjft bereid te overwegen in hoever, meer dan tot hiertoe, concentratie van het bestuur eu beheer der land- bouwaangelegenheden ware te bevorderen. Rotterdam, 29 Jan. Nadat de Rechtbank Maandag te 5 uren de invrijheidstelling van Catharina van Hoogsteden gelast bad, was zjj denzelfden avond te 7 uren op vrjje voeten. Het is thans gebleken, dat alleen overeenkomst tussehen haar schrift en dat van eenige brieven o. a. die, waarin voorkomt: Willem, beken maar, ik kan het niet langer uithouden" tot hare arrestatie geleid heeft. Gedurende de zes weken, dat zjj in de cel was opgesloten, is zjj dan ook slechts 4 maal in verhoór genomen, en met niemand anders geconfronteerd dan met de des kundigen, die belast zjjn met de vergeljjking van het schrift. Ook zjj zelf moest erkennen, dat er wel eenige overeenkomst bestond. Het bljjft dus de vraag of de schrijver der brieven niet getracht heeft haar handschrift na te bootsen, ten einde de justitie op een dwaalspoor te leiden, dan wel of hier alleen van een toeval sprake kan zjjn. De bekende kastelein Postuma, in de Zandstraat te Rotterdam, zich noemende President der Sociëteit Orpheus", heeft thans voor de politie het onderspit gedolven. Burgemeester eu wethouders weigerden hem vergunning te verleenen tot het maken van muziek in zijne inrichting. Hjj meende toen door het oprichten van een zoogenaamde »societeit" die vergunning niet te behoeven. Het gevolg was dat niet minder dan 150 maal proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt, gevolgd door een geljjk getal veroordeelingen. P. heeft thans zijn presidentschap met de sociëteit opgedoekt en zich als gewoon bierhuishouder laten inschrijven. Dordrecht, 29 Jan. In de gisterenmiddag gehouden zitting van den raad dezer gemeente, kwam onder meer aan de orde het verzoek van het comité tot bevordering van de communicatie tussehen Dordrecht en do Hoekscbe Waard om aan zijn voorzitter, den beer A. J. A. De Bosson, een krediet van ƒ2500 te verleenen, opdat dit comité door erkende deskundigen plannen en een volledige be grooting zal kunnen laten maken voor de constructie en de exploitatie van een stoomtramweg Dordrecht Numansdorp, met verbinding dat de gelden geheel aan de gemeente zullen worden gerestitueerd, wanneer de tramljju geheel of gedeeltelijk door toedoen van het comité tot stand komt. Op dit adres was een adhaesie-adres uit de burgerjj ingekomen, 464 handteekeningen dragende. Burgem. en Weth. achten inwilliging van dit verzoek niet wel mogelijk, zonder af te wijken van het dusver aangenomen beginsel, dat ondersteuning uit de gemeentekas slechts wordt verstrekt of toe gezegd voor zaken of ondernemingen, die reeds bestaan of waarvan met eenige zekerheid is aan te nemen, dat zij tot stand zullen komen en waarbij de belangen der gemeente of van bare ingezetenen zijn betrokken. Zjj verklaren niettemin wel te kunnen medewerken om het comité van gemeentewege te steunen in zjjn loffeljjk pogen, en stellen daarom voor, voor de helft, en tot geen hooger bedrag dan f 1250, bjj te dragen in de kosten van bet maken van bet plan, onder de door bet comité gestelde voorwaarde. Het voorstel-De Bosson om een krediet van f 2500 aan het comité te geven, werd, na uitvoerig debat, verworpen met 12 tegen 6 stemmen. Daarentegen werd het voorstel van Burgem. en Weth. met 12 tegen 6 stemmen aangenomen. 30 Jan. Voor de betrekking van gemeente bode alhier op eene jaarwedde van f 700 hebben zich slechts 181 sollicitanten aangemeld. UiddeHmrg, 30 Jan. In de Woensdag middag gehouden zitting van den gemeenteraad, die als eersteling van dit jaar met een toespraak van den Voorzitter geopend werd, kwam o. m. in behandeling een voorstel van Burgem. en Weth. tot het oprichten van gemeentewege van een Vólks- badhuis. De kosten van exploitatie, geraamd op ƒ15,500, zullen, naar het oordeel van Burgem. en Weth., door de ontvangsten te zijner tjjd, geheel kunnen worden bestreden. Na breedvoerige discussie, waarbij eenerzjjds gewezen wordt op het nut, doch anderzjjds, door de tegenstanders van het voorstel, op het onnoodige, wjjl particulieren reeds de hand aan den ploeg geslagen hebben, wordt het voorstel in beginsel verworpen met 12 tegen 3 stemmen (die van de heeren van der Harst, van Dunné en den Bouwmeester). Een ander voorstel van Burgem. en Weth. om in het belang der openbare gezondheid en reinheid een pneumaüscben beerputreiniger aan te schaffen, ging er gemakkelijker door. Het werd zonder hoofdeljjke stemming aangenomen. Eveneens werd aangenomen het voorstel om het adres der afdeeling Walcheren van de Maatschappjj tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeelandtot het in 't leven roepen van eene jaarlgksche paardenmarkt alhier, in handen te stellen van Burgem. en Weth. ter afdoening. In den loop der zitting deelde de Voorzitter voorts nog mede, dat. Burgem. en Weth. om over wegende redenen hun nieuw ontwerp tot heffing van straatgeld hebben ingetrokken. St- Anna land, 30 Jan. In het afgeloopen jaar werden door leden van het Musschengilde alhier ingeleverd 1740 musschen, 1420 musschen- eieren en 24 kraaien. De hoogste inbrenger was Adr. Goedegebuure Cz. Jr., met 578 musschen, den daaropvolgende, A. Burgers, leverde er 279 stuks in. De eerstgenoemde werd tot koning, de andere tot onder-koning geproclameerd. Aan premies werd uitbetaald 5,75. Aandeelhouders der weegbrug de Waarborg" alhier hielden 27 dezer bunne gewone jaarvergade ring. Daarin werd medegedeeld, dat over het afgeloopen jaar was gewogen 4,805,668 K.G. suiker bieten, 9276 K.G. mangelwortels, 675,1324 K.G. pulp, 391,560 K.G. ajuin, 1,065,802 K.G. aard appels, 42,530 K.G. steenkolen, 29,408 K.G. granen, 69,870 K.G. andere artikelen en 18 stuks vee. Tot le en 2e voorzitter werden respectievelijk herkozen de heeren J. Polderman en J. Elenbaas en tot weger herberfoemd Adr. Goedegebuure Cz. Jr. VAolfaartedlfk, 30 Jan. Hedenmiddag te 12 uur had de plechtige begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van den heer J. van der Baan, den 27 dezer alhier overleden. Behalve familie betrekkingen en vrienden, namen de Colleges van Dageljjkuch Bestuur, van Kerk- en Armbestuur deel aan deze plechtigheid, welke, op uitdrukkelijk ver langen van den overledene, met den grootsten een- vond plaats vond, om welke reden dan ook bjj het graf geene toespraken werden gehouden. Hjj ruste in vrede! §favenl§8e. Heden, Vrjjdag 81 Januari, had alhier de installatie plaats van den nienw benoemden burgemeester, den heer L. J. Dorst. Na den avond te voren door den Commissaris der Koningin beöedigd te zjjn, arriveerde Z.E.A. des namiddags tegen 2 ore aan de grens. Opgewacht door een eerewacht van ongeveer 50 ruiters en toegesproken door den commandant daarvan, de heer J. C. de Vlieger, werd den jubilaris verzocht door den stoet binnen de gemeente geleid te worden. Voorafgegaan door genoemde eerewacht, een eere wacht van 40 militairen, onder commando van den heer F. Damen, het muziekgezelschap van Scherpenisse en het rjjtnig van het hoofdbestuur der feest commissie, en gevolgd door een allegoriscben optocht van de verschillende bedrgven in deze gemeente, benevens tal van feestvierenden en nieuwsgierigen, ging de stoet door de versierde Voorstraat naar het gekroonde Gemeentehuis, alwaar in eene publieke raadszitting het nieuw benoemde hoofd der gemeente, na toegesproken te zjjn door den waarnemenden burgemeester, den heer L. Hage, als zoodanig werd geïnstalleerd. Daarna buiten gekomen, sprak de voorzitter van de feestcommissie, de beer W. C. Crucq, namens de ganscbe burgerij den jubilaris aan en verder ging de stoet over Stoofdijk, Molen- djjk en Achterweg, terug door de Vooretraat naar het Havenplein, alwaar de stoet werd ontbonden. Teruggekomen op het Gemeentebuis, werd Z.E.A. een bezoek gebracht door een optocht van de Bcbooljeugd, die hem, onder geleide der onderwijzers en van genoemd muziekgezelschap, eenige toe passelijke liederen toezong. Velen maakten in den verderen loop van den dag gebruik van de gelegen heid om den jnbilaris te komen gelukwenschen. Een paar eerepoorten waren opgericht, terwijl op een in het midden der gemeente opgerichte muziek tent het muziekgezelschap verscheidene stukken ten beste gaf. In den loop van den avond wordt er voor verlichting en eenig vuurwerk by gunstig weder gezorgd. Alle ingezetenen worden zoo mogelyk door den nieuwen titularis onthaald, terwijl den schoolkinderen een prettig feestje nader hand zal worden bereid. Het weer, dat zich in den morgen ongunstig liet aanzien, verbeterde veel by den intocht in het dorp, toen de zon het feest bescheen. Moge dit een gunstig voortoeken voor onzen nieuwen Burgemeester eynt Er beersebte algemeene geestdrift in deze ge- Reuessc. Woensdagavond vertoonde de heer C. J. Reisinger van Haamstede voor een groot aantal leden van het gezelschap: Vriendschap en Leeslust", een sciopticon, waardoor de aanwezigen in de gelegenheid werden gesteld, fraaie gebouwen, prachtige landschappen en zeegezichten, standbeelden en heerlijke lustoorden, zoowel van eigen bodem als uit den vreemde te bezichtigen. De schooue klearwisselingen der op het doek gebrachte symetrische figuren, veroorzaakt door den chromatroop, trokken in 'fc bizonder ieders aan dacht en niet minder belangstelling verdienden de verschillende gezichten uit Palestina, waardoor by velen herinneringen aan vervlogen grootheid werden opgewekt. Met aandacht volgden de toeschouwers het ranke vaartuig, dat zeilree lag, om het hooge Noorden te bezoeken. 55ij waren de stille getuigen van de gevaren en moeielykheden, zoo onafscheidelyk aan een expeditie naar het barre Noorden verbonden. Verder werd nog op het doek gebracht, ver schillende tooneeltjes, die den aanwezigen deden zien, boe diep iemand zinkt en tot welke ellende een huisgezin kan komen, wanneer de ouders slaven geworden zjjn van de flesch. Ten slotte werd in beeld gebracht het sprookje »Blauwbaard". Geen wonder dat deu heer Reisinger, die den leden zoo'n genotvollen avond heeft verschaft, bjj monde van den President Mr. J. A. Bolle, lof werd toegezwaaid en hartelijk dank werd gezegd voor zjjn belange- looze opoffering ten behoeve van het gezelschap. Brouwershaven. Iu de Dinsdag alhier gehouden jaarvergadering der leden van het mus schengilde ia uit de aanteekening van den boekhouder gebleken dat er in 1895 door 15 leden zijn inge leverd 1358 musschen, waarvan werd geproclameerd als koning de heer I. Padmos Iz,, Dnivendijke, mot 439 musschen. De boekhouder E. Hordijk Jz. werd met meerderheid van stemmen herkozen. Zierikzee, 30 Jan. Gisterenavond werd ten huize van Mej. de Wed. Kanaar gehouden eene vergadering der Liberale Kiesvereeniging, ter be handeling van de in de vorige vergadering door 12 leden voorgestelde reglements-wijziging. Deze vergadering, waarbjj 42 leden tegenwoordig waren, werd gehouden onder voorzitterschap van Mr. A. J. F. Fokker. De Secretaris der Vereeniging, de heer M. C. Mulock Houwer, was met kennis geving afwezig; zjjne plaats werd vervuld door den heer J. Franse. De Voorzitter herinnert aan het doel dezer ver gadering en wijst op het belangrjjke daarvan. Op de vraag van den heer van Genns, waarom zoo lang is gewacht met het uitschrijven dezer vergadering, geeft de Voorzitter eenige inlichtingen, waaruit blgki dat daarvoor niet het geheele Bestuur kon worden aansprakelijk gesteld. De heer J. A. de Bruyne, een der 12 leden en die in de vorige vergadering reeds het voorstel had toegelicht, meende dat nogmaals korteljjk te moeten herinneren, omdat sedert de vorige vergadering twee maanden waren verloopen. Spreker herinnerde dat het een werk tot verzoening is geweeBt, door tegemoet te komen aan de moeieljjkheden voor het BeBtuur en de bezwaren van de leden. Spreker stelde in het licht, dat geen afscheiding wordt bedoeld, maar dat alleen de Kiesvereeniging wordt gesplitst in 2 afdeelingen, vooral ten opzichte der Gemeenteraadsverkiezingen. De Vereeniging verkrjjgt hierdoor een meer democratisch karakter, daar ook de werkman door de geringe contributie lid zal kunnen worden. De Voorzitter gaf daarop het prae-advies van het Bestuur. Dit waardeert de pogingen der 12 leden, om op die wjjze de Kiesvereeniging in het rechte spoor te brengen. Het Bestuur gelooft echter niet dat het doel zal worden bereikt. De ver kiezing van leden voor den Raad zal steeds dezelfde moeilijkheid opleveren. De heer de Brnyne meent, dat thans eene poging is gedaan om tot eene gewenschte oplossing te komenmen kan het resultaat van deze poging afwachten. De Voorzitter stelt voor, het eerst te stemmen over art. 2 van het nieuw Reglement, waarin het hoofdzakeljjk thans op aankomt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 1