ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Donderdag 18 Juli 1895. Directeur-Uitgever J. WAALE, RECLAMES. Onveiligheid Vaarwater. NIEUWSTIJDINGEN. verkiezing van Leden van den Gemeenteraad „STAD ZIERIKZEE" en „ZEELAND". Vlissingen, Middelburg en Rotterdam. AOVERTENTIEN. Rekening en Verantwoording. Café en Logement Verschijnt DINSDAGDONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 51ste JAARGANG. No. 6640. Advertentiënvan 13 regeb 30 Cts. meerdere regels 10 Cta.kannen uiterlijk tot dee Maandags, "Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de „Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode' 15 regels Cts. Elke regel meer IS Cts. J. DB GRAAF Cz., Sir. ULEEBnAHEB, POSTSTRAAT C 1Q3, Zierikzee. BEK. ëlV.1) VI A K1\G. UITSLAG DER VERKIEZING VAN VIER LEDEN VOOR DEN GEMEENTERAAD. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekeud, dat bij de stemming, die op den töen dezer lieeit plaats gehad, ter verkiezing van vier leden 7an den Raad dezer gemeente, ter vervuiling van de plaatsen der leden, die met den eersten Dinsdag van September a. s. moeten aftreden, de volstrekte meerderheid van stemmen hebben verkregen en alzoo zijn gekozen, de heeren: Mr. II. C. MOOLEiVBlIltbH; j. A. V». TEA HAAF en Sir. S. Jf. SI. AAA EU AS. Zierikzee, den -17 Juli 1895. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van Zeevarenden, die daarbij belang kunnen hebben, dat het voornemen bestaat tot het houden van schietoefeningen op 24 Juli a. s. en volgende dagen voor het Fort op <lo Harsscns, op een schijf, welke voorbij het Fort wordt gesleept, binnen een Sector van 124°, tusschen de peilingen: Fort op <le Harssens Z. 45° O. en Z. 79® W. en dat op de dagen dat gevuurd wordt, van het betrokken fort eene roode vlag zal waaien van minstens één uur voor den aanvang der oefeningen tot het einde daarvan. Zierikzee, den 47 Juli 1895. De Burgemeester, CH. W. VERMEIJS. Italië. Wat de oorlog al kost! Volgens eene statistieke opgave is voor het leger van Italië sinds 1886 uit gegeven de som van 2804 millioen lire of ruim 1500 millioen gulden. Rekent men daarbjj 1200 millioen voor marine, dan heeft het arme Italië aan de landsverdediging in tien jaren tijds meer dan 2000 millioen gulden uitgegeven. Natuurlijk kon dan voor landbouw, onderwijs en industrie bijna niet het tiende gedeelte worden uitgegeven. Rusland. Een eigenaardig matigheidsgenootschap bestaat er ju Acbylka (Siberië). De leden van het genootschap mogen het geheele jaar geen geestrijke dranken drinken op één dag na. Den eersten September vergaderen zij en zweren, het geheele jaar geen wijn en sterke dranken te drinken »van morgen af". Zoodra zij de kerk hebben verlaten, beginnen de bacchanaliën en het drinken duurt den ganschen dag. Geen man en geen vrouw blijft nu achter. Den volgenden dag begint de onthouding en deze wordt dan werkelijk het ganscbe jaar in achtgenomen. Engeland. Dit jaar zal voor den Engelschen landbouwer onder de slechte jaren meêtellen. In bijna alle gewassen zal de oogst van 1895 ver bij die van 1894 achterstaan. Alleen aardappelen staan in sommige graafschappen beter dan verleden jaar om dezen tijd. Het gras is echter nu niet de helft van toen. Duitschland. Toen dr. Koch op het toppunt zijner glorie was met zijne beweerde uitvinding tegen de tering, deed de gemeenteraad van St. Andreasberg, een dorpje in den Harz, waar hij een deel zijner jeugd doorbracht, een gedenksteen in den gevel van zijn gewezen woonhuis metselen. Tengevolge van de echtscheiding des professors, dio zijne vrouw verliet om eene komediante te huwen, is die steen echter weer weggenomen. Bij wijze van wraakneming naar het schijnt, hebben de geëmancipeerde leerlingen der mijnschool in het naburige Clausthal nu den gedenksteen vernield, die daar in het geboortehuis van dr. Koch's eigen (zoogenaamde eerste vrouw) Was geplaatst. Kiel. 14 Juli. Blijkens officiëele bekendmaking zal het Keizer-Wilhelm-Kanaal, te beginnen met 18 Juli, geopend worden voor schepen met een diepgang van 6 meter. Nederland. Gencniliideii, 15 Juli. Onze gemeente beleeft droeve dagen. Scheen het in het begin der vorige week, dat het grootste deel van de plaats door het vuur zou worden verteerd, Zaterdagmorgen bracht de storm een nog grootere schade dan de brand aan. Al de polders aan het Zwartewater zijn ingeloopen. De buitenpolder achter de gemeente, waarin de algemeene weide van de grootburgerij is gelegen, begon 's morgens 5 uur ook in te loopen en nu is in dien polder niet de schade groot door gemis of verlies van weide, enz., maar het groote aantal vimmen biezen, die in de jongst verloopen dagen zijn gesneden en ter drooging op den zoo- genaamden Top zijn gebracht, zijn bijna alle door den vloed weggevaagd. De schade die de afgeloopen week aan de inge zetenen, zoowel arbeidsstand als burgerij werd toe gebracht, is moeieltjk onder cijfers te brengen. Amsterdam, 16 Juli. Een bewoner van de Von Zezenstraat alhier had een twintigje in de staatsloterij. De man kreeg plotseling met werk „gedaan" en moest zijn briefje er aan geven om van eene weduwe een handelaarster in aard appelen eenige mondbehoeften te krijgen. Heden ochtend kwam bjj het beleende briefje inwisselen tegen betaling van het genotene: 1,24. De vrouw weigerde het briefje af te geven, want gisteren waren de f 20,000 er op gevallen, zonder dat de man er iets van wist. Men beeft den man aangeraden een advocaat te raadplegen, en deze zond de weduwe reeds een sommatie thuis bij deurwaardersexploot. De vrouw blijft echter weigeren, waarschijnlijk in de gedachte hebben is hebben en krijgen is de kunst. De zaak zal das waarschijnlijk spoedig voor den rechter worden gebracht. Ond-Holland is de vorige week bezocht door 33735 personen, zoodat dit thans eene totale som uitmaakt van 301651, sedert de opening der ten toonstelling. Rotterdam, 15 Juli. Op den Noord blaak waren Zaterdagnacht een paar vrouwen bezig de nachtrust van ordelievende medeburgers te storen, zoodat de agenten van politie Schetter en Kamp, die, op surveillance, juist passeerden, het hun plicht rekenden den dames onder bet oog te brengen dat het nu goen tijd van kibbelen maar van slapen was. Dat was olie in het vuur en toen de vrouwen werden aangezet door een viertal mannen, werd juist het tegendeel bereikt van wat de agenten bedoelden, en ontstond een nachtelijk tumult in »optima forma". Onder de vier mannen, die de vrouwen in baar verzet stijfden, bevond zich ook zekere Smits, die reeds eenige maanden gevangenis straf onderging wegens mishandeling van den sedert overleden agent Verwoerdt, en nu meende te moeten toonen, dat hem die gevangenisstraf vol strekt niet geleerd had zijn handen van de politie af te houden. Op een gegeven oogenblik gaf hg den agent Kamp zulk een gevoeligen slag in het gelaat, dat diena tanden losstonden, waarop Smits en zijn handlangers de vlucht namen om, voor zooveel den eerste betreft, terug te keeren, gewapend met een hamer, die hij in zjjn woning aan den Zgl had gehaaid en voor zooveel den drie anderen aangaat, voorzien van een dosis woede, die den toestand der agenten uiterst hachelijk zou hebben gemaakt, als niet op dat oogenblik juist twee collega's waren ter hulp gesneld. Een algemeen gevecht ontstond: de agenten trokken de sabels en toen Smits een houw over het hoofd had gekregen, die hem in het zand of liever in de keion deed bijten was het verzet spoedig gebroken en werden alle vier gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. De hoofdschuldige moest in bet Ziekenhuis worden verbonden en werd toen op het politiebureau in bewaring gesteld. Ongetwijfeld zal hnn hun escapade duur te staan komen. Rozemlaal, 16 Juli. Omtrent den zakken roller, die aan het station alhier op hceterdaad werd betrapt, meldt meD, dat door de rijkspolitie een aan hem toebehoorend koffertje is opgespoord, waarin verschillende artikelen van hooge waarde waren geborgen, als diamanten broche, horloges, kettingen enz., waarvan hg do herkomst niet kon op geven. De dief had hot koffertje station restant naar Vlissingen verzonden, doch het ontvangbewijs, dat bij hem gevonden werd, bracht dit aan het licht. De zakkenroller geoft voor, een Pool te zyn. Vlissingen, 16 Juli. In de kazerne alhier viel hedenmiddag een korporaal, die zijn geweer in de hand droeg, terwijl de bajonet omgekeerd aan den ontlaadstok hing, van een twaalf treden hooge trap. De bajonet, waarop hij viel, drong in een zijner beenen door en kou eerst na veel moeite verwijderd worden. Niettegenstaande de vele bezwaren, die door den gemeenteraad zgn geopperd tegen het voort durend gesloten houden van de marine-haren alhier en het leggen van een aarden dam tegen de sluisdeuren, is men thans bezig dezen dam van bazaltsteen te voorzien. Hierdoor is deze sluis voor goed gesloten. Middcllllirg, 15 Jnli. Heden middag werd, onder voorzitterschap van den heer mr. G. N. de Stoppelaar, voorzitter der Kamer van Koophandel alhier, in het lokaal dier kamer een vergadering gehouden van stemgerechtigde deelnemers, behoorende tot bet kiescollege Middelburg der Nederlandsche Handelmaatschappij, ter verkiezing van een com missaris en een commissaris-plaatsvervanger bij genoemde maatschappij voor Middelburg, noodig door het aftreden van de heeren J. A. Tak als commissaris en J. P. Fokker als commissaris-plaats vervanger. Tegenwoordig waren negen heeren, uitbrengende 35 stemmen. Voor de vacature van een commissaris werd de heer J. A. Tak met 34stemmen herkozen; één briefje was blanco. De heer J. A. Tak, ter vergadering aanwezig, verklaarde zich, onder dank betuiging voor het in hem gestelde vertrouwen, bereid de betrekking op nieuw te aanvaarden. Voor de vacature van een plaatsvervangend commissaris werd de heer J. P. Fokker met alge meene stemmen herkozen. Aan den heer Fokker, die niet tegenwoordig was, zal schriftelijk van zijne benoeming kennis worden gegeven. Middelburg, 16 Juli. Bjj circulaire stellen Gedep. Staten van Zeeland de gemeentebesturen in kennis met het besluit van den gemeenteraad van Iersekewaarbij de jaarlijksche kermis, in plaats van op den laatsten Woensdag in September tot en met Maandag daaraanvolgende, voortaan zal worden gehouden op den tweeden Woensdag met den daarop volgen den Donderdag ia do maand Au gustus, met verzoek zoo uithoofde van de belangen der gemeenten bij de raden tegen bedoeld besluit bedenking mocht bestaan, het Gedeputeerd College daarvan vóór 31 dezer kennis te geven. In de Zaterdag gehouden bijeenkomst der Prov. Staten van Zeeland werd medegedeeld, dat als Gedeputeerden voor de le afdeeling zonden optreden de heeren Waesbergbe Janssens en J. P. Siegers, voor de 2e afd. de heer J. A. van Rompu, voor de 3e afd. de heeren W. A. graaf van Lijnden en Lucasse. De heer J. H. Snjjders is niet als lid van het college opgenomen. Hij protesteert tegen deze beslissing; hjj houdt vol, dat personon, die op denzelfden, door de wet daartoe aangewezen dag gekozen zijn, gelijktijdig zijn gekozen en dat dus bij analogie (het geval is in de wet niet voorzien) de oudste in jaren zou moeten voorgaan. Veronderstel, dat er zwagerschap hadde bestaan tusschen de beeren Hegse en Siegers, dan zon in dit geval de heer Heijse, die naar het op hem uitgebrachte aantal stemmen te oordeelen de algemeen gewenschte man der vergadering waa, ook hebben moeten achterstaan bij den heer Siegers, en aldus de duidelijk uitgedrukte wil der ver gadering krachteloos gemaakt zijn door deze wets- uitlegging. Hij zal de beslissing van H. M. afwachten. RllPgh, 17 Juli. Alhier is opgevangen een postduif, gemerkt: Well be warded" when returned to W. T. Bofcwood, Maplehouse Ipswich. Zierikzee, 17 Jnli. Wij ontvingen het 23e jaarverslag d«r algemeene Nederlandsche vrouwen- vereeniging >Tesselscbade", loopende van 1 April 1894 tot 31 Maart 1895. De door de candidaten vaa Tesselschade" be oefende vakken en beroepen ondergingen in het afgeloopen jaar weinig verandering; 218 barer werden aan betrekkingen geholpen en voor 45 harer werd de opleiding voor ben of ander vak geheel of gedeeltelijk bekostigd. Aan deze opleiding werd f 2925 besteed, n.l. >127 door de fondskas on f 1698 door de afdeelingen en correspondenten, tegen verleden jaar respectievelijk f 1210 en f 1307. Het ledental bedroeg 4184, het aantal werksters 470, aan wie rond f 18,600 aan werkloon werd uitbetaald. Aan giften en legaten ontving de ver- eeniging f 391. Van de leden behoorden er 29 tot de afdeeling Zierikzee. Deze afdeeling trachtte den kring harer werk zaamheid en het aantal harer leden buitenaf uit te breiden, met eenig, ofschoon niet groot succes Het bestuur zond geld aan de fondskas en bezorgde hare werksters verdiensten door verkoop in depót en op den Algemcenen Bazaar, terwijl ook met bestelwerk wat werd verdiend. Gaarne echter zag het zoowel verkoop in depót als bestellingen belangrijk toenemen. De heer J. C. Harte te Terneuzen herdenkt a. s. Donderdag den dag waarop bij vóór 25 jaar werd benoemd tot lid van den gemeenteraad. Te 11 uren zal die raad eene vergadering houden om hem te complimenteeren. Te Eede (in Zeeuwsch-Vlaandoren) wilde Zondagavond de heer Van der Plaat, hoofd der katholieke school te Aardenbnrg, op de reeds in beweging zjjnde tram springen. Hij greep echter mis, struikelde en viel tusschen twee waggons, dwars over de rails, waardoor de laatste wagen over zjjn been reed, dat verbrjjzeld werd. In be- treurenswaardigen toestand werd hjj opgenomen en per tram huiswaarts gebracht. Het been zal waar schijnlijk moeten afgezet worden. Men vreest voor zjjn leven. Bjj de Regeering is in overweging het denkbeeld, om, n& het openen der stoomtramlijn Rotterdam—Hoekscbewaard, een omnibusdienst van de brug te Barendrecht naar Strijen in het leven te roepen, terwyl wellicht ook een stoombootveer van Numaasdorp op Willemstad en op Ooltgens- plaat, Den Bommel en Stad aan het Haringvliet in werking zal komen. Men schrijft nit Scbeveningon •De zeehoofden, voor zoover die reeds gebouwd zijn, hebben zich met het stormweder betrekkelijk goed gehouden. De grootste schade, van ongeveer f 3000, lijden de aannemers door het volloopen met zand op het strand van een gegraven kom, waarin de fundamenten van de te bouwen bazalt- muren moesten komen. Weken achtereen was daaraan door een ploeg arbeiders gewerkt, en nu men op de voorgeschreven diepte was, vloeide met de on stuimige zee de kom in korten tijd vol. Meu kan dus weer van voren af aan beginnen. De geneeshceren van behoudende richting op godsdienstig gebied zullen dezer dagen een uitnoo- diging ontvangen, om toe te treden tot een Ver- eeniging, welke zich ten doel stelt verschillende vraagstukken, welke zich op hun terrein voordoen, te bespreken overeenkomstig de Chr. beginselen. Het doel dezer Vereenigiog zal zgn langzamerhand een weg te banen tot de oprichting van een medische faculteit aan de Vrjje Universiteit, waartoe reeds sedert jaren voorloopige pogingen zijn in het werk gesteld. Bij het ophoogen van den dijk nabij Riddei-- kerk zijn uit een schuit met zand en klei, aangevoerd uit den omtrek van Nijmegen, tel van munten gevonden uit den tijd van Vespasianus. De vinder verkocht een aantal dezer munten tegen billijken prijs aan een predikant te Ridderberk, terwijl hij een ander deel waarschijnlijk zal afstaan aan 's Rijks Penningkabinet. Het eiland Marken is Zaterdag ondergeloopen. Een dag of acht zjjn de Markers met dat water en dien modderigen boel opgescheept. Daarbij komt nog het nadeel van het wegdrijven van bet hooi, wat, gevoegd bij do uiterst schrale ansjovisvangst, den Markers weer een gevoeligen slag toebrengt. De prachtige collectie orchideeën op den huize „Dano", onder Doorwerth, toebehoorende aan mr. J. W. Lansberge, is voor f 30,000 aangekocht door den heer Rambonnet te Apeldoorn. Te Tongolre (Noord-Brabant) moest de onder wijzer een 10-jarigen knaap uit de school ver wijderen, omdat deze de cognacflesch te huis zoodanig had aangesproken dat hij in kennelgken staat van dronkenschap verkeerde en beter geschikt was om te slapen dan om onderwjjs te ontvangen. Die ouders mochten de cognacflesch wel wat hooger zetten! Zekere A. te Wamol kocht op een der week markten in den omtrek van Tiel een kalf en stalde dit met dat vau een ander in denzelfden stal. Toen de markt geëindigd was, vertrok A. met een der kalveren, die naar het beweren van den ander diens eigendom was. Een proces is hiervan het gevolg geweest, en met boeten enz. is de prijs van het kalf ongeveer op f 900 gekomen UITSLAG sin in onderstaande gemeenten. Zierikzee. Uitgebracht 244 geld. stemmen. Herkozen de H.H. Mr. H. C. Moolenburgh met 212, J. A. Legemaat met 209 en W. ten Haaf met 165 st. Gekozen Mr. S. J. M. van Geuns met 150 st. Voorts verkregen de H.H.J. M. W. van Elzelingen 74, A. Timmerman Cz. 24, B. Joppe Kz. I 15, Joh. van Westen 14, J. A. Munters 14, Jhr. Mr. J. W. D. Schuurbeque Boeije 5, J. Gloude 3, P. j Wag 3, G. Stiphout 3, F. J. v. d. Ven 3 en I A. van Bloppoel 2 st., terwijl de overige stemmen j op verschillende personen waren verdeeld, j St. iiiiuiland. Uitgebracht 199 geld. st., volstrekte meerderheid 100, Op de aftr. leden i de H.H. A. J. Bierens en H. Polderman waren 94 en 87 stemmen uitgebracht. Oosterland. Herkozen de H.H. L. de Weeze en J. Bonman. Zonnemaire. Aantal kiezers 86. Uitgebracht 64 st. Herkozen de heer M. van Putte met 52 st. Voorts verkregen de H.H.M. Booze 32, J. Yerseput 22, J. M. v. d. Bout Fz. 19, J. M. v. d. Bout Mz. 17, P. Verhulst 15, M. Pannekoek 14, J. de Vlieger 9, Joh. v. d. Bijl st. n de overige op verschillende personen. Alzoo moet herstemming plaats hebben tusschen de H.H. M. Hooze, J. Verseput, J. M. v. d. Bout Fz. en J. M. v. d. Bout Mz. Ierseke. Herkozen de H.H. van Harmeien, Polderman en Sinke. Herstemming tusschen de H.H. Schippers en Sandee. Tiiolen. Herkozen de heer J. W. Wagtho met 145 st. Herstemming tusschen de H.H. C. A. H. Wagtho met 73 en A. Wagemaker met 62 st. Rruioisse. Uitgebracht 166 st. Herkozen de heer Jac. Goudzwaard met 110 st. Herstemming tusschen de H.H. D. v. d. Berg Dz. Sr. (aftr. lid) met 82 en C. Bolier Cz. met 75 st. ftoordgomve. Uitgebracht 41 geld. st. Herkozen de H.H. P. Gaanderse met 29 en M. Scbikker met 27 st. De overige stemmen waren over verschillende personen verdeeld. Staveil Isse. Uitgebracht 66 st. Herkozen de H.H. C. Broodman met 64 en J. van Putte met 56 stemmen. kerkwervc. Herkozen de H.H. L. v. d. Sluis en C. den Boer. Haamstede. Uitgebracht 43 geld. st. Her kozen de H.H. C. A. van de Watering met 40 en W. K. Ferleman met 83 st St. Maartensdijk. Herkozen de H.H. P. Charpentier en Chr. Hoek Mz. l\'oordwelle. Uitgebracht 27 st. Herkozen de heer W. A. Beije met 26 st. en gekozen (in plaats van den beer M. L. de Bruijne, die niet herkiesbaar was) de heer G. Doeleman met 19 st. Nieuwer kerk- Getal uitgebrachte geldige stemmen 60. Herkozen de H.H. J. Gaanderse met 57 en A. Capello met 58 st., beide aftr. leden. Brouwershaven. Gekozen de H.H. A. W. van Buuren en H. J. van Noubnys. Her stemming tusschen de H.H. M. M. Lourens en J. den Boer Cz. GOCS Uitgebracht 618 st. Herkozen S. J. J. de Jonge Mulock Houwer (lib.) met 381 stemmen. Herstemmi'-g tnsscheu de H.H.A. E. Janssen met 289, -I. F. v. d. Leeuw met 266, S. v. d. Peijl met 301, W. Temperman met 269 st. (allen lib. en kath.), B. M. den Boer met 276, J. Fabery do Jonge met 283, J.Adam met 292 st. (allen aftr. anti-rev. ledeD) en M. W. Harinck (anti-rev.) met 284 st. Iz. Wessel Sr. (anti-rev.) had 262 st. I_j o m o li. Het verslag van de Lombok-expeditie, dat door den generale» staf wordt opgemaakt, is, zoo schrijft do Jooa-Bodcbijna gereed, en er is veel waar schijnlijkheid, dat het zal worden openbaar gemaakt. Daarin wordt ook behandeld wat vóór, bjj en na den overval is gebeurd, en zonder twijfel zullen hieromtrent wel nienwe bijzonderheden bekend worden, zij het dan ook dat de geheele toedracht der zaak nog niet zal worden opgehelderd. De vraag of en bij wie aan onze zijde schuld lag, zal in dit rapport wel zoo zijn gesteld, dat is nagegaan of aan het militaire dan aan het burgerlijke gezag iets te verwijten valt, en in geen geval iB te verwachten dat indirect van de toegekende onderscheidingen en eerbewijzingen iets zal worden afgedaan. menlijke 22 leden bebooren thans 11 tot de ortho- j doxe en 11 tot de moderne of evangelische richting. De 19 stemhebbende leden kunnen gerekend worden te behooren 9 tot de orthodoxen, 7 tot de modernen i en 3 tot de evaDgelischen. De evangelischen hebben dus bij menige gewichtige beslissing de zaak in handen. O M R E R IJ Hoogere Burgerschool te Zierikzee. Overgangs- j examens 15 Juli 1895. j le klasse. Bevorderd naar de 2e klasse 11 leer lingen en 3 toehoorders, herexamen 2 leerlingen j en niet bevorderd 4 leerlingen en 1 toehoorder. 2e klasse. Bevorderd naar de 3e klasse 10 leer lingen en ééne toehoorderes niet bevorderd 6 leer- lingen. 8e klasse. Bevordord naar de 4e klasse 2 leer- lingen en ééne toehoorderesherexamen 2 leerlingen. 4e klasse. Bevorderd naar de 5e klasse 2 leer lingen niet bevorderd één leerling. Twee toehoorders uit de 5e klasse werden eervol Admissie-examens 16 Juli 1895. le klasse. 15 candidaten, waarvan 7 toegelaten, 1 afgewezen en 7 herexamen. 2e klasse. Toegelaten ééne toehoorderes. 3e klasse. Toegelaten één toehoorder. Uitslag eerste toelatings-examen H. B. S. te Goes. Tot de voorbereidende klasse zgn toegelaten tien, voorwaardelijk 1, afgewezen 1; tot de 1ste klasse 6 en voorwaardelijk 2; tot de 2de klasse voorwaardelijk 1, afgewezen 2. De heer P. W. van Gelderen te Tiel heeft zijne benoeming tot hoofd van school C te Zierikzee aangenomen. De voordracht ter benoeming van een hoofd der school te Sas van Gent bestaat uit de heeren: P. J. Bouwmans, hoofd van school no. 2 te Hoofd plaat; A. P. M. de Lauwere, onderwijzer te Yenlo; A. H. van den Donk, onderwijzer te Kaatsheuvel; L. de Kok, onderwijzer te IJzendgke en W. Wieber- dink, onderwgzer te Goor. Radcrstoombootcn STOOMBOOTDIENST Zierikzee en Rotterdam* JULI. (Amsterd. tijd). Van Zierikzee: Dond. 18 'smorg. 8,u. Vrjjdag 19 Zaterd. 20 Zondag 21 Maand. 22 Dinsdag 23 Woensd. 24 8,80 6,— u 6,30 7,30 7,80 Van Rotterdam: Don d. 18 'smrg. 11,u. Vrgdag 19 II,— Zaterd. 20 11,— Zondag 21 'snam. 2, Maand. 22'smidd.l2, Dinsdag 23 12, Woensd. 24 'smrg. 11, De Retourkaarten ook voor de tusschenveerenzgn geldig gedurende drie maanden. De Directeur, K.. F. d.e Looze. §tuombooldien§t JULI 1895. AanbestedingenVerkoopingen enz. Van Van V. Rotterdam Vlissingen Middelburg naar naar naar Middelburg Rotterdam. Rotterdam. en Vlissingen. AMSTERDAMSCHE TIJD. Dond. 18 'sm, 7,30 '8 m. 8,45 'sm. 10, Vrjjdag 19 7.30 8,45 10,— Zaterd. 20 7,30 8,45 10,— Maand. 22 7,30 8,45 10,— Dinsd. 23 7,30 tt 8,45 II 10,— WoenBd. 24 ir 7,30 8,45 10,- ftoordwelle, 15 Juli Ten overstaan van Notaris Mr. J. A. Bolle werd ten verzoeke van den heer S. Krepel c.s., wonende te Amsterdam, verkocht: J/3 in eene hofstede met 3 H.A. 06 A. 10 c.A. voor f 1175l/3 in 2 arbeiderswoningen met 6 A. 28 c.A. voor ƒ211; 84 A. 20 c.A. bouwland voor f 475; 2 H.A. 04 A. weiland voor f 463; 2 H.A. 01 A. 30 c.A. bouwland voor f 440; 1 H.A. 65 A. 80 c.A. bouwland voor f 460; 81 A. 60 c.A. weiland voor f 425; 1 H.A. 41 A. 70 c.A. idem voor f 440; 2 H.A. 80 A. 20 c.A. idem voor f 400. Alles per 41 A. 68 c.A. en 8% onkosten. Ten overstaan van den Notaris mr. J. A. Bolle te Renesse, werd 16 dezer te Kerkwerve, in de herberg van P. Evertse, ten verzoeke van den heer L. van Damme publiek verkocht: Eene partij diverse veldvruchten. De prijzen bedroegen: Tarwe voor f 40, f 75, f54, f 38, f39, f46 en f51. Rogge voor 45. Haver 37 en Gerst f 34. Alles per 41 Aren 68 Centiaren Onkosten 10 percent. RERKNIKUWS. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Serooskerke (Sch.) door ds. J. A. Lublink Schroder (emir.) te Apeldoorn. Beroepen bij de Herv. Gem. te Meliskerke ds. G. E. Meloen te ICloetinge; te Ovezande ds. L. S. de Bruyn, O.-I. predikant, met verlof te Utrecht. Beroepen bg de Geref. Gem. te Axel (B.) ds. D. Bakker te Broek op Langendgk. Bedankt voor het beroep naar de Evang. Luth. Gem. te Groede door ds. C. Th. Scharten te Tiel. Ds. M. Keulemans, pred. bij de Geref. gem. to Zierikzee, hoopt Zondag 4 Augnstns a.s. zijn afscheidsrede te houden, om Zondag 11 Augustus zijne intrede te doen in zijne nieuwe gemeente te Schoonhoven. De Synode der Ned. Herv. Kerk staat thans zuiver op bet doode punt, als men de 3 adv. leden bij de 19 stemhebbende leden telt. Van de goza- Voorspoedig bevallen van een Meisje, P. H. HAGE, geb. "Womb. Kattendijke, 14 Jnli 1895. Heden overleed, na een smartelijk doch zeer geduldig lijden, onze veel geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader Jan van tier Wede, in den ouderdom van 69 jaren en 5 maanden. Düivendjjkë, 15 Juli 1895. Mede uit naam mgner Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, Wed. JAN VAN DER WEELE - v. d. Vbldb. De Rekening en Verantwoording in het faillisse ment van FRANS VAN DEN BOUT Taz., Winkelier en Herbergier te Eikerzee, zal door den Curator worden afgelegd op Vrij dug 26 Juli 1S95, des voormiddags ten half elf urenin het Gebouw der Rechtbank te Zierikzee. Alle schuld- eiscbers worden tot het aanhooren en bij wonen daarvan opgeroepen. Zierikzee, 17 Juli 1895. De Curator, Mr. D. J. WOLFSON. dat hij het Ondergeteekende geeft bij deze het publiek en Heeren Reizigers kennis, van de Wed. Mol beeft overeenomen. Hjj hoopt zich door goede en vriendelyke behandeling zich dezelfde gunst van zijn voorgangster waardig te maken. ST.-Filipslakd. R, J. QIJIST.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1895 | | pagina 1