ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Zaterdag 23 November 1895. Tweede Blad. NIEUWSTIJDINGEN. ADVERTENTIE!!. FAILLISSEMENT. Loterij eene Schouwing Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is ƒ1,30, franco per post f 1,60. Noord-Amerika, Transvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6695. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot dei Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-géiden gelieve men te zenden aan de „Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" Nederland. 'g Gravenhage, 21 Nov. Tweede Kamer. De beraadslaging over art. 2 van het ontwerp, regelende de Personeele belasting (heffing der be lasting van gebouwen en gedeelten van gebouwen met hunne aanhoorigheden) en de daarop voor gestelde amendementen werd voortgezet. Door overneming, na eenige gedachtenwisseling, door den Minister van Financiën van het eerste gedeelte van het amendement van de commissie van rapporteurs, is thans duideljjk uitgemaakt, dat belast zullen worden die perceels-aanhoorïgheden, welke uitsluitend tot uitspanning, vermaak of genot dienen, maar dat onbelast blijven de aanhoorigheden van een perceel, welke tot uitoefening van een beroep of bedrijf dienen, behalve eenige uitzonderingen. Door verwerping van het tweede gedeelte van het bovenbedoelde amendement met 52 tegen 34 stemmen is voorts bepaald dat vrijgesteld blijven de voor het publiek toegankelijke gronden van buitenplaatsen, voor zoover zij niet behooren tot eenige sociëteit enz. Bij art. 4 ontwikkelde de heer Yan Delden een amendement van de commissie van rapporteurs, strekkende om de winkelvrijstelling uit de wet te lichten. Voorts heeft de heer Rerdijk zich verklaard tegen de uitsluiting van den vrijdom van zoodanige inrichtingen van publiek nut waar (met een philan- tropiscb doel) voorstellingen enz., mogen gegeten worden tegen entróe. Althans de heffing van een geringe entrée moet reden zijn om van de belasting vrij te stellen. De heer Scbaepman ondersteunde den wensch van den heer Kerdjjk, vooral met het oog op den R. K. Volksbond. De heeren Everts en Kolkman bepleitten alge- heele vrijstelling van kostscholen met inwonende leeraren en leerlingen. De heer Boret verdedigde winkel vrijstelling wegens hooge winkelhuren in de groote steden vooral, insgelijks de heer Gerritsen, die wraakte het beroep op het verhalen der belasting op de klanten. De Minister, handhavende de vrijstelling van kostscholen en winkels, was bereid nuttige inrich tingen, die geen booger entreeprijs dan 20 cent heffen, vrij te stellen. De beer Donner antwoordde hij ook, dat krank zinnigengestichten en zenuwlijdersinrichtingen belastingvrij worden. De heer Treub schrijft in de Telegraaf: Gaat het plan des Ministers door, om bij invoering van zijn ontwerp aan de gemeenten door rijks subsidies te vergoeden, wat zij aan opcenten door de herziening zullen verliezen, dan zal het rijk uit dezen hoofde nog ongeveer iy.2 millioen hebben bij te passen en klimt het te verwachten verlies van 7, tot 5 V4 millioen. De belastingherziening, welke thans aanhangig is, voert, indien zij tot stand komt, tot het zonder linge resultaat, dat het rijk ter zake van de heffing eener belasting, welke niet meer dan omstreeks 8 millioen in de schatkist zal brengen, 10 millioen aan de gemeenten zal hebben uit te keeren, zonder dat deze daarmede zullen zijn geholpen. Waarlijk, een schitterende proeve van financiekunst Rotterdam, 20 Nov. De »Obdam". Het atoomschip «Obdam" kwam 6 November in het droogdok te New-York. Op verzoek van de reeders van het stoomschip »Pennland", is op het schip beslag gelegd voor een bedrag van 100.000 dollar. Intusscben is de >Obdam" gisteren van New-York naar hier vertrokken. Op bet stoomschip «Burgemeester van Vollen- hoven", varende van Rotterdam op Duinkerken, werd bjj bet vertrek van laatstgenoemde plaats op 17 dezer een der schepelingen vermist. Dinsdag avond vond men bij aankomst aan de Maaskade te Rotterdam, het treurig overschot in een der kolen- ruimen. Uiterljjke kenteekenen van geweld waren niet op den man te bespeuren. Middelburg, 21 Nov. In de Woensdag namiddag gehouden gemeenteraadszitting werd o. m. een voorstel van het lid, mr. Gratama, behandeld, dat luidde: Burgem. en Weth. te verzoeken bij hunne adviezen het lager onderwijs betreffende en waarover de Raad te beslissen heeft, over te leggen de adviezen van al de bij de wet aangewezen ambte naren, die daartoe verzocht hunne meening hebben mede te deelen, alsook van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs. Na eenige discussie werd dit voorstel met 11 tegen 5 stemmen verworpen. Voorts werd door den Raad bepaald, dat aan bewoners van perceelen, niet aan de waterleiding aangesloten, op bun verlangen dninwater zal ver schaft worden tegen 1 cent per emmer. Door den Raad werd nog benoemd tot onderwijzer aan school B, de heer J. C. Vinke, thans aan eene andere gemeenteschool werkzaam. De tot kapitein bevorderde 1ste luitenant R. G. H. A. Vorsterman van Oijen van het O.-I. leger, thans gedetacheerd bij het 3de reg. Infanterie te Middelburg, heeft verzocht van die detacheering te worden ontheven om naar Indiö terug te keeren. Xierikzce, 22 Nov. Door Gedep. Staten van Zeeland is het aandeel te dragen in de lichting voor de nationale militie van 1896, voor wat o.a. de navolgende gemeenten betreft, bepaald als volgt Baarland 2, Borssele 3, Brouwershaven 5, Brui- nisse 6, Burgh 1, Cats 2, Colijnsplaat 5, G'ortgene 2, Dreischor 3, Driewegen en 's Heer Abtskerke 2, Duivendijke 2, Eikerzee 2, Ellemeet 1, Ellewouds- dijk 2, Goes 15, 's Gravenpolder 3, Haamstede 2, 's Heer Arendskerke 8, 's Heerenhoek 3, Heinkens- zand 4, Hoedekenskerke 4, Kapelle 5, Kattendjjke 3, Kerkwerve 3, Kloetinge 2, Krabbendijke 5, Krni- ningen 11, Nieuwerkerk 4, Nisse 2, Noordgouwe 2, Noord veile en Serooskerke 1, Oosterland 4, Oude- lande 2, Oud-Vosmeer 6, Ouwerkerk 3, Ovezand 4, Poortvliet 4, Renesse 3, Rilland-Bath 6, Scherpeuisse 5, Schore 2, St. Annaland 6, St. Maartensdijk 5, St. Pbilipsland 7, Stavenisse 5, Tholen 8, Waarde 3, Wemeldinge 6, Wissekerke 7, Wolfaartsdijk 7, Iersèke 8, Zierikzee 13, Zonnemaire 3. De le luit. J. van Gastel van bet le reg. art. is werkzaam gesteld op het Bureau van den Gen.- Majoor-Comm. der Nieuwe Hollandsche Waterlinie. Aan het voornemen om Hr. Ms. fregat «De Ruyter" met spoed in dienst te stellen, waartoe het te Willemsoord reeds in het droogdok was opgenomen, zal geen gevolg worden gegeven. De aangevangen werkzaamheden aan het schip zijn gestaakt. De onlangs te Callantsoog aangespoelde vin- visch heeft een zuivere opbrengst opgeleverd vau f 734,821/,. Te Gorinchem hebben bij de groote najaars- markten van Maandag en Dinsdag de zakkenrollers blijkbaar bun slag geslagen. Bij de politie aldaar zijn verschillende aangiften gedaan voor bedragen van f 100 tot f 600, tezamen voor meer dan/1400. Te Enkhuizen keerden Dinsdagavond R. Hokke- ling en zijn zoon Annes van het veld met eene zeilschuit naar buis. Door een rukwind werd het vaartuig omgeslagenbeiden geraakten te water onder het zeil, en verdronken. Hoe er in Amsterdam gebouwd wordt, bljjkt uit het volgende berichtje in de Amst. Ct. »In de Wijttenbachstraat te Amsterdam zijn van de daar staande 200 perceelen niet minder dan 135 beneden- en bovenhuizen onbewoond, omdat ver scheidene van die perceelen aan 't verzakken zjjn". In de Groote Kattenburgerstraat te Amsterdam is een 16-jarig meisje, het dochtertje eener weduwe, die uit werken was, uit een raam gevallen. Het kind zou eenig waschgoed, dat te drogen hing, naar binnen halen, reikte te ver naar buiten en viel op de drooglatten van een onderbuur. Deze braken door en ofschoon daardoor ook de val minder hevig aankwam, overleed het meisje toch na eenige oogenbükken van smarteljjk lijden. Te Wittelte (gem. Diever) heeft een vrouw haren raau en vijf kinderen in den steek gelaten om met een ander naar Amerika te gaan. Zjj was met de schuit naar Meppel vertrokken om daar boodschappen te gaan doen, waarvoor zjj f 60 bad meegenomen, maar kwam niet terng. De Veendamsche koop vaardjj vloot, die vóór een veertig jaren nit 350 bodems bestond, is zoo danig achteruitgegaan, dat er nu slechts 5 Voen- dammer gezagvoerders op zeilschepen zjjn. Wegens plundering van een huis te Neer (L.) zjjn, op bevel van den kapitein der marechaussees te Roermond acht personen nit die gemeente aan gehouden en gevankeljjk naar Roermond gebracht. De vernieling had ten doel den armlastigen be woner R. het leven te Neer onaangenaam te maken, omdat hjj trouwen ging met eene arme vrouw uit een andere gemeente. Onder de gearresteerden zjjn zeven daders en één medeplichtige; deze laatste is een welgesteld land bouwer, die met kar en paard de steenen aangevoerd beeft, om het huis van R. te bombardeeren en voorts de daders op drank onthaald heeft. Geboeid tusscben do paarden in, onder bevel van den kapitein, werden de acht gevangenen Dinsdag avond ter beschikking van de justitie gesteld. DG LtlTlNE. Zooals men weet zjjn sedert September 11. de Engelschen bezig naar do «Lutineschatten" tusscben Vlieland en Terschelling te zoeken. Bljjkens een relaas, dat van de werkzaamheden in de Poll Mali Gazette voorkomt, zonden de Engelschen het wrak hebben blootgelegd. Zjj vonden het op een afstand van 100 voet van de plek, waar zjj begonnen waren hot zand weg te zuigen. Het is een schip van 200 voet lengte, waarvan ongeveer 90 voet werd blootgelegd. Allorlei zaken werden gevonden: menscheljjke overbljjfselen, arti kelen van allerlei aard, gemerkt G. R. (Georgius Rei), vjjf kanonnen en ook enkele muntea. Op één dag pompten zij niet minder dan 165 kanon kogels op. Niet lang geleden had men de operation moeten staken, daar bet seizoen te ver gevorderd was en de plek zeer gevaarlijk is met de talrjjke zand banken in de buurt. Tot nu toe werkte men slechts met ééu scbelpenzuigboot; het volgende jaar zullen er twee booten tegelijk in 't werk ge steld worden; men hoopt dan de «Lutine-legende" volkomen op te helderen en alles naar de opper vlakte te brengen wat er in het wrak ligt. Dan volgt een verhaal omtrent de vermoedelijke hoeveelheid goud, die de »Lutine" aan boord had en waaromtrent men in 't onzekere is, of bet totaal 300.000 pond sterling dan wel een half millioen pond sterling bedraagt. In de dagen dat de «Lutine" verging (in den nacht van 9 October 1799), waren er drie Engelsche schepen met specie naar Hamburg onderweg, die te zamen 1millioen pond sterling aan boord hadden. De beer Fletcher, de ingenieur en aannemer, die de werkzaamheden voor de Engelsche maatschappij leidt, gaf ten slotte aan den vertegenwoordiger van de Pall Mall een relaas van hetgeen in den loop dezer eeuw gedaan werd, om den Lutine-schat op te delven, vanaf de eerste pogingen in 1800 en 1801, toen de strandvonderij met de haar ter beschikking staande middelen toch nog voor een waarde ten bedrage van 55.770 pond sterling naar boven bracht, tot de laatste poging in 1886 be gonnen door een «Bodegraver man" (den beer Ter Meulen), die een bedrag van 686 pond sterling aan munten (Spaanscbe matten) opvischte. De heer Fletcher raamt het bedrag, dat tot beden uit het wrak naar boven is gehaald, op 100.000 pond sterling, en houdt zien overtuigd, dat de Eogelsche maatschappjj de rest, zijnde 200.000 p. st., wel zal vinden. Aanbestedingen, Verkoopingen eni. Ten overstaan van den notaris Mr. J. C. van der Lek de Clercq zijn dd. 21 November voor A. Leeuw verkocht: Koeien van 155 tot f 123. Landbouw cn Veeteelt. Velen in- en buiten Haarlemmermeer kennen de familie Koppes, vroeger landbouwer op Wilden horst aan den Sloter weg in den Haarlemmermeerpolder. Nadat genoemde familie besloten bad de boeren plaats te verkoopen, werd de 2e zoon, oud 19 jaren, het vorige jaar naar Rumenië gezonden, en staat thans aan het hoofd van het landbouwbedrjjf van een der polders, op last van de Rameensche regeering aan den Donau drooggemaakt. De oudste zoon, oud 21 jaren, staat sinds het vooijaar aan het hoofd van eene inrichting voor zuivelbereiding te Gibson County (N.-Amerika), na te Londen en te Berlijn onderwjjs te hebben genoten. De jongste zoon is op een school voor zuivel bereiding te Bolsward, en nu heeft de vader de betrekking van chef aanvaard van eene groote landbouwonderneming bjj Edinburg in Schotland. Als een bewjjs van de hooge waarde van gronden, welke geschikt zjjn voor bloembollenteelt, meldt men, dat te Lisse dezer dagen 2 H.A. verkocht zijn voor f 15,000. Prjjzen van ƒ6 k f 7000 voor een bunder land zjjn daar zeer gewoon. Bjj de verhuringen van goed land wordt doorgaans 350 a f 400 per bunder en per jaar besteed, wel een bewjjs, dat, ook al heeft de bloembollencultuur eenigen tijd gekwjjnd, de vakmannen aan de toekomst niet wanhopen. Op de grenzen van ons land en van die van België ligt een wei, die na den verboden iuvoer in tweeën gedeeld is. Nu gebeurde bet dat rundvee uit de Hollandsche wei gebroken en in de Belgische geraakt is. Zjj werden gepakt naar Brugge vervoerd en aldaar geslacht. Het Wtekbl. v. Z. VI. W. D., dit vermeldende, voegt er aan toe: «Een inensch begrijpt zich daaraan niet. 't Hollandsch vee is te slecht om in België te worden toegelaten en dat vanwege de ziekte. Er wordt veel vee nit Holland in België gesmokkeld, vee, dat niet gekenrd wordt, en de ziekte neemt door dien invoer in België toe. Worden er van die slechte Hollandsche beesten geknipt, dan worden ze geslacht en smakeljjk opgegeten". llrtlInlüMC, 22 Nov. De levering van suiker bieten heeft albior opgehouden. Wel zjjn alle nog niet verscheept, maar toch afgewogen. In debaven zjjn geladen 7,579,155 K.G. en buiten de haven aan don zeedjjk ongeveer 1,500,000 K.G.te zamen ruim 9 millioen K.G. en aanmerkeljjk meer dan in het vorige jaar. Over 't algemeen waren de uitkomsten der bietenteelt bevredigend, doch zjj, die op suikergehalte in plaats van per 1000 K.G. gecontracteerd hadden, hebben nog al geprofiteerd, zoodat te verwachten is, dat men meer algemeen op die wjjze zal contracteeren. RECHT§Z4kEH. Namens den aannemer G. K. te Papendrecht is ter Griffie der Arrondissements-Rechtbank te Middel burg hooger beroep aangeteekend tegen het ten zjjoen laste op den 8 dezer door die Rechtbank gewezen vonnis, waarbij hjj wegens omkooping werd veroordeeld tot eene maand gevangenisstraf en in de kosten. Heden (Vrjjdag) stond voor do Arrond.- Rechtbaok te Middelburg terecht A. d. K., 29 jaar, arbeider te 's Heer Arendskerke, beklaagd van ter openbare terechtzitting dezer rechtbank op 17 Mei j.l. als getuige ouder eede gehoord in een strafzaak tegen J. J. B., landbouwer te Waarde, opzettelijk eene valsche verklaring ten voordeelo van ge noemden B. te hebben afgelegd. Het O. M. vorderde tegen beklaagde een jaar gevangenisstraf. Uitspraak Vrjjdag 29 November. DGRKMIEI1WS. Uit Noord-Beveland meldt men ons, dat aan de Weegbrug te Kamperland ruim 400 duizend, te Kats 2'/, millioen en te Cortgene ruim 3% millioen K.G. beetwortelen zijn gewogen. Beroepen bjj de Herv. Gcm. te Borssele de heer C. v. d. Hoeven Jr., cand. te Rotterdam. Beroepen bjj de Geref. Gem. te Grand-Rapids (N.-A.) ds. A. Makkense te Dirksland. Tweetal bij de Geref. Gem. te Axel, A. Teerlink te Werkendam en J. H. M. G. Wolff te Maasland. Op het drietal van pred. bjj de Herv. Gem. te Rotterdam komt voor ds. A. B. ter Haar Romeny te Middelburg. Ds. P. Siemense te Oosterland hoopt op Zondag 24 November a.s. zjjn 40-jarige ambtsbediening, waarvan hjj 30 jaren ook op Noord-Beveland bij gelegenheden heeft gepredikt, te Geersdjjk te her denken. Zondag 1 December a.s. hoopt ds. L. D. G. Krol te Weidum bij Leeuwarden, vroeger te Brit- sum, Groede, Zaamslag, Schoondjjke en Serooskerke den dag te herdenken, waarop hij voor 40 jaren te Serooskerke (Scboawon) tot predikant werd bevestigd. Bjj de Donderdag gehouden verkiezing van twee notabelen der Ned. Herv. Kerk te Bruinisse werden uitgebracht 32 stemmen. Herkozen werden de heeren W. Wondergem en H. Okkerse met 29 en 27 stemmen. Herbenoemd tot notabelen van de Ned. Herv. Kerk te Burgk de heeren J. Boot Bz. en J. den Boer en benoemd tot notabele de heer J. P. Schilt. Chr. Ger. Kerk. Ook de vroegere Chr. Gerefor meerde gemeente te Doesburg met haar predikant, den heer G. A. Gezelle Meerburg (zoon van wjjlen Ds. G. F. Gezelle Meerburg, die zich in 1835 af scheidde van de Ned. Herv. Kerk en een der eerste afgescheiden predikanten werd) met geheel den kerkeraad en bijna al de leden dier gemeente, is uit het kerkverband der «Gereformeerde Kerken in Nederland" teruggetreden en heeft aan de Regeering kennis gegeven, dat zij als van ouds de Christelijke Gereformeerde gemeente van Doesburg zal blijven en in geenerlei kerkelijke gemeenschap meer staat tot genoemde Gereformeerde Kerken. Uit onderscheidene andere plaatsen van ons land komen berichten, welke doen verwachten, dat in vele gemeenten de vroegere Christ. Gereformeerden zich eveneens aan het verband met de «Gerefor meerde Kerken" zullen onttrekken. De geschiedenis dier vereeniging in 1892, waardoor zeer velen tegen hun zin bij de toenmalige doleerenden werden ingelijfd, leert, dat zjj bij vele Christ. Gereformeer den de grootste ontevredenheid wekte. Echter hadden slechts enkele kerkeraden en predi kanten den moed om zich aan geen besluit der Synode te storen en onmiddelljjk aan de Regeeiing te berichten, dat zij geenszins tot de «Gerefor meerde Kerken in Nederland" wenschten gerekend te worden, maar integendeel bleven wat zjj waren, nl. Christ. Gereformeerden. Tot die gemeenten behoorden o. a. Zierikzee, met den predikant Wessels, Noordeloos, met den predikant Jonkman, Twelloo, Gouda, de predikanten Van Linge en Wisse, e. a. Thans, nog geen 3 jaar later, zjjn reeds meer dan 40 gemeenten der Christ. Gereformeerden bij de Regeering bekend. In zeer vele gemeenten, waar de vroegere Christ. Gereformeerden en de voormalige doleeren den vereenigd heeten, is nu reeds alle vermeende harmonie verbroken, zoodat de twee partijen tb&ds als water en vuur tegenover elkander staan, vooral na de voormalige Christ. Gereformeerden zich met vele leerstellingen der doleerenden niet kunnen vereenigen en toch moeten aanzien hoe hunne kerkeljjke goederen, met zooveel zorg en spaar zaamheid verkregen, thans door anderen in bezit zjjn genomen of worden aangewend tot dekking en aflossing van de schulden, welke anderen hebben gemaakt (o. a. te Utrecht en te Baarn) door in 1886 groote kerken te bouwen tegenover de be staande kerkgebouwen der Christ. Gereformeerden van toen. Iliervliet. Eenige jaren achtereen hebben onze kerkeraadsleden predikanten van rechtzinnige richting beroepen. Die beroepen waren allen vruch teloos. Nu willen ze in andere richting probeeren, en met algetneene 6temmen beriepen zjj Woensdag de heer J. Rooker, cand. te Leiden. O N D E II M' IJ Tot hoofd der kerkbuurtschool te Oostzaan is benoemd de heer P. van Son, onderwjjzer te Zaandam. Mej. C. G. J. le Nobel, eerst onderwjjzeres aan school B, daarna aan school A te Biervliet, zal naar Middelburg vertrekken en heeft dus haar ont slag verzocht. De voordracht voor hoofd der openbare school te Cortgene bestaat uit de heeren L. F. N. Giel te Njjmegen, M. J. Waale te Zutphen, H. Barendrecht te 's Gravendeel en L de Groot te Terneuzen. II A li IA T IK LR IC II TE IV Zierikzee, 21 November. Bij tamelijk ruim aanbod moesten tarwe en met een verlaging van 25 a 35 Cent per worden. Overige artikelen langzaam tot opgeruimd. Puike Tarwe Goede en mindere Roges Chevalier gerst Zomer gerst Win tergerst Haver Groene Erwten Bruineboonen Witteboonen Paardeboonen Lijnzaad bruine boonen H L. verkocht vorige prjjzen 6,— a f 6,20 5,50 a f 6,— 3,80 a f 4,— 4,— a f 4,75 3,— a f 3.25 3,— a 1 3,40 1,75 a f 2,25 5,a f 7,— 9,— a f 9,25 a f 5,- a f 5,25 7,— a f 8,- Aarvfuppolcn 1,40 a f 1,50 per H.L. Engelsche Granen- en Vleeschmarkt. Tengevolge de voortdurende InBteloosheid in zaken en ook eenigszins door den invloed van het weer bleef aan de voornaamste binnenlandsche markten de vraag naar alle graansoorten beperkt. Hier en daar dalende tarweprijzenEngelsche en buitenl. ongeveer dezelfde als de voorvorige week. Meel prijshoudend, maar met weinig handel. Gerst rede- ljjke vraag tegen ongeveer vorig® noteering. Maïs in loco stil, maar prijshoudend. Haver groote aan voer met geringe prijsverlaging. Geslacht vee. Onveranderde prijzen, iets levendiger handel; alles opgeruimd. Leeuwarder Veemarkt. De aanvoer van rundvee was merkelijk lager dau de vorige week, de prjjzen over 't gemeen merkeljjk hooger. Schapen daarentegen, in grooter getale aan gevoerd, golden lager. Varkens hebben het verlies weer weten op te halen, 't Getal vreemde kooplieden, zoo uit België, Frankrijk en Spanje was grooter dan vorige weken en belangrijk het getal runderen door dezen aan gekocht en 's anderen daags per spoor verzonden. Zcetiiflingcn. Zierikzee. VERTROKKEN: 20 Nov. «Fregea", kapt. Willey, naar Engeland (in ballast), «Mary Kate", kapt. Jeflery, «Eustace", kapt. Porter, «Lord Salisbury", kapt. Laity. Allen van Dordrecht naar Londen. 21 «Rose", kapt. Pitfield, »Rochesterca9tle", kapt. Jewitt. Beiden van Pruisen naar Londen. 22 «Constance Mary", kapt. Deakin, naar Newcastle (in ballast). Burgerlijke Stand van Zierikzee. geboren: 15 Nov. Een zoon van C. L. van Vessem en T. Willemse. gehuwd: 20 Nov. M. A. Duson, 25 .j., jm. en P. C. den Dekker, 24 j., jd. .1. van Dijk, 59 j., wedn. en M. Tuijnman, 52 j., jd. B. B. J. Schreuder, 45 j., jm. en A, C. de Graajj, 29 j., wed. overleden: 16 Nov. J. Elscot, 31 j., man van J. Priemus. 18 dito. M. van der Baan, 7 j., d. 19 dito. J. Rmgelberg, 4 j., z. 20 dito. W. Saman, 22 m., d. J. Boot, 83 j,, man van A. van der Werf. 21 dito. J. Kloote, 18 j., ongeh. z. Oetrouwd J. VAN DIJK en M. TUIJNMAN, die, ook namens wederzjjdsche familie, hunnen hartcl|jkcil dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bjj hun huwelijk ondervonden. Zierikzee, N1KPWB.M.K,- 20 N07ember 1896- Weder werd ons ouderhart diep getroffen door het overlijden van onzen beminden Zoon en Broeder JACOB, in den jongelingsleeftijd van ruim 18 jaar. Zierikzee, 21 November 1895. Uit aller naam, Zijne diepbedroefde Ouders, CORNs. KLOOTE. C. KLOOTE—Klink. Heden overleed onverwachts, tot onze diepe droefheid, ons geliefd jongste Zoontje CORMËLIS, in den aanvalligen leeftijd van ruim twee en een half jaar. Brouwershaven, 21 Nov. 1895. Mede uit naam onzer Kinderen, P. FLOHIL. WILH. FLOHIL, geb. Kloet. *m* Heden overleed tot mijne en mijner Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen diepe droefheid, mijne dierbare Echtgenoote en zorgdragende Moeder Johanna klaasse, in den ouderdom van 66 jaren en ruim 8 maanden, na eene Echtvereeniging van 44 jaar en 7 maanden. Een ieder die haar van nabij gekend heeft, zal wel beseffen wat wjj in haar verliezen. Dreisciior, 22 November 1895. C. BLOM en Kinderen. Voor de vele bewjjzen van deelneming, ont vangen gedurende de ziekte en na het overigden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, betuigen wg onzen harlel|)kcii dank. Zierikzee, 22 November 1895. Wed. A. DOUW—de Waard, Kinderen en Behnwdkinderen. Bij beschikking van 21 November 1895 der Arrondissements-Rechtbank te Zierikzee, is Mejuf frouw L. VAN SCHELVENwinkelierster in manufacturen, wonende te Zierikzee, verklaard in staal van faillissementingegaan den 19 November 1895, met benoeming van den Edel Achtbaren Heer Mr. B. W. F. KRONENBERG, lid der Rechtbank, tot rechter-commissaris en van den ondergeteekende tot curator. De eerste vergadering tot verificatie van schuld vorderingen zal plaats hebben op Dinsdag \7 December, des voormiddags te 10 uren, in bet Gerechtsgebouw te Zierikzee, tot bjj woning waarvan de Scbuldeischers worden opgeroepen. Mr. ANTH. MOOLENBURGR, Advocaat en Procureur. ten bate van het kerkgebouw te kerkwerve. Tentoonstelling der prijzen in de Regentenzaal van het Burgerweeshuis, ll^ocnsdag 27 No vember. van 1—4 ure des namiddags en Donderdag 28 November, van des voormiddags 10 - tot des namiddags 4 ure, tegen betaling van ÏO Cent per persoon. LOTEN zijn verkrijgbaar op de tentoonstelling en tot Dinsdagavond te Eikerzee bjj Ds. ROZE- BOOM, te Nieuwerkerk bij den heer M. VAN DER VLUGT, te Oosterland bij den heer J. J. HEN- DRIKSE en te Bruinisse bij de hh. J. BOLIER en H. J. P. BEAUFORT. Verschenen bij de Boekhandelaars S. 0CHTMAN ZOON: Geschiedkundige Schetsen door Dr. P. A. KLAP. Pry's f O,SS. Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt. Afdeelin^ Zierikzee. VERGTDIRING op Dinsdag 2B November, ten loya uur, in het «Huis van Nassau". Agenda: Vraag van het Landbonwcomité omtrent de werkiDg van het bestaande pachtwezen. Verkiezing van een Voorzitter en Bestuursleden. De Secretaris, M. C. MULOCK HOUWER. Het BESTUUR van den Gouweveet en ZeUcepolder maakt bekend, dat op 2 December c.k. en volgende dagen zal plaats hebben van de voorgeschreven peil- bedelving en van alle slooten in den polder, welke dienen tot afvoer van bet polderwater, ook onder den Zeedijk en welke behoorlijk moeten schoonge maakt zjjn. I. BEVELANDER, Dijkgraaf. J. W. D. SCHUURBEQUE BOEIJE, Ontvanger-Griffier. SEROOSKERKE (Sch.) SCHOUWING op de Wegen en Voetpaden met de Kunstwerken, op Maandag 2 December 1895. j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1895 | | pagina 3