ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Woensdag 1 Januari 1890. 52ste JAARGANG. No. 6711. Tweede Blad. AFKONDIGING. NIEUWSTIJDINGEN. Nljuiegcu, 30 Dec. De Gemeenteraad heeft afwijzend beschikt op het adres van den Directeur der Bank van Leening alhier, om teruggaaf van de door hem gestorte f 3100, wegens den diefstal van panden uit die Bank. Gewijzigde Dienst. ADVERTENTIEN. De Nieuwe Schoenwinkel, J 1 Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is ƒ1,30, franco per post 1,60. Noord-Amerika, Transvaal, Indie enz. verzending eens per week, 10,per jaar. Directeur-Uitgever J. WAALE, Advertentiënvan 13 regels 30 Cti. meerdere regels 10 Cts.kunnen uiterlijk tot dea Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" Het HOOFD van het Gemeentebestuur te Zierikzee maakt bekend, dat door den heer Directeur der Directe Belastingen te Middelburg zijn executoir verklaard twee kohieren van de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten dezer ge meente over het belastingjaar 1895/96, t. w. het voljaars- kohier No. 169 en het suppletoir-kohier No. 170, beiden in dato 26 December 1.1., welke kohieren op heden aan den heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier worden ter hand gesteld ter invordering, en dat ieder verplicht ia zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzee, den 31 December 1895. CH. W. VERMEIJS. Nederland. Meu zal zich herinneren, dat ongeveer zes jaren geleden door een paar kantoorbedienden dezer bank langzamerhand voor eene waarde aan beleende gouden en zilveren voorwerpen voor ruim f 5000 ten nadeele van de gemeente werd gestolen. De Gemeenteraad stelde den Directeur, aan wiens onvoldoend toezicht men dit verlies weet, daarvoor aansprakeljjk. Nadat door hem f 3100 gestort was, werd hem toen het overige kwijtgescholden. AlUStci'daUl, 29 Dec. Een brutale in braak heeft in den avond van den eersten Kerstdag alhier plaats gehad bij de firma M. Mendels Jr. en Co., Heiligenweg No. 12. Deze firma heeft daar een magazijn van kant werk, normaal goed, sokken en dergelijke. De heer Mendels, die alleen het huis bewoont, had Woensdagmiddag tegen 2 uur zijn woning verlaten en de straatdeur aan den Heiligenweg gesloten. Toen hg 's avonds tegen 12 uur terugkwam, kon hij zijn dear niet openen, blijkbaar was die van binnen gesloten. Dit kwam hem al dadelijk verdacht voor en met een agent van politie, dien hij haalde, ging hij toen de blinde steeg in, die op den Heiligenweg naast het huis des heeren Noack begint en dan achter de perceelen- Heiligen weg naar rechts ombuigt. De deur, welke in die steeg toegang geeft tot den winkel des heeren Mendels, stond open en zijn winkel binnenkomende, zag de heer M. daar een tooneel van de grootste verwarring. Laden waren uit de toonbank gehaald en geheel of gedeeltelijk geledigd, doozen waren geopend en lagen, sommige half leeg, door den winkel verspreidhet kleingeld, dat in de toonbank lag, was verdwenen. Op de bovenvoorkamer was vau een linnenkast met geweld een slot afgerukt en de inhoud van de kast lag gedeolteljjk in wanorde op tafel, terwgl sporen van kaarsvet op het vloerkleed bewezen, dat de dieven zich hadden bijgelicht. De brandkast, die ook op deze kamer staat, hadden zij onaan geroerd gelaten. In de achterkamer, die den heer M. tot slaapvertrek dient, hadden de dieven ook alles overhoop gehaald; een aantal kleinigheden uit de kasten lagen over het bed verspreid. De heer M. mist uit zijn winkel een aantal goe- deion van waarde. De inbrekers hadden bepaald verstand van dezen handel, want de goederen van inferieure qualiteit hadden zij laten liggen. Hoe brutaal zg te werk zijn gegaan, blijkt volgens het Ilbl. hieruit, dat zij eenige goederen blijkbaar in een grauw papier hadden gepakt en daarom een touw hadden gebonden, doch zij hebben ze er weder uitgehaald en bet pakpapier met het touw er nog gedeeltelijk om laten liggen. Om niet gestoord te worden, hadden zij de winkeldeur gegrendeld, wat verklaart, dat de heer M., thuiskomende, de deur niet open kon krijgen. De directeur van den Amsterdamschen dieren tuin heeft den ouden olifant »Jack" moeten doen doodschieten, daar het dier gevaarlijk werd voor het dienstpersoneel en voor de bezoekers. Onlangs werd eeu der oppassers door den olifant verwond, gelukkig niet ernstig. Vlissingen. De heer C. Noppen van Padden burg, thans ingenieur bij de Kon. Maatschappij »de Schelde" alhier, is benoemd tot directeur der fabriek van de Nederlandsche industrie te Soerabaja. GoCS, 31 Dec. Bij de verdeeling der erfenis van eene onlangs alhier overleden rijke weduwe, vond men een vrij groot kistje geheel gevuld met gonden tientjes. üCierikzcc. Door de Gedeputeerde Staten dezer provincie is, bij het thans ingevallen dooiweder, beperkt het met beladen voertuigen berijden dei- kunstwegen, met ingang middernacht tnsschen SI December en 1 Januari. Bij het laatst gehouden examen voor het Jelegraaf-radicaal is o. a. geslaagd de klerk der *>.os tergen en telegraphie J. H. Vooren te Hilversum, gebövon te Zierikzee. Benuomd tot burgemeester van Zaamslag de lieer J. Barendrecht Az. Gedep. Staten van Zeeland hebben bepaald dat de herijk der maten en gewichten in 1896 zal plaats hebben in de volgende gemeenten en op den tijd daarbij vermeld: Cortgene, 20 April. Wissenkerke, 21 en 22 April. Colijnsplaat, ook voor Cats, 23 en 24 April. Stave nisse, 4 Mei en 5 Mei des voormiddags. St. Anualand, 5 Mei des namiddags en 6 Mei. St. Philipsland, 7 Mei. Oud-Vosmeer, 8 Mei. Tholen, 18 en 10 Mei. Poortvliet, 20 Mei. Scherpenisse, 21 Mei. St. Maar tensdijk, 22 en 23 Mei. Zierikzee, ook voor Kerk- werve, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12 en 13 Juni. Brouwershaven, ook voor Duivendjjko, 22 en 23 Juni. Zonnemaire, 24 Juni des voormiddags. Noordgouwe, 24 Juni des namiddags. Dreischor, 25 Juni. Eikerzee, 26 Jqni des voormiddags. Eflemeeti 26 Juni des nam \dags. Renesse, 27 Juni dtfs voormiddags. Noordweli'4 ook voor Serooskerke (Schouwen), 27 Juni des namiddags. Haamstede, ook voor Burgh, 29 Juni. Ouwerkerk, 80 Juni des voormiddags. Nieuwerkerk, 30 Juni des Oosterland, 1 Juli. Bruinisse, 2 en 3 Juli. Belanghebbenden worden herinnerd, dat de veri ficatie van gewichten beneden het gram (milligram gewichten) uithoofde der daartoe noodige fijne balans, uitsluitend aan het ijkkantoor te Middelburg geschiedt. Onder verwijzing naar de inlichtingen, gegeven bjj hun besluit van 15 December 1893 Provblad no. 130), noodigen Gedep. Staten Burgemeesters en Wethouders van de gemeenten in Znid-Beveland, alwaar in 1896 geen verplichting tot herijk bestaat, uit, de belanghebbenden hieromtrent zooveel noodig in te lichten, en hen er op te wijzen, dat de maten en gewichten, op gevaar van straf, voorzien moeten blijven van de vereischte stempelmerken, en dat het laatste goedkeuringsmerk gedurende twee jaren ongeschonden moet worden bewaard. Omtrent de vermiste Vlaardingsche visscher- sloep Charlotte Louise" wordt aan de N. R. Ct. het volgende bericht: De logger »Secunda VL 80", schipper Broek, lag den 5 December des namiddags ongeveer half 3 uur voor stormweer op ongeveer 541/, graad N.Breedte en 3 graden O.Lengte bijgedraaid, toen de wacht aan dek een schoenersloep met nieuwe zeilen aan ontwaarde, die, nadat de wacht eenige bezigheden had verricht, plotseling was verdwenen. Een driemastschoener was even te voren den schoenersloep gepasseerd. Nu bericht de kapitein van een 's avonds van den 6 Dec. bij Terschelling gestranden driemaster, dat hij die sloep even was gepasseerd toen zij door een zware zee getroffen plotseling verdween. Geen twijfel dus, of dit was de sloep »Charlotta Louise", schipper Poldervaart. Op dat gedeelte der Noordzee komen bij storm weer door het afloopen der gronden van de Dog- gersbank, veelvuldig zware stortzeeën, of in de visscherstermgrondbraken, voor. Poldervaart was de type van een kalm, braaf en degelijk zeeman, vol ijver en vuur. Met den helmstok in de vuist schijnt hij dus te gronde te zijn gegaan. »Eenige dienstmeisjes" te Tiel zouden, vol gens een mededeeling onder de Ingezonden Stuk ken" van de Tielsche Ct., het volgende request hebben verzonden: »Aan den WelEdelen Heer Commissaris van Politie te Tiel. Geven met diepen eerbied te kennen: vele, zeer vele dienstmeisjes, wonende te Tiel: dat zij, door hare mevrouwen 's avonds uitge zonden tot het doen vau boodschappen, zoo schrikkelijk, schrikkeljjk veel last hebben van jongens, die haar op haren weg bemoeilijken door het werpen van voetzoekers; dat zij, tengevolge daarvan, dikwijls onaange naamheden moeten ondervinden wegens beschadi ging van ingekochte koopwaren, ja zelfs van haar eigen kleeding; dat zg, met het oog op den a.s. Oudejaarsavond waarop men gewoon is voetzoekers te werpenvreezen te zullen hebben veel, zeer veel last van die kwa jongensstreken, en daarom meenen te hebben, Redenen UWelEdele beleefd te verzoeken de rondgaande politie-agenten te willen belasten met de bijzondere zorg voor onze persoonlijke vrijheid op straat en tot voorkoming daardoor van reeds dikwijls door ons ondervonden onaangenaamheden. 't Welk doende, Eenige Dienstmeisjes Vrijdag had bij de in aanbouw zijnde noodbrug nabij de te bouwen vaste brug over den Maasmond een ongeluk plaats. Terwgl men bezig was met twee aaneengesloten bakken door het ijs te voeren, waarop een lier en daarboven een bok geplaatst was, had door het een of ander toeval een kanteling van den bok plaats, waaronder de aannemer van het werk, de heer Eijkelen, met den patbaas Van Loo zich geplaatst hadden. De bok viel rakelings langs den putbaas neder, zonder hem ook maar eenigszins te kwetsen; doch de aannemer, die vlak naast hem stond, kreeg de geheele massa op zijn lichaam en sloeg te water. Direct daaruit gehaald, waarin hij slechts halverwege was gevallen, bleek het dat de levensgeesten hem nagenoeg verlaten hadden. In zijn keet gebracht, blies hij den laatsten adem uit, zonder nog eenig teeken van bewustzijn te hebben kunnen Er zullen postzegels van f 5 en postbladen van 8 cents worden ingevoerd. Een treffend sterfgeval bracht te Harkstede algemeene ontsteltenis teweeg. De heer P. G. Van Slogteren, organist der Herv. kerk, begeleidde het kerkgezang met de tonen van het orgel. Juist had de predikant twee verzen opgegeven te zingen. Plotseling, toen het le vers geëindigd was, ver stomden de tonen en bleef het orgel stil. Men ging naar de oorzaak daarvan zien en vond den ouden organist dood achter zijn instrument. Ter waarschuwing! Te Bellingwolde heeft het zoogenaamde Nieuwjaar-schieten" reeds nu twee dagen vóór Oudejaar een ongeluk ver oorzaakt. De zestienjarige D. Letema had zich een oud, verroest pistool aangeschaft, om 1 Jannari te gebruiken. Het moest echter eerst geprobeerd worden, en bij dat eerste schot vloog het uit elkaar, waarbjj de middelste vinger van de linkerhand geheel werd weggeslagen en ook andere minder hevige wonden werden veroorzaakt. Te Appingedam heeft de Gemeenteraad het noodig geacht, maatregelen te nemen tegen den buitengewonen reinigingsijver der Damster" huis moeders, en wel in het belang van de straatsteehen en van de gemeentekas, Het is thans verboden de straat meer dan eenmaal per maaud te schrobben. Het Dagelijksch Bestuur had een nog strenger maatregel verlangd, n.l. algeheel verbod van straat schrobben Landbouw en Veeteelt. De leden der Vereeniging Landbouw en Veeteelt te Wolfaartsdgk besloten totdengemeenschappelijken aankoop van 55000 kilo's kunstmeststoffen. De Zuid-Bevel. Onderlinge Veeverzekering- Maatscbappij te Heinkenszand mag zich in toe- nemeuden bloei verheugen. In 1887 opgericht, telde zij 14 deelnemers en had f 1038,90 in kas. thans zijn er 53 deelnemer- en bedraagt het kapitaal f 3693,90 met nog f 426 behaalde rente. In den laatsten tijd zijn naast die bestaande Maatschappij vier andere met gelijken werkkring opgericht. Het gevolg daarvan is, dat onderlinge concurrentie alle te gronde richten zal. En dat zou jammer wezen. kERkNIiEljlVS. Wegens het vertrek van Ds. J. C. Raamsdonk naar Beverwjjk, is door de Geref. Gemeente te Veere het volgende tweetal voor predikant dier gemeente geformeerd: H. Buurman te Meliskerke en M. H. K. Mol te Zwartewaal. Zondag a.s. des vooi mddags zal bij de Ned. Herv. gemeente te Oud-Ssierland de bevestiging plaats hebben, door ds. P. Bokma van Bruinisse, van den beroepen leeraar ds. J. G. Klomp uit Lunteren. Ds. Klomp zal des avonds zijn intrede-predikatie honden. ONDER W IJ S. Benoemd tot hoofd der school te Ouddorp (Flakkee) de heer M. Troost te Rotterdam. ZIERIKZEE. TIJD VAN HOOGWATER EN VAN LAAGWATER. Januari. Maans- ouderdom. H.W. L.W. u. m. u. m. 1. 16 voorm. 2,49 8,26 nam. 3,17 8,38 9,13 17 voorm. 3,36 nam. 4,3 9,21 3. 18 voorm. 4,19 9,57 nam. 4,45 10,4 4. 19 voorm. 5,— 10,36 nam. 5,29 10,52 5. (z.o.) 20 voorm. nam. 5,43 6,11 11,24 11,40 6. 21 voorm. 6,25 nam. 6,53 0,9 7. voorm. 7,7 0,28 3,44 n. nam. 7,38 0,58 Q 23 voorm. 7,49 1,25 nam. 8,31 1,56 9. 24 voorm. nam. 8,52 9,36 2,32 3,4 10. 25 voorm. 10,8 3,40 nam. 10,58 4,14 Tijd van H.W. te Dordrecht 8,15 u. later. L.W. y 5,30 y Ingezonden stuk ken. M||n Wensch. Leiers gij weet het, het is mijn gewoonte Om bij 't begin van een splinternieuw jaar U wat te wenschen, daarom wil 'k ook nu weer Dit ook maar doen zonder eenig bezwaar. 'k Wensch U, ja 'k wensch u een heele boel zegen En ik geloof dat ik wel er aan doe Dat ik u zegge ik wensch je van harte Een best gezegend Nieuwejaar toe. Landbouwers, 'k hoop dat ge hebt goede bieten, Dat ge veel trekt van uw ander gewas; 'k Wensch dat de prijs van het vee steeds vooruitgaat En dat ge alzoo zeer goed raakt bij kas. 'k Hoop dat in winkels men veel zal verkoopen, Zoodat vooruitgang bij die men bespeurt En dat failliet of accoord of zoo'n zaakje, Zelden gebeurt, ja in 't geheel niet gebeurt. 'k Hoop dat de Bode maar blijft zooals heden, Bloeiend, gezond, steeds gewild, steeds gewacht, En dat hij zorgt steeds voor boeren en winkels, Steeds maar vooruitgaat met zeer groote kracht. 'k Wensch nog maar zie je wat zou ik nog wenschen, Want menig wenschje vervliegt net als rook; Doch mag ik wenschen, dat gij mij zult wenschen, 'k Wensch j' ook veel zegen, ja 'k wensch jou dat ook. Wissenkerke, 1 Januari 1896. WITTE HAGE. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij s.v.p. een klein plaatsje in uw geacht blad om het ingezonden stuk, handelende over het 'goede of slechte straatmaken en geteekend M., voorkomende in de Bode van 24 Dec. 1.1., eens wat te onttakelen en wel verzoek ik dit, omdat bedoeld stukje veel weg heeft van een reclame. Wanneer men het begin leest van M.'s schrijven, zou men denken, dat de man onlangs toevallig te Stavenisse kwam, dat hij daar iemand zag, bezig met straatmakerswerkzaamheden te verrichten aan den oprit van de fairbank; hij zag daar (ook al toevallig) putten in, verzwijgende natuurlijk het hemelsbreed verschil dat er bestond tusschen een straatweg en een oprit van een fairbank. In vele gevallen, zegt vervolgens M., wordt straatmakerij aanbesteed en heeft de minste inschrijver het voorrecht het werk te mogen uit voeren of doen uitvoeren, terwgl alsdan de aan nemer hiervoor weer de goedkoopste straatmaker aanneemt, onverschillig of deze voor zgn werk be rekend, dan wel of hij een knoeier is, aldus M., edoch grooter onzin is er nog wel nooit uitgekraamd. Wat drommel! Wanneer door kleine gemeenten of polderbesturen iets wordt aanbesteed, dan kan de aannemer voor het maken daarvan nemen wie hij wil en zgn de betrokken besturen en niet de aannemer de oorzaak dat bet werk niet goed wordt uitgevoerd, want eerstgenoemdeu hebben bet recht om het werk af te keuren, zoolang tot het volgens bestek is klaargemaakt. M. zou willen dat straatmakerij maar aan één persoon werd opgedragenwaaraan zij (leeken) alles zouden kunnen overlaten, een zoogenaamde deskundige. In zoo'n geval zou slechts één persoon zgn ver diensten te berekenen hebben zegt M. en zeker mijn waarde, dan was zoo'n straatmaker (wellicht een geheel onbemiddeld man) geheel den baas; de besteders n.l. zouden het mia of meer goede van het werk niet kunnen beoocdeelen, ergo, de man die èn uitvoerder èn raadgever was, zou alles hebben; alleen de kans om te verspelen die niet. Verder zegt M. zou voor de gemeente Stavenisse de keuze niet moeilijk vallen. M. schrijft in den beginne zeer algemeen, juist alsof hij Stavenisse niet zoo speciaal op het oog heeft, doch hebben wij zijn stuk tot bovenstaanden zin gevolgd, dan bemerken wij eensklaps dat 'alleen Stavenisse be doeld wordt. Wanneer M. nu later spreekt over de pas ge maakte straten van het gedeelte Stoofdijk en die vau den polder Oud-Kempenshofstede, verzwijgt hij de slechte afwatering, waardoor de beste steenweg zoo min als een grint- of zandweg goed kan zijn of big ven, zelfs niet al ware hij gemaakt door den onverbeterlijken raadgever M. Eindelijk spreekt M. nog van knoeierijen en beveelt als een voorbeeld aan andere gemeenten, de 2 straten ter vergelijking aan, evenals of hij zeggen wil: de een heb ib gelegd, de ander een anderdoch Mijnh. de Redacteur zoo iets kan niet, daar de onderteekening van het stuk dan wellicht een D, doch niet een M. zou zijn geweest. Inmiddels hoogachtend, EEN NAPLUIZER. Ijsgang voorbehouden. Schroefstoomschip „SCHELDE". DIENST Zier ikzee--Rotter dam en TUSSCHENGELEGEN PLAATSEN. Jan. Amstcrd. t|)d. Van ZIERIKZEE: Van ROTTERDAM: Woens. l'smorg.u. Dond. 2'smorg. 9,30 u. Vrijd. 3 7,30 y Zaterd. 4 9,80 Zondag 5 8,30 Maand. 6 10, Dinsd. 7 8,Woensd.8 10,— Komt foutief voor In Reisgidsen. Passagiersvracht ZierikzeeDordtRotterdam Enkele reisRetour 3 maanden geldig lste Klasse 1,25. 2, 2de Klasse ,50. - -,75. De Directeur, P. II. WAM ClASTEEi. Heden overleed onze geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader, de WelEdelGestrenge Heer Mr. J. W. A. Schneiders van Gretlffenswcrtli in den ouderdom van rnim 65 jaar. Haarlem, 28 December 1895. J. R. W. P. SCHNEIDERS VAN GREIJFFENSWERTH— Craandijk. C. C. P. HOCKE— Schneiders van Greijffbnswerth. N. W. HOCKE. J. B. C. SCHNEIDERS VAN GREIJF- FENSWERTH. F. P. SMITS, St. Janstraat, Zierikzee, wenscht zijne geachte begunstigers een voorspoedig en gelukkig jaar. Heilgroet aan Familie, Vrienden en Begunstigers. D. PADMOS, in Ijzerwaren. Zierikzee, 1 Januari 1896. Hartelijke Geluk wensch. JOH. nOELIKER, Fonteine, Zierikzee. Mr. Schoenmaker. M. FRANKEN, Md.-Tailleur. p. f. M. L. BLOM, in Schoenen en Laarzen, wenscht zijne Vrienden en Begunstigers een ge- jaar. Heilwensch aan mijne Vrienden en Begunstigers. P. AALBREGTSE, Meelhandelaar. J. DE GRAAF Cz. pf p. f. Sociëteit ,,Bellevue", Bij den aanvang dezes jaars biedt ik mijne ge achte Begunstigers, zoo binnen als buiten deze stad, mijne oprechte gelukwenschen aan. Wed. W. KANAAR. Vischslop. p. f. Wed. P. VAN DER HAVE, Schildersaffaire, Meelstraat, Zierikzee, wenscht hara geachte clientele een gelukkig Nieuwjaar. Onder aanbeveling. H. v. d. VALK, Mr. Schoenmaker, Nieuwatraat, wenscht zijne geachte begunstigers een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar toe. Hartelijke Gelukwenscb aan mijn begunstigers, zoowel binnen als buiten de stad, J. HEUSEVELDT, Schoenmaker. 'k Wensch begunstigers en vrinden En familie al te ga&r, Waar zjj zich ook maar bevinden Een gezegend Nieuwejaar. Dal dé Landbouw inoge bloolou Beter dan op 't oogenblik, Suikerbieten mogen groeien Als een jaapjespee zoo dik. Dat de Handel moog fleureeren, t' Oosterland en overal En er niemand mag failleeren, Want dat is een gek geval. Dat de stoomtram weldra bome, Die ons naar bet vaste land In een enkel uur doet stoomen, Heilrijk voor den handelstand En er dan bij »Even buiten", Moge komen een station, Is de wensch, die 'k thans wil uiten, Opgeweld uit 's harten bron. L. FONTEIJNE. Oosterland, 1 Januari 1896. Heil en zegen in het Nieuwe jaar aan vriencL. n begunstigers. St.-Maartensdjjk, 1 Jannari 1896. CORN. GAAKEER Jz. en Vrouw. Onze be6te wenschen aan vrienden en begunsti gers, zoowel binnen als buiten de gemeente. St.-Maartensdgk, 1 Jannari 1896. M. C. VAN STRIEN en Echtgenoote. Veel geluk en zegen in het Nieuwejaar vrienden en begunstigers toegewenscht. St.-Maartensdijk, 1 Januari 1896. L. SCHERPENISSE en Echtgenoote. Geluk en voorspoed wenschen wij aan een ieder toe. St.-Maartensdijk, 1 Januari 1896. j q I. HAGE I.Cz. (Rentenier Echtgenoot ueiuk eu voorspoed iu het NWuwo jout gewenscht aan vrienden en begunstigers, binnen als buiten de gemet te. St.-Maartensdijk, 1 Jannari 1896. F. GELOK Mz. en Echtgenoote. Hartelijk geluk gewenscht met het nieuw be gonnen jaar aan onze familie, vrienden en bekenden. A. N. SNOUCK en Echtgenoote, St.-I" Veel geluk en zegen aan allen toegewenscht door D. HAGE I.Cz., Vrouw en Kinderen en Mej. D. LEGUIT. St.-Maartensdgk, 1 Januari 1896. Heilwensch met de intrede van het Nieuwejaar. St.-Maartensdijk, 1 Januari 1896. Wed. M. P. POLDERMAN—Vermeüle Hartelijk geluk aan vrienden en beken de intrede van het Nieuwe jaar toegewenscht St.-Maartensdijk, 1 Januari 1896. J. J. DE JONGE en Echtgenoote Onzen gelukwensch wordt langs dezen weg a allen medegedeeld. St.-Maartensdijk, 1 Januari 1896. J. WESTERWEEL J.Wz. en Echtgenoot^ Gods besten zegen zij in 1896 toegewenscht aan familie, vrienden, bekenden en begunstigers, zoowel binnen als buiten de i1~ St.-Maartensdijk, 1 Januari 1895. JOH.s POT en Familie. Aan familie, vrienden en begunstigers c wenschen bij de verwisseling des jaars. St.-Maartensdgk, 1 Januari 1896. CO EN. GAAKEER Az. en Ecb( Heil en zegen in het nieuw begonnen jaar aan familie, vrienden en begunstigers, zoo binnen als buiten de gemeente toegewenscht. St.-Maartensdijk, 1 Januari 1896. M. LAROOIJ en Echtgenoote, Hartelijk geluk gewenscht in het nieuw begonnen jaar door P. KODDE en Echtgenoote. St.-Maartensdijk, 1 Januari 1896. Nieuwjaarsgroet aan familievrienden en b< gunstigers, zoowel binnen als buiten ue g-ib_ St.-Maartensdgk, 1 Januari 1896. L. VAN PAGEE en Echtgecuuute. Bij den aanvang van het Nieuwe jaar wenschen wij onze familie, vrienden en begunstigers, zoo binnen als buiten do gemeente een gelukkig jaar ton. St.-Maartensdgk, 1 Januari 1896. A. VAN BEZOOIJEN Bz. en Familie. Onze beate wenschen aan familie, vrienden en begunstigers in het nieuw begonnen jaar toe gewenscht, zoowel binnen als buiten de gemeente. St.-Maartensdgk, 1 Januari 1896. I. HAGE Cz. en Echtgenoote, in Brandstoffen enz.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1896 | | pagina 3