ZIERIKZEESCHE IVIEUWSBODE. Zaterdag 7 September 1895. EENZAMEN. Eerste Blad. RECLAMES. Cursus Hoefbeslag. Buitengewone Voorstellingen Verschijnt DINSDAGDONDERDAG en ZATERDAG. De prija per 3 maanden ia ƒ1,30, franco per post 1,60. Noord-Amerika, Transvaal, Indië enz. verzending eens per week, 10,per jaar. 52ste JAARGANG. No. 6662. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regelt 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de „Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" Dit nummer bestaat uit twee bladen. 15 regels Cts. Elke regel meer 1£» Cts. J. DE GRAAF Cz., Mr. KLKËBH.iH£B, POSTSTRAAT C 1Q3, Zierikzee. Vrijwillige oefening in den Wapenhandel. De BURGEMEESTER van Zierikzee, Gelet op het schrijven van den Generaal-Majoor, Bevel hebber in de Ille Militaire Afdeeling te Breda, van 5 Sep tember -1895, No. 1; Brengt bij dezen ter openbare kennis, dat jongelieden van den ouderdom van 16 tot 20 jaren, die zich gedurende den aanstaanden winter, tot 1 Maart 1896, vrijwillig in de gemeente willen oefenen in den wapenhandel, uitsluitend voor den dienst der Infanterie, alsmede van hen tot den leeftijd van 24 jaar, die voornemens zijn zich als vrijwilliger voor het reservekader te verbinden, zich vóór don September 1895, (dus binnen dagen), ter Gemeente-Secretarie behooren aan te melden. In het bijzonder worden op de gelegenheid tot het deel nemen aan de hiervoren genoemde oefeningen gewezen de jongelieden, die ingeschreven zijn voor de lichting der Nationale Militie voor 1896. Nadere inlichtingen zijn ter Gemeente-Secretarie te bekomen. :e, den 6 September 1895. Da Burgemeester voornoemd, CH. W. VERMEIJS. Algemeen Overzicht. Nog steeds viert JOuitschland feest ter eere der herdenking van de overwinningen, vóór 25 jaren in Frankrijk behaalden vooral 2 September was een algemeens feestdag, de herinnering aan den dag, waarop keizer Napoleon III gedwongen werd zich met zijne troepen aan den Praisischen koning Wilhelm over te geven. Telken jare wordt de Sédandag plechtig en feesteljjk herdacht, doch dit jaar in het bijzonder: het is de herinnering a *n het feitelijke einde van den oorloghet feit der overwinning van Frankrijk. Te verwonderen is het dan ook niet, dat de Franscbe gezant Berlijn verlaten heeft, ten einde de feestviering, die zijn oorsprong heeft in de herdenking aan de vernedering van zijn vaderland, niet bij te wonen, en eerst na afloop der feestelijkheden weder op zjjn post zal terugkeeren. Te Berlijn werd eene groote parade gehouden en na afloop der wapenschouwing gaf keizer Wilhelm ten paleize een feestmaal, waaraan behalve de generaals en de ministers, ook de koningen van Saksen en van Wurtemberg mede aanzaten. Natuurlijk hield de keizer aan dien feestdisch een toespraak; hg bracht hulde aan de verdiensten van keizer Wilhelm I en allen, die hem bij dezen grooten strijd ter zijde stonden maar daarna richtte hij zich tegen de sociaal democraten, die zich heftig tegen de feestviering ter eere van den Sédandag hadden verzet. Zelfs deed de keizer, voor het geval dat het Duitsche volk niet krachtig genoeg mocht wezen om de socialisten te bestrijden, een beroep op de garde, ten einde den strijd te aanvaarden tegen deze revolutionairen, die zich zelfs niet ontzien, den geheiligden persoon van keizer Wilhelm I te ver guizen. Het spreekt wel van zelf, dat deze heftige rede des keizers in Berlijn algemeen wordt besproken, en men er in zooverre politieke beteekenis aan hecht, dat men er een bewijs in meent te zien, dat men eerlang weer de indiening van een socia listenwet bij den Rijksdag kan verwachten. Toch zou bet moeten bevreemden, wanneer die heftige rede des keizers als eene aankondiging van de indiening eener nieuwe anarchisten wet moest worden beschouwd, want zonder twijfel zou ook een der gelijke wet nu weder door den Rjjksdag worden verworpen; dan zou eene ontbinding van den Rijksdag noodzakelijk zijn, en wanneer men tot dien uitersten maatregel overgaan zou, weet de regeering heel goed, dat het zeer de vraag zijn zou of er eene meerderheid zou worden verkregen bereid om tegen de sociaal-democraten en anar chisten op te treden. Veel meer beschouwen wij deze rede des keizers als eene uiting van zijne persoonlijke meening, want natuurlijk heeft het verzet der sociaal-democraten tegen de viering van den Sédandag den keizer zeer ontstemd. Onder de feestvierenden te Berlijn werd de man gemist, die de ziel der beweging in 1870 was. De oude kan selier von Bismarck woonde het feest niet bij. Toch herdacht ook de jonge keizer hem en zond hem een telegram, waarin hij Bismarck dank be tuigde voor zijne groote verdiensten in dezen voor Duitscbland zoo moeilijke tijden bewezen. Bismarck antwoordde eveneens met eene dankbetuiging, waarin hij de verdiensten aan keizer Wilhelm I alleen deed toekomen. Wat zal er dezer dagen bij den ouden staatsman eene reeks van herinneringen opdomen, en hoe zal bij vaak denken aan het verleden en het heden. Veel is er ook voor hem in die 25 jaren veranderd, maar het gebouw, door hem gesticht, het vereenigde Duitschland, staat vaster dan ooit. Het JKngeltcTie Lagerhuis is nog altijd bezig met de begrooting. De Iersche begrooting, de marinebegrooting, zij zijn nu afgedaan en veel bizonders is er niet bij voorgevallen. De belang stelling is zelfs onder de leden zeer gering en van harte hoopt ieder, dat deze week de zitting zal kunDen eindigen en dat men dan tot Februari van het volgend jaar met vacantie kan gaan. Trouwens in dien tijd moet er nog heel wat geregeld worden, wil de parlementaire machine dan regelmatig kunnen werken. Zoo zal de liberale partij het in dien tijd ééns moeten worden over de keuze van een leider. Natuurlijk is Sir William Harcourt. voor zoover het Gladstone's aanhangers betreft, de aangewezen man, om in het Lagerhuis als woordvoerder van de oppositie op te treden, maar het is nog volstrekt niet uitgemaakt of ook de radicale minderheid, welke eveneens tot de oppositie behoort, zich daarmee zal kunnen vereenigen. Door de leiders der beide fraction word eene bijeenkomst gehouden, welke echter tot geene beslissing leidde. Lord Salisbury, de tegenwoordige minister-president, is jegens den Sultan niet veel toeschietelijker dan zijn voorganger. Zelfs heeft de Porte zich over het krasse optreden van Engeland bij Rusland en Frankrgk beklaagd, evenwel natuurlijk zonder het minst gunstige gevolg. Integendeel, dat trachten om de verbonden mogendheden tegen elkander in 't harnas te jagen, heeft Engeland zeer verbitterd en in een onderhoud, dat de Turksche gezant te Londen met den En- gelschen premier heeft gehad, heeft deze laatste uitdrukkelijk verklaard, dat de Engelsche regeering haar eisch tot het aanstellen eener controle commissie, bestaande uit vertegenwoordigers <|er Europeesche staten, blijft handhaven, en moet hij bij dat verklaren zelfs een zeer krassen toon bebben aangeslagen. Wanneer de gezant deze mededeelingen nu weder aan den Sultan heeft overgebracht, is het te hopen, dat de Porte eindelijk er van over tuigd wordt, dat zij ten slotte genoodzaakt zal zijn, de geëischte hervormingen in Armenië in te voeren. Het geschil tusschen Servië en Oostenrijk over het verbod om varkens in te voeren, is nog niet geëindigd. Beide landen wisselen nota's en vinden eikaars antwoorden daarop onvoldoende, maar tot eene afbreking der handelsbetrekkingen is het tot dusver niet gekomen. Overigens is het op het Balkan-Schiereiland rustig. Czaar Nicolaas heeft aan den vorst van Montenegro een rijken voorraad geweren, patronen enz. gezonden, maar dit heeft bij niemand kwade vermoedens gewekt en wordt beschouwd als een bewijs, dat ook de jonge Czaar belang blijft stollen in hetgeen op het Balkan- Schiereiland gebeurt. In Bulgarije en Macedonië is alles rnstig. Vorst Ferdinand wordt nu met vrouw en zoon dezer dagen te Sofia teruggewacht. Van eene opsporing der moordenaars van Stamboeloff evenmin als van de verzoening met Rusland hoort men iets. Wat de bniten-Europeescbe aangelegenheden aangaat, blijft Frankrijk nog altijd op Madagaskar en Spanje op Caba aan 't oorlogroeren. Regeeriogen van beide landen beweren, dat hunne troepen overwinnende zijn, maar vooral wat de Spanjaarden op Cnba betreft, wordt dit in twijfel getrokken, ja er zou zelfs in Spanje door den loop der zaken op Cuba een ministeriëele crisis dreigen. Japan schijnt nn weer niet tevreden met zijne vredesvoorwaarden en eischt als loon voor de ontruiming van Liao-Tong met Port-Arthur nog eene aanzienlijke som van China. Misschien is de tegenstand, die Japan op Formosa ondervindt, daaraan niet vreemd; vele vorderingen maken zij j daar niet, en het zal waarschijnlijk nog lang duren, voordat de weerspannige Zwarte Vlaggen tot onderwerping zjjn gedwongen. NIEUWSTIJDINGEN. Indië. IJit Malang op het eiland Java komt het bericht van een treurigen moord. Terwijl de administrateur van de koffie-onderneming Polaman afwezig was, maakte zijn vrouw veel bitse aanmerkingen op de bediening en wierp ten laatste een mannelijken bediende, >den spon", een glas water naar het hoofd. Deze, daarover woedend geworden, greep een mes van de tafel en bracht mevrouw daarmee een paar verwondingen in het gezicht toe, waardoor zij op den grond viel. De razende wierp zich toen op haar en sloeg, vermoedelijk geholpen door een anderen be diende, haar een »oedet" tweemaal om den bals, welke hjj daarna met geweld toedraaide, zoodat zijn meesteres geworgd werd. Het lyk werd daarop geheel gereinigd en te bed gelegd. Het droevig geval heeft groote ontsteltenis veroorzaakt en de dader heeft, na een scherp verhoor voor den regent, alles bekend. Amerika. De echtgenoot van Adeline Patti, Signor Nicolini, verklaart in de Chicago Indicatordat het kleed, hetwelk de beroemde zangeres droeg, toen zij de laatste maal te Chicago in >La Traviata" optrad, tweehonderdduizend pond sterling, of 2.400.000 gulden beeft gekost. Op bet kleed bevonden zich 37000 edelgesteenten, waarvan er geen minder dan zes karaat woog. Te New-York hebben de mannen der orde de overwinning behaald's Zondags worden geen geestrijke dranken verkocht. De liefhebbers van whiskey moeten naar Brooklyn, waar weliswaar dezelfde bepaling bestaat, maar waar de burgemeester 't niet zoo nauw neemt. Een machinist heeft een ballon uitgevonden en aan Cubaneezen verkocht, waarmee dynamiot- bommen geworpen kunnen worden. Men wil zoo de Spaansche troepen vernietigen. T u r k ij e< koiiN(nilÜno|>el, 4 Sept. Een depêche van Rustem pasja aan den Turkschen Minister van Buitenlandsche Zaken geeft verslag van het onder houd dat met Salisbury heeft plaats gehad. Daarin deelde de gezant mede, dat hij aan Salisbury heeft verklaard, dat de Turksche regeering volkomen eensgezind is met de mogendheden, die het verdrag van Berlijn hebben geteekend, wat betreft de uit voering van art. 61 van genoemd ttactaatmaai' dat zij niet de controle eener internationale com missie kan toestaan. Hierop had Salisbuiy geant woord, dat, indien de Turksche regeering bij hare weigering blijft, Engeland een beroep zal doen op de mogendheden tot het samenroepen van een congres, en dat dan artikel 61, met de internationale com missie, zal worden uitgevoerd. >Indien gij blijft weerstaan", had Salisbury gezegd, >zal dit een teeken zijn dat Turkije zich onttrekt". Oostenrijk. In het dorp Hetzendorf speelden eenige kinderen ophangen". De vader kwam er bij, en in plaats den kleinen dit gevaarlijk spel te verbieden, zeide de reeds bejaarde man: Gij kent dat spelletje niet: zie eens bier, dan zal ik u toonen, hoe men dat doet I" Daarbij klom de man op een bank en legde zich een strik om don hals. Op eens schoot de bank onderuit, en de oude man hing in de lucht. Hij ware gestikt, zoo niet het hulpgeschreeuw der kinderen de echtgenoot» van den onvoorziebtigen man had doen toesnellen. De vrouw sneed het touw door, waardoor de reeds bewustelooze man ter aarde viel en daarbij beide enkels verstuikte. Eerst na langen tgd werden de levensgeesten weder opgewekt, 't Is te hopen, dat bij niet meer wagen zal, kinderen aan hunne opvoeding te helpen. Bij Wels is een locaalspoortrein blijven steken, ten gevolge van de vele rupsen, die zich op de rails hadden neergezet. Het waren de bekende rupsen van het koolwitje, die in zoo grooten getale op den spoorweg en vooral op de door de zon warm ge worden rails kropen, dat de wielen van de locomotief uitslipten van de brijachtige massa der verpletterde dieren en slechts met de grootste moeite voort kon komen. De machine was beneden geheel met een slijmerige massa bedekt. Rusland. Dezer dagen zou de Russische politie een uit gebreid complot ontdekt bebben tegen het leven van Nicolaas II en de keizerlijke familie. F p a n k r ij k. Een I'arjjscke anecdote. De volgende anecdote over den jongen baron Henri Rotbscbild doet tegenwoordig de ronde in Parijs. Vóór eenigen tijd huwde deze rjjke jonge man een jufirouw Weisweiler. De Parijsche samen leving was over dit huweljjk niet weinig verbaasd. Men wist immers, dat de jonge baron sedert vele maanden in het huis van de Weisweilers verkeerde, en dat de jongste der beide even mooie zusters bet hart van Henri Rothschild had bekoord. De vroolijke dartelheid der jongere had de overwinning behaald op den ernst der oudere zuster. Bij gelegenheid van den verjaardag van de oudere juffrouw Weisweiler, liet baron Rothschild gedurende een gemeenschappelijk rytoertje bet rgtuig plotseling stilhouden voor den winkel van een juwelier en verzocht hij den beiden dames ieder voor zich een klein aandenken uit te zoeken. De juwelier legde natuurlgk den dames zjjn duurste voorwerpen voor en de jongere zuster koos een collier ter waarde van 30.000 francs en liet de goedkoopere voor werpen liggen zonder er naar te kijken. De oadsfce daarentegen vond, dat zelfs een collier van 12.000 francs wel wat te kostbaar voor baar was en dat zij gaarne tevreden zou wezen met iets, dat minder daar was. Verrokt door deze bescheidenheid, ver zocht de baron haar een garnituur van hem aan t« nemen, ter waarde van 50,000 francs. Glimlachend j antwoordde de dame: »Als u onze vriendschap inderdaad zoo hoog aanslaat, baron, sta mij dan toe, als herinnering aan den dag van heden een klein souvenir van u aan te nemen en schenk u het overige aan de armen". Dit edel verzoek werd ingewilligd on baron Roth schild was nu niet meer in twijfel, van welk der beide zusters hjj het meest hield. Do weldadige en spaar zame zin der oudere juffrouw Weisweiler had hem geroerd en bjj verzocht den ouders om haar hand. l*arU&, 5 Sopt. Heden namiddag te half vier kwam een persoon de Bank van Rothschild binnen- geloopen, legde daar een ontplofbaar voorwerp neer en trachtte dit aan te steken. Een politie-agont wierp zich op den man, die vluchtte, doch spoedig werd ingehaald. Op de prefectuur verklaarde hij, dat hij anarchist is uit overtuiging, docb weigerde zijn naam te zeggen. Duitschland. De Dnitsche legor-manoeuvre zal dit jaar bij gewoond worden door don Keizer van Oostenrijk en natuurlijk den Keizer van Daitschland. Daaraan zullen deelnemen vier legerkorpsen en twee kavalerie- divisiën, te zameu 3000 officieren, 90,000 soldaten en 19,000 paarden. 't Is vredes-tijd f f Nederland. Amsterdam, 5 Sopt. Hedenmiddag is alhier door de inspecteurs der recherche Kumraer eirN v. d. Puttelaar opgespoord en aangehouden Alfred Bingen, de tweede der wegens bedriegelijken bankbreuk gesignaleerde firmanten van het huis Fratelli Bingen te Genua. Hg is ter beschikking van de justitie gesteld. Het college van wethouders van Amsterdam is thans samengesteld uit één liberaal, één anti revolutionair, één katholiek en één radicaal. In de te Amsterdam gehouden 2e algemeene vergadering van den »Nederl. Bond van Gemeente- Ambtenaren" leidde de heer F. Niemandsverdriet, secretaris en outvanger van Numansdorp, voorheen secretaris en ontvanger van Klaaswaal, de bespreking in over het eervol ontslag, dat hij in laatstgenoemde betrekking ongevraagd heeft verkregen. De inleiding bepaalde zich tot een verslag van het gebeurde. Niemandsverdriet werd in 1887, zonder sollicitatie, benoemd tot secretaris en ontvanger te Klaaswaal, terwijl hij te Numansdorp woonde. Hij bekleedde die betrekkingen tot algemeen genoegen. In 1894 komt eensklaps een voorstel in van een raadslid, nog wel iemand die de winstgevende betrekking van notaris bekleedt, om hem eervol ontslag te geven, daar hij niet in de gemeente woout en de gemeente zijn verteringsproces miste, daarbij den schijn aannemende dat de benoeming tijdelijk zou zijn geschied, terwijl hij weten kon dat Gedeputeerde Staten dit beweren na onderzoek, op een adres van belanghebbenden, onjuist verklaarden. Het voorstel werd aangenomen. De burgemeester paste hierop toe art. 70 Gemeentewet, in de vaste overtuiging, dat op het voorbeeld van Nijeveen in 1881 onder minister Six, dit besluit was in strijd met de wet. Dezer dagen bleek, dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zich geheel schaarden aan de zijde van den burgemeester. De minister achtte evenwel het besluit niet in strijd met de wet en de heer Niemandsverdriet werd na een getrouwe plichts betrachting van 8 jaren afgedankt. Nadat do beer Niemandsverdriet op sobere en bescheiden wijze de geschiedenis van aijn ontslag had toegelicht, nam de voorzitter het woord, zeg gende, dat zeker ieder het eens is, dat de heer Niemandsverdriet een offer is van willekeur en dat bij het vernemen van zijn ontslag er «eu kreet van verontwaardiging is opgegaan in geheel de gemeen telijke ambtenaarswereld. Hij stelt voor, dat de vergadering onomwonden schande spreke over een gemeenteraad, die zich zulke zaken durft onder winden. (Luid applaus). Met algemeene stemmen werd met dit votum instemming betuigd, nadat de voorzitter had ver klaard, beide partijen gehoord te hebben. Nog sprak de beer Kluithoofd, burgemeester van Klaaswaal, een enkel woord ter bevestiging van de feiten door den secretaris te berde gebracht, nopens het hem door den Raad te Klaaswaal gegeven ongevraagd ontslag, feiten, waarvoor wel elke ge meenteraad zich zal schamen ze te herhalen. Hij, als burgemeester, heeft met volle overtuiging partij getrokken voor zijn secretaris, die in het votum dezer vergadering ongetwijfeld een zedelijke genoegdoening zal vinden. Cl! ravenhage, 5 Sept. Thans is bepaald dat bet onderzoek van de kiesrechtregeling Woensdag 11 Sept. des voormiddags 11 uren in de afdeelingeu van de Tweede Kamer zal beginnen. Het is thans zoo goed als zeker, dat H.H. M.M. de Koninginnen a s. Maandag te Amersfoort de revue zullen bij wonen, welke de manoeuvres zal beslniten. Vervólg der Nieuwstijdingen in liet Tweede Blad. CORItESPOftlftEiVriE. Een collega uit Middelburg schrijft ons: >Wil mij het genoegen doen met toezending >van 1 Ex. van het Kohier voor den Hoofdelijken »Omslag in uwe gemeente, hetgeen zeker eveneens »als hier ter stede wel zal zijn verkrjjgbaar gesteld". Wij moeten hierop antwoorden: >Zoo liberaal is bet Gemeentebestuur van Zierikzee nog niet, om het Kohier van den Hoofdolyken Omslag verkrijgbaar te stellen, ofschoon daarop dikwijls is aangedrongen. Waarom in deze het licht geschuwd wordt, begrijpen wij niet, doch wij kunnen alzoo niet aan uw verzoek voldoen". Engelsche Granen- en Vieeschmarkfc. Op de Engelsche granenmarkt was de handel ver leden week traag. De prgzen zijn verder gedaald, vooral voor vreemde tarwe. Vrijdag was echter de stemming vaster op de boogere noteeringen van New-York. Op de markt van geslacht vee bleef de handel vast; een gedeelte bleef onverkocht. tl lllliTlllüniCIITEM. Zierikzee. 5 September. Bij zeer ruim aanbod konden van tarwe en gerst de beste partijtjes ruina vorige prijzen opbrengen; mindere kwaliteiten bljjven zeer moeilijk te plaatsen. Erwten wegens onvoldoende kook en slechte kwaliteit zeer flauw. Puike Tarwe f 5,10 a I 5,95 Goede en mindere f 4.75 a f 5,40 Rogge f 3 40 a f 3,60 Chevaliergerst f 3,50 a I 4,20 Wintergerst f 3,m 1 3.40 Zomergerst f 3,— a f 3,20 Haver 1 1,80 a f 2.25 Groene Erwten f 5,a f 6,75 Bruineboonen f 9,a f 9,50 Weekmarkt te Zierikzee, 5 September 1895. Boterprijzen: De Boter is verkocht voor 55, 621/a, 65 en 67'/, Ct. de 5 Hectogram. Kip-eieren: De Kip-eieren zijn verkocht voor f 0,75, f 0,95 en ƒ1,per 25 stuks. STOOM BOOTHI KUIST MIDDELBURG--ZIERIKZEE. September 1895. Amsterdamsche tijd. Van Middelburg: 's morg. 's midd. Zaterd. 7 7,40 Zondag 8 7,40 Maand. 9 7,40 Dinsdag 10 7,40 Woensd. 11 7,40 Dond. 12 7,40 Vrijdag 13 7,40 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 Van Zierikzee: '8 morg. 's midd. Zaterd. 7 7,50 Zondag 8 7,50 Maand. 9 7,50 Dinsdag 10 7,50 Woensd. 11 7,50 Woensd. 11 11,30 Dond. 12 6,— Vrijdag 13 7,50 3,45 3,45 3,45 3,45 4,45 2,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats ncmon voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. Schipper A. VAN DER HUCHT vertrekt W'oeiftSflag van Zierikzee naar Mid delburg en des Yrliflag-naiuiflflags van Middelburg naar Zierikzee. ADVERTENTIEN. Ondertrouwd: A. LINDHOUT Azn. en P. J. BAAIJ Hd. Oud-Vosmeer, 29 Augustus 1895. Heden overleed te Leeuwarden in den ouderdom van 58 jaren, onze geliefde Vader en Behuwdvader 1*1 eter Val ter, in leven Directeur van bet Postkantoor aldaar. Zierikzee, 3 September 1895. E. H. KRONENBERGValter. Mr. B. W. F. KRONENBERG. Tot onze diepe droefheid overleed heden zacht en kalm, na eene kortstondige ziekte, onze innig geliefde Echtgenoot en Vader, de heer •loliaiiiies llarinus kflole in den ouderdom van 60 jaren. Amsterdam, 3 September 1895. Wed. J. M. KOOLE—Bal en Kinderen. Heden overleed ons jongste Dochtertje Catliarina Cornelia, in den leeftijd van ruim zeven maanden. Bbuinisse, 3 September 1895. F. KIK. M. KIKvan Driel. Algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming, mij betoond bij het overigden van mijn waarden broeder, den WelEdelen Heer A. VAN DER HAVE, betuigt ondergeteekende zijn II ar tel Uk. CIl flank. Ocwerkerk, 7 September 1895. VAN DER HAVE. Ondergeteekende betuigt gaarne zijn liar- tel(|ken flank aan de geheele Familie VAN DER HAVE te Oosterland, voor de groote welwillendheid hem steeds betoond. Hun vader, de overleden Burgemeester, zal voor hem onver getelijk big ven, daar hg hem nooit als superieur, maar veeleer als vaderlijk vriend steeds behandeld heeft. A. LINDHOUT, Gemeente-Veldwachter. De ondergeteekende betuigt zijn flank voor de bewijzen van belangstelling, ontvangen bjj zijn verkiezing tot Hoofdingeland van het Water schap Schouwen. Brouwershaven. J. LOPSE HOCKE. Maatschappij' van Landbouw. Afdeeling Tholen. HOEFSMEDEN en LEERLING-HOEFSMEDEN, die dezen cnrsus in de theorie en in de practgk gratis willen bijwonen, gelieven daarvan bij den ondergeteekende aangifte te doen vóór Zaterdag 14 September a.s. A. J. DE WIT ANDRIESSEN. Aan BELANGHEBBENDEN wordt bericht, dat in de Mcestoof ,,Dc Hoop" te Poortvliet ook dit jaar zoowel Uardgoed als Racine zal bereid worden. Beleefd wordt verzocht aangifte te doen bij den. heer GELDERBLOM aldaar. Directie: Gebroeders A. VAN LIER. Standplaats aan de BALIE te Zierikzee. door de NEDERLANDSCHE TOONEELVEREENIGING Direct.-GérantEi. II. Chrisp()n van Amsterdam. iWaandag 9 September, (8 uur): Tot opening van het Tooneel: Snccesblijspel in 3 bedrijven van SchÖnthan en Kadelburg. GEVOlyGI» OOOH. Studente-Leeven. Oud-Hollandsch Kluchtspel in één bedrijf. Dinsdag1 10 September, (8 uur): Drama in 5 bedrijven ivan Gerhard Hauptmann. Prgzen: f 1,5©, f 1,—, f 0,95, f 0,40. 10 Abonnementskaarten f 12. Plaatsbespreking op de speeldagen, 10 cts, extra per plaats. Aanbesteding Steenkolen. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van bet Water schap SCHOUWEN vraagt vóór of op YVociIS- flag 18 September 1895schriftelijk prijsopgave per H.L. voor de leverantie van Steen kolen voor het Stoomgemaal „Schouwe n", volgens de voorwaarden, die tegen toezending van f 0,10 franco worden ovorgemaakt door den Boek handelaar A. M. E. VAN D1SHOECK te Zierikzee. Inlichtingen worden verstrekt door den Ingenieur. Het Dagelijksch Bestuur van bet Waterschap Schouwen, A. J. F. FOKKER, Voorzitter. D. VAN DER VLIETOntv.-Griffier. De Deurwaarder L. M. VAN KO- GELENBERG te Zierikzee zalop Woensdag li September I8»5, des voormiddags ten 10 ure, op het terrein der Meestoof te Noordwelle, veilen en verkoopen: als: CaCbinflfen, lang 10 Meter van 35 bij 35 c.M., voorts: Ciordlngcn. Pla ten, Planken en zwaar Hout, zeer geschikt voor DaM- en MESTPUTPALEN, Lliod en IJzcr. V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1895 | | pagina 1