ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Dinsdag 17 September 1895. Directeur-Uitgever J. WAALE, RECLAMES. NIEUWSTIJDINGEN. FLORALIA.^ ZIERIKZEE. Schroefstooiiischip „SCHELDE". ADVERTENTIEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-Amerika, Transvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6666. Advertentiênvan 13 regels 30 Ct». meerdere regels 10 Cts.kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 nre bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de „Administratie Zierihzeesche Nieuwsbode" 15 regels 'T'S Cts. Elke regel meer lö Cts. J". DE OPIA AT1 CZ., Mr. KLEERHNHEB, POSTSTRAAT O 1Q3, Zierikzee. Transvaal. Pretoria, 11 Sept. De Transvaalsche Volks raad heeft besloten den spoorweg van hier naar Pietersburg te verlengen, afgescheiden van de opening der goudvelden op WaterbergenZoutpans- berg. De2e lijn zal de kortste doorvoer weg naar Rhodesië zijn. Indië. De Gouverneur van Atjeh heeft, volgens het Bat. Nieuwsblad, de Regeering in overweging ge geven, geld beschikbaar te stellen voor den aankoop van ploegvee en de verstrekking bij wijze van voorschot aan de Atjehers. Dat is beter dan vernielen en doodslaan. Frankrijk. Parijs begint gebrek aan drinkwater te krijgen, ten gevolge van de groote hitte sedert 3 September. De prefect heeft aan de 80.000 eigenaren van huizen een circulaire gezonden om te waarschuwen tegen verspilling van water; in sommige arrondissementen is het bronwater reeds vervangen door het (ondrink bare) Seine-water en de besproeiingen zijn gestaakt. Een vreeslijk drama is voorgevallen in de menagerie Castanet-Pezon te Lyon. De 24-jarige bediende Eyssette mocht altijd kosteloos in de tent komen en had het denkbeeld opgevat, ten einde een dierentemster te behagen, zich in het middenhok te laten photographeeren, dicht bij den leeuw, 's Morgens kwam hij werkelijk in het hok, terwijl de photograaf zjjn toestel in gereedheid bracht. Tegen het hok waarin hij zat, was nu de leeuw Romulus opgesloten. De onvoorzichtige Eyssette ging den leeuw tergendoor een onverwachte be weging ging de tralie open, die diende tot deur tusschen de twee hokken. Snel als de bliksem sprong Romulus binnen, !;reep Eyssette en vermorzelde hem het hoofd; de eeuw sleurde zijn slachtoffer in een hoek. en eerst toen de temmer Luccas kwam, kon men het dier van het gruwelijk verminkte lijk verwijderen. België. De Belgische regeering beeft, op verzoek van den Koning, aan den Engelschen salpeter-lord North, een der geldschieters van den Congostaat, de duin streek tusschen Ostende en Mariakerke verkocht. De heer North wil daar een groot badhötel met speelzalen laten bouwen en er een volledige bad plaats vestigen. In de Kamer en den Senaat werd voorgesteld, bij den verkoop de voorwaarde te be dingen, dat geen speelbank mocht worden opgericht. Na een heftig debat werd besloten, deze bepaling niet te maken, aangezien dit gelijk stond met ver nietiging van de geheele transactie. Geilt, 14 Sept. De werkstakers, metaal bewerkers zoowel als katoenbewerkers, houden den strijd vol. Zij hebben de tusscbenkomst van den gouverneur en den burgemeester ingeroepen en vergaderen alle dagen. Tal van vakvereenigingen hebben besloten geld toe te staan, en geld inzamelingen worden gedaan in vele werkhuizen, om de werkstakers te ondersteunen. Alles is rustig. Honderd scheepslossers aan de dokken lieten heden voormiddag het werk staan. Zij eischen ver hooging van loon. Men vreest ook voor eene werk staking in eene tweede groote machinefabriek. Nederland. Amsterdam, 13 Sept. Een bloedig drama werd gisternacht tegen 12 uur op de Rozengracht afgespeeld. Een jong meisje, dat met haar moeder en met iemand, die door sommigen haar broeder, door anderen een minnaar werd genoemd, uitrijden was geweest, keerde in dat rijtuig naar huis terug. Op de Rozengracht bij de Prinsengracht werd het rijtuig staande gehouden door een jongen man, die met de jonge vrouw geëngageerd was. Deze man in woede ontstoken, dat zij met een ander dan hij uit toeren was geweest, greep opeens den in het rijtuig zittenden broeder aan, sleurde hem op straat en bracht bem met een dolk onverhoeds op het hoofd en in den rug eenige steken toe. De gewonde werd hevig bloedende een apotheek ingedragen. Daar raakte hij door bloedverlies buiten kennis; na voorloopig verbonden te zijn, werd hij toen per brancard naar het gasthuis gebracht. De aanvaller, die inmiddels de wijk had genomen, werd een half uur later in de Bloemstraat door een agent van politie, door eenige burgers geholpen, aangehouden en naar het politie-burean op de Lauriergracht gebracht. Onderweg kostte het heel wat moeite hem tegen de te hoop geloopen woedende menigte te beschermen. Aan de Haarlemmervaart, even voorbij de gasfabriek, stond Zaterdag ochtend een hond te janken. Eenige voorbijgangers begrepen, dat er iets gebeurd moest zijn. Spoedig eeu onderzoek instel lend, bemerkten zij dan ook het lijk van een man, die blijkbaar bij het hengelen in de vaart was ge raakt. Toen men het lijk op den wal had gebaald, wees de hond den dragers den weg en bleek, dat de drenkeling thuis behoorde in de Wittestraat. 'S Gravenkage, 14 Sept. De tegenwoordige zitting der Staten-Generaal is hedenmiddag te 3 uur in een yereenigde zitting der beide Kamers door den Minister van Binnenlaudsche Zaken, den heer Van Houten, gesloten met de volgende rede: •Mijne heerenl Terwijl de voornaamste onderwerpen van wet geving, welker afdoening de Regeering zich tot taak heeft gesteld, werden voorbereid, zijn in het afge- loopen zittingjaar velerlei wettelijke regelingen tot stand gebracht. De handelsbetrekkingen tusschen Nederland en Portugal werden voorloopig geregeld en een over eenkomst tusschen Nederland en Groot-Brittannië en Ierland om het aanhangig geschil in zake de gevangenneming en voorloopige gevangenhouding van den gezagvoerder der «Costa Rica Packet" aan een scheidsrechterlijke uitspraak te onderwerpen, werd goedgekeurd. De gemeenten Rotterdam, Kralingen en Charlois werden tot één gemeente vereenigd en daarmee verband houdende wijziging in de rechterlijke indeeling gebracht. Voor een noodzakelijke voorziening in de regeling en het bestuur der huishouding van de gemeenten Opsterland en Weststellingwerf werd uw steun verkregen. De bevordering en het ontslag van de officieren der Kon. Ned. Marine-Reserve, alsmede de pension- neering van officieren, onderofficieren en minderen dier Reserve en van hun weduwen en kinderen, werden geregeld. Tot vermeerdering van de weerbaarheid des lands werd belangrijk bjjgedragen door het toestaan van gelden voor den aanbouw van 3 pantserdekschepen en voor een betere bewapening der Zee- en Land macht. Een wijziging en aanvulling der wet betrekkelijk de Nationale Militie, mede strekkende ter uitvoering eener herhalingsoefening voor de Zeemilitie, werden aangenomen. De duur der werking van de wet, houdende voorziening der tjjdeljjke versterking der militie, werd verlengd. Nadere bepalingen werden vastgesteld omtrent het raffineeren van ruwe suiker van hoog gehalte en omtrent heffing van invoerrecht naar de waarde der goederen. De scheepvaartrechten op het Zedrikkanaal werden afgeschaft. Overeenkomsten betreffende den Ned. Z. O. spoor weg, den spoorweg van AlkmaarHoorn en den locaalspoorweg van Schoonhoven naar Gouda werden bekrachtigd. Een wet omtrent de bevoegdheid der besturen van waterschappen, veenschappen en veenpolders tot het maken van verordeningen kwam tot stand en bepalingen omtrent verveningen worden vast gesteld. De wetgeving betreffende de Rijkspostspaarbank werd nader gewjjzigd en aangevuld. Tot beveiliging bjj het verblijven in fabrieken en werkplaatsen werden voorschriften gegeven. Nadat de zegepraal onzer wapenen den val van het vorstenbestuur op Lombok tengevolge had ge had,' werd tot de invoering van ons rechtstreeksch bestuur op dat eiland besloten. Een lang voorbereide wijziging der Indische comptabiliteitswet kwam tot stand. Tot uitbreiding van het spoorwegnet op Java en Sumatra werden gelden toegestaan. De ongunstige toestand der suikermarkt maakte andermaal schorsing van het uitvoerrecht op suiker in Neerl.-Indië noodzakelijk. Tot één der aan uw oordeel onderworpen maat regelen tot bevordering der welvaart in de kolonie Suriname, werd het besluit genomen; de tweede wacht nog op uw goedkeuring. Voor vele andere onderwerpen werd mede door het toestaan der noodige gelden bij de begrootings- wetten uwe medewerking verleend. Ook van uw zijde werd een vruchtbaar initiatief genomen voor verbeteringen in de wetgeving. De Koningin-Weduwe-Regentes heeft mij opge dragen aan U, Mijne heeren, Haren dank te betuigen voor uwen ijver en toewijding aan 's lands jbelang. Door de Koningin-Weduwe-Regentes daartoe gemachtigd, verklaar ik dezo zitting der Staten- Generaal ia naam der Koningin te zijn gesloten". Do eerste openbare vergadering der Tweede Kamer in het nieuwe zittingjaar is bepaald op aan staanden Dinsdagnamiddag te 3 uren. Ook de Eerste Kamer zal hare eerste openbare vergadering in het nieuwe zittingjaar houden aan staanden Dinsdag, dos namiddags te 3 uren. Behoudens nadere wijziging in hun voornemen, is bet vertrek van generaal Vetter en zijne gade uit de residentie bepaald op Vrijdag 20 dezer, des voormiddags. Den 26en daaraanvolgende zullen zij te Marseille aan boord gaan van de »Soembing". Naar men verneemt zullen de generaal en mevrouw Vetter den dag vóór hun vertrek in het hötel den Ouden Doelen aan vrienden en bekenden do gelegen heid geven afscheid van hen te nemen. ScKlfedaill, 14 Sept. Heden morgen is bericht ontvangen, dat te Scheveningen is opgevischt het lijk van den heer C. M., rijks-boekhouder bij de administratie der dir. bel. en ace. alhier. Naar wij vernemen moet gisterenavond in zijne administratie een niet onbelangrijk tekort zijn ontdekt. De proef met bet gasgloeilicht bij en aan bet Stadhuis alhier schijnt te hebben voldaan, aangezien verschillende straten thans van dat licht worden voorzien. Rotterdam, 14 Sept. Straf voor dronkaards Op de Botersloot verwekte vanmorgen niet weinig vroolijkheid een dronken kleermaker, wien eenige sleepersknechts, terwijl bij lag te slapen, het hoofd balfkaal geschoren haddenwaarna zij hem het gelaat blauw schilderden. Daar de man zooveel bekijks haddat het verkeer er door gestremd dreigde te worden, nam de politie hem mede naar het bureau aan de Lange Torenstraat. Goes, 13 Sept. In alle stilte, zonder er iets van naar buiten te doen merken, is door eenige vrienden van wijlen ds. D. P. M. Huet het noodige geld bijeengebracht, ten einde op diens graf eenig aandenken te doen plaatsen. Heden is daaraan de laatste hand gelegd. Het is een nette steen, waarop een opengeslagen bijbel en daarin de woorden: Jezus zeide: Ik ben de opstanding en het leven. Joh. 11 vers 25a". Verder leest men op den steen: »Hier rust ds. D. P. M. Huet, geboren te Amsterdam 7 December 1827, overleden te Goes 9 April 1895, gedurende 17 jaren predikant der Ned. Herv. Gem. alhier. Joh. 5 vers 35. Zjjne vrienden", De heer en mej. D. Park, directeur eu directrice van het gasthuis, hebben tegen 1 Nov. a.s. eervol ontslag aangevraagd en verkregen uit hunne tegenwoordige betrekking. Zondagmiddag vertoonden zich zware rook wolken aan de lucht. Men wist te vertellen dat er een hevige brand woedde te Ovezande. St. Maartensdijk, 15 Sept. Als eene bijzonderheid verdient vermelding, dat door een kip van den negociant J. Braber alhier, in den tjjd van 51 dagen 49 eieren werden gelegd. Trouw elkeu morgen, met uitzondering van 2 maal, kwam het diertje de woonkamer binnen en bezorgde de vrouw des huizes, in een onder de tafel staand mandje, steeds een ei van ruim gewone grootte. OtlWCI'kei'k, IS Sept. Een ongewone doch blijde verrassing was den schoolkinderen alhier heden bereid. Burgemeester Van der Have had het voor recht op dien dag zijn 60en jaardag te beleven. Aan bet voornemen, dat bij ingezetenen eerst bad bestaan om aan dezen dag oen feestelijk karakter te geven, kon door droevige omstandigheden in ZEds. familie geen gevolg gegeven worden. Voor de schoolkinderen evenwel zou die dag niet onop gemerkt voorbijgaan. Elk der circa 180 leerlingen van de lagere- en 50 van de bewaarechool kreeg van den jarige een postspaarbankboekje met eene eerste inschrijving daarop. Het behoeft niet vermeld te worden, dat kinderen en ouders recht dankbaar zijn aan den schenker voor deze milde en zoo uiterst practische gave. Moge het den burgemeester gegeven 2ijn nog vele jaren bjj het leven gespaard te blijven om ook als hoofd dezer gemeente hare belangen te behartigen gelijk tot heden, en zie hg dan bjj velen de goede gevolgen van de pogingen tot het bevorderen eener gezonde spaarzaamheid, als voorwaarde voor eeno betamelijke welvaart. Zierikzee, 16 Sept. Naar wij vernemen, zou voor lid van Gedep. Staten van Zeeland in de vacature-HejjBe zeer in aanmerking komen Jhr. Mr. E. A. O. de Casembroot te Middelburg, zitting hebbende voor het district Tholen. Donderdagavond kwam de beurtschipper vau Noord-Beveland op Zierikzee voor de haven te Coljjasploat, toen door dea feilen wind zjjao schuit met kracht op de steenglooiing werd gezet en lek geslagen. Vele rappe gasten staken de bandon uit de mouwen en met vereende krachten gelukte het het schip in vlot water te krjjgen en in de haven te trekken, waar men hot door pompen tracht boven te houden. PersooDljjke ongelukken, er waren eenige passa giers aan boord, hebben gelukkig niet plaats gehad. Het schip is niet verzekerd. Met ingang van den len October a.s. zijn verplaatst de navolgende commiezen bjj 's rijks belastingen: der le klasse P. Both van VHssingen (stad) naar Hansweertder 2e klasse L. C. AdriaaDsen van Tholen naar VHssingen (stad), L. Manneke van Breskens naar Aardenburg, A. B. de Meulemeester van Aardenburg naar Breskens; der 3e klasse M. van der Plasse van Hansweert naar Tholen, P. T. Leenknegt van Sas van Gent naar Terneuzon, P. A. Pool van Retranchement naar Sjluis; der 4o klasse J. van Geeia van .Terneuzon Daar Winterswijk en J. P. Op 't Hof van Wcssem naar Sas van Gent. Mot 1 October is benoemd tot inspecteur der directe belastingen enz. te Harlingen L. de Vries, thans te Hansweert; i9 bepaald dat de inspectie- Axel voortaan zal beeten inspectie-Terneuzenis benoemd tot inspecteur der belastingen te Bergen op Zoom J. J. G. van Wichoren, thans te Terneuzen, en te Terneuzen J. N. J. Boom, thans te Dragten. Op het erf van do wed. Van L. te Koewacht wareri, een paar dagen geleden, twee banen aan hot vechten; toen de vrouw, een einde aan den twist willende maken, de dieren van elkaar trok, werd zij door een ervan in de band gepikt, waardoor zij een wondje bekwam. De band zette zoo hevig op dat zij Vrijdag de hulp inriep van een genees heer, dio het noodig achtte dnt lichaamsdeel te amputeeren. De bestellers van de posterijen zullen zegt men tegen den winter voorzien worden van een doelmatige overkieeding. De tot dusver gebruikte korte mantel zal dan vervangen worden door een lange gesloten overjas. De vorige week werd id de Tweede Kamer melding gemaakt van de ontvangst van 7 adressen in zake de Kieswet. Onder dezo waren er vijf van vrouweDvereenigingenaandringondjop kiesrecht ook voor vrouwen. Van de boido anderen was een het bekende Goesche adres tot het verkrijgen van een stelsel van evenredige vertegenwoordiginghet ander een adres van de anti-revolutionaire kiesvereeniging «Vreest God eert den Koning" te Wemeldinge, tot ondersteuning van genoemd adres. De Minister van Waterstaat heeft inlichtingen verstrekt op de Vlissingsche adressen, houdende rerzoek, dat de marine-sluis en haven in brnikbaren staat worden gebracht en voor bet verkeer van de scheepvaart opengesteld. De Minister wijst er op, dat de daarvoor noodige werken, het opruimen van den dam, verdiepen van de voorhaven en het veranderen en verlengen van de havendammen een uitgave konden vorderen van circa 4 ton gouds, wat hem in de tegenwoordige omstandigheden niet gerechtvaardigd voorkomt. De scheepvaart-beweging te VHssingen is niet van dien aard, dat er behoefte zou bestaan aan een tweeden toegang tot de binnenhavens en het kanaal door Walcheren, terwijl bij eventueel defect aan de groote sluizen, die binnenhavens en bet kanaal toch altijd toegankelijk zouden zijn voor alle schepen, die bij hoog water door de haven en de sluizen te Veere kunnen varen, waartoe ook de booten van de Maat schappij Zeeland" bohooren. De bewering van de gemeente VHssingen, dat de Staat verplicht zou zijn om do voormalige marine- sluis eu haven weder in bruikbaren staat te brengen en voor de scheepvaart open te stellen, acht de Minister, in overeenstemming met de adviezen van den lands-advocaat, ongegrond. Aan de grensstations Rozendaal en Essehen zjjn in de douanezalen en wachtkamers borden opgehangen, waarop de reizigers in vier talon worden gewaarschuwd: Wacht u voor zakkenrollers". Drie pickpockets" een Pool, een Belg en een Franscbman werden aan genoemde stations dezer dagen betrapt en opgepakt; de eerste met een gestolen waarde van f 25000. Door do maréchau8séo te 's Hertogenbosch is in arrest gesteld zekere Van G., wonende te Vucht, op het Schoonveld, beschuldigd van het plegen van een moordaanslag op zijn buurman B. De toedracht van de zaak is volgens de Prov. Noordbr. en 's-Her- toge-nb. Crt. aldus »Het gezin van G. was dronken thuis gekomen en had onder elkander de hevigste ruzie, waardoor verschillende buren voor do woning stonden te kijken. Eensklaps schrikte vrouw Van G. op, door het breken van eenige ruiten, en riep, dat er geschoten werd, waarop de zoon, een bekende strooper, zijn jachtgeweer nam, er mede naar buiten ging en verschillende malen daarmee op de deur van zijn buurman B. sloeg, met de bedreiging: >kom er uit als ge durft, dan schiot ik je dood". B. is hierop naar buktén gegaan, eveneens met een geweer, doch dat niet geladen was. Na eenige woorden wisseling richtte Van G. zijn geweer op B. en schoot het af, gelukkig zonder bem te treffen. Van G. werd terstond door de gemeente-poïitie van Vucht in voorloopig arrest gesteld en aan de maré- chaussée overgeleverd, die aanstonds een nauwkeurig onderzoek instelde. Naar men vermoedt, i6 hier eeu oude wraak neming mede in het spel". De voerman A. uit Etten kreeg op een bruiloft een stuk vleesch in de keel, met het ongelukkig gevolg, dat hg eenige minuten later overleed. De ongelukkige laat eene weduwe met 7 kinderen achter. Falb voorspelt voor deze week meer regen en toeneming van warmte. Omstreeks 18 September zjjn uitgebreide onweersbuien te wachten. Die dag zal de sterkste kritieke dag van het heele jaar zijn; tevens heeft dau een zonsverduistering plaats (in ons laud onzichtbaar). Slechts bij aanhoudenden Oostenwind is dan droog weer te wachten. Aard bevingen in bergstreken kunnen verwacht worden. In tegenwoordigheid van een klein aantal belang stellenden (waaronder twee leden van het Dagel. Bestuur dezer gemeente) werd 1.1. Zaterdag namiddag ten 1 ure de Tentoonstelling van bloemen en planten, uitgeschreven door bovengenoemde Verceniging, geopend. De voorzitter, de heer P. v. d. Have, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Hg wees op het nut vau Floralia, dat zjj sticht door bevordering der bloemkweekerij; immers dezo dringt tot oplettendheid en zindelijkheid en wekt daarenboven lust voor het schoone. Zoodoende wordt ook in dat opzicht door de bloemen de vrede in het huisgezin bewaard. Hij prees den jjver en de moeite, die vele inzenders zich hadden getroost en waarvan zij thans de schoone vruchten zagen, torwjjl andoren bjj den geringslen tegenspoed met de planten den moed opgaven. Na de Verceniging in de medewerking van allen te KebKen aanbevolen, werd do~Ten toonstelling Door ongeveer 100 on- en minvermogenden waren 450 planten ter mededinging ingezonden, terwijl 16 leden mede hunne planteu hadden tentoongesteld. De Tentoonstelling muntte uit door keurige planteu en versieringen en vele onzer stadgenooten hebben ook door hot afstaan hunner planten lot opluistering getoond, dat zg de zaak wilden onder steunen. Maar niet alleen hierdoor, ook door het schenken van zeer doelmatige prjjzen was de belang stelling zichtbaar. Het geheel leverde een prachtig gezicht, waartoe ook veel medewerkte de plaats waar deze Tentoon stelling wordt gehouden, n.l. de tuin van de Sociëteit »Ons Genoegen". Zondag werd de Tentoonstelling druk bezocht. Des namiddags ten 5 ure werden de prijzen uitgereikt. Vóór men daartoe overging, nam de voorzitter het woord. Hij constateerde met genoegen dat deze tweede Tentoonstelling boven verwachting was geslaagd. Hij bracht nogmaals lof aan die kweekers van stekken, die zich niet hadden laten weerhouden door aanvankelijke teleurstelling en wier ijver nu beloond was, getuige de ingezonden planten. Voorts gaf hij eenige practische wenken omtrent het kweeken vau planten, wees op het nut dezer Vereeniging ook ten opzichte onzer openbare wandelingen, daar zg liefde voor het schoone opwekt en beval deze Vereeniging nogmaals in de medewerking van allen aan. Hierna werd overgegaan tot de uitreiking der prijzen volgens onderstaande lijst. Deze waren allen zeer ten genoege der winners. Na de prijs-uitdeeling bracht de heer 0. J. Bethe hulde aan het Bestuur dezer Vereeniging, voor de vele moeite die het zich had getroost, om dezo Tentoonstelling te doen slagen en sprak den wensch uit, dat de Vereeniging steeds in bloei mocht toenemen. Met een kort woord sloot daarop de voorzitter deze Tentoonstelling, die, naar wij hopen, de lust tot het kweeken en beschermen van plauten in deze gemeente zal doen toenemen. Aan elk der prjjswinners werd uitgereikt een bewijs van toegang, tot het des avonds te geven Concert, waartoe het Bestuur van «Floralia" in staat was gesteld door de Sociëteit »Ods Genoegen". Dit Concert, begunstigd door prachtig wéér, was zeer druk bezocht eu het Harmoniegezelschap •Kunst en Eer" handhaafde opnieuw zijn gevestigden roem. BEKRONINGSLIJST: MetaalbegoniaIe pr. Mej. J. de Crane; 2e pr. de heer C. J. Bethe. Arolia, le pr. do heer M. de Bil2e pr. de keer C. J. Bethe. Pleris Semdatale pr. de heer J. v. d. Houten 2e pr. mej. J. de Crane. Serieprijs, le pr. mej. J. de Crane; 2o pr. de heer C. J. Bethe. Zonale, le pr. A. van Beveron; nog een le pr. J. C. Cannoo; 2e pr. D. Versteeg; 3e pr. J. Dekker. Bladbegonia, le pr. vrouw Brandenburg—Jansen; 2e pr. M. Elscot; 3e pr. L. v. d. Graaf; 4e pr. J. Mallander5e pr. J. Corbeel6e pr. J. do Bruijne. Bonte Geranium, le pr. M. Elscot; 2e pr. J. C. Caonoo; 3e pr. W. Blok. Coleus, le pr. J. M. v. d. Vaate; 2e pr. D. Versteeg; 3e pr. J. C. Cannoo; 4e pr. M. Elscot; 5e pr. A. v. Dam me. Maandroos, le pr. Wed. Bal; 2e prijs J. C. Cannoo. Fuchsia, le pr. J. C. Cannoo; 2epr. M. Verhulst; 3e pr. A. Aleman; 4e pr. L. v. d. Graaf. Fradescansia, le pr. M. Elscot2e pr. J. C. Cannoo. Begonia semp. Jl., le pr. P. J. Verhage; 2e pr. J. Wetting; 3e pr. A. Paterik; 4e pr. A. v. d. Have; 5e pr. D. Versteeg; 6e pr. K.Ludikhuizen 7e pr. J. C. Cannoo; 8e pr. C. v. d. Werf. Serieprijsle pr. J. C. Cannoo2e pr. D. de Vos. Prijs voor de mooiste inzending ter opluisteringJ. Antheunisse, tuinier. DE SCHOUWBURG. Vrgdagavond werd door de Nederl. Tooneelver eeniging, onder directie van den heer Chrispgn, alhier opgevoerd •Ongeloovige Thomas", yoorafgegaan door •On feilbaar", beide blijspelen. Het eerste gaf ons te zien een handige dokter en een gewaande zieke, beide meesterlijk voorgesteld door den heer en mevrouw Ternooy Apèl. Ongeloovige Thomas" is een zeer vermakelijke klucht; er is dan ook gul en hartelijk gelachen. De hh. Van Westerhoven (in de titelrol) v. d. Horst, Ternooy Apèl en Chrispgn, benevens de dames Kley en Ternooy Apel speelden opgewekt, zorgden voor goed samenspel, waardoor de klucht uitstekend tot haar recht kwam. Zaterdagavond werd opgevoerd Hannes", volgens het affiche een drama. Het stuk is 2 wak van samen stelling, maar heeft voldaanomdat het gegrepen is uit het Hollandsche leven, waarbij alle personen waar eu natuurlijk zjjn voorgesteld. Er straalt veel fijnheid van karakterstudie in door, doch drama tisch is het geen meesterstukhet is melor dramatisch, doch juist daarom behaalde het zeer zeker overal succes. De heer Chrispgn en mej. Westenberg vervulden de hoofdrollen op meesterlijke wijze, doch werden daarin door de overige ver- tooners op waardige wijze gesteund. Het geheel leverde een aangenamen avond. Heden (Maandag) avond als laatste vooistelling •De kunst om geld te krijgen". Het gezelschap mocht zich steeds in een druk bezoek verheugen, doch zal ook bij het Zierikzee- sche publiek aangename herinneringen achterlaten. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. De op 16 dezer, ten overstaan van den Notaris geveilde goederen, zijn verkocht als volgt: Gemeente Zierikzee. le en 2e perc. Twee huizen, hoek Pieterselie- e Nieuwstraat, in massa, voorf 3e perc. Ongeveer 220 Centiaren Tuin, hoek Pieterselie- en Manhuisst aat, voor 4e Pakhuis, Korte Nieuwstraat, voor 5e Huis Pieterseliestraat, C 379, voor 6e Huis aldaar, O 367, voor 7e Huis Gat van Westen, C 368, voor 8e Huis aldaar, C 499, voor 9c Huis Schuttershofstraat, C 437, voor 10a Huis Ravenstraat, C 435, voor 11e Huis Hoofdpoortstraat, C 583, voor 12e Huis aldaar, C 606, voor 13e Huis aldaar, C 623, voor 14e Huis Lange St, Janstraat, C214, voor 15e Huis Lange Groenendaal, D 71, voor 16e Huis Korte Nobelstraat, A 71, voor 17e Huis Schouwsche Botermarkt, B 462, voor 18e Schuur Weststraat, B 498, voor 19e 1 Ilect. 29 Aren 60 c.A. wei- en bouwland in het Eerste Weegje, a f 556 per 41 A. 68 c.A.is voor den hoops Gemeente Duivendijke. 20e 8 Aren 80 c.A. bouwland, aan Floris- weg, voor f 120 den hoop. P. Way n Korte 1800,— 275,— 200,— 350,— 245,— 275,— 315,- 200,— 180,— 770,— 625,— 410,— 431,— 300,— 300,— 325,- 1728,82 21e Huis Nieuwe Haven, Wyk D, No. 208, voor1100,— k It k ft K II n 9>. Beroepen bij de Geref. Gem. te Zierikzee, ds. W. Breukelaar te Halfweg. De beer C. J. H. Verweijs, cand. te Middel burg, heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gom. te Kollumerzwaag (Friesland). Door het Prov. Kerkbestuur van Overijsel is tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk o. a. toegelaten de heer H. Vermaas te OosL- en West-Souburg, candidaat aan de universiteit te Leiden. OMDERUIJ De heer H. J. van Lummel, onderwijzer aan de Christ, school (Palingstraat) te Vlissingen, is in gelijke betrekking benoemd te 's Gravenhage. DIENST Zierikzee-Rotterdan en TÜSSCHENGELEGEN PLAATSEN. Sept. Amsterd. t(|<l. Van ZIERIKZEE: Dinsd. 17 'smorg. 6,u, Dond. 19 6,30 Zaterd. 21 6,30» Van ROTTERDAM: Woensd.18 'smrg. 10,30 u. Vrijdag 20 10,30 Maand. 23 10,45 Passagiersvracht ZierikzeeDordtRotterdam Enkele reisRetour S maanden geldig lste Klasse 1,25, 2, 2de Klasse - -,50, ,75. De Directeur, I». II. TAN B ISTEL. Den 20"cn September aanst. hopen onze geliefde Ouders: FRANS BOLIER en JACOBA GEUZE hunne a5-j*rige Bchtvereenlglng te herdenken. Rotterdam. Olterterp. Hunne dankbare ymuK. Kinderen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1895 | | pagina 1