ZIEBIKZEESCHE NIEUWSBODE. Dinsdag 21 September 1895. RECLAMES. PUBLICATIE. NIEUWSTIJDINGEN. Schroefstoomschip „SCHELDE". ADVERTENTIEN. Maatschappij tot Bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is ƒ1,30, franco per post f 1,60. Noord-Amerika, Transvaal, Indië enz. verzending eens per weekf 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6669. Directeur-Uitgever J. WA ALE. Ad verten tiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regel» 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwzbode" lugczoiKlcn stukken. Zierikzee, 24 September 1895. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van den brutalen diefstal, die op het laatst der vorige week in ome gemeente heeft plaats gehad, vestig ik, ook namens vele burgers, de aandacht van het Dagel. Bestuur op de nachtpolitie alhier. Bij de tegen woordige samenstelling daarvan, kan slechts een zeer klein gedeelte der stad bewaakt worden, en dit achten wij na het gebeurde en in het vooruitzicht van den winter zeer gevaarlijk, vooral na het aanvankelijk succes dat de dief (of dieven) heeft (of hebben) gehad. Wij vertrouwen dat één der raadsleden deze zaak wel in den Gemeenteraad zal ter sprake brengen. U dankzeggende voor de plaatsruimte, noem ik my EEN INWONER DEZER STAD. 15 regels T'ö Cts. Elke regel meer 15 Cts. J. 3DE ORAAP Cz., Mr. KLEEBHAHEB POSTSTRAAT C 103, Zierikzee- Herhalings-Onderwijs. A->n OUDERS en VOOGDEN wordt medegedeeld, dat de Herhaling-School zal worden geopend met Dinsdag 1 October e.lt.« en dat de kinderen, die van dit onderwijs willen gebruik maken, zich moeten vervoegen: de ineiMjesü Donderdag 26 September te 61/, uur, aan school B (Zuidzijde Kerkhof); de jongens Donderdag 26 September te 7i/a uur, aan school C (ingang Lange St. Janstraat). Zierikzee, den 11 September 1895. De Voorzitter der Plaatselijke Schoolcommissie, RÖELL. Opneming van de Voetpaden. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der w Zierikzee brengen ter kennis van belanghebbenden, dat in de aanstaande week van wege de gemeente eene Alsemeene Opneming zal worden gehouden van de VOETPADEN. Zierikzee, den 17 September 1895. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. P. D. DE VOS, 1.°-Secretari3. NATIONALE MILITIE. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Zierikzee Gelet op art. 26 der wet van den 19 Augustus 1861 (Staatsblad No 72), zooals die is gewnzigd by de wet van 4 April 1892 (Staatsblad No. 56); Brengen by deze ter kennis van belanghebbenden: dat het register van de in dit jaar voor de nationale militie ingeschrevenen, benevens de daaruit opgemaakte alphabetische lyst, voor elk op de Secretarie ter lezing zullen wederleggen van den S4 September tot en met den fci October u.x. dat tegen register en lijst, binnen den tyd der neder- legging, bezwaren kunnen worden ingebracht bij den Commissaris der Koningin in de provincie, door middel van een door de noodige bewijsstukken gestaafd verzoekschrift op ongezegeld papier, onderteekend door hem, die ze inbrengt; dn verzoekschrift moet worden ingebracht bij den Burge meester tegen bewys van ontvang. Zikhjkzee, den 23 September 1895. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. P. D. DE VOS, 1.*-Secretaris. Turkije. De onlangs voorgekomen moorden in den omtrek van Kaueas hebben de consuls aldaar bij den gouverneur-generaal van Creta een gemeenschappelijk verzoek doen richten, om bescherming der vreem delingen. De gouverneur-generaal beloofde, tot kalmeering der bevolking, den commandant der gendarmerie, die niet geschikt is voor zijn taak, te zullen afzetten. Engeland. In Engeland woont een veroordeelde, James Lee genaamd, wiens onschuld aan iedereen bekend is, die als door een wonder van den dood gered, door de koningin begenadigd en met een levenslang pensioen van f 1200 begiftigd werd. En toch is die man voor de wet een moordenaar. Lee werd tien jaar geleden door de jury te Londen schuldig verklaard een oude vrouw te hebben vermoord om haar te bestelen. De omstandigheden waren hem op een noodlottige wijze ODgunstig en hoewel de beklaagde met nadruk ziju onschuld betuigde, werd hij ter dood veroordeeld. Op den dag der terecht stelling scheen alles de uitvoering van het doodvonnis te willen verhinderenhet valluikje onder de galg werkte niet en de touwen, die door het mistige weder gezwollen waren, schenen in de katrollen vastgeklonken te zijn. De ongelukkige moest naar de gevangenis teruggeleid worden, ten einde op nadere orders te wachten. De staatssecretaris, mr. Matthews, diende voor den veroordeelde eén ver zoekschrift om gratie ia en de koningin beschikte goedgunstig op dit request. De doodstraf werd veranderd in levenslange gevangenisstraf. Een jaar lang zuchtte de ongelukkige man, die steeds zijn onschuld volhield, reeds in het tuchthuis, toen de ware schuldige ontdekt werd. Het was een vrouw, een gewezen dienstbode van het slachtoffer, die op haar sterfbed aan de justitie haar misdaad bekende. Uit bare verklaringen, die de gebeele waarheid bevatten, bleek ten duidelijkste de onsehuid van Lee, dien men onmiddellijk uit de gevangenis ont sloeg om hem naar Londen te brengen, waar hij thans nog woont. De regeering keert hem f 100 per maand uit, terwijl weldadigo menschen hem van tijd tot tijd met weldaden overladen. Een onbekommerd bestaan is hem dus verzekerd, doch voor de wot blijft James Lee altijd een moor denaar en een dief. Te Londen heerschen weder sedert eenige weken de pokken. Het aantal lijders schijnt gaande weg toe te nemen. Het hospitaal van Whitechapel nam in één week tenminste 250 poklijders op, waarvan 65 bezweken. Men vermoedt, dat de epidemie haar oorsprong genomen heeft in slaaphuizen van het Heilsleger. België. Bij de ontvangst van een commissie uit den •Veehoudersbond van Borgerhout" heeft, volgens het Iiandelsbl. van Antwerpen, de Belgische minister De Bruyn, naar aanleiding van den vernieuwden aandrang om de grens voor het Nederlandsch vee weer open te stellen, verklaard, dat hij dit zoo spoedig mogelijk zou doen. Hij wil aan de grens maatregelen nemen voor de pokziekte, door inspui tingen met tuborcnUne. Verder zal hij groote stallen laten bouwenhet kan echter nog drie of vier weken duren, vooraleer zjj gereed zijn. De verdachte dieren zullen op" kosten van Nederland teruggezonden worden. Vooraleer de grens wordt geopend zal onze regeering met die voorwaarden bekend worden gemaakt. Dat mag wel. Nederland. Ilreclil. 20 Sept. Een paartje dat in het plantsoen op Lepelenburg, tnsschen licht en donker wat zat te keuvelen en wie weet welke luchtkas- teelen bouwdewerd onverwacht uit die zoete droomen opgeschrikt doordien opeens eon man uit het struikgewas te voorschijn sprong, zich voor de verschrikte verliefden plaatste en hun op barschen toon gelastte hem te volgen, aangezien zjj afkeurings- waardige handelingen hadden gepleegd en hij, als behoorende tot de geheime politie, daarop moest letten. Daar beiden zich echter geen kwaad bewust waren, hadden zij daarin weinig zin en gehoor zaamden dan oQk schoorvoetend. Op korten afstand van het polit óureau schenen de tranen vau het meisje den an der wet echter wat zachter te stemmen, althans op een gegeven oogenblik toonde hjj zich be/eid om tegen eene vergoeding voor ditmaal de zaak te laten rusten. Om aan verdere onaangenaamheden te ontkomen, werd het gevraagde gegeven, terwijl, toen den vol gendon morgen de geheime politie-agent zich bij de ouders van den jongeling vervoegde, ook dezen zich niet onhetnigd lieten. Langzamerhand begon men de zaak evenwel te wantrouwen en deed men van het gebeurde aangifte bg de politie, waarvan bet gevolg was, dat zekere W.t een man die reeds meer dan 20 jaren in de gevangenis doorbracht en tot voor korten tijd te Rotterdam woonde, werd aangehouden en ter beschikking der justitie gesteld. Rotterdam, 20 Sept. Hedenochtend 9.11 u. arriveerde de trein, waarmede generaal Vetter de reis naar Inditf aanvaardt, aan het station D. P. Aldaar word hij opgewacht door een deputatie van de weerbaarheid en van de vereeniging N.-I. oud- strgders «Je maintiendrai", doch overigens weinig publiek. Terwjjl mevrouw Lamers aau mevrouw Vetter een bouquet aanbood, richtte de heer Schoonenbeok, president van >Je maintiendrai", het woord tot den generaal om hem een afscheidsgroet te bieden. Hjj wenschte hem een voorspoedige reis en behouden aankomst, en uitte de hoop, dat bij er in mocht slagen het vervloekte nest van Atjeh ten onder to brengen. Ook kapt.-commandant Bos der weerbaarheid richtte een woord van afscheid tot den generaal, die beiden bedankten voor de betoonde belangstelling. Eenige hoera's volgden. Nadat de generaal zich nog eenigen tjjd met hun beiden en kapt. Lamers onderhonden had, zette de trein onder een lnid hoera de reis voort. Hoofdplaat, 22 Sept. De dgkraad van do calamiteuse Hoofdplaat- en Tbomaespoldcrs beeft aan de weduwe van den heer A. Kujjper, in leven waterbouwkundige der polders, een joarljjksch pensioen van f 200 toegekend. Dit besluit is reeds goedgekeurd door Gedep. Staten, lliddelburg, 21 Sept. H. K. H. de Prinses von Wied met kinderen en gevolg, die gernimen tjjd op Domburg vertoefd hebben, arriveerden hier hedennamiddag, om per sneltrein van 5.44 n. naar Den Haag en vervolgens naar Scheveningen te vertrekken. In de wachtkamer en op het perron bevonden zich tal van antoriteiten, velen met hnnne dames, om H. K. H. uitgeleide te doen, o. m. de Commissaris der Koningin Jhr. De Brauw en Graaf Van Lijnden, met hunne echtgenooten, met wie de Vorstin zich eenige oogenblikken vóór het afscheid nemen, op de baar eigen minzame wijze onderhield. Voorzien van een aantal bouqnetten, haar door verschillende dames aangeboden, namen de vorste lijke personen, H. K. H. de Prinses met 2 dochtertjes, (de jonge Prins die zijne moeder uitgeleide deed, keerde later weder naar Domburg terug) vervolgens plaats iu het voor baar gereed staande salonrijtuig en vertrokken na hartelijk afscheid genomen te hebben van de haar omringenden, die de Vorstin tot onder het wegrijden toewuifden. De stations-chef ontving van de Prinses een fraaie dasspeld, hoefijzer-vormig, met edelgesteenten bezet, ten geschenke. Te Domburg vertoeven thans nog een drietal zoons der Vorstin, die met dr. Mezger haar den 30en dezer maand zullen volgen. Te Middelburg is in den ouderdom van 79 jaren overleden de heer W. P. van Visvliet, oud rijksbetaalmeester aldaar. CiOCS, 20 Sept. In de hedenavond gehouden raadszitting waren met kennisgeving afwezig de heeren Ochtman en Kakebeeke. Volgens mede- deeling telt de H. B. S. 92 leerlingen, waarvan 48 uit Goes; de Burger-Avondschool 59 leerlingen en de meisjesschool 54 leerlingen, waarvan 41 uit deze gemeente. Het kohier van 'tschoolgeld op de H. B. S. is f 4337, dat op de meisjesschool f 2370. Voor rekening der gemeente worden twee arme krank zinnigen te Coudewater (gemeente Rosmalen) ver pleegd. De onderwijzer F. Maijs heeft eervol ontslag De gemeenterekening over 1894 wordt vastgesteld in ontvangst f 112286 92, in uitgaaf f 109175.92, goed slot ƒ3111,50. Idem van het gasthuis f 12049.93 en f 11057.37, goed slot f 992.56. Idem van het burgerlijk armbstuur f 45998 en f 39411, goed slot f 6587. De begrooting van het algemeen burgerljjk armbestuur voor 1896 bedraagt in ontv. en uitg. f 53902. De heer A. Kolkman wordt voor één jaar ge continueerd in zijne betrekking van leeraar in het DuitBch aan de H. B. S. In de vaste raadscommissiën worden benoemd: in de financieele commissie tot lid en voorzitter J. J. Ochtman; in de commissie voor strafverorde ningen A. E. Jansenin de commissie voor den hoofdelgken omslag S. van der Peijl en W. Temper man in de gascommissie J. J. Ochtman en B. Quist; tot hoofdcommissaris der werkliedon-vereeniging S. van der,Peijl; tot classificatie van schoolkinderen J. F. van der Leeuw; voor de Blaaubeenbeurs S. J. J. de Jonge Mulock Houwer. Al deze be noemingen waren noodig geworden door de niet- herkiezing van aftredende raadsleden. Het belangrijkste punt van behandeling was de der gemeenteschuld, welke op 1 Januari 1896 nog f 81000 zal bedragen en die grootendeels was aangegaan tot overneming der gasfabriek. De bankiers A. Oppenbeim te 's Gravenbago en de Kan ter en Hordijk te Goes, zullen eene leening groot f 85000 plaatsen tegen 3 pCt. rente, ter af lossing van de bestaande 4 pCt. schuld. De koers van uitgifte is 96yie pCt. De aflossing zal plaats hebben iu 24 jaar, beginnen 1 Januari 1897, en wel de eerste zeventien jaar jaarlijks 2000 guldeD, de volgende zes jaar f 8000 (omdat dan de jaar- lijksche aflossing van f 6000 in het rentelooze voor schot der provincie is afgeloopen) en het laatste jaar 3000. De inkomsten en eigendommen der gemeente zullen dienen tot waarborg van kapitaal en rente. Daar de gasfabriek by deze conversie ruim 2453 per jaar zou profiteered, stellen Burgem. en Weth. voor, dat per jaar ƒ2000 door de gemeente minder aan straatverlichting zal worden betaald, waardoor het jaarlijksch voordeel der gasfabriek toch nog f 453 bedraagt. Al deze voorstellen worden bjj acclamatie aan genomen. 21 Sept. Met het oog op de groote drukte door het vervoer van suikerpeen worden op de Zoeuwsche lyn zoogenaamde pee-treinen ingelegd. Dagelijks doen zij de verschillende stations aan met uitzondering van den Zondag. Wfssenkerke, 21 Sept. Heden zonk door het stooten op den verbindingsdam van den Vliete- polder, het schip van schipper Boele, geladen met steen voor genoemden polderde opvarenden kwamen behouden aan wal, het schip is niet geassureerd. Oostcrlaud. Dezer dagen is aan den heer M. L. Brouwer door het gemeentebestuur eervol ontslag verleend als brandmeester bij de brandweer alhier, onder dankbetuiging voor de diensten door hem in deze betrekking aan de gemeente bewezen. Ofschoon wy van den heer Brouwer, die 21 jaar brandmeester was, niet langer dienst als zoodanig mogen vergen, zien wg met leedwezen, dat hij deze betrekking heeft nedergelegd. Bg onderscheidene gelegenheden toch bleek het, dat de beer Brouwer voor zjjne taak volkomen berekend was, en was bet alleszins merkwaardig te zien, met hoeveel kalmte en kloek beleid hy de werkzaamheden van de brandweer wist te leiden. Byzonder kwam zjjn bedaard overleg aan het licht, toen, nu eenige jaren geleden, een brand ontstond, waarby zjjne schuur ernstig bedreigd werd. Ongetwjjfeld verdient de heer Brouwer den dank van alle ingezetenen dezer gemeente, voor hetgeen hy alB brandmeester voor Oosterland deed en gaarne brengen wy bom daarvoor openlijk hnlde. Zierikzee, 21 Sept. In den afgeloopen nacht heeft een brutale diefstal met overklimmiog plaats gehad in do woning van mej. de wed. Z., in de Poststraat alhier. De daders hebben zich toegang tot do woning verschaft door een nabijgelegen pad en zjjn voorts door inklimming, door een raampje in het privaat en vervolgens in de keuken gekomen. Aldaar hebben zij licht ontstoken en vervolgens in de beneden-voorkamers alles opengebroken en door snuffeld, en daarnit ontvreemd eenige zilveren voorwerpen, een stuk flanel enz. Vóór te ver trekken hebben zij uit eene kast een glaasje en een flesch cognac genomen, en na zich daaraan te goed te hebben gedaan, het glaasje in de keuken bezorgd. De bewoonsteis, die boven sliepen, ontdekten eerst des morgens wat er gedaan was. Tot nog too is men er niet in geslaagd, de daders op te sporen. Bij Kon. besluit zjjn benoemdtot lid van bet bestuur der waterkeering van het cal. waterschap Scherpenisse, de heer C, D. Bolier; tot lid van het cal. waterschap Bruinisse, de heer J. van Vessem tot lid van het bestuur van den cal. Vlietepolder, de heer A. A. van der Maasen tot lid van bet bestuur der waterkeering van het cal. waterschap Ellewoudsdijk en den cal. polder Borssele, de heer G. Minderhoud Pz^ Bij Kon. beslnit is o.a. benoemd tot surnumerair der posterijen en telegraphie de heer J. J. Blankert te Groedo. De beer P. van Stapele van Tholen beeft met goed gevolg examen afgelegd als 2e luitenant by de Infanterie hier te lande. Benoemd tot lijnwachter by de Nederl. Zuid- Afrikaanscbe spoorweg-maatschappij, de heer J. Vriens te Tholen. Zierikzee, 22 Sept. Heden had aan «de Val", het gewone schiettorrein van de d.d. schutterjj, tot sluiting der oefeningen, een huishoudelijkcn wedstrjjd plaats, die door prachtig weder werd begunstigd. De wedstrijd, die te ongeveer 11 uur een aanvang nam en des namiddags te 4'/a uur eindigde, werd door tal van belangstellénden bijgewoond. Er was zeer veel animo tot schieten en vele punten werden behaald. Op het terrein waren aanwezig en namen ook aan den wedstrijd deel de heeren kommandant en officieren. Er werd geschoten op 150 Meter. De uitslag is a)s volgt: Personeele baan. Ie pr., sergeant J. H. Appel; 2o pr., sergeant J. Wiltson; 3e pr., sergeant A. Adriaaose; 4e pr., sergeant M. Th. Jacobi; 5e pr., schutter P. Ver- bost; 6e pr., 2e luitenant P. F. van der Vliet; 7e pr., adjudant-onderofficier S. Klimmerboom 8e pr., sergeant H. van Krieken; 9e pr., schutter J. P. Vermeulen; 10e pr., 2e luitenant D. J. Wolfson; 11e pr., korporaal L. J. Guinée, 12e pr., korporaal J. C. Hendrikse; 13e pr., schutter G. Anker Cz.; 14e pr., fourier L. J. Leen we 15e pr., schutter K. Holm; 16e pr., schutter J. H. Ochtman; 17e pr., korporaal P. Jongmans. Het eere-metaal werd behaald door den sergeant Jacobi voornoemd, en een consolatie-prijs door den korporaal S. J. Guinée. Vrije baan. (3 schoten). Ie pr., sergeant A. Adriaanse; 2e pr., sergeant J. H. Appel; 3e pr., sergeant M. Tb. Jacobi, 4e pr., schutter J. P. Vermeulen; 5e pr., korporaal P. Jongmans; 6e pr., schutter P. Verbost; 7e pr., sergeant H. van Krieken. Vrije baan. (5 schoten). Ie pr., 2e luitenant P. F. van der Vliet; 2e pr., sergeant H. van Krieken; 3e pr., sergeant A. Adriaanse; 4e pr., schutter J. P. Vermeulen; 5e pr., sergeant J. H. Appel; 6e pr., kommandant mr. J. C. van der Lek de Clercq; 7e pr., sergeant J. Wiltson. Door bovengenoemde officieren werd op deze baan afstand gedaan van de door hen behaalde prijzen. Daardoor kwamen in aanmerking voor een prijs, schutter P. J. Verbost en den adjudant-onderofficier S. Klimmerboom. De prijzen werden door den kommandant, na een hartelijke toespraak, aan de overwinnaars uit gereikt. Men vereenigde zich 's avonds in de Concertzaal, waar men nog een gezelligen tjjd bjjeen bleef en nog menig hartelijk woord werd gesproken, zoowel met bet oog op den aangenaam doorgebrachten dag, als in het belang van de schutterij. Met 1 October a s. wordt de benoemde officier- machinist der 2e kl. W. de Waardt, behoorende tot de rol van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord en gedetacheerd aan boord van Hr. Ms. in6tractieschip »Gier", op non-activiteit gesteld. De Minister van Financiën herinnert bg deze belanghebbenden aan de bepalingen, waarbij bun de verplichting is opgelegd zich vóór of op 15 Nov. tot bet Departement van Financiën te wenden ter verkrijging van de huwelyksgelden uit het fonds der vrouwe Clara Jansd. van Sparwoude. De nitkeering van die gelden geschiedt alleen »ten behoeve van die «personen, wier huwelijk niet langer dan driejaren vóór de aanmelding heeft plaats gehad en welke te dier zake nog geene nitkeering hebben genoten". Door deD kolonel van het «Leger dee Heils" in Nederland is tot directeur van de Landkolonie te Barneveld benoemd de heer Mansing, chef der Stadscolonio te Arnhem. Hoogstwaarscbjjnljjk zullen reeds in dezen winter ontslagen verpleegden uit bedelaarsgesticbten en gevangenen van de Land- kolonie partjj kunnen trekken. Majoor Palstra en eebtgenoote zyn van uit Nederland door generaal Booth overgeplaatst naar België, om aldaar het bevel te voeren over het Belgische «Leger des Heils". Ook de tweede directeur van den •Parti culieren veiligbeidsbond" to Amsterdam heeft zich verwijderd. 25 in dienst genomen bewakers wachten te vergepfe op hun loon. Zij hadden nog een ƒ200 te wachten. De tremeenteraad van Edam besloot met 6 tegen 5 st-mmen op de begrooting ƒ200 uit te trekken vn.ir den aankoop van een rjjwiel ten dienste der gemeente-politie. Do Nederlandsche brood-, koek- en banket- bakkerebond heeft aan de Koningin-Regentes een adres venonden, waarin H. M. eerbiedig verzocht wordt »boogstderzelver regeering daarheen te willen leidon, dat by wettelijke regeling, hoe deze ook naar het oordeel van Uwer Majesteit's regeering in te richten, den bakkersgezel do vrije beschikking over den Zondag worde verstrekt en alzoo «Zondagsrust" ook voor hem niet langer een ydel woord zy". l^andbouw en Veeteelt. Hruinis*e, 23 Sept. In deze gemeente doen zich enkele gevallen van vlekziekte onder de varkens voor. Hoord-Revcland. Aan alle havens in ons eiland is men druk bezig met het leveren van beetwortelen. Over bet algemeen hebben contrac tanten geen reden van klagen wat de opbrengst betreft, sommigen delven tot 16000 Kgr. per gemet en zeer zeker zullen weinigen gevonden worden (zooals 't vorig jaar), toen er velen van besten grond nog niet meer dan 7 a 8000 Kgr. konden winnen. Alles wordt belaas zoo dikwjjls aan slecht zaad toegeschrevenlaten contractanten nu toch ook eens bedenken dat, wanneer de natuur meëwerkt, men nog zoo spoedig geen reden van klagen kan hebben. Biervliet 21 Sept. In ons nommer van Dinsdag j.l. komt een advertentie voor, waarin een hofstede alhier ter pachting aangeboden wordt, om direct aan het gebruik te komen. Landbouwers, die mot tact op lichte kleigronden bet landbouwbedrgf weten uit te oefenen, zouden naar onze meening, zonder te veel risico, die hof stede bunnen aanpakken, mits men een dragelijke pachtsom, b.v. 30 per bunder, weet te bedingen. Of de vraagprijs booger is, bleef mij onbekend. De gewezen pachter betaalde f 40. Voorzeker is het een zeldzaamheid, om dezen tijd van het jaar een hoeve zonder pachter te zien. Toch is de ligging, om en bij de hoeve en on- middellyk langs den steenweg, bepaald gunstig, maar verschillende oorzaken, en meest de moeielyk- heid van halverwege het paebtjaar het bedrgf aan te vangen, werkten daartoe mede. Wg vernemen daareven, dat vandaag de hoeve verpacht zou zijn. k 15 II *4*1 KI 11 f8. Beroepen te Wemeldinge ds. F. J. Los, pred. te Bruchem en Kerkwijk (Gelderland). Ds. J. D. van der Velden te Middelburg heeft voor het beroep naar de Geref. Gem. te Nykerk op de Veluwe bedankt. Bedankt voor het beroep naar de Horv. Gem. te Kolynsplaat door ds. M. J. Sanders te Numausdorp. O Hl P 15 R W IJ s. Bg Kon. besluit i9 benoemd tot leeraar aan de rijks-hoogere burgerschool te 's Hertogenbosch de beer F. Allan, thans leeraar aan de hoogere burger school te Goes. CORRESPONDENTIE De advertentie uit Brouwershaven betreffende te-koop-aanbieding werkpaard, kan niet geplaatst worden, aangezien de naam van den eigenaar ontbreekt. Het gezondene uit St.-M., geteekend «Veritas", zal in een volgend No. worden opgenomen. 349ste Staats-Loterij. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Trekking der 5e klasse van 20 Sept. 1895. Prijzen van 70. 8261 10027 10142 12827 Nieten. 4599 5336 1"045 10052 10056 10071 53-24 9561 10049 10054 10059 10116 DIENST Zierikzee—Rotterdam en TUSSCHENGELEGEN PLAATSEN. Sept. Amslcrd. t||d. Van ZIERIKZEE: Dinsd. 24 'smorg. 6,30 u. Dond. 26 7,30» Zaterd. 28 6,30 Van ROTTERDAM: Woensd.25 'smrg. 10,30 u. Vrydag 27 10,30 Maand. 30 30,30 Passagiersvracht ZierikzeeDordtRotterdam Enkele reisRetour 3 maanden geldig lste Klasse 1,25. 2, 2de Klasse - -,50. - -,75. De Directeur, P. H. YA1GISTEL. Zoo de Heere wil hoopt JOHs. MALIPAAR D den 27sten dezer zyn 341*1 en Geboortedag te herdenken. Haamstede, 24 September 1895. Zyn dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Ondertrouwd IMAN J. VAN DER HAVE en KUNDRINA A. VISSER. Oosterland, ,a e ,oa- a 19 September 1895. Slieduecht, Receptie te Sliedrecht 29 September a.s van 2—4 uur. Volstrekt eenige kennisgeving. Getrouwd P. A. DE BRUIJNE MAUD MATTOCK. Punta-Artnas, 6 Aug. 1895. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Broeder en Behuwdbroeder de WelEdele Heer J. Verveen, oud-onderdirecteur van de Rijkstelegrafie te Amsterdam. Harderwijk, >3 OUTBÜM, 18 Sept6mber 1895' L. VERVEEN Jzn. J. G. VERVEEN—Saraber. A. W. VERVEEN. G. J. F. VERVEEN. Volstrekt eenige kennisgeving. w* Tot onze diepe droefheid overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader TAH DEN lltMER, in den ouderdom van 67 jaar en 10 maanden. Namens de Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, H. VAN DEN HAMER. G. VAN DEN HAMER, geb. den Boer. M. SNEEVLIET. J. SNEEVLIET, geb. van den Hamer. N. VANE. J. VANE, geb. van den Hamer. F. VERBEEK. W. VERBEEK, geb. van den Hamer. De Heer en Mevrouw CAUde Vulder van Noorden betuigen hun hartclUkcil «lank. voor de blyken van deelneming, ontvangen bg bet overlgden van bun Zwager Jhr. Mr. W. H. DE SAVORNIN LOBMAN. Ondergeteekenden betuigen bunnen liar- tclfikcia dank voor de vele blijken van belaugstellingontvangen by de geboorte vau hunnen Zoon. Zierikzee, 23 September 1895. W. WIEBOLS. A. WIEBOLS—Meijer. Aftleeling Zierikzee. VERGADERING op Donderdag 2<; September, ten één uur, in het «Huis vau Nassau". Bespreking van de Landbouw-Winterschool door den heer I. G. J. KAKEBEEKE. De Secretaris, M. C. MULOCK HOUWER.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1895 | | pagina 1